32 bit vagy 64 bit

Szerző: Ryder, 2009. February 04., téma
Fórum » Asztali PC
Üdv mindenkinek! Ilyen témát se találtam tehát megnyitottam. Tervezem még 2 GB ram beszerzését (2X2 GB lesz akkor) és van egy jó kis 64 bites processzorom. azt szeretném kérdezni, hogy megéri-e 64 bitre váltani illetve tényleg szükséges-e hozzá a 4 GB ram.
Hozzászólások: 104
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
atstuff07 avatar
Saját tapasztalatomat írom le:
Nekem 64bites (Win7 HP) van egy 2GB ram-os laptopon (tudom, minek annyi, elég a 32 is... DE: mivel én használtam 32bitessel is sokáig, volt összehasonlítási alapom (32 vs. 64bit). Nem tapasztaltam azt hogy sokkal több RAM-ot enne csak azért mert 64 bites, ez szerintem tévhit. (ráadásul ha a proci is támogatja a 64bites működést, akkor plusz egy érv). Nálam üresjáratban általában 7-800MB a fogyasztás, de sokszor látom, hogy 600MB alá is lemegy. (540-580MB) Ez pusztán rendszerbeállítás/karbantartás kérdése, legalábbis én így látom. Különben már én is 32bitessel használnám már régen. Az már más kérdés, hogy ha több dolgot akar az ember futtatni, akkor a 2GB rendszermemória ma már elég kevés.

Detx666: ajánlom neked a Wise Memory Optimizer programot, az lefarag neked párszáz MB-ot. De valószínű, hogy a Windows Update zabálja a memóriádat (ha be van kapcsolva, nem feltétlen automatikusra), a scannere nagyon falánk egy valami lett, akár 1GB+ is befal. 😃
0
0
0
0
Detox_666 avatar
hali nekem a laptopomon van 64bittes win 7 meg is vagyok vele elégedve nagyon csak az a bajom hogy 2gb ramom van ami nm is gaz de viszont üres jártban eszik a gép 1.9gb ramot a 2 ből és alatta semmi nm fut se skype se torrent minden ilyet ki kapcsoltam de igy is még üres járatban 1,8gb ramot eszik a gép ez mitől lehet a másik bajom meg az hogy 256mb os a vgam de még is 1gb nak érzékeli a gép lehet azért eszik enyít a gép a rambol vagy ez valami más ok miatt lehet ? 😞
0
0
0
0
no avatar
Jeno144 nincs teljesen/pontosan igazad. A 32bites windows összesen 4GB memóriát tud kezelne, ebbe azonban beletartozik a VGA is, nem csak a RAM. Mivel elsődlegesen a videó memóriát tárazza be, attól függ, hogy mennyi RAM-ot tud kezelni mellette. (Ha pl.: a VGA 512MB-s és 4GB ramod van, akkor csak 3,5GB-t tud majd használni. Ha viszont olyan a kártya, hogy 256MB saját memóriája van és a maradék 256MB-t a RAM-ból veszi el, akkor már csak 3,25GB lesz használható.)
A 64 bites windows viszont a sokszorosát tudja kezelni. És az integrált vga is bele tartozik. 😀
0
0
0
0
no avatar
A 32-bites windows-ok 2gb rammal mukodnek max 3gb, vagyis ha van 4gb ramod a 32-bites windows-al nem tudod a 4gb-ot hasznalni csak 2.60 vagy amint montam 3gb,es a 64 bites windows-al 4gb tudsz rendesen hasznalni kiveve ha van integralt videokartyad.Szerintem tegyel 64-bites windows-ot.Nekem meg erte nekem is 4gb ramomvan es nagyon jol megy a 64-bites windows7-el.
0
0
0
0
barnav avatar
köszi Bronson 😀 -találtam hozzá 😆
0
0
0
0
Bronson avatar
Hát akkor ne is csodálkozz hogy nem működik... 😀 keresd meg az eszközöd nevét,pontos típusát,google,64bit driver keresés.Ha szerencséd van,van fent hozzá aktuális 64 bites driver!
0
0
0
0
barnav avatar
egy telepítő cd van hozzá arrol lehetne telepíteni de az azt irja ki hogy még win 7 re se jó, azt nem tom milyen driver van rajt (hol lehet megnézni?) illesztőprogram a 2007 van rajta
0
0
0
0
Bronson avatar
Ha van hozzá 64 bites driver,elvileg működnie kéne.Milyen driver van fent?
0
0
0
0
barnav avatar
Az a kérdésem lenne, hogy van egy régebbi fajta külső USB-s hálozatikártyám (adapter), ami a 32 bites windows-on gond nélkül működik, de a 64 bites valamiért nem ismeri fel és nem jó, nos azt szeretném kérdezni, hogy nem-e tudnátok mondani valamit, hogy meg-e lehet csinálni valamiféle beállítással vagy valami más módszerrel?
0
0
0
0
Bl0ck avatar
Nekem is mondták, mikor vettem a gépet, hogy mit szenvedek a 64 bites Win 7 beszerzésével, nem jó a 32 bites? Végül is mondom a 8gb ramból majd max lát 3-at, és tökjólesz. -.-

Nekem is Win 7 Ultimate van, és semmi gond nincs vele. Fényképezőt, telefont felismeri egyből, gyorsan dolgozik.
0
0
0
0
nokiacsabika avatar
bybeni írta:
Barátom nemrég vásárolt HP Pavilion dv6 laptopjában 6 giga ram mellett előre telepített Win 7 Ultimate! De 32 bites csesszék meg 😃
Párom Hp Compaq Mini gépében az 1!!! giga ramhoz dobtak 64 bitest!!! hol itt az ész?
Én ramot akartam venni még anno s mikor beszélgetésbe keveredtem az "eladóval" aki aztán szakértő a PC boltban megkérdezte tőlem hogy "minek a 64 bites a 6 giga ram mellé?" ezt "szakértő" kérdezte meg tőlem!!!


😂 hát nem okos
0
0
0
0
bybeni avatar
Barátom nemrég vásárolt HP Pavilion dv6 laptopjában 6 giga ram mellett előre telepített Win 7 Ultimate! De 32 bites csesszék meg 😃
Párom Hp Compaq Mini gépében az 1!!! giga ramhoz dobtak 64 bitest!!! hol itt az ész?
Én ramot akartam venni még anno s mikor beszélgetésbe keveredtem az "eladóval" aki aztán szakértő a PC boltban megkérdezte tőlem hogy "minek a 64 bites a 6 giga ram mellé?" ezt "szakértő" kérdezte meg tőlem!!!
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
hát sfull grafikán kénne mennie de 1024/768ban is szaggat... majd ma este viszatszem a kártyát... megpasztáztam egy kicsit
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
tasiadam írta:
32 bites win7-re van valakinek GMA 3100 drivere?
tudnia kell magától telepíteni, ha a GMA 915öt feltudta, azzal mindössze OpenGL hibák voltak
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
32 bites win7-re van valakinek GMA 3100 drivere?
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
ebben az a legdurvább, hogy ha a Vistáról frissíthető változatot vesszük, "csak" 96999ft-ot kell fizetni érte😂
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Kínában a "fehér tokos" verziót 500-ért árulták, a Win7 megjelenése előtt! 😃
0
0
0
0
niteforce avatar
100 ezer forint egy winfosert .... durva 😃

nekem 1 dvd ara volt 😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Amúgy nagyon drága hely ott nem szabad semmit se venni!

Nekem meg 32-bites op.rendszer volt rárakva, pedig volt 4 giga Ram-om. Most 64-bites van.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
mert aki nem ért kicsit sem a gépekhez rohan a media markt-ba és veszi a xart több 100-ezerért nekem gép kell inkább összerakatom
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Most már egyre jobban terjed el a 64 bit. Főleg aki új gépet vesz, az már biztos, hogy azt fogja rápakolni (mármint aki játékra veszi a gépet), mert legalább 4 giga Ram-ot fog venni.

off: A Media Markt-ban láttam 2 gigás gépeket 64-bites op.rendszerrel. 😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
XFXFORCE írta:
deeni írta:
Windows 7 nél lehe 4 5 GB ramod ha 32 bites a windowsod akkor csak 3 GB ramot fogsz használi mert nem bir tobbet de a 64 bites -el gogod mind a 4*5 GB ramot használni 😆


Értelmesebben nem ment volna?😃

Amúgy nekem 3GB ramom van, és tökéletesen fut rajta a 64 bites OP rendszer.


Csak épp felelslege rá. Ha csak nem akarsz beledobni mostanában még 1 gigát.
0
0
0
0
niteforce avatar
nekem most 64 bites van 3 GB rammal, lehetne gyorsabb is egy kicsit 😀
de most lesz 4 GB ram benne, akkor a 64 es az jol fog menni 😀
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
nekem 2 de majd akkor teszem fel a 64-est ha van 4 giga ramom...
0
0
0
0
no avatar
deeni írta:
Windows 7 nél lehe 4 5 GB ramod ha 32 bites a windowsod akkor csak 3 GB ramot fogsz használi mert nem bir tobbet de a 64 bites -el gogod mind a 4*5 GB ramot használni 😆


Értelmesebben nem ment volna?😃

Amúgy nekem 3GB ramom van, és tökéletesen fut rajta a 64 bites OP rendszer.
0
0
0
0
no avatar
Windows 7 nél lehe 4 5 GB ramod ha 32 bites a windowsod akkor csak 3 GB ramot fogsz használi mert nem bir tobbet de a 64 bites -el gogod mind a 4*5 GB ramot használni 😆
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Ha van 4 GB Ram, akkor a 64-bites a jó választás, ha nincs, akkor a 32-bites. Nekem sincs semmi bajom a 64-bites Win7-tel.
0
0
0
0
sisko avatar
horvathsandor1995 írta:
Nekem semmi problémám nincsen a 64 Bites Windows 7 Ultimate-val (Magyar változat) a 4GB ram elég neki idáig a 32 bites programok 99%-a ugyanúgy futott, mint 32 biten!! A kb 40 használt játékomból mind teljesen normálisan fut!! 😜 (És szerintem nincs 1800MHz-es DDR2 Memória 😆 )

Ezzel teljes mértékben egyetértek.Szintén 64 bites win7 ultimate-t használok 4GB rammal már vagy 9 hónapja és eddig szinte semmilyen problémám nem volt vele(na jó,egyetlen egy:a kormányom saját driverét nem tudtam felrakni,de azt még win98-ra írták,viszont a win7 saját driverével tudom használni,pedig már vagy 8 éve megvan ! )
0
0
0
0
no avatar
Nekem semmi problémám nincsen a 64 Bites Windows 7 Ultimate-val (Magyar változat) a 4GB ram elég neki idáig a 32 bites programok 99%-a ugyanúgy futott, mint 32 biten!! A kb 40 használt játékomból mind teljesen normálisan fut!! 😜 (És szerintem nincs 1800MHz-es DDR2 Memória 😆 )
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Van egypár ok amiért nem fogsz DDRII-t futattni 1800MHz-en
1. Nem tudom mennyi áram kellene neki, de vagy nem tud annyit adni a lap vagy kisülnének
2. a legjobb lapok is max 1300 MHz-ig bírják az órajelet
0
0
0
0
toopa avatar
Na arra az 1800 MHz-es DDR2-es memóriára én is kíváncsi lennék. 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Masnon írta:
roberto888 írta:
1. Én nem vagyok gémer.
2. Nem húzott ram. Alapból 1066.
3. A DDR2 1200Mhz na az már húzott ram.😃


hát kérlek szépen nekem nem húzott a ramom de mégis DDR2 2GB és 1800Mhz

Na azt megnézném mert te a büdös életben nem szerzel 1800MHz es ddr2 es ramot!
0
0
0
0
no avatar
roberto888 írta:
1. Én nem vagyok gémer.
2. Nem húzott ram. Alapból 1066.
3. A DDR2 1200Mhz na az már húzott ram.😃


hát kérlek szépen nekem nem húzott a ramom de mégis DDR2 2GB és 1800Mhz
0
0
0
0
foxbet avatar
A Windows 64 bites verziói nagyobb memóriát tudnak kihasználni, mint a 32 bites verziók. Ezzel csökken a memóriában a lapváltási folyamatokkal töltött idő, mivel több ilyen folyamat tárolódik a merevlemez helyett a véletlen elérésű memóriában (RAM). Más szóval, ez növelheti az alkalmazás általános teljesítményét.
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
arcsi966 írta:
És valami teljesitmény növekedést tudok elérni azzal ha váltok 64bitre?(a memórián kivűl)


A memoria novelesevel 1utt jar, h a teljesitmeny is novekszik.
0
0
0
0
jumbo avatar
arcsi966 írta:
Hát én egyszer raktam fel 64bittes windowst de emlékszem hogy szoptam vele mint a torkosbborz.Külön megkellet keresnem nagy nehezen az összes program 64bittes verzióját amit használok.feltettem 15 játékot abból jó ha 5 elindúlt.szóval ha lehet ezt most kihagynám ,vagy ha van egy egyszerű megoldás ami ezeket a broblémákat mególdaná szivesen kiváncsi vagyok rá.


a Win7-re én eddig gond nélkül fel tudtam rakni szinte minden progit,amit 32 alatt is használtam.Ha nem ment elsőre akkor compatibilitással oldottam meg.Játék?? még nem volt olyan amit ne tudtam volna futtatni Win 7 64biten
0
0
0
0
no avatar
És valami teljesitmény növekedést tudok elérni azzal ha váltok 64bitre?(a memórián kivűl)
0
0
0
0
wnorbert85 avatar
Nekem is 64 bites van, a játékokkal nem volt gondom, a programokat 1x kell megkeresni, utánna már kéznél vannak.
0
0
0
0
pEEpEE1019 avatar
Én is 64bitet használok és nagyon meg vagyok vele elégedve eddig semi gondot nem okozot minden nagyon szeppen és jol ment eddig le is kopogom 😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nincs megoldás de nekem az van(64bit) és igen az elején kicsit több gond volt vele mert pár programnak külön 64 bites verziójú kell de a progik nagy része elindul mert és hát azért hogy töb ramod legyen mindenképp megéri nekem is 64 bit van és nincs vele bajom
0
0
0
0
no avatar
Hát én egyszer raktam fel 64bittes windowst de emlékszem hogy szoptam vele mint a torkosbborz.Külön megkellet keresnem nagy nehezen az összes program 64bittes verzióját amit használok.feltettem 15 játékot abból jó ha 5 elindúlt.szóval ha lehet ezt most kihagynám ,vagy ha van egy egyszerű megoldás ami ezeket a broblémákat mególdaná szivesen kiváncsi vagyok rá.
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
ja normális, nekem is amikor 6giga volt benn a 8ból 5,50et kezelt, és most meg 7,5-öt! tehát fél gigát használ, vagy nemudom, de enyi kezel...
0
0
0
0
Athesz avatar
arcsi966 írta:
Én azt akarom kérdezni hogy az normális hogy nekem windows 7/32bit/ultimate rendszerem van és a 4Gb ramból csak 3.25Gb-ot ismer fel??


Normális! Annyit kezel! De rakd fel a 64bitest feltétlenül! 😀
0
0
0
0
no avatar
Én azt akarom kérdezni hogy az normális hogy nekem windows 7/32bit/ultimate rendszerem van és a 4Gb ramból csak 3.25Gb-ot ismer fel??
0
0
0
0
Herman avatar
télleg gyorsabb de csak egy kicsit
0
0
0
0
no avatar
kovi írta:
azé egy kicsit gyorsabb a 64 bites

Én a gépemre felrakhatom a 64-bitees VISTÁT
Vagy inkáb 32 bit vagy mardjon az xp?😃😜😊
0
0
0
0
kovi avatar
azé egy kicsit gyorsabb a 64 bites
0
0
0
0
Herman avatar
szinte geyforma a 32 bit meg a 64 bit
0
0
0
0
Herman avatar
szerintem sokkal nem jobb a 64 bit mert énis ezt használom de a 32 bites se rosszabb sokkal
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció