Retro PC és alkatrészek

Szerző: NTSC Jani, 2013. December 04., téma
Fórum » Asztali PC
Ide minden jöhet a régi gépekkel kapcsolatban. Akár saját régi féltve őrzött gépeitekről is rakhattok ide képeket, s akár cseveghetünk is a régi szép időkről. Hátha még ma is valaki aprítja az NFS III-at Voodoo 2 SLI-vel Glide módban. De akár még 386-os, 486-os, vagy még ezeknél régebbi gépekkel rendelkező tulajok is beszállhatnak.

Akkor csapassuk!
Hozzászólások: 102
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
NTSC Jani avatar
Az szerintem közel se ad olyan élményt. i5-ön azért nem olyan hangulatos Wolfenstein 3D-t csapatni. Nyilván, ha csak ez az 1 gépem lenne, akkor elviselném. 😆
0
0
0
0
sudosu avatar
De jó nektek hogy van retró PC-tek 😀 nekem csak Vmware-on van retro feelingem 😀
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Win98 jobban hasítana rajta. 😜

Amúgy az a proci egy igazi tuning proci volt. Gyakorlatilag majdnem az összes példányt fel lehetett húzni 450-re.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Valóban jó volt, főleg a pénztárcának. 2 db Voodoo 2 nem volt olcsó mulatság. alá meg egy combos Pentium II. 😆
0
0
0
0
sudosu avatar
Hú de jó is volt az a korszak amikor még nem csak videokártya kellett a gépbe hanem még 3D gyorsító is mellé és mehettek a Windows-ra írt 3D-s játékok is!
Egyébként nekem kedvenceim között még ma is a: Settlers 2, Stunts, Doom 2, Simtower
Szeretem használni a retro OS-okat is:
VMWARE-en fel van telepítve:
MS-DOS 6.22
Windows 3.1
Windows 95
Windows 98 SE
Windows XP (bár ez még annyira nem retro 😀😉

Gépigény.hu Retro edition 😃
[LINK]
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
A Wolfenstein 3D is egy nagyon jó játék. Sokat csapattam azt is! 😜
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
jaa nem úgy értettem, hogy mint játék.. hanem ezzel az 1 prince of persia-val : D
Doom-al én is játszottam, az 1 nem volt fenn, de a 2 sokat ment : DD
meg a wolfeinstein 3D (aszem) is!😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Pedig vannak nagyon jó régi DOS-os játékok. 😆

0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
Kb. csak ezzel a PoP-al játszottam : DD
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Az volt az első Prince of Persia. Sok videót láttam róla, de jómagam még nem játszottam vele. Majd egyszer eljön annak is az ideje. 😜
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
hja : D meg volt a régi Prince of Persia! talán lehet nem is ez volt a neve, hanem simán Prince? nem tudom ez csak úgy beugrott... ilyen fehér ruhás ***ival kellett menni vmi töröknek kinéző emberkék ellen, meg voltak ilyen csapdák tüskék, meg leszakad a padló stb x d azzal is el voltam😜
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Engem is mindig bezabált az a dög. De olyan hirtelen jött elő... 😆
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
: DD de szar volt, mer sose lehetett tovább jutni, pedig mindig próbáltam : S x d
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Igen, az a síelős játék nekem fel volt rakva az itthoni gépemre, amin windows 3.1 volt. 😆
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
: DD nálunk az a sielős game volt, amivel csak lefele lehetett menni.. mondjuk ez otthon is megvolt, és a végén megevett a dínó 😜
meg még volt még 1 sárga meg ilyen színes dínós akármi, nemtudom....
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Nálunk is Win98 volt az általánosban. Emlékszem 1-2 gépre fel volt rakva a GTA 1 vagy 2, s mindenki ahhoz a géphez akart ülni. 😆
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
nálunk az általánosba voltak régen win98-ak, de én itthon azt nem is próbáltam.. 95 után egyből XP jött 😀
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Windows 3.1 volt a Win95 előtt.

De 95-öt nem is szerették sokan, A Wn98 már sokkal jobb lett. Az Outlaws is egy igen jó játék. Az egy jó kis vadnyugati FPS játék, zseniális hangulattal.
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
NFS III az én régi gépeimen nem ment el x D első gépemen még nem is win95 volt hanem az az előtti vagy mi... nem tudom mi a neve 3.1? lehet hülyeséget mondok nem tudom na 😀 azon mik voltak... mario, aladin, MK 1... meg valami autós nem tudom mi a neve.... volt egy kib*szott út ilyen szikla vagy hogy mondjam.. egy föld út előtted és ennyi, melletted szakadék és mindenhol a kék ég - már amire emlékszek... és az autónak csak a motorját láttad aszem és ilyen csövek áltak ki a motorból na mind1 : D másik autós, aszem belső nézet volt az, vagy nem tudtam, hogy van külső is... full pixel és csak mentél.. semmi nem volt csak mentél x d rendőr nem tudom volt-e benn.. de busz stb járkáltak... és volt 1 rész ahol csirke futkározott az úton és el lehetett ütni ha jól emlékszem : DDDD
utána jött egy win95 ös gép nem tudom még mik voltak... goldaxe-val játszottam sokat azt tudom meg MK-val 😀 állandóan abba a kékséges izébe ami nem a win keresgéltem nem-e találok új játékokat x dd ja volt ilyen wolleball vagy mi miaz? rögbi nem? na az két ilyen pamaccsal vagy gömb alakú izével kellett háló felett átütni a labdát... azzal is el lehetett lenni ketten : D
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Nekem van egy Voodoo 2 SLI konfigom.

Itt egy kis boot up videó full sötétben:

0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció