Milyen processzort vegyek?

2009. February 03., téma
Fórum » Asztali PC
Egy kis instrukció mielőtt belevágnál:

-Ha van előre kiszemelt processzor de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, sebességet, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.

-Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Az xy játékhoz milyen processzort ajánlotok?" akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert pl. nem mindegy hogy milyen alaplapod van. (Vagy közöld a fontos információkat.)

-Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen processzor lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert nem mindegy hogy milyen alaplapod van. (Vagy közöld a fontos információkat.)
Hozzászólások: 13 409
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
zelcsi avatar
pomrum írta:
Igen jobb de Core 2 duórol van szó. Amugy a sima dual core-t simán elverik az AMD ezen procijai.

ebben igazad van!
0
0
0
0
pomrum avatar
És akkor ez mit jelent? Pont semmit nem szeretem mikor a gyorsitótárral jönnek. Sose esik szó a harmadszintü cache-röl ami az intelnél ritka mint a fehér...... viszont az AMD ezt már nagyon rég óta használja. De nem is ez a lényeg hanem az hogy az everest általam mért sebességei-nek én hiszek.
0
0
0
0
Herman avatar
az amd-nek kevés a cash-se
0
0
0
0
pomrum avatar
Igen jobb de Core 2 duórol van szó. Amugy a sima dual core-t simán elverik az AMD ezen procijai.
0
0
0
0
zelcsi avatar
hát nem kicsit jobb a core 2 duo!
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
csak ilyet találtam INTEL CORE 2 DUO E6750 AMd athlon x2 6000+
[url]http://www.hardver-teszt.hu/test.php?tID=81&tPage=1[/url]
0
0
0
0
Szamp avatar
Tudna nekem valaki tesztet linkelni:
AMd athlon x2 6000+ vs. intel pentium dual core e5300
THX

Vagy ha ilyet nem tudtok akkor jó a e5200 vs E5300teszt is!
thx!
0
0
0
0
Herman avatar
enyémet is 45-össel😃
0
0
0
0
Core2 avatar
értem...akkor enyémet 45 nanóméteres technológiával gyártották, ha jól tudom
hirtelen a 65-ös jutott eszembe
0
0
0
0
kovi avatar
65 nanométer vagyis gyártás technológia és ez a szám minél kisebb annál jobb mert kevesebb hőt termel és kevesebbet is fogyaszt meg ezk már a legujabbak, de amit te írsz az már régi lehet
0
0
0
0
Core2 avatar
azt szeretném megtudni, hogy van a processzoroknál az nm, hogy az miaz, és melyik a jobb, ha a szám minél kisebb vagy minél nagyobb ??? pl 65 nm
0
0
0
0
Rottweiler avatar
kinek mi a jelentős! a videókártyák min 2e-rel drágábbak, dehát ha összességében nézzük, minden alkatrész egy kicsit drágább, akkor az már elég rossz helyzet. de igazad van, az intelek ára ment fel a legjobban (ahogy néztem szinte csak az ment az égbe)
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
juhú. pedig csak az intel lett jelentősen drága az amd meg a videókártyák meg a minden más nem lettek jelentősebben drágák
0
0
0
0
hentai78 avatar
Intel core 2 duó, vagy extrem
de jó is lenne ha volna rá zsetonom... 😠

maradok még egy ideig a dualcore- nál (3GHz-es) csak bírja még egy darabig az igényeimet...
0
0
0
0
Rottweiler avatar
amikor erősödik a forint, újra olcsóbb lesz MINDEN külföldről hozott cucc!
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
amugy még ebben az évezredben elképzelhető hogy olcsóbb lesz az intel😆 de tényleg mert ez már nem állapot 😆
0
0
0
0
gixivo avatar
Más a működési elvük, teljesen máshogy számol az Intel és az AMD.
#1 Az intel procik kevesebbet fogyasztanak, video konvertálás szempontjából picit jobb az Intel.
#2 Tömörítésben az AMD jobb egy kicsit.
#3 3D tervezés és renderelésben Intel a jobb
#4 Játékokban (4magost venni felesleges, alig vagy szinte egyáltalán nem használja ki) a duplamagos Intel jobb, kb +15-20%-al több teljesítményt tud nyújtani mint AMD.
0
0
0
0
Szamp avatar
Én Amd-t venném meg mert még is csak 3 magos és majdnem ugyan annyi a mhz ja! Ennek a példánynak már a gyorsítótárai is elég nagyok! De hát te tudod, en az amd re szavazok!
0
0
0
0
gixivo avatar
hát jobban áll a szénája az intelnek az biztos 😃
0
0
0
0
no avatar
😆 INTEL FOREVER!!!!!!😆
0
0
0
0
Core2 avatar
tudom h ez nem ide tartozik, de te vagy a 10 ezredik tag smile20 😃
tehát smile 😃 (elnézést)
0
0
0
0
Core2 avatar
ezen tényleg nincs mit filózni...az Intel jobb
0
0
0
0
Rottweiler avatar
😆van benne valami😃 tehát:
Intel - AMD : 2-1
😃
0
0
0
0
Core2 avatar
Intel 2...mivel nemtudott érvelni mellette 😆
0
0
0
0
Rottweiler avatar
összefoglalva:
AMD Phenom-II 710 X3 vs. Intel C2D E7400
AMD:1
Intel:1
😆 még valaki?
0
0
0
0
Core2 avatar
😆 érvelj az AMD mellett...! az intel kevesebbet fogyaszt, mégis gyorsabb...
0
0
0
0
Core2 avatar
ezen nincs is amit gondolkozni 😃
0
0
0
0
Rottweiler avatar
kösz! ha még valaki az Intelre szavaz akkor azt választom.😃 írjatok, emberek😀
0
0
0
0
Core2 avatar
szerintem INTEL...jobb mint az AMD
0
0
0
0
Rottweiler avatar
😆 én is jobban értek az Intelhez ezért kérdezek AMD-t😆 2 processzorra szűkítettem le a kört, arra amit leírtam nemrég (Phenom-II) és az Intel Core 2 Duo E7400 (2.8ghz)-re. vonzzó az AMD 3 magja, de az Intelnek több a gyorsítótára. akkor?😃
0
0
0
0
Core2 avatar
szerintem magonként annyit használ amennyit kér...de az a 6 mb L3...az elég jónak tünik 😃
kérdezz inkább Intelről 😃 ahhoz jobban értek
0
0
0
0
Rottweiler avatar
😆 rendben van😆 és mi számít nagynak? L2-nek jó az 1,5 MB? játékhoz
0
0
0
0
Core2 avatar
te ne törődj azzal 😆 nézzed hogy az Level2 is és a Level3 is jó nagy legyen 😃😃😃
0
0
0
0
Rottweiler avatar
AMD-nél az L3 sokkal több mint a többi L, pedig úgy tudom nem is használják a játékok, vagy csak alig, akkor az minek van? amúgy kösz a választ!
0
0
0
0
Core2 avatar
az Intelnél még nemláttam L3-at...ez csak az AMD-nél van
szerintem nézzed mindkettőt...L2, L3 😃
0
0
0
0
dave500 avatar
Az L2. Meg gondolom az L3😆
0
0
0
0
Core2 avatar
annyit tudok h az Intelnél L2...tehát a megát szorozza kétszer...ha 8Mb L2, akkor 16 mega...az AMD-hez nem értek
0
0
0
0
Rottweiler avatar
AMD Phenom-II 710 X3 Box

Tulajdonságok:

AMD Phenom-II 710 X3 Box

Processzor foglalat: Socket AM2+

Technológia: 45nm

Órajel: 2,6GHz

L2 cache: 3 x 512Kb

L3 cache: 6MB

Magok száma: 3

TDP: 95W

Dobozos

az érdekelne hogy miben különbözik az L1 L2 és az L3 cache? melyiket kell nézni amikor vásárlunk? melyik legyen nagyobb?
0
0
0
0
Rottweiler avatar
😃akkor inkább Intel!!
0
0
0
0
Szamp avatar
500ft vel olcsóbb az AMD!
0
0
0
0
Rottweiler avatar
így van, nem tudom pontosan mennyi az árkülönbség de szerintem nem túl sok időn belül visszahoznáa zsebedbe a több pénzt amit kifizettél érte😀
0
0
0
0
Szamp avatar
Hát ez mondjuk igaz és kb. ugyan olyan jók is!

Az Intel csak 65w otfogyaszt! 😃
0
0
0
0
Rottweiler avatar
csak aztán nehogy az legyen a gond hogy sokat fogyaszt😃 mert úgy visszajön az Intel ára.
0
0
0
0
Szamp avatar
Akkor jó az amd még 1 picit olcsóbb is! 😃
0
0
0
0
dave500 avatar
Szerintem itt az AMD.
De az Intel is kb ugyanott van.
0
0
0
0
Szamp avatar
Melyik jobb??

1., AMD Dual-Core Athlon A64 X2 6000+ (89W), 3100MHz, BOX, socket AM2

2., INTEL Pentium Dual-Core E5200 - 2,50GHz, 800MHz FSB, 2MB cache, socket 775, EM64T BOX
0
0
0
0
Rottweiler avatar
Kyp írta:
Rottweiler írta:
Kyp írta:
Na eldöntöttem hogy milyen proci lesz. A sok segítség amit tőletek kaptam😀😀 és a 3 napja tartó netezés meghozta eredményét. C2D E7500 lesz ha minden igaz. Most már csak meg kell szabadulnom a mostanitól. Gondolkodtam az E6700-ason is, de az hogy 1 megával több a cache-e, az nekem nem éri meg azt a kb. 15.000 Ft-ot amivel többe kerül.

milyen videókártyát veszel hozzá?


Nem veszek. Most egy 9600GT-m van. Nekem az bőven megfelel.
Amúgy minden marad úgy a gépben ahogy van, csak a proci lesz kicserélve.

értem, csak azt hittem új géphez kell, nem tudom miért gondoltam ezt😃
0
0
0
0
KuTYanMajOM avatar
Köszönöm szépen a gyors és sok választ. 😀
A pasztát azt adják a procihoz?
0
0
0
0
no avatar
Rottweiler írta:
Kyp írta:
Na eldöntöttem hogy milyen proci lesz. A sok segítség amit tőletek kaptam😀😀 és a 3 napja tartó netezés meghozta eredményét. C2D E7500 lesz ha minden igaz. Most már csak meg kell szabadulnom a mostanitól. Gondolkodtam az E6700-ason is, de az hogy 1 megával több a cache-e, az nekem nem éri meg azt a kb. 15.000 Ft-ot amivel többe kerül.

milyen videókártyát veszel hozzá?


Nem veszek. Most egy 9600GT-m van. Nekem az bőven megfelel.
Amúgy minden marad úgy a gépben ahogy van, csak a proci lesz kicserélve.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció