Neked mi volt a legelső játékod?

Szerző: Torolve, 2012. February 20., téma
Fórum » Játékokról általában
ezt azért nyitottam mert csak kíváncsi vagyok kinek mi volt a legelső játéka pc téren én kezdem;) Mace griffin bounty hunter:2003 as de akkoriban az olyan grafika tarolt mint most a skyrim. íme
ha 720pont hd nézitek akkor az eredeti grafika
Hozzászólások: 325
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
apetit1989 avatar
Ha már itt tartunk, Lotus 1 sem volt semmi:
https://img.squakenet.com/snapshot/2145/5580-Lotus.jpg
0
0
0
0
zsivko avatar
Nintendo: Mario
Sega Mega Drive: Sonic
PC: UGH

0
0
0
0
kalaoi avatar
Nekem ezek:Super Mario,International Rally Championship, MotoGP02, Battlefield 1942, 😀
0
0
0
0
no avatar
PC-n a Medal of Honor - Allied Assault(emlékszem, mikor megvettük a gépet épp telepítette fel ajándékba az eladó:-)). De a legeslegelső játékom egy SNES volt, azon a legkedvencebb a Super Mario Bros. volt.-)
0
0
0
0
bEEfRee avatar
AKI NOSZTALGIÁZNI AKAR annak:

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
😆 Ez is nagy! Látszik,hogy fiatalabb vagyok...😆
0
0
0
0
Drassler avatar
Nekem ha jól emlékszem, egy GameBoy volt, bár már a nevét se tudom, nagyon rég volt 😃 volt nagyon sok régi "retro" konzolom..de igazából számítógéppel kezdtem...😀
0
0
0
0
no avatar
ez ku¤¤¤ nagy 😆😃
0
0
0
0
Joker avatar
Nekem ez volt a legelső😃 kb 6 éves voltam énis
0
0
0
0
bEEfRee avatar
nemtudom, de hatvan valamennyi mb ram
a grafkártyán valami ilyesmi hűtésszerűség volt mint az autóduda, csak rézből

https://image.made-in-china.com/2f0j00LevEKoRsEZbD/Auto-Disc-Car-Horn-AM27-.jpg

sajnos még a google sem talált nekem olyan grafkártyát, de azt tudom hogy csak pár megás volt azis. márcsak a hdd van meg a gépből, mert ahogy áramalá kapcsoltam kiégett a gépe, szóval csak azt tudtam kimenteni.

Seagate Medalist 4312 Model: ST34312A és csak 4,3 Gigás.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
Úúú,azthiszem nekem az első vmilyen Tarzanos volt.
Bár elég komyol lett a vége,ha jól emlékszem lekellett lökni a BOSS-t és megfojtotta egy inda.
Mindezt 6 évesen 😆
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Az komoly! Milyen proci van benne? 😆
0
0
0
0
bEEfRee avatar
hmm akkor az az ms-dos lessz. nekünk suliban kék hátterű ms-dos volt, mint a BIOS-nak. pár hónapja fater hozott is haza egy olyat a melóból, hogy csináljak vele valamit, mert nemindult. te hallod szétszedtem, keresem grafikus kártyát... nézek...nézem tovább...NÉZEK. aztán NÉZTEM hogy miafenét keres a gépben egy kapucsengő -.-" utánna jöttem rá, pár perc nézés után hogy az a grafkártya 😆D
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Annyit tudok róla, hogy volt rajta word. Azt nem, hogy milyen, de nagyon régi.
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Szerintem Lompi a Norton Commanderre gondolt, mert a Dos háttere fekete volt
0
0
0
0
bEEfRee avatar
Superlompos szerintem MS-DOS-os gépre gondolsz. annak volt kék képernyős menüje, és általában a játékokat úgykellett megnyitni hogy exec játékneve.exe
0
0
0
0
Rayden02 avatar
Nekem a legelső PC-s játékom a mafia meg a GTAIII volt,egyszerre vettem őket még nagyon régen a tuskó-ban!
Hazavittem,feltelepítettem őket,de mindkettő aggatott mint az állat!😆

OFF:
PSX-en ha ez számít Tony hawk pro skater 2 volt!!😃
Szintén tuskóból!
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Szerintem is egyre gondolunk!

Azon a gépen még volt kígyós játék is. Meg volt valami olyasmi amikor egy karatés kutyával voltunk. Ezeknek se tudom a nevét. Gyakorlatilag azt se tudom, hogy milyen op.rendszer volt a gépen. Csak annyira emlékszek, hogy a játékokat egy kék ablakból kellett indítani. Fekvő házas gép volt, amit le lehetett lockolni egy kulccsal, így illetéktelenek nem tudták bekapcsolni a gépet! 😆
0
0
0
0
acsdavid98 avatar
Nintendo-ztam előbb azon volt Super Mario valami tankos meg focis,kocsi meg valami Cirkuszos valami ha jól emlékszek Pc-re meg az első játékom a Need For Speed II Meg a Jazz2Jackrabbit volt
0
0
0
0
envagyokbatman avatar
én 2004-ben kaptam meg az első gépemet és asszem vmi rally játék volt rajta meg a jazz jackrabbit 2 ami nagy kedvencem még ma is bár most nem megy el a gépemen(azaz elmegy de vmitől elszíneződik a kép)
0
0
0
0
no avatar
DcMAN:bocs de ezt nem hagyhattam ki
😆 nem baj jól tetted
0
0
0
0
bEEfRee avatar
nemtudom, de nekem 16 bit rémlik :S
0
0
0
0
apetit1989 avatar
A Nintendóból(NES) nem volt 16 bites. Csak a Super Nintendo (SNES) tudta a 16 bitet.
Havindr:
Rengeteg atari játékot játszottam, de nem tudom melyik az, amelyikre te gondolsz. Esetleg jobban körül tudánd írni?
Kérdezted, SNES-e volt valakinek. Az egyik havermonak volt is, valami írtózatosan csúnya dobozban, megint csak kínai hamisítvány. Viszont a Sonic -ot rohadt sokáig nyomtuk rajta, igen jó volt
0
0
0
0
bEEfRee avatar
nos az első "konzolom" egy ilyen 8bites nintendó másolat volt

https://www.hiwtc.com/photo/products/33/02/07/20748.jpg

majd besikerült szerezni nekem egy 16 biteset is. ilyet ni:

https://thehottestgadgets.com/wp-content/uploads/2009/07/nintendo-entertainment-system.jpg

és azután jött a ps 1, és a pc.

A PS1-ig játszott játékaimra nememlékszek, de ps1-en az első két játékom a Stuart Little 1, és a Rayman 1 volt.
Majd PC-re pedig az eggyik Star Trek, és a Mafia volt...

Ja és az első gépem még mindig megvan, meg az az első képen szereplő 8 bites másolat is, sőt a playtation 1 mini is... sajnos a 16 bites tönkrement, így kukába merült :S
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Neked mi volt a legelső játékod?

https://retronom.hu/files/images/kepek/105/1992_tetris.preview.jpg
0
0
0
0
Kornel77 avatar
pistikalosa írta:
Nekem a Motocross Madness 2 volt 😆 😆


Mekkora játék te jó ég 😃 Mikor felmész e hegyre.eldob pár száz métert..tiszta bugos az egész game 😃
0
0
0
0
apetit1989 avatar
DCMAN írta:
ja-ja jó kis nintendohttps://www.gamechannel.hu/pictures/hirblock/boldogszuletesnapotsegamegadrive.jpg


Ez nem nintendo. A kínaiak előszeretettel koppintották le és építették bele pl a MDII-es dobozba, vagy sega genesis dobozba. Ami a képen van, az a sega mega drive, az egyik első 16-bites csoda. Az eredeti Nintendo 8 bites, így néz ki:
https://m.blog.hu/re/retrofilia/image/nes-console.jpg
Nekem is fake nintendom volt, ugyanolyan dobozban, mint ami a képen van, csak kék gombokkal.
0
0
0
0
TuningWorld96 avatar
NQ Rally.
Akkoriban nagyon jó játék volt és a grafikája is szép volt! 😃
0
0
0
0
Sezx avatar
starfox 64 asszem 😃
0
0
0
0
kalashnikoff avatar
Battle City-re igen 😃 B*romi jó játék, nagyon el voltam vele gyerekkoromban 😃
0
0
0
0
Furmann96 avatar
már nem emlékszem szerintem a pet racer vagy talán a Harry Potter első része vagy még talán egy ügyességi játék a nevére nem emlékszem ezek PC-n. Am a leges legelső Crash Bandicoot volt még ps-n
0
0
0
0
kalashnikoff avatar
Mort2195 írta:
kalashnikoff írta:
Nekem is volt nintendo-m és nagyon elvoltam a Márió-val és (nem tudom a nevét) valami tankos játékkal 😃 De b*romi jó játékélménye volt, volt hogy ha nem keltettek fel apámék akkor ott ültem volna órákig 😃


Márióval én is toltam, de nekem valamiért nem tetszett 😃 A tankos viszont nagyon jó volt, szerintem egyre gondolunk. Ilyan kocka volt az egész, kocka falak, kocka tankok, az egész egy nagy pixelhalmaz volt, de imádtam. Sőt még anyuval is toltuk coop-ban 😃


Egyre gondolunk! 😃 kocka volt, és egymás ellen harcoltunk tankokkal. És igen, lehetett coop-ba is, emlékszem régen mennyit toltam faterral is. Hát nagyon jó visszaemlékezni ezekre 😀 😃
0
0
0
0
kalashnikoff avatar
Nekem is volt nintendo-m és nagyon elvoltam a Márió-val és (nem tudom a nevét) valami tankos játékkal 😃 De b*romi jó játékélménye volt, volt hogy ha nem keltettek fel apámék akkor ott ültem volna órákig 😃
0
0
0
0
DCMAN avatar
ja-ja jó kis nintendohttps://www.gamechannel.hu/pictures/hirblock/boldogszuletesnapotsegamegadrive.jpg
0
0
0
0
pistikalosa avatar
Nekem a Motocross Madness 2 volt 😆 😆
0
0
0
0
DCMAN avatar
bocsi de ezt nem hagyhattam ki😎
0
0
0
0
alratar avatar
Ha jól emlékszem a Commandos1 volt a legelső -s játék, amivel játszottam.
0
0
0
0
no avatar
Asszem Carmageddon TDR2000
0
0
0
0
Feherlo avatar
Csak azokat irom le amit eredeti gyári kiadásba megvoltak.
Xal egyszer rég egy messzi messzi galaxisban :

ZX Spectrumon: Full Throttle
Videoton TV computeren: Repülésszimulátor
Commodore 64 : Elite, Pitstop , Barbarian
Amiga 500 : Ultima, Lemmings, Arkanoid
PC : Doom, Return to Castle Wolfenstein

Anno 30 éve kezdődött a játékszenvedélyem, és nem tudom emlékszik e még valaki a PECSA-ban hetente ,kéthetente tartott játékcserélgetős, "illegálisan másolt" játék adok-veszek partikra 😀
0
0
0
0
niteforce avatar
olyan 5-6 éves koromban volt egy gépünk. emlékszem, win 95 volt rajta.
arra volt egy ilyen játék hogy kacsával kellett ugrálni. Azzal játszottam akkor sokat 😃
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Ovis koromban lett egy fake Atari 2600-asom, az első játék amivel igen sokat játszottam az a Keystone Kapers (kisgyerekként futócsendőrnek neveztem)
0
0
0
0
Sicu33 avatar
PC:Re-Volt,Tomb Raider,Hitman,CS
PS2: God Of War II,Mortal Kombat Shaolin Monks
XBOX360: Fifa Street3,NSUNS2, Gears Of War
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció