Mi mit jelent?

2008. February 26., téma
Fórum » Asztali PC
Senki sem születik kockának, úgyhogy lehet bátran kérdezni...
Hozzászólások: 332
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Nincs benne ürülék meg ilyesmi. 😀 😃 😆 gyerek sincs. Jelenleg rossz a gépembe a vinyo igy gépezni nem tudok. Csak előlem menekült be egy fél órára a gépházba. Aztán elintéztük. Csak látam ott szaladt a videokártyámon undorito. De hála nem volt semmi mellék tevékenység. Köszi a vàlaszokat , amint elmulik a napszurás kitakaritom a gépet és veszek festèket lesz egy kis modding 😀 😃
0
0
0
0
csuz-li avatar
carl18: Zárlatot okozhat az egér, ha megrágja a vezetékek szigetelését. Főleg a szövött szigeteléseket a jobb tápoknál. Elvi lehetősége annak is van, hogy az a nyáklapon az egérszőr rövidre zár egy áramkört, de ez tényleg inkább elvi lehetőség, mint gyakorlati veszély.
Nagyon tisztítani nem tudod. Ha egérürülék van a gépben, akkor várj egy-két napot, hogy kiszáradjon, majd fújd ki alaposan. Gyógyszertárban, vagy festékboltban kapsz maszkot, hogy ne lélegezd be és kapsz gumikesztyűt is, hogy ne tapogasd össze. + ha érzékeny vagy a témában, akkor lehet kapni gyógyszertárban kézfertőtlenítőt (pl: Bode Sterillium, amivel akár műtéthez is bemosakodhatsz, kb 600-1000 Ft egy deci, de neked elég lesz bőven.)
Magyarországon a házi egér ürüléke, nyála és orrváladéka lehet fertőző, bár elég kicsi a fertőzött egyedek száma az egérpopuláción belül, mert amit terjesztenek, abba maguk is belepusztulnak (fertőző agyhártyagyulladás, szalmonella; mely betegségeket előbb kapod el egy másik embertől, fertőzött szárnyastól, vagy kullancstól, mint az egerektől) Ha kiszárad az ürülék, akkor porlik. Ezért javasoltam a fenti maszk és kesztyű megoldást a tisztításhoz.
Ha kifújtad alaposan, akkor még várj pár napot, hogy a kórokozók elpusztuljanak, amit meg is tesznek mert nem sok táptalaj van nekik egy gépben.
Ha nagyon félsz a betegségektől, vagy van gyereked a lakásban, akkor az első bekapcsolást inkább kint garázsban, vagy hasonló helyen végezd. Vegyél maszkot, mert a ventilátorok megszórják a környéket. Indítsd el és hajtsd meg akár egy játékkal, vagy hasonlóval, ami jól leterheli a gépet, járasd legalább két órát így; a 60-80°C-os üzemi hőmérséklet elvégzi a hűtőbordák között is a fertőtlenítést.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
carl18: Mikrószálas törlő, alkohol vagy akár arcszesz! 😉
0
0
0
0
no avatar
Hasonló módon: (nehogy megtedd 😆 )
0
0
0
0
no avatar
A vezetékeken mászott fel. A kamra a szobám mellett van és az még nincs aláfalazva. És az ajton alján volt egy kis rés. Na ma lesz új ajtó szóval igy már nem lesz gond remélem. Hogy tekaritsam le a videokártyárol azt hogy rajta járt? 😀 😃 vizzel nem moshatom ....
0
0
0
0
winrar avatar
Nehezen tudom elképzelni, hogy egy egér zárlatot okozzon. De hogy sikerült bemennie a gépházba?
0
0
0
0
no avatar
Helo. Telorol irok elsőnek is az érdekelne attol mi baja lehet a gépnek ha egér volt, szaladgált benne. Tudom ciki téma . Nem vághatja tönkre? Nem lesz zárlat, tusolás után bementem és ott màszott a videokártyán. Undorito Holnap az egész gépet a-tol z- ig kitakaritom. 😀 ajton volt egy rés ott jött be. Holnap lesz új ajtó szóval be a próblém megoldva. 😀
0
0
0
0
feri917 avatar
Szia. Itt levan írva pontosan mit is jelent és teszt is van hozá!

[LINK]
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
Sziasztok

lenne egy kérdésem

cpu load line calibration


ez pontosan mit takar magában??
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Ja eddig volt külön pixel shader is tényleg. Most már csak DX van de abból is kiderül a pixel shader végülis. Szóval zarak2010 neked 10.1(PS 4.1) mint nekem és neked BukoTt meg DX 11(azaz PS 5.0).
0
0
0
0
no avatar
Segítsetek , mi lehet a probléme , kérlek üzenetet írjatok és a segítséget előre is köszönöm 😀 http://www.youtube.com/watch?v=WhwRxClUcn0
0
0
0
0
Bukta avatar
Amúgy én se találom. Eddig meg volt de már csak a memória méretét, órajelét, a gpu órajelét és magjainak számát, a dx-t és hogy multi vga-e. Ennyit kérdez nekem.
0
0
0
0
zarak2010 avatar
Köszi, de a pixel shadert még mindig nem találom hol kell beállítani
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Gépednél ki tudod választani és most már több verzió is van.
0
0
0
0
zarak2010 avatar
Hello!
Úgy emlékszem, hogy anno amikor regisztráltam és kitöltöttem a gépem adatait, akkor ki lehetett választani a pixel shader típust. Az utóbbi napokban viszont minden játékhoz kiírja, hogy nem fog elindulni, mert nem megfelelő a verziószámom, pedig nem állítottam át semmit, és az adatlapon már nincs is ilyen lehetőség. Ötletek? 😃
0
0
0
0
TrolHunter avatar
Köszönöm
Milyen profira gondoltál?
0
0
0
0
Roger87 avatar
A Winki 3 nyilván nem oprendszer,hiába hívják annak.Inkább program,mint oprendszer.Az benne a pláne,hogy lehet vele netezni rendes oprendszer nélkül.A gép indításától számítva 25 másodperc alatt feláll.Ha pl. fejre áll a géped,akkor is kérhetsz segítséget a neten vagy elintézhetsz valami fontos adminisztrációt.Ezt sikerült így elsőre kiderítenem angol forrásból.Azért nem árt,ha megkérdezel egy profit,hátha félreértettem valamit.😀
...és olyan oprendszert telepíthetsz mellé,amilyent akarsz.(Jól néznénk ki,ha nem így lenne...)
0
0
0
0
TrolHunter avatar
Helló!
Azt szeretném kérdezni, hogy vennék egy új alaplapot (MSI-t) és ír valami Winki 3 oprendszerről, ami az MSI hűmegha találmánya és bárhol rákeresek csak MSI marketinges szöveget találok. Akkor tulajdonképpen az lenne a kérdésem, hogy miért jó ez és hogy lehet normál oprendszert felrakni rá.
0
0
0
0
Bronson avatar
a chassis intrusion az arra van hogy megtudd valaki levette-e a ház oldalát,tehát történt e behatolás a házba. https://techpubs.sgi.com/library/dynaweb_docs/hdwr/SGI_EndUser/books/Zx10Tow_OG/sgi_html/figures/09-16-intruder-switch.gif
0
0
0
0
bybeni avatar
Szarka Bence !!!
nem akartam bemásolni az egészet de ezt olvasd végig!
[LINK]

[LINK]

remélem tudtam segíteni
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem hogy mit jelent a prociknál a cache meg az fsb?
PL:
L1 Cache (Kbyte):8x32
L2 Cache (Kbyte):4x256
L3 Cache (Kbyte):6MB Shared
FSB (Front Side Bus) 5 GT/s
0
0
0
0
bybeni avatar
GDDR3 nál kétszeres a szorzó, GDDR5 nél pedig négyszeres, ahogy TaylorXIII kolléga is írja!
Így jön ki az effektív órajel!
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
GDDR5 memóriánál 4-gyel meg kell szorozni a valós órajelet. 1000x4=4000
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.

Lenne egy olyan kérdésem, hogy ennek a videokártyának a memóriája 4000 MHZ. "Sapphire 6670 1GB DDR5"
De viszont néztem tesztet és ennél a videokártyánál csak 1000 MHZ volt a memóriája. "http://upload.hardver-teszt.hu/imgs/tests/2011/382/gallery/10.jpg"

És ebben kérném segítségeteket hogy ez miért is van így! Szóval legyetek szívesek ezt nekem elmagyarázni ha tudjátok. 😀

Előre is köszönöm !! 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok,

Segítségre volna szükségem😀 valaki világosítson fel a memoriákkal kapcsolatban szóval van ddr3 mint ram és van gddr5 mint vga ram.


Szerk: azt hiszem meg találtam a válasz: [LINK]

Valakik úgy tudják hogy gddr5 az a ddr3 egy módosított fajtája,valakik szerint a gddr=ddr csak máshol helyezkednek el

És ez most azért érdekel mert olvastam egy hírt a ddr4es modulokról, és nem értem miért kéne ddr4 ha van már elben 5-s is.

Szerk: azt hiszem megtaláltam a választ[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Üdv!
Vettem egy új gépet és bootoláskor egy hibaüzenet fogad: " PMBUS Addresse error "
Vki tud vmit erről mit jelenthet vagy mi a hiba ??
AMD FX6300
8GB Kingston hyperx 1600mhz
Asrock 970 Extreme 3
0
0
0
0
xyfree avatar
kung írta:
xyfree írta:
Sziasztok. Nemrég vettem egy Lenovo E125 notit. A kérdésem annyi lenne, hogy ami ebben van amd proci (350)es 1.6 dual, az kb milyen asztali pc processzornak felel meg? A korábbi gépem egy egymagos 2.4xp volt, szóval nem nagyon követtem a dolgokat. 😀 Azért kérdezem, mert ezt a procit a régi játékokon kívül mind kiikszeli. Am egy hd6310 társul hozzá 8gb rammal. Támpont végülis, hogy pl a crysis hd felbontásban a textúra maxon, víz max,a többi medium on nem akad. Minden maxon csak a komolyabb harcoknál. De jó lenne tudni kb hova lehet tenni ezt a fusion megoldást a könnyebb eligazodás miatt.
Köszi a segítséget.


Kb az Intel Celeron 420 - 1.60GHz - 512KB L2 asztali procinak felel meg.


Köszönöm a választ! Így kb tudom hova tenni😀 Még csak tesztelgetem, de a régi majd 10 éves géptől jobban teljesít játékban az biztos. Az amd 2.4 xp, 512mb ram gf 6600 256mb volt. Igaz valószínű a videókártya meg a 8gb ram miatt akkor. Bár nem játékra vettem, de néha jó kikapcsolódni. Azért is kérdeztem, mert kb az össz játék itt magas beállítást javasol, bár a proci x mindenhol (igaz nem is töltöttem ki teljesen az össz adatot) A splinter cell duble agent is pl jóval nagyobb követelményt ír, de hd n akadás nélkül fut. A crysis 1 is meglepően jól ketyegett. Nah de majd megszokom. 😀
0
0
0
0
kung avatar
xyfree írta:
Sziasztok. Nemrég vettem egy Lenovo E125 notit. A kérdésem annyi lenne, hogy ami ebben van amd proci (350)es 1.6 dual, az kb milyen asztali pc processzornak felel meg? A korábbi gépem egy egymagos 2.4xp volt, szóval nem nagyon követtem a dolgokat. 😀 Azért kérdezem, mert ezt a procit a régi játékokon kívül mind kiikszeli. Am egy hd6310 társul hozzá 8gb rammal. Támpont végülis, hogy pl a crysis hd felbontásban a textúra maxon, víz max,a többi medium on nem akad. Minden maxon csak a komolyabb harcoknál. De jó lenne tudni kb hova lehet tenni ezt a fusion megoldást a könnyebb eligazodás miatt.
Köszi a segítséget.


Kb az Intel Celeron 420 - 1.60GHz - 512KB L2 asztali procinak felel meg.
0
0
0
0
xyfree avatar
Sziasztok. Nemrég vettem egy Lenovo E125 notit. A kérdésem annyi lenne, hogy ami ebben van amd proci (350)es 1.6 dual, az kb milyen asztali pc processzornak felel meg? A korábbi gépem egy egymagos 2.4xp volt, szóval nem nagyon követtem a dolgokat. 😀 Azért kérdezem, mert ezt a procit a régi játékokon kívül mind kiikszeli. Am egy hd6310 társul hozzá 8gb rammal. Támpont végülis, hogy pl a crysis hd felbontásban a textúra maxon, víz max,a többi medium on nem akad. Minden maxon csak a komolyabb harcoknál. De jó lenne tudni kb hova lehet tenni ezt a fusion megoldást a könnyebb eligazodás miatt.
Köszi a segítséget.
0
0
0
0
kung avatar
Shadowking írta:
Mit jelent a hdd-knél a cache kifejezés?


A hdd-knél a cache kifejezés és szerepe, nem más, mint egy olyan memóriaterület, ahol a lemezről egyszer már beolvasott adatok tárolódnak, így ha ezekre az adatokra ismételten szükség lenne, akkor már a memóriából, és nem a lemezről olvassák be őket.
0
0
0
0
Shadowking avatar
Mit jelent a hdd-knél a cache kifejezés?
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Nem értem a kérdést sem😃 Most is össze van kötve😃 Ha nem lenne most nem írtad volna le ezt mert nem látnál semmit monitoron😃 HDMI csak beépített hangszórónál lenne haszonosabb dolog. De monitornak az sincs. Jó a mostani DVI kábel amivel össze van kötve de ha ennyire kíváncsi vagy a HDMI-re akkor kösd össze azzal. De minkettő teljesen jó.
0
0
0
0
no avatar
toma27 írta:
szia sztok egy béna kérdésem lenne vagyis csak nekem az van egy hd5770 vga-m és egy hp lp2475w monitorom ha összekötném egy hdmi kábellel a kettöt lenne értelme filmre játékra gondolok köszönöm a segitséget elöre is


[LINK]

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
szia sztok egy béna kérdésem lenne vagyis csak nekem az van egy hd5770 vga-m és egy hp lp2475w monitorom ha összekötném egy hdmi kábellel a kettöt lenne értelme filmre játékra gondolok köszönöm a segitséget elöre is
0
0
0
0
alex13 avatar
Fejhallgatóknál az ohm? mármint, hogy mitől jó az ha magas a szám meg ilyenek...

És a max bemeneti teljesítmény?

Pl: az én fejhallgatómnál 400mW (Skullcandy Lowrider-em van)

Előre is ty 😀
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Igen fontos😀 Bár ma már AMDnél és NVIDIánál is ugye annyi mint GPU órajel szóval nem kell vele külön számolni.
0
0
0
0
The Emptiness avatar
TaylorXIII írta:
Fontos a Shader órajel. De inkább kártyát mondjad amiről szó van😃


Átlagba csak maga az a cucc.😀
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Fontos a Shader órajel. De inkább kártyát mondjad amiről szó van😃
0
0
0
0
The Emptiness avatar
Hello valaki eltudnán nekem meséllni hogy a VGA-k nál a Shader orajel mi is akar lenni Illetve fontos?
Ja és az olvasási sebesség fontos-e a Procinak vagy ez is parasztvakítás mint a 8 mag?
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Látom. Az ilyen oldalaknál örüljél ha típus jól ki van írva😃 Pontos specifikációt ne várjál!😃 Bőven jó😃 Am az FSB az 200 annál a procinál😃 Alaplap sem 1000 az fix😀 Lényeg, hogy klappol minden ne aggódj.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Milyen oldal ez? szünettel írd😀
0
0
0
0
Yaken1 avatar
http://www.***/alaplap-c3128/asrock/n68c-s-ucc-p44048315/

http://www.***/processzor-c3139/amd/athlon-ii-x2-245-2-9ghz-am3-p38324927/termek-leiras.html#properties
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Honna veszed, hogy 1k? Am nincs gond. Kihasználja az alaplap a procid teljesen. ne aggódj.
0
0
0
0
Yaken1 avatar
Hali
Olyan kérdésem lenne, hogy az alaplapom FBS sebessége csak 1k viszont a proci az 2k szóval akkor nem tudja kihasználni a lap a procit ?
köszi előre is
0
0
0
0
sisko avatar
zsolty87 : Tehetsz bele szinte bármit,vinyót,ramot,másik vga-t,stb,ezek miatt nem kell újratenni,tehát menni fog.A gond akkor van,ha alaplapot is cserélsz,mert akkor újra kell telepíteni,és azt már második aktiválásnak fogja érzékelni és nem fogja engedni(legalábbis a kapott,eredeti kóddal nem)
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Megaisten írta:
TheAdakinHUN írta:
LoveGames írta:
zsolty87 írta:
Üdv.
Oprendszereknél mit jelent az "OEM" rövidítés?


Engem is érdekel.. általában videókártyáknál van ott hogy OEM


azt jelenti hogy nem Dobozos😃
Az OEM (Original Equipment Manufacturer) kifejezés arra a szituációra utal, amikor egy vállalat az eredeti gyártótól megvesz valamilyen terméket, majd mint sajátját adja tovább, gyakran valamilyen nagyobb termék részeként. Nem egyértelmű ugyanakkor hogy ebben a helyzetben az eladó eredeti gyártót vagy a felvásárlót nevezzük OEM-nek. Viszont ha valaki OEM terméket vásárol, akkor az azt jelenti, hogy gyári csomagolás nélküli termékről van szó. Magyarul és egyszerüen ahogy irta TheAdakinHUN Nem dobozos.😃

Ha megveszek egy OEm verziós oprendszert, feltelepítem, aktiválom majd pár héttel hónappal később veszek a géphez mégegy vinyót, ramot másik vga-t, azt engedni fogja ez a fajta oprendszer? És mi történhet akkor ha újra kell telepítenem az egész gépet? Újra feltehetem ez az opredszert vagy ezt már egy második aktiválásnak fogja venni?
Remélem érthetően tettem fel kérdéseket.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció