Internet adó

2014. October 23., téma
Fórum » Társalgó
Ide a véleményeiteket várjuk az internet adóról, ideológia és pártsemlegesen, moderáltan.
Hozzászólások: 75
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Bukta avatar
[url]http://hir.ma/belfold/a-vilagon-elsokent-napelem-ado-a-napot-is-megadoztatjak/473080?utm_source=AAA&utm_medium=AAA&utm_campaign=AAA[/url]

Tudom nem netadó, de kb ugyan olyan szar mint az. Mondjuk nem tudom hogy mi igaz ebből.
De ha így folytatják még a véradó is beköszönt.
0
0
0
0
S9rgur avatar
[url]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=466341363506193&set=p.466341363506193&type=1[/url]

[url]https://www.facebook.com/NEMhu/photos/a.561367450658993.1073741828.561304847331920/570083906454014/?type=1&fref=nf[/url]

[LINK]

[LINK]

[LINK]

[LINK]


3:54-4:01-ig ott a válasz.



[LINK]
0
0
0
0
IgnisDestroyer avatar
Sipos G figyelj!
Én max 10GB-ig megyek el havonta mert 8GB-os (pendrive net; térerő függő T-Mobile) netem van és amikor átlépem a 8GB-os keretet akkor annyira lekorlátozzák a netemet hogy Skype-on kb 3-6Másodperces késés lép fel 😆.
0
0
0
0
Sipos G avatar
700 ft amíg át nem léjük az 5 GB-t igaz.Onnantól 150 ft-vel emelkedik
A szolgáltató pedig majd a saját részét is ránkterheli.
5GB-t meg mindenki átlép vagy nem?
HA megnyitod minden nap a gépigény.hu-t akk máris átlépted, ez vitathatatlan.
0
0
0
0
fonix9901 avatar
itt ez a netado kérdőív orbitális f*** vannak benne :/

http://index.hu/belfold/2014/10/31/netado_nemzeti_konzultacio_kerdoiv/
0
0
0
0
Borbi avatar
Nekem csak egy dolog furcsa a netadóval, és mással kapcsolatban. Mindenre, erre is, azt mondták, hogy a nem háríthatják át a fogyasztókra/ügyfelekre, de van ún. felső plafon. Magánszemélyeknek X forint, cégeknek Y forint.
Ha nem lehet áthárítani, akkor miért van max. fizetendő, és miért van céges és nem céges?
0
0
0
0
no avatar
Na végre!!!!!!!!!!!!! 😜 Remélem akkor vége!!!! 😜
0
0
0
0
Ajax avatar
Tessék, ennyi volt... Orbán visszavonta a netadót: [LINK] Na most már le lehet nyugodni. Bár eddig sem kellett volna idegeskedni, épp gondolkodású ember tudhatta, hogy nem lesz belőle semmi.
0
0
0
0
no avatar
Lesz itt adatforgalom is fizetve 1000 lesz kb. az alap. ha túl léped az adat forgalmat többet fizetsz.
0
0
0
0
no avatar
Háát nem gép fejlesztés lesz nálam, ha nem áram ráfizetés! :@ Mit érek a jobb géppel ha nem tudok majd játszani..... 😞 2 hónap alatt töltök mint az állat. Ezek a nagy fizetések mellet, eredetire sajnos már nem telik. Inkább gyűjtögetek a ráfizetésre. Olcsóbb így is a játék, mint amilyen 2015től lesz. Az informatika halála lesz jövőre!!!! Pedig lett volna mit javítani a gépemen, de inkább azt már hagyom. Egy kis számítással a jövő játékai 30-40gb lesznek, a net adó mellet elég durva pénzbe kerülnének. 2014be elérte a gépem a kapacitását, durva mi..........
0
0
0
0
Roger87 avatar
O.V.2020 : "-Megadóztattuk a telefonálást.Erre elkezdtek neten beszélgetni.Megadóztattuk a netet.Erre elkezdtek levelezni.Megadóztattuk a levelezést.Erre elkezdtek személyesen beszélgetni.Megadóztattuk a beszédet.Hát nem elkezdtek jelbeszéddel kommunikálni a rohadékok?!"
0
0
0
0
fonix9901 avatar
velem sem fognak kiszúrni én is raktározok mint Hitler 😀 megnézem ilyen árak mellett ki fog internetre előfizetni kösz kormány köszi :/
0
0
0
0
Puffin avatar
BukoTt: az első nagy! 😃
0
0
0
0
Bukta avatar







Ezeken szakadtam 😃
0
0
0
0
niteforce avatar
Kérlek figyeljetek rá, hogy ez NEM egy politikai vitafórum. Ez a fórum az internet adóról, mint törvényről szól, nem pártokról.
(Amúgy nem tartom ezt a témát jó ötletnek, megmondom őszintén, mert nagyon nehéz erről pártsemlegesen beszélni, hiszen ennek nem elsősorban a 700 forint a lényege, hanem ennél jóval mélyebb politikai jelentősége van - De ismétlem, ezeket ne itt tárgyaljuk ki!)
0
0
0
0
no avatar
Nem az hogy mással szimpatizálok! Meg adtam a bizalmat mind az MSZP-nek, mind a Fidesznek. Nem szolgáltak rá hogy továbbra is őket támogassam. Ez ilyen egyszerű.....
0
0
0
0
no avatar
Nem mindenki volt még hatalmon. Szóval szerintem fölöttük ne törj pálcát!!!!
0
0
0
0
no avatar
Orbán lett meg választva, aki rászavazott az ne csodálkozzon!!!
Nem akarok reklámozni, de van Magyarországon olyan párt is, aki ingyenes Internet hozzá férést akart. Az nem kellett, szóval akkor lehet majd fizetni....
0
0
0
0
no avatar
Ajax:
Most őszintén. Hol élsz te? Ennyire nem lehetsz naív és tudatlan.
Ha a szolgáltatóra hárítják az adót, akkor a szolgáltató emelni fogja a díjakat. Ennyi. Gondolod az megéri bármelyik szolgáltatónak is, hogy ők fizetik az adót, és a régi tarifákért csünghetsz a neten?
Egy nyomorult, tetves, hazug, csaló, talpnyaló országban élünk. Ez a marha nagy helyzet. Sajnos a magyar, mindig is birka volt és az is marad. Itt nem csak az állami vezetőkről beszélek, hanem a népről is. Hagyjuk magunkat és beletörődünk mindenbe. Ugyan így lehetne tüntetni a minimálbér, deviza, bank, mindenféle adó végett.
Szerinted a fiatalok miért mennek külföldre dolgozni? Mert itthon nincs megélhetés. Igaz, külföldön is lenézik sok helyen a magyarokat, nem is fizetik meg őket úgy, mint kellene, de az a pénz amit kint megkeres egy magyar, az itthon nagyon jó. Kint nem terhelik agyon ilyen-olyan adóval az embert, tisztességes ellátásban részesül minden téren.
Szeretnél továbbtanulni? Idehaza is felesleges és külföldre is. Itthon kitörölheted a valagadat a papírjaiddal. Külföldön pedig egyáltalán nem is elvárás a felsőfokú képzettség. Ott kint, szaros szakmunkás bizonyítvánnyal már cégvezetők vannak. Ez nem vicc. Tudnék mit mesélni. (én is megyek innen a francba.)
Visszakanyarodva a témához, ha nem is lesz internet adó, azt máshol be fogják rajtunk hajtani. Teljesen mindegy, milyen módon, de a magyar sz...pni fog, így is úgy is, mert velünk mindent megtehetnek. Nagyon régóta csak talpnyalói, igásai vagyunk sok országnak.


Masterthief

Teljesen jól látod a dolgokat, az a baj hogy belőled van kevés az országban. Ha orbán levenné a fizetések felét, a sok ökör még abba is beletörődne!!!! Mert birka nép vagyunk! Tisztelet a kivételnek!
0
0
0
0
Mizushio avatar
Lassan már a levegőért is adót kell fizetni meg majd hogy pl kinyisd az ajtót meg hogy megszagolhass dolgokat már azért is adót fognak kérni...
0
0
0
0
Masterthief avatar
Ajax:
Most őszintén. Hol élsz te? Ennyire nem lehetsz naív és tudatlan.
Ha a szolgáltatóra hárítják az adót, akkor a szolgáltató emelni fogja a díjakat. Ennyi. Gondolod az megéri bármelyik szolgáltatónak is, hogy ők fizetik az adót, és a régi tarifákért csünghetsz a neten?
Egy nyomorult, tetves, hazug, csaló, talpnyaló országban élünk. Ez a marha nagy helyzet. Sajnos a magyar, mindig is birka volt és az is marad. Itt nem csak az állami vezetőkről beszélek, hanem a népről is. Hagyjuk magunkat és beletörődünk mindenbe. Ugyan így lehetne tüntetni a minimálbér, deviza, bank, mindenféle adó végett.
Szerinted a fiatalok miért mennek külföldre dolgozni? Mert itthon nincs megélhetés. Igaz, külföldön is lenézik sok helyen a magyarokat, nem is fizetik meg őket úgy, mint kellene, de az a pénz amit kint megkeres egy magyar, az itthon nagyon jó. Kint nem terhelik agyon ilyen-olyan adóval az embert, tisztességes ellátásban részesül minden téren.
Szeretnél továbbtanulni? Idehaza is felesleges és külföldre is. Itthon kitörölheted a valagadat a papírjaiddal. Külföldön pedig egyáltalán nem is elvárás a felsőfokú képzettség. Ott kint, szaros szakmunkás bizonyítvánnyal már cégvezetők vannak. Ez nem vicc. Tudnék mit mesélni. (én is megyek innen a francba.)
Visszakanyarodva a témához, ha nem is lesz internet adó, azt máshol be fogják rajtunk hajtani. Teljesen mindegy, milyen módon, de a magyar sz...pni fog, így is úgy is, mert velünk mindent megtehetnek. Nagyon régóta csak talpnyalói, igásai vagyunk sok országnak.
0
0
0
0
no avatar
Remélem nem lesz... ha mégis csak böngészés lesz. 😞
0
0
0
0
SCoreblack avatar

https://www.youtube.com/watch?v=giSe_X (szünetet vedd ki) dnPts

Múltkor néztem a youtube-on elég érdekesnek találtam, van belőle másik változat akit érdekel.
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Ajax ha bevezetik az internetadót ugyan úgy ránk fogják terhelni mint a bankok megtették. Nem terhelhetik ránk? Hopp emelünk pár százast a kezelési pénzeken aztán máris mi fizetjük az egészet. Szerinted nem fogják megtenni? Ahogy bevezetik rá 1 de jó esetben 2 hónap múlva máris pár százassal többet fogunk fizetni az egyes internetcsomagokért mint most! Nehogy azt hidd hogy olyan jópofik az internetszolgáltatók, hogy ne verjék ki rajtunk a bevételkiesésüket. A sok gyökeret meg úgyse fogja érdekelni hiszen ők profitálnak belőle nem mi (és a gyökerek alatt a kormány barmait értem). Majd előállnak valami jópofizós szöveggel, hogy úgyse terhelhetik ránk a pénz, de ugyan úgy mi fogjuk tolni a zsebükbe azt a plusz pénzt. Ugyan azt eljátsszák mint a bankok adóztatásánál meg a telefonszolgáltatóknál is. Akkor is nekiálltak jópofizni, hogy nem terhelhetik ránk, és a sok agyatlan idióta meg egyből ugrott is az alkalomra és istenítik a barmokat, de a plusz pénzt ugyan úgy fizetjük!
0
0
0
0
Ajax avatar
SwitcX: "Ha suliba jársz még, tök fölöslegesen mondom."
Ezt a mondatod gondold át... akárhány évesen beiratkozhat az ember iskolába. Több 40+ éves osztálytársam is van, akiknek már nagy gyerekük van. Attól, hogy az ember iskolába jár, nem egyenlő azzal, hogy egy tudatlan kis tizenéves pöcs az. Én is már befejeztem a középsulit, és dolgozom egy ideje, csak úgy döntöttem, hogy munka mellett szeretnék tovább tanulni is, mert nem egy gyári munkásként akarom leélni az életem.
0
0
0
0
Gabriel1984 avatar
Ha januártól bevezetik, majd csak lesnek, hogy decemberben 1000000000000000000000000000000000 gb letöltés lesz 😆 . Tuti Guiness-rekord 😂
0
0
0
0
bukta2 avatar
Riportert én sem értettem miért kellett bántani...
0
0
0
0
Ajax avatar
Nem, mert nem tehetik meg. A bankok is szépen beopták, mert átverték az embereket. Van egy törvény, amit be kell tartani. De amúgy még ez a 700ft-os adó sem biztos.

(Csóri riporter lentebb, nem értem miért őt kell bántani, nem ő tehet az adóról...)
0
0
0
0
Ajax avatar
Kis bővítés: azt a havi 700ft adót se nekünk kell fizetni, hanem a szolgáltatónak, tehát nekünk semmivel sem kell többet fizetni. Ja és az internet előfizetés árak se mennek fel. Szóval le lehet nyugodni mindenkinek. 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
látom megvolt a tüntetés! 😃
[LINK]
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Én Debrecen mellett lakok,csak a tüntetésért nem megyek fel Pestre 😃
0
0
0
0
xymano avatar
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8lbxbGC6TRo
0
0
0
0
bukta2 avatar
annak elkéne mennie a tüntetésre akinek nem csak a szája jár! Nemde? 😀
0
0
0
0
Ajax avatar
Nem lesz ebből az adóból semmi. Ha lesz is, akkor max azzal a havi 700ft-os korlátozással, az meg nem olyan vészes még... persze így is több, mint kéne.
0
0
0
0
Roger87 avatar
[LINK]

Mr.Varga és Mr.Slave
0
0
0
0
FoLey avatar
Kormány már a szórakózást is elveszi tőlünk? Mekkora pofátlanok!
0
0
0
0
SCoreblack avatar
[LINK]
[LINK]

Ha nem tetszene valami:



https://kepfeltoltes.hu/141024/gjtzuj_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
neuroflex avatar
Sok pénz beszállni az internetbe 😞(
[LINK]
0
0
0
0
Roger87 avatar
Helyes!Fogjunk össze!Jól hangzik.Csak az a baj,hogy pár ezer vagy tízezer főt leszámítva,az emberek elhitték,hogy a hülyék vannak többségben.Csak azok tudják,hogy ez nincs így,akik átlátnak a szitán.S azt is tudják,hogy nemhogy többségben nincsenek,de nem képviselnek erőt a szavazófülkén kívül(nyugdíjasok).
0
0
0
0
Bicike avatar
Nem a népnek kell félnie a kormánytól, hanem a kormánynak a néptől, fogjunk össze!
0
0
0
0
Roger87 avatar
Nem.Nem volt jó.Mások is látták már azt a képet.
0
0
0
0
bukta2 avatar
mocskosbubu +1 ez jó volt! 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
robinho89 : úr isten, mégis melyik szolgáltatónál vagy?? 😲 én ma csináltam szerződést az eunet-nél és annyiért 10megás netet kaptam...
0
0
0
0
Skycloud avatar
Ez csak egy ügyes figyelem elterelés más botrányokról.
0
0
0
0
Masterthief avatar
Egy petícióhoz mit szólnátok?
Szerintem az ország nagyobb rétege hozzánk állna, ha benyújtanánk egy petíciót az internet áremelése végett. Aki hivatalos eme körben, az ne habozzon. Ne hagyjuk hogy minket, kis állampolgárokat a kormány zsaroljon és kisemmizzen.
Aki ebben jártas, kérem a peticióval kapcsolatos együttmúködését.
0
0
0
0
bukta2 avatar
üdvözlet, mi ez az új H*lyeség? 😃 nem néztem utánaegszerűbnek tartom h megkérdezem, "azért van a topic h beszéljünk róla"szóval ez csak Magyarországot érinti vagy mi?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció