Trónok Harca (könyv és sorozat)

Szerző: JackBauer, 2013. March 31., téma
Fórum » Film, sorozat
Ismertető a sorozatról: [LINK]
Aki esetleg nincsen tisztában a SPOILER jelentésével, annak itt egy leírás: [LINK]
Hozzászólások: 118
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Sziasztok!
Tudja valaki hol tudom megnézni a Trónok harcát?
0
0
0
0
💬 2
Tyrion Lannister avatar
@levi0914: Szia!
Legálisan az HBO online felületén például, fél-legálisan bármilyen sorozatokat gyűjtő oldalról (valószínűleg rosszabb minőségben), Spoiler!
illegálisan gondolom nem kell részleteznem
.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@levi0914: Ncore 1080p vagy online 😀
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
Spoiler!
Hát nem is tudom... szerintem elég gyenge lett ez az évad... plot szempontjából nem volt gond, haladt előre rendesen,
de alig volt benne action. 5. meg 6. részben igen de azok sem voltak egy Hardhome vagy Blackwater szintű csetepaté. Ráadásul itt az utolsó résznél fel is k**t a rendezők lustasága (ha ovlastátok a könyvet akkor tudjátok mire gondolok)
0
0
0
0
Tyrion Lannister avatar
Jaja, csak tovább csigázta az embereket. Most lehet még egy hetet várni...
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
Túl sok action, meg hatalmas fordulatok nem voltak benne, de egy évadnyitótól nem is kell többet várni... annak meg tökéletes volt szerintem.
0
0
0
0
Tyrion Lannister avatar
Na, befutott a 7. évad premierje. Kinek mi a véleménye róla?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
A sárkányok meg gondolom még mindig csak jönnek
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
Kritsztikeh Spoiler!
Hidd el nem voltál egyedül 😞
0
0
0
0
TeKaZ3 avatar
6. évad 5. rész SPOILER! (vagy valami olyasmi)
Spoiler!
Jesszusom...rendesen megkönnyeztem a végén... így még soha nem hatott rám sorozat.. :0
#holdthedoor 😞
0
0
0
0
Funes avatar
Érdekes kezdés ez az évadnyitó, picit szétszórt volt az egész, mindenből mutattak egy kisebb nagyobb darabot kivel mi történt, de valahogy nekem rövidnek tűnt, hosszabb évadnyitóra számítottam.
Persze rögtön az elején nem lehet mindent lelőni, felvezetésnek nem volt rossz, csak kevés !
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
Hmm, érdekes kérdések...
[LINK]
0
0
0
0
Bicike avatar
Én meg a 6. könyvet, mert a sorozat már nagyon eltért a könyvektől.
0
0
0
0
Dermedor avatar
Már nagyon várom a 6. évadot 😃
0
0
0
0
Nogitsune avatar
Én is örvendek Ian McShane-nek, pont abból a sorozatból ismerem amit Matt99 is említett. Remélhetőleg nem halálozik el 2 rész után, élvezet nézni a játékát.

Szerk.: Egy másik nagy színész is csatlakozott a sorozathoz, Max Von Sydow személyében. [LINK]

A két kaszting hír miatt jobban várom az új évadot.
0
0
0
0
Bicike avatar
@Matt99
Szerintem a Fellegvárban fog alakítani egy mestert, ahová Sam ment.
0
0
0
0
Matt99 avatar
ÚRISTENNN!!!!

Ian McShane benne lesz a hatodik évadban!!! Nos aki nem tudná egy hatalmas színészről van szó, az egyik kedvenc sorozatomban játszott a Deadwoodban, de a legutóbbi Karib-Tenger kalózaiban ő játszotta fekete szakállt. Rohadt kíváncsi leszek hogy milyen karaktert fog játszani, valami nagyon gonosz, embertelenre számítok, mert ő tökéletesen játsza el az ilyen figurákat. Itt a példa:
0
0
0
0
Bicike avatar
Könvy és sorozat spoiler!!

Spoiler!
Ahogy chrono02 mondja. A könyvben nincsen egyértelműen leírva, hogy Jon meghal, meg ott nem szúrja le mindenki, csak egy ember.

A másik: szerintem elég gáz, hogy Mance Rayder szerepét kivették, ugyanis a könyvben Meliosandre egy varázslattal visszahozza őt és elküldi tárgyalni. Mance megérkezik Deresbe, ahol egy bárdként/énekesként mutatkozik be és éppen valamilyen nagy bonyodalom van ott a várban.

Arról meg semmit sem tudni, hogy Stannis és Shireen meghalnak, ugyanis a könyvben még Deres ostroma sem kezdődött meg, Melisandre pedig nem is tart Stanisszel, ő a Falon marad.

Szóval több ponton és "sérül" a történet, ha a sorozatot és a könyveket egybevetjük.


Van ez az Azor Ahai legenda, akinek a Fényhozó a kardja. Gondolom, Melisandre Stannisben látja az Azor Ahai-t, azért is támogatja. Elgondolkodtató videó:

0
0
0
0
Matt99 avatar
Spoiler!
én csak azt furcsállom hogy midenki a Starkokat sajnálja hogy milyen rosszul jártak miközben a Baratheonok sokkal jobban megjárták. Meghalt Robert, Stannis (meg ugye a családja is), Renly, és Robert fattyainak nagy része is.
0
0
0
0
Arnybiro avatar
kmetovics Spoiler!
a könyvben egyáltalán nincs arról szó, hogy Jon meghal-e. Ez is megint Beniofék őrülete. Az 5. kötet ott ér véget, hogy Jon a földön fekszik, de egy árva szó nincs róla, hogy halott-e vagy sem. De amennyire "követik" a könyv történéseit, nem lennék meglepve ha senki nem élné túl, és mire a sorozatnak vége lesz még a Mások se fognak létezni.
0
0
0
0
kmetovics avatar
Bicike: Spoiler!
A könyvet nem vágom. Gondolom Denerys és Tyrion fogják csak túlélni az egészet.
De végre azt a kocsog Cersei-t is megszivatták elég rendesen, csak kár, h nem ölték meg.
0
0
0
0
Bicike avatar
@kmetovics
Spoiler!
Muszáj neki kinyírni mindenkit, elvégre George R. R. Martin könyvét "követi" a sorozat. 😃
0
0
0
0
kmetovics avatar
Spoiler!
Nem hiszem el ezt a rendezőt. komolyan mondom, minden kedvenc vagy kedvelt karakteremet kinyiratja, mintha muszáj lenne 😆
Jont is mért kellett megölni???? Ő volt az 1.számú nálam.
De röhögnék, ha a 6.évadban visszatérne Másként 😀
0
0
0
0
asdasdasd555 avatar
Spoiler!
Azért a zombi hegy a végén eléggé adta..😃
Nincs valami spoiler a 6. évadról?
0
0
0
0
Underworld avatar
Utálom hogy minden kedvenc karakterem meghal!! 😃 de am jó sorozat nagyon is!
0
0
0
0
Matt99 avatar
Hát ha durvább nem is, lesz még pár hasonló jelenet, mondjuk ez függ attól hogy mennyire bírod a karaktereket.
0
0
0
0
no avatar
3.évad 9.részt nem tudom hova rakni (red wedding)...ezek után mi a jó élet lesz ?!
Sőt ismerős mondta ,hogy lesz még ennél durvább is..
0
0
0
0
Matt99 avatar
Nahhh nektek melyek a kedvenc évadjaitok sorrendben? Egyre többet hallom hogy ahogyan eltávolodik a könyvektől a sorozat annál gyengébb, én pont az ellenkezőjét tapasztalom. A 4., és 5. volt a legjobb szerintem, a 4 tele volt zseniális jelenetekkel, az 5 második fele pedig valami brutális volt. Az 1.-t még imádtam, a 2.-ból szinte semmi sem maradt meg (Spoiler!
volt ugye Blackwater, Renly meghal, Stannis meg Melisandre megjelenik és asszem Arya ebbe az évadba "lógott" a haverjaival
) A 3. talán egy fokkal jobb volt és ugye a 3. évad 9. része kicsit....öhhh...finoman fogalmazva megrázó volt.
Ha sorba kéne rakni őket akkor nálam

5. - 2. évad
4. - 3. évad
3. - 1. évad
2. - 4. évad
1. - 5. évad
0
0
0
0
Teeborg avatar
Aki esetleg még nem nézte végig az eddigi részeket, esetleg csak az első évadot, annak ajánlom a könyvek elolvasását! Én most végzek a 2-al hamarosan és nagyon jól össze vannak rakva. Nem rövid egyik sem(900-1200) oldal, de abszolút nem unalmas. Olyan részleteket tudhatunk meg, amelyeket a sorozatban nincs idő kibontakoztatni, maximum csak nagy vonalakban vázolják. A karakterek fejlődése /bemutatása is aprólékosan, precízen van felépítve. Kis szünetet tartok a 3-ik előtt, addig olvasok egy Jo Nesbo regényt pihenésképp, aztán jöhet a folytatás! 😀
0
0
0
0
matany001 avatar
kobortomi97
A többi részben se fogsz csalódni! 😀
0
0
0
0
matany001 avatar
Nagyon ott volt a szeren az 5.évad 8.rész! 😃
0
0
0
0
Bicike avatar
Túl vagyok az 5. évad 1. részén, szerintem évadkezdőnek jó volt. Még így is izgalmas, hogy olvastam a könyveket és tudom, hogy mi lesz benne. 😃
0
0
0
0
Bicike avatar
Elég érdekes, hogy pont Drogon van a plakáton. Spoiler!
Mert ugye ő elszökött.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Azért eléggé idegesítő, hogy már a csapból is ez folyik.
A plakát nekem nem jön be amúgy.
0
0
0
0
matany001 avatar
Nagyon ott van az 5. évad plakátja. 😀

https://sg.hu/kep/2015_02/got01.jpg
0
0
0
0
Bicike avatar
@chrono02
Nekem is abból a jelenetbõl lett világos.
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Olyan konkréan mint a 4. évadban nem közlik, de ha figyel az ember rá lehet már az első könyvben jönni, hogy valami nem stimmel vele. Meg talán említik is, még az első könyvben mikor Spoiler!
Robert megtudja hogy Dany gyereket vár, és hogy Varys honnan szedi az infókat. Akkor mondja, hogy Jorah küldi neki
.
0
0
0
0
Nogitsune avatar
Spoiler!
Az első évadba is lehetett tudni arról, hogy Jorah besúgó.
0
0
0
0
Bicike avatar
Első könyv mindjárt kivégezve. 😃

Spoiler tartalma 1. könyv és 4. évad!
Spoiler!
Elég érdekes, hogy az első könyvben említés van arról, hogy Ser Jorah Mormont egy besúgó és vissza akar térni Kingslanding-be, míg erről az információról csak a 4. évadban értesülünk.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Én most néztem meg a 4. évad 8. részét,Spoiler!
Hát mit ne mondjak... csalódtam a végében,én szurkoltam pedig Oberyn-nek,mi volt ez?...
0
0
0
0
no avatar
Talán az egyik leggyengébb évadzáró.
0
0
0
0
Domfoz avatar
Tegnapelőtti rész azért adta az ipart rendesen.Spoiler!
Grenn, Pyp, Ygritte, Oberyn, Joffrey, Lysa és Dontos.És akkor tuti jön még Tywin és Shae.Annyi biztos, ez az eddigi legvéresebb évad.
0
0
0
0
bukta2 avatar
BukoTt

Viel spaß!! Nagyon jó sorozat Mindkettő
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Ferrari az plusz a kötetzáró együtt epikus zárás lenne az évadnak is 😃
0
0
0
0
Ferrari avatar
Domfoz:
Spoiler!
Szerintem azzal lesz vége az évadnak, legalábbis remélem, hogy az utolsó részben benne lesz az is 😆
0
0
0
0
Bukta avatar
Sok jót hallottam már róla és most mikor majd vége a sulinak neki kezdek a sorozatnak. Csak úgy mint a The Walking Deadnek.
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Domfoz Spoiler!
meg kéne hogy legyen, szerintem innen már fölösleges húzni tovább. Sőt remélem a 3. kötet végén lévő Stannis jelenet is lesz még. Az lenne ám az epic évadzáró rész 😃
0
0
0
0
Domfoz avatar
Könyves. Spoiler!
Szerintetek még a 4x10-ben meglesz a Tyrion - Tywin leszámolás?
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Azért lesz itt még olyan rész aminél az állatokat a padlón keresitek, ne aggódjatok 😀
0
0
0
0
ulver01 avatar
Szerintem már igencsak kiszámítható hogy kifog meghalni... A legutóbbi résznél is mondtam magamban: Ha George rr-en múlna, szerintem a vipera hal meg...😃 Aztán valahogy mégis csak hitetgettem magam, hogy ő fog győzni.... 😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció