Játékteszt írás

Szerző: Sicu33, 2012. February 26., téma
Fórum » Az oldalról
Hozzászólások: 306
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Sicu33 avatar
Lehet 1 játékról írni tesztet amiről már írtak?😊
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Nem lehet képet beilleszteni?😲😕
0
0
0
0
Erik94 avatar
Nekem mindenféle *** betűket dob csak ki...
0
0
0
0
ceni98 avatar
egy oldalra van kitéve csak eoldal 1,0 mb-nál nem lehet felrakni nagyobb tartalmat ha jól tudom 😃 egyébként ha lehet pls véleményt😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Ha publikus, akkor miért egy fájlmegosztóra van kitéve? 😊
0
0
0
0
ceni98 avatar
nah itt van az első full publikus tesztem képekkel 😃 ps2 teszt jó olvasást 😃 http://www.mediafire.com/?y32kha1d8mrdr0d
Spoiler!
mediafire. com
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
djwarp írta:
Superlompos írta:
Íyg van, s fel kell dobni néhány érdekes kifejezéssel, persze nem anyázással.

Mért?😲 a sima fogalmazásban te anyázol?😲😲


Amikor saját szórakoztatásomra írtam horror történetet, akkor volt benne káromkodás. Nyilván egy játéktesztbe ilyet nem szabad írni.
0
0
0
0
niteforce avatar
Én úgy szoktam játéktesztet írni, hogy mielőtt elkezdeném írni, játszom 1-2 órát az adott játékkal. És ilyenkor szoktak eszembe jutni ilyen jó mondatok, azt beírom 😃
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Superlompos írta:
Íyg van, s fel kell dobni néhány érdekes kifejezéssel, persze nem anyázással.

Mért?😲 a sima fogalmazásban te anyázol?😲😲
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Így van, s fel kell dobni néhány érdekes kifejezéssel, persze nem anyázással.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Superlompos írta:
Én horror regényt írtam tele 2 füzettel! 😆

Amúgy arra is oda kell figyelni, hogy ne legyen sok szóismétlés egy teszt írás során.

Egy egyszerű fogalmazást kell írni csak nem a görög irodalomból,hanem a kedvenc játékodból😎
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Én horror regényt írtam tele 2 füzettel! 😆

Amúgy arra is oda kell figyelni, hogy ne legyen sok szóismétlés egy teszt írás során.
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
Mondjuk én mndig is szerettem fogalmazásokat írni 😃 már alsóban is imádtam irogatni 😃 egyszer egy könyvet is elkezdtem írni de az abbamaradt 😆
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
almos írta:
Ha már itt tartunk,most küldtem be a Dead Island tesztem, mostanában hány napba telik,még kikerül egy teszt?


Az Alan Wake tesztemet egyik reggel küldtem be, s aznap este kint volt. A másik tesztemet is másnap kitették. Szerintem 1-2 nap alatt kint lesz. 😀
0
0
0
0
neuroflex avatar
lehetne videó tesztet csinálni nem ??
vagy nem mert az is sok helyet foglalna
0
0
0
0
almos avatar
Ha már itt tartunk,most küldtem be a Dead Island tesztem, mostanában hány napba telik,még kikerül egy teszt?
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Mondjuk mindenki másképp vélekedik. Én személy szerin szívesebben olvasom a könnyen átlátható teszteket, mint az ömlesztett sajtokat. 😀

Szerintem jó a fekete háttérkép. Mi lenne, ha fehér háttért lenne fekete betűkkel? Na akkor égne ki a szemed oda meg vissza. 😆
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
Tudom, meg ezzel a fekete háttérrel és fehér betűkkel néha kiég a szemem... 😆 de hamár mind a 12-t (és már beküldtem a 13.-at 😜 ) így írtam nem szakítok a hagyományokkal 😆
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Szerintem jobb tagolni, mert ellenkező esetben eltévedhet az olvasó a sorok között.
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
Amm mikor én írom a tesztjeimet mindig elképzelem, hogy valaki azt mondja, azért írok egybe függő szöveget, és ezért nem tagolom 😃 Olyan mint pl egy Otherworld-ös teszt...
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Azt gondoltuk, hogy nem egy hangoskönyvet linkeltél be a tesztedbe. Akkor kár lett volna koptatni a billentyűzetet. 😆

szabolaci10: Szerintem 7.000-8.000 karakter már jó lenne. Persze ha csak 6.000 az se baj, inkább legyen kevesebb, de ne legyen tele mindenféle ostobasággal. 😆
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
Én az Orcs Must Die-ba tettem egy saját videót amit kommentáltam. Persze nem a teszt szövegét mondtam el benne, hanem csak úgy pofáztam 😆
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Lehet rakni videót. Ekkor egyszerűen berakod a videó linkjét oda, ahova szeretnéd.
0
0
0
0
kalashnikoff avatar
tesztbe is lehet videót rakni! Ha trailer-t engedélyezik akkor gameplayt is. (Mondjuk lehet akkor már hogy spoiler-ezés lenne. Főleg ha Skyrim meg hasonló játékokról lenne szó.)
0
0
0
0
Sicu33 avatar
bartos666 írta:
djwarp írta:
Superlompos írta:
djwarp írta:
Saját képet bele lehet rakni?
És kb milyen hosszú lehet?😊(Regényt nem akarok írni azért😆😉


Saját készítésű képet lehet betenni, ami az adott játékból való. Majdnem az összes tesztembe 1-2 kivételével saját készítésű képet szúrtam be.

A hosszúságnak nincs limitje. De szerintem ha írsz egy 8.000-10.000 karaktereset az már egész jó terjedelem. Persze csak akkor, ha nem rizsa az egész.

Hátrányokat is lehet írni?Mi tetszet mi nem?😊


Teljesen szabad stílus 😉

Köszi😉
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
djwarp írta:
Superlompos írta:
djwarp írta:
Saját képet bele lehet rakni?
És kb milyen hosszú lehet?😊(Regényt nem akarok írni azért😆😉


Saját készítésű képet lehet betenni, ami az adott játékból való. Majdnem az összes tesztembe 1-2 kivételével saját készítésű képet szúrtam be.

A hosszúságnak nincs limitje. De szerintem ha írsz egy 8.000-10.000 karaktereset az már egész jó terjedelem. Persze csak akkor, ha nem rizsa az egész.

Hátrányokat is lehet írni?Mi tetszet mi nem?😊


Teljesen szabad stílus 😉
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Superlompos írta:
djwarp írta:
Saját képet bele lehet rakni?
És kb milyen hosszú lehet?😊(Regényt nem akarok írni azért😆😉


Saját készítésű képet lehet betenni, ami az adott játékból való. Majdnem az összes tesztembe 1-2 kivételével saját készítésű képet szúrtam be.

A hosszúságnak nincs limitje. De szerintem ha írsz egy 8.000-10.000 karaktereset az már egész jó terjedelem. Persze csak akkor, ha nem rizsa az egész.

Hátrányokat is lehet írni?Mi tetszet mi nem?😊
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
én régebben csak olyan 6-7k-nyit írtam most meg már minden tesztem minimum 10k 😎 a leghosszabbam a Mount&Blade ami 16k 😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
djwarp írta:
Saját képet bele lehet rakni?
És kb milyen hosszú lehet?😊(Regényt nem akarok írni azért😆😉


Saját készítésű képet lehet betenni, ami az adott játékból való. Majdnem az összes tesztembe 1-2 kivételével saját készítésű képet szúrtam be.

A hosszúságnak nincs limitje. De szerintem ha írsz egy 8.000-10.000 karaktereset az már egész jó terjedelem. Persze csak akkor, ha nem rizsa az egész.
0
0
0
0
niteforce avatar
persze hogy lehet.
amikor elsőnek az NFS hot pursuit tesztemben nekem is saját képek vannak.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
bartos666 írta:
djwarp írta:
Saját képet bele lehet rakni?
És kb milyen hosszú lehet?😊(Regényt nem akarok írni azért😆😉


Képet úgy tudsz berakni, hogy beilleszted a kép linkjét oda, ahova szeretnéd, hogy a kép kerüljön. Nincs maximális karakter szám, csak minimum 2500 😃

Nem azzal van baj,hogy nem tudom beilleszteni😜hanem ,hogy Saját lehet-e?
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
djwarp írta:
Saját képet bele lehet rakni?
És kb milyen hosszú lehet?😊(Regényt nem akarok írni azért😆😉


Képet úgy tudsz berakni, hogy beilleszted a kép linkjét oda, ahova szeretnéd, hogy a kép kerüljön. Nincs maximális karakter szám, csak minimum 2500 😃
0
0
0
0
apetit1989 avatar
En is irtam mar parat, egy dolog nem tetszik: nem mukodnek a BB kodok a tesztekben. Spoiler szoveget nem lehet eltuntetni, es nem lehet dolt betuvel irni (tobbek kozott)
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Saját képet bele lehet rakni?
És kb milyen hosszú lehet?😊(Regényt nem akarok írni azért😆😉
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
Én sose tagolom 😆 Én inkább ilyen összefüggő szöveget próbálok alkotni és csak a képek szedik szét valamennyire a szöveget.
0
0
0
0
gigazte avatar
Pár dolog, hogy mit nem ajánlatos csinálni szerintem egy tesztírásban:
-Ami a leglényegesebb, hogy nem szabad koppintani wikipédiáról, illetve más tesztekből!
-Helyesírásra azért ügyelni kell! Ha valaki nem tud helyesen írni, annak az embernek a Microsoft Word segít átfutni a vétett hibákat!
-Nem szabad túl sokat spoilerezni! Ha az ember a történetben egy nagyon jelentős eseményt ír, azt jelezze!
-Fontos a tagolás!
-Ha az illető mondjuk kritikát ír és nem játéktesztet, azt a címbe jelezze!
-Vulgáris megnyilvánulásokat, smileykat kerüljük. Tréfás odaszólások, poénok lehetnek a tesztben.
-Rövidség! Ha valakinek rövid a tesztje az rakjon bele képeket, hogy azzal lényegesen növelje a teszt hosszúságát és a látványát!

Részemről ennyi!😆
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
Én nem úgy írom a tesztjeimet, hogy kategóriákra bontom (Pl.: Bevezetés, Történet, Játékmenet stb...) Hanem úgy, hogy egy összefüggő szöveget alkosson, és csak a képek szakítsák meg a temérdek betűt. Tehát olyasmi kicsit, mint egy Otherwolrd-os teszt.
0
0
0
0
ceni98 avatar
nekem van 1 teszt updatem amibe vannak képek is 😀 lompi elküldhetem xen keresztül és véleményt is kaphatok?😀
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Meg az elrendezést is javítja, ha több kép van. Nem lesz olyan a teszt, mintha ömlesztett sajt lenne.

Amúgy igen, úgy kell írni mint egy fogalmazást.
0
0
0
0
ceni98 avatar
amiről írsz arról érdemes 😀
0
0
0
0
alratar avatar
ceni98 írta:
és képeket se árt belerakni 😃


Na igen, az illusztráció sokat dobhat egy cikk (mert ez valamilyen szemszögből az) hangulatán
De azért nem szabad elmenni a tiri-tarka stílus irányába.
0
0
0
0
ceni98 avatar
és képeket se árt belerakni 😃
majd elvileg lesznek konzol tesztjeim...hát azok ki lesznek dolgozva 😃😃
0
0
0
0
alratar avatar
Superlompos írta:
Arra céloztam ezzel, hogy igazából arra kell törekedni, hogy az egész tesztnek kereknek kell lennie. Az pl. nem jó megoldás, ha rögtön a graikáról kezdünk el beszélni, tehát nem jó az in medias res (a dolgok közepébe vágni) effekt.

Először kell írni a megjelenés körülményeiről, a készítő ill. kiadó csapatról ejteni néhány szót stb.

Ezután jöhet a menü elemzése. mennyire átlátható, szép, ocsmány stb.

Ezután rövid történet bemutatás. Ez tényleg csak 3-4 mondat.

Ha ez megvan, akkor jöhet a leglényegesebb rész a játékmenet.

Ha ezzel is készen vagyunk, akkor jöhet a hang, a grafika és az irányítás.

Végül pedig egy összegzés, ahol elmondod miért érdemesezzel a játékkal játszani, vagy miért nem, esetleg mindkettőre hozol fel példát.

Röviden ennyi.


Nem lett volna egyszerűbb, ha azt írod. úgy kell írni, mint általánosban egy fogalmazást
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Arra céloztam ezzel, hogy igazából arra kell törekedni, hogy az egész tesztnek kereknek kell lennie. Az pl. nem jó megoldás, ha rögtön a graikáról kezdünk el beszélni, tehát nem jó az in medias res (a dolgok közepébe vágni) effekt.

Először kell írni a megjelenés körülményeiről, a készítő ill. kiadó csapatról ejteni néhány szót stb.

Ezután jöhet a menü elemzése. mennyire átlátható, szép, ocsmány stb.

Ezután rövid történet bemutatás. Ez tényleg csak 3-4 mondat.

Ha ez megvan, akkor jöhet a leglényegesebb rész a játékmenet.

Ha ezzel is készen vagyunk, akkor jöhet a hang, a grafika és az irányítás.

Végül pedig egy összegzés, ahol elmondod miért érdemesezzel a játékkal játszani, vagy miért nem, esetleg mindkettőre hozol fel példát.

Röviden ennyi.
0
0
0
0
alratar avatar
Superlompos írta:
Úgy szoktam írni a teszteket, mint régebben a töri dogát! 😆


Ez aztán a tipp! 😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Úgy szoktam írni a teszteket, mint régebben a töri dogát! 😆
0
0
0
0
almos avatar
Olvass el mondjuk egy évfolyamnyi PC Gurut és aztán kb indulhat a tesztirás 😉
0
0
0
0
kalashnikoff avatar
Úgy itt az oldalon "még" nem írtam tesztet, de van úgymond "tapasztalatom" benne. Ha lesz időm, összedobok egy tesztet. (természetesen az összedobás rendes munkát takar 😃😉
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Ide jöhetnek akik írtak már tesztet, és elmondaná mire/mikre kell figyelni😀
Jelenleg én is írásban vagyok szóval jól jönne 1-2 ötlet😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció