Milyen memóriát vegyek?

2009. February 18., téma
Fórum » Asztali PC
Egy kis instrukció mielőtt belevágnál:

-Ha van előre kiszemelt memória de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.

-Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Ilyen gépbe milyen memóriát ajánlotok?", akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert pl. nem mindegy hogy milyen foglalatú az alaplapod és milyen memóriákat tud kezelni. (Vagy közöld a fontos információkat.)

-Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen memória lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert pl. nem mindegy hogy milyen foglalatú az alaplapod és milyen memóriákat tud kezelni. (Vagy közöld a fontos információkat.)
Hozzászólások: 2 030
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
istvan92 avatar
Szerintetek ha most van a gépembe 2x4 giga és ez dualba megy de szeretném belevenni még 2x4 et azt hogy kezelné 4 foglalatos a lap amd fx 8320 proci
0
0
0
0
visor261 avatar
Röviden proci csak 1066 ig tudja, az alaplap 1333, a memória 1600, a legkissebb közös többszörös a 1066. És egy cpu-z vagy egyébbel megtudja nézni mennyivel meg most és hogy ha belemegy a másik is ami 90% hogy műxik akkor azt is megnézheti a hettő hogy megy eggyütt.
Spoiler!
ilyenkor hogy utálom az oldalt
0
0
0
0
Puffin avatar
mareszinho95: ha tenne be mellé egy 1600-asat az is 1333-on menne, de elvileg mennie kell. De mivel a procinak 1066MHz-es FSB-je van, így az 1333-as sem megy maxon.
0
0
0
0
mareszinho95 avatar
alapból 1333mhz-ram van benne amit használ is jelenleg.
proci: Intel core duo cpu e7500 2.93ghz
0
0
0
0
visor261 avatar
Ez procifüggő is hogy támogatja e az alap JEDEC szabványt ami 2133mhzig támogat.
És már van benne egy 1333mhz ami 1333mhz-en megy?mert a lap oc-ba támogatya a 1333mhzt nem?
De ha viszi is a 1600mhz visszamegy 1333hmzre.
0
0
0
0
mareszinho95 avatar
Sziasztok.
Havernak asrock g41 vs3 alaplapja van, olyan kérdésem lenne ha van neki 1333mhz-es ramja akor bele tud rakni 1600-as ramot ?
Mármint tudni fogja kezelni neki?
Előre is köszönöm
0
0
0
0
Hunork avatar
Ezer köszönet, és a bolt elérhetőségéért is! Egy rakat G.Skill van a Support Listában! 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
Hunork: minél kisebb az időzítés annál gyorsabb a memória. Az meg a te döntésed melyiket veszed, cserélsz-e a későbbiekben lapot.
[LINK]
0
0
0
0
Hunork avatar
Üdv Urak!

Egy szimpla RAM kérdésem lenne, az időzítésekről, gyártókról.
Eddig mindig HyperX memóriákat használtam, jelenleg DDR3 1600MHz.

Viszont platformváltás jönne. Van egy MSI B150 Mortar (LGA 1151) alaplap. Ez 2133 MHz-en járatja a memókat. Eddig oké.
Ha adott egy CL16/2666MHz memória Corsair Vengeance LPX 16GB, az a 2133MHz lapban CL15 késleltetéssel üzemel. (Latency: 0,0070) Ez is világos.
Tehát mi éri meg jobban? Egy sima, csak 2133-as HyperX CL14/2133MHz (Latency: 0,0065) vagy a fenti verzió?

Nem véletlenül kérdezek: a 2666Mhz-es memóriát tartalmazza az alaplap Memory Support List. És hát a későbbiekre, egy alaplap csere esetén jól jöhet, míg a 2133 az mindig 2133 marad.
(és amúgy nincs a listában ez a HyperX, bár nyilván működne vele...)
Továbbá a Corsair jobb minőség, mint a HyperX?
Nagyon fontos lenne a korrekt szakmai válasz, mert ennek tükrében rendelnék.
Remélem, nem volt zavaros! 😀
0
0
0
0
csuz-li avatar
Kretovics: Nem kell állítani semmit és jók leszenel ezek a memóriák.
0
0
0
0
no avatar
Ezt találtam. https://ipon.hu/webshop/product/geil_4gb_black_dragon_ddr3_1600mhz_cl8_kit_gb34gb1600c8dc/138643

Remélem nem lesz baj a kompatibilitással. Akkor más dolgom nincs? Nem kell állítani semmit a Biosban vagy máshol?
0
0
0
0
csuz-li avatar
Kretovics: Én nem küldeném nyugdíjba, hanem vennék még 2x4GB 1600MHz-es CL8-as RAM-ot, mivel az alaplapba bele tudod tenni, van hozzá hely. Főleg, mert ezeknél jobbat úgy sem fogsz tudni beletenni.

Mellesleg az alaplapodnak azért nem tetszett az 1866-os memória, mert csak az 1333-as és 1600-ast támogatja. Szóval, ha újat is veszel a legjobb, amit vehetsz az épp a most is benne lévő 1600/CL8, így érdemes azokhoz inkább hozzá venni, mint teljesen lecserélni őket. (hacsak nem hibás valamelyik modul, de gondolom nem az)
0
0
0
0
no avatar
Egy GEIL 4GB Value DDR3 1600MHz CL8 KIT GV34GB1600C8DC van benne. Ők így nyugdíjba mennének.
0
0
0
0
csuz-li avatar
Kretovics: Nincs baj a sok kérdéssel, azért van ez a téma.. 😀 Ha már kérdések: Azt tudod, hogy most milyen memória van a gépedben?

Kaktusmb: Minél nagyobb a felbontás, annál erősebb VGA kell és annál több VGA memória. Ennél kevésbé fontos, de fontos a RAM mennyisége, míg a CPU harmadlagos (persze utóbbi azért ki kell tudja szolgálni a GPU-t, tehát akármilyen gyenge nem lehet)
0
0
0
0
no avatar
http://www.220volt.hu/Kingston+DDR3+8GB+1333+CL9+Value+Kit+KVR13N9S8K2+8

Ilyenre gondoltál?

És akkor jön a másik kérdés ha igen 😀
Ezekből a ramokból a dual 1333mhz-et ami cl9 vagy a 1600 mhz-et ami cl11? És nem baj hogy nem borított? Eléggé porosodik a gépem. Jah és persze ne haragudjatok a sok kérdés miatt.
0
0
0
0
no avatar
4K(vagy 3k) Monitor mellé hány GB RAM-ot ajánlotok?
mit használ jobban a nagyobb felbontású monitor? RAM,CPU vagy GPU? vagy mindet?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Kingston KVR biztos fog benne menni.
0
0
0
0
no avatar
csuz-li: köszönöm a választ

Próbáltam egy Kingston DDR3 8GB 1866 CL10 HyperX Fury-t de ez nem tetszett neki. Valószínű hogy csak a CL10 miatt?
Akkor CL9-est nézzek?

Igazából csak azért kérdezem mert nem szeretném véletlenül potyára megvenni aztán olcsóbban eladni.

http://www.220volt.hu/Kingston+DDR3+8GB+1600+CL9+HyperX+Beast+Kit+KHX16C9T3K2+8X
Például ez jó lehet?
0
0
0
0
Puffin avatar
Sanyi978: NEM! DDR3-asat nézzél!
0
0
0
0
Sanyi978 avatar
sziasztok az a ram valyon illeszkedik az alaplapomba? [LINK]
0
0
0
0
csuz-li avatar
Kretovics: DDR3-as RAM való bele. Ha most egy darab 4Gb-os modul van benne, akkor egyszerűen veszel mellé még 4 GB-ot és berakod abba a foglalatba, aminek ugyan az a színe, mint amiben a mostani is van. HA két darab 2 GB-os, akkor veszel még két darab 2 GB-ost.
A kiválasztásnál érdemes azt nézni, hogy ugyan az legyen a frekvenciája és a késleltetése. Például ha most egy 1600Mhz-es CL9-es modul van bent, akkor vegyél mellé egy másik 1600Mhz-es CL9-es modult. Ez a legjobb megoldás.
Ha nem tudod pontosan milyen a mostani, az sem baj, mert az alaplap egyszerűen lekezeli és az alacsonyabb frekvencián és a magasabb késleltetéssel fogja használni mindkét modult. (persze ebben azért van némi kockázat, de nem túl nagy, mivel az újabb alaplapok elég rugalmasak ezen a téren)
0
0
0
0
no avatar
Üdv mindenkinek!

Szeretnék jelenlegi rendszerembe ramot bővíteni. De mint kiderült teljesen sügér vagyok a témában és a segítségeteket szeretném kérni.
Jelenleg egy ilyen öregecske alaplapom van: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3487#ov (GA-EP45T-UD3LR)
és szeretném megtudni hogy milyen ram működne vele. Legalább 2*4 gigára gondoltam a mostani 4 helyett.

Előre is köszönöm a tanácsokat konkrét linkeknek pedig még jobban örülnék 😀
Szép napot!
0
0
0
0
Puffin avatar
pegyulu: amelyik jobban tetszik! 😃
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok
segítségeteket kérném
most G.SKILL 4GB (2x2GB) DDR3 1600MHz F3-12800CL9D-4GBNQ ram van a gépben ezzel meg vagyok elégedve de a játékok miatt szeretném bőviteni 2X4GB-ra néztem G.Skill 8GB /1600 RipjawsX Blue DDR3 RAM KIT (2x4GB) ezt meg Kingston 2x4GB DDR3 1600MHz HX316C9SRK2/8 memória ezt ti, mit ajánlotok vagy a kettő közül melyiket
a gép adatai
Property Value
AMD-PC (Gigabyte Technology Co., Ltd. GA-MA770T-UD3P)
Summary
Manufacturer Gigabyte Technology Co., Ltd.
Model GA-MA770T-UD3P
Version
Serial Number
Bridge
North Bridge AMD 770 Revision 00
South Bridge AMD SB700 Revision 00
CPU
Name AMD Phenom(tm) II X4 B50 Processor
Cpu Socket Socket AM3 (938)
Max CPU Speed 3200 MHz
Memory
Maximum Capacity 16384 MBytes
Maximum Memory Module Size 1024 MBytes
Memory Slots 4
Memory Type DDR3
System Slots
ISA 0
PCI 3
AGP 0
VL-BUS 0
EISA 0
PCMCIA 0
ExpressCard 0
MCA
válaszotokat előre is köszönöm
0
0
0
0
Bronson avatar
játékok alatt nem vehető észre különbség.
0
0
0
0
zsolo avatar
mennyi a különbség 1600 és 1866Mhz-es ramok között? gyorsabb?
0
0
0
0
Bronson avatar
pozsega : hasonló az alapkonfigunk, én 1600-as hyperx-et tettem bele, bár azt írta az alaplap specifikációinál hogy az, meg a magasabb frekvrencia már csak oc-val támogatott, de nem kellett hozzányúlnom, rögtön felismerte 1600-nak! szóval nálad is mehet az 1866, nem lesz gond! 😉
0
0
0
0
Puffin avatar
Mehet bele magasabb órajelű is max a Biosban kell beállítani.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok
A segítségeteket szeretném mérni. Memóriát szeretnék cserélni a gépembe, de nem tudom milyen órajelűt vehetek.
A következő konfigurációm van:
Alaplap: Asus M4A87TD EVO
CPU: AMD Phenom II X4 Black Edition 965
Jelenleg 2x2Gb DDR3-1333 memória van a gépbe.
Ezeket szeretném lecserélni 2x4Gb Kingston HyperX Fury-re.
A kérdésem az lenne milyen órajelűt vegyek ehhez a konfighoz.
1600MHz-be biztos vagyok, de rakhatok bele 1866MHz vagy magasabbat?
0
0
0
0
ShadowWarrior avatar
Simson60
Helló!

Ilyennel én is szoptam. 8gb ramom volt (2X4) és váltani akartam 16-ra (4x4). Sehol nem lehetett már olyan modulokat kapni. Használtan próbáltam vadászni. Kingston HyperX fury DDR3 1600 mhz CL 9 DIMM Kit. Mindenféle adat egyezett és kinézetre is ugyanolyan volt, és mégsem teljesen az a modul volt. Szerintem direkt k*baszásból csinálják. Ráadásul, ha nem kit-be veszed sokszor már az sem jó, nem fog dual/quad channel-be működni, ami jobb valamivel. Mivel "normálisan" szerettem volna összehozni, így eladtam az összeset és vettem új modulokat 2X8GB-ot. Szívás. Működni, működni fog, de a rosszabb modulok szintjén, pl ha az egyik CL10 akkor azon fog menni+nincs dual channel. Ha ezzel meg tudsz barátkozni, akkor működni működni fog.
0
0
0
0
Bronson avatar
igen, bár sokat nem vennél észre belőle... amúgy elvileg nem kéne hogy gebasz legyen, ha eltérő az időzítés, de lehetnek belőle problémák, nem lehet garantálni...
0
0
0
0
no avatar
És olyankor lassabb lesz ?
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Csak akkor ez a ram is cl10-en fog működni!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!Egy Kingston Hyper X Blue 4Gb 1600mhz cl9 ramom van a gépembe és szeretnék venni mellé még 4gb ramot de nem lehet már kapni ilyet.Ez jó választás lenne mellé? [LINK]
0
0
0
0
zsolo avatar
lehet majd idén bővítem, jövőre VGA-t is akarok cserélni!
0
0
0
0
Bronson avatar
eddig csak az optimalizálatlan fosok esznek többet mint 8gb (fullhd mellett) meg pár kivétel. de nyilván változni fog a jövőben, hogy kelleni fog a több ram... szerintem egyenlőre elég.
0
0
0
0
zsolo avatar
érdemes a mai játékokhoz ramot bővíteni?? 8-ról 16ra!
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Parfit: Az időzítés és a sebesség is egyforma úgy hogy szerintem igen!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
GA-H61M-DS2V alaplapomhoz szeretnék venni 2 db KINGMAX 8GB DDR3 1333MHz CL9 KIT FLFF65F-D8KQ9 memóriát. Vajon megfelelő-e?
Jelenleg 2 db 4GB FLFF65F-C8KL9 DDR3 1333MHz memóriát használok.

Köszi!
0
0
0
0
csuz-li avatar
Ha a késleltetés és a frekvencia ugyan az, akkor nem gond.
Az újabb alaplapok azt is lekezelik, ha különbség van a két modul között. Ha például az egyik 1600, a másik 1333 Mhz, akkor az alaplap mindkettőt simán 1333-on fogja lekezelni. A késleltetésnél is ugyan ez a helyzet, bár ott tapasztalatom szerint, már nem annyira biztos a helyzet, mint a frekvencia esetében. Tehát egy CL10-es és egy CL9-es modul esetén mindkettőt CL10-ként kezeli a gép, de nem mindig sikerül ezt az alaplapnak megoldania.
0
0
0
0
ImAxRap avatar
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy probléma-e ha két nem azonos modul van gépemben, viszont mindkettő 1600 MHz, vagy érdemes cserélni a régi modult is?
0
0
0
0
Bronson avatar
ezt a kérdést a keresődbe kellett volna beírni...

[LINK]
0
0
0
0
szucs2000 avatar
A DDR3 és a DDR4 ramok között mi a külömbség?
0
0
0
0
Puffin avatar
xsebix: sokat nem oszt nem szoroz játék alatt sem, sem a windowsban.
0
0
0
0
xsebix avatar
Üdv!
Érdemes nagyobb MHz ramokat vennem ehhez a konfighoz vagy jó az 1600 MHz is?
I5 4690K
Msi z97 Gaming 3

Mit számít egyáltalán?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció