Menu
Gépigény Google+ profilja
Gépigény Facebook profilja
Linux alatt futó játékok
Sziasztok ezt a témát azért nyitottam, hogy akit Linuxot (Ubuntut) használnak annak segítsünk mik mennek wine segítségével.
-A steamen sok játék van ami Ubuntu alatt mennek. Pl.:Team Fortress(Max. grafikával a legjobb,hibátlanul,tökéletesen működik.),Wargame: Europaen Escalation(Nem próbáltam még.)
-Nekem megy PlayOnLinuxon keresztül a World of Tanks.(Nagyon kicsi hibákkal de élvezhetően működik.)
Wine alatt:
Battlefield 1-2-(3)(Nekem minden tökéletesen működik)
Counter Strike Portable 1.6(Nekem minden tökéletesen működik.)
Higgyétek sok ember van itt a gépigényen aki Linuxot(Ubuntu) használ.Jó magam is.
Segítsünk egymásnak, hogy kinek mi működik saját tapasztalattal.
Hozzászólás küldése
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Krissz avatar
2016. 03. 22. 05:36:42
#
oké
:D
Dono avatar
2016. 03. 21. 22:01:07
#
Azért próbáld meg.

Egyébként van egy külön linuxos téma a szoftvereknél, ha szeretnél még beszélni róluk, akkor javaslom, hogy vándoroljunk át oda. :D
Krissz avatar
2016. 03. 21. 18:15:29
#
Bonyolultnak tűnik :o
De majd kiprobálom, köszi. :)

Amúgy nekem az Ubuntu jött be eddig leginkább. Kinézetre is, szoftver támogatottságra is, meg minden.
Meg a Back Track a hacker OS, az is nagyon fain. Mint is nagyon jó.
Debiant meg régebben felsem tudtam rakni XD
Dono avatar
2016. 03. 21. 18:06:33
#
Mostanra én is eljutottam odáig, hogy inkább a Linux Mintet ajánlom első disztrónak kezdőknek, mert sokkal kevesebb vele a probléma, mint az Ubuntuval. Egyébként a Steam klienssel sem volt eddig semmilyen problémám Linuxon. Egyébként nézd meg ezt a linket, hátha segít valamit: https://wiki.ubun…
Krissz avatar
2016. 03. 21. 17:24:23
#
Érdekesnek találom a címet :)

Hamár játékok, nekem multkorában Ubuntu legujjabb változatán nem tudtam elindítani a steamet, de miért?
Nememlékszem már hogy írt e ki valamit, de asszem semmit sem írt ki, csak nem indult el, se háttérben, sehol.
Sonata90 avatar
2016. 03. 21. 17:09:25
#
Viszonylag friss linuxosként jelenleg egy 17.3-as mint cinnamon felülettel hajtja a vasat. Túl sokat még nem próbálkoztam, de jelenleg is tolom az NFSMW-t és az American Truck Simulator is szépen fut, semmiféle hibát nem tapasztalok vele.
borcsokzsolt avatar
2015. 08. 07. 12:56:26
#
Bár ez nem játék, de talán érdemes megnézni...
Dono avatar
2015. 08. 06. 21:59:57
#
Üdv itt!

Szerintem elég hozzá, bár én azt ajánlom, hogyha itt nem lesz több válasz akkor tedd fel a gépre vonatkozó kérdésed a laptopos témában is: http://gepigeny.h…ead_id=103.

Egyébként a Linux Mint + KDE elég jó opció, jól összerakott disztró. Meg azért ha nem is akkora, mint az Ubuntunak, de van azért magyar közössége is, ha valami problémád akadna.
no avatar
2015. 08. 06. 20:48:07
#
Üdv!

Acer Aspire E5-551G-84H0
A műszaki leírás itt: http://www.notebook.hu/acer-aspire-e5-551g-84h0-nx-mleeu-17#reszletek

Szeretnék végképp búcsút mondani a Windows-nak!

Erre a laptopra szeretnék telepíteni egy Linux Mint-et KDE asztalkezelővel.

És terveim között szerepel, hogy telepítem a World of Tanks játékot.

Kérdés! Bírni fogja a gép? Elég erős ahhoz, hogy gond nélkül fusson a játék?

Köszönöm előre is a válaszaitok!
winrar avatar
2015. 05. 23. 14:26:18
#
Emlékszem, amikor Ubuntu 13.04 alatt nyomtam a CS 1.6-ot éjjel háromkor, Wine-al XD
borcsokzsolt avatar
2014. 08. 01. 09:06:43
#
Egy kis segítség, ha valamelyik fórumozó belevágna:

sudosu avatar
2014. 07. 31. 19:38:56
#
Wine-al elvileg el kell indulnia. Mivel szinte minden distro-n a Wine ugyanaz legfeljebb csak más verzió van. Persze Winetricks-re szükséged lesz hogy a DX9-et tudd használni normálisan. Nézd meg az előző hozzászólásomba a linket ha akarod tudni ezt hogy lehet.
Idonald27 avatar
2014. 07. 31. 19:01:31
#
Gondoljátok, hogy Linux (mint)-en fog működni a world of tanks?
sudosu avatar
2014. 06. 11. 11:11:23
#
Végre tökéletesen működésre tudtam bírni az Osu!-t. Tesztrendszerem Fedora 20 X64.

NVIDIA Optimus-os problémákra egyelőre nem találtam megoldást.
http://husudosu.b…su_linuxon

Elég hosszú nem akarom ide is bemásolni :D
Matej013 avatar
2014. 05. 21. 18:39:45
#
Közben új játékok kerültek kipróbálásra.

A rendszer ugyanaz: Ubuntu 14.04 LTS 64 bit

- Doom 3 natív linux: No problem
- Dishonored (wine): Tökéletesen fut, semmi grafikai vagy játékmeneti hiba. 30 FPS simán megvan
- Wolfenstein 2009 (wine): Maximális grafika, és minden működik.
- Thomas was alone natív linux: Semmi probléma.
- Metro: Last Light natív linux: Fut, de valamiért a második küldetésnél állandóan kilép. És eredeti (ahogy minden más játék is).
- Toribash natív linux: Tökéletesen megy.
- Shank 2 natív linux: Ez is tökéletesen megy.

Wine program alatt tesztelt játékok és programok listája itt megtekinthető:

http://appdb.wine…/index.php
sudosu avatar
2014. 05. 10. 08:22:48
#
Matej013:
Köszi viszont már megoldódott a probléma. Szóval az Optimus nem akart menni, csak egy restart kelett :).

Egyébként az összes Renpy-be írt Visual Novel-nek van natív linuxos változata.
http://games.renp…
Nem mindegyiket voltak hajlandóak sajnos Linuxos fordítással is ellátni (pedig nem kell semmit se módosítani az alap kódon hogy linuxra átfordítsák)
Matej013 avatar
2014. 05. 10. 07:23:01
#
Próbálj meg újabb drivert feltelpíteni (Előtte Purge-oljál mielőtt megteszed), vagy ha már a legújabb van fent, a játékban a shadert vedd egy kicsit lejjebb. A Left 4 Dead 2-ben ez nekem segített.

Ubuntu 14.04 LTS 64 bit

- Serious Sam 1 natív linux: Megy, de nincs hang, és még nem sikerült orvosolnom a problémát.
- Enemy Territory Quake Wars natív linux: Tökéletesen megy, minden rendben.
- Portal 2 Béta natív linux: Abszolút tökéletes, csak pár hang bug van még benne.
- S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl(wine): Fix 25-30 FPS megvan, maximális grafika, statikus fények, és tökéletesen lehet játszani.
- Narcissu 1st & 2nd natív linux: Egy gyönyörű Visual Novell ami gyönyörűen fut linuxon.

Rengeteg játékhoz linuxos telepítő elérhető itt: http://www.liflg.…
Annyi a dolgotok, hogy a játéknak a lemeze meglegyen, és a .run fájlt olvashatóvá kell tenni a rendszerben. Debian/Ubuntu/Kubuntu alatt ez: sudo chmod u+x ./fájl helye
sudosu avatar
2014. 05. 07. 12:59:13
#
Kipróbáltam a "You Have to Win the Game" c. játékot tökéletes natív átírat, xbox 360 kontroller felismeréséért plusz pont :). Ilyen tipikus 80-as évekbeli platformer, aki szereti a retró érát letöltheti ingyen Steam-ről!

Nem nagy játék, csak gondoltam leírom hogy megy :).

Fedora 20 KDE (X64) OS-on lett kipróbálva.
Xbox 360 kontroller beállításához pár tipp:
Nem tudom hogy Debian alapú rendszereknél mi kell, de Fedora-nál nekem nem működött tökéletesen a X360 kontroller szóval fel kellett telepíteni két programot:

sudo yum install kernel-modules-extra joystick

A DOTA 2-vel mit csináltatok hogy ne villogjanak a textúrák :)?
Matej013 avatar
2014. 05. 02. 16:06:42
#
A Portal már rég elérhető Linuxon, a 2 pedig béta fázisban van. Azt is kipróbáltam, és egész jól megy.

Most a Prey natív Linuxos verzióját játszottam ki. Az is hibátlan.
Dono avatar
2014. 04. 27. 13:16:45
#
Ha jól tudom a L4D2 mellet a Portal első részét is barkácsolja a Valve, az Euro Truck Simulator 2 is kint van már Linuxra, a háttérben meg a Cytek is megcsinálta a CryEngine Linuxos változatát. Bővebben: http://users.inin…ios/?p=300
Matej013 avatar
2014. 04. 27. 12:50:47
#
Pár játék amit eddig kipróbáltam az új Ubuntu 14.04-en (64 bit):

- Serious Sam 3 natív linux változat: Játszható, de az FPS szám kisebb mint Windowson. Olyan 25 és 30 között.
- Dota 2 natív linux: Hibátlanul megy.
- Left 4 Dead 2 natív linux: Játszható, de beszokott lassulni.
- Bioshock (Wine): Játszható, pár apróbb grafikai bugokkal, illetve turkálnom kellett a játék Deafult.ini fájlában, hogy egyáltalán elinduljon.
- Toki Tori natív linux: Tökéletes
- Amnesia: The Dark Descen natív liux: Tökéletes
- Unreal Tournament 2004 natív linux: Tökéletesen megy, viszont minden indításnál "sudo padsp" parancssal kellett indítanom terminálból, hogy legyen hang.

Illetve az Adobe Photoshop CS6 is használható Wine segítségével, csak a belassulásokkal kell megbarátkozni.

Tesztelés alatt:
- Resident Evil 4
- Crysis
- Assassin's Creed sorozat
sudosu avatar
2013. 11. 16. 10:38:46
#
.deb telepítőket nem tudsz használni fedorán az inkább RPM alapú programokat használ.
Matej013 avatar
2013. 11. 15. 21:25:05
#
Az asztali gépemre gondoltam, amiben ATI kártya van. A Fedora-t még nem használtam, lehet hogy egy próbakörre elviszem. A Kubuntu azért jött be, mert KDE és ugyanazon támogatásokat megkapja mint az Ubi. Debian alapú a Fedora is, nem?
sudosu avatar
2013. 11. 15. 21:08:19
#
Hát az Ubuntu nem is a hagyományos Gnome-ot használja, hanem a saját szemetét (Unity). Ha váltani akarsz KDE-re szerintem inkább a Fedora-t válaszd, nekem jobban bejött!

Videó kártya driver-nél nem tudom melyik gépedre gondolsz, de NVIDIA-hoz 100% hogy van normális driver!
Ha notebookodon akarod használni az NVIDIA-t akkor javaslom a Bumblebee-t.
Régebben még írtam egy guide-ot hozzá: http://husudosu.b…ore5247213

Ez Kubuntu-hoz van de ugyanúgy jó lesz ubu-hoz is. Fedorához is jó csak ott yum-al kell telepíteni terminálból!
Matej013 avatar
2013. 11. 15. 20:52:55
#
Ha valaki az Ubuntu mellett dönt akkor a 12.04 LTS verziót ajánlom. Eléggé kiforrott már, nem egy javításon esett már túl ez a verzió és hosszútávon, vagyis 2017-ig támogatott. Eddig nem volt vele problémám.

Viszont 12.10 64 biten sehogy sem tudtam működésre bírni a videókártyám driverét, 12.04 LTS-en pedig simán sikerült minden. Tetszik az Ubuntu viszont a Gnome felülete nem, ezért lehet, hogy átváltok Kubuntura. Vagy visszaváltok SUSE-ra.
sudosu avatar
2013. 10. 20. 11:28:53
#
Végre működésre tudtam bírni normálisan a Xfire-t. Írtam egy kis segítséget a blogomba:
http://husudosu.b…re_linuxon
apetit1989 avatar
2013. 10. 08. 21:56:39
#
én is ubuntut használok. egyetlen játék van fent, a heroes 3. működik rajta. 13-as ubuntu, 32 bit.
sudosu avatar
2013. 10. 08. 21:23:58
#
Ma próbáltam ki a Dota 2-őt, kissé furcsa buggal találkoztam.
Legelső indításkor kifagyott a játék.
Bármilyen grafikai beállításon futtatom a játékot jól fut, viszont a probléma hogy a karaktert nem jeleníti meg.

Majd utánanézek hogy lehet ezt a problémát orvosolni. Egyébként a Dota 2 linuxos változatát ingyen lelehet tölteni steam-ről.

kepfeltoltes.hu/131008/K_perny_k_p___2013-10-08_22_16_59_www.kepfeltoltes.hu_.png

Kipróbált OS: Ubuntu 13.04 64 Bit
norbertsolider avatar
2013. 08. 11. 21:15:12
#
Ez a linuxos dolog engem is foglalkoztat , másodlagos rendszerként lehet kipróbálom , hogy milyen is az ubuntu. :)
sudosu avatar
2013. 08. 11. 17:19:20
#
3DSMAX-al készítettem modelleket gothic-hoz. Egyszerűbb tárgyakat, használati eszközöket modelleztem le.
Mostanság a PMDeditor-t használom MMD modellek készítéséhez.
Nem vagyok valami pro benne, inkább a programozásra gyúrok rá, mivel az lesz a szakmám.
epoj44 avatar
2013. 08. 11. 13:40:45
#
Te is modellezel, én is modellezem, én blenderrel.
Te, és mit?
A profillomat is én modelleztem de meg van az egész szobám!!
sudosu avatar
2013. 08. 11. 09:57:38
#
Ja használok linuxot is, viszont amióta elkezdtem videózni, modellezni többet használok mostanság Windows-t.
Azt elfelejtettem hogy jelenleg Fedora-t használok
epoj44 avatar
2013. 08. 11. 07:46:45
#
Te is linuxot használsz?
Ja igen azt nem írtam le de a Mass Effect tesztek szerint jobban működik mint windowson. Ahogy Te is írtad.
sudosu avatar
2013. 08. 10. 22:26:42
#
Linuxon próbáltam a következő játékokat:
Mass Effect hibátlanul (wine) szinte ugyanúgy futott mint windows-on
Silkroad Online: egy-két komolyabb textúrahibát leszámítva egész játszható :)
Osu! is remekül fut 1 hetes szenvedés, keresgélés után életet tudtam bele lehelni!

Ja néhány tanács Notebook vagy olyan felhasználóknak akiknek Integrált VGA + NVIDIA kombójuk van:

http://bumblebee-…stall.html
Ezt a bumblebee nevezetű drivert kell felrakni hogy működjön a Optimus technológia. Ha szükséged van további segítségre akkor régebben blogomba írtam erről egy bejegyzést (lusta vagyok még egyszer leírni :))

http://husudosu.b…bo_linuxon

Remélem segíthettem!
Ez merész állítás lesz tőlem, viszont akkor is leírom: szerintem már a Windows már kezd elavulni. Mihelyst lesz normális Radeon driver linux-ra és a DX-et is leváltja az OpenGL "átveheti a hatalmat a játékosok felett" a Linux!
Szavazás
Szoktál videós játékteszteket készíteni vagy nézni?

Szavazáshoz be kell jelentkezni