Horror FPS játékfejlesztés

Szerző: neci, 2013. February 19., téma
Fórum » Játékokról általában
Üdvözlök mindenkit!

Én egy kezdő és szük körbe tartozó játék fejlszető csapat vezetőjeként, szeretném itt a gépigény támogatásával bemutatni jelenlegi Horror FPS-ünk munkanaplóját.
Betekintést nyerhettek a készülő játékról, melyeket képekben és videókban is közlünk majd veletek.
Láthatjátok hogyan halad a játék hónapról hónapra.
A játék természetes alapköveiben van meg jelenleg, későbbiekben szűkségünk lesz játéktesztelőkre is, amint itt meghírdetjük lehetőség lesz jelentkezni a Béta tesztelesére.
Természetesen a játék ingyenesen fog megjelenni kis hazánkban.

Akinek van bármi ötlete , milyen elemeket lehetne vagy képzelne el egy jó horrorban szívesen fogadjuk azt.
Amint elbíráltuk, hogy tudjuk-e hasznosítani a játékban, meg is alkotjuk azt.
Természetesen akik ötletükkel gazdagították vagy kiegészítették játékunk sztori vonalát bekerülnek a stáblista tagjai közé.

További Info hamarosan...

Addig is szép napot mindenkinek!

Üdv!
Hozzászólások: 149
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Conoren avatar
Ne már..Az is horror legalább?
0
0
0
0
kaizinger avatar
A játék készitése abba maradt sajnálattal:/ új projektbe kezdtek!
0
0
0
0
Gerdzso avatar
A nagy hallgatás sosem jó jel... szóval? 😀
0
0
0
0
MetalMessias avatar
Valami infó igazán lehetne a játékról::S
0
0
0
0
Conoren avatar
Sziasztok! Végig olvastam, amiket írtatok, megnéztem a vidiket, és nagyon megtetszett az ötlet, mondanék is egy-kettőt.
Grafika: Az árnyékok nagy szerepet játszhatnának. Mondjuk ha lenne egy TELJESEN sötét hely, a falakon lehetnének kisebb-nagyobb lyukak, amin beszűrődik a fény, és azt követhetné hősünk. Másik példa: Villódzó fények, elágazás, és látod, ahogy egy sötét árny közeledik feléd..Ilyenkor az ember nagyon be tud kakilni.
Zene: Ami szerintem nagyon fontos lenne, az a lépések, és a legkisebb neszek. Lehetnének szinte teljesen csendes helyek a játékban, csak a szúnyogok, és a lépteid hangját hallanád ilyenkor. Aztán megállsz, mert furcsa hangot hallasz mögötted, de a léptek nem állnak le. Ilyenekre gondolok.
"Szörnyek": Zombik semmiképp se legyenek benne, szerintem ha nagyon beteg embereket raknátok bele, az sokkal durvább lenne. Gondolok én most olyanokra, akik a sötét sarokban alszanak, maguk alá sz@rnak, és hogy ne haljanak éhen a leégett/ (szerintem ez jó ötlet, lehetne olyan előtörténete, hogy elátkozák, felgyújtotta magát egy csivava, stb.) elhagyatott/ kihalt kórházban, a már halottakat zabálják meg, és a testük már tele van tűkkel, infúziós csövekkel, stb. Ezekből lehetnének külömböző fajtájúak. Gyors, kicsi, (babaszörny?) Lassú, nagy, (kanos bodybuilder >.<😉 ilyenek.
Harc. Semmi képpen sem kéne kivenni minden fegyvert a játékból. Természetesen egy kórházban Ak47 nincs sok, és ne is legyen, de mondjuk egy szike, vagy egy törött ajtó hegyed deszkkájába szúrt injekciós tű elég ***a fegyver lehetne. Olyanokra gondolok még...Na innen folytatom, mennem kell, kb. 20 perc múvla írom tovább. Remélem az eddigi ötletem tetszettek.
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Haverokkal mi is nekiálltunk UDK-nak és eddig erre jutottunk:

https://i40.tinypic.com/2ro6p2c.jpg

Kamerát kell korrigálni és van egy jó TPS nézetű alapjáték.
0
0
0
0
kaizinger avatar
:/ Már megvannak a címek és az alapstory irása ís
0
0
0
0
Arnybiro avatar
CSABA78 írta:
Nevek szerintem:Agy halál Ideg összeroppanás

Helyszin: Katakomba temető Kórház labor elmegyógy intézet

Story:Jon egy átlagos Újság író épp a munka helyére ügyekszett amikor elütötte egy autó a kórházban maghhoz tért de minden olyan fura volt az ágy mellet egy halott orvos és amikor kimegy egyszer csak rá ugrik egy szörny/zombi de szerencsére rá esik a plafon egy része és jon megmenekül szerinem gezdésnek jó ha tetszett akkor támogas


Minden amit leírtál már megvan, csak olvass vissza. Neci írta már hogy hogy haladnak vele, mi van meg és mi nem!
0
0
0
0
no avatar
Sajnálattal hallom a csúszást, de egy garázsprojektbe ez mindig belefér. Továbbra is várom a fejleményeket, videókat 😀

Neci, csak most vettem észre a privát üzenetedet, válaszoltam is 😉
0
0
0
0
neci avatar
Sziasztok!

Kisebb csúszás lesz a játékkal kapcsolatban és a tech demoval szintén, egyéb technikai okok miatt. Viszont a játék várhatóan 2013 4 negyedében fog megjelenni illetve 2014 első negyede.
0
0
0
0
CucuMester avatar
Nagyon jónak hangzik, majd biztos kipróbálom!
0
0
0
0
MetalMessias avatar
én már várom a további híreket😃
0
0
0
0
Andy avatar
Andy írta:
Ötlet:
My Brother

Egyszer jössz hazafelé a munkából, otthon holtan találod a feleséged. A rendőrség nyomozni kezd, 2 hónap múlva rád terelődik a gyanú, de mielőtt bevittek volna bedilizel, így kerülsz a diliházba. Ott kideríted hogy a testvéred ( ő és az anyukád a diliházban van) ölte meg. A végén a játéknak boss run (jól olvastad, menekülsz a feleséged szellemétől meg a tesvéredtől) és a végére pedig egy siratós mindent kiderítő (többféle) vég. Ha tetszik, megírom részletesen. Am sok sikert a játékhoz! 😃
(lehet kicsit késtem)
bocs a dupláért missclickeltem!
0
0
0
0
Andy avatar
Ötlet:
My Brother

Egyszer jössz hazafelé a munkából, otthon holtan találod a feleséged. A rendőrség nyomozni kezd, 2 hónap múlva rád terelődik a gyanú, de mielőtt bevittek volna bedilizel, így kerülsz a diliházba. Ott kideríted hogy a testvéred ( ő és az anyukád a diliházban van) ölte meg. A végén a játéknak boss run (jól olvastad, menekülsz a feleséged szellemétől meg a tesvéredtől) és a végére pedig egy siratós mindent kiderítő (többféle) vég. Ha tetszik, megírom részletesen. Am sok sikert a játékhoz
(lehet kicsit késtem)
0
0
0
0
neci avatar
DavidML: Szia! Unrelscriptet használ a motor, a javahoz tudnám hasonlítani.
0
0
0
0
aeBneR avatar
neci, melyik programozási nyelvet használjátok a játék elkészítéséhez?
0
0
0
0
no avatar
Köszi neci, az jó lesz. Ha valaki akar magának zenét majd úgyis alálrakja 😀
0
0
0
0
sunray20 avatar
Van egy- kettő ötletem
PL: Lehetne az a cél, hogy kijussunk a kórházból, de aztán egy csavar segítségével rájüjünk, hogy végig ott volt a tettes.

A több befejezés is jó ötlet.

Nekem pl nagyon tetszik az az ötlet, hogy a végén rájövünk, hogy csak álmondtuk, de ennek az álomnak legyen valami valóságalapja. Én úgy képzelném el, hogy ami után felébredünk rejtélyesen egy kórházba legyünk. Akár itt is lehetne a játék vége és ezzel megalapozni a folytatást, vagy esetleg egy DLC-t.

Szerintem még ilyen apró fejtőrök is lehetnének benne parás résszel megfűszerezve. pl: Az ajtó be van ragadva, és kell találni valamit ( mondjuk egy csatot ) amivel azt kinyitjuk, miközben az elmebetegek rohamosan közelednek felénk. stb...

Hát remélem segítettem. Ha még valami eszembe jut akkor majd még írok. Sok sikert!
0
0
0
0
kaizinger avatar
Szerintem jól halató volt a zene feldobta így nem vált hamar monotomá😀
amúgy weboldalra kéne majd egy grafikon csík hogy kb hogy áll a fejlesztés így százalékba😀
0
0
0
0
neci avatar
Szia! Erre odaszoktam figyelni hogy lehessen hallani , nem tapasztaltam hogy fontos dolgok nem hallatszotak volna, de legközelebb tiszta ária hangon kapjátok az oktató anyagot.
Egyébként ki mit szeretne csinálni, tippek tanácsok kérése is lehetséges tőlem.
0
0
0
0
no avatar
Szia neci, kérés, ha lehet: a következő videó alá légyszíves ne rakj be zenét, számomra nagyon zavaró volt, néha egyáltalán nem lehetett hallani téged.
0
0
0
0
neci avatar
azért van odaírva hogy első rész 😀
0
0
0
0
neci avatar
Aki szeretne oktató videókat és megtanulni a modellezés játékkészítés alapjait, látogasson el az alábbi linkre.

Link hamarosan.

Érdekel itt valakit esetleg a fent említett dolog?
0
0
0
0
MetalMessias avatar
Esetleg weboldal készítésben tudok segíteni, csak mondjátok hogy milyen dolgok legyenek rajta😃 vagy hogy hogyan gondoljátok😃
0
0
0
0
no avatar
Én nagyon várom azt a videót 😀 Ha egy képet át lehet valahogy konvertálni 1:1-ben 3D modellé, azt mi is nagyon szívesen alkalmaznánk a készülő játékunkban. Igaz, mi grafikailag még csak koncept art szinten tartunk.
Most már még jobban várom a játékot! 😀
0
0
0
0
neci avatar
Természetesen, nincs más tenni valód , mint megvárod a játékot míg elkészítjük. Dolgozunk saját oldalon is nem tudjuk mg mikor lesz kész , igyekszünk.
Ott fel tüntetjük a béta tesztereket.

Addig is gyűjtétek a kérdéseket hamarosan válaszolunk.
0
0
0
0
MetalMessias avatar
kedves, tiszteletre méltó neci!
akkor mostmár kapok egy béta kulcsot?😃
0
0
0
0
no avatar
Üdv megint!
Mi a csapat neve? csak hogy ne unatkozzatok annyira 😆
És lesz még egyéb projektetek?
0
0
0
0
kaizinger avatar
ez a notredámi torony őrböl a torony😃
0
0
0
0
neci avatar
Nem is volt nehéz 😃 segíteni sem kellett megy ez nektek 😀 gratulálok eddig két nyertes van .
0
0
0
0
cintulka avatar
neci írta:
Tudjátok-e hogy mi ez?

Aki kitalálja megnyerhet egy mezei pirospontos és egy béta kulcsot a játékhoz.

[img][LINK][/img]


templom torony
0
0
0
0
MetalMessias avatar
neci írta:
Tudjátok-e hogy mi ez?

Aki kitalálja megnyerhet egy mezei pirospontos és egy béta kulcsot a játékhoz.

[img][LINK][/img]


az egy tetőtorony😃D
0
0
0
0
neci avatar
Tudjátok-e hogy mi ez?

Aki kitalálja megnyerhet egy mezei pirospontos és egy béta kulcsot a játékhoz.

[img][LINK][/img]
0
0
0
0
Caligo avatar
Félre értés ne essék a komentemel kapcsolatban de már játszanék vele.Csak ezen az egy képen. 😃
0
0
0
0
Caligo avatar
Ez súlyosabb lesz mint gondoltam 😃
0
0
0
0
neci avatar
Kérdésekkel bombázhattok minket itt, és mi válaszolunk nektek videóban.
0
0
0
0
neci avatar
Sziasztok!
Mint valamely kommentemben említettem valós fényképről lett másolva, ez annyit jelent, hogy udk ban és maxban egy match technikával átmodlleztük, hogy elérjük ezt a szintet, megjegyezném, hogy a képre nem lett bevágva semmilyen nemü dolog mint az adott gömbre is értem ezt.
Tévedések elkerülése végett ez egy valóságos tech demo lesz, de nem a matching projektben kap szerepet , mivel a gépek még nem kompenzálják az ilyesmi grafikát, tehát aki az hinni csaltunk az jól hiszi , de itt technikai csalásról van szó, a képen látott szoba teljes egészében ki van modellezve, fake light fake reflection és specular mappinggal, textúrái több 100 instrukciókból áll, hogy elérjük az efajta grafikát, és nem egy polygon számból.
Remélem ezzel sikerült titeket megnyugtatni , azt garantálni tudjuk, hogy a grafika ütni fogja a lécet.
Aki bővebb betekintést szeretne majd nyerni hogy hogyan is "csaltunk" készítünk róla egy videót, természetesen csak a tech demo után 😀
0
0
0
0
daveksz avatar
Gratulálok az eddigiekhez a fejlesztőknek. Azt esetleg lehet-e tudni, hogy mi lesz a játék lényege ha kész lesz? És hasonló információkat? Támogatással kapcsolatban, sok kicsi sokra megy és ha tényleg lesz ebből valami (már pedig nagyon úgy nézki és remélem) akkor Szerintem sok magán ember segítené valamely "módon" az erőfeszítéseitek.
Amint lesz béta, én jelentkezek a tesztelésre! 😃

Szerintem a játékban vagy elmebetegek legyenek vagy valami hasonló aminek egy kórházhoz köze van. 😃
0
0
0
0
no avatar
kronaut írta:
Ez tényleg egy valós fénykép, itt van az eredeti:
https://99sportsproblems.files.wordpress.com/2012/02/insaneasylum082806174.jpg
Kár, pedig tényleg azt hittem hogy ezt egy techdemo 😞


😞

Nagy kár, de igaz, hogy egy kép erejéig ki lehet hozni "hasonló" grafikát, bár soha sem lesz ennyire fotorealisztikus.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció