Menu
Gépigény Google+ profilja
Gépigény Facebook profilja
Játékteszt írás
Hozzászólás küldése
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Tyrion Lannister avatar
2016. 03. 23. 18:36:26
#
Valahogy sejtettem, de nem akartam gyanúsítgatni.
MoonW avatar
2016. 03. 22. 21:40:18
#
Rocky Balboa: Légyszi ne nézd hülyének itt az embereket, értelmes értékeléseket adj, ha nem tudsz akkor ne értékelj. Osztod itt a hülye bölcsességet, miközben te értékelted le domi2001 tesztjeit. Miután szólt átírtad az egyes értékeléseket ötösre? OMG Inkább töröld az értékeléseket! Te sem szeretnéd ha a tesztjeidet valaki szándékosan leértékelné. :X

Egyébként a troll értékelők értékeléseit szoktuk egészében törölni.
Rocky Balboa avatar
2016. 03. 22. 19:02:32
#
Amúgy mióta számít annyira egy pont. maga a teszt a lényeg és azt nem pontok határozzák meg.
Tyrion Lannister avatar
2016. 03. 22. 18:11:56
#
Nem nyavalygásból mondtam, csak kicsit furcsa a szituáció. Pont ezért jó lenne, ha lehetne látni, hogy ki milyen értékelést adott, így lehet, hogy meg is indokolnák a negatív kritikát az emberek.

Szerk.: Azért örülök, hogy azóta feljebb kerekedtek azok a pontok...
Rocky Balboa avatar
2016. 03. 22. 17:05:22
#
Domi:
A világ nem csak napfény és szivárvány. Ez egy kegyetlen, undok hely, és bármilyen tökös srác vagy, térdre kényszerítenek, ha hagyod, és soha nem engednek felállni.
Senki nem tud olyan nagyot ütni, mint az élet. De nem az számít, mekkorát ütsz, hanem hogy mennyi ütést állsz ki, mikor talpon kell maradni. Bírni kell a pofont, és muszáj menni tovább. Csak így lehet győzni. Ha tudod, hogy mit érsz, menj és küzdj meg azért, ami jár és közben viseld el a pofonokat.
zsoltdeak17 avatar
2016. 03. 22. 16:47:39
#
domi2001: Pár élettelen idióta miatt nehogy már felhúzd magad. Úgy gondolom sokan egyetértenek azzal, hogy színvonalas tesztjeid vannak s ez látszik is a kommentekből.
Tyrion Lannister avatar
2016. 03. 22. 16:43:53
#
Amúgy örömmel vettem észre, hogy egyik napról a másikra az összes tesztem értékelése jelentősen összeesett, és úgy számolom, hogy átlag 2-3 pontokkal kínálta meg az összeset. Nem tudom ki volt, de nagyon köszönöm srácok. Ezért érdemes tesztet írni.
Arnybiro avatar
2016. 02. 28. 21:26:01
#
Akkor ez is csak szimpla elírás. Így viszont javítani kéne a Főoldalon a tesztek rész címét, hogy ne az legyen kint, hogy a Legfrissebb beküldött játéktesztek.
MoonW avatar
2016. 02. 28. 20:37:45
#
csuz-li: mindenképp kellene mentenie az oldalnak a képeket, akár piszkozat módban is. Javítottam pár dolgot, remélhetőleg már minden működik.

Teszt publikálása: ahogy domi2001 írta, régen mindent kiraktunk, ami még vállalható volt. Ma minden teszt a felhasználó profiljához kerül. Ha színvonalas a teszt, akkor az oldal más részein is elérhető lesz.
Arnybiro avatar
2016. 02. 28. 19:52:18
#
Lehet. A teszteket is 3 helyről lehetett beküldeni, amiből 2 nem is működött. Azóta persze ez javítva lett.
Tyrion Lannister avatar
2016. 02. 28. 19:46:56
#
Arnybiro: Az is lehet, hogy csak bennmaradt a korábbi tesztbeküldő rendszerből, amikor még tényleg a legfrissebb tesztek voltak kint a főoldalon.
Arnybiro avatar
2016. 02. 28. 19:40:22
#
Viszont a főoldalon meg azt írja, hogy legfrissebb beküldött tesztek. Tehát akkor megint valahol elírás van. Mert mondjuk Arnonak voltak már gyengébb tesztjei is (nem rosszból mondom ;) ) amik simán kikerültek. Meg persze Arnon kívül is többen küldtek már be olyan tesztet ami sokaknak nem tetszett mégis kint voltak. Itt gondolom megint össze lett kutyulva a leírás és itt azt írják ott meg mást.
csuz-li avatar
2016. 02. 28. 18:53:57
#
Gondolom, mert nem automatikusan kerül ki a teszt a főoldalra. Ugye a szerkesztő felett ez olvasható:
"A színvonalas teszteket a főoldalon, a Tesztek menüpontban és a kapcsolódó játék adatlapján is közzétesszük."
amiből az következik, hogy előbb valakinek el kell olvasni, hogy el tudja dönteni, hogy kikerül-e a főoldalra, mivel nem automatikusan kerülnek ki a tesztek, hanem előzetes értékelés alapján. Bár a legutolsó tesztem másnap már kint volt, de az előzőeknél volt, hogy egy hét is eltelt a beküldés és a kikerülés között.
Arnybiro avatar
2016. 02. 28. 18:01:20
#
Arno Dorian ezt észrevettem én is. Először azt hittem törölted a tesztet.
csuz-li avatar
2016. 02. 28. 16:39:48
#
Tegnap megcsináltam a Fallout 4 tesztet. Nagyon jó volt, hogy már lehet képeket feltölteni, de akár hányszor elmentettem piszkozatként, kezdhettem elölről feltölteni a képeket. Nem lehetne, hogy a képek már a piszkozathoz is elmentésre kerüljenek?
Jó ez az új felület az előnézettel, meg a szerkesztési lehetőséggel, szóval nem akarok hálátlannak tűnni, de a végén már azért aktiváltam a cikket, hogy ne kelljen újra feltölteni a képeket. Pedig még játszottam volna a képek elhelyezésével, vagy épp cserélgetésével, meg ugye maradt benne egy-két helyesírási hiba is...
Szóval jó ez így is, ahogy van, csak ha ez is meg lenne oldva, akkor tényleg kényelmesebb lenne, akár pár napon keresztül is lehetne finomíthatni a tesztet. Én ráadásul több gépen is csinálnám, szóval tényleg segítene.
MoonW avatar
2016. 02. 26. 13:37:51
#
csuz-li: Szívesen! :)

chrono02: Javítva a link!
Arnybiro avatar
2016. 02. 26. 11:29:07
#
Ejj istenem, nem értem minek kell ezt ennyire megbonyolítani. Egyszer bent volt a Beküldés menünél (tök logikus pont hozzáteszem). Utána bekerült az Értékelésekhez is (még ez is logikusan hangzik). Most meg a Tesztek alatt van a működő (ez talán a leglogikusabb elhelyezés). Viszont akkor a másik 2 helyről ki lehetne venni (Értékelések alól ne küldjön tovább a Beküldés menühöz, mivel ott nem lehet tesztet beküldeni).
csuz-li avatar
2016. 02. 26. 11:22:31
#
A tesztek menüpont alatt.
Főmenü, reklám, alatt a "tesztek" felirat. Az alatt van egy rakat gomb. A jobb szélső ("Játékteszt írása"), amivel lehet tesztet beküldeni.
Arnybiro avatar
2016. 02. 26. 11:14:35
#
És hova is került a játékteszt beküldése? Mert hogy eddig a Beküldés menü alatt volt, ahonnan eltűnt. Az értékelésnél be lehetne küldeni HA működne a link, de az is a Beküldés menüre dob vissza ahonnan csak gépigényt lehet beküldeni. Miért kellett ennyire megbonyolítani, miért nem volt jó a Beküldés menü alatt, nem értem o.O
csuz-li avatar
2016. 02. 26. 10:55:46
#
Miután MoonW felhívta figyelmemet arra, hogy változott a tesztíró felület, megnéztem.
Nagyon jó lett! Végre egyszerűbb lett a képek felvitele, kaptunk szerkesztési lehetőséget és ami nekem a legfontosabb, már lehet piszkozatként is menteni. Ez utóbbi nekem különösen jó, mert több napig és több gépen írom a teszteket. Mondjuk eddig képet sem raktam fel, mert körülményes volt, szóval ez is nagy segítség.
Már csak rajtunk múlik a teszt színvonala, mert a technikát "alánk rakta" az oldal fejlesztője.
Még egyszer: kösz!
Tyrion Lannister avatar
2016. 02. 10. 16:50:14
#
Én is írtam már egy pár tesztet, nemrég küldtem be a nyolcadikat. A legfontosabb egy teszt megírásában, hogy az ember szívből csinálja. Ha muszájból írsz, vagy pontokért, akkor nem fog olyan jól sikerülni.
MoonW avatar
2015. 12. 22. 13:58:07
#
Arno: Januárban várható
MoonW avatar
2015. 12. 22. 13:52:54
#
Sicu33: Úgy mint egy hozzászólást szerkesztenél, csak hosszabb és pár extra dolog is beleilleszthető.
repulomajom-legikoz avatar
2015. 12. 22. 13:34:00
#
Én már írtam néhány tesztet.
Amit elsiettem, az rövid lett és rossz. Amit meg türelmesen átgondoltam az meg hosszú lett és elég jó is! A minimum 2500 karakter amit tesztként be lehet küldeni, de egy kis átgondolással akármelyik játékról lehet írni 6-8-10 ezer karaktert úgyis hogy ne menjél át unalmasba. Képeket mindenképpen érdemes küldeni, mert színesebbé is teszi a tesztet meg hosszabbnak is tűnik azáltal! :) Nyissál meg egy szöveges dokumentumot és amikor kedvet tartja írjál és mentsd el. Közben akármikor tudod szerkeszteni is mind a helyesírást/fogalmazást mind azt hogy bizonyos dolgokat mégis inkább később írsz le a cikkben, valamit inkább meg előbb, meg egyéb dolgok. Amikor elég jónak találod az írásod hogy szerinted leírtad amit gondoltál játék közben meg úgy általában róla, akkor meg küldd el!

Próbálj sorjába menni! Mik voltak a gondolataid mielőtt egyáltalán elkezdtél volna játszani a játékkal. Amikor elkezdtél játszani a játékkal milyen benyomása volt rád. Aztán szép lassan a poénok lelövése nélkül! Leírod a történetet azt hogy, hol játszódik a játék, kik a szereplők, milyen jellemvonásai vannak. Aztán írhatsz a grafikáról zenéről, pályákról, magáról a játékmenetről. Miről és miért mit gondoltál, hogyan tudtad volna elképzelni hogy jobban tetsszen, miért tetszik az hogy az a "pálya" olyan amilyen, szóval elég sok mindent lehet írni mindenről.

Én pont ma kezdtem el írni egy tesztet, de már azt is elfelejtettem hogy, hogyan kell elküldeni! :)
Sicu33 avatar
2015. 11. 26. 13:17:33
#
Olvastam,hogy lehet majd szerkeszteni a tesztjeinket,mégis,hogy lehet ezt elképzelni? :)
sunray20 avatar
2015. 08. 31. 11:38:44
#
chrono02:Amit én írtam tesztet azt aug 4.-én küldtem be. 28.-án került ki... Sajnos lehet, hogy te is hasonló módon jársz, viszont az idő alatt amíg az enyém kikerült már többet is kiraktak ( volt aki később írta meg mint én mégis hamarabb kirakták).
Arnybiro avatar
2015. 08. 31. 11:02:26
#
Csak nem tart olyan soká :) Igaz nem lett olyan rövidke teszt, kb 26K karakter az oldal számlálója alapján :D
Arnybiro avatar
2015. 08. 31. 10:37:17
#
Lassan 1 hete, hogy beküldtem egy tesztet, de még nem került ki. Lehet tudni hogy nagyjából mikorra várható? Igaz, hogy én írtam, de kíváncsi vagyok hogy sikerült :)
brtomee avatar
2014. 06. 07. 21:25:19
#
Köszi :D
Lompi avatar
2014. 06. 07. 15:11:13
#
Felrakod az aktuális képeket egy képmegosztóra, majd a kapott linkeket berakod tetszőleges helyre a tesztben.
Bronson avatar
2014. 06. 07. 14:22:24
#
Igen!
brtomee avatar
2014. 06. 07. 14:14:29
#
képet hogy kell berakni/beilleszteni? csak belinkelem?
Spider avatar
2014. 03. 15. 13:46:33
#
Beküldeni itt kell: http://gepigeny.h…p?stype=ut
Megírni meg ott írod ahol akarod, office, libre, notepad, etc.
no avatar
2014. 03. 15. 13:32:37
#
Hova kell a tesztet írni vagy beküldeni?
MoonW avatar
2014. 01. 29. 20:02:49
#
djwarp, TaylorXIII:
Ha az értékelés után nincs további szöveg (ez fontos!) akkor be tudjuk rakni ilyen szebb dobozos formában, azt mi megcsináljuk, nem kell semmi extrát dolgot használni hozzá.
TaylorXIII avatar
2014. 01. 29. 13:32:02
#
Gondolom a tesztnél utalni kell rá, hogy kérsz ilyen pro/kontra szekciót. Azt nem hiszem, hogy a tesztíró csinálta. Max annyit írt, hogy pozitívumok és negívumok és felsorolta.
Sicu33 avatar
2014. 01. 29. 11:43:24
#
chrono02 :
Igen,lehet nyugodtan,saját gameplay videót tuti lehet,a játéknak a trailerért nem tudom :)
De ha fel van töltve az adott játékról egy trailer videó,akkor feleslegesen rakod bele a tesztedbe :)
Nekem az lenne a kérdésem,hogyan lehetne ezt belerakni a tesztekbe?
Spoiler!
kepfeltoltes.hu/140129/K_pkiv_g_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Bronson avatar
2013. 12. 27. 14:55:55
#
Nruhtas
Arnybiro avatar
2013. 12. 27. 14:39:41
#
Sziasztok!
Egy, már beküldött saját teszt törlésével kapcsolatban kihez lehet fordulni?
Zizis avatar
2013. 06. 10. 09:55:54
#
Rendben, köszönöm.
Lompi avatar
2013. 06. 10. 07:52:15
#
Nem kapsz róla értesítést.
Zizis avatar
2013. 06. 09. 22:05:46
#
Sziasztok! Ha nem jó teszt, mármint törlitek, akkor én arról kapok értesítést? Előre is köszönöm a választ
MoonW avatar
2013. 05. 23. 18:51:45
#
Ezért nem töröljük.
Kokoakos avatar
2013. 05. 23. 17:12:37
#
ja ,de ha mondjuk valaki entert ütött bele az törlésre kerül ,de nem minden sor után csak bekezdés után?:/
MoonW avatar
2013. 05. 23. 16:55:00
#
Max 2 héten belül kikerül, attól függ mennyi a már beküldött, várakozó tesztek száma. A beküldési szabályt sértő teszteket értesítés nélkül töröljük.
Kokoakos avatar
2013. 05. 22. 14:53:47
#
Kösz!:) Csak ennyit akartam kérdezni és nagyon is segített:D

Ha küldök be játéktesztet menyi idő míg kirakják vagy irnak hogy nem jó??
MoonW avatar
2013. 05. 22. 14:42:06
#
Akos1998: hivatkozni lehet, de átmásolni a forrásból már nem.

Ha például egy játékról látsz egy grafika összehasonlító videót, akkor hivatkozhatsz rá, hogy ebben a videóban is látszik ez meg ez... Ezért a likjét belerakhatjuk a tesztbe.

De a videót csak abban az esetben tudjuk lejátszható vagyis beillesztett formában a tesztbe rakni ha az a saját készítésed.

Vagyis röviden ami nem a saját kezed munkája arra lehet hivatkozni, de a tesztben nem szerepelhet a tartalma, mivel nem te vagy a szerző és így a tulajdonosa annak a tartalomnak.

Ha a te kezed munkája, akkor természetesen gond nélkül szerepelhet a tesztben, ha az az adott témához tartozik.

A hivatkozás és a plagizálás nem ugyanazt jelentik.
Arnybiro avatar
2013. 05. 22. 14:34:14
#
Akos1998 írta:
A tesztírásnál lehet használni külső linkeket amik más oldalra hivatkoznak???:)

Nem lehet. A tesztnek a sajátodnak kell lennie úgyhogy más munkája nem kerülhet bele.
Spoiler!
Hacsak nem Schmitt Pál vagy XD
Kokoakos avatar
2013. 05. 22. 14:29:33
#
A tesztírásnál lehet használni külső linkeket amik más oldalra hivatkoznak???:)
MoonW avatar
2013. 05. 05. 10:23:39
#
Bárki írhat, nem szinthez kötött. A tesztbeküldés szabályait itt találod:
http://gepigeny.h…p?stype=ut
Szavazás
Szoktál videós játékteszteket készíteni vagy nézni?

Szavazáshoz be kell jelentkezni