Milyen processzort vegyek?

2009. February 03., téma
Fórum » Asztali PC
Egy kis instrukció mielőtt belevágnál:

-Ha van előre kiszemelt processzor de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, sebességet, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.

-Ha olyan kérdést teszel fel hogy: "Az xy játékhoz milyen processzort ajánlotok?" akkor légyszi tüntesd fel, hogy mégis maximum mekkora összeget szánsz rá. Illetve linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert pl. nem mindegy hogy milyen alaplapod van. (Vagy közöld a fontos információkat.)

-Előfordulhat hogy fogalmad sincs hogy milyen processzor lenne neked jó, csak azt tudod mennyi pénzt szánsz rá. Ebben az esetben is linkeld be a géped adatait (Géped adatai menüben (lent) ha ki van töltve) mert nem mindegy hogy milyen alaplapod van. (Vagy közöld a fontos információkat.)
Hozzászólások: 13 408
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Herman avatar
Hát a 2. a jobb😆😆
0
0
0
0
dave500 avatar
Ha most kell akk az első, ha hosszú távon gondolkozol akk a 2. mer az új gameknek kell majd a Quad proci az tuti!
0
0
0
0
Herman avatar
Hát a 2,83-as 4 magos a jobb.
0
0
0
0
Holey avatar
Hali! (elöre is bocsi a h***e kérdésért😆😉
Na az a kérdésem hogy melyik proci jobb játékra?

1.Intel Core 2 Duo E8600
3,33GHz 1333FSB 6MB L2 S775LGA
73E FT

2.Intel Core 2 Quad Q9550
2,83Ghz 1333FSB 12MB L2 S775LGA
68E FT

Köszi a válaszokat
0
0
0
0
Herman avatar
Prociból a mai játékokhoz egy E7400-E8600-ig válasszál és az biztos elég fullra a VGA-kból pedig az XFX GF 9800 Gt a jobb
0
0
0
0
tooth9 avatar
De sokkal egyszerűbb lenne. 😀


Amúgy én is most akarok venni új gépet.Procinál nem tudok dönteni.
Core 2 Duo E6400 elég erős proci lenne a mai játékokhoz, vagy vegyek erősebbet (E7300,E7400) ?
Vagy inkább egy AMD X3 8650 ?
És egy XFX GF 9800 GT XXX Edition vagy egy HD 4830 legyen mellé?( Ha bírná, és kitudná használni..)
0
0
0
0
Herman avatar
Hát azt egyszerűbb lenne nem??
0
0
0
0
cslaszlo avatar
Akkor miért nem vesz egy új gépet?😆
0
0
0
0
Herman avatar
Meg táp meg sok minden..
0
0
0
0
Core2 avatar
semmilyent...jobb ha procival együtt veszel egy alaplapot is 😃
0
0
0
0
xxx3 avatar
Milyen procit vegyek ebbe az öregecske nyugdijas alaplapba???Socket 478
0
0
0
0
Core2 avatar
hülye kérdés 0 pont 😆
0
0
0
0
levi27 avatar
CPU Intel Celeron E1400 Dual Core (2GHz/512kB/800MHz)
vagy
CPU Intel Dual Core 800MHz E2140 - 1,7GHz, 1MB L2
Melyik a jobb?
0
0
0
0
Rottweiler avatar
ezt se tudtam. okosabb lettem😀 kösz
0
0
0
0
pomrum avatar
Az am3 foglalat lefelé kompatibilis csakis, vagyis a AM3-ba belehet tenni az AM2 és a AM2+ procikat is. De ez ellenkezőleg nem megoldható.
0
0
0
0
Rottweiler avatar
de akkor mért rakják azt a procit az AM2-es csoportba?😆 heh
0
0
0
0
Herman avatar
Olyan alaplapba megy ami AM2/AM3-as foglalatú...
0
0
0
0
Rottweiler avatar
[url]http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=20758[/url]
ez AM3-as, nem? akkor mért rakják az AM2-esek közé?😆 belemegy AM2-es foglalatú alaplapba is?
0
0
0
0
Herman avatar
Ok ok hát nem vitatkoztunk eddigse.😆
0
0
0
0
pomrum avatar
Herman írta:
Én nem mondtam hogy az E7400 rossz proci!Csak azt hogy jó VGA-nak jó proci kell hogy ki tudja használni.


Herman Mielőtt még valaki félre értené tegyünk egy olyan kijelentést nem vitatkozunk😆
0
0
0
0
Herman avatar
Én nem mondtam hogy az E7400 rossz proci!Csak azt hogy jó VGA-nak jó proci kell hogy ki tudja használni.
0
0
0
0
pomrum avatar
Herman írta:
Rossz proci+jó VGA=közepes VGA,ezt az egyik oldalon olvastam


Ez odáig rendben van de a 7400-et nem nevezném rossznak a másik pedig itt az élettartamrol beszéltem hidd el hogy megnő mind a proci mind a vga élettartama ha a vga-d a jobb. Egy sima dual core-ra még mondanám hogy kevés a 4870-nek, de itt nem erröl volt szó. Még valami én azt nem vitattam hogy kell a jó proci a jó vga mellé de nem mindenki pénztárcája birja el a kettőt egyszerre. Amugy szerintem meg a Nvidiás variációban is látnék én rációt.
0
0
0
0
Herman avatar
Rossz proci+jó VGA=közepes VGA,ezt az egyik oldalon olvastam
0
0
0
0
pomrum avatar
Az igazi az ha mindenböl jó van, de ha az nem megy akkor én arra szavazok hogy vga-t vedd a jobbat. Amugy elég a 7400-as is, és a kihajtásra meg annyit mondok hogy akkor sem dől össze a világ ha a procid dolgozik 99%-on és a vga-d pedig csak 60%on ez a játékélményt nem rontja, ponthogy inkább az előnyét kell nézni a jó vga mégjobban tudja tehermentesíteni a procit a számitások alól.
0
0
0
0
Herman avatar
Igen ki tudja szolgálni,hiába van jó VGA-d ha semmitérő a procid...
0
0
0
0
Rottweiler avatar
bocs, javítottam, Intel-t akartam írni😆
Herman, de ez a proci ki tudja szolgálni a VGA-t?
Szerk.:
csessze meg, lesz egy E8400, és egy HD4870!😃😃
0
0
0
0
Herman avatar
Ez most megint olyan hogy játékra a 2. mert jobb a VGA az elsőbe meg a proci a jó
0
0
0
0
Rottweiler avatar
😀a lényeg ez:
Intel E8400 + 9800GTX+
vs
Intel E7400 + HD4870
😀
ha nem kérném a segítségeteket, hanem egyedül kellene döntésre jutnom akkor az elsőt választanám...
0
0
0
0
Herman avatar
Igen de 35 ezerért nem kap egy erős 2 magos vagy egy gyengébb 4 magost
0
0
0
0
dave500 avatar
Már elhangzott sokszor. Nem a proci hazsnáljra a vga-t hanem VGA a procit.(Jó érdekes páros egy 3Ghz-es proci meg egy GTX295. Tény jobb lenne egy Core 2Dua 7***-el. De még ugy is menne sok játék fullon. Akár a Crysis is.)
0
0
0
0
Rottweiler avatar
tudom...😃 ezért variálok ennyit...
0
0
0
0
Herman avatar
pedig jó proci kell egy jó VGA-nak hogy ki birja használni........
0
0
0
0
Rottweiler avatar
ha akarok a gépembe egy HD4870-est vagy egy GTX 260-at, akkor csak egy max 35.000Ftos proci jöhet szóba! sajnos😃
0
0
0
0
Herman avatar
Én Intelt ajánlok,a 3 közül az AMD a jobb,de akkor is
0
0
0
0
Rottweiler avatar
kösz mind a kettőtöknek!
0
0
0
0
Herman avatar
a nagy teljesitmény miatt sokat fogyasztanak,hát én nem vagyok Intel párti és jelenleg is az intel áll előrébb és nem tud többet,a 3 közül az AMD 8650 a legjobb
0
0
0
0
zelcsi avatar
én intelt vennék szerintem az jóbb!igaz drágább is!de én elfogult vagyok!
0
0
0
0
Rottweiler avatar
AMD 8650
vagy
Intel E7400
vagy
AMD Phenom II 710?
többet tud az AMD, vagy miért fogyaszt többet?
0
0
0
0
Herman avatar
Mert hogy progival lehet az biztos.
0
0
0
0
pomrum avatar
KriszD írta:
Lehet hogy ez nem ide tartozik, de csak itt tudom megkérdezni!
Van nekem egy Asus Silent Knight II -m (proci hűtő) és elvileg lehet rajta állítani a fordulatszámot. Hogy azt hol kell állítani???

Ha lehet akkor a biosban tudod. de nézd meg az Asus honlapján is hátha létezik hozzá progi ami tudja vezérelni.
0
0
0
0
KriszD avatar
Lehet hogy ez nem ide tartozik, de csak itt tudom megkérdezni!
Van nekem egy Asus Silent Knight II -m (proci hűtő) és elvileg lehet rajta állítani a fordulatszámot. Hogy azt hol kell állítani???
0
0
0
0
Herman avatar
nem eszik ott sokat,core 2-nek nagyon jó a gépébe a 40 centis😆
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció