Linux alatt futó játékok

Szerző: epoj44, 2013. August 10., téma
Fórum » Játékokról általában
Sziasztok ezt a témát azért nyitottam, hogy akit Linuxot (Ubuntut) használnak annak segítsünk mik mennek wine segítségével.
-A steamen sok játék van ami Ubuntu alatt mennek. Pl.:Team Fortress(Max. grafikával a legjobb,hibátlanul,tökéletesen működik.),Wargame: Europaen Escalation(Nem próbáltam még.)
-Nekem megy PlayOnLinuxon keresztül a World of Tanks.(Nagyon kicsi hibákkal de élvezhetően működik.)
Wine alatt:
Battlefield 1-2-(3)(Nekem minden tökéletesen működik)
Counter Strike Portable 1.6(Nekem minden tökéletesen működik.)
____________
Amiről tudom, hogy menne de nincs meg:
-GTA San andreas(Multiplayer)
____________
Higgyétek sok ember van itt a gépigényen aki Linuxot(Ubuntu) használ.Jó magam is.
Segítsünk egymásnak, hogy kinek mi működik saját tapasztalattal.
Hozzászólások: 35
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Nem tudom ki hallott már a Lutrisról, az egész alapja, hogy nem kell külön minden játékot kézzel konfigurálni wine-hoz, stb. hanem ezt megteszi magának. Ráadásul nemcsak a wine-nal futtatható windowsos, hanem a steames (windowsos és linuxos egyaránt), a natív linuxos, valamint egy rakat régi konzol játékait képes futtatni. Tényleg gombnyomásokkal.

Csak meg kell keresni a játékot az adatbázisában (a Lutris weboldalán), ott ki kell választani a verziót és akár telepítéssel együtt elintézi a dolgot. Ha egy játék lemezen van meg (akár PS2-es is lehet, vagy egyéb) csak be kell tenni a lemezt, és meg is old mindent.

Beállítható a laptopok hibrid grafikus rendszerének (dedikált + integrált) automatikus váltása, és minden más, ami amúgy a wine-ban és az emulátorokban külön-külön.
0
0
0
0
no avatar
Linux Mint 18.1-en is mennek?
0
0
0
0
no avatar
Azért próbáld meg.

Egyébként van egy külön linuxos téma a szoftvereknél, ha szeretnél még beszélni róluk, akkor javaslom, hogy vándoroljunk át oda. 😃
0
0
0
0
Krissz avatar
Bonyolultnak tűnik 😲
De majd kiprobálom, köszi. 😀

Amúgy nekem az Ubuntu jött be eddig leginkább. Kinézetre is, szoftver támogatottságra is, meg minden.
Meg a Back Track a hacker OS, az is nagyon fain. Mint is nagyon jó.
Debiant meg régebben felsem tudtam rakni 😆
0
0
0
0
no avatar
Mostanra én is eljutottam odáig, hogy inkább a Linux Mintet ajánlom első disztrónak kezdőknek, mert sokkal kevesebb vele a probléma, mint az Ubuntuval. Egyébként a Steam klienssel sem volt eddig semmilyen problémám Linuxon. Egyébként nézd meg ezt a linket, hátha segít valamit: [LINK]
0
0
0
0
Krissz avatar
Érdekesnek találom a címet 😀

Hamár játékok, nekem multkorában Ubuntu legujjabb változatán nem tudtam elindítani a steamet, de miért?
Nememlékszem már hogy írt e ki valamit, de asszem semmit sem írt ki, csak nem indult el, se háttérben, sehol.
0
0
0
0
Sonata90 avatar
Viszonylag friss linuxosként jelenleg egy 17.3-as mint cinnamon felülettel hajtja a vasat. Túl sokat még nem próbálkoztam, de jelenleg is tolom az NFSMW-t és az American Truck Simulator is szépen fut, semmiféle hibát nem tapasztalok vele.
0
0
0
0
no avatar
Üdv itt!

Szerintem elég hozzá, bár én azt ajánlom, hogyha itt nem lesz több válasz akkor tedd fel a gépre vonatkozó kérdésed a laptopos témában is: https://gepigeny.hu/forum/viewthread.php?thread_…ead_id=103.

Egyébként a Linux Mint + KDE elég jó opció, jól összerakott disztró. Meg azért ha nem is akkora, mint az Ubuntunak, de van azért magyar közössége is, ha valami problémád akadna.
0
0
0
0
no avatar
Üdv!

Acer Aspire E5-551G-84H0
A műszaki leírás itt: http://www.notebook.hu/acer-aspire-e5-551g-84h0-nx-mleeu-17#reszletek

Szeretnék végképp búcsút mondani a Windows-nak!

Erre a laptopra szeretnék telepíteni egy Linux Mint-et KDE asztalkezelővel.

És terveim között szerepel, hogy telepítem a World of Tanks játékot.

Kérdés! Bírni fogja a gép? Elég erős ahhoz, hogy gond nélkül fusson a játék?

Köszönöm előre is a válaszaitok!
0
0
0
0
winrar avatar
Emlékszem, amikor Ubuntu 13.04 alatt nyomtam a CS 1.6-ot éjjel háromkor, Wine-al 😆
0
0
0
0
sudosu avatar
Wine-al elvileg el kell indulnia. Mivel szinte minden distro-n a Wine ugyanaz legfeljebb csak más verzió van. Persze Winetricks-re szükséged lesz hogy a DX9-et tudd használni normálisan. Nézd meg az előző hozzászólásomba a linket ha akarod tudni ezt hogy lehet.
0
0
0
0
Idonald27 avatar
Gondoljátok, hogy Linux (mint)-en fog működni a world of tanks?
0
0
0
0
sudosu avatar
Végre tökéletesen működésre tudtam bírni az Osu!-t. Tesztrendszerem Fedora 20 X64.

NVIDIA Optimus-os problémákra egyelőre nem találtam megoldást.
[LINK]

Elég hosszú nem akarom ide is bemásolni 😃
0
0
0
0
Matej013 avatar
Közben új játékok kerültek kipróbálásra.

A rendszer ugyanaz: Ubuntu 14.04 LTS 64 bit

- Doom 3 natív linux: No problem
- Dishonored (wine): Tökéletesen fut, semmi grafikai vagy játékmeneti hiba. 30 FPS simán megvan
- Wolfenstein 2009 (wine): Maximális grafika, és minden működik.
- Thomas was alone natív linux: Semmi probléma.
- Metro: Last Light natív linux: Fut, de valamiért a második küldetésnél állandóan kilép. És eredeti (ahogy minden más játék is).
- Toribash natív linux: Tökéletesen megy.
- Shank 2 natív linux: Ez is tökéletesen megy.

Wine program alatt tesztelt játékok és programok listája itt megtekinthető:

[LINK]
0
0
0
0
sudosu avatar
Matej013:
Köszi viszont már megoldódott a probléma. Szóval az Optimus nem akart menni, csak egy restart kelett 😀.

Egyébként az összes Renpy-be írt Visual Novel-nek van natív linuxos változata.
[LINK]
Nem mindegyiket voltak hajlandóak sajnos Linuxos fordítással is ellátni (pedig nem kell semmit se módosítani az alap kódon hogy linuxra átfordítsák)
0
0
0
0
Matej013 avatar
Próbálj meg újabb drivert feltelpíteni (Előtte Purge-oljál mielőtt megteszed), vagy ha már a legújabb van fent, a játékban a shadert vedd egy kicsit lejjebb. A Left 4 Dead 2-ben ez nekem segített.

Ubuntu 14.04 LTS 64 bit

- Serious Sam 1 natív linux: Megy, de nincs hang, és még nem sikerült orvosolnom a problémát.
- Enemy Territory Quake Wars natív linux: Tökéletesen megy, minden rendben.
- Portal 2 Béta natív linux: Abszolút tökéletes, csak pár hang bug van még benne.
- S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl(wine): Fix 25-30 FPS megvan, maximális grafika, statikus fények, és tökéletesen lehet játszani.
- Narcissu 1st & 2nd natív linux: Egy gyönyörű Visual Novell ami gyönyörűen fut linuxon.

Rengeteg játékhoz linuxos telepítő elérhető itt: [LINK]
Annyi a dolgotok, hogy a játéknak a lemeze meglegyen, és a .run fájlt olvashatóvá kell tenni a rendszerben. Debian/Ubuntu/Kubuntu alatt ez: sudo chmod u+x ./fájl helye
0
0
0
0
sudosu avatar
Kipróbáltam a "You Have to Win the Game" c. játékot tökéletes natív átírat, xbox 360 kontroller felismeréséért plusz pont 😀. Ilyen tipikus 80-as évekbeli platformer, aki szereti a retró érát letöltheti ingyen Steam-ről!

Nem nagy játék, csak gondoltam leírom hogy megy 😀.

Fedora 20 KDE (X64) OS-on lett kipróbálva.
Xbox 360 kontroller beállításához pár tipp:
Nem tudom hogy Debian alapú rendszereknél mi kell, de Fedora-nál nekem nem működött tökéletesen a X360 kontroller szóval fel kellett telepíteni két programot:

sudo yum install kernel-modules-extra joystick

A DOTA 2-vel mit csináltatok hogy ne villogjanak a textúrák 😀?
0
0
0
0
Matej013 avatar
A Portal már rég elérhető Linuxon, a 2 pedig béta fázisban van. Azt is kipróbáltam, és egész jól megy.

Most a Prey natív Linuxos verzióját játszottam ki. Az is hibátlan.
0
0
0
0
no avatar
Ha jól tudom a L4D2 mellet a Portal első részét is barkácsolja a Valve, az Euro Truck Simulator 2 is kint van már Linuxra, a háttérben meg a Cytek is megcsinálta a CryEngine Linuxos változatát. Bővebben: [LINK]
0
0
0
0
Matej013 avatar
Pár játék amit eddig kipróbáltam az új Ubuntu 14.04-en (64 bit):

- Serious Sam 3 natív linux változat: Játszható, de az FPS szám kisebb mint Windowson. Olyan 25 és 30 között.
- Dota 2 natív linux: Hibátlanul megy.
- Left 4 Dead 2 natív linux: Játszható, de beszokott lassulni.
- Bioshock (Wine): Játszható, pár apróbb grafikai bugokkal, illetve turkálnom kellett a játék Deafult.ini fájlában, hogy egyáltalán elinduljon.
- Toki Tori natív linux: Tökéletes
- Amnesia: The Dark Descen natív liux: Tökéletes
- Unreal Tournament 2004 natív linux: Tökéletesen megy, viszont minden indításnál "sudo padsp" parancssal kellett indítanom terminálból, hogy legyen hang.

Illetve az Adobe Photoshop CS6 is használható Wine segítségével, csak a belassulásokkal kell megbarátkozni.

Tesztelés alatt:
- Resident Evil 4
- Crysis
- Assassin's Creed sorozat
0
0
0
0
sudosu avatar
.deb telepítőket nem tudsz használni fedorán az inkább RPM alapú programokat használ.
0
0
0
0
Matej013 avatar
Az asztali gépemre gondoltam, amiben ATI kártya van. A Fedora-t még nem használtam, lehet hogy egy próbakörre elviszem. A Kubuntu azért jött be, mert KDE és ugyanazon támogatásokat megkapja mint az Ubi. Debian alapú a Fedora is, nem?
0
0
0
0
sudosu avatar
Hát az Ubuntu nem is a hagyományos Gnome-ot használja, hanem a saját szemetét (Unity). Ha váltani akarsz KDE-re szerintem inkább a Fedora-t válaszd, nekem jobban bejött!

Videó kártya driver-nél nem tudom melyik gépedre gondolsz, de NVIDIA-hoz 100% hogy van normális driver!
Ha notebookodon akarod használni az NVIDIA-t akkor javaslom a Bumblebee-t.
Régebben még írtam egy guide-ot hozzá: [LINK]

Ez Kubuntu-hoz van de ugyanúgy jó lesz ubu-hoz is. Fedorához is jó csak ott yum-al kell telepíteni terminálból!
0
0
0
0
Matej013 avatar
Ha valaki az Ubuntu mellett dönt akkor a 12.04 LTS verziót ajánlom. Eléggé kiforrott már, nem egy javításon esett már túl ez a verzió és hosszútávon, vagyis 2017-ig támogatott. Eddig nem volt vele problémám.

Viszont 12.10 64 biten sehogy sem tudtam működésre bírni a videókártyám driverét, 12.04 LTS-en pedig simán sikerült minden. Tetszik az Ubuntu viszont a Gnome felülete nem, ezért lehet, hogy átváltok Kubuntura. Vagy visszaváltok SUSE-ra.
0
0
0
0
sudosu avatar
Végre működésre tudtam bírni normálisan a Xfire-t. Írtam egy kis segítséget a blogomba:
[LINK]
0
0
0
0
apetit1989 avatar
én is ubuntut használok. egyetlen játék van fent, a heroes 3. működik rajta. 13-as ubuntu, 32 bit.
0
0
0
0
sudosu avatar
Ma próbáltam ki a Dota 2-őt, kissé furcsa buggal találkoztam.
Legelső indításkor kifagyott a játék.
Bármilyen grafikai beállításon futtatom a játékot jól fut, viszont a probléma hogy a karaktert nem jeleníti meg.

Majd utánanézek hogy lehet ezt a problémát orvosolni. Egyébként a Dota 2 linuxos változatát ingyen lelehet tölteni steam-ről.

https://kepfeltoltes.hu/131008/K_perny_k_p___2013-10-08_22_16_59_www.kepfeltoltes.hu_.png

Kipróbált OS: Ubuntu 13.04 64 Bit
0
0
0
0
norbertsolider avatar
Ez a linuxos dolog engem is foglalkoztat , másodlagos rendszerként lehet kipróbálom , hogy milyen is az ubuntu. 😀
0
0
0
0
sudosu avatar
3DSMAX-al készítettem modelleket gothic-hoz. Egyszerűbb tárgyakat, használati eszközöket modelleztem le.
Mostanság a PMDeditor-t használom MMD modellek készítéséhez.
Nem vagyok valami pro benne, inkább a programozásra gyúrok rá, mivel az lesz a szakmám.
0
0
0
0
no avatar
Te is modellezel, én is modellezem, én blenderrel.
Te, és mit?
A profillomat is én modelleztem de meg van az egész szobám!!
0
0
0
0
sudosu avatar
Ja használok linuxot is, viszont amióta elkezdtem videózni, modellezni többet használok mostanság Windows-t.
Azt elfelejtettem hogy jelenleg Fedora-t használok
0
0
0
0
no avatar
Te is linuxot használsz?
Ja igen azt nem írtam le de a Mass Effect tesztek szerint jobban működik mint windowson. Ahogy Te is írtad.
0
0
0
0
sudosu avatar
Linuxon próbáltam a következő játékokat:
Mass Effect hibátlanul (wine) szinte ugyanúgy futott mint windows-on
Silkroad Online: egy-két komolyabb textúrahibát leszámítva egész játszható 😀
Osu! is remekül fut 1 hetes szenvedés, keresgélés után életet tudtam bele lehelni!

Ja néhány tanács Notebook vagy olyan felhasználóknak akiknek Integrált VGA + NVIDIA kombójuk van:

[LINK]
Ezt a bumblebee nevezetű drivert kell felrakni hogy működjön a Optimus technológia. Ha szükséged van további segítségre akkor régebben blogomba írtam erről egy bejegyzést (lusta vagyok még egyszer leírni 😀😉

[LINK]

Remélem segíthettem!
Ez merész állítás lesz tőlem, viszont akkor is leírom: szerintem már a Windows már kezd elavulni. Mihelyst lesz normális Radeon driver linux-ra és a DX-et is leváltja az OpenGL "átveheti a hatalmat a játékosok felett" a Linux!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció