Menu
Gépigény Google+ profilja
Gépigény Facebook profilja
OUYA
Most olvastam róla, és hát én nekem egyszerűen leesett az állam tőle. Mindössze 99 dollárért (kb 25.000ft) lesz kapható és minden olyan jól hangzik, ez már túl tökéletes :D A konzol amúgy a kickstarternek köszönhetően valósul meg, 950.000 dollár kellett, hogy legyen ilyen konzol, és jelenleg már majdnem 4 milliót küldtek, szóval elég sikeres is lehet. Itt a cikk róla:

Ouya – Új konzol a láthatáron

No nem egy MS vagy Sony bejelentésről van szó, hiszen a next-gen gépek bejelentése még várat magára. Most egy új jelentkező szeretné megismertetni magát a játékosokkal, mely még akár sikeres is lehet. Hogy miért?

A Kickstarteren útnak indított elgondolás ötletgazdája szerint 950 ezer dollárra lett volna szüksége ahhoz, hogy üzembiztosan elinduljon termelés és hogy a papírra vettet tervekből valóság váljon. Ez az összegbeli határ már az első 12 órában bőven túlszárnyalta az elképzeléseket, hiszen ennyi idő alatt már 2 millió dollárnál tartott a számláló.

Az Ouya egy Androidon alapuló konzol lesz, mely mindösszesen 99 dollárért lesz megvásárolható. Az összeg szerény egy olyan hardverért, amely felvonultat egy négymagos NVIDIA Tegra 3-as processzort, 1GB rendszermemóriát és 8GB-nyi háttértárat, amely SD kártyával tovább bővíthető. A konzolt HDMI csatlakozóval köthetjük a tévére, mely természetesen támogatja az 1080p megjelenítést is. Emellett egy USB 2.0 port lesz rajta. Wi-Fi-ből egy 802.11 b/g/n szabványt támogatót kapunk, Bluetooth-ból pedig egy 4.0-ás verziót. A kontroller vezeték nélküli lesz, két analóg karral, 8 akciógombbal és touchpaddal. A rendszerből pedig a 4.0-ás fog futni rajta.

Érdekessége az egész új konzolnak, hogy szabadon bárki számára buherálható lesz. A gyártó kifejezetten arra kéri a turkálni vágyókat, hogy hozzanak ki minél többet a gépből. Természetesen a gép módosítása semmilyen garanciavesztéssel nem jár. Így tényleg szabadon hackelhető, rootolható.

A játékok felhozatala vegyes lesz, lényegében az FPS-től stratégiai játékokig minden megtalálható lesz rajta. Ami fontos, hogy minden játék teljesen ingyenesen lesz letölthető bárki számára, ez kikötés a fejleszteni vágyók irányába, hogy nem kérhetnek pénzt érte. Viszont egy játékban bizonyos plusz tartalomért már lehet pénzt kérni, ez nem tiltott. Ezekből a bevételekből 30%-ot igényel az Ouya.

Rengeteg támogatója van az Ouya-nak, ezt a fentebb említett összeg is bizonyítja, hogy nem csak egy sufni megoldásról van szó. Sőt, állítólag ismert hardver és játékfejlesztők is támogatják a projektet.

Remélem Magyarországon is kapható lesz, kb 30.000ft-os áron, mert akkor nálam tuti vétel :)
Hozzászólás küldése
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
edom789 avatar
2012. 10. 14. 21:21:02
#
nincs az az isten hogy ingyen legyenek a minőségi game ek rá nem hülyék a jéték készítők bizto nem fognak elesni pénztől ez miatt ott van még ugye a ps3 meg a box 360! ha ingyen is lesznek rá a játékok akkor se a drága játékok pl RE6 ACIII stb stb Én maradok a Ps3 nál :D
no avatar
2012. 10. 14. 20:22:20
#
Nekem eddig is ingyen voltak a gamek,letoltom a netrol es kesz.:)
soneX ZED avatar
2012. 10. 14. 20:09:42
#
jó kis szerkezet lesz :D
jasko avatar
2012. 07. 17. 17:11:01
#
AnonimMC avatar
2012. 07. 17. 15:34:37
#
Már bocs de első hallásra & Látásra ez valami gagyi kínai gamecube utánzatnak tűnt XD
jasko avatar
2012. 07. 17. 14:37:23
#
engem is lenyűgözött,tuti vétel
Hagrid avatar
2012. 07. 17. 14:26:33
#
Nem,nem olyan,nem lesznek olyan szintű játékok,ez egy android alapú konzol lesz arm processzorral,tehát ne várjatok többet mint egy androidos játék,esetleg jobb grafika+1-2 dolog.
patrikk911 avatar
2012. 07. 17. 13:00:14
#
Ez olyan mint a ps3 meg az xbox?
Revengex avatar
2012. 07. 17. 12:43:34
#
Mér lenne ronda?-.-"
no avatar
2012. 07. 17. 11:20:31
#
Érdekesen hangzik, de remélem a külsőn ha kiadják változtatnak mert jó ronda:X
Davezorrr avatar
2012. 07. 16. 21:41:31
#
én egy normális mmorpg-t tudnék elképzelni rá......elhagyva a kardokat,varázslatokat és efféle clicheket.Mondjuk egy olyan világgal ahol a korok keverednek : lennének fejlettebb és kevésbé fejlett városok,faluk,portyázók,lehetne atomot dobni és akkor pl. 1hétig nem lehetne abba a körzetbe menni ahol a robbanás volt,vagy aki ott volt az nem tudna beloginolni 5 napig ezzel is arra serkenteni a játékosokat h összetartsanak és megvégyék a várost stb.
Revengex avatar
2012. 07. 16. 14:07:46
#
Ha ez tényleg így lesz ahogy mondják, akkor szerintem megéri :) És én tuti fogok venni belőle. Minden játék ingyen? Ilyenkor lehet gondolni az MW3 aka BF3-ra? És más játékokra is?
Sicu33 avatar
2012. 07. 15. 22:09:22
#
minden játék teljesen ingyenesen lesz letölthető bárki számára

Na erre kíváncsi leszek;)
Davezorrr avatar
2012. 07. 12. 12:19:35
#
am. meg egy egységes "PC-Konzolt" kéne csinálni egy egységes hardware-l,egér+bill+controller támogatással....nem lenne gond az optimalizálással,minden game kijönne rá,normális árú játékok pl. max 6000ft-ig (vkinek még ez is sok,mint pl. nekem )
Minden játéknak amit megveszel lenne egy aktivációs kódja amit a gép tárol,h eltudd adni vagy cserélni a játékokat később.Ha vki meg dolgozik akkor pc-n tegye : irodai cuccok,photoshop,programozás,stb.
Szal ez egy ilyen multimédiás cucc lenne.
Kmisi99 avatar
2012. 07. 12. 12:17:10
#
Ez nem olyan konzol lesz hogy ilyen cod meg ilyenek mint az xbox és a ps3. Hisz ez androidos gép ARM processzorra teljesen más rá programozni. Erre olyasmi játékok lesznek szebb grafikával mint androidra.
Hagrid avatar
2012. 07. 12. 12:06:25
#
Gondolom ilyen androidos meg ios-os (vagy hasonló) játékok lesznek nem kell pc meg konzol szinteket várni,semmi komoly nem lesz szerintem.
( Az Android Ice Cream Sandwichet futtató konzol tehát nem próbál beszállni a nyers erő versenyébe, bár azt azért tudni kell, hogy hasonló specifikációval ha nem is "nextgen", de igencsak látványos játékokat lehet létrehozni. (Gondoljunk csak a Real Racing 2-re, vagy a Shadowgun, Dead Trigger párosra)[Gamer365.hu-ról]
JustMusic avatar
2012. 07. 12. 12:04:06
#
Az biztos. Nagy hírverés lesz, ha azok a játékok amik PC-re nem is, de erre kijönnek. Akkor kaszálni fognak. Nem egy eget rengető ára van, és utána már semmit nem kell fizetni.
Szóval utána a nagy cégek rághatják majd magukat hogy nem szálltak be, ha esetlegesen beüt a kaszálás! (vagy is a pénzszerzés :D )
Demoz avatar
2012. 07. 12. 11:57:42
#
Ha van rá esély, hogy olyan játékok is lesznek rá, amik nem jöttek ki PC-re, - gondolok itt a Red dead redemption-re - akkor biztosan a PC-vel rendelkezők nagy része venni fogja.
JustMusic avatar
2012. 07. 12. 11:54:59
#
Ezek szerint teljesen ingyen lesznek rá a játékok.
Demoz avatar
2012. 07. 12. 11:51:23
#
Tehát akkor a játékok ingyenesek lesznek rá? Mert ha igen, akkor nagyon megéri.
Arra vagyok kiváncsi, hogy a nagyobb játékok hogyan fognak rajta futni, mivel az az 1gb rendszermemória lehet, hogy kicsi lesz.
Davezorrr avatar
2012. 07. 12. 11:49:45
#
majd ha komolyabb játékok fognak kijönni rá (ami egyszer eljön) akkor megéri még a hülyének is csak az a bibi h azért a nagy játékfejlesztők nem fognak beszálni h ingyen odaadjanak pl. új cod részt....de aztán ki tudja...
Szavazás
Szoktál videós játékteszteket készíteni vagy nézni?

Szavazáshoz be kell jelentkezni