Videó-felvevő programokról minden!

Szerző: roberto888, 2009. March 06., téma
Fórum » Szoftver
Itt lehet feltenni kérdéseket, lehet véleményt kérni és miegymást videó-felvevő programokról!
Hozzászólások: 465
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
kaizinger avatar
gyerekek ha normális videofelvevő programot akartok ami nem több giga fevételt csinál és az fps is 3-4 fps t veszle!
d😆ory-mirilis actiont ajánlóm😀
0
0
0
0
Knvis avatar
miert van az h frapsel elinditom a felvételt kilèp a totalwar ?
0
0
0
0
sudosu avatar
3 Mikrofont próbáltam ki, egyik a notebook beépített mikrofonja a másik kettő meg fülesen mikrofon. Az a probléma hogy zúg, a hangom hallom viszont közben zúgás van. Ha nagyon halkra veszem a mikrofon felvételt akkor nem zúg viszont akkor meg olyan halk hogy alig lehet hallani. Mic Boost ki van kapcsolva!
Szóval ilyenkor mit lehetne tenni hogy hallható is legyen a hangom és ne legyen közben zúgás?

Próbáltam Skype, Action, Fraps programokkal ugyanaz. TS közben csak nagyon minimális a zúgás de ott is hallatszik.

Próbáltam 2 Audio driverrel a Realtek és a VIA driverével
Windows 7 X64 fut.

Megnéztem asztali gépen a 2 mikrofont ott tökéletesen mennek, szóval valami szoftveres probléma lehet itt. olvastam olyat lehet hogy a földeléssel nem megy valami megfelelően, ezt kizárhatom mert másik gép ugyanebbe az elosztóba van bedugva és ott megy megfelelően.
0
0
0
0
PoPet avatar
Action 1.9.0 crackelése:
- Nyisd meg ezt a mappát: C:\Users\Username\AppData\Local Mirillis
- Keresd meg ezt a file-t: ico_update.png
- Nyisd meg jegyzettömbben
- Törölj ki mindent belőle (Ctrl+A, Delete)
- Mentsd el
- Jobb klikk\Tulajdonságoknál pipáld be hogy írásvédett
- Add meg ezt a kódot: Spoiler!
4liW2-TCucq-Ru9fQ-y2pLS-oK3S3-fvZTT
vagy ezt: Spoiler!
ABcHt-Hf4A7-EH6od-zaE@w-ELYkX-g#GMT
0
0
0
0
PoPet avatar
Én bandikával egy egész jó kis minőséget állítottam be. Alapból egyébként, 80-on van és azt fel kellene venni 100-ra. Az szokott nagy gond lenni általában.
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
igen az nem ártana 😀 de most kb az van az összes serial backlist-es? vagy mi..
Bandicammal 1x vettem, nagyon nem jó minőséget adott... vagy én nem értek hozzá, de ha veszek akkor fullHD-ba szeretném😜
Szerk.: Dxtory nem is rossz..még kevesebb FPS-t eszik mint az Action! majdhogynem megmarad az eredeti, kis híján.. ebből a szempontból nagyon jó! viszont az egyetlen mi szar, hogy 25 perc 90 giga 😆 persze ezt lerendereltem Power Director-ba és lett kettő, de valamiért kicsit laggol a vidi : S a nyers is laggolt, de lehet az még kicsit jobban... azért felteszem youtube-ra, kíváncsi vagyok ott jó lesz-e, kitudja... jajj.. : D
0
0
0
0
PoPet avatar
Bandicam.
Am ha már itt járunk, egy normális action linket küldhetne valaki, és leírhatná, hogy hogyan kell beregelni..
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
Cső!
Istenért nem tudom most aktiválni az Action!-t... leszedtem a PlayClaw 4-et, youtube-on nem láttam sok eltérést Fraps-el, de hogy kell felvenni game-et azt nem tudom 😆 megcsináltam 1 videó alapján semmi.. vagy én vagyok béna, mind1 tudtok NORMÁLIS videó felvevő programot még a Fraps-en és akkor.. az Action!-n kívül? :/
0
0
0
0
Athis18 avatar
Ez sajna nem akar összejönni, és a poén az, hogy más felvevönél is ugyanez a probléma 😞
0
0
0
0
Athis18 avatar
bybeni írta:
Athis18 írta:
bybeni írta:
Athis18 írta:
Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni Fraps al kacspolatban. Nos az lenne a probléma, hogy ugye full képernyön veszem fel a videokat, de egyik naprol a másikra vmi gebasz történt vele. Tegnap vettem fel egy vidit, és csak azt vette fel, ami a képernyö közeppén volt (széleit, alját és tetjét ugymond levágta). Probálrtam leszedni uj verziot, e ugyanaz. Beállitás azzonban nem modositottam. Valakinek valami ötlet esetleg?



a "Movies" fülre kattintva megtalálod "Full-size" vagy "Half -Size" opciót, a pötty a Full-size mellett legyen mert így veszi fel a teljes képernyőt


Mint irtam full-ra volt állitva, viszont felesbe vette csak :\



de írtad hogy "Beállitás azzonban nem modositottam"
én ebből indultam ki hogy hátha ez miatt, nekem mikor leszedtem az új verziót élből 90FPS volt beállítva 😃 meg "half size" úgyhogy utólagosan kellett átállítanom 😀



Van benne valami, de átlagos bbeállitás mellett fullsize, és 30fps mellet is érdekesen sikeredett 😞 DE majd megprobálom átállitani halfra, majd vissza fullra. hátha ugy jo lesz
0
0
0
0
bybeni avatar
Athis18 írta:
bybeni írta:
Athis18 írta:
Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni Fraps al kacspolatban. Nos az lenne a probléma, hogy ugye full képernyön veszem fel a videokat, de egyik naprol a másikra vmi gebasz történt vele. Tegnap vettem fel egy vidit, és csak azt vette fel, ami a képernyö közeppén volt (széleit, alját és tetjét ugymond levágta). Probálrtam leszedni uj verziot, e ugyanaz. Beállitás azzonban nem modositottam. Valakinek valami ötlet esetleg?



a "Movies" fülre kattintva megtalálod "Full-size" vagy "Half -Size" opciót, a pötty a Full-size mellett legyen mert így veszi fel a teljes képernyőt


Mint irtam full-ra volt állitva, viszont felesbe vette csak :\



de írtad hogy "Beállitás azzonban nem modositottam"
én ebből indultam ki hogy hátha ez miatt, nekem mikor leszedtem az új verziót élből 90FPS volt beállítva 😃 meg "half size" úgyhogy utólagosan kellett átállítanom 😀
0
0
0
0
Athis18 avatar
bybeni írta:
Athis18 írta:
Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni Fraps al kacspolatban. Nos az lenne a probléma, hogy ugye full képernyön veszem fel a videokat, de egyik naprol a másikra vmi gebasz történt vele. Tegnap vettem fel egy vidit, és csak azt vette fel, ami a képernyö közeppén volt (széleit, alját és tetjét ugymond levágta). Probálrtam leszedni uj verziot, e ugyanaz. Beállitás azzonban nem modositottam. Valakinek valami ötlet esetleg?



a "Movies" fülre kattintva megtalálod "Full-size" vagy "Half -Size" opciót, a pötty a Full-size mellett legyen mert így veszi fel a teljes képernyőt


Mint irtam full-ra volt állitva, viszont felesbe vette csak :\
0
0
0
0
bybeni avatar
Athis18 írta:
Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni Fraps al kacspolatban. Nos az lenne a probléma, hogy ugye full képernyön veszem fel a videokat, de egyik naprol a másikra vmi gebasz történt vele. Tegnap vettem fel egy vidit, és csak azt vette fel, ami a képernyö közeppén volt (széleit, alját és tetjét ugymond levágta). Probálrtam leszedni uj verziot, e ugyanaz. Beállitás azzonban nem modositottam. Valakinek valami ötlet esetleg?



a "Movies" fülre kattintva megtalálod "Full-size" vagy "Half -Size" opciót, a pötty a Full-size mellett legyen mert így veszi fel a teljes képernyőt
0
0
0
0
Athis18 avatar
Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni Fraps al kacspolatban. Nos az lenne a probléma, hogy ugye full képernyön veszem fel a videokat, de egyik naprol a másikra vmi gebasz történt vele. Tegnap vettem fel egy vidit, és csak azt vette fel, ami a képernyö közeppén volt (széleit, alját és tetjét ugymond levágta). Probálrtam leszedni uj verziot, e ugyanaz. Beállitás azzonban nem modositottam. Valakinek valami ötlet esetleg?
0
0
0
0
no avatar
Hát felvevő ilyen funkcióra nem képes,de én Action!-t használok és megvagyok vele elégedve.
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
Tudtok olyan felveő programot amivel felvevés közben rátudok közelíteni egyes dolgora?
0
0
0
0
bybeni avatar
hogy őszinte legyek ebben az FPS levétel témában, FRAPS-el változó... Airborne-ben több mint 20 fps-t esett felvétel alatt!
Far Cry 3ban viszont több mint 30at 😞 végén már szaggatáshegyek
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
így van.. és ha veszek is, akkor fullHD minőségre törekszem, Bandicamot próbáltam a kis fájlok miatt, de olyan is, írtó rossz minőségbe vette..
Action! párti vagyok perpill én is 😀 ha jól tudom vmennyivel kevesebb FPS-t vesz le, mint a FRAPS és nem is ad olyan szörnyen nagy méretű fájlokat 😀
0
0
0
0
bybeni avatar
nankacu írta:
Na én úgy vagyok vele, hogy meg kell osztanom veletek, hogy én mit használok, hátha sokat segítek valakinek.
Bandicam. Egyszerű, jó, nem 200Gb-s filet csinál, pl egy 20 perces videóm volt 1,8-2Gb.. Nem vesz le annyi FPS-t, mint a Fraps. Képes dual hangsávra is. Sokféle beállítási lehetősége van stb..



itt teljesen igazad van, mármint a nagy fileról, most vettem fel a Medal of Honor Airborne gameplay-emet.
31 perc és 36,2giga!!!
viszont minőség 😃
0
0
0
0
PoPet avatar
progamerIV
Bandicamnál ajánlom az FPS limitet (30-ra, ha bírja géped veheted feljebb), sokat dob, nem laggol annyira a játék!
TaylorXIII
Nekem az nem működött, nem indult el sehogy sem a felvétel... 😞
0
0
0
0
19ati93 avatar
progamerIV írta:
Sziasztok! Lenne egy kérdésem: ismertek videófelvevő progikat a Fraps, Bandicam és Mirillis Action! trión kívül, amik jók? A baj, hogy Minecraftot nem lehet felvenni az Action!-nel (amit amúgy mindenkinek ajánlok mert sokkal kevesebb FPS-t vesz le mint a Fraps vagy a Bandicam), így csak Fraps-szel vagy bandival tudom, de ezek annyi FPS-t vesznek le hogy jaj. Ami 100 volt előtte az 25 utána.

lehet hogy csak a program korlátozza le,állítsd be pl hogy 60-al vagy 90-el vegyen (ha bírja a géped)
0
0
0
0
progamerIV avatar
Sziasztok! Lenne egy kérdésem: ismertek videófelvevő progikat a Fraps, Bandicam és Mirillis Action! trión kívül, amik jók? A baj, hogy Minecraftot nem lehet felvenni az Action!-nel (amit amúgy mindenkinek ajánlok mert sokkal kevesebb FPS-t vesz le mint a Fraps vagy a Bandicam), így csak Fraps-szel vagy bandival tudom, de ezek annyi FPS-t vesznek le hogy jaj. Ami 100 volt előtte az 25 utána.
0
0
0
0
Vallah avatar
Most már rájöttem, h hangkártyával van baj, mert nem támogatja Stereo Mixet. Ha veszek egy új hangkártyát, az megoldaná a problémát?
0
0
0
0
PoPet avatar
Na én úgy vagyok vele, hogy meg kell osztanom veletek, hogy én mit használok, hátha sokat segítek valakinek.
Bandicam. Egyszerű, jó, nem 200Gb-s filet csinál, pl egy 20 perces videóm volt 1,8-2Gb.. Nem vesz le annyi FPS-t, mint a Fraps. Képes dual hangsávra is. Sokféle beállítási lehetősége van stb..
0
0
0
0
Vallah avatar
Bár milyen programmal veszek fel hangot, alig lehet hallani zenét/beszédet és még zúg is. Hangkártya miatt lehet?
0
0
0
0
humagyar avatar
[Bocs, ha rossz helyre írom]
Van egy olyan problémám, hogy: felveszek gameplayt Fraps-szel (full size, 30 fps, full hd(natív felbontás)). Ez eddig rendben, ha megnézem a felvett videót minden rendben, szép, meg folyamatos. Aztán Sony Vegas Pro 11-ben megvágom, meg minden hülyeséget csinálok rajta. Aztán mikor lerendereltem és megnézem, akkor elég gázul néz ki. Ilyen szellemképes, vagy milyen: https://kepfeltoltes.hu/130227/fifa_szellem_k_p_www.kepfeltoltes.hu_.png
Próbáltam már ezerféleképpen elmenteni, minden formátumot, beállítást már kipróbáltam nagyjából, de mindig ilyen. Tudtok rá megoldást?
0
0
0
0
thepatrick avatar
Sziasztok!
Az Action!-nek lesz teljesen ingyenes verziója?
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
sacpatrik írta:
Fraps hibám van.
Be van állítva 40fps-re a limit,de lemegyek 15-25 közé.


Az nem hiba😃 Egyszerűen nem elég a géped a fix 40 FPshez adott játékban adott grafikai beállítások mellett. Nem mind1 ám, hogy milyen játékkal játszol. Esetleg írd le miben mérted ezeket😀
0
0
0
0
no avatar
Fraps hibám van.
Be van állítva 40fps-re a limit,de lemegyek 15-25 közé.
0
0
0
0
no avatar
Hogyan lehet azt beállítani (ha belehet) hogy a Mirillis Action nevű program ne FICV formátumban vegye fel a videókat??
0
0
0
0
gigabyte950311 avatar
Ok köszi megpróbálom.

Sziasztok nekem Fraps van de miért veszi halkan a hangot azt nemtudom :S valaki ért hozzá ? köszi előre is
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
A windowsban a rögzítő eszközöknél rosszul van beállítva próbálgasd hogy alapértelmezetté teszed. Próbáld a stereo mixel általában azzal jó lesz.
0
0
0
0
gigabyte950311 avatar
Sziasztok! Letöltöttem a Fraps-ot és nem vesz hangot pedig be van nyomva hogy Record Sound miért ? vki tud vmi megoldást? előre is köszi!
0
0
0
0
19ati93 avatar
molfer98 írta:
19ati93 írta:
molfer98 írta:
19ati93 írta:
molfer98 írta:
Sziasztok. Melyik program dolgozik kis fájlmérettel? Mert a fraps 11 perces videót 10 gigába vesz fel és így nem tudom feltölteni a youtube-ra mert kb 7-8 órát kéne várnom 😞


konvertáld le kisebb méretűre!
[LINK]
amúgy mindegyik elég méretes lesz akármivel veszed fel!


És mibe konvertáljam?


mp4 vagy avi, én ezekbe szoktam


Én most wmw-be konvertálom az jó? Mert alapból aviban vette fel


az is jó komolyabb bajom eddig nem volt vele 😃
0
0
0
0
molfer98 avatar
19ati93 írta:
molfer98 írta:
19ati93 írta:
molfer98 írta:
Sziasztok. Melyik program dolgozik kis fájlmérettel? Mert a fraps 11 perces videót 10 gigába vesz fel és így nem tudom feltölteni a youtube-ra mert kb 7-8 órát kéne várnom 😞


konvertáld le kisebb méretűre!
[LINK]
amúgy mindegyik elég méretes lesz akármivel veszed fel!


És mibe konvertáljam?


mp4 vagy avi, én ezekbe szoktam


Én most wmw-be konvertálom az jó? Mert alapból aviban vette fel
0
0
0
0
19ati93 avatar
molfer98 írta:
19ati93 írta:
molfer98 írta:
Sziasztok. Melyik program dolgozik kis fájlmérettel? Mert a fraps 11 perces videót 10 gigába vesz fel és így nem tudom feltölteni a youtube-ra mert kb 7-8 órát kéne várnom 😞


konvertáld le kisebb méretűre!
[LINK]
amúgy mindegyik elég méretes lesz akármivel veszed fel!


És mibe konvertáljam?


mp4 vagy avi, én ezekbe szoktam
0
0
0
0
wakula778 avatar
molfer98 írta:
19ati93 írta:
molfer98 írta:
Sziasztok. Melyik program dolgozik kis fájlmérettel? Mert a fraps 11 perces videót 10 gigába vesz fel és így nem tudom feltölteni a youtube-ra mert kb 7-8 órát kéne várnom 😞


konvertáld le kisebb méretűre!
[LINK]
amúgy mindegyik elég méretes lesz akármivel veszed fel!


És mibe konvertáljam?



wmv,avi
0
0
0
0
molfer98 avatar
19ati93 írta:
molfer98 írta:
Sziasztok. Melyik program dolgozik kis fájlmérettel? Mert a fraps 11 perces videót 10 gigába vesz fel és így nem tudom feltölteni a youtube-ra mert kb 7-8 órát kéne várnom 😞


konvertáld le kisebb méretűre!
[LINK]
amúgy mindegyik elég méretes lesz akármivel veszed fel!


És mibe konvertáljam?
0
0
0
0
19ati93 avatar
molfer98 írta:
Sziasztok. Melyik program dolgozik kis fájlmérettel? Mert a fraps 11 perces videót 10 gigába vesz fel és így nem tudom feltölteni a youtube-ra mert kb 7-8 órát kéne várnom 😞


konvertáld le kisebb méretűre!
[LINK]
amúgy mindegyik elég méretes lesz akármivel veszed fel!
0
0
0
0
molfer98 avatar
Sziasztok. Melyik program dolgozik kis fájlmérettel? Mert a fraps 11 perces videót 10 gigába vesz fel és így nem tudom feltölteni a youtube-ra mert kb 7-8 órát kéne várnom 😞
0
0
0
0
fRstLO avatar
www.youtube.com/watch?v=CfqDaQ650sY&feature=youtu.be nálam ilyen a mirillis valamiért.....😃
0
0
0
0
19ati93 avatar
Fraps-nál szerintem nem jobb, nekem legalább is nagyon nem jön be! 😃
az msi afterburner felvevőjével is igy vagyok az is nagyon gagyi számomra 😃
0
0
0
0
fRstLO avatar
háát tény hogy jobban játsza le ill veszi fel, de nálam valamiért szar...😃 a képpel gond van
0
0
0
0
no avatar
19ati93 írta:
Kmisi99 írta:
az Action a legjobb felvevő jelen pilanatban.

miben jobb mint a fraps?


Mindenben.😜
0
0
0
0
fRstLO avatar
leszedtem... háát nekem érdekesen adja be a színeket felvétel után..😃
0
0
0
0
19ati93 avatar
Kmisi99 írta:
az Action a legjobb felvevő jelen pilanatban.

miben jobb mint a fraps?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
az Action a legjobb felvevő jelen pilanatban.
0
0
0
0
alex13 avatar
chrono02 írta:
unknown user írta:
chrono02 írta:
Sziasztok!
Tudnátok olyan videó felvevő programot mondani ami a játék hangját is felveszi és nem csinál nagy fájlt? Régebben FRAPS-et használtam de az egy rövid videónál is hatalmas fájlmérettel dolgozik!
Köszönöm a segítséget!
Sziasztok!


Hát a hatalmas fájlmérettel számolnod kell mind1 milyen programot használsz. Minél jobb minőségben és minél nagyobb felbontáson veszed annál nagyobb a méret. De ezt a fájlt alapvetően utána át kell konvertálni, amiből egy "sokkal" kisebb fájl lesz.
Ha valaki állandóan videókat vesz fel, akkor jobb egy kártyába belefektetni. (Avermedia) de ha nem akkor marad a fraps.


akkor marad fraps 😀


Ha jól emlékszem a Bandicam is egész jó videót vesz fel ,és jóval kevesebbet foglalnak az általa készített videók mint amiket a Fraps csinál. Épp pár nappal ezelőtt vettem fel Fraps-ba kb. 20-30 percet és 19GB-ot foglalt, bár ezt lekonvertáltam FormatFactory-val (csak ajánlani tudom mindenkinek) 1 Gb körülire. 😉
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció