Vízipipa

Szerző: BenjaminHun, 2014. October 11., téma
Fórum » Társalgó
Üdv azok számára nyitottam ezt a témát akik szeretnek vízipipázni!
Ide jöhet minden ami a vízipipázással kapcsolatos. Képeket, tapasztalatokat is tegyetek közzé.(vélemények, tanácsok, ötletek, stb..)
Hozzászólások: 39
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
BenjaminHun avatar
Dohányboltokba nézz körül! bár én régen vettem már pipakövet akkor 1200Ft volt.
0
0
0
0
MaTpr0F avatar
Pipakövet és ízesítőt honnan érdemes venni? Mármint hol a legolcsóbb? Pipaáruházakban 1400-1500 mindkettő, ennél keresnék olcsóbbat.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Szerintem ez jó lesz bár nem nagyon ismerem ezt... [LINK]
0
0
0
0
MaTpr0F avatar
Esetleg sultancenterből tudnál ajánlani?
Onnan akarok rendelni.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
köszi gyurmi Hát igen ahogy nézem a Vortex inkább ásványhoz való mind dohányhoz mert dohányból sokat eszik nem?

MaTpoF [LINK]
itt nézz körül. ha csak pipaásvánnyal használod akkor érdemes nagyobbat venni Pl.: Sahlar Medium Phunnel! Mert úgy erősebb lesz az íze, de ha dohánnyal is használod akkor kisebb kellene Pl.: Sahlar Mini Phunnel
Azon a linken ásványi követ is találsz!
0
0
0
0
MaTpr0F avatar
Olyan kérdésem lenne, hogy 90cm-es pipához szeretnék venni phunnel fejet, de nem tudom, hogy a 7cm átmérőjűt vagy pedig a 9,5-est.

Pipakövet honnan érdemes venni hozzá?
0
0
0
0
CsehMedve avatar
BenjaminHun, hogy mi a Vortexről a véleményem? Nagyon szeretem. A pipám ugyebár a hagyományos kerámiával érkezett, de úgy döntöttem hogy dohányról áttérek az ásványi kövekre. A hagyományos kerámia szerintem teljesen alkalmatlan erre a célra úgyh ezért vettem egy Vortex kerámiát. Arra egyszerűen tökéletes. Jól meg lehetett pakolni, alaposan meglocsoltam mindig plusz ízesítővel és nem kellett az újratömésével bajlódnom, csak a szeneket cserélgettem rajta ha esetleg több pipát elszívtunk egymás után.
Azóta viszont visszatértem a vizipipa dohányhoz. Viszont szerintem azt is sokkal jobb szívni belőle. A közepén lévő kiemelkedés eltartja a szenet így szinte lehetetlen megégetni benne az aromát.

Egy szó mint száz; nekem bevált 😀
0
0
0
0
MaTpr0F avatar
Bocs, elsiklottam fölötte..😊

Köszi! 😀
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Lentebb írtam Kmisinek póbáld meg te is azt! mert akkor meszebb van a dohánytól a szén. régi pipámon is akkora a dohány tölcsér mint a szén átmérője tettem "távtartót" és úgy teljesen jó volt.
0
0
0
0
MaTpr0F avatar
Lehet akkor a sok hő a baj. Olvastam lentebb hogy a szén mérete se mindegy, nekem viszont kb. átmérőre akkora mint maga a fej. Akkor kipróbálom sapka nélkül egy fél szénnel csak.

Dohánynak nincs baja, még mindig tocsog a szirupban, szóval nem száradt ki ha arra gondoltál 😀
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
MaTpr0F szép az a mini is 😜 azt nem tudom mért nem érzed az ízét. jó a dohány még? a hőtartó sapka inkább azért jó szerintem mert segít a melegítésbe és ahogy a neve is mondja tartja de ettől könnyen megéghet a dohány szóval vigyázz vele!

Én kis pipám 😀 Finom mentolos dohányt szívok éppen.https://www.kephost.com/images/2014/10/15/20141015_191626.jpg
0
0
0
0
MaTpr0F avatar
Nagyon köszönöm a segítséget mindkettőtöknek! 😀

Van amúgy egy mini pipám egy ilyen:
[LINK]

De valamiért nem az igazi, nem érzem rendesen a dohány ízét, erős a füst.
Mi lehet a gond? Sok a szén amit ráteszek? Illetve használok hozzá hőtartó "kupakot" is.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
gyurmi Nekem tetszik csak sokat eszik de nagyon könnyü szìvni + jár a sahlar kerámiáknál egy phunnel mod is ami ha külön veszed majdnem 1000 Ft .hővezetése nagyon jó, mert vastag fala van. a medium kicsin nagyon magas mert a hőtartó sapna nem ér le a hamutálig. köszönöm a választ a vortex ről mi a véleményed mert azokkal is szemeztem?

MaTpr0F ha azon az oldalon rendesz amit gyurmi linkelt és 15000Ft felett rendelsz ingyenes a kiszállítás és már meg is kapod a kártyát ami -10% kedvezmény (én is innen rendeltem a pipám csütörtökön pénteken már itt volt)

Kmisi99 szerintem sok a hő próbáld úgy hogy meg tömöd rá alufolia ki lugatod csinálsz alufoliábol egy gyűrűt rá teszed majd megin alu folia ki lugatod és mehet a szén így magasabban van a szén és nem ég szét a dohányod pipázás közben. a kis pipámon mindig így szoktam
0
0
0
0
CsehMedve avatar
MaTpr0F, én mindig a [LINK]-ról rendelek mindent. A pipák is olcsóbbak mint más webshoppokban. Valamint én már az első nagyobb értékű vásárlásom után kaptam törzsvásárlói kártyát ami állandó 10%-os kedvezményt ad mindenre. Szóval én csak ajánlani tudom!

Kmisi99, nekem ez akkor fordul elő ha túltömöm a pipát. Lehet nálad is az a gond nem?
0
0
0
0
MaTpr0F avatar
Tudnátok mondani hazai üzletet ahol normális áron lehet venni a pipákat?
Vagy ebay-el jobban járnék?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Szerintetek lehet a túl nagy szén=nagy hő oka, hogy mar a füst mint az állat? Volt egy kis szenem azzal próbáltam azzal tök jó volt majd vettem nagyobb szenet és mindig szar volt.
0
0
0
0
CsehMedve avatar
Köszi barnav, de ott sincs raktáron. Ha rendelek mindig arról az oldalról rendelek. Fel is hívtam telefonon már őket és azt mondták hogy azt nem tudják megmondani hogy mikor milyen pipa érkezik. Véletlenszerűen jönnek...

BenjaminHun, kicsit utána néztem. A médiumba elméletileg 20g, míg a minibe 10g dohány az optimális mennyiség. Szval kb fele annyi mint ami a mostani dohánytartódba megy. Am tudsz nekem mondani véleményt arról a dohánytartóról? Én Vortex kerámiát használok, de gondolkoztam h kipróbálásra veszek 1 Sahlar Phunnel-t is.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Fuu akkor inkább ki sem próbálom pálinkával 😆 Am valakinek van Sahlar Phunnel dohány tölcsére? nekem van egy medium. és kb mennyivel kissebb a mini? Mert ez majdnem megeszi az 50g dohány felét..
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Könyörögve kérek mindenkit, hogy pálinkát NE öntsön senki a pipába.
Én egyszer befürödtem vele. 😃 Bodzapálinkát öntöttem bele és meggyes dohányt... Az első néhány slukk jó volt, de mivel a tüdőben jó sok ér van, hamar meglett a hatása.. 😞

Viszont az én kedvencem a dinnyés dohány. 😀 Néha megnyugtat.
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
flyaway2 Életemben egyszer próbáltam ki úgy ahogy te is gondolod... 3 slukk után már kivoltam 😆 De többször (nem csak vízipipában hanem sehogy) nem is fogom csak rontja az önkritikámat .
0
0
0
0
flyaway2 avatar
bartos666: Persze van hogy egy házibuliban kicsit felturbózzuk a dolgot. Laughing hard

Csak én vagyok az aki másra gondolt a pia-víz csere helyett? 😆
0
0
0
0
barnav avatar
gyurmi:
http://www.vizipipawebaruhaz.hu/2088-magier-group/
itt elvileg van
0
0
0
0
CsehMedve avatar
Egyb ilyen pipát szeretnék:
https://www.vizipipavasarlas.hu/images/P/aladin_magier_fekete_80.jpg

Ez egy 75 cm-es fekete Aladin Magier. Ha valaki tudna egy webáruházat linkelni ahol van raktáron azt megköszönném, mert nincs sehol és már lassan két hónapja várok arra hogy megérkezzen. Másikat meg nem szeretnék mert ez tetszik igazán.
0
0
0
0
MaTpr0F avatar
mocskosbubu-val ne foglalkozzatok, csak azért regisztrált, hogy f@gokat irkáljon mindenhová.
0
0
0
0
Bukta avatar
Jól elrímelte mocskosbubu azt amit írt nem?

Amúgy szerintem is remek téma és tényleg olyan dolog ez ami mellett jókat lehet beszélgetni, szórakozni. 😀
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
Hát csak annyi hogy belehet tőle kicsit csiccsenteni... de meg függ magától a dohánytól is. Például vodka mellé érdemes málnásat tenni (minthogy van olyan pia hogy vodka+ szörp).
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Ilyeneket még nem próbáltam, hogy víz helyett vodka vagy akármi.. félek hogy nem ízlene meg hát ügye nem valami olcsó az sem.. Jobb mint simán vízzel?
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
Mi vodkával csináltuk úgy is jó volt 😜 Meg egyszer kókuszos dohány mellé tejet tettünk víz helyett, csak az kifutott...
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Mi egyszer borral próbáltuk, kifejezetten jó volt. Kis alkohol gőz mellé a finom aroma.
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
Nekem szerencsére szüleim tudják, hogy hogyan működik a vízipipa, úgy hogy teljesen közömbösek mikor mondom nekik hogy pipázni megyek.
Persze van hogy egy házibuliban kicsit felturbózzuk a dolgot. 😆
0
0
0
0
CsehMedve avatar
Szerintem nem volt rossz ötlet e téma, ez is egy olyan dolog ami összehozza az embereket. Én kb 4 éve pipázok ahogy az időm engedni. Nem dohányzom, de néha jó levezetni egy fárasztó napot egy jóízű pipával 😀
Már egy ideje nálam kimaradt, mert egy barátom véletlenül eltörte mindkét pipámat, amit venni akarok azóta meg egyszerűen nem érkezik raktárra a webshopban...😕

Az viszont még mindig bosszantó hogy sok ember így reagálja le a vizipipát mint pl mocskosbubu. Ha elmegyünk valami nyilvános helyre (parkba, térre) barátokkal pipázni, mindig találkozunk hasonló emberekkel. Jó lenne már ezeket a vizipipával kapcsolatos előítéleteket kitörölni az emberek fejéből.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Ilyen mikor az okoskodik aki nem ért hozzá. 😊
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Mi bajod? Inkább vízipipázzon heti 3-at mint óránként cigizzen!! Sőt ha ásványt használsz akkor az még nem is káros!
0
0
0
0
mocskosbubu avatar
Itt van egy újabb idétlen téma
gyerekek,vegye már le ezt valaki még ma!
a csőrömet böki hogy a gyerekek szájában a vizipipa
a szülők ezt engedik de nagy hiba
még hogy tea meg vízgőz
aki eladja az drogot főz
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
Budapesten Dessewffy u. 53. A Nyugati pu és az Oktogon között van... 1 pipa 1 szénnel 1 ezres 😉 Cseresznye Menta Eper Citrom Trópusi vegyes gyümölcs Alma ízekben vannak 😀
Egyik haveromnak is van, ha hozzá megyünk általában beizzítjuk 😆
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Az merre van? és mi az ára? 😀 talán 3 éve lehet + párhónapja próbáltam az elsőt 2.5 éve magamnak rakom össze. 😜
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
Mi általában az 1001 Éjszaka teaházba szoktunk eljárni néha... Általában 5-6-an megyünk úgyhogy viszonylag olcsón kijövünk 😜 Bár 1-2 alkalommal van hogy a csávó elrontja és csak kapar az egész.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Hát a nevét el írtam kicsit de az csak egy ékezet vegyétek úgy mintha ott sem lenne! Jöhetnek a hozzászólások! 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció