Videókártyákról minden

2009. February 01., téma
Fórum » Asztali PC
Na ez a téma azért jött létre hogy a "Milyen videokártyát vegyek" témát megkíméljük azoktól a kérdésektől amik nem szorosan a videokártya vétellel kapcsolatos.

Nyugodtan lehet kérdezni: pl: Mi az a GPU vagy PCI vagy PCI-E / Pixel Shader / AA ... vagy mi az a HDMI?
Vagy pl: Melyik a jobb 256 ddr3 vagy 512 ddr2? Mi a GPU órajele? Meg ilyesmik...

Ha az lenne a kérdésed hogy Milyen videokártyát ajánlotok akkor azt a "Milyen videokártyát vegyek?" téma tegyétek fel!
Hozzászólások: 24 276
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
AMDMonsteR avatar
Megérkezett az 6900XT Red Devil. Igen, nagyzolásból írtam, és igen, mocskos gyors és megéri 🤣

Amúgy tech info, 8K ig fele időben rendelet OpenCL Realtime anyagot, 12K-bam 1:1-ben renderel, realtime. NVidia CUDA sem képes ennyire, ami felettébb, érdekes, és aggasztó a zöld sarok számára...
0
0
0
0
bassus16 avatar
Sziasztok.
Tegnap vettem egy Gigabyte rtx 2080 supert. Elég melegedős de ami jobban aggaszt, hogy hírtelen melegedik föl. 80-86 fok között megy és kicsit ilyesztő az előzőek után. Még van rajta 22 novemberig gari.
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@bassus16: Állíts neki saját venti profilt.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@Puffin: Igazából 94%-on pörög és így is 84-85 fokos.
Visszaküldöm gariba aztán ha így is ilyen akkor cserélem egy másik 2080-ra.
Újrapasztáznám meg vennék thermal padot is csak a garanciát féltem. :/
0
0
0
0
carl18x avatar
Üdv! :)
Nos nem rég az RX 570-es kártyám elkezdett a szokásosnál jobban mellegedni, 73 fokot is elér is eddig 65 fokon tetőzött. Arra gyanakszom a paszta kezd kiszáradni, viszont az a gond még van rá rendes garancia.
Így az ember hogy pasztázza újra? :) Még is csak jobb volna hűvősen tartani.
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@carl18x: Ha nincs matrica valamelyik csavarján akkor azért nézz jobban utána miket enged a gari. Nekem az eddigi kártyáim matricások voltak, így bármikor szétszedhetőek voltak csak miután végeztél vissza kellett ragasztani a fehér matricát a csavarfejre. Ha még nem volt kitakarítva akkor kifújhatod sűrített levegővel, az sem árt neki. Mennyi gari van még rá? Mert ha csak 1-2 hónap akkor a gari ne tartson vissza a szétszedésében 😄
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Hát pont az a gond hogy 2 csavaron is ott a matrica. Még 2022 Decemberéig tart a gari, és ez miatt nem is akartam bontani. :D Persze a gépet most takarítottam de nem változott semmi.
Egyenlőre a 50-55%-on járatom a GPU ventilátorait, így 65-66 fokon meg tudja tartani.
Csak hát így már van egy kis menetzaj :D
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: A matricás megoldás pont hogy pozitívum, mert garanciavesztés nélkül szétszedhető ha ügyesen csinálja az ember.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Láttam egy videót a Tube-on hogy az RX 6800 ból az AMD már tesztel egy 8GB-os verziót,nem tudom hogy jelen állás szerint mi szükség rá meg hogy igaz e egyáltalán,de majd kiderül, vannak pletykák.
0
0
0
0
no avatar
3dfx to return after 20 years with a 'big announcement' ?
[LINK]

Elég trollnak hat a dolog, tekintve hogy az NV felvásárolta őket anno, de majd kiderül 😅
0
0
0
0
Default avatar
Okozhatta a vga újra padolása/pasztázása a coil whine-t?
0
0
0
0
💬 7
Core2 avatar
@Default: Szerintem nem
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Default: Max ha közben megb@szogattál valamit rajta, és kicsit megmozdulhatott valami.

Alap esetben akkor jön elő ez a jelenség, ha túlmelegszik valami, lazulnak illesztések, forrasztások, vagy egész egyszerűen elöregszik (ez a leggyakoribb)

Spoiler!
Esetleg Giga esetében az alapból sz@r minőségű alkatrészek használata miatt.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@AMDMonsteR: Már nem csak a Giga ramaty minőségű
1
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@SuperPuma: Már nem, de a ramaty base line XD
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@AMDMonsteR: A Gigabyte kb a Core 2 éráig gyártott jó cuccokat. Már csak fogásra is sokkal jobbak voltak a 15 évvel ezelőtti cuccaik.
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Nem csak ő, viszont selejtben kimagasló mennyiséget termelnek, jobb alternatíva pedig mindig van náluk legyen az low-end vagy high-end. Még ebben a kis közösségben is többnyire Giga termékekkel van probléma, javarészt videokártya és alaplap témában.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: A két legtöbbet eladott lakossági termékük. Nem csoda. Annak idején az Asrock volt mindennek az alja, mostanra pedig már előbb vennék tőlük cuccot, mint az anyacég Asustól.
Asus is nagy csalódás az alsó szegmensekben.
Spoiler!
Persze anno is voltak a Mercury/Kobian és hasonló kritikán aluli minőséget nyújtó cégek, de azokat nem is érdemes említeni.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Bakker ez nemsemmi! elfogadnám! 😃 nagyon jól néz ki!

[LINK]
0
0
0
0
💬 1
xCube avatar
@bukta2: Én változatlanul nem vagyok RGB fan, jobban tetszik ha egy háznak témája van és nem világít minden színben. Azért elfogadnám, biztosan ki lehet kapcsolni a fényeket 😆
0
0
0
0
bukta2 avatar
Behangoltam a VGA-t, a gyári órajel 2180 körül volt, ehhez tartozott gyárilag 1025 mV feszültség ezt sikerült levinnem 865mV-ra , egy kissebb órajel emelés mellett 😃 (2250Mhz) nagyon komoly! 😃 így persze a hőfokom is sokkal jobb lett,és a ventik sem pörögnek még annyit se mint eddig... (kb 40% volt eddig is a max... de most már a 30 at is csak szökőévente éri el 😆 gyári mV-on simán hozná szerintem a 2400 vagy a fölötti értéket alsó hangon. tehát így halkabb lett a gép,sokkal jobbak a hőfokok,kevesebbet eszik a kártya,és a teljesítmény is javult!
0
0
0
0
💬 6
Viktorinho avatar
@bukta2: Én sose tudtam hol kell alulfeszelni a kártyát. 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Viktorinho: Pedig nagyon egyszerű és sokat segíthet a hőfokok jobbá tételében (nekem kizárólag ez volt a célom) 😃 CPU-nál is rámentem de ott megadtam egy alap szintet neki és most így 50-60 fok közötti értékek jönnek, VGA nál is úgy szint 50-60 fok között ugrál játékokban, teljesen elégedett vagyok! 😃 így most játékok közben 60 fok fölé nem megy semmi, de ehhez volt ház ventiprofil állítás+GPU undervolting és CPU Undervolting is, tehát rá kell szánni egy kis időt mire az ember behangolja a dolgokat, de nagyon megérte a rászánt időt. 865mV-on a VGA Stabil több stresz teszt után is, 860-on tegnap játék közben egyszer kidobott, akkor rátettem még azt a +5-öt és így most hibátlan! 😉
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@bukta2: Hát majd egyszer rászánom magam,nekem egyenlőre elég most a 48%os power limit vga-n ,ugysem játszom semmi vga gyilkos játékot így elég ennyi erő,na meg 50 fok fölé sem megy,ha meg igen akkor rátolom a ház ventiket aztán még az asztalról is lefúj szinte mindent 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Viktorinho: Hát ha 50 fok fölé nem megy akkor teljesen felesleges vele foglalkozni, nekem a 80 fok-ot is elérte így kezdenem kellett vele valamit, gyárilag nem pörgette nagyon a ventiket és így persze hogy felment a kártya 80 fokra is :/ meg a feszültség is 1025-ön volt ugye tök fölöslegesen 😃 így kicsit bele ástam magam és nyertem 20-25 fokot ami nem gyenge! Úgy hogy a ventik most max 30%-on mennek és így 60 fok a teteje
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@bukta2: Hát nekem a gyári borda van,de két 120as ventivel megfújatva (800rpm max). Amikor nem volt visszafogva akkoris max 65 fok volt 1985mhz-n,néha 2k fölé is boostolt automatikusan. Még bírjon ki 2 évet nekem,aztán addigra talán lesz utódja. 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Viktorinho: Na az jó! Hát igen... ilyen árak mellett kegyetlen... meg is értelek.
Nekem igazából 55 fokig nem is mennek a ventik 😃
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
sziasztok
lenne egy kérdésem 2 napja vettem egy gigabyte rtx 2070 super gaming oc 3x videókártyát és nemtom jók e az értékek hőmérséklet le gondolok

alapon olyan 30-35fol ha játszok akkor felmegy 82-83 fokra a ventik 90% kon mennek

nincs tunning semmi csak az alap beállítás, + kitakaritottam mert nagyon koszos volt a 3 venti és újra pasztáztam.
0
0
0
0
💬 11
Puffin avatar
@Van Helsing 25: Nem lehet hogy nem kap elég levegőt? Eléggé zárt a házad.
Gondolom magas fps-el játszol, vedd lejjebb akkor nem melegszik annyira.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@Van Helsing 25: Az alaptő teljesen jó, így paszta vagy hasonló probléma nem igazán gyanús. Ahogy Puffin írta, vedd lejjebb a max FPS-t hogy ne dolgozzon annyit a kártya feleslegesen, illetve próbáld meg házoldal nélkül. Nagyon be van zárva a kártya.
0
0
0
0
no avatar
@Van Helsing 25: Az a hőmérséklet terhelés esetén nagyon magasnak számít egy 2070 Super esetén. Házzal nem hiszem, hogy különösebb baj lenne, előröl szépen tud levegőt szívni, zártabb házakban sem ilyen forrófejű. Alulfeszelés sokat segíthet rajta.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@LordSzalko: egy Thermaltake Versa C21 RGB Window házban van a kártya elől van 2 venti, felül 2, hátul 1.

az aorus engine ben a gyári beállítás power 100, temperture limit 83 fok.

amugy 60fps el játszok igaz 2560x1080 ban
0
0
0
0
no avatar
@Van Helsing 25: Azt bőven tudnia kell egy 2070S-nek, az írásodból azt veszem le, hogy lekorlátozott fps értékkel játszol, ha mégse akkor az NV vezérlőpultban állítsd be a monitorod Hz értékéhez a maximális képkockasebességet.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@LordSzalko: igen a monitor 60Hz es igy max 60fps

tettem fel képet a gépről a gép neve mavis_dracula
0
0
0
0
no avatar
@Van Helsing 25: Gépház ügyileg nincs ezzel gond, már ami a szellőzést illeti, talán célszerűbb lenne az elejét kifelé fordítani, hogy ne nagyon legyen akadály a ventik előtt.
0
0
0
0
xCube avatar
@LordSzalko: Plusz én megfordítanám a tápegységet, hogy ne a VGA légárama ellen dolgozzon és ne szívja el a friss levegőt a házból. Ez így eléggé megtöri a levegő útját pont a VGA alatt.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@xCube: A tápot nemlesz könnyü megforditani ujra kell mindent kábelezni de a hétvégén megoldom

közben kiderült miért volt 83 fokos valojában nem is csak az MSI afterburner rosszul irja ki az értékekket

lefutattama furmarkot ment vagy 10 percet és 75 nél nem menet feljebb
0
0
0
0
xCube avatar
@Van Helsing 25: Az, hogy a FurMark alatt csak ennyire melegszik még nem azt jelenti, hogy nincsen olyan processz, ami tovább tudja tolni a terhelést. A helyedben én a játékos értékekből indulnék ki, mert az, hogy a szoftver rosszul olvassa ki a mért adatokat eléggé valószínűtlen.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@xCube: igen igazad van furmark ban tényleg csak 75 fok végül sikerült kideriteni mi volt

az aorus engine ben gyarilag a power 100 és a temperture limit meg 83 fok igy ha jatszok a kartya oc modban van és ezért megy fel 83 fokra a gpu meg 2050MHz re is.

manuálisan levettem a temp limitet 75 re es igy tartja is és a gpu csak 1860 néha 1900 ra megy csak fel
0
0
0
0
Booker avatar
Sziasztok
Meddig lesz elég játékokra egy GTX 1050 TI? Sajnos a magas árak mellet erre volt pénzem anno,
meg a procim se hajtana ki erősebbet
0
0
0
0
💬 3
Memento Mori avatar
@Booker: Amíg elfutnak rajta a játékok amivel játszani szeretnél! Ha már erre alkalmatlan lesz, akkor kell váltani.
Nem a dátumtól függ mikor lesz elavult egy hardver, hanem mikor már kevés a usernek arra, amire használni akarja. Ez csak valami hülye új trend, elavultnak hinni egy-két generációval régebbi csúcshardvereket is.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Memento Mori: Pont így vagyok az 1060 6GB-al. Amire kell elég, de ha bedöglik vagy kevés lesz akkor váltani kell ez már csak így megy. Sajnos nekem pont most kellett költenem új laptopra 277k-t mert a mostani az valószínű alaplap hibás lett, mert a BIOS jelzése vagy erre utal vagy pedig BIOS sérülésre, de utóbbit sajnos semmilyen módon nem tudom megkerülni. Alaplapot meg nem igazán akarok vadászni egy 2013-ban kiadott laptophoz, mert ugye újonnan nehéz lenne, a használt meg lutri, mert könnyen lehet az a hibája, mint nekem is van. Ugyanis többszöri újraindítgatások után még elindul a laptop, de így nem 100-as, ezért váltok újabbra.
0
0
0
0
zsiroslangos avatar
Egy kicsit offos elmélkedős téma. : Szerintetek, ha ne adja Isten évek múlva sem fog javulni a helyzet, mi lesz a jövőbeli pc játékok fejlesztésével? Ezalatt értem, ha az átlagfelhasználó nem fog tudni vagy esetleg irreális áron lesz lehetősége vga-t beszerezni akkor valószinűleg átvált konzolra vagy más hobbi után néz.A jelenlegi hardverek meg szépen lassan elavulnak/tönkremennek. Ergó nem fog pc-re fejlesztett játékot venni, ami kiesés lesz nekik. Hosszútávon jelentheti ez a pc gaming halálát? Előveszem a kristálygömböm és hasonló kommentek kiméljenek. Szimplán elmélkedés az egész.Tudom elég meredek gondolatmenet. 😃
0
0
0
0
💬 6
botmunpls avatar
@zsiroslangos: Ahogy Elon muskátli is bevásárolta magát, úgy a stúdiók is meg tudják tenni ha összefognak, és ők irányítják majd az árfolyam egy részét. Valamilyen formában biztos lesz kiesés a fejlesztőknek, de ki tudnak találni módszereket, vagy esetleg a jövőben nem a saját gaming pc, hanem a stadia stb lesz a mezei ember kiváltsága.
0
0
0
0
no avatar
@zsiroslangos: Szerintem a pc game fejlesztés még 3-5 évig nem fog leállni, mert most állítólag hardverhiány van. A komolyabb stúdiók kb ennyire terveznek előre. Az akkor megjelenő játékok, jó eséllyel fognak futni a mai vasakon is, de persze nem 4-8kácsilliófpées-sel. De ezt majd akkor is a "szar optimalizációval" fogják megmagyarázni a csillióefpéest váró gamerek akik most is egy kenyérpirítón nyomják.

Ha a tényleges hardver hiány addigra megoldódik és az árak is visszaállnak akkor minden megy tovább mint eddig.
Ha a tényleges hardver hiány addigra megoldódik, de az árak nem állnak vissza, akkor a játék a pc-n ténylegesen luxussá avanzsál nálunk, egészen addig, amíg nem kartelleznek és/vagy az árakat lejjebb nem viszik...olyasmire tippelek mint volt a pc hajnalán, nálunk kb 1995 körül. Fejlődés elindult felfelé, az árak meg stagnáltak, vagy éppen csökkentek - piacszerzés végett. Könnyen lehet hogy egyik vagy másik fél ha megunja a kartellezést és/vagy nagyobb piaci részesedést akar, akkor árat csökkent így kényszerítve a másik felet is, aminek a nyertesei a végén a elvben a végfelhasználók.

Ám most hogy ott vannak a nyerészkedők, őket csak akkor lehetne kivonni a forgalomból, ha olyan mennyiségű és minőségű kártya kerülne a piacra amit nem tudnának felvásárolni hogy emelt áron továbbértékesítsék.

Ha viszont mesterségesen fenntartják a hiányt és magasan maradnak az árak, nos, akkor szerintem levágták az arany tojást tojó tyúkot és két lehetőség marad:
- játékhozzáférés előfizetések mellé bejön a távoli gépbérlés - kb stadia és társai
- ha a konzol piac ekkor még egészséges akkor irány konzol, legalábbis játékra

És akkor a bányászat még kimaradt az egyenletből. Mert amíg 3000$-os kártya 5 hónap alatt megtérül és másfélszeresért még ekkor is eladható, addig nem lesz vége ennek, mindig lesz aki többet és többet akar. És amíg ilyen kis mennyiség érkezik a piacra az fel is lesz vásárolva vagy bányászatra és/vagy tovább értékesítésre.

Emiatt valahol elítélem a bányászatot, többek között mert felesleges energiapazarlásnak érzem ami nem termel semmi kézzel fogható hasznot - nem segít egy kutatást sem, stb...másfelől amíg havi párszázezer összejön munka nélkül addig nem biztos hogy van értelme egy munkahelyen napi 8-10 órát sz*pni a feléért, negyedéért. De ez már egy másik téma.
0
0
0
0
no avatar
@zsiroslangos: Alapból is a streaming a jövő gaming szempontjából is, a jelenlegi helyzet is csak azt eredményezi, hogy egyre többen állnak át erre a megoldásra. Nem kell ezt hosszan ecsetelni 😜
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Lehet hogy a streaming gaming a megoldás, hogy az a jövő, de ha nem vigyáznak nagyon sok felhasználót veszthetnek a szolgáltatók, ha ész nélkül indítanak újabb és újabb szolgáltatást, pl kiadói színekben. Lásd a TV és sorozat stream szolgáltatók piaca: disney+, apple+, hulu, netflix, peacock, hbomax és még kitudja mennyi minden és kb mindegyiken van 1-2 max 10 sorozat ami nézhető a tartalom nagy része hulladék s persze mindegyik 10-10-10$ havonta...

Amennyiben a játékkiadók is efelé mennek el, könnyen lehet hogy ott is lesz a mai launcherek számával (10+ db) megegyező szolgáltatás 10-10€-ért havonta.

Ehhez képest nem nagyon van éppkézláb megoldás jelenleg, talán a stadia, de a korábbi próbák mind mind bedőltek, és a goodle leépítette a saját stadia játékfejlesztőit...ami nem jó jel.

És a stadia konstrukciója sem biztos hogy nyerő:havidíj és mellette opcionális a játékok ára. Plusz ugyanazt eljátszhatják, mint a netflix és társai: idővel lekerülnek olyan tartalmak amik talán neked fontosak és a helyükre olyanok kerülnek amik neked nem tetszenek, de ha már bevásároltál 2000€-nyi gamet nem biztos hogy otthagyod az egészet a f*szba...igaz így érthetőbb lenne a mai játékvásárlás egyik téveszméje:
attól hogy megvetted az még nem a tiéd
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
@zsiroslangos: Én pont a napokban beszéltem erről a haverommal és arra a döntésre jutottunk, hogy ha hosszútávon marad ez a "bullshit" helyzet akkor teljesen áttérünk konzol gamingre. Én pl a jelenlegi gépemet ameddig tudom használom játékra szintén konzol mellett, de amikor odáig jutok hogy már nem fog tudni optimális teljesítményt nyújtani játékok alatt. Akkor megmarad max régi játékokra és netezésre. Mert arra mindig jó lesz az a teljesítmény.

Mivel fontos az ár akkor ha nagyon rossz lenne a helyzet PC fronton akkor egy Series S-re ruháznék be vagy egy PS5 szintén digitális kiadás. De azt se húznám a végletekig, mert ha megindulna egy nagyobb PC-s réteg a konzol irányába ott sem kizárt hogy drágulás lenne rövid időn belül.

De reméljük a legjobbakat uram, hogy az olyan átlagemberek mint én is azért idővel tudnak majd középkategóriás gaming kártyát venni. 😆
0
0
0
0
NSD4rKn3SS avatar
@zsiroslangos: Szerintem felesleges azon aggódni hogy a hardver hiány a játékos szférába hogyan fogja meggátolni a fejlesztőket abba hogy játékokat szórjanak a piacra.

Legrosszabb esetben, 1-2 generációval előző kártyákat fognak használtan venni a gamerek akik asztali PC-vel akarják tolni. Akinek van rá pénze, az meg megveszi a "gamer" laptopot és azon tolja.

A játékfejlesztők se hülyék, persze királyak az új technológiák a friss hardverekben, de ha a kutya se tudja megvenni, akkor ők se arra fognak fejleszteni. Megragadnak annál a technél ami könnyen elérhető mindenki számára és arra fognak használható terméket kiadni, hiszen nekik is a fő érdekül hogy amit csinálnak fogyjon, és nem feltétlenül az hogy az új hardvereket megvedd évről évre.

Sőtt, hamár meredek gondolat menet, még lehet jól is jövünk ki az egészből és optimalizálják a játék motorjaikat hogy jól fussanak régebbi termékeken, akár még új grafikai megoldások kisajtolásával is.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
sziasztok. Olyat szeretnék hogy a kártyámat nem egyből az alaplapba dugni hanem a vga hellyére egy adabter szerűséget ami pci expressz 3.0 és hogy ne vízszintesen álljon a gépbe a vga hanem a ventilátorok kifele nézzenek a gépházból nem tudom mi a neve annak az a lényeg hogy álljonn a vga és kifele nézzen a házból a ventilátor
https://hu.2021cheap.store/content?c=pcie%20vga%20card&id=12 valami ilyesmi csak ezt nem tudom jó e bele
0
0
0
0
💬 13
no avatar
@KrisztianRikardo: Remélem tisztában vagy azzal is, hogy ezzel csak a ventilátorok élettartamát rövidíted. Mindemellett melegebb és hangosabb kártyát is kapsz és ezek mellé az is társul, hogy alacsonyabb órajelet képes elérni a kártyád. Épített vízhűtés nélkül csak kínzod a kártyádat ezzel a lépéssel teljesen fölöslegesen.
0
0
0
0
xCube avatar
@LordSzalko:
Épített vízhűtés nélkül...


AiO megoldással is működik.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@xCube: Megtagadtad a lényeget...

Mert ha "normál" kártyád van, akkor at AIO-t nem kell ráépíteni...
0
0
0
0
xCube avatar
@AMDMonsteR: Mit értesz "normál" alatt?
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@xCube: Léghűtéses kártyát. Átlag, consumer grade kártyát.

Tudom, hogy vannak alapból AIO kártyák, mint a poseidon, a seahawk, az új toxic, de ezeke a vrm és memória hűtését ugyan úgy ventilátor látja el.
Sőt, még az aftermarket AIO vga hűtők is csak a GPU-t hűtik folyadékkal, és ezekhez is át kell építeni a kártyákat.

Ahogy a lord írta följebb, olyannkartyan kívül amin mindent folyadék hűt, nincs értelme display-be állítani a kártyát, mivel nem lesz helye szellőzni, és nem lesz megfelelő az airflow sem. AIO esetén sem.

Csak egy custom loop az aminek mindegy,hogy hogyan forgatod azt akire rakod.
0
0
0
0
xCube avatar
@AMDMonsteR:
Ahogy a lord írta följebb, olyannkartyan kívül amin mindent folyadék hűt, nincs értelme display-be állítani a kártyát, mivel nem lesz helye szellőzni, és nem lesz megfelelő az airflow sem. AIO esetén sem.


Miért ne lenne helye szellőzni? Ha a ház szellőzése adott, akkor nem fog fuldoklani egyik kártya sem, főleg nem egy blower rendszerrel kiegészített AiO. Ha valaki rátolja a VGA -t az oldallapra, az már más kérdés, de alapvetően nem ebből indulnék ki.

Szerk.: Erre fel rácsekkoltam az előző bejegyzésre és bassus(16)... . Én kérek elnézést.

Btw léghűtésben a leghatékonyabb az lenne, ha BTX elrendezésben dolgoznának a gépek és a VGA -k inverz ventilátorokkal leszívnák a hőt a lamellákról. Ha megnézed egy "normál" VGA manapság a két ventilátorral csak részben küldi felfelé a hőt, a fele viszont megreked alul, mert a nyák egy falat képez. Ezért is olyan hatékony az nvidia saját megoldása az RTX 3000 szériában. A vízen és a blower rendszeren kívül nincsen hatékonyabb, ha sok hőt kell szállítani, csak az egyiknél a kiépítés drága és körülményes, a másiknál pedig a légszállítás megnövelése a hűtés kulcskérdése, ami hihetetlen nagy zajjal járhat.

Consumer téren persze a többször is leírt módszer a legjobb.
0
0
0
0
no avatar
@xCube: Yup, csak az mellett ugyan úgy van egy venti 😶
0
0
0
0
xCube avatar
@LordSzalko: Értem a problémát, de ennyi erővel akkor eleve ne is áruljanak fekvő PC házakat kb... 😃 .

Annak idején évekig volt sk moddolt fekvő házam és benne álló VGA. Kollégiumi gép volt és nem volt kímélve, valamint 24/7 -ben futott. A VGA -n még az eredeti ventilátor van és hibátlanul működik. Ugyanígy volt blower kártyám is hosszú ideig állított helyzetben és annak sem lett semmi baja. Egy modern középkategóriás dupla / tripla ventilátoros kártyán a csapágyak persze egészen másak, ideális állapotuk ha fekszenek.
0
0
0
0
no avatar
@xCube: Sok mindent árulnak aminek nincs értelme léghűtés mellett, felhasználón múlik miként használja fel. Ettől függetlenül nem lesz előnyös vertikális formában egyik kártyának sem, amelyik alkalmaz magán légkavarót, működni persze működnek, csak rossszabb teljesítmény mellett és rövidebb élettartammal 😃 De ezekről számtalan teszt van fent, hogy miért nem előnyös alkalmazni őket vizesblokkos kártyákon kívül. Habár az élettartam engem nem érdekelne különösebben mert évente váltok kártyát, de mivel melegebbek és ezáltal az MHz-ben is vannak eltérések így kihagyom.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@LordSzalko: Sajnos 1 hét után én is elvetettem ezt az ötletet... Túl közel van a gyári kialakított hely a plexihez és 84 fokra felmegy a kártya. Lett volna rá megoldás de nem akartam az edzett üveget szétbarmolni a kártyát sem beljebb rakni. Ez van. :/
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@bassus16: Azzal vigyázni kell, mert azon a hőfokon warranty void fenyeget már... Nem éri meg.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@AMDMonsteR: Már vissza raktam a kártyát normál helyzetbe. Sajnos nem jött be. :/
0
0
0
0
bassus16 avatar
Egyelőre egész üres de rakok elé egy 360-as vizet, hogy kitöltse az üres helyet. Amúgy nagyon bejön. 😀
https://abload.de/img/20210416_190256fpjgl.jpghttps://abload.de/img/20210416_192301a6k45.jpg
0
0
0
0
💬 10
Pinceboy13 avatar
@bassus16: Pedig most mentem volna nassolni, de ezek után nem lesz belőle semmi.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@Pinceboy13: Ne fogd vissza magad.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@bassus16: és mennyire jó a vga-nak,hogy majdnem az üvegre lapul?
0
0
0
0
bassus16 avatar
@Viktorinho: Melegebb jóval de ma megpróbálom megoldani.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@bassus16: Mondjuk a kábel rendezés téren is lehetne kezdeni valamit, de most már nem néz ki elsőre úgy mint ami csak be van szórva a gépházba.

Plusz az a táp szerintem már imádkozik esténként... Illene valami komolyabb ebbe a gépbe...
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@bassus16: Tapasztalatból mondom, hogy jobb ha készülsz is csere ventikkel a vga-ra. A csapágyak nem igazán szeretik a vertikális működést, mert így a kenés nem úgy éri a csapágyakat, mintha horizontálisan feküdnének. A hőmérsékleteknek sem ideális ebben a formában a vertikális elhelyezés. Jól néz ki, nekem is volt így beépítve a vga, igaz egy beépítőkerettel amivel a hőmérsékletek legalább nem változtak, de két vga-m is csapágyas lett néhány hónap után emiatt. Egyszerűen nem éri meg. Főleg a mai vga árak mellett.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@Memento Mori: Ne idegelj...a melegedést sikerült orvosolni de a csapágyas dologról nem hallottam még. :'(
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@bassus16: Próbálj utánanézni, hogy milyen típusú csapágy van a ventikben. A folyadékcsapágyak fokozottan allergiásak erre! Az ugyanis teljesen nyitott csapágyazás, nagyon hamar el tud szivárogni a kenés belőle.
A golyóscsapágyak bírják vertikálisan a legtovább, ellenben ezek a leghangosabb csapágyak is amit ventikbe szoktak szerelni.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@bassus16: hogy csináltad meg azt hogy igy áll a vga kifele én is igy szeretném így jobban szellőzik
0
0
0
0
bassus16 avatar
@KrisztianRikardo: Vettem egy riser kábelt. Egyik fele az alaplapba másik a kártyába megy.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a profilomban látható konfiggal (i5-10400, 1050Ti, 16Gb 2666Mhz RAM) a Rainbow Six Siege low beállításokon is csak 80-100FPS-el fut, és a GPU kihasználtság folyamatosan 90% felett van (ugye lowon). A legfrissebb driverek vannak fent, és a hőmérséklete is 50-65 max 70 fok szokott lenni. Medium, high beállításokon sincsen kevesebb fpsem, de lowon a legtöbb benchmark oldal szerint kb. 200+FPSem kéne legyen. Az FPS limit természetesen ki van kapcsolva. Ötletek? 😀
0
0
0
0
💬 2
Yezi_ avatar
@poirot012: 1050 Ti-vel sosem lesz 200+ FPS-ed, legfeljebb valami extrém alacsony felbontáson. 1080p Low beállításokkal teljesen reális az a 80-100FPS, ennyit tud a kártya.
RX 580-nal is 1080p Low beállításokkal kell játszanom a stabil 144FPS-hez, pedig ez azért lényegesen erősebb mint a 1050 Ti.
Habár a High preset sem sokkal megterhelőbb, valamennyi FPS különbségnek akkor is lenni kell Low-Med-High között, mivel nem fut CPU limitben a játékod. Ha lefuttatod az in-game benchmarkot mindhárom preset mellett valószínűleg kifog jönni a különbség.

Szerk.: Jut eszembe, ha esetleg még nem próbáltad volna akkor nézz rá a Vulkan API-os verzióra is. NV kártyák mondjuk nem tudom mennyit profitálnak belőle, nekem a Dx11-hez képest hozott pár plusz FPS-t.
https://i.imgur.com/dDU7gCc.jpg
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@poirot012: Hol megy neked 200 fpsel? YT videókat nézve mindenkinek 90-110 kozott megy 1080p low-on.
0
0
0
0
Puffin avatar
Kiváncsi lennék melyik boltból talicskázta ki a hátsó bejáraton... 😠
[LINK]
0
0
0
0
zsivko avatar
Régi szép idők 😢
https://kepkuldes.com/images/b34efa18086985df60ce008318081c5f.jpg
0
0
0
0
McFly36 avatar
Végre sikerült beszereznem egy új GPU-t 😉
Az új buildem: https://gepigeny.hu/user/mcfly36/eszkozok/341180
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Az aktuálisan elérhető laptop processzorokba integrált videovezérlőtől mit lehet manapság elvárni? Tervezek egy olcsóbb konfigot legfeljebb 120.000 Ft tőke bevonásával, viszont látótérbe került ismét a laptop a VAG-COM miatt.
Leginkább az intel oldalra lennék kíváncsi, mert ott még a GMA és HD Graphics korszakban voltak programokkal kompatibilitási problémák és rémes volt a support (nem is volt konkrétan soha). Milyen grafikus teljesítményt lehet egy ilyen laptoptól elvárni? Persze legfőbb szempont az általános rendszersebesség, azt szerintem SSD-vel már minden mai chip tudja, viszont nem ártana, ha tudnék játszani pár játékkal. Nem árt, ha a régiek még valamennyire kompatibilisek/futtathatóak, de azért az is jó lenne, ha egy 5-8 éves causal címet 720p30 low-medium környékén még lerenderel. (Például teszem azt egy GTA Vice City és egy Far Cry )
Természetesen az AMD variánsok is érdekelnek, illetve nyilván a VEGA jobb ilyen tekintetben, viszont valószínű nagyobb lesz az inteles kínálat, illetve lesznek egyéb szempontok is a gép kiválasztásánál, de az most nem ide tartozik.
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
A kommenteket végigolvasva igen jól gondoltam, hogy elfelejthetem továbbra is a VGA vásárlást ,és még jobban elkezdtem hajlani afelé, hogy beszerzek egy Xbox Series S konzolt az új gammákhoz 😆
0
0
0
0
💬 8
tothricsi95 avatar
@Arthur Morgan: Szerintem a Series S-t hanyagold, hacsak nem családi játékokkal akarsz csak játszani meg ilyenek. Amilyen videókat láttam a kettő összehasonlításáról, én inkább nem kockáztatnám meg az S-t, mindenképp az X-et, hogy ha tényleg valami next gen élményt szeretnék.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@tothricsi95: Az 2x annyi. Nem biztos.hpgy van wnnyi pénze.
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
@Quadgame94: Az lehet, nyilván azzal is el lehet lenni, csak ha véletlenül megbánná az ember utána, akkor még rosszabbul jár. Persze, ha utánanéz, és megfelel neki akkor semmi gond.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Arthur Morgan: Jó kis konzol az. Aprón olcsóbb is mint boltban, ahol ugye nem kapható.
0
0
0
0
no avatar
@Arthur Morgan: A Series S-t pont annyira herélték ki, hogy ne legyen értelme 😃 Ha már új generációban gondolkodsz xbox-on belül akkor csak az X.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@LordSzalko: 1 ik haverom nagy xbox-os, tényleg ő csak xbox párti (amivel nincs is baj) de sztem már vagy a 3. Xbox-át küldte vissza mert mindig beszart... elősör volt neki egy első gen-es xbox one, utána xbox one slim a vékonyabb ugye, utoljára pedig a one x-e szart be... és ezután mondta hogy jólvan akkor ennyi volt a konzolosdi 😃
0
0
0
0
Aaron Keener avatar
@Arthur Morgan: Hasonló véleményen vagyok már én is, főleg mikor egyik webshop-ba megláttam, hogy a tavaly 50 papírért vásárolt RX570-esem 180-200 ezerért ment.... Meg má' nekem egy teljes gépcsere érne úgyis, de most minden megtakarított pénzem rámenne... 😃 Kisajtolom az utolsót is a konfigom-ból, közbe elpasszolom a One S-t, azt jöhet egy Series S vagy X... 😀
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
Na, leteszteltem GTA IV játékkal a GeForce 710 kártyámat. Kb. 20 perc játék után 86 fokosra melegedett! Vártam még kb. 8-10 percet és efölé nem ment a hőmérő szerencsére. Azért szerintem ez is durva, mit gondoltok? Viszont 900p-ben közepes-magas beállításokkal volt 55 fps-em. 😀
0
0
0
0
💬 7
Memento Mori avatar
@feher-adam1989: Ez én VGA-m is 80-85 fok körül ketyeg megterhelő játékoknál. Nem lesz semmi baja.
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
@Memento Mori: Húú, akkor megnyugodtam!! 😀
Köszönöm a gyors választ!
0
0
0
0
EchoMMM avatar
@feher-adam1989: Én azért annyin nem jártatnám . Ki bírja de nem tesz jót neki . Ha meg tudod oldani tegyél elé vagy mellé épp ahogy van a kártya meg ahogy meg lehet oldani egy ventilátort . Mindegy hogy milyet . Csak legyen előtte . Az én 1030 kártyám előtt volt venti . Passzív hűtéses volt az is . Nettezés alatt 25 fok játék alatt 48-50 fok volt .
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
@EchoMMM: Köszönöm! Tervbe van véve a venti!! 😀
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
@EchoMMM: Az a gáz, hogy ez egy irodai gépnek készült csak én vettem bele még dolgokat. Szóval SFF (Small Form Factor) a gépház és nem tudom milyen ventit kéne bele vennem. A táp meg csak 240W! A vga is alacsony profilú egyértelműen.
0
0
0
0
EchoMMM avatar
@feher-adam1989: Alapból nincs bent 1 venti se ? Ha van akkor az is jó lesz . Sajnos tudom milyen gép . Nekem 3db is volt az elmúlt 5 évben . Mind a hármat a profilomon meg találod . Na de ha nincs bent venti nézd meg hogy az alaplapon van e Ventilátor csatlakozó . Ha találsz rajta akkor azt is nézd meg hogy 3 vagy 4 pines a csatlakozás . Mert akkor olyan venti kell majd . Az hogy 240 watt semmit nem jelent . Egy ventit meghajt . Nálam a 250 wattos táp vitt egy gt1030 kártyát i3 2120 procit meg 3db hdd meghajtót plusz 1 ssd is mellette volt . És 2db venti . Szóval ne riasszon vissza az hogy csak annyi . Elvileg egy GTX 1050 ti vagy gtx 1650 kártyát is képes meg hajtani ha olyat nézel aminek nem kell plusz táp csatlakozás . Ha meg nincs rajta semmi ventilátor csatlakozó akkor nem igen tudsz vele mit kezdeni . Max veszel egy nagyon olcsó kínai külső aksit . Akár milyen venti jó. Lényeg hogy fújja a levegőt . És azt szépen házi barkácsolással össze kötöd . USB kábelt el vágsz és azzal kötöd össze a külső aksit . És hogy le ne merüljön folyamatosan töltőn legyen gépen keresztül USB csatlakozással . Ilyen megoldás van még . Más ötletem nekem sincs . Vagy csere egy olyanra amin van ventilátor . De 86 fok sok . Ha kicsit porosodni is kezd meg nyár lesz az még eléri a 90 fokot is . És szinte megfőzi magát a kártya . Én nagyon nem ajánlóm hogy így használd .
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
@EchoMMM: Köszönöm szépen a részletes választ!! Majd apámmal átnézetem valamikor, mert Ő jobban ért ezekhez a dolgokhoz. Igazából csak a GTA IV-gyel melegedett ennyire, de elég ritkán játszom. Meg inkább elkezdtem most régi játékokat tolni. Például SW KOTOR 1-2, Empire at war, The Bard's Tale, Lego Star Wars, stb. Mikor utoljára belekukkantottam a gépbe úgy rémlik hogy nincs gyárilag 1 venti se. Meg nagyon csendes is a működése!
0
0
0
0
Memento Mori avatar
Olyan aranyosak vagytok! Azt hiszitek ha most fél milláért lehet árulni (és el is lehet adni) egy vga széria belépő szintű leggagyibb kártyáját, majd ezután valaha is (számottevően) lejjebb mennek az árak? Nem nem fognak. Ha egy piacon egy nap el lehet adni egy liter vizet 5000-ért senki a büdös életben nem fogja 1000-ért adni.
Ez a helyzet valószínűleg így marad, jó eséllyel vége az ötven rongyos középkategóriának.
Ha ez így marad, valószínűleg sokan el fognak fordulni a PC-től és inkább konzolt vesznek majd. Egy csúcs VGA árából most veszel egy PS-t egy xbox-ot, meg egy vitát és még marad pénzed pár játékra is, egy lóbaszó tv-vel együtt. Érdekes idők lesznek ezek.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
https://www.kepfeltoltes.eu/images/2021/02/27/189vgas.jpg
Szerintem ez már kezd lassan átmenni trollkodásba #1050
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@SuperPuma: Szép áron adják, már szinte megéri. Beállhat a Kazy mellé másodiknak 😆
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: Vagy csak mi vagyunk tudatlanok és az euro jár 570Ft környékén
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Este megnéztem a helyi PC bolt kínálatát. Egy gagyi 1050ti 82eFT, a 1650 pedig 125eFt. Ez most valami vicc, vagy máshol is ez megy?
0
0
0
0
💬 4
Quadgame94 avatar
@SuperPuma: Árukeresőben is láthatod hogy ez megy, na meg hardver aprón is. Két napja adtam el az 5600 XT kártyám 200 ezerért. Vettem is egy PS5 konzolt... szóval miután "lehúztam" valakit, engem is lehúztak 😃 Persze én kismiska vagyok. Egy tag facebook csoportban 460 ezerért hírdette az RX 5700 XT NITRO+ kártyáját 😆 Most már levitte 359 ezerre. Legjobb deal ever.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@SuperPuma: Sajnos mindenhol ez megy. Apron is katasztrófa a helyzet. Most ha ki akarsz szállni a PC világból, vagy csak a kártyából, akkor nagyon jó idő anyagilag. Viszont most vásárolni nagyon nem jó döntés.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@V1VOnX: Az MX440 és a Pentium III nem drágult 😆
0
0
0
0
no avatar
Üdv!

A gyári szoftverben, ami jár a videókártyákhoz, szokott lenni "tuning" opció. Pl, hogy "sima" módból átrakni a kártyát gaming, vagy OC módba.

Ezek érnek valamit? Több fps-t lehet így kihozni a játékból?
0
0
0
0
💬 1
EchoMMM avatar
@Tibi_777: Esetleg 2-3 fpst . De többet nem . Kézileg nyúlsz bele többet ki tudsz belőle hozni . Játék és helyszín függő de akkor nagyon max +10fps . Viszont ezzel a kártyát meg lehet ölni vagy csökkenteni lehet a működési időt . De ha valahol nagyon kevés az fps még úgy is hogy lowon van minden meg kisebb felbontáson azon már igen nem segít a kézi tuning se . Kb akkor éri meg ha 26-27fps van és kézileg bele nyúlsz akkor ki tudsz belőle nyerni 32-33 fpst.
0
0
0
0
EchoMMM avatar
Szóval vettem használtan egy RX 480 kártyát . És villog a kép játék alatt vagy elmegy . Ha elmegy a kép akkor csak úgy tudom vissza hozni a képet ha újra indítottam a gépet egész addig semmire se reagál a gép . Az imént megint villogót játék alatt le tettem asztalra a képet és a Radeon szoftver hibát észlelt mármint valami driverét . Hiba jelentést akart küldeni persze annak semmi értelme .. Kérdésem hogy maga a kártya kezd meghalni vagy tényleg valami driver hiba van ? display driver uninstaller programot használtam az előző videokártya driver törléséhez .
0
0
0
0
💬 9
Yezi_ avatar
@EchoMMM: Meglehet, hogy a kártya haldoklik, vagy esetleg csak a BIOS volt mókolva bányászat érdekében.
Én inkább visszavinném az eladónak, de ha erre nincs esély akkor egy BIOS cserét megpróbálhatsz, 2 perces művelet.
0
0
0
0
EchoMMM avatar
@Yezi_: Szerintem maga a kártya ami kezd meghalni . Talán a ram vagy maga a chip . De a bios se kizárt mert amikor az oldalán lévő kapcsolóval át kapcsolom a másik biosra akkor arra már a videokártya driver se megy fel . Szóval elég érdekes dolgokat produkál ez a darab . És nem apró pénzért vettem bíztam is bent hogy mondom biztos jó lesz erre nem . Szerencsére az eladó cserélni fogja viszont reménykedem bent hogy a másik darabnak nem lesz semmi baja :/ .
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@EchoMMM: Ismerősöm RX 580 Nitro kártyája viselkedett hasonlóan. Első BIOS-szal eldobálta a képet, második BIOS-szal pedig képet sem adott. Mint kiderült bányász BIOS volt rajta, ami belenyúl az időzítésekbe is, ezért sem volt stabil játékok alatt. Azóta újrahúztam mindkettőt, problémamentesen üzemel. De nyilván az a biztos ha az eladó inkább kicseréli, ez esetben nem is érdemes hozzányúlni.
0
0
0
0
EchoMMM avatar
@Yezi_: Igen . Írtam is az eladónak hogy újra teszem a biost de mondta hogy akkor nem tudja garanciáztatni így nem nyúltam hozzá . Viszont nem tudom hogy meg e merjek egy cserét kockáztatni .. Mert mi van ha a másik kártya is majd ilyet produkál ? Ilyen képeket ad egyébként :

Lehet jobban járnék ha vissza kérném a pénzt ? ...
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@EchoMMM: Huh, ebből mondjuk inkább memóriahibára következtetnék, amin egy BIOS csere már nem segít.
Ha cseréli az eladó akkor azért csak nem fog még egy ugyan ilyen hibás darabot kiadni a kezei közül... 😶
0
0
0
0
EchoMMM avatar
@Yezi_: Fene se tudja . Mivel ezek bányász kártyák és gondolom 2016 óta használatba voltak ki tudja melyiknek milyen baja nincs . Vagy pedig lesz 3 hónap múlva és pont nálam . Akkor meg már nem is fogom tudni garanciáztatni .
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@EchoMMM: A bányász kártyák alulfeszelve komoly bios módosítások mellett üzemelnek. Gyakorlatilag egy bányász kártya sokkal inkább kímélve van mint egy játszós. Kivéve a ventiket természetesen, azok valszeg többet pihennek egy játèkra használt VGA esetében.
0
0
0
0
EchoMMM avatar
@Memento Mori: Akkor ezt csak szerencsésen ki fogtam hogy vram hibás volt 😞 . Csak amit nem értek hogy az eladónál nem jött elő ez a hiba jelenség . Mert nálam ahogy Play gombot értem elő jött .
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@EchoMMM: Az ilyen helyzet sajnos mindig szar. Több szerencsét kívánok a következő VGA-hoz. Egyébként ha az eladó cseréli neked és más gond-probléma nem volt én cseréltetném vele és kész. A jelenlegi sajnálatos helyzetben összeteheted a kezed, hogy egyáltalán sikerült VGA-t venned, nem horror áron.
0
0
0
0
carl18x avatar
RX 570 mit ér most? 22 hónap garival 😃 Úgy elszáltak a kártya árak hogy mérgemben én is meghirdettem az enyém 140E-be! 😃 Hadd szóljon 😆............
0
0
0
0
💬 8
Arthur Morgan avatar
@carl18x: Legyen inkább 200k 😆
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@carl18x: 4 gigás nem ér annyit, sajnos a bányászok semmire nem tudják használni. Épp ezért csak a 6 gigásak vagy a fölötti kártyák ára szállt el.
0
0
0
0
carl18x avatar
@V1VOnX: Igen tudom néztem én is! 😞 így sajnos nem vinnék drágán.
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@carl18x: Ha ezt tudom... Nekem volt egy 8GB XFX-em még egy év Marival, és decemberben 35-ért adtam oda ismerősnek...

Mondjuk annyit is érnek alapjáraton
0
0
0
0
carl18x avatar
@AMDMonsteR: Hát sajnos ezt nem tudhattad előre, kicsit vártál volna és szépen kaszáltál volna😃
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@carl18x: Mondjuk ismerősnek adtam oda, nem is lett volna szép dolog lehúzni
0
0
0
0
no avatar
@AMDMonsteR: Marinak lejár szavatossága egy év múlva?
0
0
0
0
AMDMonsteR avatar
@LordSzalko: Nem marad meg egy évig
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
Üdv!

Vettem egy ASUS Geforce 710 passzív hűtéses kártyát tegnap. És nagyon meg vagyok vele elégedve. Teszteltem pár játékkal és amikkel én szeretek játszani (nem vagyok nagy játékos) azokkal tökéletesen megy! A kérdésem az lenne hogy egy ilyen kártyának mennyire szabad melegednie? Alapból ha csak fut a windows vagy megy a torrent és zenét hallgatok akkor 39-40 fokos. Délelőtt játszottam PCSX2 emulátoron a DBZ Budokai Tenkaichi 3-mal kb. 30 percet és utána megnéztem GPU-Z-vel és 65 fokosnak írta a videókártyát! Ez normális? Kicsit aggódom hogy túlságosan felmelegszik... Aki tud kérem segítsen! 😀
0
0
0
0
💬 3
zelcsi avatar
@feher-adam1989: Az tökéletes hőfok egy passzív kártyánál!
0
0
0
0
feher-adam1989 avatar
@zelcsi: Nagyon szépen köszönöm a választ! Akkor megnyugodtam!! 😀
0
0
0
0
zelcsi avatar
@feher-adam1989: Nagyon szívesen! 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
Szeretnék egy Gtx 1650 super használt videokártyát venni. Ha valaki tud jelentkezzen!
0
0
0
0
💬 8
V1VOnX avatar
@soma77: Utánanéztél mielőtt olyan dolgot keresel, ami nem létezik? Nem úgy tűnik 😃.
Ilyen nem is létezik desktop vonalon, csak laptopoknál.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@V1VOnX: Miért ne létezne GTX 1650 Super asztali vonalon?
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Quadgame94: A super igen, de az nem TI.. TI-t írt először csak szerkesztette a hozzászólását..
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@V1VOnX: Jaa így már értem.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@V1VOnX: Amúgy a sima 1650 sem lenne rossz. Takarékos, halk kártya még egy ventivel is, csak eszméletlen drága. Én ~73ért vettem újonnan, annyit persze nem ér, viszont 40ért igen jó vétel lehetne.
Spoiler!
Amúgy eredetileg ASUS ROG RX570-t akartam, csak az nem volt a boltban....rá pár nappal azért csak elüzleteltem egyre 😊
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@SuperPuma: Én 1650-et nem vennék az tuti, főleg ha garancia nincsen rá, bár még garanciával is fontolandó lenne számomra. Inkább egy 1060 6GB. Tudom idősebb, többe kerül, de többet is tud. Igaz garanciásat kifogni nehéz, ha nem lehetetlen.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@reszler112233: Én konkrétan 3 naposan cseréltem el, csak azért, mert nem nézett ki jól a konfiban 😊
Amúgy teljesítményre nem volt vele bajom. Túl van nagyon árazva, az viszont tény. A 1050Ti-nál jobb mindenképp.
0
0
0
0
no avatar
@soma77: Itt találsz párat:
[url]https://hardverapro.hu/aprok/keres.php?stext=gtx+1650+super&county=&stcid=&settlement=&stmid=&minprice=&maxprice=&company=&cmpid=&user=&usrid=&selling=1&buying=1&stext_none=[/url]
0
0
0
0
troger avatar
Sziasztok segítségre lenne szükségem!
Adott egy rtx 2080 super és egy Samsung 4K QLed Q80T 65coll
a probléma a 4k 120hz-el van, mivel az rtx 2xxx szérián "csak" Hdmi 2.0b kimenet van ami 4K 60hz-re képes de van rajta Display port 1.4 ami tudja a 4k 120hz-et, ehhez vásároltam egy CLUB3D Displayport 1.4 apa - HDMI 2.1 anya aktív adapter bízva benne, hogy működni fog, de a tervem csődöt mondott vagy valami beállítás beli problémám lehet, mert nem igazán akar működni. Van olyan játék aminél csak fekete képet kapok, de olyan is ami elindul csak épp 30Hz a max, ami ugye még a sima hdmi 2.0b nél is rosszabb.
A kérdés az lenne, hogy meg lehet e oldani a problémát vagy marad a videokártya csere mivel az RTX 3xxx-es szériába már van Hdmi 2.1 es kimenet?
0
0
0
0
💬 1
Quadgame94 avatar
@troger: Ilyen TV-m van és teljesen jól megy HDMivel a 4K120Hz gond nélkül és RX 5600 XT kártyám van.
0
0
0
0
carl18x avatar
Üdv! 😃 Lesz GT 1010? 😃 Úgy látszik az Nvidia se akarja elengedni az 5 éves pascalt 😃
Már a GT 1030-nak sincs sok létjogosultsága, de jön még egy ettől is gyengébb.
Úgy látszik 2021 se lesz jobb mint év mint 2020! 😃
0
0
0
0
💬 2
botmunpls avatar
@carl18x: Valószínűleg maradt nekik egy vagon alkatrész amit nem tudtak mire elhasználni, és megszületett ez az ötlet valamelyik pénzügyisnél, hogy úgyis hiány van... Ha 10K alatt lenne akkor lenne némi létjogosultsága, mert kb annyi a prociknál az F és a sima modellek között az árkülönbség.
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@botmunpls: Az a bajos, hogy még a GT 1030 is 26K-tól indul, szóval ennek inkább mondok 12K körüli árazást 😃
0
0
0
0
no avatar
Üdv!

Volna nekem egy 2060S az MSI-től. Ez az RT dolog, hogy működik bekapcsolási fronton? Szeretném kipróbálni az RT dolgot, pl AC Valhallában. Tavaszra lesz egy éves a kártyám, de még nem próbáltam ki RT fronton 😃 Hol, hogy kell ON-ra "varázsolni" ? és a DLSS is kapcsolgatni kell ki-be? Nem nagyon ástam be magam a témába eddig. És a mostani kártyám mennyire vinné a VR-t és milyent? gondolkoztam, talán karácsonyra meglepném magam eggyel.
0
0
0
0
💬 7
Puffin avatar
@Black-Goku: A RayTracinget játékon belül tudod a grafikai beállításoknál bekapcsolni.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Black-Goku: Hát... én wow ba feltoltam mindent koxra (az Rtx-et is) igazából azon kívül hogy megfeleződött az FPS-a játékba grafikai különbség egyenlő a 0-ával 😃 az, amit az AMD show-n mutattak be hogy a fény a tűznél úgy mozog a falon ahogyan a tűz a játékba... hát nem tudom de itt van most épp előttem egy tűz a játékban RTX off al és ugyan úgy szépen megy ez az effekt anélkül is 😃 ha bekapcsolom sem változik semmi.
Persze tisztába vagyok azzal is hogy ezt az effekt et nem egy majd 20 éves játékon kell megnézni,de ha már ezzel prezentálták akkor gondoltam lesz valami érdemleges benne, de sajnos nincs 😃
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@bukta2: Pontosan annyi értelme van, mint amennyi az rgb-nek is. Semmire sem jó, de el lehet érte kérni plusz pénzt..De ameddig van ilyenekre kereslet, addig kínálat is lesz. 😃
BF5-ben kipróbáltam, semmi nem változott, vagyis de, egy jó 30fpsel kevesebb lett.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@ben_aloha: Magának mint technikának van értelme ezt nem én hanem egy magyar játékfejlesztő mondta, de még rohadtul gyerekcipőben van a dolog. Nem elég erősek hozzá a mai VGA-k még.
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Wow RTX RT kevés sugarat használ, pont azért mert a jelenlegi RX-ek amúgy is gyengének számítanak az utóbbi szempontból.
0
0
0
0
no avatar
@Black-Goku: Csak a támogatott játékokban tudod bekapcsolni mindkét funkciót, Valhalla speciel nem is támogatott szóval ott ne is keresd. Amelyik játék viszont igen annak a beállításait között találod a DLSS/RT opciókat.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Nem tudom miért, de valamiért úgy rémlet, hogy előbb a driverben kell valahogy bekapcsolni és utána megjelenik a játékban is a funkciók 😃 Akkor mostmár értem, hogy a Valhallában miért nem találtam eddig meg 😀
Szerintem akkor most az RT helyen jöhet e egy PS estére (pizza+sör kombó) Kellemes és tartalmas pihenős 7végét mindenkinek, jó kockulást 😉
0
0
0
0
ichigo23619 avatar
szevasztok srácok!
épp gépbővítés előtt állok.
már megint bányászőrület van?
nézem az rx 5700xt-t és 300k ba kerül.
hol tudnám normális árban megvenni újan?
150k rá a keret.
0
0
0
0
💬 8
Warlordcommander avatar
@ichigo23619: Hát kb sehol, jobban jársz ha vársz a gép bővítéssel egyelőre. Én 3070-re akarom lecserélni majd a mostanit, de újonnan alig van én meg ráérek szóval várok. 150 ért szerintem nem fogsz találni most.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@ichigo23619: Ha van rokon/közeli ismerős külföldön aki haza is tud jönni a közeljövőben vele meg tudod vetetni odakint.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@botmunpls: Hát most erre sem nagyon lehet számítani (németbe élek tudom miről beszélek) a határokon ellenőrzések, káosz....) tehát nagyon k i kell fogni egy olyan embert aki mostanság utazgat országok között (persze vannak, nem is kevesen....) csak most mégsem olyan egyszerű a dolog hogy jösz meg mész mint normál esetben, de persze legyen szerenvlcséje!
0
0
0
0
botmunpls avatar
@bukta2: Tudom milyen állapotok vannak, azért fogalmaztam úgy ahogy 😃
Nekem pl egy haverom apósa kamionos szlovák-lengyel vonalon, szóval nekik haza akár tudna is vinni valamit.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@botmunpls: Na ez jó hír! Mert az nekem nem tiszta pontosan de mintha a Kamionosokra nem vonatkozna a karanténkötelezettség! De nem vagyok benne biztos 😃
0
0
0
0
botmunpls avatar
@bukta2: Hozzánk is járnak osztrák/német területről, ráadásul szlovák és román sofőrök. Elvétve belgából lengyelek...pár országhatárt átlépnek karantén ide vagy oda
0
0
0
0
no avatar
@ichigo23619: Maximum használt piacon, ha éppen elcsípsz egyet aki nem rakja fel irreálisan magas áron. De NV oldalról is nyugodtan vadászhatsz közben 2070 Super vagy 1080Ti-ra mert ez a három kártya többnyire egy szintet képvisel, amelyiket meglátod majd 150k-ért nyugodtan megveheted bár a Ti-ra már nagy valószínűséggel nem lesz gari.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@ichigo23619: Most aztán ne vegyél kártyát.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
Sziasztok!
Szerintetek megéri olcsóbban 6800xt Nitro+ra váltani 3080-ról? Tudom, nvcodec-ről le kell mondani, dlss nincs, RT teljesítmény nagyon gyenge, viszont ott a trixxboost, ami egy dlss alternatíva a vörös oldalon, ray tracing meg hidegen hagy őszintén szólva.

1440p felbontásra rossz választás lenne?
Nem tudom, hogy driveresen produkál-e baromságokat az új kártya, azt még nem néztem meg.

Köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
💬 4
Quadgame94 avatar
@V1VOnX: Szia! En biztosan nem.adnám el azt a ROG STRIX modellt, ha csak nem lennék anyagi gondban, viszont mivel 6800 XT-t vennél így gondolom nem pénzügsi okai lennének. Mennyi lenne az ár differencia? Mennyit nyernél vele?
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Quadgame94: Kb 60 ezer forintról beszélünk.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@V1VOnX: Ha szükséged van arra a pénzre akkor ez egy jó deal. Mert nem veszítessz teljesítényt lényegében és az RT meg nem érdekel téged. Így konkrétan nem érne veszteség csak nereség. Driverek manapság elég jók, sőt. Egyik oldalon sem találkoztam gondokkal. Radeon felülete sztem sokkal barátságosabb.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Quadgame94: Még átfontolom, csak sajnos mindig az MSRP árra esek vissza ilyenkor, és azt látva tudom, hogy nagyon nem jó üzlet a 6800xt :/
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
Sziasztok!

Ha a kártya egyik ventilátora a három közül kerreg, az garanciás dolog?

Köszi!
0
0
0
0
💬 4
bukta2 avatar
@Hegyirablo: Ha van még rá gari akkor szerintem igen
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@bukta2: Szia! Köszi. A kérdés csak az, a kereskedő megpróbálja-e majd eljátszani a "Nálunk nem jelentkezett a hiba." című műsorszámot, annak ellenére, hogy reprodukálható bármikor, és még hangfelvételeken is tisztán hallható.
0
0
0
0
FoLey avatar
@Hegyirablo: Készítsd itthon hang,videófelvételt. Elküldöd ha ezt eljátszák akkor kérj tőlük szintén ugyan azt.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@FoLey: Ez is egy jó ötlet, köszönöm! Nem mellesleg a jótállás ideje alatt rajtuk van a bizonyítási teher.
0
0
0
0
tmbrbr avatar
Sziasztok! Mi a fene van videókártya piacon? 😃
Se 5600XT-t, se 2060-at, se 1660Ti-t nem találok.
Mikor lesznek?
0
0
0
0
💬 11
Quadgame94 avatar
@tmbrbr: Vannak csak nagyon drágák. 1660 Ti-t amugy sem erdemes venni a 1660 Super óta. Miért? Covid miatt. Kevés a keszlet, a szallítasi költségek megnőttek, szar a forint. Ezek miatt.
0
0
0
0
EchoMMM avatar
@Quadgame94: Azért remélem a használt piac nem fog ki fogyni a videokártyákból ..
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@EchoMMM: Nem, de az RX 580-ak 75 ezer felett mennek. Láttam jó párat 90 környékén is 😃
0
0
0
0
EchoMMM avatar
@Quadgame94: Jaja láttam én is . Annyiért már akkor újat veszek 😃 . De vannak még normális árazások . Minden esetre még mindig olcsóbban lehet venni mint ha boltból venném persze ha lenne mit 😆 .
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@EchoMMM: 150-180K egy 1080 ti használtan. Egy éve vettem 100-ért. Vicc ami a használt piacon megy jelenleg. RX 580-ak 90-100 ért is vannak fenn aprón. Ha haszonleső köcsög lennék most eladnám a kártyám és vennék valami újat. (Már ha lehetne kapni, hisz használtat is alig találni.)
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Memento Mori: Én 93 ért vettem az 5600-am szeptemberbe, simán mehetne fel 160 ezerbe (ROG STRIX modell). De nem sokat ernék vele, nincs csere kártyám, amíg lejjebb nem mennek az árak. Az is még kb 3, de inkább 5 hónap lesz.
0
0
0
0
EchoMMM avatar
@Memento Mori: Én azért még látok 40-50 ezerért persze egyre kevesebbet . Bár ha mindenki felviszi a használt árát is akkor fix hogy nem fogják igen eladni mert annyiból veszek újat .
0
0
0
0
Techthomas avatar
@Memento Mori: Ne is mond, most adtam el decemberben a RX580-om 55 ért. Most néztem mi a helyzet hát 80-150ig mindent láttam és ugye Armor volt és azok mind1 mennyiért volt feltéve az összes jegelve van már. A legvicesebb a rx480 volt 130-ért. Brutális ami megy. Most autó gyárak állnak le sorba mert nem kapnak chipet. Mert olvastuk most a Huawei is az összeset fel vásárolta mert hogy Amerika ki tiltotta úgymond.
Meg amik vannak is Covidnak köszönhetően tegyük hozzá onnan fúj a szél, játékiparba mennek a chipek. De ahogy láthatjuk is nem véletlenül. Hatalmas lóvé van benne és ugye maradj otthon ezt szülte meg hogy elektronikia/szórakoztató eszközt vesznek az emberek. Komoly gondok lesznek még itt ha ez nem stabilizálódik rövid időn belül. Mert ha világszerte autó gyárak állnak le nem rövid időre az gazdaságilag nagyon érezhető lesz mindenhol. És ez a horror árazás még csak a jéghegy csúcsa lesz.. Szó mint 100 nagyott néztem most én is. És ez még csak most fog el kezdődni igazán. 😕
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@tmbrbr: Bitcoin megint csillagászati értékeket ért el, magyarul bányász láz van kőkeményen, amire még rátesz egy lapáttal a tény, hogy a járványhelyzet miatt jóval lassabban gyártanak új kártyákat. Az nvidia maga alá ásta a vermet a 2000-es széria gyártásának leállításával. Most rengeteg gamer még azokat is venné csak, hog ytudjon mit használni.
0
0
0
0
EchoMMM avatar
@V1VOnX: És ez mikorra fog helyre állni ? Nyár felé már lesznek normális árak meg persze kártyák ? Vagy ez tovább fog húzódni?
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@EchoMMM: Nem vagyok jós, így vétek lenne bármit is találgatni, de valószínűleg május környékére normalizálódni fog a helyzet valamelyest.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Üdv mindenkinek.

Feltett haverom egy kérdést, miszerint mikor lesz (ha lesz egyáltalán) egy jó kártya 60 ezer alatt, amely végre leváljta a 1060-at (6 GB) és az 580-at. Persze itt új árakra gondolt. El kellett keserítsem, de valszeg soha. Jelen állás szerint nem látom fényesen az ilyen kategóriájú kártyák jövőjét és ismét csak a használt piac játszhat majd sok mindenkinek.

RX 580 és az 570 helyzete 2021-ben:
Már négy éves kártyákról beszélünk, te jó ég. Igen még most is elegek 1080p medium, sokszor high élményre, de az utóbbi időben már nagyon nehézkesen érik el a 60 fps határt. 2018-tól ezek a kártyák jelképezték a "jó deal" fogalmát a használt piacon és volt, hogy az új áruk is nagyon kedvező volt. Az 570 sokszor 35 ezer alatt volt és sok garanciával, amíg az 580 50 eter alatt volt. Mi lesz 2021-ben és egyáltalán miért tartott idáig a sikerük? Elsősorban annak, hogy ezeket a kártyákat nem váltotta le az AMD normálisan. Az 5500 XT nagyrészt vicc, a sima 1650 a konkurenciától pedig az 570-nál is lassabb. Az 1650 Super pedig maximum az 580 szintjét hozza nagyjából hasonló áron. Véleményem szerint nyári kisöpréssel ezeknek a kártyáknak búcsút mondunk végre. Használt piacon pedig bőven esni fog az áruk remélhetőleg. Addig amúgy sem érdemes csodát várni, hiszen minden VGA ára nagyon inflálódott, amely hónapokig ki tart majd.

1650 Super vagy RX 5500 XT lesz a megmentő?
Ezeket a kártyákat alapból szintén elkéne felejteni, hiszen csakis az 580-at hozzák és az áruk is hasonló lehet, ha az 580-ak elfogynak majd. Az új szériákkal talán évvége felé beesik az áruk 50 ezer környékére vagy alá használaltan, de ez konkrétan vissza fejlődes ár érték arányt nézve nem pedig javulás...

Új széria?
Az új széria biztosan fog hozni valamilyen fajta fejlődést ár/teljesítmény szinten. Ha az AMD leváltja az 5500 XT-t egy 6500 XT-vel, amely az 1660 Super teljesítményét hozza az nem lesz rossz. Kérdés milyen áron? 70 ezerért ez semmiképpen nem előrelépés és nem hinném, hogy egy ilyen kártyát itthon meglehetne venni majd 60 ezer alatt (újonnan). Az Nv kínálhat több kártyát is, így kifoghatnak majd az emberek pár jó deal-t, de nem hosszútávú dologról van szó. RTX 3050 nem áll majd meg 60 alatt és nagyjából 1660 Super szintjén lesz.

Hol van a piac romboló árazás?
Ha már nagy erőlepés történt a felső kategóriában elvárható lenne ugyan ez a alsóbb szegmensben is. Ha egy játékos vásárolt egy RX 580-at 2019-ben 45 ezerért használtan (sok garival) mit kap idén nyáron, két évvel később ugyan ennyiért? Röviden: RX 580-at. Ha új kártyákat nézünk akkor meg 60 ezerért (amennyibe egy 580 került) talán kapsz majd egy RTX 3050-et, amely nagyjából 25%-al lesz gyorsabb. A gond az, hogy addigra használtan a GTX 1660 Super/Ti olcsóbb lesz. Remélem átjön a mondandóm. Évek óta stagnál ez a szegmens és nem látom, hogy javulna majd egy hamar.

Mi a megoldás?
Tarsd meg az 580-at, vagy egszerüen nyeld le a békát és vegyél egy drágább kártyát. Sajnos ez a trend évek óta és nem fog megváltozni.
0
0
0
0
💬 3
SuperPuma avatar
@Quadgame94: Én is most cseréltem el a 1650-t egy RX570-re. Eszem ágában sem lesz ezen már tovább variálni.
Mondjuk emlékszem, mikor rajtolt az RX5XX. Az is csak papíron létezett kb, mind a bányákban voltak. Talán most az utóbbi másfél évben lehet értelmesen hozzájutni.
Jó hardverhez értelmes áron jelenleg csak ismerettségen keresztül jut az ember.
Szerintem kicsi pénzből RX470/570-t kell venni. 1050Ti árban mennek, mégis a 1060hoz vannak közelebb.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@SuperPuma: Használt piacon már 2018-ban voltak jó 570-ek, persze még 45-50 ezer környékén inkább. Én a 20 hó garis 470-emet is akkor vettem. A gond inkább azzal van, hogy ennyi idő alatt sem jött semmilyen gyorsabb alternatíva. És még ez így is lesz, mert ezeket majd az 1650 Super, 5500 XT váltja majd a használt piacon és ugyan olyan gyorsak mint egy 580 😃 GTX 1660 volt még sokszor jobb árban itthon (új). Az ugye gyorsabb az 580-nál és sokszor volt 60 ezer környékén. De ez sem valami nagy előrelépés. Sajna annál az 570-nél sokkal jobbat nem fogsz kapni még évekig 40 ezer környékén használtan, ami nagyon gáz szerintem.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Quadgame94: Viszont ezeket legalább még megkapod most is használtan ennyiért. Geforce-t nem kell mostanában venni.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
Sziasztok!
Csak úgy érdekességképp gondoltam megosztom veletek a tapasztalatomat, és a levont konklúziómat a 3000-es széria OC-zásának értelmével kapcsolatban:

A kártyám : Asus Rog Strix RTX 3080 OC változat
1075mV-ra húzva a kártya 2145 Mhz-en stabilan futott Cyberpunk alatt bármiféle kifagyás vagy órajel esés nélkül csutkára kitolt power limittel (120%), így a fogyasztása maximum : 390w volt, de átlagban 360-385w között mozgott

Az alulfeszelt profil 875mV-on 1905 Mhz-en futott, amivel 8 Celsius fokos csökkenést értem el, így a max fogyasztás, amit láttam 280w volt, de átlagban 260-270 között mozgott. Tehát fogyasztásban óriási a különbség, de vajon megérte ez az OC a brutál fogyasztást?

Olvass tovább és megtudod 😉

Tesztelésképp Badlands-ben a Aldacados táborból egy pontra fókuszálva 2 percen keresztül, ahol se npc, se semmi nem történik, csak a sivatagos táj van az fps 87-88 között mozgott a 2145Mhz-es profillal.

Ugyanez az alulfeszelt processzorral 81-83 között mozgott.

Konklúzió:
+ 80-110w-os fogyasztás hozott +4-5 fps-t, amit ha matematikailag levezetünk:

83/88=0,943% ERGO mindössze ~6%-os + teljesítmény növekedést értem el ekkora fogyasztás árán 😲 , ami enyhén szólva csalódás 😶 , és nem egy jó üzlet bárhogy is nézzük 😕 . Nos az megkérdőjelezhető egyértelműen, hogy vajon ez a különbség egyenesen arányosan skálázódik minden játékban, valószínűleg nem, de ha még több is nem lehet számottevően több 6%-nál.
0
0
0
0
Frank Castle avatar
Sziasztok! Jelenlegi konfigomat szeretném buffolni egy új VGA-val. A kérdésem csak annyi lenne hogy szerintetek melyiket érdemesebb beszereznem? 2 jelölt van GeForce GTX 1660 6Gb vagy GeForce GTX 1080 Ti 8Gb?
0
0
0
0
💬 3
Frank Castle avatar
@LordSzalko: Én is inkább arra hajlok. Köszi! 😉
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Frank Castle: Gondolom a 1660 új, bolti lenne, a 1080 pedig használt.
Garancia lenne rá? Megbízható helyről lenne? Ha esetleg valami hiba lenne vele fel vagy rá készülve?
Én ezeket a kérdéseket szoktam feltenni mielőtt döntök.
Hogyha új mindkettő, vagy mindhárom kérdésre igen a válasz, akkor a 1080 Ti, hogyha nem akkor neked kell mérlegelni 😃
0
0
0
0
Milfhunter avatar
Sziasztok. Ezzel a konfigurációval érdemes bele vágom egy Sapphire nitro+ rx 6800 xt vásárlásba a későbbiekben?
AMD Ryzen 5. 3600 MHz/Turbo órajel 4200 MHz
MSI B450 TOMAHAWK MAX
HyperX 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Predator
Silver Stone ET650-HG 80+ gold
Köszönöm a válaszokat.
0
0
0
0
💬 1
botmunpls avatar
@Milfhunter: Keress róla teszteket/gameplayeket youtube-on, hogy milyen értékeket mutat, de szerintem simán.
0
0
0
0
armagedon32 avatar
SZIASZTOK. segitségre lenne szükségem van egy laptopom egy mx 150-0 vga van benne i5-8250u proci . Tudom hogy ez a vga kb gtx 950m van egyszinten láttam teszteket amivel én is játszani szeretnénk pl mortal kombat x, crash, ww2, resident evil 2 . és átlagban low beálitásokkal 25-30 fps tudtak játszani még a mx150 is amit a yutoban néztem nekem átlag 10-15 fps van . nem értem hogy miért csináltam windows 10 tisztitást ki kapcsoltam ezt azt stb nvidia vezérlö pultban is állitottam ami kicsivel jobb lett a teljesitmény 35 fps átlag ami már jó!! de pár perc mulva le zuhan kb 15 re aki tud valami meg oldást azt szivesen venném . ha le irna nekem valami beálitást ami müködik is
0
0
0
0
💬 4
botmunpls avatar
@armagedon32: Elsőre 2 dolog ugrik be:
Az egyik hogy a processzor vagy a laptop felbontása miatt adódik az eltérés
Másik lehet, hogy más pályarészek voltak, ott 5-20 fps eltérés simán lehet. Witchernél amit néztem videót/tesztet ott 70-et mértek, nálam meg alig volt 50-60 között. Aztán mikor odamentem az adott pontra mint a tesztben, akkor nekem is felment 70 fps-re.
0
0
0
0
armagedon32 avatar
@botmunpls: Hogy érted hogy a Processzor vagy a felbontás? Állítottam a nvidia vezérlőpult és nyertem átlag 15 fps .
0
0
0
0
botmunpls avatar
@armagedon32: Most hogy érted hogy nyertél 15 fps-t? Az előbb még beesett ugyan úgy, ezért gondolom hogy más felbontáson csinálták a tesztet, vagy talán jobb processzor/több ram volt a kártya mellett...
0
0
0
0
armagedon32 avatar
@botmunpls: Nem ! Ugyan az a Processzor ami van nekem meg videó kártya meg ram is .
0
0
0
0
nadesz avatar
sziasztok adott egy gainward 2060 gs 6 gb-os 9500f i5. szeretnék egy 27cool 144hz 1ms monitort 2560x1440 vagy 1920x1080 monitort kéne venni.köszi a válaszokat
0
0
0
0
💬 6
tothricsi95 avatar
@nadesz: 27col-ra inkább már az 1440p-t választanám. Erre az 1080p PPI-je már elég alacsony, szinte láthatóak a pixelek.
0
0
0
0
nadesz avatar
@tothricsi95: KÖSZÖNÖM ÉN magam is arra gondoltam.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@nadesz: Kevés már oda a 1080p, számomra 24,5-re is éppen csak elegendőnek tűnt.
0
0
0
0
nadesz avatar
@Yezi_: köszönöm nektek.
0
0
0
0
no avatar
@nadesz: 27"-hoz, 1440p az ajánlott.
0
0
0
0
carl18x avatar
@nadesz: Inkább 1440P, jobb a jövőre nézve! 😀 Úgy se sürün cserél az ember monitort.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Hali! Érdekes kérdésem van. Nem tudja esetleg valaki, hogy az MSI Gaming X kártyák MSI logója mögötti RGB Ledek milyen típusúak lehetnek? Enyémet érte egy kis baleset (Vesztemre 1 nappal azután, hogy eladtam a donor kártyát)
Kerestem pótalkatrészt, de nincs ebayen sem. Próbáltam ledszalaggal pótolni, de egyrészt túl vastagok a szalagon lévő elemek, másrészt nem lehet vele egyedi színeket előállítani, a program hatására csak erősödik/gyengül az adott fény rajta.
0
0
0
0
💬 2
carl18x avatar
@SuperPuma: Ha a ledszalag ledje nem jó hozzá, akkor pasz. Talán valami egyed led ami rendelésre készült, így interneten se igazán tudod beszerezni.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@carl18x: Normál RGB cucc amúgy, csak a fólia olyan formára van tervezve. Volt tervben, hogy veszek valamennyi RGB szalagot és akkor az úgy nagyon jó lesz vele, csak ilyenkor sehol sem lehet kapni. Végül eladtam a kártyát. Szórakozzon vele aki akar.
0
0
0
0
razor123 avatar
Sziasztok! Adott egy 9100f-es proci b365m h alaplap, rx 570 kártya amin van hdmi displayport dvi, na most a kérdés hogy átalakító nélkül életre lehet lehetni vele valahogy egy régebbi d subos monitort? A mining karikat valahol a biosban át lehet állítani hogy az alaplapi csatlakozóra ha rácsatlakoztatják ad képet, a lapon van d sub lehet itt is így mint egy mining karinál?
0
0
0
0
💬 1
Viktorinho avatar
@razor123: A mining rigekbe általában olyan procit tesznek amiben van rafikus chip,azért is tudnak képet varázsolni monitorra. A te procidban nincs ilyen,így nem is fog képet adni az alaplapi csatlakozóról,fog kelleni átalakító.
0
0
0
0
botmunpls avatar
Na most ez a vidinyőkari profithajszolás ez globális vagy nem?
Azt olvastam itthon több helyen hogy a készlethiány miatt mindenhol marhadrága, de egy ismerősöm mondta hogy szlovákiából hozatta eredeti áron, csak itthon verték fel az egekbe.
Aztán felütöttem a guglit és első pár találatra utóbbi tűnik igaznak. Szlovák alzát láttam de azóta ott kifogyott minden(hasonló árak voltak mint nyugatra), nem találtam több szlovák linket, de itt van pár találat elsőre osztrák/német oldalakról:

https://geizhals.at/msi-geforce-rtx-3060-ti-gaming-x-trio-v390-010r-a2438775.html
620€ ~222k ft

https://www.mediamarkt.de/de/product/_kfa2-geforce%C2%AE-rtx%E2%84%A2-3070-sg-1-click-oc-8gb-37nsl6md1gnk-2698339.html
665€ ~238k ft

https://geizhals.at/asus-dual-geforce-rtx-3070-oc-a2366124.html
807€ ~289k ft
0
0
0
0
💬 5
bukta2 avatar
@botmunpls: Jó helyen kell keresni,és ki kell fogni mert sokszor van azért raktáron pár helyen csak gyorsan el is viszik az eredeti árúakat. Én is 206k-ért rendeltem az rtx 3070-et, és másnap bezáratta a kormány a boltokat itt németbe... így a media markt sem kivétel 😃 és nem hozták ki... most vagy szopok januáriklg amikor is majd kihozzák remélhetőleg vagy visszakérem a pénzt... lehet jobban járnék ha visszakérném mert jobb lenne valami 12gb os rx 6700XT például. De valszeg abból is készlethiány lesz... így sztem marad...
0
0
0
0
botmunpls avatar
@bukta2: Nem a készlethiánnyal van a baj elsődlegesen.
Hanem azzal hogy itthon közel 50%-kal többért adják mindenhol erre hivatkozva. Holott külföldön a készlethiány ellenére ugyan olyan áron kínálják.
0
0
0
0
no avatar
@botmunpls: Hát ez azért nem mai történet, ez itthon már jól bejáratott dolog. Mondjuk nem is kötelező itthon vásárolni, nagyon sokan hozatják külföldről a cumókat, nyilván nem kell ecsetelnem miért 😃
0
0
0
0
botmunpls avatar
@LordSzalko: Ja, azt beszéltük hogyha lenne egy adventi vásár Bécsben, akkor egy 6 ezres buszjárattal kimehetne az ember forralt borozni és vehetne emberi áron egy kártyát😃
0
0
0
0
no avatar
@botmunpls: Nagyjából, mondjuk Németben is elég jó árakon vannak a kártyák én is onnan veszem a nagyobb cuccaim, készletet sem kell nézni mert felvesznek rendeléseket várólistára is szóval tök kényelmes, 3070 úgy 600-650€, 3060Ti meg 500-550€-ért megy átlagban.
Mikor kocsival mentem ki Bécsbe a korábbi kártyámért akkor én is egybekötöttem egy baráti látogatással, egy hétig kint is maradtam 😃
0
0
0
0
sajtoskifli avatar
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Egy Asus Phoenix GTX 1660 OC edition kártya kevésbé boldog tulajdonosa vagyok. A problémám az, hogy az említett videokártya a gyenge gyári hűtés miatt amúgy is eléggé melegedik (legalábbis az eddig nézett tesztek alapján), de az enyém különösen. Tesztek alatt kb 70-80 fokokat produkál, nálam ez még a jobbik eset lenne. Egy egyszerű stressz teszt 3 percig való futtatása után már 86 fokos volt a GPU és valószínűleg innen is feljebb ment volna, ha nem kapcsolom ki a programot. Eddig egy megoldást tudtam találni: levettem minden játékban amit próbáltam az fpst 60-ra és így normális hőmérsékleten tudtam tartani. A Forza Horizen 4 alatt például 55 fokos volt 60 fps korlát mellett ultra beállításokon FullHD-ben. De egy egyszerű minecraft + shader kombó is úgy odaver neki, hogy vsync nélkül 90 fokig is felcsúszna a hőmérséklet, pedig alapból nem igazán erőlködik a kártya megterhelőbb játékok alatt sem.

A házban 3 venti van, 1 fent, 1 hátul és 1 elől (a hátsó szívja ki a levegőt, a többi befújja). Megpróbáltam a ventiket átvariálni és két ventit tettem előre ami tudja tolni a levegőt a kártyára, de az se segített semmit. Ugyan úgy felkúszott 1 perc alatt a hőmérséklete 80 fölé.

A ház egy zalman s4-es. Sajnos elől nincs csak minimális rács rajta, lehet ez a baj?

Pasztázva nem volt eddig a kártya és a hűtő se került le róla. Ja igen, használtan vettem, ha ez számít.

Mit lehet tenni vele? Ha semmi se működik akkor inkább eladom, mert ez kész röhej. 😃 Asust se veszek kb többet
0
0
0
0
💬 11
Yezi_ avatar
@sajtoskifli: Gépház oldalát szedd le, kevés és/vagy gyenge minőségű ventilátorok meglehet, hogy nem biztosítanak elegendő légáramlatot ezért bent reked a meleg levegő. Bár ha gyorsan felkúszik a hőmérséklet ilyen magas tartományba az nem hinném, hogy a rossz airflow miatt van. Mondanám, hogy pasztázd újra, de feltételezem még garanciás a kártya, így ez aligha opció, legfeljebb ha nincs a csavarokon semmiféle matrica.
85-90 fok irtózatosan sok, még ehhez a lespórolt kis hűtéshez képest is. 😶
0
0
0
0
sajtoskifli avatar
@Yezi_: Az airflow rossz, mert a fenti venti befele fuj, pedig kifele kene szivnia. De viszont levettem a haz oldalat es ugy is kiprobaltam, szinten semmi valtozas. Es tenyleg nagyon gyorsan felkuszik a homerseklet 80 fok fole es meg akkor is csak 70%on megy a gpu ventije, de mar uvolt szinte. Nincs ra garancia mar, de a csavaron meg ott a matrica. Azt csak azert nen szeretnem leszedni, mert inkabb eladnam ezt a kartyat. Csak 2 dologbol problemas: hogy adjak el valamit ami egy fos? Illetve ha meg olcsobban el ks adom (akkor meg talan a lelkiismeretem tiszta lesz), de hogyan vegyek ujat most, hogy kb az egekben vannak az arak?

Amugy mitol mentek hirtelen igy fel az arak? 2 hete meg minden jo volt
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@sajtoskifli: Készlethiány leginkább, meg a gyatra árfolyam sem segít az árakon.

Ha már nincs rá garancia én mindenképp újrapasztáznám a helyedben, nincs mit veszíteni vele. Jó eséllyel sokat javulna a hőmérséklet, ennyire azért nem gyatra az a hűtés rajta. Más problémája igazából nem is nagyon lehet, szimpla alu borda van csak rajta, szóval még a defektes heatpipe sem lehet probléma.
0
0
0
0
sajtoskifli avatar
@Yezi_: Atgondolom. Ha nem tudom eladni akkor az ujrapasztazas lesz a megoldas.
0
0
0
0
Puffin avatar
@sajtoskifli: Hogyhogy nincs rá gari?
0
0
0
0
sajtoskifli avatar
@Puffin: Hardverapron vettem es gari nelkul adtak. Elvileg megszunt az a ceg akitol vettek a kartyat anno. En vagyok a harmadik tulaja.
0
0
0
0
Puffin avatar
@sajtoskifli: De valami számla van legalább? Az Asusnál lehetne érdeklődni akkor.
0
0
0
0
sajtoskifli avatar
@Puffin: az sincs. sőt, már az eladót sem lehet elérni. így lehet szerinted érdeklődni? még ha nem is ingyen javítanák, de megérné fizetni érte. viszont szerencsére a matrica legalább ott van a csavaros, tehát nem azért nincs rajta gari, mert megpiszkálták volna.
0
0
0
0
sajtoskifli avatar
@Puffin: megfordítottam a fenti ventit, most kifele szívja a levegőt. még megpróbálom letesztelni így,m aztán úgy, hogy elől van 2 venti és hátul 1. ha így sem jó, akkor portalanítom a vgtat (kicsit porosnak láttam a bordákat). Remélem segít elérni legalább a youtubeon látott hőfokokat ugyan ilyen kártyán, aztán megy is eladó sorba.

UPDATE: ventilátor irányának megváltoztatásával sikerült az alap hőmérsékletet csökkenteni. Illetve letöltöttem az asus gpu tweak 2-t és ott az optimális hőfok ()amit megcéloz) 83ra van alapból állítva, ennél lejjebb csak teljesítmény vesztéssel lehet vinni. Illetve ha 60 fps maxot állítok be akkor nem melegszik 65C-nál tovább nagyon. Meg eleve alapból úgy van belőve a venti, hogy 88°C-ig csak 70%-on menjen, 90 felett van 100%os hűtés csak. Akkor most ennek a kártyának gyárilag ez az optimális hőfok?
0
0
0
0
Puffin avatar
@sajtoskifli: Pozitív légnyomás kell a házba. Több bemenő levegő, mint kimenő
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@sajtoskifli: Egy pasztázás ráfér. Nekem is volt ilyen gondom az RX470-el. Spoiler!
Persze nekem így is 65-70°C között üzemel terhelés alatt, de hát ez van, majd lesz előre is pár venti...amúgy a 1070 bontott hűtését akartam rátenni, de nem lehet sajnos
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
Uraim ! Nagyon elszálltak a VGA árak mostanában ahogy nézem... 😆
0
0
0
0
💬 7
Techthomas avatar
@Arthur Morgan: Jól nézed 😆 Pont ezen sokkolódtam tegnap, amit vettem Hétfőn 3070-t tegnapra már 40K-val több volt és ki tudja hol lesz a vége 😂
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
@Techthomas: De az a baj, hogy a használt piacon is mocsok árak van 😆
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Techthomas: látom te is 580 ról váltasz 3070-re 😃 nem kis különbség lesz 😆
0
0
0
0
Techthomas avatar
@bukta2: Nem-nem, várom is mint állat már hogy meg jöjjön 😆
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Arthur Morgan: Az a beteg, hogy pcx-en 1650 meg 3090 van csak és ennyi. Elmebaj.
Múltkor meg láttam emagon 150ért 2080s-t, gondolom valamit elütöttek a gépben.
Nemrég méltattam a 1660S-t, hogy 100k alatt már egész jók fhd/qhd-ban, és már 110 alatt nem is nagyon láttam.
Kész mázli hogy még 1-2 évig nem terveztem váltást 😃
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@Arthur Morgan: Az árak és a készletek is elszálltak. 😂 Pedig pont decemberre volt betervezve a kártyacsere, de tovább már nem várok, az lesz amit éppen találok.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Yezi_: gt730-asat láttam, ha a 1050 és 1650 nem elég jók 😃
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
Sziasztok!

Elég sok helyen megemlítettem a problémámat, hát ha itt születik meg a megoldás.

Fáj a fejem, fáj a szemem gépezés közben.

De csak akkor, ha az asztali gépemet használom, és annak a 22 vagy 27 colos monitorját. Ha laptopot használok, 13 colos kijelzővel, nincs sem fej-, sem szemfájás, pedig a laptop kijelzője gyengébb és kisebbek is rajta a betűk, tartalmak. Ezen kívül az egész szem- és fejfájás kezdete kisértetisesen egybeesik azzal a pillanattal, amikor videokártyát cseréltem nyáron. Szemorvosok, optikusok nem tudnak semmit mondani, pedig nagyon soknál voltam. Egyrészt segghülyék az informatikához (is), másrészt legtöbbjük minél előbb szabadulni akar az embertől, ezért ráfogják a dolgot öregszeműségre (presbiópia), rejtett kancsalságra (hetero- vagy exofória), stb. Vagyis szerintük mikor az asztali géphez ülök, akkor hirtelen öregszemű és rejtett kancsal leszek, amikor a laptopot használom, akkor meg elmúlik. Nekem egy ötletem van, még ha őrült ötlet is, hogy az új VGA-t nem bírja a szemem, azért, mert 1.) hibás a kártya, valami olyan módon működik, vibrál, akármi, ami kikészíti a szememet, vagy azért, mert 2.) tizenöt évig a másik VGA márkát használtam, és ezt nem tudja megszokni a szemem.

Mit gondoltok?

Köszi a válaszokat!
0
0
0
0
💬 25
reszler112233 avatar
@Hegyirablo: Én a monitorokkal kezdeném inkább. van azoknak saját menüje amiben elég sokat lehet babrálni. lehet szimplán azokon kéne állítani és már nem is lenne probléma. És itt elég lehet a fényerő és a kontraszt állítása, de akad ott ezektől jóval több állítási lehetőség, de legtöbb monitornál vannak különböző előre beállított módok amiket lehet variálni, az is segíthet.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@reszler112233: Szia!

Jelenleg a negyedik monitort gyűröm, két hónap alatt. Három 27 colos és egy 22 colos. Hiába veszem le a fényerőt, hiába vettem független tesztek szerint is garantáltan villódzásmentest, hiába kapcsolom be a kékfényszűrést, hasogat a fejem, fáj a szemem velük. Majd leülök a laptop szarfos, 60Hz-es TN hulladék, 13 colos lankadt pöcs méretű kijelzőjéhez, amin akkorák a betűk, mint egy devizahitel szerződés apró betűs részén, és elmúlik a fejfájás?!? És akkor a monitorokban keressem a megoldást? Na ne!!!
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Hegyirablo: Esetleg PLS panel? Vagy valami driveres dolog nem lehet a háttérben a megjelenítésnél?
Nekem csak a paneleknél van hasonló jelenség, bár nálam pont a céges pls monitor hozza ki ha sokáig bámulom, de az is főleg ilyen őszi-téli időjárásban, tavaszra elmúlik.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@botmunpls: A PLS-re azt írta nekem egy elméletileg monitor szakértő, hogy ha az IPS-től ilyen tüneteim vannak, akkor PLS-től még jobban azok lesznek. Egy dolgot tudok elképzelni, mivel nagyon más nem marad, hogy az augusztusban vásárolt videokártya hibás. Valami miatt vibrál, vagy nem tudom. Szinte minden más lehetőség ki lett már zárva.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Hegyirablo: Egy vga tesztet megér mindenképpen, de mondom, nekem volt/van hasonló, a céges gépen mire végigértem erre a kommentszekcióra már zsibbadt az agyam, fájt a szemem, és ez nekem évek óta tart, de csak ebben a sötétebb időszakban. Orvost és optikust nem kerestem fel, mert úgy voltam vele h elhajtanak úgyis. Így jobb híján kevesebb munkával próbálom kiküszöbölni a dolgot.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@botmunpls: Én meg világítok. Egy lámpa helyett három lámpát égetek sötétedés után. Kicsit talán jobb. Az tény, hogy nekem is inkább a sötétebb időszakban lett akkut a dolog.
0
0
0
0
visor261 avatar
@Hegyirablo: Kézenfekfő dolgok: régi vga vissza, laptop rákötve monitorra.
Általam preferállt mód: -monitoron: fényerő(0) és gamma(0) levétele
-windows alatt az éjszakai fény beállítása
-linux alatt utóbbi + ha engedi a panel akkor a edp-t is levinni pl: laptopoknál

Ha van valami komolyabb mobil vagy spec felszerelése ismerősnek akkor vedd fel és nézd vissza lassítottba hogy van e valami a monitoron, bár ha szabad szemmel nem látni akkor kétlem.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@visor261: Szia!

Azt ugye tudod, hogy a nulla kontraszt és gamma, az milyen képet eredményez? Mint ha egy nagyon sötét napszemüvegen keresztül nézném a képernyőt. Annak mi értelme? Sajnos a régi VGA nincs meg, laptopra sem tudom rákötni, mert átalakító kellene, plusz szerintem ezzel a 1440p 165Hz monitorral küszködne a laptop.
0
0
0
0
visor261 avatar
@Hegyirablo: 1 Általam preferállt mód = ezt használom, ha felveszem a fényerőt nekem is fáj tőle a szemem.
2 csipkebokor,
3 ha a monitor tudja a 1440p 165Hz-t, akkor tudniak kéne a 600p 60hz-t is.
0
0
0
0
Techthomas avatar
@Hegyirablo: Hát csak a kijelzőben van a probléma ha egyiknél csinálja másiknál nem, esetleg próbáld más vga-t bele rakni és úgyis tesztelni. Esetleg ne IPS hanem VA panelest, mert ugye a laptop TN paneles és pont azért. Lehet az IPS-es monitorokat nem tolerálja a szemed.
Nekem pl olyan monitorom van hogy van rajta szemkimélő mód, nagyon ritkán én is használom átlagban akkor ha mocskos fáradt vagyok már de még mindig a gép előtt vagyok 😆 De amúgy nem szoktam mert nekem ilyen narancsos sötétnek tűnik, de ahogy említettem előzőleg hogy ha olyas vmi a szitu akkor viszont roppant kellemes és hasznos funkció!
De az is lehet komolyabb monitor kéne 75mhz legalább 2160p-be, így most nehéz el dönteni mert lehetsz egyedi eset de amúgy a minél tiszta kép kevésbé fárasztja a szemet ez tény. De ha ha tippelnem kéne én a panelekre tennén a voksom.
'' Kísérletez '' 😀
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@Techthomas: Szia!

Az igazság az, hogy szerintem nem figyeltek eléggé, elnézést, hogy ezt írom. Ugyanis a negyedik kijelzőt próbálom, ahogy írtam is feljebb. Egy 22 colos FHD 75Hz IPS, és három 27 colos 1440p 144-165Hz IPS. Akkor ezek szerint kifogtam háromszor egymás után olyan kijelzőt, amikre érzékeny a szemem, plusz a 22 colos, amit előtte három évig gond nélkül használtam, szintén tüneteket kezdett okozni, rejtélyes módon éppen akkor, amikor beraktam az nVidiát...

Nyilván nincs már más megoldás, veszek egy AMD kártyát, és meglátom, hogy azzal is panaszaim lesznek-e.

Szeretném leírni, mert volt már aki ezzel vádolt, hogy nem így akarom lejáratni az nVidiát. Nekem mindegy, hogy melyik VGA-t, processzort használom, ha működik.
0
0
0
0
Techthomas avatar
@Hegyirablo: Te se figyelsz eléggé. Pont ezt mondom mert ahogy látom négy azaz 4 IPS-eses monitorod volt, próbálkozz be egy VA-val.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@Techthomas: Hát igen, csak a VA szar, azért csak játszanék már a gépemen, ha 900 ezer forintért raktam össze...😞

Emellett kapni sem nagyon lehet 27 colos 1440p, 144Hz vagy afeletti, nem ívelt, VA paneles monitort.
0
0
0
0
Techthomas avatar
@Hegyirablo: Hát nem mondanám szarnak, mert nekem is IPS volt elötte most VA-s van és teljesen meg vagyok vele elégedve. Eleinte furcsa volt persze. De szerintem meg teljesen jó,meg szerettem nagyon 😀
1440p feletti monitort meg nem értem miért akarnál pc-re gamelni sztem pont elég, ha nem akkor kösd rá tv-re azt akkor 4k. 144mhz felett meg lehet kapni pl ott van a Samsung Odyssey, keress rá.
32" 2k HDR 240mhz 1ms azt ne mond hogy szar meg nem elég gamelni. Mert tökön is szúrom akkor magam 😂
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@Techthomas: Volt egy vessző az 1440p után. Az "afeletti" a 144hz-re vonatkozott. Az Odysseyel voltak villódzási problémák tesztek szerint. A VA-ra meg mindenki azt mondja, hogy jó az, jó az, de ha játszani akarsz, akkor inkább IPS. 😳
0
0
0
0
Techthomas avatar
@Hegyirablo: Ahogy gondolod, én csak segíteni akartam. Igazából eget rengető különbség nincs. Én is játszok és teljesen szép a képe. De ha tényleg az okozza neked a problémát akkor nyugodtan játsz fájó fejjel akkor IPS-en. További szép napot!
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@Techthomas: Nem-nem, félre ne értsd, nagyon rendes vagy! Csak jól szeretnék dönteni. Hidd el, nem vagyok egyik technológia ellen sem, és nem vagyok egyik márka fanja sem. De a VA-ra mindenki azt írja, hogy játékra nem annyira jó.
0
0
0
0
Techthomas avatar
@Hegyirablo: Hát figyelj erre annyit mondok hogy egyesek már sztem azért túl tolják ezeket a dolgokat. Réges régen lehet voltak érdemi különbségek, de azért mostanra nem hinném hogy akkora volna. 2k ultra beállítások mellett azért igen szép képe van meg igazából hd-be is. Más részt nem azt mondtam hogy pont azt vagy egyből vegyél egy VA panelest, de ha módodba áll, ismerős médiamarkt, valahol azért vess rá egy pillantást teszteld nem e az. Ne a társadalmi véleményeket nézd és az után menj hanem azt ami számodra is megfelelő! Ezért is mondtam kísérletez és úgy van ahogy mondod te kezedben van a döntés. De ha kísérletezgetsz utána jársz meg fogod tudni hozni a megfelelő döntést!!
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@Techthomas: Neked ívelt van, látom, de ez ilyen enyhe ívelt? Függőleges egyenes vonalak nem torzulnak rajta?
0
0
0
0
Techthomas avatar
@Hegyirablo: Úgy ahogy mondod enyhén ívelt csak. Én nem vettem észre még rajta semmi ilyesmit.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@Techthomas: Na, meg kell néznem egyet élőben. Csak hol?

Köszönöm a segítségedet!
0
0
0
0
Techthomas avatar
@Hegyirablo: Ennyi az a biztos! Hát PC bolt Médiamark, ismerős. Ebbe már nem tudok segíteni, de igazán nincs mit. Hátha tényleg ez lesz a problem. Egy próbát meg ér az biztos 😀
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@Techthomas: Amúgy rosszul írtam, vízszintes egyenes vonalakra gondoltam. Nemhiába, agyilag zokni vagyok már.
0
0
0
0
Techthomas avatar
@Hegyirablo: Olyat se tapasztaltam, igazából nekem egy negatívum van de nem csinálok belőle problémát, hogy mikor böngészőben full fekete oldalon vagyok és görgetem lefelé akkor van egy kis torzulas vagy ilyen kis anomália szerű vmi. De igazából néha veszem észre csak szval annyira nem zavar. Játékba viszont semmi negatívumot nem tapasztaltam, kint is csak ezt szval..
Ui: Mostanra haza értem mondom le elemzed neked a jelenséget de most nem is látom, lehet nem is kijelző csinálja azt akkor, olykor 😂 😂
Egyszerűen jó monitor, bárki bármit mondhat. 😀
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Hegyirablo: Ha TN panelnél nem jön elő akkor ott a megoldás. Másrészt ott a VA is, mert eddig csak IPS-el volt gondod. Zárj ki minden eshetőséget. Vegyél egy olcsó használt TN paneles monitort. Aztán próbálj ki VA-t is. Lentebb írtad, hogy az játékra nem jó. Ez nagy tévedés. Azért mondták ezt mert a VA-nak a válaszideje régebben azért gyengébb volt és a betekintési szöge is gyenge. Na már most a mostani válaszideje teljesen jó (5 ms alatt) a betekintési szög meg egy 27 colos monitornál kit érdekel kategória. Szemből nézed csak. Nekem Q80T tévém is VA paneles (QLED) és annyira azért nem zavaó ha 60 fokból is nézem. De ha filmet nézek akkor szemből nézem azt is, mint a monitoromat ami szintén VA. Az enyémmel nem fair az összehasonlítás mert színlefedettségben is jócskán rá ver a tiédre (munkához kell), de minden VA-nak sokkal de sokkal jobb a kontraszt aránya. Nekem elötte volt három IPS monitorom ég és föld... Fájni nekem is szokott néha a fejem amikor már három napja 6 órákat dolgozom HDR anyagokkal. Azt, hogy kizárj mindent, arra teljesen jó, hogy kipróbáld a VA panelt. Az, hogy a VGA okozza meg teljesen baromság. Ilyen nincs. De ehhez nem kell visszavinned, hogy kipróbáld. Kösd rá a monitodra a laptopod. Ha ott is fájni fog, akkor itt csakis az IPS-el van gond.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Hali! Rendelkezem egy MSI RX470 Gaming X-el. Tök jó meg minden, csak nehéz a hűtése és csavarja a kártyát. A 1060 Gaming X-en van és egész jól is tartja mereven az egészet. Fizikai méretekben a két kártya megegyezik.
A kérdés annyi lenne, hogy utólagos backplatet lehet vásárolni?
0
0
0
0
💬 2
carl18x avatar
@SuperPuma: 774 gramm, annyira nem nehéz az! 😃
Amúgy árulnak ilyen videókártya támaszt, nehéz kártyák esetén hogy ne szakadjon ki a foglalat.
Angolul GPU Holder a neve, aliexpressen is van dögivel. De magyarba is árulja egy pár gyártó, hála nekem az RX 570 kicsi és nincs gond mert nem nehéz.

Szerintem ennek a hosszú 1 kg-os +-os kategóriánál van jelentősége. Azért a nagy nehéz kártyákhoz már szükség lehet.
Bár nekem a Haf 912 plus elég jól megfogja a kártyákat.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@carl18x: Ezt a problémát is elhárítottam a LED-es témával együtt. Már nem az én gondom 😊
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
Sziasztok, lenne egy kérdésem Sapphire RX 5700 XT Nitro+ VGA-ról. Csak hogy jól értem e. Van neki 3 BIOS állása.
1: Primary Setting (Ez az alap beállítás)
2: Secondary Setting ( Ha jol olvastam ez lenne a csöndes mód, csökkentett teljesítmény halkabb működés mellett)
3: Softwere Switch Mode ( Elvileg ezzel meg valahogyan működés közben lehet választani az 1es és 2es állás között)
Nagyjábol jól értelmeztem?
Köszönöm.
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@JohnDoe89: Van egy Performance mód, ahol inkább a teljesítmény van előtérbe helyezve. Ez mellett található a Silent mód ami inkább a halkabb működést segíti elő valamivel alacsonyabb órajelek mellett. Harmadik a Software BIOS Switch amivel pedig szoftveresen válthatsz a kettő között.
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@LordSzalko: Vagyis a Primary Setting a Performance. A Silent a Secondary Setting. Köszi.😀 Meg egyébként mind azt a rendgeteg segítséget amit itt kaptam mindenkitől az elmúlt héten.
0
0
0
0
no avatar
@JohnDoe89: Igazán nincs mit, jó szórakozást az új géppel 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció