Videókártyákról minden

2009. February 01., téma
Fórum » Asztali PC
Na ez a téma azért jött létre hogy a "Milyen videokártyát vegyek" témát megkíméljük azoktól a kérdésektől amik nem szorosan a videokártya vétellel kapcsolatos.

Nyugodtan lehet kérdezni: pl: Mi az a GPU vagy PCI vagy PCI-E / Pixel Shader / AA ... vagy mi az a HDMI?
Vagy pl: Melyik a jobb 256 ddr3 vagy 512 ddr2? Mi a GPU órajele? Meg ilyesmik...

Ha az lenne a kérdésed hogy Milyen videokártyát ajánlotok akkor azt a "Milyen videokártyát vegyek?" téma tegyétek fel!
Hozzászólások: 24 276
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Sziasztok! A tanácsotokat szeretném kérni VGA vétel ügyben.
A karácsony közeledtével a videokarimat szeretném lecserélni egy korszerűbbre, de a mostani kártyák kínálatában nem vagyok otthon és sajnos a pénz sem vet fel, ez a konfigom leírásából is látható 😢.
Tehát a konfig:
Alaplap: ASROCK Z77 Extreme 4
Proci: Intel Core i5 3570K
RAM: 2x4 GB DDR3 Kingston HyperX (dualban)
VGA: Sapphire HD 7870 Flex edition (2GB)
SSD: Samsung SSD 860 EVO 1TB
Táp: 650W,
a ráfordítandó összeg max. 120eFt.

Ehhez kérnék konstruktív tanácsokat, és ahhoz hogy a GPU AMD vagy NVIDIA chipes legyen?
Az elvárás, hogy HD-ben tudjam tolni a game-eket.
Tudom, a konfig elég karcsú, de ez van (2014-ben ez jó kis konfignak számított). A Battlefield V is elmegy rajta, csak kompromisszumokkal.

Előre is köszi a válaszokat.
Ui.: Légyszí olyat ne írj, hogy vegyek új konfigot, mert ez az opció számomra is nyilvánvaló, csak momentán nincs 400 ezrem erre a célra mert egy vmire való gamer gép mostanság ennyibe kerül.
0
0
0
0
💬 4
Andor1997 avatar
@Petya19: Radeon RX 570-580 8GB, meg jó lenne 16 GB ram a gépbe, mert az is megfoghatja majd. Őszintén azt nem tudom, hogy az alaplapod milyen súlycsoportba van, de 120-as keretből talán használt piacon még egy i7-et is bele lehetne durrantani.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Szia Andor! Köszi a tippeket. Az alaplapom [https://www.asrock.com/mb/Intel/Z77%20Extreme4/index.hu.asp] még socket 1155-ös foglalatú, úgyhogy abba már nem veszek procit, használtat meg biztosan nem. Remélem jövő ilyenkorra összegyűlik a lovetta egy új konfigra.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Petya19: Kérdésedre válaszolva:
- RTX 2060 vagy RX 5600 XT - Új
- RX 5700/XT - Használtan, ha találsz.

Viszont azt biztosan tudod, hogy mindegyik kártyád teljesítményét visszafogná az a proci nem gyengén. Később gondolom tervezel erősebb procit (Min. 3300X, vagy 2600), így ajánlhatóak a fenti kártyák. A HD az ugye Full HD akart lenni? 1920x1080p.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Szia Quadgame94! Köszi a tanácsokat. Igen, a HD alatt 1920x1080p-t értettem. Sajnos mivel az alaplapom socket 1155-ös foglalatú, ezért ha összegyűlik a lovetta majd egy új konfigot veszek.
0
0
0
0
no avatar
Megjöttek az összesített eredmények 1080p/1440p mellett is. Hozzá csatolom a korábbi 4K eredményét is, az átláthatóság kedvéért.
https://i.imgur.com/xmcXpec.pnghttps://i.imgur.com/SpVpjw5.pnghttps://i.imgur.com/G8k0o8j.png
0
0
0
0
💬 2
bukta2 avatar
@LordSzalko: Tehát ha jól értelmezem, kb összességében (1080/1440/4K) olyan 5% az előnye a 3080-nak az XT vel szemben (Javítsatok ki ha rosszul látom,előfordulhat).
Kíváncsi leszek a 6900XT-re majd, bár szerintem ott is meglesz ez az 5% a 3090 javára.
meg persze egy fél év múlva is kíváncsi leszek itt a dolgokra.
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Majd kiderül mennyit ér az a +8CU, mondjuk a készlet szintén nagyon kevés lesz szóval lazán a 90-es Ampere áráért mehet majd a kari.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Itt az országban nem nagyon kell a reballoztatást erőltetni. Úgy sem csinálja már jóformán senki. Persze van hardveraprón hirdetés, hogy mekkora király csávok minden tekintetben is, csak éppen egy szaros üzenetre nem tudnak írni. Írtam e-mailt közvetlen szerviznek is, azok sem méltatnak választ adni. Aki meg nagy nehezen elvállalja, az hetekig ül rajta, rákérdezel, hogy most mi a tosz van és ennyi válasz jön: "javítás alatt". Közben meg lement egy komplett hengerfejezés mellékesen. Még a bevizsgálás eredményét sem közlik (már ha egyáltalán eljutottad eddig)
Persze értem én, hogy a sütő és a hőlégfúvó a legkókányabb dolog, ami létezik, viszont mi a bánathoz nyúljon mégis az ember, ha a vérprofi kommunikatív eladók még egy megkeresésre sem reagálnak. Spoiler!
Tényleg így írják le magukat a hirdetéseikben, hogy kommunikatívak...látom
0
0
0
0
💬 2
ben_aloha avatar
@SuperPuma: 😊😊
na majd legközelebb megoldjuk okosba
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@ben_aloha: Nyílván azokat nem érinti, akik 5 évre vesznek gépet, de azért 3 havonta más hi-end kártyát vesznek. Nesze neked greenpeace meg szolgáltatások
0
0
0
0
no avatar
1080p/1440p táblázat is lesz a későbbiekben.
https://i.imgur.com/4O3F05K.png
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
https://static.techspot.com/articles-info/2144/bench/1440p-Average.png

TechSpot tesztje a 6800 XT-ről. [LINK]

Valhalla:
https://static.techspot.com/articles-info/2144/bench/1440p-ACV.png

Szép launch és a ref. kártyák is jók lettek. Igaz kapni nem lehet őket, de úgy is mindenki az AIB kártyákat akarja majd.

Szerk: Linus videója mekkora gáz már... 4 játékkal testzeli 😆 amiből egy db az AAA cím. De van Minecraft RT! LOL
0
0
0
0
💬 5
no avatar
@Quadgame94: Valhalla az kegyetlenül AMD oldalú cím, szóval erősen belerondít az avg.-be. A legtöbb teszt alapján inkább csak 1080p-ben remekel a 30-as szériával szemben, felette már alul marad, ha nem is sokkal. Versenyképes kártya lett, de kell még pár driver, hogy ténylegesen a 80-as Ampere felett lehessen említeni. Mondjuk 2-3 katt és 90-es szintjét hozza egy 80-as modell, de ez már mellékes.

Launch meg rosszabb volt mint a 30 széria gyakorlatilag, pedig annál nehéz gyengébbet összehozni, elmondás alapján a custom modellek meg még kevesebb készlettel startolnak, szóval rip. Pedig most lehetne piaci részesedést növelni, szezon is van, csak nincs mibű. Mondjuk az utóbbi inkább álló háború mert a riválisnak sincsenek készletei 😶
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@LordSzalko: Elérhetőségben persze hpgy gáz 😃 De ez a 2020 mar csak ilyen... el kell felejteni. 4K-ban szted a kevés mag a visszahúzó erő? Mármint a 3090/80-hoz képest. Talán a sávszélesség még. A 6900 XT ezen talán javíthat.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: 90-ben is rengeteg kihasználatlan erő marad gaming szempontjából, csak munkában jön ki a tényleges ereje sajnos, ezért is lehet könnyen felhúzni a 80-as kártyát a 90-es szintjére. Szerintem ott már inkább a sávszél ami beleszól a dologba, bár az utóbbin a SAM képes segíteni némileg, az utóbbi is inkább csak a Valhalla-ban működött ott képes volt 10 fps-t boostolni 1440p és 4K mellett. De több az olyan eset sajnos, hogy 2-3 frame a többlet, de van ahol -1 😜 Ki kell még forrnia, kell a támogatottság. Driver-ek megoldják a későbbiekben szerintem.

Utóbbi Smart Access eljárást egyébként az NV is implementálja a jelenlegi szériájába a későbbiekben, szóval náluk is lehet számítani extra teljesítményre ilyen téren (már ha úgy fog működni mint ahogy elképzelték)
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@LordSzalko: Nagy lenne ha az AMD letíltaná Nv kartyaknal az a SAM-et, hiába tamogatni fogja majd 😃
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Az NV eljárásánál elvileg nem fog számítani, hogy Intel vagy AMD CPU van mellette (hogy melyik generációkat fogja érinti az más kérdés), de egyenlőre sokak számára kellemesebben hangozhat mint az AMD általi 5000-es exkluzív "feature".

Egyébként kellő nyomás hatására valószínűleg ők is engedni fognak, akár csak a korábbi chipset mizériánál.
0
0
0
0
Gerdzso avatar
Sziasztok,
Lehet, hogy off, lehet hogy nem, remélem maradhat.
Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy épített számítógép(egyben vásárolt), benne egy RTX 2060.

Na most ha én ezt kiszerelem, akkor arra külön semmi gari nincs? Gyártói gari vagy valami esetleg? Ha van ilyesmi, mi kell ennek az érvényesítéséhez?

Köszönöm
0
0
0
0
💬 3
Puffin avatar
@Gerdzso: Ha nincs külön feltüntetve a számlán akkor egybe a gépre van a garancia. Általában ezeket leragasztják egy címkével amit ha leszedsz ugrik a gari. De ennek utána kellene kérdezni a boltban.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@Gerdzso: Én úgy tudom, leírják a termékleírásba az oldalon ahol vásárolod, pl pcx-en ott van hogy a teljes gépre vagy a komponensekre külön külön jár e a garancia.
0
0
0
0
Gerdzso avatar
@Warlordcommander: Köszönöm szépen a válaszokat, holnap utánajárok 😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Van egy über kretén kérdésem. A mai modern alaplapok elmennek átalakító közbeiktatásával AGP sínes videokártyákkal, vagy eleve "háklisak" rá a mai BIOS-ok?
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Helló! Miért 60% alatti Fifában a GPU usage-em? 4K, ultra, 4x MSAA a beállitás. Más játék alatt 95% felett van.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Esetleg nincs valakinek kontaktja olyan taggal, aki vállal videokártya reballozást?
Hardveraprón kerestem meghirdetett szolgáltatást. Egyik PC-t nem vállal, a másik pedig szóra sem méltat. Egy hirdető tagtól még várok egy válasz mailt, hátha tud valamit mondani a témával kapcsolatban.

Amúgy a kártya egy Gigabyte R9 280OC WF3
0
0
0
0
csuz-li avatar
Találkozott már valaki olyan teszttel, ahol tesztelték két különböző VGA-val az asynchronous compute-t?
Tehát: Nem SLI, nem crossFire, hanem csak két GPU dx12 alatt.
0
0
0
0
zelcsi avatar
Sziasztok! Lenne egy kérdésem, szerintetek játékok alatt melyik vga-t vegyem ( használtan) RTX 2080-at vagy GTX 1080ti-t? Csak full HD-hoz kellene ! A két vga közt kb 50000 ft a különbség! Köszi a válaszotokat! Kb. 1-2 évre kellene! Sürgős és azért nem akarom megvárni az új szériát! 😀
0
0
0
0
💬 7
no avatar
@zelcsi: 1080Ti, ha nem érdekel az RT, DLSS és egyéb jóság.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@LordSzalko: én is ezen gondolkodtam mert ezek nélkül kb. ugyan úgy mennek a játékok a két kártyán! persze nincs tapasztalatom csak a tesztek alapján! 😀
0
0
0
0
no avatar
@zelcsi: Játék függő erősen, van ahol szinte ugyan úgy fut, van ahol meg 20-at ráver elég változó, ahol meg lehet DLSS-t használni ott pedig nyilván ég és föld. De ha ezek a cuccok téged annyira nem mozgatnak akkor a szimpla teljesítmény nem éri meg a +50 ezret, szóval nyugodtan veheted a 1080Ti-t.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@zelcsi: Szerintem a 1080ti kihajtja a 100+ hzt fhd-n, már csak abból kiindulva hogy nekem a 1070ti az AAA címeknél is hozza a 60-at kimaxolva, ha váltani akarsz a közeljövőben és sokallod a felárat, jó lesz az.

Egyébként a tesztek sokszor csalókák lehetnek. Én 2-t tudtam górcső alá venni ezidáig, és mindkettő fals eredményt mutatott. Konkréten witcher 3 és AC odyssey amiket idén toltam sok órahosszban. Nekem a tapasztalt fps bőven alatta volt a tesztek szerintinek. Megnéztem részletesebb végigjátszást és kijött hogy igazából adott szakaszon nekik is ugyan ott van az fps mint nekem, de az átlag ugye az alsó és felső értékből van, csak én gondoltam hogy a progpramírók beleszúrtak valami súlyozást/móduszt/akármit is a képletbe, mert sima átlagban az fps lehet hogy 20-30 fps-sel is eltér attól az értéktől, ami a játéktérkép nagyrészén jellemző.
Pl. witchernél kb 80 átlag jött ki, de ha monitoroztam, akkor a pálya túlnyomó részén 60-65 között mozgott, hasonlóan többet mutatott az odysseynél is.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@botmunpls: köszi a válaszod!azt tudom én is hogy a 100+-hoz elég lenne az 1080ti mert már a régi kártyám (rtx 2060) is közel járt hozzá csakhát a gari (több mint 2 év van még rá) meg az rtx miatt csak a 2080 mellett döntöttem. holnap megyek is érte! 😀
0
0
0
0
botmunpls avatar
@zelcsi: Na ja, a garival azért értékállóbb, de rossz döntés igazából nincs az esetedben, mert nincs nagyon más választásod ebben a kategóriában😃
0
0
0
0
zelcsi avatar
@botmunpls: hát nincs! 😃 gondolkodtam 2080ti-ben is de szerintem az nem ér annyit amennyiért adják használtan!
0
0
0
0
Booker avatar
Sziasztok
Melyik az a vga amit még ki tud hajtani egy I5 4690?
GTX 1050 TI váltanám le.
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@Booker: GTX 1070 vagy 1060 6GB , AMD oldalról meg RX 580 vagy 570.
0
0
0
0
Booker avatar
@LordSzalko: köszi szépen a segítséget
0
0
0
0
yorgash avatar
Aki 3080 márkák között gondolkodik:
Gigabyte Eagle:
A kártya boost órajelét bár eléri, de az nvidia boost 2000 MHz alatt beüt nála. Ez egyébként overclock nélkül is megtörténik. 1% szoftveres boost-ot enged. Halk és meleg gyári fan profil (79 fokon csak 45% fan).

ASUS TUF Gaming:
Bírja 2000 MHz felett, 1 hét használat után 0 crash to desktop. Szoftveresen 15% power boostot enged. Hűvös és nem hangos. Minimális coil whine-t észleltem, de csak hozzáhajtott fejjel. 10% power boost-tal userbenchmark-on:
https://www.userbenchmark.com/UserRun/33819340
És minden youtube gyári 3080 mérés felett is volt 5-8%-kal.
Gyári profil szerinti fan curve: 10% boost esetén 68 fok 66% fan mellett.
0
0
0
0
no avatar
Hello mindenki. Esetleg valakinek ezzel a típussal kapcsolatban van tapasztalata ? HIS R9 390X Iceq X OC 8GB 512bit. Előre is köszi.
0
0
0
0
💬 7
Puffin avatar
@stuka: Miért akarsz olyan régi kártyát venni?
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Puffin: Gondolom mert olcsó és jobb mint a jelenlegi kártyája 😃
0
0
0
0
Bronson avatar
@botmunpls: Attol meg lehet hasznaltan venni jobb kartyakat a 390X nem mai darab finoman szolva se...
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Nem akarok ilyet venni.
0
0
0
0
no avatar
@botmunpls: Látom gond van a szövegek értelmezésével. Nem tudom, honnan veszed hogy gond van a jelenlegivel?! Vagy hogy ilyet akarok venni.(teljesítménytől függetlenül) Simán a kezembe került egy ilyen. !Ingyen!

Ui: botmunpls. Ajánlom neked a "fenti témakör" címének az elolvasását. 😉 Nem itt és nem tőled kérdek vásárlással kapcsolatban tanácsokat. Köszi 😆
0
0
0
0
botmunpls avatar
@stuka: Odaírtam elé, hogy gondolom. Látom gond van a szövegek értelmezésével.
Ha meg ingyen volt, és már nálad van akkor meg...
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Nem akarok 😃
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Sziasztok!

Keresek Gigabyte Radeon HD6870 dobozt, esetleg ha valakinek lenne elfekvőben, akkor ne tartsa magában.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
Nyomtam egy kis tesztet kíváncsiságból, mit bír tuning terén a blower. Szerintem nem lett rossz. A képen láthatót beton stabilan hozza. Nem olyan szarok ezek a blower kártyák. Teljesen elégedett vagyok vele. 😲
https://kepkuldes.com/images/362a966997b344794e927312783cf070.png
0
0
0
0
💬 7
vyne avatar
@Memento Mori: Gondolom akkor szarok ha szar az airflow a hazban alapbol. Ha jo akkor nincs vele gond. 😃
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@vyne: Lehet benne valami. Minden esetre én sokkal rosszabbra számítottam. Mielőtt elindítottam a tesztet a lelki szemeim már throttling hegyeket és háromjegyű hőmérsékleteket láttak. De vaklárma volt szerencsére. 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@Memento Mori: 85 celcius, nem jó de nem is tragikus! 😀 Tunning mellet nem rossz eredmény ez.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@carl18x: Sztem is a "még belefér" kategória. Gyári FE kártyák is eddig melegednek fel. Tuning nélkül. Minden esetre a gyári órajeleken használom a kártyát. 1080p-re nem sok értelme van széthajtani. Mire feljebb lépek felbontásban úgyis lesz erősebb VGA-m is mellé. Tényleg csak a kíváncsiság hajtott most. 😀
0
0
0
0
carl18x avatar
@Memento Mori: Hát még bőven jó, haverom Referencia GTX 1070 Turboja 90-95 fokig is felmegy. Bár igaz akkor már olyan a hőmérséklete mint valami sugárhajtású repülőnek 😃
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@carl18x: Igazából még a 90-95 fok is belefér... 110-130 fok körül kezd veszélyes lenni a helyzet. Laptopokban a száz fok nem ritka jelenség. Bár stabilan már nem szívesen tennék ki majdnem száz foknak semmit a gépemben.
Régebben egy am3-as deszkámmal voltak hőmérséklet gondok és akkor beszélgettem többet az ASUS supportal és sokat kérdezősködtem ilyesmiről. Am3 chipsetek pl 130-150 fok körül is jól érzik magukat. 😃 A legtöbb VGA is elketyeg 100-110 fokon is probléma nélkül. Az már más kérdés hogy engem 90 fok körül már ver a hideg veríték. 😃 Már 80 körül is ráncolom a szemöldököm. Igazából nem kéne, csak nagyon elkényelmesedtünk és alacsonyabb is az átlag pc user pánikküszöbe a kelleténél ha hőmérsékletekről van szó.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Memento Mori: Jézus 100 fok? Az már elég meredek szerintem! 😀 Ha az ember hosszú távon akar egy hardvert életben tartani csak jobb ha hidegebb.
Ja AM 3 kazán volt, haverom FX 6300 procija gyári coolerrel 20 perc játék után tüzforró volt a gépház teteje. Hátul csak úgy ontotta magából a meleg levegőt! 😃 Az tudott aztán füteni 😃
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
Sziasztok! Megéri fejleszteni egy GIGABYTE GeForce GT 430 1GB egy Radeon RX 550 2GB-ra? Vagy melyik 2GB-os kártyát javasoljátok?

A legjobb az lenne ha ezeket a játékokat válalható FPS mellet futattná:
1. CS:GO
2. Jalopy
3. My Summer Car
4. Pc Building Simulator
0
0
0
0
💬 13
no avatar
@Zsoltiv0: Mennyit szánnál rá?
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
@LordSzalko: Ha új akkor max 30 ha használt akkor is max 30.
0
0
0
0
no avatar
@Zsoltiv0: Használtan járnál a legjobban egy RX 570 4GB-al, azok általában 30-ért vagy az alatt mennek kicsivel.
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
@LordSzalko: Köszi! 😀
0
0
0
0
carl18x avatar
@Zsoltiv0: +1 az RX 570-nek 😃 RX 550 gyenge, még ha veszel is inkább minimum RX 560-at szabad.
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
@carl18x: Igen,mostmár megvilágosodtam én is.. 😆
0
0
0
0
carl18x avatar
@Zsoltiv0: Nekem kevés volt az RX 560 is, az RX 570 már lényegesen erősebb tőle.
1 hónapig volt RX 560 de gyorsan túl is adtam rajta 😃
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@Zsoltiv0: [LINK]
Foxpost automatába kéred, kereken 30k 😃
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
@ben_aloha: Köszi! 😀
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@Zsoltiv0: A rog strix-ek elég jók, az eladó értékelései is jók, szóval jó üzlet.
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
@ben_aloha: Na itt vagyok 20 nappal késöbb... nos igen köszönöm az ajánlást azóta mindent átnéztem ezen a kártyán.
Funkcióin,teljesítménytesztek,és még mindig úgy vagyok vele hogy hát úristen nekem ez kell!!! Csak azt sajnálom hogy hát nem túl olcsó a fejlesztés így még kell várnom hosszú ideig 😞
Mert ugye kell maga a kártya,egy nagyobb és jobb táp.. ami jelenleg van az szar..
Meg hát egy 2x4gb memória kit.. késöbb meg mégegyszer ennyi.
Meg még SSD-n is gondolkodtam.. főleg hogy szerintem haldoklik a merevlemezem..
Szerk: A nagyobb azt takarja hogy több wattot tud leadni
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@Zsoltiv0: Átérzem, én is most álltam bele egy kis upgradebe, 55ezerbe fájt a téma, de végre elengedtem a ddr3-as őskövület fx-et 😃
0
0
0
0
zelcsi avatar
@ben_aloha: és mi lett helyette? 😀
0
0
0
0
wgeorge85 avatar
Core i7-3770 mellé érdemes lenne vennem RTX 2060-at a Ray Tracing miatt, egyáltalán bírná a processzorom?
Meg lenne értelme vagy csak új proci mellé lehet létjogosultsága?
0
0
0
0
💬 4
Quadgame94 avatar
@wgeorge85: 2060-at semmiképpen ne az RT miatt vegyél. Gyenge benne nagyon. 3770 mellé szerintem még okés lehet, de olcsók ryzenek (2600 pl) azért az jobb lenne hosszútávon. Amúgy én 5700-at vennék. Egy árban vannak, de az 5700 gyorsabb és több VRAM-ja is van. Összesen mennyi a kereted rá?
0
0
0
0
wgeorge85 avatar
@Quadgame94: Egyenlőre csak a harmad VGA telne ki... 😆
De valóban a Ryzen 5 2600 jobb alternatíva lenne RX 5700 XT mellé.
0
0
0
0
no avatar
@wgeorge85: RT miatt nehogy megvedd, használhatatlan rajta 😃 Már komplett platform csere esedékes nálad, komolyabb kártyát már nem vennék a 3770 mellé.
0
0
0
0
wgeorge85 avatar
@LordSzalko: Köszönöm az információt. 😀

Forza Motorsport miatt is gondoltam az RTX 2060-ra,
de így is 32,2%-al fogná vissza a procim az RTX 2060-at sajnos,
és a GTX 1660-at se tudja kihajtani 16,8% híján...
0
0
0
0
no avatar
RTX 3080 Checkout Simulator
[LINK]
0
0
0
0
💬 1
Zsoltiv0 avatar
@LordSzalko: Hát ez meg mi a franc?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Láma kérdés: 6GB-s OEM GTX Titanért van értelme kiadni 50 rugót?
0
0
0
0
💬 4
Memento Mori avatar
@SuperPuma: Én nem venném meg. 1070 teljesítményét tudja, de csak 6GB memóriával. Inkább 1070-et vagy 1070 ti-t néznék helyette. +2GB vram jól jöhet a jövőben.
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Ha játékra kell, akkor egy használt 1060 6GB-al sokkal jobban járnál, utóbbit 45-ért is megkapod.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: Ja, az jó cucc. Tavaly vettem egy MSI-t. Igazából most nem akarok PC-t venni (kajakra kölcsön laptoppal nyomulok 😃 )...viszont a Serious Sam miatt lehet fogok.
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Én is kölcsön karival nyomulok jelenleg, amúgy ja várós a játék nagyon ma már lehet majd tolni 😃
0
0
0
0
vyne avatar
Holnap is 2-3 korul nyitjak meg a gpu csapokat vagy mar reggeltol lehet varni?
0
0
0
0
💬 14
no avatar
@vyne: September 24th, 6 AM PST
0
0
0
0
vyne avatar
@LordSzalko: Cheers.
Kivancsi leszek elfogy e ez is egy sec alatt.. 😃
0
0
0
0
no avatar
@vyne: Sok reményt nem fűznék hozzá 😜 Én kb. le is mondtam az NV modellről és custom-al számolok 😆
0
0
0
0
vyne avatar
@LordSzalko: Most megnyitottam elore egy par customot ami nem 1600 font... 😃
Palit meg inno 3d, ilyesmi. Ha megint elfogy ugy az nvidianal mint az elso korben akkor veszek en is customot.. ***ott idegesito amugy, hogy ennyi penzt kiadok es akkor meg nekem kell aggodni ilyeneken.. 😃
0
0
0
0
no avatar
@vyne: Én egyenlőre nem is biztos, hogy 90-est veszek mert még továbbra sem látok teszteket sajna ami alapján döntenék hogy van e értelme, a legutóbbi leak alapján akkora különbség volt köztük amit én házilag ráhúzok a 80-as modellre 😆 Nagyon el lett b*szva ez a release sajnos.

Ha meg a 80-as modellt most behúznám a héten majd később a 80S-t akkor még úgy is jobban járnék nagy eséllyel.
0
0
0
0
vyne avatar
@LordSzalko: En nem tudom, hogy birok e annyit varni.. kitudja mikor jon vissza a keszlet...
En is jobban orulnek egy 80-nak igy a leakeket latva kulonben.

Valaki arulja mar el amugy, hogy miert nem csinaltak meg pre orderbe ezt mint mindenki mas, pl oculus a quest 2-vel. Nem lett volna ez a szegyenteljes release.
0
0
0
0
no avatar
@vyne: Az lenne a legjobb, a rendszer sorba állítaná az előrendeléseket és ha éppen te következel a sorban akkor a rendszer neked küldi a kártyát, nem kell minden készletfeltöltést sajátkezűleg vadásznod. Ha ezt az Apple, Oculus, Valve képes megcsinálni, akkor szerintem az NV-nek sem lenne nehéz 😆 Egyből kevesebb lenne a negatív visszhang a release-t illetően.
0
0
0
0
vyne avatar
@LordSzalko: Remelhetoleg tanultak ebbol es a kovetkezo szerianal mar igy csinaljak.. 😃
0
0
0
0
vyne avatar
@LordSzalko: Nevetseges. 13:58 kor mar nem volt keszleten.....
0
0
0
0
no avatar
@vyne: Hát az epic RIP, üdv a custom-ok között 😆
0
0
0
0
vyne avatar
@LordSzalko: Customok is pre orderesek. A legkozelebbi october 30 for *** sake... 😂
0
0
0
0
no avatar
@vyne: Most látom vannak már tesztek UwU 😃

Szerk.: Nem vagyok elragadtatva, marad a 3080 majd később a 3080S, ennyit nem ér avg. 10fps (eskü legszomorúbb nap ez 2020-ban 😆😉
0
0
0
0
vyne avatar
@LordSzalko: Hat igen.. Remelem azert nem kell ev vegeig varnunk. Lassan ott tartok, hogy veszek egyet ebayen 1200-ert... Jk... 😃
0
0
0
0
no avatar
@vyne: Én csak arra várok, hogy az Alza beárazza végre a karikat és megyek is érte. Hétvégére már adnám ha meglenne.
0
0
0
0
carl18x avatar
Jön az új széria! 😀
https://media.icdn.hu/content/entity/2018/04/41302/opt-5d2523d9d94d5gt1030-01.jpg
0
0
0
0
vyne avatar
[LINK]
Ez alapjan elegge elgondolkozom, hogy megeri azt a jo par szaz font +-t a 3090 Jovoheten minden kiderul mondjuk.
0
0
0
0
💬 12
Quadgame94 avatar
@vyne: Alapbol raifzetnel rendesen meg ha a papiron levo differencia is kijonne. 20%-al tobb mag van rajta, orajel is ugyan az. Nyilvan a savszelesseg tobb meg. VRAM nem ad meg pluszt max 3 jatekban. Szoval ha 1.2x gyorsabb akkor is 2.14x fizetsz rá. Ez 78 százalékos ráfizetés, 20%-os novekedesre. 35% felett gondolkodnék el. De amugy sztem atlagban 15-18%-al lesz 4K-ban. 1440p-ben max 12%. Nem hiaba Jensen is azt mondta h a 3080 a flagship.
0
0
0
0
vyne avatar
@Quadgame94: Elegge gondolkozom most, hogy lehet a 3080-al jobban jarnek. Persze a legjobbat akarom de 6-10 fps-t azert nem er meg ennyi penzert. Valahogy tobbre szamitottam, mondjuk ugy 20-30 fps kulonbsegre. Akkor nem is gondolkoznek rajta.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@vyne: Igen. 3080 sztem is sokkal jobb. Plusz a 3090 nem a teljes lapka. Helyedben megvennem a 3080-at, es jovore meg a 3080 Ti-t amikor megjelenik. Sokan csalodni fognak a 3090ben. Sztem az ara is eshet majd, mert teszteket latva nem sok gamer fogja venni.
0
0
0
0
vyne avatar
@Quadgame94: Valoszinuleg ez lesz. Meg azert megvarom a jovohetet de ha ez beigazolodik akkor 3080, es ahogy mondod majd jovore a super vagy a ti, akarhogy is hivjak majd.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@vyne: Nagy általánosságban (elviekben) az a tendencia látható, hogy a 3080 lesz High-ban a legmegérősebb, mivel a 3090 arányában nem tud annyival többet, mint amennyivel többe kerül a 3080-tól, illetve ugyebár nagyon nagy kérdés mikor jön a nagyobb rammal szerelt 3080 is, mert ez az üzletpolitika az NV részéről botrányos. Behülyítettek mindenkit, hogy mi brutál, aztán ramot meg lehagyták.
0
0
0
0
vyne avatar
@Andor1997: Hat igen, igy mar en is latom, felteve ha igaz a leak. Kiderul minden jovoheten.
Ha igaz akkor 3080 lesz, azt sem banom ha nem Fe. Kijon a 3080 ti super hyper verzio akkor meg ugy is valtok arra.
Termeszetesen en sem nagyon ertek egyet ezzel, amit csinalnak ezekkel a super kartyakkal de sajna nincs mit tenni csak bologatni.
0
0
0
0
no avatar
@vyne: Én biztos megvárom az értelmes teszteket róla. De, ha tényleg csak ennyi akkor süthette volna még tovább is azt a BFGPU-t mert ez így karcsú. Az meg a másik, hogy már rég mehetnék a 80-as karival és nem kellene hallgatnom a csapágyas 980Ti-t 😆
0
0
0
0
vyne avatar
@LordSzalko: Azt en is megvarom. En ettol azert tobbet vartam/varok ennyi keshert...
Csapj fel egy fulest, akkor ugy sem hallod.. 😃
0
0
0
0
no avatar
@vyne: Az a baj, hogy amiért tudom hogy kerreg b*ssza a csőröm és úgy is az foglalkoztat 😃 Komolyabban nyűglődni meg nem szeretnék vele mert amúgy se az enyém.
0
0
0
0
vyne avatar
@LordSzalko: Na nem baj, sokaig mar nem kell hallgatnod, nyugtasson ez. 😃
0
0
0
0
no avatar
@vyne: Na ja, csak akkor tényleg morci leszek ha potyára vártam ennyit a 90-es karira ami lényegében semmivel sem jobb, de majd a rendes teszteknél kiderül mennyi az annyi 😃
0
0
0
0
vyne avatar
@LordSzalko: En mar most is kezdek morci lenni.. 😃 Amit eddig leakeltek ezen az oldalon az nagyjabol mind bejott sajnos. Azert en is remenykedek meg.. 😃
0
0
0
0
Szamp avatar
Üdv. Valakinek tapasztalata AsRock kartyaval?
0
0
0
0
💬 5
botmunpls avatar
@Szamp: Ventilátorokat tesznek rá, így oldják meg a hűtést és árammal megy.
Bővebben?
0
0
0
0
Szamp avatar
@botmunpls: Megbizhatosagra gondoltam...joval olcsobbak mint az Asus msi, Saphire. Ennek gondolom oka van. Silanyabb ventik vagy egyeb, esetleg mivel kisebb név a szakmában vagy nem tudom...
0
0
0
0
no avatar
@Szamp: Konkrét típus? Összességében hangosabbak, nem hűtenek olyan szinten mint a nevesebb/drágább típusú hűtők ettől függetlenül nem olyan rosszak. Olcsó alternatívaként lehet számolni velük.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Szamp: Az asrockból sem a gagyit kell megvenni és kapsz ott is minőséget a pénzedért. Nekem eddig még soha nem volt semmilyen gondom, vagy garis ügyintézésem a gyártóval. Az asus, az msi, az evga is gyártanak kevésbé minőségi kártyákat. Minden "ismertebb" gyártónak van csúcsminőségű, csúcskategóriás termékcsaládja. Egy asrock fatality deszka van olyan minőség mint egy ROG lap. Hasonló árkategóriában természetesen.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Szamp: Na látod, így máris több hasznos válasz érkezett 😃
0
0
0
0
EchoMMM avatar
Valaki el mondaná hogy jelenleg miért drágultak meg a kártyák ? Pont most kell amikor akarok venni ... Rx 570 75 ezer ft . Még a szerencsétlen GTX 1650 kártya is 51 ezer helyet 54 lett . Megint kezd be indulna ez a bitcoin hülyeség ? Anno a gt1030 alatt ugyanez volt . 28k helyet lett 35k . De ebbe az a jó hogy ez mindig akkor van amikor én akarok venni kártyát .
0
0
0
0
💬 17
Quadgame94 avatar
@EchoMMM: A piac alapból haldoklik kb. 6 hónapja. RX 5600 XT ami egyedül megéri, vagy talán a 2060 és ez felett. Ezek alatt csak is használt. Most árulom a 470-em 27 ezerért és nem akarják megvenni, pedig GAMING X modell. Persze ez csak MO.-ra vonatkozik. Köszi forint. Mennyi a keret am?
0
0
0
0
EchoMMM avatar
@Quadgame94: Nagyon Max 60k . De inkább 50-55 ezer ft be gondolkodok . De az is csak majd vagy most október vagy majd Novemberben csak . Majd a fizu eldönti hogy hogyan lesz . Bár én úgy veszem észre hogy jobb lenne minél hamarabb mert igen kezdenek az árak elszállni . Remélem még 1 hónapig azért nem mennek annyira fel Nvidia oldalon ha már Amd oldalon az egekben vannak az árak . Rx 570 vennék szívem szerint de ha 1650 lesz azzal is beérem . Egyébként a 470 elég jó kis kártya mai napig . Ismerősnek van és rosszat még nem mondott rá .
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@EchoMMM: Te kiadnál 55 ezret 570-ért? Rengeteg sok év garanciás RX 580 van 45 ezer körül hardveraprón, számlával, dobozzal stb.. Ezek már ugye nem bányász kártyák amúgy. Sajnos ez nem fog változni, mert új kártyák ebbe a kategóriába nem jönnek. Csalódtam az RX 5500 XT-ben, kb 580 szint és drága is.
0
0
0
0
EchoMMM avatar
@Quadgame94: Az is mikor hogy van eladó . Volt hogy láttam 40 ezerért 570 kártyát de van amikor szinte semmi olyan nem volt . Használt piacon azért nem vásárlok mert szerintem sokkal neccesebb az egész mint a boltba le adom a rendelést és 2-3 napra rá itt van nincs tökölés meg gond vele. Bár nem tudom hogy ténylegesen hogy megy az egész mert még soha nem vettem használtan semmit se a nettről . rx 5500xt néztem én is régebben és igen egy 580 szinten van .
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@EchoMMM: Én a 470-et személyesen vettem egy sráctól itt debrecenben. Hardveraprón van egy pont rendszer, lehet a másikat értékelni. Eladóként van 40+ pozitiv értékelése és 0 negatív akkor abban megbízhatsz simán. Most rengeteg 570 és 580 van fent.
ASUS ROG RX 570: [LINK]
RX 580 Nitro+, bontatlan: [LINK]
0
0
0
0
EchoMMM avatar
@Quadgame94: Most van igen de mire oda érek nem lesz az tuti. 😃 Ezért és a boltit nézegetem csak ne szálljanak el az árak legalább Nvidia oldalon.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@EchoMMM: Most is van amugy 1650 Super 60 ezer alatt. Szerintem lesz jövő hónapban is.
0
0
0
0
EchoMMM avatar
@Quadgame94: Remélem. 60alatt 1650s elég jó ár.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@EchoMMM: Ez relatív. A piac semmit nem lépett előre ebben a szegmensben az elmúlt 4 évben.
2016: RX 480 kb. 65 ezer volt.
2017: RX 580, drága volt a mining miatt
2018: RX 580 kb. 80 alatt az év első felében, aztán 70 alatt
2019: RX 580 55 ezer alatt

Szóval ugyan az a teljesítmény ugyan annyiba kerül kb. 4 éve. Ez szomorú.
0
0
0
0
EchoMMM avatar
@Quadgame94: Én ilyen régóta nem követe ezeket az árakat de durva így olvasni . Egyébként már nem terveznek ilyen olcsóbb kategóriás kártyákat piacra dobni ? Se amd se Nvidia felől semmi . Oké tavaly jött a 1650 bár már az is lassan fél év kb és már 2 éve . De ha meg nézzem az Amd oldalt ott meg az rx 570 3 éves gpu és azóta nem hiszem el hogy nem tudtak volna valamit fejleszteni és olcsón ki dobni . nekem ezeket a gyártok , piac működése stb magas .
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@EchoMMM: AMD oldalról a gyártástechnológia volt az akadály az olcsósításra, plusz az 570, meg 580 nagyon olcsó előállítani már. Az 5500 XT azért lett 169/199 mert 7 nm azért nem a legolcsóbb. Nvidia viszont kidobhatta volna az 1650 Supert rögtön. Meg hát verseny sincs... ez a verseny a 300 dollár körüli kártyákba ment át. Külföldön mindenki minimum ezeket veszi, abból a fizetésből ez semmi. Szerintem max az lesz hogy az RTX 3050 egy 1660 Ti szintjén lesz kb. 180 dollárért. Amúgy lépett előre a piac, csak 4 év alatt a forint annyit romlott, hogy mi azt nem vesszük észre. 1660 Super 35%-al gyorsabb mint az 580 és 240 dollár. Csak mostmár a 240 dollár nem 65-70 ezer...
0
0
0
0
no avatar
@EchoMMM: Én is most agyalok vga cserėn, de nagyon fent vannak az árak. Én egy gtx 1060 3gbt cserélnék, de sajnálok kiadni 60-70ezret egy 1650 superre. Annyival nem is jobb. 1660 meg 75felet.Ami meg igazi elorelepes lenne, az mag 100felet.Azért jók mėg azok az 570-ek.Én tavaj novemberben vetem egy sapphire rx570 pulse itx 4gb vgat 43ezerbe.Igaz egy hét múlva ment vissza gariba és ebből lett a 1060, de azért ez az áremelkedes szörnyű.
0
0
0
0
EchoMMM avatar
@manli: Igen sajnos ez nagyon nem jó hogy ennyire mennek fel az árak . Főleg hogy én Novemberben fogok csak oda érni nagyon nagy valószínűségél és addigra még rosszabb lesz minden . 😞 . Max ha annyira eldurvul az ár akkor ugrik a kártya csere idén . Amit nagyon sajnálnám mert egyre jobban gyengül a 1030. Félek hogy most a Cyberpunkkal szembe se lesz meg a 30 fps de majd meglátjuk . Rx570 kártyát használtan vetted vagy új volt ?
0
0
0
0
no avatar
@EchoMMM: Új volt az 570 (alza) amúgy egy 560-at váltott és számomra hihetetlen külömbség volt a két vga közt. A metro exodust végig vitte, aztán a wolfenstein youngblood alatt mindig kifagyott. Visszakuldtem és 29nap várakozás után vissza a lóvé. Én nem vennék használt vgat. Ezzel gond volt és a lóvé haza jött. Egy használtnàl ez bukta sajnos. Szerintem a két vga egy szintén van. 570vs1060 remélem lejjebb mennek az árak és találsz egy jó meg fizethető vgat.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@EchoMMM: A 1660/S/Ti árai nem különösebben változtak, csak az alatta lévő szegmensben.
Az ethereum valamennyire felpörgött, ami miatt az amd-k ára felmehetett, de jobbára itt a "járványügyi" intézkedések miatt lehet, a határzárak, leállások stb, meg a gyengülő forint/erősödő dollár. Valsz ha tovább vársz, még jobban fel fognak futni az árak, mert most kezdenek eldurvulni a korlátozások.
0
0
0
0
EchoMMM avatar
@botmunpls: Hát akkor Novemberben lehet lesz 70k is az a 1650 😆 . Akkor csak halasztás lesz . Mert annyit nem tudok meg nem is akarok kártyáért adni . Sajnálom rá a pénzt .
0
0
0
0
botmunpls avatar
@EchoMMM: Akkor lechardvert v hardveraprót tudom javasolni. Így elsőre:
https://hardverapro.hu/apro/uj_bontatlan_gigabyte_geforce_gtx_1650_gaming_oc_4_3/hsz_1-50.html
https://hardverapro.hu/apro/msi_gtx_1650_ventus_xs_oc_3/hsz_1-50.html
https://hardverapro.hu/apro/gigabyte_gtx_1650_windforce_oc_4gb/hsz_1-50.html
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
I7-2600 bírni fog a GIGABYTE GeForce GTX 950 WINDFORCE 2X OC 2GB GDDR5 128bit videokártyával?
0
0
0
0
💬 9
no avatar
@Zsoltiv0: Egy 580-t tegyel oda.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@Zsoltiv0: Ezzel csak annyit akart mondani,hogy simán kihajt egy erősebb kártyát is.
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
@Viktorinho: Fú annak nagyon örülök! Köszi szépen a választ! 😀
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Zsoltiv0: Meg azt is akarta mondani hogy az a 950 rettentően gyenge már.
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
@Quadgame94: Jobb mint a jelenlegi.. és hát kinek mi a gyenge.
Én nem PUBG meg a legnagyobb gépigényű játékokal szeretnék játszani. Majd veszek egy 970-t egyszer ha lesz pénzem és akkor majd tudok egy kicsit nagyobbal is.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Zsoltiv0: Persze annál jobb lesz sokkal mint ami most van.
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
@Quadgame94: Hát... ha addig nem hal meg a gépem,mert kezd szarakodni..
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
@Quadgame94: Üdv,elnézést hogy így mondhatni "lehordtalak" valóban igazad volt azóta egy másik kártyán gondolkozom.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
Rohadtul idegesített a videókártyámon a fehéren világító ASUS logo. Szétkaptam a féltéglát, kioperáltam a háttérvilágítást és egy darab méretre vágott kék plexivel modoltam a cuccot, hogy ne világítson és jobban passzoljon a gép színvilágához.
https://kepkuldes.com/images/fff9aecfbb37b6fb8458a1bebf40a3d3.jpg
0
0
0
0
💬 4
Puffin avatar
@Memento Mori: Tettem volna rá kék átlátszó fóliát és kész... 😆
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@Puffin: 😂😂
Elsőre hasonló műveletben gondolkodtam, de azért csak gyáribb szaga van így a dolognak. 😀
0
0
0
0
Zsoltiv0 avatar
@Memento Mori: Na ha nekem meg lesz a kártyám az is elvileg villogni fog.. lehet egyszínű meg mitudomén ilyen csili vili RGB is. Remélem ha idegesíteni fog akkor ott ki lehet majd kapcsolni. Én szétkapni nem merem 😆
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Zsoltiv0: Semmi gond. Kerettől függően én RX 570, 580-at ajánlok. Viszont 8 GB ram is kellene. 4 GB kevéske lesz.
0
0
0
0
noNameFPS avatar
A 3080 jó vétel lehet, de az a igazság, hogy a 10gb vRAM kevés. 4k/2k felbontásra már most alig elég a 11gigám. Az idő állóságot nézzük szerintem nem éri meg igy. Majd a 3070/3080 Ti/super/mega/giga/legendary vagy akármilyen néven jövő kártyák lesznek a befutók. Persze aki olcsóbb krátyában gondolkodik annak a 3070 elég jó vétel. A használt piacon is érdemes lesz most nézegetni a levetett 2080/ti vagy 1080ti elég jó árban lesznek.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Vélemeny a tegnapi bejelentésekről? Sokat meg lehetett tudni azóta:
SM szám ugyan annyi, de az FP32 unit duplázva lett, ezert írnak dupla CUDA mag számot. Ez duplázni viszont nem fogja a játéj teljesítményt, csak maga az architektúra képest lesz eldönteni mi a jó neki (FP32, Integer)
3070: Nagyon megéri. Nagyjából 2080 Ti-vel lesz egy szinten. Minimálisan lesz gyorsabb. rip 2080 Ti tulajok.
3080: Annyival dragabb amennyivel gyorsabb lesz mint a 3070. Szóval ez is jónak igerkezik. 2080 Ti + 30%.
3090: Fura hogy az Nv nem mutatott relativ teljesitmeny adatokat a 3080-hoz kepest. Szten max 20%-al lesz gyorsabb, de cserébe plusz 2x annyiba kerul. Én biztosan nem vennem ezt meg, ha csak munkam miatt nem kellene. Csak jatekra ez hatalmas pazarlas. Főleg hogy 3080 Ti is jön 100%.

3060: Biztosan 8 GB-val jön. Es 2080 Super lesz a megcelzott teljesitmeny. $349

3080 Ti, illetve dupla VRAM: Ha az AMD megszorongatja őket, márpedig 2080 Ti meglesz nekik is, illetve 2080 Ti + 25% is - akkor valszeg duplazzak a VRAM-ot es emelnek az órajeleken majd.
- 3070 Super: 16 GB VRAM, 1.9 GHz Boost = $599
- 3080 Super: 20 GB VRAM, 1.9 GHz Boost = $799

Nem kell leirni az AMD-t sem. 3080-at telejsen talan nem verik meg, de árban alá vághatnak. 3070 meg lesz bőven. A Series X-ben lévő chip előállítása kb. 5700 szintjén van siman adhatjáj 400 dollárért. Meglátjuk.
0
0
0
0
💬 3
carl18x avatar
@Quadgame94: Big Navi Maybe 6900XT 80 Cu-val valóban kb a RTX 3080 szintjére jöhet fel. De ha jobb árban adja már sok embert sikerült megvennie.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@carl18x: Meg több VRAM-al. Figyeld meg hogy a 3070 ellen 16 GB-al mennek majd, a 3070-3080 kozott lesz egy 20 GB-os kartya, es a top az 24 GB lesz.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Quadgame94: 1-2 hónapon belül majd kiderül 😃
Remélem az átlag emberekre is gondolnak akik csak 200-300 dollárért vásárolnának videókártyát. Oda jöhet a RTX 3060/6600XT 😃
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
Sziasztok!

Nem maradnak meg a szín, kontraszt, stb. beállítások Windowsban, amit az nVidia Vezérlőpulttal beállítok. Minden újraindítás után beáll alap értékekre, de a számok azok maradnak, amit én beállítottam, csak nem azokon működik. Tehát beállítom mondjuk a fényerőt 37 százalékra, újraindítom a gépet, és bár a csúszka 37 százalékon áll, a kijelző 50 százalékon (alapbeállítás) működik.

Ez mitől van, mit lehet tenni ellene?

Köszönöm!
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@Hegyirablo: Igen mert maga a Windows felülírja a beállításait a saját alapértelmezett értékeire. A prioritásokat kell átállítanod és akkor az NV-s beállításaiddal fog eljárni.

Ez megmutatja mi merre:
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@LordSzalko: Köszönöm! Megtaláltam magam is ezt, de Neked is köszönöm. Mondjuk volt némi user error is, de a lényeg, hogy már jó.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Ki várja a next-gen kártyákat? Próbáltam a legtöbb infot összeszedni és nálam ezek a teljesitmények és specifikációk jöttek ki.

Nvidia:
Szeptember:
RTX 3090 FE - $1349 = RTX 2080 Ti +50-60%
- 5248 CC
- 2 GHz Boost
- 24 GB GDDR6X - 19.5 Gbps - 384-bit
RTX 3080 FE - $899 = RTX 2080 Ti +20-25%
- 4352 CC
- 2.1 GHz Boost
- 10 GB GDDR6X - 19 Gbps - 320-bit
RTX 3070 FE - $649 = RTX 2080 Ti +5%
- 3328 CC
- 2.25 GHz Boost
- 8 GB GDDR6 - 16 Gbps - 256-bit
December:
RTX 3060 FE - $449 = RTX 2080 Super +5%
- 2560 CC
- 2.3 GHz Boost
- 8 GB GDDR6 - 16 Gbps - 256-bit

AMD:
November:
6900 XT - $700+ = RTX 2080 Ti +25-30%
- 72 CU, 4608 SP
- 2 GHz Boost
- 20 GB GDDR6X - 20 Gbps - 320-bit
December:
6800 XT - $549 = RTX 2080 Ti +5%
- 56 CU, 3584 SP
- 2.15 GHz Boost
- 10 GB GDDR6 - 16 Gbps - 320-bit
6800 - $449 = RTX 2080 Super +8%
- 52 CU, 3328 SP
- 2.02 GHz Boost
- 10 GB GDDR6 - 16 Gbps - 320-bit
Január vagy Februaár:
6700 XT - $349 = RTX 2070 Super +6%
- 40 CU, 2560 SP
- 2.25 GHz Boost
- 8 GB GDDR6 - 16 Gbps - 256-bit
6700 - $289 = RTX 2070
- 36 CU, 2304 SP
- 2.1 GHz Boost
- 8 GB GDDR6 - 14 Gbps - 256-bit
0
0
0
0
💬 21
Yezi_ avatar
@Quadgame94: RTX 3060/RX 6800-zal szemezgetek, bár a 6700 XT is jónak tűnik ezzel az árazással. Remélem nem húzzák túl sokáig a piacra dobást, lehetőleg még az év vége felé szeretnék beújítani egy erősebb kártyát. 😶
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Már alig várom, hogy mehessek a 3090-ért ~1400$ környékén bőven megéri 2080-ról, ha hozza ezt a pletyka szintű teljesítmény többletet. Mondjuk inkább custom-al szemezek a 2x8 vagy 3x8 pin miatt több OC-t látok bennük.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@LordSzalko: Ez csak msrp. Nagyon lomitalt lesz az FE az AIB meg inkabb 1600 felett lesznek ami itthon 550 ezer alatt nem all meg. 75 fpst hoz atlagban 4k-ban max beallitasok mellett a 2080 Ti (TechpowerUp - 22 jatek), de ha a 3090 hoz 120at az mar valami lesz. Sztem akkor sem eri meg. 550 ezer az rengeteg egy vgaert mar sorry. 3080 majd hoz kb 100 fpst es fele lesz kb. Mar az is sokkal jobban megeri mint a 3090.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Engem speciel nem érintenek az itthoni árak, a jólétem meg nem ezen az 1-2 évre szóló kiadáson múlik hogy sajnáljam rá. A közeljövőben pedig 1440p-ben a legközelebb akarok lenni a 240fps-hez, szóval nekem megéri. Alternatíva nincs a karira, SLI-vel meg nem szórakozok mert halott ügy gamning szempontjából.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@LordSzalko: 1440-ben sztem 200 korul fog kozni a 3090, mivel a 2080 Ti 130 atlagot hoz a TPU szerint. En is meg tudnam engedni magamnak, de nem szeretnek 70%-os peofitot az Nv zsebebe tolni. Maga a kartxa gyartasa+hutes stb mac 500 dollar. Nekem ez elvtelen. De kinek mi.
0
0
0
0
vyne avatar
@LordSzalko: +1.
Ugyan ezen a velemenyen vagyok en is. Rohadtul varom mar a 3090-et! 20-30 fps meg rohadt sokat szamit am! 😃
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Quadgame94: 6900XT egy megint igen jó ár/értékű AMD kártya lenne! Csak most a driverek is legyenek jók az első naptól kezdve. 😃
0
0
0
0
no avatar
@19ati93: De mi rosszak voltak a driverek? Jah launch napjan.. Azota csend van-e korul..

Remelem az ATI erre lep majd valamit, 6700-ra azert kivancsi leszek ha lesz ilyen model [Vagy egy olyan model, ami veri a 5600 XT-t +10-15% teljesitmenyben..
0
0
0
0
no avatar
@ELERY: Az a “launch napján” volt pár hónap is, ATI meg már 2006-óta nem szereplő a piacon 😜
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@LordSzalko: 2020 januarban volt a driver gond. Nem launchkor.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Azelőtt is ugyan úgy voltak teljesítménybeli problémák több külföldi fórum alapján, csak utána lett még rosszabb a helyzet és indult meg a nagyobb refound hullám.

Szóval, lehet akkor kezdődött meg a nagyobb gond, de előtte sem volt egy szent a driver 😊
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@LordSzalko: Forumokra felmegyek most talalsz nem keves problemat nv oldalon is. En kovettem a hireket es az elott nem kerult be ez a mainstream-be. Januari driver okozta a problemak 90%-at. Aztan a 20.2, de a 20.3 mar ki is javitotta. Es most augusztus van es ez a tema mindig 😃 Meg ez alapjan kikelenteni hogy majd megint biztosan lesz... Nem hinnem hogy josolnia kene itt vyne-nak. Sokszor azt erzem itt, hogy nem valami melett kötnek ki a tagok, hanem valaki (AMD) ellen. Mintha szurkolnanak hogy legyenek gondok ismet. Erzelmeket bele vinni videkartya vasarlasba.... nonszensz.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Nekem egyik gyártóval sincs bajom, lenne nekem AMD kártyám is ha hozná azt mint az éppen akkori top NV (de nyilván ők több "fronton" állnak helyt egyszerre így nehéz is), ha annyira generálná az anomáliákat max menne a refound veszteni nem vesztenék vele semmit. NV oldalon meg sosem volt driver miatt anomáliám egyik játékban sem, pedig évek óta day 1 frissítek a legfrissebb verzióra.

Mindenesetre a driver-ek sokat fejlődtek az utóbbi időkben AMD oldalon, mondom ezt azért mert a 5700XT-t is szépen feltornászták vele 2070S szintre, kezdeti stádiumban meg ha jól emlékszem 2060S-el mérték a "silányabb" driver miatt.

Fórumokra én is járok napi szinten és tájékozódom, egyik oldal sem volt tökéletes driver fronton mindegyik tartalmaz hibákat, ez inkább a mennyiségükről és azok komolyságáról nem tudok rá jobb szót hirtelen magyarul lol szól, az utóbbiból az AMD-nél mindig is több volt az elmúlt pár évben, persze idővel javítják őket de így is jár vele egy rossz megítélés ami miatt az emberek inkább megveszik az NV-t, akik meg szimplán a legjobbat akarják ők ugyancsak mert sajnos egyenlőre még nincs alternatíva.
0
0
0
0
vyne avatar
@ELERY: Jah az a nap tartott majdnem fel evig, es van akinek meg mindig problemai vannak. Van aki meg mindig kuldi vissza szepen a kartyat mert egy rakas szar a driver. (Es most nem kell ugy tenni senkinek, mintha o irta volna a drivert). Valoszinuleg ugyan ilyen problemak lesznek jelen az uj kartyakon is. En tuti nem vennek amd-t.Spoiler!
Quad, mielott ide valaszolnal valamit, koszi de nem erdekel. 😃

Nvidia megbizthato, konkretan plug and play es nem kell szenvedni vele. Nekem mar ez a lelki nyugalom megeri a + par ezer forintot.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@vyne: 3 komment es mind a 3 rosszul tudja 😆 2020 januari adrenalin driver rontotta el a Navi kartyakat. Ami 5 honappal a megjelenes utan volt es amit a 19.12-re valo visszaallas vagy a 20.2.1 meg varasa meg is oldott. Szoval launch-kor nem volt semmi, ergo amit utana irsz annak semmi alapja. Amugy is maga a gond hardveres volt, mivel az RDNA egy hibrid architektura. Az RDNA2 teljesen mas. De azert jo hogy te a jovobe latsz 😆 lotto szamok megvannak?
0
0
0
0
vyne avatar
@Quadgame94: Latom nem jutott el a spoileres resz a fejedben levo processzorig..
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@vyne: Nem igazan érdekel, hogy téged erdekel e. Itt sokan olvassák és ha nem valós dolgokat ir valaki, ahhoz válaszolni fogok. A lényeg, hogy tisztázva legyen. Az meg, hogy téged nem érdekel, az a te dolgod.
0
0
0
0
vyne avatar
@Quadgame94: Ha nem erdekel, hogy engem erdekel akkor ne nekem valaszolj, ird kulon.

Annak ellenere, hogy te mit irsz en minden nap olvasom kulonbozo csoportokban, hogy szenvednek a kartyaval es a driverrel. Egyedul te kuldod ezt a szent hadjaratot..
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@vyne: En ma 6 threadet olvasram, hogyaz 1650 Super kartyak crashelnek 3 jatek alatt. Na bumm. Mondenutt vannak hibak
0
0
0
0
19ati93 avatar
@ELERY: Na-na több hó volt az. Sajnos nem pár nap.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@ELERY: A PS5-ben 2.23 GHz-ig megy a GPU, aminek pont annyi szamolo egysege van mint az 5600 XT-nek, meg az 5700-nek. Ezek meg 1560, meg 1750. Szóval plusz 670, illetve 480 MHz-el magasabb órajelen. 6700 simán jár majd ennyin, szóval gyorsabb lesz bőven. Plusz a magos is erősebbek lesznek. 6700 egy 2070 Super, a 6700 XT pedig egy 2080 Super koruli kartya lesz.
0
0
0
0
Bios1 avatar
Sziasztok segítséget kérnék egy problémára új videó kártyát vásároltam és nem ad képet ha benne van a kártya sőt karácsonyi zenét is kapok 2 hosszú 3rovidet utána néztem de nem találtam semmit a biosba!
Konfig.
i5 2400 3.1Ghz
8G ram
Nvidia 1650 gtx tuf gaming 4G
Lenovo thinkC m91p alaplap
400W táp

Előre is köszonom ha van valakinek ötlete!
0
0
0
0
💬 1
AMDMonsteR avatar
@Bios1: Kártya bios, nem kap áramot, nem érzékeli a hőmérsékletet, nem tud postolni PCIe csatlakozó hiba miatt, ventilátort nem észlel a BIOS a kártyán.
És még ezer más, ha csak a kártyával együtt van a hiba
0
0
0
0
bukta2 avatar
Amúgy oké hogy szeptember elején mutatják be az Ampere GPU-kat de az AMD is ekkora jön a Navival? Vagy azt mikor mutatják meg a nagy közönségnek?
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@bukta2: Szerintem nincs fix dátum még, annyit olvastam róla hogy év végére tervzik. Korábban amiket olvastam az mind csak spekuláció volt amik Augusztus vége/Szeptember/Október-i hónapokat jelöltek meg.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@LordSzalko: ja értem, kösz! akkor várunk!
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
Sziasztok!

Hát ha tud valaki írni valamit a gondomra.

Van egy teljesen új Sapphire Radeon RX 5700 XT Nitro+ kártyám. Ami azt csinálja, hogy beállítok neki valamit (pl. feszültség értékeket), majd alvóba rakom a gépet, utána esetleg újraindítom, és elveszti a megadott beállításokat.

Mitől lehet ez?

Köszönöm!
0
0
0
0
💬 5
19ati93 avatar
@Hegyirablo: Milyen programot használsz oc-hoz? Bevan állítva hogy pc inditásnál berakja az oc-t?
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@19ati93: Szia!

A Radeon szoftvert használom. Ilyen beállítási lehetőség szerintem nincs benne, amit mentek, azt indításnál be kellene töltenie. Elméletileg.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Hegyirablo: Próbáld ki pl msi afterburnerrel az oc-t.
0
0
0
0
AttiS avatar
@Hegyirablo: Itthoni másik gépben van egy RX570 , ugyanezt csinálja. Sajnos a radeon szoftver nem menti el a beállításokat, ezt orvosolni lehet egy mezei MSI afterburnerrel, beállítod hogy indítsa magát a géppel együtt és tölti az elmentett profilt azonnal.
0
0
0
0
no avatar
@Hegyirablo: A gyári progi valamiért nem menti el az OC-t. MSI Afterburner vagy bármelyik hozzá hasonló progi orvosolja majd ezt.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Gondolom sokan várjátok már a next-gen videokártyákat. Már csak azért is, mert lejjebb nyomhatják a jelenlegiek árait. De mit lehet várni tőlük? Lesz újra Pascal pillanat, amikor a x70 széria, olyan jó lesz mint Ti, fele annyiba kerülve? Vagy inkább az ismétlődik meg ami 2 éve, hogy az x80-as érie el a Ti szintet? Mindkettő bekövetkezhet, de egyik sem fog. Ugyanis olyannak lehetünk ősszel a szemtanúi, amelynek eddig nem. Kifejtem.

RDNA vs. Turing:
Kétséget kizáróan az AMD nem volt versenyképes az utóbbi 4 évben, ami a top, illetve premium szegmenst illeti. Ez sok mindenre visszavezethető. Első sorban a GCN-re, valamint annak a skálázhatóságára. Gondolok itt elsősorban a Vega kártyákra. Az AMD egy sokkal kisebb cég, illetve az erőforrásait kétfelé is osztania kell. Az AMD egy 6 milliárd dollárt bevételt hozó cég, miközben az Nv ezzel szemben 11. Viszont a kedvező gyártástechnológia és az új nem nagyfokú számítási teljesítményre alapozó RDNA meghozta azt amelyet sokan nem is vártak már tőlük. Sokan nem fogják fel mekkorát lépett előre az AMD a Navi 10 kódnevű kártyáikkal. IPC-ben (az az órajelenkénti utasításban) alig maradnak el a Turingtól, miközben a Vega a Pascal és a Kelper között volt nem egészen 3 évvel ezelőtt. Ősszel megérkeznek azok a kártyák, amelyek az RDNA2-re épülnek és akárhogy is én csak az AMD-t látom nyerni...

RDNA2 vs. ?:
Azért tettem kérdőjelet, mert az új architektúra nem fog lényegében versenyezni senkivel. Az AMD teljesen kibékül azzal is ha az emberek az új konzolokat veszik, azokban is ez lesz. Ilyet, hogy ez teljesen új technológiával debütáljanak konzolok még nem volt. Sokan nem értik mennyire erősek lesznek. A Series X grafikus teljesítménye 2080 Super és 2080 Ti között lesz. Ez lényegében tény. +23%-al több mag, azonos órajelen, de magasabb sávszélességgel és persze legalább 7%-al jobb IPC-vel, miközben a fogyasztás 25W-al kevesebb, mint az 5700 XT-nek van. Ez egyébként hivatalos Microsoft adat. Plusz az egész Series X-nek lesz 315W tápja... Mit jelent ez dedikált vonalon?

A felhozatal:
RX 6800 sorozat nagyvalószínűséggel maga az a GPU amely a Series X-ben lesz. Teljes 56 CU-val 2.1 GHz-en már 2080 Ti-nál gyorsabb teljesítményről beszélünk az XT esetében. Az AMD nem fog még egy lapkát gyártani, szóval 99%-hogy ezt fogják használni. A sima, nem XT variáns pedig lehet egy az egyben a Series X-es GPU, azaz 52 CU nagyjából 1.85 GHz-en. Ez 200W TDP-t jelent, tehát az AMD simán túlhajthatja a kártyákat a jobb teljesítményt előrébb tartva. Árazásban én 550 / 650 USD-t várok.
RX 6900 sorozat kaphat nagyobb lapkát, hiszen az előző csak 360 mm2. Tobb CU, magasabb órajel, több VRAM. Lényegében ez jellemezheti. Ha a gyártók bátran 300W főlé is mennek akkor pláne gyors kártyát kapunk. A fő kérdés a skálázhatóság. Az RDNA2 ezért jött lényegében létre és ezért nem kaptunk az első szériából gyorsabb kártyát. Mivel akkora előrelépést tapasztalt az AMD, hogy inkább megvárták a jelen helyzetet. Konkrétumokról nehéz beszélni. 72 CU a legvalószínűbb. Teljesítményben pedig 2080 Ti +40%. Ennél semmi esetre se várjon senki többet. Árban pedig 999 USD, de hajlok a 1200 körülire is.

Hol marad az Ampere?
Az Nv azt csinál amit akar. Mármint most nem durcázom, hanem szó szerint azt tesztnek amit akarnak. Annyira népszerüek, hogy eladják úgy is a kártyáikat, hacsak... Nyílván nem szeretnének egy Turing fiaskót újra. Az RTX kártyák eleinte elég rosszul fogytak, pedig konkurencia sem volt. Most hogy lesz árakban lejjebb kell adniuk. De illuziója senkinek ne legyen. Simán lehet, hogy a 3080 gyorsabb lesz valamivel az egyik AMD kártyánál pár százalékkal és mégis 100 dollárral többe fog kerülni. Az Nv 60-70%-os profitra megy és a brandjét kihasználva ezt el is érik majd. Plusz Raytracing... Nos, igen erről nem beszéltem még. RT-ben sokkal jobb lesz az Ampere. Ez tény. Viszont ez miatt premiumot is kell majd fizetni. A top Ampere akár 60%-al is jobb lehet a 2080 Ti-nál. Kitudja? Kevés az adat, és nehéz mihez nyúlni.

Verdikt: Izgalmas idők elé nézünk. Végre. Ha valaki nem is szimpatizál az AMD-vel, drukkoljon nekik, mert nélkülük maradni fognak ezek az árak. Sőt. Az AMD már megszabadított minket a 90 ezres 4 magos i7-től. Reméljük videókártyák terén is hasonlót alkotnak majd. Ha valami nem tiszta nyugodtan kérdezzetek.
0
0
0
0
💬 2
carl18x avatar
@Quadgame94: Jó volt ez a részletes elemzés, nagyon kiváncsi leszek az új kártyákra. Nvidia és AMD oldalon is idén még megjelenek az új harcosok. 😆 De az Nvidia lehetséges nem számitott arra az AMD ilyen erős hardvereket dob piacra, ez magyarázhatja a pletykák szerint hogy sokkal többet eszika 3000 széria mint az előd. Az új 12 tüs tápcsatlakozó is megjelenik a kártyákon a hirek szerint. Nyilván az Nvidia is tudja nem dobhat gyengébb kártyát a piacra mint az AMD, azért 2X az 5700XT ereje egy GPU-ban már elég brutális teljesitmény.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Quadgame94: Wáo jó volt ezt elolvasni! Hamarosan kiderülnek a dolgok! Hajrá AMD! Drukkolok nekik mert a béka segge alól jött vissza a cég! Kegyetlen mit hoztak össze! Kegyetlenül szurkolok nekik! Nem azét mert most mellettük tettem le a voksom hanem mert teljes mértékben megérdemlik! VGA-ban is azt fogom venni ami ár/érték arányban többet fog adni.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
Sziasztok!
Annyi segítégre lenne szükségem hogy van egy MSI GTX 1070 TI ARMOR kártyám és azt szeretném hogy ne menjen fel majd 80 fokra terhelés alatt. Pasztáztam kifujtam és még mindig pedig használom az msi afterburnert. Valaki valamit tud e ajánlani?
0
0
0
0
💬 17
Viktorinho avatar
@KrisztianRikardo: Hát az a kártya az MSI-nek a belépő szintje,nemhiába nem a legjobb a hűtése. Max annyit tudsz tenni,hogy afterburner-ben állítasz magasabb ventillátor fordulatot,hangosabb lesz,de hűvösebb. Meg ha jól látom vízhűtés van a procidon. Annyit tennék,hogy feljebb tenném a hűtőt a ház elejében ,hogy a felső két venti tolja a radiátorba a levegőt,így az alsó ház venti szabadon lenne és friss hűvösebb levegőt kapna a kártya. Mert így még a radiátor hőjéből is kap.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@Viktorinho: A tiédet megpróbálom feljebb rakom a proci hűtő ventilátor. De sztem azért van mert mióta az update féltette a Windows 10 legujjabb frissitését 100%ra megy fel a kihasználtság.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@KrisztianRikardo: Minden egyes youtube videóban 75-83 fok közt látom a kártyát. Ami gondolom a házak szellőzéséből adódó különbség. Ennyit tud az a hűtés ami rajta van... Én a házad szellőzésére gyanakszom, mert nekem egy sokkal kisebb 1070 Ti-m van, gagyibb hűtővel mint a tiéd és kb 70-75 fok az enyém is komolyabb gépigényű játékok alatt (AC, Metro, etc).
Bf V, GTA V és hasonló lightosabb gépigényű játékok 65 fokra sem melegítik fel. És nálam is a szellőzés számlájára írható, mert csak 800-900-as fordulaton járatom a zaj miatt a ventiket. Tekerd fel a fordulatokat és viszlát.
Cserélheted mondjuk arctic accelero-ra, vagy úgy 70-90K összegből víz alá lehet tenni. Vagy alul is feszelheted a kártyát, állíthatsz ventilátor profilt. Házad szellőzését is hatékonyabbá teheted. Vagy mindezeket egyszerre is akár.
Mondjuk nem tudom mi bajod a 80 fokkal. Az nem a csúcskártyája az msi-nek. Ha magas ez a hőmérséklet kicsit többet kell költeni kártyavásárláskor.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@KrisztianRikardo: Szia!

Vagy applikálsz rá két Arctic P12 PWM PST-t és örülsz. 😆
Illusztráció:
https://extreme.pcgameshardware.de/attachments/1061105d1542952019-aw-passt-ein-arctic-xtreme-iv-gpu-kuehler-auf-kfa2-1080-exoc-alternativen-fazit-120mm-luefter-auf-kuehler-installiert-10_fertig.jpg
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@The_Teacher_Man: Tancsi bá! Illesszen már be egyszer egy képet tisztességesen abba a nyavalyás hsz-be. Már harmadikos, de még nem megy. 😃 😃
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Memento Mori: ?? Mi a baj vele? 😳 Nálam tökéletes.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@The_Teacher_Man: Nem tölti be a képet. Csak a töltési animáció megy. De a te képeidnél gyakran. Ajánlom a [LINK] -ot.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Memento Mori: Akkor itt ( https://gepigeny.hu/gpu/geforce-gtx-1060 ) sem jeleníti meg a szörnyészetet? Amúgy imgur-t szoktam használni. Kár, hogy nincs olyan lehetőség, hogy az oldalra töltsünk fel képeket, külső megosztók nélkül...(mint pl a profiloknál. Ott érdekes, hogy működik a dolog...😕 )
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@The_Teacher_Man: Nem, ott sem tölti be a hsz-edben a képet. 😞
Szvsz itt is működne. Gondolom a tárhelyet nem ezzel akarják terhelni.
A profiloknál is bosszant, hogy rettenetesen lebutítja a feltöltött képek minőségét az oldal. Nem beszélve arról hogy sokszor volt a formátummal és a képarányokkal is kalandom már.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@The_Teacher_Man: Így mutat nálam szinte minden képes hsz-ed.:
https://kepkuldes.com/images/9209ce0a393984f9c6af997881ddd0de.png
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Memento Mori: Szomorú... 😞
[LINK]
[img]https://kepkuldes.com/image/Zy8qy7[/img]

De látod, ígysem jó...
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@The_Teacher_Man: A feltöltött képed alatt kattints át a beillesztőkódokra és az ott jelöltet csak illeszd be változtatás nélkül a szövegbe. Ne itt az oldalon használd a link beillesztése képként-et. Ha úgy sem jó akkor user error. 😕

https://kepkuldes.com/images/b8174b9840317e3fed3d355f581fb59d.png
0
0
0
0
FoLey avatar
@Memento Mori: Akkor nem vagyok egyedül,mert nálam sem tölti be.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@FoLey: Első körben azt hittem nálam van a gebasz. De többször láttam telóról, a cégnél is a gépen, meg itt is.
Minden esetre komolyan kíváncsi vagyok hogy csinálja, hogy nem működik nála.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Memento Mori: De akkor nálam miért működik? Ez is rejtély. Feltöltöm a képet, copy link, és itt beillesztem képként. Más oldalakon működik, itt érdekes, hogy újra kell tanulni mindent... 😕😢
https://kepkuldes.com/images/5a2614ba3ccfa9c742c05c5f02660ee2.jpg

De most máá ezt is tudjuk, köszönöm <3
Spam vége!
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@The_Teacher_Man: Ne kérdezz ilyeneket. Senki nem tudja. 😃
A lényeg a lényeg, most már okés. Tökéletesen működik.
Örülök, hogy sikerült rájönni. 😀

Szerk: Egyébként érdemes volt szotyizni a képpel, mert tényleg brutálisan néz ki. 😃
0
0
0
0
no avatar
@KrisztianRikardo: Állítasz neki magasabb venti fordulatot, ha nem zavar hogy nagyobb zajt fog eredményezni. Költeni már nem költenék a kártyára.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
Vajon anno a 1060 miért nem kapott Ti-t?😊
0
0
0
0
💬 2
ricsiricsV avatar
@The_Teacher_Man: Konkurencia hiány?
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@ricsiricsV: Mondjuk jahh...ott már elég sűrű lett volna a mezőny GTX részről is... De azért sajnálom, megnéztem volna egy pl. 7 gigás Ti-t belőle. 😀
0
0
0
0
no avatar
Hat nem tudom hogy ti hogy vagytok vele de en nem szivesen adnek mar ki +200 eu-t GTX 1060 +gtx 1070 ert AMD oldalon mar jobb a helyzet mert ott a RX 580 de a 570??
0
0
0
0
💬 1
Memento Mori avatar
@ELERY: Miért?
Én még mindig szívesebben vennék 70-80 Huf-ért egy 1070-et használtan, mint 580-at zsír újat ugyanennyiért. Kb 40%-al erősebb az RX-nél. A 1070 Ti meg jó 65% pluszt hoz hozzá képest. Szvsz most használtan bestbuy 1080P vagy akár 1440P vga.
0
0
0
0
botmunpls avatar
Sziaszok!
Korábban olvastam 1-2 helyen (talán ezen az oldalon, LordSzalko?😃😉 vízhűtéssel szerelt ref. hűtéses kártyákról, meg 1-2 külföldi benchmarkot láttam, hogy mennyivel hatékonyabban hűti a gpu-t a hagyományoshoz képest, de sok (érthető) anyagot nem találtam róla.
Valaki fel tudna világosítani, hogy ehhez mi/mennyi alkatrész kell, mennyibe kerül kb a legolcsóbb és egy átlagos gpu vízhűtés, megnöveli e a gpu élettartamát?
Tegyük fel pl van egy 1070Ti Aero-m, annak a vízhűtéses átszerelése adna neki pár extra évet? Gazdaságosabb lenne, mint egy hasonló kaliberű új kártyát venni (100-130k)?
0
0
0
0
💬 33
Default avatar
@botmunpls: Nagyjából annyiba kerülne a víz mint amennyiért a 1070ti-t eladnád.
Nem néztem utána pontosan de kb. 80ezer lenne a legalja.
Spoiler!
https://merlinhardver.hu/termek-reszletek/ekwb-ek-fc1070-gtx-ti-asus-rgb-nickel-3830046996480-49855

OC-ra érdemesebb szerintem vizezni inkább vagy ha nem tudod hova tenni a pénzedet 😀
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Default: Igazából ponthogy nincs sok pénzem és vmi költséghatékony megoldás kéne, hogy kevesebb kiadás legyen. Ezért gondolkodtam el ezen, hogy hátha megdobja pár évvel az élettartamot. Eladni amúgy nem szeretném mert kb 90%-osan kiszolgál. 😃
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@botmunpls: Akkor feszeld alul a videókártyát. Többre mész vele, mint a vízhűtéssel. A vizesblokk sem növeli meg önmagában az élettartamot. Az is csak akkor alkalmas erre, ha alulfeszeled. Nem a magas hőmérséklet illetve órajel károsítja a chipeket hosszútávon sem, hanem az árammennyiség amit kapnak. Processzorokra dettó ugyanez vonatkozik.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@botmunpls: 1070ti-t vizezni? Szerintem nagyon nagy értelme nem lesz. Ami jobb lenne akkor egy 1080ti-t megvenni akár a gyári vizeset vagy hybrideket belőle, de!csak akkor ajánlanám ha 1080p 60fps a cél még 2-3 évig mert 4k-ra nem ajánlanám sem a 1080-at sem pedig a 2080-at. Nekem a gainward 1080 2100-2150Hz-re húzva 70 fok-on megy 40%-os hűtéssel de körülbelül 10 fps-t adott a gyári 1962MHz-hez képest. :/ Ha elfogy a kártya akkor nem segít ki az oc sem.(szerintem de még nem volt rá példa, hogy megvártam volna sajnos)
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@botmunpls: Fölösleges szerintem. Ha tényleg jobb hűtést akarsz, akkor veszel egy GPU ventihűtőt, például Arctic Accelero III-IV-est és már is jobb szinten leszel hűtésügyileg, de ha nem tekered az OC-t, meg hasonlók, és rendesen takarítod, pasztázod, akkor ki fog tartani melleted még egy ideig.
100-130K között meg vagy kapod a GTX 1660 Ti/Super v. RTX 2060 (SIMA!) v. az RX 5600 XT kártyákat, amik konkrétan ugyanazt teszik le az asztalodra, mint a mostani 1070 Ti-od
Videópélda: [LINK]
Számolj azzal, hogy játékkódolástól, grafikai motortól is függ valamelyest a teljesítmény. Ha tényleg cserélni akarod, akkor RX 5700 XT (ez egy kisebb szintlépés lenne számodra) vagy RTX 2080. Vagy várj egy kicsit, jönnek úgy is az új kártyák szeptember környékén, ha minden igaz.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@MentaStrike: Azt az utángyártott hűtőt is néztem már, pcx-en elég jó értékelései vannak, az lenne a második opció.
1-gyel fentebb leírtam az indítékomat erre az elmebajra😃
50-70et még rááldoznék hogy pár évig kiszolgáljon, mert meg vagyok vele elégedve, azt leszámítva hogy fűt ezerrel, és úgy gondolom hogy a proci is könnyebben melegszik miatta.
Btw a vidiben a sima 1070 van, ezt egy másik helyen kitárgyaltuk a srácokkal hogy 5-10%-kal alatta van a 1660S a 1070ti-nek, mert én is félrenéztem egy tesztet 😃
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@botmunpls: A proci magától is melegszik, meg a számgép hűtésrendszerétől is függ egy szinten. Szép nagy légmozgatású és lehetőleg halk ventiket pakolj be, pl BeQuiet / Noctua, pl ha a gépház engedi, 140mm előre kettő, 120mm/140mm hátulra 1 db, ezzel is már jobb légmozgást készítve.
(Teszteltem a rendszeremet párszor lekapcsolt ventikkel, csak az ASUS Turbom ventije ment, és 1-2 óra netezés után se állt le a rendszer, hőfok is kb 50 fokra mászott fel, ez azonnal lejjebb ment ahogy csak bevezető és kivezető ventik indultak el, a procihűtő ventije továbbra is állt.)
0
0
0
0
botmunpls avatar
@MentaStrike: Úgy értem hogy rádob a procira is. Üzemi hőfok felett megy, pedig jól le lett pasztázva, arctic hűtővel, ami korábbi i7-eset elég jól hűtött. A házban van elől 2 meg hátul 1, felülre tervezek még 2-t, de sok reményt nem fűzök hozzá.
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@botmunpls: Van egy videó is, amin Luke az LTT-ből leteszteli, hogy mennyi ventivel éred el a legjobb hűtési teljesítményt és hol. 11:52-nél van a véglegesítés.
[url]https://www.youtube.com/watch?v=8OmkmluAYAQ&feature=youtu.be&t=408&fbclid=IwAR3xIACESHu2IPclaOleIj9k-ZeGDDiO-uCt😆RCuy48cdamdOYmFBjW35U[/url]
0
0
0
0
botmunpls avatar
@MentaStrike: Egyébként az arctic léghűtője is elég jó: https://www.youtube.com/watch?v=c7QwBtYyzCI
A vizezésen csak kíváncsiságból gondolkodtam el, hogy mennyivel lenne drágább/megéri e, de sejtettem hogy az Acceleros átszerelés lesz a befutó egyszercsak 😃
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@botmunpls: Én egy Accelero 3-ast szereltem, de nem találkoztam ezekkel a kis fém hűtőbordákkal a dobozban, nem tudom hogy az accelero IV-be már benne vannak ezek a kis hűtőbordák, amik a VRM-t és a GDDR RAMokat hűti.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@MentaStrike: Mind a kettőről pozitívakat olvastam eddig..😃
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@botmunpls: Van ilyen megoldás is 😎 :

https://linustechtips.com/main/uploads/monthly_2016_10/20160127_140427.jpg.ee43ddbcbf853500efb89b7660e86ce4.jpghttps://linustechtips.com/main/uploads/monthly_2016_10/20160127_151003.jpg.97982316103cd83fdb0e2c77300ca068.jpg
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@The_Teacher_Man: Tanárúr, és a hűtőborda? Az meg lett fúrva meg szegény? 😃
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@MentaStrike: Nem kell semmit sem furkálni. A gyorskötöző mindenre IS megoldás! 😎
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@The_Teacher_Man: Jézus, most látom. Lehet csöndesebb, de nekem valaohgy igénytelenebb lett ezzel a "szép" barna ventivel 😃
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@MentaStrike: Igen, ez nekem se begyere. Ellenben a Arctic P12 PWM PST már sokkal inkább és ez az egyik legjobb megoldás hűtőbordákra. 😀😀[LINK]
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@The_Teacher_Man: Inkább akkor már számomra ez:
[LINK]
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@MentaStrike: Persze, azt vesz mindenki, amit akar, de jelenleg tényleg az Arctic P12 PWM PST a best buy. 😀
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@The_Teacher_Man: Ennyi 😃
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@MentaStrike: Más kérdés, hogy a kérdés feltevőjéhez eljutnak-é a szavaim...😆😂
0
0
0
0
botmunpls avatar
@The_Teacher_Man: El, de nem nagyon tudom ezt a képet értelmezni 😃
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@botmunpls: Hát...ledobod a régi ventiket, marad a csupasz hűtőborda. Majd erre aplikálod rá szépen, igényesen a 2 db 120 mm-es ventiket, gyorskötözővel és örülsz, mert lesz egy hideg kártyád.
Ennyike 😎

Szerk.: Ennél olcsóbb megoldás nincs! 😆
0
0
0
0
botmunpls avatar
@The_Teacher_Man: 1 ventim van mert ref hűtős, úgyhogy így nem tudom kivitelezni, ezért nem tudtam a képet értelmezni
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@botmunpls: Akkor 1 ventit rax rá. Problem solved. 😃
https://i.redd.it/f45u2bi3lmi21.jpg
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@botmunpls: Amúgy ha jól láttam, akkor neked ilyen van:

https://image1280.macovi.de/images/product_images/1280/1203519_0__70608.jpg

Ami nem baj, mert ezen is elfér két 120-as venti. 😉 Valahol láttam már ilyen bolond build-et, mindjárt megkeresem...😀
0
0
0
0
no avatar
@botmunpls: Referencia kártyát ez esetben csak azért veszed mert úgy is le fogod szedni róla a hűtőt, szóval fölösleges lenne megvenni a drágábbat, vagy kapásból olyan verziót veszel ami eleve AiO-val szerelt, persze az jóval drágább mint ha te csinálnád és nem is olyan effektív, csak szebb de az utóbbi relatív 😃

Az én esetemben a szerelés majd úgy zajlik, hogy veszek egy szimpla AiO-t, ez mellé kell egy bracket (Kraken G12 például, de vannak más típusok is) az utóbbira szerelhető ventilátor is ami szépen hűti a VRM-et. Utóbbi történet kijön nagyjából 20-30-40k-ból attól függ milyen AiO-val szeretnéd hűteni, mert maga a bracket csak 7-12k, plusz ha még saját ventit szeretnél rá akkor nyilván annak az ára, ennyi nagyjából.

Régebbi kártyával már nem csinálnám meg ezt a műveletet, mert ez nem feltétlen a teljesítmény növelésről szól, inkább arról, hogy jobban érezze magát, meg nyilván én is hogy gyakorlatilag komoly OC mellett sem lesz hangja 😃
0
0
0
0
botmunpls avatar
@LordSzalko: Tehát ha jól értem vennem kéne pl egy ilyet (vagy ami kompatibilis a kártyával):
https://www.alza.hu/ek-water-blocks-ek-coolstream-se-360-slim-triple-d5000952.htm
Meg egy ilyet:
https://www.amazon.com/NZXT-Kraken-G12-Mounting-Compatibility/dp/B06ZZN9N85/ref=sr_1_8?keywords=nzxt+g12&qid=1568238089&s=gateway&sr=8-8

+1 venti esetleg és kb ennyiből meglenne? A célom a hőfok lehúzása és megdobni a kártya élettartamát, nem az OC. Először utángyártott hűtőt néztem ki, azután pattant ki a gondolat a vízhűtésről.

Amúgy a kártyát telibe a bányász láz közepén vettem, semmilyen buhera nem volt tervben, simán csak ez volt piacon, amit kinéztem jobb féle 1080-akat mindet elkapkodták előtte, a többinek pedig még jobban felnyomták az árát. Ezt úgy vettem, hogy egy srác újonnan árulta hardveraprón bontatlan iponos garival vásárlás napjától (úgy hogy az iponon már nem is volt hasonló se😃 )
0
0
0
0
no avatar
@botmunpls: Nem 😃 Maga az AiO már tartalmazza a pumpát, csövet és radiátort meg ami kell hogy működjön a rendszer. A Kraken G12 vagy akármilyen bracket csak azért kell, hogy fel tudd fogatni a kártyára + a bracket-en található egy 90mm-es venti foglalat ahová felszerelhetsz tetszőleges ventilátort.

Például: Kellene venned egy Kraken X52-t (Ez az AiO) és egy Kraken G12-t (ez pedig a bracket) összerakod és készen is vagy 😃 Tudtommal a Kraken G12 mellé már alapból jár a venti, persze kicserélheted ha nem megfelelő.

Nekem is a kövi kártyám lenne az első amit referenciaként veszek és le is vizezek az utóbbi módszerrel, kipróbálom sosem csináltam még, de CPU szemszögből abszolút bevált a dolog 😀

Azt akkor jól kifogtad 😃 Viszont mint írtam, ha ez mellett döntesz meg úgy bármelyik komolyabb hűtés mellett, komoly teljesítménynövekedést ne várj tőle, csak szimplán jobb lesz a kártyának meg kellemesebb lesz, hogy nincs, vagy alig lesz hangja 😀
0
0
0
0
botmunpls avatar
@LordSzalko: Már értem, eddig az zavart be hogy az AiO-nál (mint a krakennél is) kb mindenhol procihűtés van megadva, nem gondoltam hogy az így működik. 😃
Akkor így már másabb a helyzet, a célom az lenne amit leírtál, ha pedig működik egy olcsóbb verzióval is (pl deepcool v cooler master), akkor még meg is fontolandó lehet egy próbára az Accelero helyett 😃
0
0
0
0
no avatar
@botmunpls: A Kraken G12 ezekkel a hűtőkkel kompatibilis hivatalosan:
[LINK]

Persze azért a támogatott kártyákat is nézd meg, bár nagy valószínűséggel támogatott a 1070Ti 😃
0
0
0
0
botmunpls avatar
@LordSzalko: Azt hiszem már többmindent is tudok mint szerettem volna, köszi a segítséget!
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@botmunpls: Amíg feszt nem emelsz, nem kell víz alá tenni a kártyát, mert semmivel nem növeli az élettartamot, ha 10 fokkal hűvösebb az alkatrész.
Nem a hő csökkenti a chipek élettartamát, vagy hogy hány MHz-en pörög, hanem a feszültség amit kap.
Ha csak a kártya élettartamát akarod kitolni, akkor elég ha alulfeszeled a kártyát. Az nulla forintba kerül.
Az a legjobb és legköltséghatékonyabb módja is ennek.
0
0
0
0
mata1093 avatar
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. A jelenlegi procim mellé ami egy i7 7700 milyen vga-t lenne érdemes venni? ( Jelenleg egy Gtx 1060 6 gb van ). Nvidia fronton nézelődöm. Érdemes lenne megvárnom a 30-as szériát? Vagy "jobban" járnék egy 2070-el pl? Azért vacilálok ennyire mert nem tudom h a proci mennyire lenne elég egy 3060-hoz vagy 3070-hez... Procit stb pedig még nem szeretnék egyenlőre cserélni. Szóval ki mit javasol?
Előre is köszönöm a válaszokat!
0
0
0
0
💬 5
MentaStrike avatar
@mata1093: Nem kell azt a 7700-as processzort félteni. Várhatóan 3060 és 3070 olyan áron lesz, hogy a gatyád is rámegy és jobban kijössz akkor egy új gép építésével és egy 1660 Superrel vagy RX 5600 XT-vel például.

Referenciaértéknek tekintsd ezt a linket, a sima 2070 vs 5700 XT van összehasonlítva, high (magas) beállításon.
[LINK]

Szeptemberben várhatóak úgyis az RDNA 2 "Big Navi" és az Ampere kártyák, szóval azok meg fognak lefele tolni az árból.

Spoiler!
Amúgy helló Be Quiet! kolléga 😃
0
0
0
0
mata1093 avatar
@MentaStrike: Nagyon köszönöm a gyors a választ! 😀 igazából még a 2070 Super-t néztem ( elfelejtettem elsőnek leírni ). Akkor lehet nem várok vele mert nekem is az az érzésem, hogy valamelyik szervemet is be kéne áldoznom egy 3070-ért.. 😃 Köszi a linket is 😀

Még annyi lenne a kérdésem, hogy a jelenlegi tápom elbírná a vga-t és a rendszert?

Spoiler!
Neked is helló Be Quiet kollega 😃
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@mata1093: 2070 Super vs 5700 XT
[LINK]

Amúgy utóbbi kérdésre a válasz az, hogyha veszel kártyát, nézd meg hogy mennyi a Recommended (Ajánlott) tápegység és egy 100-150W-al told inkább meg a biztonság kedvéért.
(Pl.: Powercolor RX 5700 XT Red Devil esetében minimum 700W-os tápot ajánl, míg pl a Gigabíte RTX 2070 S Windforcenál minimum 650W táp ajánlott)
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@MentaStrike: Azért ezt a minimum ajánlott W fölötti tápot el kéne felejteni már. Az a no name márkájú megbízhatatlan tápokra igaz csak. Egy minőségi táp elbír sokszor az ajánlott kártya minimum 600W helyett 500W-al simán elbír adott kártyával.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@reszler112233: Szívemből szóltál.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok,

új vagyok, remélem jó helyre írom a kérdésem. 😀

Videókártya cserén gndolkodom, de nem tudom érdemes e. Tudnátok segíteni, hogy mi az a videókártya ami előrelépés lenne az R9 270X-hez képest és a Proci/DDR3 nem fogná vissza a teljesítményét? Gyanítom nem az ára lesz a szűk keresztmetszet, hanem a RAM/CPU. 😞

Konfig:
CPU: Intel Core i5 4570 @ 3.20GHz (Haswell)
RAM: Corsair Vengance 2x 8,00GB DDR3 1600MHz
ALAPLAP: MSI Z87-G45 GAMING (MS-7821)
VGA: MSI Radeon R9 270X Gaming 4Gb
MONITOR: DELL S2340L (1920x1080@60Hz)
SSD: 111GB Samsung SSD 840 EVO 120GB
HDD: 1863GB Western Digital WDC WD20EFRX-68EUZN0
TÁP: FSP 550W
0
0
0
0
💬 6
MentaStrike avatar
@Balint1978: Nálam egy i7 4790K mellet egy 1070 dolgozik, pároméba egy 4570 mellet egy GTX 970. Javaslatom szerint próbálkozz egy 1070 vagy hasonló kártyával. Tápot egy kicsit feljebb vinném, 600-650W-osra, a biztonság kedvéért, de ez kártyafüggő is. RAM-ot ha akarod, növelheted 2x8 / 4x4 GB-ra
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: 2x8Gb az tervben van. 😀 1070-est akkor kihajtaná rendesen az i5 4570? Nézegettem és ez valóban jónak tűnik ugrásban.
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@Balint1978: Egy nagyon minimális visszafogás lesz a dologban, de nem akkora, mint pl egy RX 5700 XT-vel, és később még ha procit is cserélsz, akkor is stabil dolog az 1070.
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: https://pc-builds.com/calculator/Core_i5-4570/GeForce_GTX_1070/0uA0UNlu/16/ itt nem bíztattak, de lehet később akkor cserélek egy i7 4790-re majd, azt ajánlják hozzá. 😉
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@Balint1978: Ez az oldal egy vicc néha, nem kell ráhallgatnod, sokszor fals az eredmény. Én itt szoktam nézegetni inkább
https://www.gpucheck.com/en-usd/compare/nvidia-geforce-gtx-1070-vs-amd-radeon-r9-270/intel-core-i5-4570-3-20ghz-vs-intel-core-i5-4570-3-20ghz/high/high/-vs-

Szerintem meg majd jobban jársz majd egy Ryzen 3600-ssal, vagy a 2700-assal, főleg hogy most az utóbbi alzánál 56e, a másik, 3600 pedig 65e forint.
Nyílván ezzel lapot és RAM-ot is kell cserélned, de akkor már javasoltabb egy 1660 Super vagy AMD-be hasonló színtű 5600 XT.
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: Hú ez az oldal elég jó, köszi! 😀 Szerintem meglépem ezt a 1070-et, használtban van jó áron és most nem akarok lapot is cserélni, mert onnan megindulok a lejtőn és semmi nem marad. 😃

Igen igazad van a 3600-as tényleg elég jó. 😜 Ha komplett új konfig lenne tuti 3600 felé mennék. 😉

Köszönöm még egyszer a sok segítséget!!!!
0
0
0
0
G3R1B0Y avatar
Hali!

Intel i5 9600KF mellé milyen RTX-et ajánlotok? Én 2070 Superre gondoltam. Kihajta rendesen, ha kell, húzom a CPU-t.
0
0
0
0
💬 1
The_Teacher_Man avatar
@G3R1B0Y: Szia! Én a 2060 Super-t ajánlom. Kevés az a proci a 2070-hez.
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
sziasztok msi afterburner-ben hgy kell beállítani azt hogy avg min max fps-t mutatja a képen hiába kipipálom bekapcsolom nem mutatja csak a sima fpst
0
0
0
0
💬 4
Andor1997 avatar
@KrisztianRikardo: Azt tudtommal csak akkor írja ,ha benchmark részét használod.
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
@KrisztianRikardo: a beállításokban
0
0
0
0
KrisztianRikardo avatar
@H-ECTOR: ezzel nagyon előre haladtam kösz
0
0
0
0
Wihay avatar


Nvidia GeForce 😀
0
0
0
0
💬 2
Wihay avatar
@19ati93: Kedvencem lett, de az új venti felszerelése sem rossz 😃
0
0
0
0
V1VOnX avatar
Sziasztok!

Space Invaders szerű grafikai artifact / zöld pöttyöződés+ kifagyás vram halálát jelzi? Új Star Wars alatt kezdte produkálni a zöld pöttyöket, majd tomb raiderrel is próbáltam, ott space invaders jelentkezett . 2d alatt ( asztalon ) is kifagyott jó párszor, és bepöttyöződött a képernyő. Ma kezdte el csinálni, előtte hetekig jó volt.

Az alany egy zsír új strix OC 1080 Ti, nem is értem, hogy ilyen hogy történhetett 😢 .

Se húzva, bütykölve nem volt.

Köszönöm a válaszokat!
0
0
0
0
💬 4
Puffin avatar
@V1VOnX: Hogy lehet vadi új? Gariban visszakapott vagy mi?
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Puffin: Garis csere.

DDU uninstall sem segített, driver telepítés közepén fekete marad, becsíkozódik+ bepöttyösödik a képernyő.

Órajeleken is vissza vettem, az sem segített.
0
0
0
0
no avatar
@V1VOnX: Debug módot próbáltad? Ha már az underclock, DDU sem segített, akkor én nem szórakoznék vele komolyabban, le kell gariztatni aztán annyi.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@LordSzalko: Azt még nem de körbekérdeztem pár helyen és mindenki a garit javasolja. Úgy látszik nem úsztam meg 😞 .
0
0
0
0
petto944 avatar
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne hogy egy gigabyte GTX 1050 Ti méretekre mekkora?
Pontosabban elférne-e egy m-atx házban? A ház belső hosszúsága kb. 33 cm
0
0
0
0
💬 2
Scorn Face avatar
@petto944: Ezt találtam: [LINK]

Az oldal szerint: M=40 H=229 SZ=118 mm
0
0
0
0
no avatar
@petto944: Van pár típus belőle, de bármelyik beleférne, a leghosszabb az 23cm.
0
0
0
0
no avatar
Hali.
Az lenne a kérdésem, hogy a Lenovo ThinkCentre M81 (1730A58) alaplap milyen vga-kat támogat?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok, laptophoz szeretnék 4k monitort illeszteni, a gond az, hogy az integrált videokártya nem tud 4k-t. Utána olvastam, riser-card megoldással elvileg lehet külső videokártyát csatolni. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? A másik kérdésem, hogy milyen videokártyát javasoltok, abszolút játékmentes falhasználás a cél, 4k 60Hz elég, és nem baj, ha nem zajos. Üdv, bt00
0
0
0
0
visor261 avatar
Ez [LINK] mitől lehet?
0
0
0
0
💬 10
Yezi_ avatar
@visor261: Talán rezonál valami, pl. ventilátor, esetleg csapágyas valamelyik venti vagy beleér valamibe.
Honnan jön pontosan ez a hang?
0
0
0
0
visor261 avatar
@Yezi_: Csapágy talán, bele nem ér, az ae-ből.
0
0
0
0
laczy avatar
@visor261: Szia! Csepegtess egy kis műszerolajat bele, nekem is volt hasonló és megoldotta a problémát. 😀
0
0
0
0
visor261 avatar
@laczy: Szilikon spray nem jó alternatíva?(meg van valamint ami olyan mint a spray de szilikon mentes)
0
0
0
0
Bronson avatar
@visor261: Mikor jelentkezik ey a hang? terhelés alatt...?
0
0
0
0
visor261 avatar
@Bronson: Miután elindul a gép.
0
0
0
0
Bronson avatar
@visor261: Később semmi...?
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Bronson: Bevallom így első hallásra coil whine -ra gondoltam
0
0
0
0
Bronson avatar
@Boldor81: Én is, azért kérdeztem... 😊
0
0
0
0
visor261 avatar
@Bronson: Az segít a probléma beazonosításán ha nem forog a venti nincs hang?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció