Videókártyákról minden

2009. February 01., téma
Fórum » Asztali PC
Na ez a téma azért jött létre hogy a "Milyen videokártyát vegyek" témát megkíméljük azoktól a kérdésektől amik nem szorosan a videokártya vétellel kapcsolatos.

Nyugodtan lehet kérdezni: pl: Mi az a GPU vagy PCI vagy PCI-E / Pixel Shader / AA ... vagy mi az a HDMI?
Vagy pl: Melyik a jobb 256 ddr3 vagy 512 ddr2? Mi a GPU órajele? Meg ilyesmik...

Ha az lenne a kérdésed hogy Milyen videokártyát ajánlotok akkor azt a "Milyen videokártyát vegyek?" téma tegyétek fel!
Hozzászólások: 24 276
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Keratesz avatar
Akkor
600mhz: 750mhz (25%)
500Mhz: 625Mhz (25%)
És 80% -os venti ki használtság
nem fog így kinyúlni?
0
0
0
0
no avatar
Akkor az én karimnak adott 100-100 Mhz meg sem kottyan?
Annyit csináltam, hogy a ventit 100%-os kihasználtságra raktam, és ugyan olyan a hőmérséklet mint volt! 😀
0
0
0
0
dave500 avatar
Dehogy! mndennél 25-30%
0
0
0
0
Keratesz avatar
Dave mondta a Videó kártyát 30% ig érdemes huzni!
Hogy irti? A Memória órajelet 15% al és a GPU -t is 15% al?ű
Vagy mind ketőtt 30% al?
0
0
0
0
no avatar
csak még valami 😆
szokott lenni ilyenkor valami kompatibilitási probléma ???
0
0
0
0
💬 1
no avatar
kösz az infót, nekem sajnos a csatlakozóm 1.0, mégis 2.0ás kártyát rendeltem
0
0
0
0
💬 1
carl18x avatar
@kutya: Nincs mit máskor is. AGP-be dugd a kártyát.
0
0
0
0
roberto888 avatar
Igen. Ezért figyelni kell az alaplapoknál, hogy PCI-e 2.0-ás-e csatlakozója.
0
0
0
0
no avatar
tehát ha van egy 2.0-ás kártyád, akármilyen slotba lehet tenni
csak a gyorsasága fog változni ha nem 2.0ás slotba rakod...
0
0
0
0
roberto888 avatar
A 2.0-nak 2.0-ás slot kell. Különben ha 1.0-ás slotba teszed, akkor csak 1.0-ás kártya átviteli sebességével fog működni. Viszont 2.0-ás slotba belehet tenni az 1.0-ásat is. Egyébként kinézetre nincs különbség.
0
0
0
0
no avatar
és a slot számit ? úgyértem lehet 2.0-ás kártyát akármilyen PCI-Express slotba tenni, vagy külön slot kell a 2.0-nak is ???
0
0
0
0
roberto888 avatar
Az átviteli sebesség. 1.0-nál 8Gb/s, 2.0-nál 2-szer annyi, azaz 16Gb/s. Ha jó adatokat mondtam. A PCI-e 3.0-nál meg még több lesz.
0
0
0
0
no avatar
hy
az lenne a kérdésem hogy mi a külömbség a PCI-Express 1.0 és a 2.0 között ???
0
0
0
0
💬 1
carl18x avatar
@kutya: Semmi, csak a neve a más.
0
0
0
0
taki10 avatar
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az ATI Radeon HD2600XT GDDR3 512MB PCI-E videókártyát meddig érdemes Overlock-olni. A Max: GPU overlock: 800-ról 880-ra, memória overlock: 700-ról 880-ra.


Válaszotokat nagyon-nagyon köszi,
Danke DJ
0
0
0
0
no avatar
pomrum írta:
thorr55 írta:
Nem kielégitő válasz 😃 SLI-re is optimalizálmi kell?


Igen mint Sli felhasználót engem is érint a dolog, a gondot legtöbször a fejlesztők kapkodása okozza ha késnek a játék kiadási dátumával akkor kapkodnak ezért nem marad idő a két vagy több kártyás optimalizációra. Kényszerítetten be lehet kapcsolni ezeknél a "nem támogatott" játékoknál a Crosfiret vagy SLI-t de akkor lehet nem javaul hanem még romlik is a minőség.


Hát ja. De a fejlesztők ha kicsivel jobban odafigyelnének a munkáikra, akkor a felhasználok nagyobb százaléka lenne megelégedve, ergo a piaci kereslet, és a bevételeik is jobban növekednének az eladásokból.
Személy szerint az a véleményem, hogy a több kártyás gépek is kezdenek elterjedni egyre jobban a nagyvilágban-> nem kellene kapkodni a fejlesztéssel.
0
0
0
0
pomrum avatar
thorr55 írta:
Nem kielégitő válasz 😃 SLI-re is optimalizálmi kell?


Igen mint Sli felhasználót engem is érint a dolog, a gondot legtöbször a fejlesztők kapkodása okozza ha késnek a játék kiadási dátumával akkor kapkodnak ezért nem marad idő a két vagy több kártyás optimalizációra. Kényszerítetten be lehet kapcsolni ezeknél a "nem támogatott" játékoknál a Crosfiret vagy SLI-t de akkor lehet nem javaul hanem még romlik is a minőség.
0
0
0
0
no avatar
Nem kielégitő válasz 😃 SLI-re is optimalizálmi kell?
0
0
0
0
dave500 avatar
Lásd GTA IV legmagasabb gépiényű játék mégsem támogatja a SLI-t. Szerintem vagy azért nem támogatják mert nem szügséges vagy mert egyszerüen kimaradt.
0
0
0
0
no avatar
Lenne még 1 kérdésem, egyes játékok miért nem támogatják az SLi módot? sztem értitek a kérdést...
0
0
0
0
no avatar
kösz, mert telefonnal nemtom megnyitni a linket😀
0
0
0
0
roberto888 avatar
thorr55 írta:
Mi az a Vertex Shader ?


Csak hogy ne kelljen annyit keresnie.😀

Vertex: Egy 3D-színhely minden eleme pontokból, csúcsokból áll. A vertex egy pont a 3D térben, amit az X, Y, Z koordináták azonosítanak. Ha több vertexet összeillesztünk (legalább négyet), egy sokszög (poligon) jön létre, ami olyan egyszerű alakzat lehet, mint a háromszög vagy a kocka. Ezután textúra kerül rá, hogy elemei valóságosnak tűnjenek.

OFF: Nagyon jók ezek a cikkek a vga-ról. Érdemes elolvasni. Sokat tanulhat belőle az ember.😀
0
0
0
0
MoonW avatar
thorr55 írta:
Mi az a Vertex Shader ?


itten lenne a válasz: Shaderek részben: http://gepigeny.hu/articles.php?article_id=41
0
0
0
0
no avatar
Mi az a Vertex Shader ?
0
0
0
0
mtrelax avatar
Én se tudom azt a fórumot elérni hozzászólás céljából
0
0
0
0
roberto888 avatar
pomrum írta:
thorr55 írta:
Kösz...RAM-okról hol lehet kérdezni?
[LINK] itt megteheted.


Csak én nem tudok írni oda, vagy zárva van?😀
0
0
0
0
pomrum avatar
thorr55 írta:
Kösz...RAM-okról hol lehet kérdezni?
[LINK] itt megteheted.
0
0
0
0
roberto888 avatar
Igen. Csak nem ebben a topikban.😃
0
0
0
0
no avatar
Kösz...RAM-okról hol lehet kérdezni?
0
0
0
0
roberto888 avatar
thorr55 írta:
Sztem is, csak biztosra akarok menni...


Az sose baj.😃
0
0
0
0
no avatar
Sztem is, csak biztosra akarok menni...
0
0
0
0
pomrum avatar
thorr55 írta:
Akkor is ha 64bit-es a DDR3, és 128bit-es a DDR2 ?

Ez így már jó kérdés, ebben az esetben össze kell hasonlitani a kártyák perifériáit és igy lehet kiválasztani a gyorsabbat.
0
0
0
0
roberto888 avatar
Hmmm. Ez érdekes. Sztem úgy már gyorsabb a 128-bites.😕
0
0
0
0
no avatar
Akkor is ha 64bit-es a DDR3, és 128bit-es a DDR2 ?
0
0
0
0
pomrum avatar
256 ddr3.az ok egyszerü nem a memória méret számít a játékoknál hanem a kártya sebessége és a ddr3 gyorsabb kártyát eredményez.
0
0
0
0
no avatar
Szerusztok. na szóval...256 MB DDR3 vagy 512 MB DDR2? 😃
0
0
0
0
Keratesz avatar
4 szemmel fogok figyelni! 😃
Rendicsek?
0
0
0
0
roberto888 avatar
Nincs semmi. Csak figyelj oda! Nincs mit!😀
0
0
0
0
Keratesz avatar
Bocs a "dupla írásért"! És kösz!! 😃
0
0
0
0
roberto888 avatar
ScooterRicsi írta:
A CrossFire-ös csatlakozót Molex átalakítónak nevezik.


Kijavítanálak. Mi nem arról beszélünk.😃 Hanem arról, amivel a 2 VGA-t összekötjük. Azaz a CrossFire Bridge-ről.
Amiről te beszélsz, az egy Molex - PCI-e átalakító. Az arra kell, hogy ha a tápegység nem rendelkezik, vagy kel plusszba PCI-e csatlakozó, akkor azt rá kell tenni. Az a VGA +áramellátásához kell.

ScooterRicsi írta:
Dodo írta:
És ha az egyiket Gigabyte gyártotta a másikat Shappire akkor is? Vagy nem!


Úgy nem lehet. Csak azonos kártyákat a biztonság kedvéért.


És ezt is.😃 A gyártó nem annyira fontos. A lényeg az hogy a memóriamérete, típusa(pl.:GDDR3), és órajelei[GPU, Mem., Shader(nvidiánál)] ugyanazok legyenek. Ha memória méret nem egyezik, akkor a kisebb-et fogja használni, pl.: 512MB + 256MB-nál 256 + 256-ot fog. Órajelknél ugyanez a helyzet.
0
0
0
0
ScooterRicsi avatar
Dodo írta:
És ha az egyiket Gigabyte gyártotta a másikat Shappire akkor is? Vagy nem!


Úgy nem lehet. Csak azonos kártyákat a biztonság kedvéért.
0
0
0
0
ScooterRicsi avatar
A CrossFire-ös csatlakozót Molex átalakítónak nevezik.
0
0
0
0
dave500 avatar
Má asszitem én. Amúgy ebben igaza van robertonak.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció