Videókártyákról minden

2009. February 01., téma
Fórum » Asztali PC
Na ez a téma azért jött létre hogy a "Milyen videokártyát vegyek" témát megkíméljük azoktól a kérdésektől amik nem szorosan a videokártya vétellel kapcsolatos.

Nyugodtan lehet kérdezni: pl: Mi az a GPU vagy PCI vagy PCI-E / Pixel Shader / AA ... vagy mi az a HDMI?
Vagy pl: Melyik a jobb 256 ddr3 vagy 512 ddr2? Mi a GPU órajele? Meg ilyesmik...

Ha az lenne a kérdésed hogy Milyen videokártyát ajánlotok akkor azt a "Milyen videokártyát vegyek?" téma tegyétek fel!
Hozzászólások: 24 276
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Quadgame94 avatar
HOPPER: GH102
Tudom, hogy még csak most jelent meg a Lovelace és abból is csak a 4090, de mégis érdekes a jövőbe tekinteni, hiszen a Hopper egy vízválasztó lehet abban a tekintetben, hogy merre megy tovább az NVIDIA. Az teljesen jól látszik, hogy ez a "növeljük magok számát a végtelenségig" séma nem fog tovább működni. Ehhez ugyanis hatalmas kitettséget kockáztatnak a gyártástechnológiai fejlődés felé. A GA102 (Ampere) egy 628 mm2-es lapkára épül, amely a Samu 8 nm-es nodján van gyártva, ami inkább 10 nm LPP. Namost az NV-nek 2 teljes node és még egy negyed node-nyi ugrás (10 nm LPP -> 7 nm -> 5 nm -> 4 nm) kellett ahhoz, hogy a magok számát összességében 60 százalékkal tudja növelni. Már ez a node is rettenetesen drága, ha 2 év múlva újabb 600+ mm2-es lapkát tervez és ad ki az NV 3 nm-en az nem 1600 dollártól, hanem 2000 dollártól fog indulni.

A lényeg: Az NV mehet tovább ezen az úton, amelyen most is van. Méregdrága kártyákat tervez mert csak ahhoz ért, hogy növelje a magok számát és ne optimalizálja azokat. Hol az IPC növekedés? Jóval magasabb órajelek mellett pont annyival gyorsabb az AD102 mint amennyivel több magot számlál a GA102-hez képest. A másik út a racionális. Ott a TSMC N4X node-ja amely javulás a mostani N4-hez képest. Hasonló lapka méret mellett inkább a magok hatékonyságára kéne koncentrálni, azaz egységnyi mag mondjuk 15%-al gyorsabb mint a Lovelace esetében. Ehhez hozzájön minimális mag szám emelés és +15-20%-os órajel emelés. Nos, igen ez lehet, hogy "csak" kb. 35-40%-os erősödést jelentene, de nem is kellene 2000+ dollárért adniuk az RTX 5090-et.

A két eltérő stratégiát nem csak az ár különböztetheti meg, hanem az is, hogy a fogyasztás sem száll az egekbe. Remélem, hogy az NV a másik mellett dönt és végre egy racionális és átgondolt termékpalettával lép a piacra, még ha az RDN4-el szemben esélye sem lesz, de árban felvehetik a versenyt. Ha mégis a méregdrága node és a magok esztelen növelése mellett döntenek, akkor ugyan teljesítményben még nyerhetnek is... na de milyen áron? Hogy szemléltessem a két stratégiát felvázolnék két kártyát:

RTX 5090 - GH102 - N4X node - kb. 550 mm2
- 20 480 CUDA mag (teljes magszám, nem kell Ti)
- 3.35 GHz Boost Órajel
- 1300-1500 USD
- 450 W TDP
- 2023Q4
= RTX 4090 Ti +35%

RTX 5090 Ti - GH102 - N3 node - kb. 600 mm2
- 24 576 CUDA mag (teljes magszám)
- 3.3? GHz Boost Órajel
- 2000-2200 USD
- 550-600 W TDP
- 2024?
= RTX 4090 Ti +50%

Jól látszik, hogy az első változat a földhöz ragadtabb. A másodikban még egy teljes node ugrás kell és sokkal több mag 13%-os teljesítmény növekedéshez. A költségek viszont sokkalta nagyobbak. A második árban biztosan nem fog tudni versenyezni az RDNA4-el, az első pedig teljesítményben vérezne el, de mégis az a szimpatikusabb számomra. Az első variáció sokkal hamarabb is jöhetne, kvázi Ampere refreshként is, így több hónapig válasz nélkül lennének hagyva a csúcson.

Hopper után: Biztosan Chiplet dizájn lesz, mert nem tartható fent ez a fajta lapka tervezési stratégia. Lehet másképpen, de az NV is MCM-re vált, ugyanakkor az majd az RDNA5-el fog már csatába szállni...
0
0
0
0
Schwin94 avatar
Ti, hogy álltok a használt vga vásárlásához ?
Használtam találtam 3060Ti-t de félek tőle.(még ha garanciás is) És eléggé változatos a kínálat és ~30-40eFt különbségek vannak. Nehéz belőni hogy mennyit érdemes adni az adott termékért.
Inkább vennék újat de zöld oldalon nem igazán pénztárca barát. Mi a helyzet AMD oldalon ?
Lehet tudni, hogy 3060Ti ,3070Tinek mi az ellenfele ezen az oldalon?
Ha full HD + 1440p a cél?
Nem sűrgős a dolog, hátha lenne leárazás idén.
(konfigom a profilomban)
0
0
0
0
💬 5
MrPAYER avatar
@Schwin94: A 6700XT a bestbuy abban az ársávban amiben nézelődsz. Bontatlanul és használtan is. RDNA 2 nem volt hatékony a bányászatban, nagyobb az esély tényleges gamer kártyát kifogni a használt piacon is.
1
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Schwin94: RX 6700 XT. Jelenleg nagyooon jó vétel.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
@Quadgame94: Alzán már akciózzák a simát.
SAPPHIRE AMD Radeon RX 6700 10G OC
Nem tudom sok infót nem találtam róla. Még sem xt.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Schwin94: A sima 6700 kb 10%-al gyengébb.
0
0
0
0
sean avatar
@Schwin94: Ebay-ról és társaitól 1000% hogy nem vennék. Ismerőstől esetleg, ott legalább tudod hogy nagyjából mire volt használva. Esetleg ott a gamerellátó vagy a kingstech webshop ahol kicsit ugyan drágábbak a használt kártyák, de legalább rendes garanciát adnak rá, nem csak annyit amíg kilépsz az ajtón.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
RDNA3 - És amiről csak kevesen beszélnek: RX 7950 XTX meg fog lepni mindenkit.

Nagyon izgatott voltam, hogy milyen megoldással rukkol elő az AMD az RDNA3 kapcsán. A bejelentés után sokan csalódottak voltak, mások azt kapták amire számítottak, köztük én is. Az órajeleket leszámítva semmilyen meglepetés nem ért. Na jó, talán az RT teljesítmény, viszont én megnövelt RT magokra számítottam. E helyett maradt az 1 RT mag / CU. Utána olvasva ez nem meglepő, hiszen elég nagy helyet foglal el. Az AI gyorsító is némiképp furcsa, de meglátjuk mi sül ki belőle.

Mindenki négy dolgot vesz észre, amikor a bejelentés kapcsán átgondolja mit is látott. Az első az, hogy az RX 7900 XTX biztosan lassabb lesz a 4090-nél. Nagyjából 15% lehet ez a szám. A másik a kedvezőbb fogyasztás, a harmadik és talán legfontosabb, hogy a 4090 1.6x annyiba kerül papíron, a valóságban pedig inkább 1.8x. A negyedik pedig az RT teljesítmény, amely fejlődött ugyan, de ismét generációs lemaradásban vannak.

Ugyanakkor, van egy ötödik tényező, amelyről nagyon de nagyon keveset beszélnek. Még pedig, hogy a NAVI 31 egy középkategóriás lapka. Igen. 300 mm2 mindössze. Természetesen ez maga a dizájn miatt van, de ha monolitikus lapka lenne, akkor is 450 mm2-nél nem lenne nagyobb. Egy ilyen kis lapka sokkal olcsóbb gyártani, mint akár az RTX 4080-at, amely összesen 379 mm2. Most lehetne mondani, de hogy az már eleve egy monolitikus lapka és a NAVI 31 lapkájához még kell 6 db Memória lapka is, és máris 533 mm2-ről beszélhetünk. Igen ám, csakhogy az RX 7900 XTX 999 USD, az RTX 4080 pedig 1199 USD. A NAVI 31 sokkal olcsóbb 5 és 6 nm-re épül, de ne higgye azt senki, hogy az AMD nem dolgozik szép haszonnal, viszont az NVIDIA rá kényszerült erre a magas árra, hiszen egyrészt drágább a 4 nm, másrészt ott a sok el nem adott Ampere kártya. A 4080, amely 25-30%-al is lassabb lehet mint a 4090 bőven veszíteni fog a 7900 XTX-el szemben, de 1440p-ben még a 7900 XT-vel szemben is, az pedig 899 USD.

Látszik, hogy az AMD okosan csinálta, hiszen a nagy 600-700 mm2-es lapkáknak annyi. Chiplet dizájnban azonban természetesen van jövője, ha maga a Grafikus lapka ennél jóval kisebb. Azt gondolom, hogy a NAVI 31 bőven nem az AMD flagship lapkája. Ugyan már... itt még van valami a tarsolyukban. Az pedig nem más mint egy nagyobb lapka. Az RX 7950 XTX lehet a valódi flagship kártyája az AMD-nek, amely 300 mm2 helyett 480 mm2 lesz/lehet. Én 160 CU-ra számítok, azaz 20 480 számolóegységre. Ez jóval több mint amennyit a 7900 XTX-en található. Erre pedig még rájöhet a 3D Stacking Memory és 192 MB L3 Cache-t fog tartalmazni.

Előzetesen két lapkára vártam, de végül egy került bejelentésre. Adored TV ennél még több számoló egységgel számol, de nagyjából egyet értek vele. Az RX 7950 XTX-en már 160 RT mag lenne.. nos így RT teljesítményben is az RTX 4090 közelében lehet, raszterizicióban pedig simán gyorsabb lesz. Persze az jó kérdés mennyire fog tudni jól skálázódni ennyi mag... azonban az eddigiekből kiindulva +40% az amit elérhet. Ár? 1500 USD. Többre nem számítok.

Szeretnék majd írni a Hopper-ről és az RDNA4-ről is, amelyek nagyon érdekesek lesznek.
0
0
0
0
💬 2
MrPAYER avatar
@Quadgame94: Nagyon jó írás lett! Egyértelműen látszik, hogy az AMD nem a p*cs méregetésre ment rá (holott az 50XTX-el megtehetné mint te is említetted), hanem elsősorban market share-t akar lenyúlni a zöldektől és nem az eddigi forgatókönyv alapján, hogy jó lesz nekünk a budget szegmens is, mert beleállni a felsőkategóriába és életképes alternatívákat nyújtani.

Ez az RT dolog pedig olyan, hogy igen, ténylegesen legalább egy generációt le van maradva a zöldektől de azt ne felejtsük el, hogy ez az árazásra is igaz. Az RX 7000 konkrétan 6000 MSRP-én nyit, ami a konkurenciára a legkevésbé sem mondható el. Plusz még egy dolog, ami számomra talán a legszimpatikusabbá teszi az új Radeon-okat, hogy nem spórolták el sem a memóriát sem pedig a sávszélességet. Ez egyszerű natív futtatásban jelentősen kitolja majd a kártyák élettartalmát, ami az én szemszögemből azért fontos mert az upscaling megoldások még mindig nem jutottak el arra a szintre 4k alatti felbontásokon, hogy az nekem megfelelő legyen.

Másfelől pedig kíváncsian várom, hogy a valóságban hogyan is fognak muzsikálni ezek a kártyák, mindig szkeptikus vagyok a nagyobbat újító vagy merőben az eddigiektől eltérő hardverek esetén, chiplet design még nem volt, ez is lesz az első generációja, majd az idő igazolja.

Szeretnék majd írni a Hopper-ről és az RDNA4-ről is, amelyek nagyon érdekesek lesznek.


Jó lenne látni az eddigi információk alapján neked mi a véleményed ezekről. 😀
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@MrPAYER: Köszi! Persze meg kell várni a teszteket ez igaz, bár a 4090 erejét is simán meglehetett tippelni előre. Mostani tippem:
4K - RT: OFF
RX 7950 XTX - 145-150%
RTX 4090 Ti - 138-143%
RTX 4090 - 125-130%
RX 7900 XTX - 112-116%
RTX 4080 - 100%
RX 7900 XT - 96-100%
RTX 4070 Ti - 90%
RX 7800 XT - 83-86%
RTX 3090 Ti - 80%
RTX 4070 - 75%
RX 7800 - 72-75%

Árakról felesleges írni, mert ha szorul a hurok az NV-nek is árat kell csökkentenie, de ez szerintem nem fog megtörténni megy hamar. Illetve egy valamiről ne feledkezzünk meg: Az Nvidiának nagyon erős a brandje. A 4080 még elfogja bírnia az 1200 dollárt, de a 4070 Ti / 4080 12 GB már nem bírta volna el a 900-at. Ezért 750 lesz kb., a 4070 meg 600. Mikor? Talán február, de inkább március. Az RX 7800 sorozat meg január végén szépen megjelenhet 600 és 700 dolláros áron. De! A gond, hogy az emberek akkor is inkább a zöldeket veszik majd. Az RTX 3060 most is drágább kb. 50 ezerrel mint az RX 6600 és mégis azt veszik mint a cukrot lásd Steam Hardware Survey. Külföldön meg még gázabb a helyzet. Az RX 6700 XT alig drágább nála és sokkal gyorsabb... mégis a 3060 a népszerűbb... Az AMD-nek előbb mindshare kell és csak utána tud valós részesedést is elérni a piacon.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
xCube avatar
Ez a metódus sajnos nem új és nem csak a bányász kártyák esetén alkalmazták eddig. Maga a mosás egy bevett dolog, de ha az azt megelőző (pl. ionizálás) vagy követő kezelés (alkoholos öblítés) elmarad, annak igen komoly következményei lehetnek.

Minden esetre fontos megjegyezni, mert sokan nincsenek képben a forrásban leírtakkal (elhúzódó korrózió, újként értékesítés különböző csatornákon, stb...).
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 2
Quadgame94 avatar
Átlag +7 FPS-ért? Természetesen nem. Ahol kevés lesz a 6700 XT ott a 3070 is. Most vágta vissza az AMD kártyái árait átlagosan 15%-al. Váltani neked nem érné meg kb. semmire. Amennyit ráfizetnél annyival kapnál több FPS-t. Pl RX 6800 XT aprón 240 ezer. A 3070 meg 190. A 6800 XT 165 fpst hoz átlagban, a 3070 meg 137 fpst.
0
0
0
0
bukta2 avatar
van olyan játék amiben még a 6700XT jobb is :D
0
0
0
0
MrPAYER avatar
$900 RTX 4080 12GB
$1200 RTX 4080 16GB

Nem aprózták el az árakat, a kisebb 4080 mire ideér hazánkba biztos meglesz vagy 450e jó magyar forint.
2
0
0
0
💬 2
Quadgame94 avatar
@MrPAYER: Most a 3090 itthon kb. 530 ezer, használtan meg kb. 450 ezer. Kutya se fog venni 4080 12G-at ennyiért, főleg hogy a 3090 addigra akár 380 körül is lesz aprón. De még egy 3080 Ti is sokkal jobban megéri majd 300 ezer környékén. Nem versenyképesek ezek az árak, Sokáig itt lesznek még az Ampere kártyák.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@Quadgame94: Én is így gondolom, a 12G-nek konkrétan nincs létjogosultsága, a 16G meg hiába hozza esetleg ténylegesen két 3080Ti teljesítményét ez az ár nem normális, persze pontosan ezért fogják tovább gyártani az Ampere-t is.

Részemről az igazság az, hogy a 16G bejön eléggé, DLSS 3 is impozáns, tavasz környékén mindenképpen cserélnem kell a mostmár ténylegesen öreg Pascalt. Most, hogy konkrétan mi lesz nem tudom, fél millánál nem adok többet kártyáért, de jobban örülnék inkább a 400-nak. Majd látom, hogy alakulnak az árak pár hónap múlva de most még bizakodó vagyok és 4080 16G > 3090 a preferációm.
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
valaki vett már úgy valamit hogy utólag kiderült hogy fel volt bontva?

https://www.foramax.hu/Asus-ASUS-RTX3060Ti-8GB-DDR6-TUFRTX3060TIO8GV2GAMING-3-%E9v-garancia-p-20517.html

én innen vettem ezta a terméket ASUS RTX3060Ti 8GB DDR6 - TUF-RTX3060TI-O8G-V2-GAMING - 3 év garancia
de nem látom sehol hogy fel lenne tüntetve hogy használt.
szerintetek kipróbáljam működik e?
a doboza kicsit gyötört de azt ráírom a kiszállítás számlájára
de hogy a fekete csomagolás alatt a doboz mindkét oldalon nyitott
a fóliát leragasztó kis fekete ragasztó is 2 részben van ferdén elvágva
a kártyán 1-2 karcolás

hogy van nagyobb esélye hogy cserélik? ha kipróbálom vagy ha inkább hagyom a dobozban?
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 11
BellaCiao avatar
ha nem csal az emlékezetem
a 2 kartya ugyanazt a teljesítményt nyújtja annyi külömbséggel hogy az RTX 3060-ba 12GB VRAM az RX 6600Xt-be meg 8GB VRAM van benne
0
0
0
0
MrPAYER avatar
Szia, egyik sem. 20-30 ezerrel drágábban ott a 3060ti amely a GA104-es GPU-t használja mint a 3070 csak egy kicsit megnyesve, az a bestbuy középkat. jelenleg 180-220e között. A komolyabb GPU több előnnyel is jár, jellemzően nagyobb odafigyelést kapott a tervezés és a gyártás során, kevesebb a selejtes, hibás alkatrész, ergo papírforma szerint magasabb az élettartam. Én már csak ezért is inkább a Ti-t választanám, de érzékelhetően erősebb is mint az általad felsorolt kártyák és árban csak egy fél terás SSD a különbözet ami alapból 200e körüli érték környékén szerintem már olymindegy'.

Ha nem égető fontossággú a GPU csere akkor pedig várhatsz is, ugyanennyiért jövőre Q1/2-ben biztosan érkezik a 4060 ami a 3070/3070Ti szintjét valószínű hozza.

Szerk.: Ha 3060-ból az ilyen 150 ezres Asus Dual és társait nézted akkor azokat felejtsd el, hitvány hulladék az összes, 4 év használat során kamatostól elköltöd venti cserére meg pasztáztatásra a Ti felárát. Úgy értettem a 20-30 ezres különbözetet, hogy 180e környéki a non Ti értelmes custom építéssel és 210 a Ti.
1
0
0
0
no avatar
@MrPAYER: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
MrPAYER avatar
Én személy szerint biztosan nem vennék ex-csákányt, de biztosan kilehet belőle fogni olyat ami nem szétstrapált, de nincs kedvem százezrekkel oroszrulettet játszani. 😀

Soha nem próbáltam natívtól kisebb felbontást így ezt nem tudom neked megmondani.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
65"-os TV-men játszottam már 1080p-ben, kb. 2 méterről teljesen vállalhatóan nézett ki.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Yezi_: 65'-on a full HD azért az nem semmi 2M-ről :D
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@bukta2: Igazság szerint kicsit több, mert vízszintbe mértem a távot, a TV meg a falon van, szóval valamivel több azért.
Egyébként a 4K - 1080p még talán a legélhetőbb eshetőség, ez esetben ugye csak annyi történik, hogy ami 4K-ban alapesetben 1 pixel lenne, az 1080p-ben 4 (2x2) pixel lesz, nincsenek ilyen "félpixelek", ezért nem is néz ki olyan csúnya, mosottnak a kép mintha például 1440p-t használnál.
Mondjuk csak a Forza Horizon 5-öt nyomtam rajta, de TAA-val teljesen korrektül nézett ki, még engem is meglepett, pedig natív felbontás alatt a monitoromon soha nem játszanék.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Attól függ honnan veszed. Én már vettem két kártyát is bányából és még volt rajtuk garancia is bőven. Nekem egy 55" Samsung Q80T és egy 48" LG C1 OLED TV-m van. A nagyobbikon nem játszom mert nekem túl nagy (az LG elmegy) de ez játékfüggő. Egy RDR2 1080p-ben is szép lesz rajta. Amúgy is miért 1080p? Van 1440p is. Plusz ott a DLSS vagy az FSR, amelyek felskálázzák.

Én azt venném amelyik olcsóbb. RT egyikkel sem nagyon jó. Azt vedd amelyiken olcsóbb és/vagy több rajta a garancia.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@MrPAYER: Mindig feljebb lehet menni 20-30 ezreket. Akinek annyi pénze van annak ez nem hasznos tanács. 130e egy RX 6600 XT te meg 180-220e között ajánlassz neki :D Jó lenne ha ez csak így menne.

Bírom a várj még egy fél évet tanácsokat is :D A középkategória nem volt ilyen jó helyzetben 2020 ősze óta. Semmit sem fog érni ennyi várakozással, ugyanis alig csökkentek az árak 2 évvel ez előtthöz képes. Felesleges várni a megváltást meg az ár/teljesítmény növekedést az új szériáktól, mert nem úgy fog bekövetkezni, hogy az RTX 4060 egyenlő lesz a 3070-el, de közben 130e fog kerülni. Hanem inkább gyorsabb lesz, de cserébe 180e. Szóval csak akkor érdemes manapság várni ha felső és premium kategóriában keresgélsz. Bár... etherium exodus lesz mindjárt és jönnek a 700 dolláros (350 ezres) RTX 3090-ek.
0
0
1
0
no avatar
@Quadgame94: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
MrPAYER avatar
Én mindig tartózkodó voltam amikor egy pénzügyi eldöntendő kérdésben megerősítést kapott az a természetes, teljesen tudatalatti szimpátiám, hogy az olcsóbbat válasszam, mert ugyan ki akar sokat fizetni ha fizethet kevesebbet is?

Aztán megtanultam, hogy olcsó húsnak híg a leve és a több néha kevesebb. 😁
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@Quadgame94: Itt csupán gondolkodásbeli különbség van, szerencse, hogy nem vagyunk egyformák. Feltett egy kérdést, hogy 6600xt vagy 3060, nem azt hogy 130e vagy 180e. Én erre reagáltam azt hogy inkább 3060Ti mert annyival nem drágább mint amennyivel jobb egy sima 3060-nál, az AMD közép/alsó-közép kat. alapból periférián kívüli nálam mert aki nem akar sok pénzt költeni az azt jelenti, hogy alapvetően gyakran se akar, a középkat megmentője az alulméretezett VRAM miatt a DLSS / FSR, szerencsés esetben egy játék rendelkezik mindkettővel, de jellemzően csak az egyikkel, NV kártytán meg használható mind a kettő míg AMD-n csak az egyik. Jobb most többet fizetni mint a generáció felénél feleszmélni, hogy kapufát rúgtam de mégegyszer mondom ez az én gondolat menetem, nem kell vele egyetérteni és az ő döntése, hogy milyen tanácsokat fogad meg.
0
0
0
0
no avatar
@MrPAYER: Törölt hozzászólás
1
0
0
0
bukta2 avatar
Az már 6700xt szint vagy valahogy úgy ha jól emlékszem! Remek döntés volt! ;)
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Hali!

Egy olyan kérdésem lenne,hogy egy FSP Hyper M 700W-os táp (85+) ki tud hajtani egy I7 7700K-3070Ti kombót?
A válaszokat előre is köszi!
0
0
0
0
💬 4
Sicu33 avatar
@Puffin: Köszi szépen 😀
0
0
0
0
xCube avatar
@Sicu33: Elég kakaót tud biztosítani egy ilyen rendszernek. A négymagos proci viszont erősen visszafogja majd a teljesítményt.
1
0
0
0
Sicu33 avatar
@xCube: Köszi a választ! Tisztában vagyok vele,pár hónapot még ki húzok vele,aztán cserélve lesz 😅
0
0
0
0
Milfhunter avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
MrPAYER avatar
@Milfhunter: Szia, erősebbnek erősebb de nem annyival, hogy megérje váltani, pláne, hogy hamarosan itt az új generáció piros és zöld oldalról is. 6750XT árban pár hónapon belül sokkal erősebb kártyák lesznek.

2
0
0
0
MrPAYER avatar
A legjobb vételnek a 4080 ígérkezik. Előzetes infók alapján hiába hozza a 3090-et gyorsaságban a 4070, ennyi VRAM-al egyszerűen képtelen ellátni a 4k-t már most bizonyos esetekben, de egészen biztos, hogy a gen. végére a 2k is döcögős lesz. Innentől minden az árazáson múlik, ha a 80 megáll itthon magyarba 400-ba mondjuk a launch után már hónappal és az AMD is kipakol neki valami konkurenciát akkor még jó is lehet. Igaz ezek még nem hivatalos, tényleges specifikációk de csalódott vagyok ismét a 70-est illetően, szándékosan a legfájóbb pontokon megvágott kártya, hogy a nagy tesók felé terelődj inkább.

Spoiler!
https://kephost.net/p/2022/35/1851_e85353812809.png


Spoiler!
https://kephost.net/p/2022/35/9053_66ef4fa7d8dd.png
0
0
0
0
💬 1
Payphoner avatar
@MrPAYER: 2k szerintem fixen nem lesz döcögős. A másik meg a 4k hát mit is mondjak. Rengetegszer volt ez már téma itt a Gamelés magas fokon már rég nem olcsó hobbi. Eleve ha szeretnél egy közepes gamer gépet pl egy 2060/3060-al és hozzá egy Ryzen 5/i5 az sem olcsó. De szerintem ha valaki megtud venni egy 4070-et annak nemfog fájni a 4080-sem. Sőt a 3070-et is inkább a bányázok vitték
0
0
0
0
no avatar
sziasztok van egy gtx 690em, és ugye sok játék nem támogatja az SLI-t.
a kérdésem az lenne, hogy mikor a kártyának egyik oldala 80fokos, a másik 40, az árt neki?
0
0
0
0
💬 7
Bronson avatar
@Bilizel: Hat jobb, mintha mindketto 80fok lenne, nem? 🙃
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: jobban örülnék neki, így csak egy mag dolgozik
0
0
0
0
Bronson avatar
@Bilizel: Ha csak nem regi jatekokkal jatszol, akkor az sli total halott. A 690 egy nagyon regi kartya, ez a minimum kompromisszum ha meg hasznalni szeretned ma is.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@Bilizel: Szia,

Referencia vagy custom? Okozhatja az is, hogy valamelyik GPU felett nem megy a venti.

Egyébként a 40°C egy tipikus idle érték kártyák esetében míg a 80 pedig a terheléses. Ezt konkrétan nem tudom, hogy a 690 SLI-nek számít e a programok szempontjából de ha igen akkor valószínű az egyik fele nem dolgozik.
0
0
0
0
no avatar
@MrPAYER: ref kártya, egy db ventilátor van középen. a hűtéssel nincs gond. azért melegebb az egyik oldala, mert a játék nem támogatja az sli-t. ezt értem és semmi gond vele
arra szeretnék választ kapni, hogy maga a nyák. a "panel" nem lesz-e hibás attól, hogy az egyik vége meleg, a másik meg nem
0
0
0
0
NSD4rKn3SS avatar
@Bilizel: Nem mondanám hogy a nyák meleggedne túlzottan, a rajta lévő komponensek tudnak, azokon meg ott a hűtőborda (már ahol).

De nincs mitől félned, szerintem a gyáró technikusai több mint valószínű hogy gondoltak erre a problémára. Amúgy is, 80 fokon nem olvad meg forrasz anyag.
0
0
0
0
xCube avatar
@Bilizel: Abszolúte semmi gond nem lesz vele. Ezek a hűmérsékletek bőven a tűréshatár alatt vannak.
0
0
0
0
nordesz avatar
újonnan a wattman hibával cseszeget
0
0
0
0
nordesz avatar
rx 6700 as kártyám van a legutolsó driverrel és olyan dolgot művel a gép hogy fogja magát elmegy a kép,kikapcsol a monitor.A gép nem fagy ki, úgy mükszik mint szkott.bakapcsológombbal kikapcs bekapcsolom,és indul bejön a kép csak a driver nem inicializálódik.Erről nem tudat velem semmit a gép csak abból jövök rá hogy a képfrissítés 60 hz. újra kell rakonom ekkor a drivert,mert olyan mintha nem lenne rajta.Valakinek volt már ilyen v ehhez hasonló? Segítségeteket előre is köszi!
0
0
0
0
💬 5
pittike7405 avatar
@nordesz: Rx 5600-t új driverrel kilépet a játékból, hiba üzenetek is előfordultak az amd részéről. Úgyhogy vissza raktam korábbi verziót.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@nordesz: énis azt javaslom tegyél vissza egyel régebbi drivert, egyelőre.
0
0
0
0
nordesz avatar
@bukta2: neked volt ilyen gondod a 6800 al?
0
0
0
0
bukta2 avatar
@nordesz: Nekem az rx 580-ammal volt hasonló gondom még anno, a 6800 az remekül muzsikál.
0
0
0
0
nordesz avatar
@bukta2: még talán az afterburmerre gyanakszom
0
0
0
0
Ducky avatar
Sziasztok,

Van a gépemben egy Gigabyte 1660 super vidikari. Eddig úgy működött, hogy ebben a nagy nyári melegben is ha neteztem, fb, youtube ilyenek akkor kussolt a ventilátor, és csak akkor indult el ha játékot indítottam. Most alap dolgoknál is random bekapcsol, és akkor is amikor semmi nem történik. Bekapcsol aztán leáll. Ráadásul elég zörgő hangja van ilyenkor, mert anno volt szervizben a kártya mert akkor terhelésnél zörgött.

Megnéztem és semmi nem használja, főleg hogy friss telepítés a win. Lehet hogy tényleg csak annyi hogy melege van? 48-50 fok körül van a hőmérséklet egyébként 27 fokos szobában. 2020 márciusi am. Corsair 4000D házban van, elöl-hátul venti gyári de érkezik hamarosan a Noctua. Ja és portalan a kártya.

köszi előre is
0
0
0
0
💬 8
cseszka avatar
@Ducky: Szia.
Lehet valami félre siklott a telepitésnél,amitöl megy a rendszer,de nem 100% ig üzemel.Jártam már igy.Uj win,és nem volt tökéletes.Aztánn ugyan erröl a pendriverol ugyan azt a win-t megint feltettem,és nem volt semmi gond.Lehet nemártana portalanitani,illetve ujra pasztázni.Nekem egy nitro+ hütéses kari van,annak se forognak a ventik 50C alatt,viszont nálam 25C szobában idle állapotban,pl most is 32C a vga höfok,és takaritva se nem volt már lassan egy éve...
0
0
0
0
Ducky avatar
@cseszka: Hú akkor lehet újrapasztázom, most berendeltem egy jó kis Noctua pasztát és akkor mar a procit is pasztázom. Am játék alatt 78 fokra is felmegy... lehet pont 50 fok a határ a passzív és nem passzív működés között.
0
0
0
0
xCube avatar
@Ducky: Ez egyértelműen a környezeti hőméséklet miatt van. Szimplán eléri a passzív üzemhez beállított hőmérsékleti korlátot.

A zörgés viszont semmiképpen sem jó, valamelyik ventilátorral lesz baj. Annak idején mit csináltak vele a szervizben?
0
0
0
0
Ducky avatar
@xCube: Én is ezt gondolom, csak eddig is meleg volt és akkor böngészésnél bármit is csináltam nem kapcsolt be. És nem értem miért változott meg hirtelen... elvileg ősszel majd újra végig passzívnak kell lennie, mert fog rendesen hűlni a szoba.

1. nap kiedrült hogy terhelésnél zörgő, daráló hangja van. Ment a gyárba, aztán terhelésnél csak szélzaj van, de alacsony sebességnél sajna maradt a zörgás. És nem akartam többször visszaküldeni, mert pont akkor tört be a covid, és nincs integrált gpu-m.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@Ducky: Gigabyte, ez mindent elmond. GTX 700-as szériáig visszamenőleg probléma a zörgő/rezonáló hűtés/ventilátor. 🙃
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@Yezi_: Nekem volt Gigából HD6670, R9 380, GTX 980, most pedig már 6 éve nyüstölök egy 1070-et és az ég világon semmi probléma nincs/nem volt egyikkel sem, sőt hőfokba még jobb is mint a haver Strix 1070-je, volt is kamillázás utána rendesen. Lehet, hogy van baj velük mondjuk én nem találkoztam még problémás példánnyal személyesen, szóval az erős kijelentés, hogy tuti azért nem működik megfelelően valami csak mert gigabyte a márkája.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@MrPAYER: Évekre visszanyúló probléma ez a Gigánál, csak nézz utána. "Gigabyte rattling" kifejezésre van bőven találat, akad ott R9 285, RX 480, GTX 1070/1080/1650, RTX 2060/2070/2080/3060 stb. Saját kártyáim esetében hirtelen ami eszembe jut az a 770, 980 Ti, 2060, 1050, de biztos akadt még néhány más is. Egyéb gyártó esetében nem is ugrik be semmi, hogy ilyen gondom lett volna. Aztán lehet volt, de ezek szerint a Gigánál jóval többször fordult ez elő.

Nyilván nem mindegyik rossz, de nagyon sok darabbal van ilyen gond. Van amelyik csak egy bizonyos fordulaton, némelyik hirtelen fordulatszám növekedés/csökkenés esetén, de akad olyan is ami egy egészen nagy fordulatszám tartományban nyomja. Szerintem baromi illúzióromboló egy új, esetenként igencsak drága videokártya vásárlása után ezzel szembesülni, főleg, mint említettem, nem új keletű probléma már ez.
Régi gigákat imádtam, GTX 600-as szériáig nem is volt gondom velük. Aztán a 700-as szériával jött a Windforce újabb változata, és...
2
0
0
0
cszolee79 avatar
@Yezi_: Nekem a vadonatúj Gigabyte GTX 970 2 hetesen kezdett zörögni.
0
0
0
0
Ozone avatar
Sziasztok! Van egy problémám, a grafikus kártyám (Egy AMD Radeon HD 6870 1Gb 256Bit Gddr5) betöltő képernyőknél random leáll. A ventilátorja forog, és a gépben is az összes működik, viszont nem ad képet (No signal). A tápom egy OCZ500SXS. Van mikor teljesen jól működik, viszont van mikor rájön az 5 perc és megbolondul. A hőfokok rendben vannak, MSI Afterburnerrel mérem és olyan 40-70 fok között mozog. Főlé nemigazán megy, ha fel is megy, gyorsan visszaesik a manuális fan control miatt. Előre is köszönöm aki tud segíteni!
0
0
0
0
💬 3
MC MaRcI avatar
@Ozone: Faternak ezt csinálta a HD 4850
Kidobtam a kukába
1
0
0
0
xCube avatar
@Ozone: Ha alapos tisztítás és újrapasztázás után is ezt csinálja, akkor valószínűleg döglődik. Egy ilyen idős kártyánál ez bizony nem lenne olyan meglepő.
0
0
0
0
Ozone avatar
@xCube: Értem, köszönöm a segítséget
0
0
0
0
carl18x avatar
Energia válság miatt a kártyámat alul feszeltem, a gyári órajeleket tudja a GTX 1660 Super 0,920 volton is. Így el van 85-90 wattból, szóval tettem a hatéköny jövő érdekében :D
2
0
0
0
cszolee79 avatar
Május végén vettem az iponban egy 3060 Ti Ventus2x-t (nem-oc), akkor 238 ezer volt. Most pontosan 2 hónappal később 292 ezer.
Hö hö höhöhö.

4x szériás középkategória meg majd talán jövő tavasszal vagy nyáron várható.
0
0
0
0
💬 1
Quadgame94 avatar
@cszolee79: Valami anomália lehetett. Ma 215 ezertől.kezdödnek a 3060 Ti kartyak. Bár nem éri meg. A 6700 XT is annyi és gyorsabb.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Nem követem már egy jóideje a piacot, lehet tudni hogy mikor jön az új RTX széria meg az új AMD VGA-k? Gondolkodok ha jó áron túl tudok adni a komponenseimen akkor kiss pénzráfordítással újjítok, ha nem akkor marad ez meg majd egy PS5 Pro ha lesz ilyen (mert már rebesgetik) :D igazából már vagy 3 hónapja nem játszok komolyabban semmivel... vicc az idei játékfelhozatal eddig számomra...ami érdekelt eltolták 2023 ra vagy már megjelenési dátumja sincs... tehát nem nagyon volt értelme a jelen konfigom megépítésének anno... ha tudtam volna hogy ilyen keveset játszok majd rajta...sajnálom kicsit az egészet, ha kijöttek volna azok a játékok amiket vártam akkor megérte volna de így...
0
0
0
0
💬 1
MrPAYER avatar
@bukta2: Lovelace nem nagyon várható Decemberig, RDNA 3-ról még semmi konkrét de szerintem AMD kitolja őket hamarabb, hogy legyen egy kis piaci előnye.
1
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
Sziasztok

Lenne egy kérdésem

Jó vételt csináltam vajon?

Eladtam a Gigabyte RTX 2070 SUPER™ WINDFORCE OC 3X 8G 140E ért és
Vettem egy AMD Radeon™ RX 6700 XT GAMING OC 12G 150E ért

Jó csere volt?
0
0
0
0
💬 3
bukta2 avatar
@Van Helsing 25: Hát erősebbnek erősebb a 6700XT az biztos. Hogy hogy AMD mellett döntöttél egy 2070 után?
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@bukta2: Volt lehetőségem hogy 1-1 be tudom cserélni a kártyát akkor miért ne
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@Van Helsing 25: Szerintem egyértelműen jó csere volt, alapból kb. másfél évvel újabb kiadás, illetve már érzékelhetően erősebb is. Nem tudom milyen felbontáson játszol de a 12 GB VRAM is előny a 8 GB-vel szemben future-proof szempontokból akár már FullHD-n is. A legnagyobb előnye az NV kártyáknak a népszerű reflexjátékok táján keresendő majd a jövőben a jól működő DLSS lévén míg AMD-n már most jobban futnak az open world címek, lásd akár AC Valhalla, vagy alapvetően csak AMD-s Vulkan API-n normálisan működő RDR2 és ez a jövőben sem lesz másképp, egyre ahogy haladunk az idővel annál inkább elfeledett munkafolyamat lesz az optimalizáció és nem hátrány ha a PC-s portot annak a gyártónak a hardverén szeretnéd futtatni ami a konzolok főbeszállítója is. Az sem igaz már, hogy kályhák mint anno a 290X és társai, konkrétan már egy Red Devil vagy Sapphire Nitro coolerdesign köröket ver szinte bármelyik hasonló fogyasztású GeForce custom hűtőjére, ebben is jobbak már. (Persze ez nem törvényszerű, hogy AMD-n stabilabb a futtatás de mióta kint az új gen. nekem nagyon ez jön le a látottak alapján.)
0
0
0
0
leadstar94 avatar
A VGA árak emelkedni fognak közeljövőben egyébként? Vagy inkább várjak egy kicsit a vásárlással?
0
0
0
0
💬 6
xCube avatar
@leadstar94: Újabb emelkedés egyelőre nem várható, de komolyabb csökkenésre sem számolnék. Ha nam hajt a tatár, akkor várhatsz még a következő generáció bejelentéséig, hátha akkor mozdulnak lefelé valamit az árak.
0
0
0
0
Schwin94 avatar
@leadstar94: Szerintem, mint mindennek emelkedni fog az ára, sajnos most ez van. De ha nem hajt senki akkor várj még vele. Én is cserélni szeretném a kártyám, de inkább várok még vele, mert elvagyok még most.
0
0
0
0
X9K338DA avatar
@Schwin94: Nem vagyok biztos benne. A videokártyák esetében most egy olyan speciális helyzet áll fenn, hogy a folyamatosan emelkedő energiaárak még inkább ellehetetlenítik a bányászatot. Szerintem a következő hónapokban fokozatosan elárasztják majd a piacot a bányász kártyák, ami lenyomja majd a keresletet az újak iránt is. Lehet, hogy gyorsabban, mint ahogy a szuperinfláció fölhajtja.

Az AMD és Nvidia részvények is hatalmasat estek az elmúlt fél évben, ami szerintem szintén jelzésértékű.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@leadstar94: Ne várj. Vegyél most.
0
0
0
0
leadstar94 avatar
Sziasztok!
A gépem megtaláljátok a profilomon.
Az a helyzet, hogy venni szeretnék egy rtx 3070-t és nem tudom hogy a tápom elég lesz-e neki.
Szeretnék érdeklődni, hogy valaki tud-e adni tanácsot, hogy megpróbáljam ezzel a táppal, vagy inkább abból is vegyek egy izmosabbat a VGA mellé? A válaszokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 4
xCube avatar
@leadstar94: Szervusz! Első körben elég lesz, de javasolnám, hogy a következő beruházás egy stabilabb táp legyen.
0
0
0
0
leadstar94 avatar
@xCube: Köszönöm a választ!
Megjegyezném, hogy egyébként nem tervezek oc-zni semmit, a kártya is gyári oc-s lesz.
Remélem igazad van és bírja majd. Amugy néztem a hivatalos oldalon és ott van egy megjegyzés, hogy ez a watt igény az overclockolás esetére van megadva. Úgyhogy lehet kevesebb is elég neki.
0
0
0
0
xCube avatar
@leadstar94: A gyári OC is OC. A plusz megahertzek nem jönnek csak úgy a semmiből, a plusz teljesítmény plusz hővel és plusz áramfelvétellel jár.
0
0
0
0
leadstar94 avatar
@xCube: Hát igen. Meglátjuk hogy szerepel. De a kövi a táp lesz! ;)
0
0
0
0
migist2 avatar
Na végül cseréltem én is videókártyát, már muszáj volt cserélni az RX 570 4Gb-ost.
Egy GIGABYTE RTX 2060 GAMING oc Pro lett végül belőle, ég és föld a különbség. :)

1 kérdés mennyit fogyaszt az RTX 2060 mert infok szerint 160 watt de nekem evet már 190 et is

kinek mennyit evet már meg hogy ha kevés lenne a tápom akkor időbe cseréljem ki még baj nem történik
0
0
0
0
💬 10
Puffin avatar
@migist2: Mivel mérted azt a fogyasztást?
0
0
0
0
migist2 avatar
@Puffin: MSI Afterbruner

https://imgbox.com/HI4S5jmg

[LINK]
0
0
0
0
xCube avatar
@migist2: Ez a különbség simán a tuningtól jön. Én nem gondolnám, hogy nem bírná el a tápod, bár ugye az is egyértelmű, hogy nem egy csúcsmodell.
0
0
0
0
migist2 avatar
@xCube: Nincs tuning a kártyán ezért nem értem a + wattokat ami 160 felet van gyári tunig ha van benne attol megy akkor 1950 Mhz en én nem nyultam semmihez nem értek hozzá + garis még
0
0
0
0
xCube avatar
@migist2: Pont a gyári tuningról beszélek... . "GAMING oc Pro", tehát gyárilag tuningolt. A kártyád + 300MHz -en ketyeg a sztenderd verzióhoz képest, aminek a fogyasztása 160W, a tiéd pedig ezáltal 190W -nál jár.
0
0
0
0
no avatar
@migist2: Nyugi nekem is pont ez van és egy nóném chifteck 500w os táp van.
0
0
0
0
migist2 avatar
@Kings Bounty fan: A táptól nem félek hogy nem bírja mivel vitte az R9 390X et ami 275 Wattot eszik csak ennél nem tudtam hogy többet ehet mint 160 watt az R9 nél ki volt írva a fogyasztás és nem is ment feljebb na mind egy is

habár a warzone/Forza 5 nél nem eszik ennyit a kártya mint ebbe a csöves ETS2 be :D :D :D
0
0
0
0
no avatar
@migist2: Ja értem 😂😂😂
0
0
0
0
no avatar
@Kings Bounty fan: Nekem is 2060-am van, csak egy inno3d kártya, 550w táppal jól elvan
0
0
0
0
no avatar
@cloudd: Akkor jó. Ilyen 270 körül fogyaszt az egész ahogy néztem kb.
0
0
0
0
bukta2 avatar
Aki esetleg nem látná már át az erőviszonyokat ennyi kártya után :D

[LINK]
1
0
0
0
MrPAYER avatar
Egy kis gondolatébresztőnek eszembe jutott néhány a dolog az Ada Lovelace / RDNA 3 kapcsán, kíváncsi lennék ti hogyan látjátok.

Igaz még semmi hivatalos infó nincs egyikről sem, bár közel a megjelenés és a spekulációk és leakek stabilabb lábakon állnak most már szóval érdemes beszélgetni róla. A Geforce-okat illetően én egyértelműen arra a következtetésre jutok, hogy az NV ott próbál meg spórolni ahol lehet, 4070-es 10 vagy 12 GB VRAM-ot fog kapni, 160/192 bites buszon. Ez egyértelműen azt mutatja, hogy nagyon hisznek a DLSS-ben, mert kevesebb memóriát igényel mint a natív megjelenítés. Ezt elkeserítőnek tartom több okból is, az egyik mert eddig a felsőkategória alja (az XX70) mindig a jó ár érték arányról szólt és képes volt szinte kompromisszum mentesen maximális grafikai beállításokon futtatni a legújabb címeket az éppen aktuális, legdivatosabb felbontáson. A jelenlegi helyzetben én esélytelennek látom, hogy 10/12 GB VRAM-al kibírja a maximális grafikai megjelenítést 3-4-5 évre előrevetítve 1440p felbontáson natívba. DLSS pedig tök jó dolog, előfordulhat a 16k-s leskálázás miatt, hogy még szebb, élesebb a kép kisebb GPU terhelés és gyorsabb sebesség mellett de az esetek döntő többségében inkább csak borzalmas ghosting és glow jelenik meg ami fél óra gameplay után is már fejfájást okozhat, illetve az ember nem ezt várja egy feltehetően 350 ezres kártyától (optimista magyar nyitóár). A Deep Learning másik nagy hátránya, hogy mindenképpen implementálni kell a játék fejlesztőinek amit értelemszerűen még nagyon sokáig az AAA kiváltsága lesz. Ezzel az a fő probléma, hogy vannak olyanok, köztetek is biztosan akik sokszor inkább indie címekkel jobban elvannak mint a dollár száz milliókból lefejlesztett produktumokkal, azokban pedig a super sampling hosszú évekig, ha csak nem örökre kihagyott technológia lesz. Pedig pont az indie-k azok ahová kell alapvetően a vas, főbb motorok amelyeket használnak egyértelműen az Unreal és a Unity, az optimalizálás az örök riválisa ezeknek a termékeknek amely negatív hatásai főképp a memória teljeskörű bezabbantásában jelentkezik holott amúgy a GPU-k hoznák a szükséges kapacitást. Az Unreal 5 befutásával a memória igény várhatóan jelentősen megnő ez már borítékolható, számtalan olyan aspektusa van az új motornak amely ezt támasztja alá. Ezért inkább a memória felpakolgatása helyett az NV egy szuperszámítógépet tanítgat, hogy hogyan spóroljon meg az AI rengeteg pénzt hosszútávon majd nekünk pedig eladják úgy az egészet, hogy megmentették a játékipart mert most már öt trillió FPS-el lehet tolni 4k-ban is (azt a 20 játékot össz.), helyenként krumpli és csernobilban is megirigyelt anomáliák kíséretében ami a grafikát illeti, bravó kapitalista világrend. Persze később lehet, hogy nagyon jól fog működni ez az egész és már 10 GB ram se fog kelleni a kártyákra, nyugodtan lehet felezni a méreteket és új erőre kap a Pascal-kori fejlesztési filózófia, elég lesz 4 GB is, a memóriákon megspórolt pénz pedig kevésbé terheli a vásárlók pénztárcáját majd, khmmhm.. akarom mondani az Nvidia elrakta zsebre.

Ezzel szemben az AMD egyre szimpatikusabb, igaz, hogy az FSR egy kalap kaki még, de legalább nem erőltetik ilyen undorító módon, hogy akkor is használni fogod ha akarod ha nem mert nincs más választásod, mert a felső kat. belépőszintje a 7700 eddig úgy néz ki 16 GB VRAM-al jön, ami azért future-proofing szempontból kínáig veri majd natívba a parijának szánt 4070-et úgy kb. majd a generáció felétől. Arról nem is beszélve, hogy az FSR-t egy végzős egyetemista gyerek is beletudja pakolni két nap alatt a s*ar Steam Greenlightos projektjébe ami utána igaz, hogy 8 évig early accesben bass*a a rezet de legalább lesz annyi FPS-d mint egy nagyobb falu lakosságának össz IQ-ja. Persze ennek feltétele az, hogy szeressük használni is az FSR-t, de a nyílt forráskód miatt több esélyt látok rá, hogy beválik mint azt, hogy nem. Meg egyébként is én inkább választanám azt, hogy a lehető legtöbb játékban elérhető technológia egy mondjuk közepes megvalósítással, mint az, hogy két kezemen megtudom számolni a jelenlétét abban a pár címben kiemelkedő megvalósítással, mert én sokakkal ellentétben sajnos nem tudom kártya vásárláskor 5 évvel előre eldönteni, hogy mikkel fogok játszani, de ez már személyes preferencia szóval nem lényeges.

Mai helyzet egyébként: Hiába szakad be napról napra a crypto piac, én azt látom egyébként, hogy még mindig az MH/s/$ és nem az FPS/$ határozza meg az árakat, kiváló példa erre a friss megjelenésű 3050, drágább mint a 6600 mert szebben viselkedik csákányként, holott a 6600 gamingbe legalább +15% performance az esetek döntő többségében. Igen, a low-end-re kiad az NV egy olyan kártyát ami tökéletes farmolási képességgel rendelkezik "olcsóbban". Pont abba a szegmensben ami amúgyis a budgeteknek szól és a lehető legárérzékenyebb közönség, kicsit sem átlátszó.

Nem AMD fanboy vagyok hiába lehet úgy tűnt, egy piros alkatrészt nem fogtam a kezembe már vagy 6 éve, csak a puszta tényeket osztottam meg a saját szemüvegemen keresztül.
0
0
0
0
💬 9
botmunpls avatar
@MrPAYER: Csak a végéhez fűznék hozzá egy kis magyarázatot: hiába szakad a kripto piac, a bányászat ugyan úgy megy, elvégre az árfolyamot a kereslet szabályozza, míg ha többen bányásszák az adott valutát, valamivel kevesebb sol-lal dolgozik a gép.
Lásd pl. anno a zcash 150-200$ között mozgott, haverom 800-900 sol-lal termelte, a teszteken is annyival ment, majd miután felugrott 1000$ fölé, már 700sol alatt dolgozott ugyan az a konfig, és ez onnantól csak romlott, hogy nem is érte meg neki.
De egy bebukott, jött 5 másik valuta a helyére, amit lehetett termelni:)
Viszont ilyenkor, amikor lent van az árfolyam, akkor kell kibányászni, hogy majd nagyobb árréssel lehessen túladni rajta.
Úgyhogy ezt csak a kormányok tudják szabályozással visszafogni.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@botmunpls: Maximálisan egyetértek, viszont nem a kormányoknak lenne a dolga a szabályozás nagyon picike piac ahoz, hogy kiírják napirendre. A videókártya gyártókat terheli egyes egyedül a felelősség, hogy aktív fejlesztéssel nem ilyen kamu LHR modellekkel szétválasztja a gaming/grafikai munkára szánt és bányász típusokat. Kétlem, hogy ne tudnák megcsinálni csak nem akarják. De előbb-utóbb vége lesz ennek a dőzsölésnek, ne higgye senki azt, hogy a dollár milliárdokat termelő fejlesztő studiók nem fognak közvetve vagy akár már közvetlenül is beavatkozni mert a kutyának nem kell az új játékuk mert senki gépén nem fut. Az a piszkos nagy mákja van NV-nek még mindig, hogy a 10-es széria állja a sarat mai napig, talán ezt a kövi Ada generációt még kihúzzák szeparálás nélkül utána jön a nyakleves, ámen. Több Gamer PC-t adnak el s covid kezdete óta mint előtte, ehhez képest a Steam szerint még mindig az 1060 6GB a legnépszerűbb modell, ez pusztán annyit jelent, hogy az eladások nagyrésze a gaming szegmenst illetően a kártyák tekintetében használt cikk továbbadás, míg a tényleges új alkatrészek a cpu, mobo stb.. csak ezzel a jövőbeli projektjeihez nincs kisegítve EA, Take-Two, Activion-Blizzard, sorolhatnám napestig, már pedig ők több pénzt termelnek mint az AMD/NV kombináció.

Erre lehet azt mondani, hogy akkor ott a konzol piac PC meg el lesz felejtve, de egy ekkora szegmenst nem fog senki veszni hagyni, tekintettel már csak arra is, hogy az e-sport mint egyre népszerűbb sportág is PC-n jön létre javarészt. Meg egyébként is a PC gaming a legnagyobb még mindig, csak a Steamnek van 130 millió aktív felhasználója, és akkor még ott van a többi platform is amelyek között természetesen van átfedés de simán eltudom képzelni, hogy valakinek nincs Steamje csak mittomén' Epic Launchere.
0
0
0
0
xCube avatar
@MrPAYER: Itt már kevésbé értek egyet. A kriptovaluták piacát picinek nevezni eléggé szűk látókörű megjegyzés, tekintetbe véve azt, hogy a darknet kereskedelme jórészt ezeken alapszik, valamint rengeteg spekuláns keres veszedelmesen jól vele. Az, hogy a kormányok még nem léptek közbe nem azért van, mert nem jelentős a világpiacon, hanem pont az ellenkezője, az anonimitása miatt nem tudják kezelni. Egyetlen mód létezne rá, hogy kordában tartsák, ha úgymond "beáraznák", mint valuta és az aranykvótához kötnék. Ez viszont jelenleg nem működik az alapelv miatt.

A 10 -es vn szériával kapcsolatban igazat adok neked, de ez elsősorban abból is fakad, hogy a 10 -es széria egy veszettül jól eltalált architektúra, gyakorlatilag ugyanaz, amit az nvidia annak idején a 6000 szériánál és a 600 szériánál eltalált. A lehető legkisebb fogyasztás mellett a legnagyobb teljesítmény kipréselése sallangok nélkül. A sallangok viszont mára nem csak sallangok, hanem a játékok részei, ezért is repedezik a Pascal generáció betonfala.

A PC piac gyakorlatilag sosem volt olyan erős, mint most. A Microsoft rengeteg pénzt öl a platformba, ők pedig a legmeghatározóbbak a Valve mellett. A Valve sem az X86 -on kívüli világba kacsintgat, az Epic pedig egy minden platformon használható keretrendszert biztosít (UE4 / UE5).
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@xCube: A crypto kitermelésére értettem, hogy pici piac globális szinten, nem magával a végtermékkel való fizetésre és csere-berére. Nem hiszem, hogy minden díler vagy fegyverkereskedő RTX kártyába forgatja vissza az ukrán kalasnyikov export árát, bár lehet meglepődnénk 😀.
0
0
0
0
xCube avatar
@MrPAYER: A legtöbb bányász a feketepiacra bányászik. Miért is bányászna bárki a fehér piacra, ahol a kriptovaluta értékesítése gyakorlatilag lehetetlen. Ügynökökön keresztül vásárolhatsz termékeket (legyen az egy VGA vagy egy sportautó). Több olyan ismerősöm van, akik fél évvel ezelőtt Bitcoin milliomosok voltak (Forintban milliomosok, Euróban "ezredesek", Frankban pedig egy kellemes üdülést finanszírozhattak volna), de az ég egy adta világon semmit nem tudtak kezdeni a "jövedelmükkel". Pedig ők voltak azok, akik a kezdetektől fogva bányásztak az árfolyamtól függetlenül bármilyen hátsó szándék nélkül.

Mindemellett a kriptobányászat csak annyira emelte meg helyi szinten az áramfogyasztást, hogy többszöri áramkimaradások alakultak ki, valamint újra elterjedt az áramlopás (a szomszéd lecsapolása). Ha ennek nincsen globális jelentősége, akkor semminek.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@MrPAYER: Jó eséllyel tényleg közbe fognak lépni a stúdiók is közvetlen vagy közvetve.
De pl svájciak már belengették a héten hogy ideje lenne a kriptot leszabályozni.
Lassan a nagyobb pénzintézetek és befektetők is hozzáadják a kriptopiacot a "gyarmatosítandó" webfelülethez.
Tőlem és ismerősöktől már tavaly kért a google személyi igazolványról fényképet, az fb is tiltott (nem konkrét okkal, de nem igazán volt engem ábrázoló kép, aktivitás stb) és személyi okmányos igazolást kért felülvizsgálásra, Musk bejelentette a twitter bot stb kiszűrésének sürgetését, de instán is beindult már majdnem egy éve ezek kiszűrése.

A tendenciák szerint pár éven belül eljutunk oda, hogy csak ez a szűk techóriás kör fogja kontrollálni és ellenőrizni az internet nagyon nagy részét, csak igazolványos regisztrálással, folyamatos cenzúrával és megfigyeléssel, és ezeket biztos tovább fogják terjeszteni a kriptora is, akár cukkerberg metaverzuma lehet a zászlóshajója a további "gyarmatosításnak".

Viszont mivel már hozzászoktak az emberek az évek óta elszállt árakhoz, valószínű nem fognak engedni a profitból.
Úgyhogy én talán a legpesszimistább csoportba tartozom a technológia jövőjével kapcsolatban.
0
0
0
0
xCube avatar
@MrPAYER: Alapvetően nincs gond az eszmefuttatásoddal, de az én meglátásom szerint nem lesz ennyire sanyarú a helyzet nvidia fronton. Már csak azért sem, mert az nvidia nem szívbajos a fogyasztásemelés terén. A memória méretének és sávszélességének csökkentése nem áll érdekében, mert abból nem spórol annyit, hogy megérje a teljesítménycsökkenést. A DLSS -re kitérve a technológia ugyan nvidia és fejlesztőspecifikus, de cserébe fényévekkel jobb, mint bármi más, amit a piacon találsz. Mindez ráadásul elsősorban akkor lényeges, ha ray tracing -et használsz, anélkül jelenleg még nem nagyon van rá szükség. Nagyon szurkolok az FSR -nak és az XeSS -nek, mert bizony szükség lesz ilyen megoldásokra, amik nagyon jól tudnak működni, ha megfelelően optimalizálják őket.

A probléma nem az, hogy a hardverfejlesztők nem akarnak továbblépni, hanem az, hogy egyre közelebb érünk egy olyan határhoz, amit a jelenlegi fotolitografikus, tranzisztor alapú eljárásokkal nem fogunk tudni átlépni. Az atomok mérete adott és egy bizonyos csíkszélesség alatt szobahőmérsékleten nem működnek azok a fizikai elvek, amik alapján a jelenlegi chipek felépülnek. Ez a tendencia már a tízes évek eleje óta nagyon jól megfigyelhető és most, a húszas években érünk el a tetőzéshez.

Nem véletlen az, hogy kezd kiépülni az SSD -k direkt kapcsolata a GPU -val. Ezzel rengeteg overhead -et lehet spórolni, ami mind a játéktér realizmusához, mind a részletességhez is hozzájárul.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@xCube: Örülök, hogy te pozitívabbnak látod a helyzetet, én is azt tenném csak jelenleg nem érzem azt, mint anno a 600-1000 szériáknál amelyet te is említettél, hogy na most ez megint ki lett pakolva az asztalra keményen. Nem is kell ennek mindig összejönnie, de sem a 20xx sem a 30xx nem volt olyan hatalmas fejlődés. Emelünk a fogyasztáson oszt' majd lesz valami, legalábbis nekem ez jött le az utóbbi két generációt illetően és úgy néz ki, hogy az RTX 40 is ezt az elvet fogja követni.

Totálisan érthető az is amit említettél, ez a build design lassan eléri a fizikai határait, csak a gond az, hogy én speciel ezzel nem lettem kisegítve, nekem is vannak a munkámban olyan dolgok amiket a háttérben előre ki kell találjak és a fogyasztó később csak annyit lát, hogy megvan e csinálva vagy nincs, ha nincs jön a prikézsia, ha meg van akkor ***a de dicsérni senki nem fog miatta mert ez volt az elvárás.

Teljesen mindegy milyen lesz a kövi gen. úgy is kelleni fog belőle egy példány már nekem, 1070-nek kijár egy kis pihi majd valami budget PC-be.
0
0
0
0
xCube avatar
@MrPAYER:
"Örülök, hogy te pozitívabbnak látod a helyzetet, én is azt tenném csak jelenleg nem érzem azt, mint anno a 600-1000 szériáknál amelyet te is említettél, hogy na most ez megint ki lett pakolva az asztalra keményen. Nem is kell ennek mindig összejönnie, de sem a 20xx sem a 30xx nem volt olyan hatalmas fejlődés. Emelünk a fogyasztáson oszt' majd lesz valami, legalábbis nekem ez jött le az utóbbi két generációt illetően és úgy néz ki, hogy az RTX 40 is ezt az elvet fogja követni."


Tévedsz, ha úgy gondolod, hogy a korábbi sikeres generációkat itt példaként akartam felhozni. Éppen az ellenkezőjére gondoltam. Annak idején mindkét fél részéről érkeztek streamlined és monolitikus chipek, az előbbiek előnyét mindkét gyártó meglovagolta az évek során. Ehhez hozzá jött az is, hogy legtöbbször sikerült felezni a csíkszélességet. Az új technológiák bevezetése gyakorlatilag lehetetlenné teszi a streamlining -ot, csak bizonyos képességek feláldozása árán lehet ezt alkalmazni. Ennek példája az AMD, akik első körben nem ugrottak fel a RT vonatra teljes mellszélességgel, cserébe hozzák a teljesítményt valamivel kevesebb fogyasztással. A konzolpiaci jelenlétük miatt ezt meg is engedhetik maguknak. Az RTX széria bevezetése óta egyértelmű, hogy az nvidia nem fog komolyabban foglalkozni a streamline termékekkel, legkevésbé sem egy nagy teljesítményű "buta" GPU megjelentetésével. Az utolsó ilyen széria a GTX 16XX volt, amit lehet szidni, de szerintem nem kicsit váltotta be a hozzá fűzött reményeket (a 1660 Ti például a GTX 1080 nyakára hágott de rendesen). Ennek az RTX 3000 szériával lett vége.

"Totálisan érthető az is amit említettél, ez a build design lassan eléri a fizikai határait, csak a gond az, hogy én speciel ezzel nem lettem kisegítve, nekem is vannak a munkámban olyan dolgok amiket a háttérben előre ki kell találjak és a fogyasztó később csak annyit lát, hogy megvan e csinálva vagy nincs, ha nincs jön a prikézsia, ha meg van akkor ***a de dicsérni senki nem fog miatta mert ez volt az elvárás.
"


Nem tudom, hogy milyen területen dolgozol, de az egyértelmű, hogy nem a chipfejlesztésben. Értem az álláspontod, de egy olyan termékfejlesztést, ami ismert és bevált alapokon zajlik nehéz összevetni azzal, ami a chipgyártás gyártástechnológiáját jelenti. Itt nem igazán tudsz új receptet vagy alapanyagot bevinni, az egyetlen rövidtávú mód a szemléletváltás (ebben az Intel már a kétezres években letette az alapokat), illetve a chip és chiplet gyártás továbbfejlesztése. Nem is nagyon lesz más út a közeljövőben, hiszen az ismert és évek óta tesztelés alatt álló alternatívák még gyerekcipőben (részben még az anyaméhben megtermékenyített petesejtként) járnak. Rövid távon a 3D chipletekkel kell számolni, mindemellett persze drasztikusan növekedő fogyasztással. A CPU piacon még vannak lehetőségek, nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a CPU és GPU architektúrák idővel fuzionálnak (és itt nem az APU -kra gondolok).
0
0
0
0
cszolee79 avatar
Mondtam hogy nem érdemes kivárni, addig kell bevásárolni amíg ér valamit a forint.
A 3060Ti 3 hét alatt 10 ezret drágult.
A 1660-omat meg 70-ért vitték el végül.

Lóf.sz lesz itt nem videokártya csere ősszel, srácok.
1
1
0
0
💬 3
MrPAYER avatar
@cszolee79: Egy centet nem drágult a kártya sőt inkább lejjebb ment a nemzetközi shoppoknál, a bitcoin korrigált egy ezrest de ennek nincs érezhető hatása, amiért drágábbnak látod a pár hetihez képest az a csodálatos forintunk miatt van, 3 hete még 400 alatt volt az euró. Mikor megindult az orosz hadigépezet februárban már másnap minden kp-m beraktam EUR-ba, többek között a jövendőbeli kártyáét is.
0
0
0
1
cszolee79 avatar
@MrPAYER: Nem a GPU drága, hanem a forint szar, elvtársak! (Hofi után szabadon) :)
Ez még messze nem a mélypont, sőt, most még csak lendületet vesz hogy nekifutásból előzzön a szakadékba bele.
1
0
0
0
xCube avatar
@cszolee79: A forint árfolyamának változásához nem sok köze van az nvidia -nak.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
A legfrissebb infó alapján a flagship intel kártya az A780-as az RTX 3060Ti teljesítményét fogja produkálni de viszont 16 GB VRAM lesz rajta és 256 bites busz. Igazából nem rossz, minden a hazai árazáson fog múlni, 180-220e forintért szerintem versenyképes lehetne, aztán majd kiderül mennyi az annyi.
1
1
0
0
💬 9
carl18x avatar
@MrPAYER: A bányának vége, így rá fog szabadulni a használt piacra egy jó adag videókártya.
200E forintért nem biztos olyan jó deal lesz a 3060TI teljesítménye, mert lehet még idén használt RX 6800 ára 200 alatt! :D Az kemény volna.
1
0
0
0
MrPAYER avatar
@carl18x: Hát az tuti, ezek a flagship Radeonok (6800/6900/XX50/XT) nagyon jó kártyák lettek, alapvetően az MSRP áruk jó (lenne), én is úgy vagyok vele, hogy lassan felkéne csípni vakamelyiket, de még mindig várom a Lovelace/RDNA3 megjelenését, ha másért nem is a prevgen árakat hátha letornázza.
0
1
0
0
carl18x avatar
@MrPAYER: Lesznek jó kártyák, inkább a fogyasztás lesz a macerás.
Még ha le is esik az RX 6800 emészthető árba akkor is kér csak magába maximum 300 wattot, én nekem nincs sok kedvem a 550 Goldos tápomat lecserélni.

Bár egy darabig szerintem kibírja a GTX 1660S, talán RTX 4060/RDNA 3 7600XT lehetne méltó utodja.
0
0
1
0
MrPAYER avatar
@carl18x: 400 wattnál a 4080/7800 sem fog többet kérni, de ha esetleg mégis az sem baj. Nekem is ami van táp nem rég vettem 30k-ért, igaz csak bronz, de viszont neves gyártó és lehet adni a termékeire, ebbe a 800 wattba pedig még elférne egy 500 wattos kártya is akkor is maradna kapacitás a többi hardverre jócskán.

6 évig elvoltam egy osztályzat nélküli 12e forintos Chieftec iArena 600w-al is, soha nem volt vele semmi gond pedig hajtott K-s procit is, most is üzemel hiba nélkül egy másik, igaz jóval szerényebb hardverekkel rendelkező 'csgozós PC-be. Lehet csak szerencsém volt eddig életem folyamán de én sosem találkoztam még szar táppal, bronz/osztályzat nélküliek is vígan elvannak a környezetemben amikről én tudok már évek óta. Szóval szerintem nem akkora mizéria lesz ez a nextgen vga fogyasztás, akinek telik 3-4-500k kártyára szerintem 30-ért belefér neki egy táp pluszba. 😀
0
0
0
1
carl18x avatar
@MrPAYER: Chieftec iArena pedig nagyon gyenge szint, tesóm gépébe volt 2 évet bírt.
Hát én azért megnézzem a kárya hatékonyságát is, meg csak 1680X1050-be játszok így nincs is szűkségem hatalmas teljesítményre.! :)

Talán akkor kéne egy sokkal erősebb kártya ha átváltanák 2560X1440-re! De mivel nem gépezek sokat így nem hiszem megéri monitort váltani.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@carl18x: Tudom, hogy legalja majdnem, éppen annyi, hogy nem totál kínai de nálam/unk mégis megy már 6 éve, úgy hogy volt azért küldve neki keményen évekig. Szóval nem igaz, hogy minden ami olcsó tuti szar, ugyanúgy mint az sem, hogy ami drága az tuti jó.
0
0
0
1
carl18x avatar
@MrPAYER: Hát nem tudom, én úgy vagyok vele alapból nem használok gagyi tápot.
Régen 2011-be volt egy gagyi Codegenyo tápom, sorra pusztultak az alkatrészek. A Ramok 3 havonta mentek tönkre! :D

2015-be megvettem a Chieftec CGB tápot(Sirtec beles) És tőkéletesen ment 6 évig. 10.000 volt akkor akcióba, szerintem olcsón is lehet jót venni csak körültekintően kell vásárolni. Egy haver megvette tavaly és most nála szolgál. i7-2600/GTX 660Ti-t is gond nélkül kiszolgálta 2016-ba, az Iarena szerintem ezek alatt gyorsan megpusztult volna XD
Tesómnak GTS 450 volt mellete és azzal se bírt sokáig, 2 év és gatya.

Elhiszem neked ment 6 évet az Iarena de a kérdés milyen hardverek voltak mellete. Szerintem manapság egy gagyi és minőségi között már nincs akkora felár. Így ha 20-30%-al többért kapsz 2X olyan jó tápot megéri a befektetés.
És tápegységből azért se vennék gagyit, mert ha egyszer valami galiba lesz akkor a rossz táp mindent visz magával.
0
1
0
1
MrPAYER avatar
@carl18x: Persze, maximálisan igazad van csak még anno tizenévesen szűk volt a keret, a lóvét meg inkább a kártyába, cpu-ba pakoltam 😀. Ettől függetlenül én sem mennék már semmiképpen a jelenlegi tápom alá minőségben.
0
0
0
0
carl18x avatar
@MrPAYER: Igen, nekem is 10 év budget volt a keret. De mióta tehettem és is kicsit jobban megválogatom az alkatrészeket. A jelenlegi tápomra kíváncsi vagyok hány évet bír majd! :D
0
0
0
0
carl18x avatar
Na végül cseréltem én is videókártyát, már muszáj volt cserélni az RX 570-et.
Egy MSI Gaming X GTX 1660 Super lett végül belőle, ég és föld a különbség. :)

Ki tudja szeptemberben megint lesz egy chiphiány vagy válság aztán végleg leragadok a polaris mellet. xd
2
0
0
0
💬 5
zelcsi avatar
@carl18x: Gratulálok! Használd egészséggel! :)
1
0
0
0
carl18x avatar
@zelcsi: Köszönöm! :) Eszméletlen a R5 3600 milyen jó teljesítményt nyújt a GTX 1660S mellet.
1680X1050 alatt csak úgy szárnyal a kártya :D
0
0
0
0
BellaCiao avatar
@carl18x: Egy remek választás grat hozzá
még egy jó ideig fogja tartani magát teljesítménybe :)
0
0
0
0
X9K338DA avatar
@carl18x: Nem tudom, az ellátási lánc még mindig nem állt helyre, Kína még mindig a zéró coviddal ökörködik, viszont a kriptóra mostanában rájár a rúd. Idén a bitcoin és az ethernum is elvesztette az értéke kétharmadát (és ugyanezen idő alatt a videokártyák ára kb. megfeleződött), sok helyen rászálltak a bányászatra is és az orosz-ukrán háború sem tett jót neki, tudtommal Oroszországba akartak áttelepülni a nagy bányák.

Ha viszont Kína megtámadja Tajvant, ahol a GPU-k legjavát gyártják, az megint szétcseszné az épp helyreállóban lévő piacot.
1
0
0
0
carl18x avatar
@X9K338DA: Hát mindenre meg van az esély még ha kevés is, így hogy a bányászat véget ért valszeg nem lesz szeptemberben egyből chiphiány az új generációs gyártásánál.
Kártya lesz dögivel szeptemberben, de a háború még fokozhatja a válságot.
Szeptemberben meg visszajön a Covid, ha ne adj isten a chipgyártásért felelős régiót támadja megint leáll a gyártás. Ki tudja jön még a Omega kiadás,és aztán megint se ki se be.

Se baj szerintem egész jó a GTX 1660 Super, az RX 570-et jelentősen felül múlja.
Egy 2 évet el leszek vele szerintem.
0
0
0
0
cszolee79 avatar
3 napja nem viszik el a GTX 1660-at 70 ezerért, olyan az áresés.
Januárban ez 140 ezerért ment használtan.
2
1
0
0
💬 5
MC MaRcI avatar
@cszolee79: Nagyon helyes
3 éve vettem 1070et 70ert
2
0
0
0
no avatar
@MC MaRcI: Törölt hozzászólás
1
0
0
0
botmunpls avatar
Januárhoz képest nem tudom, de 2 hónapja mikor váltottam, a 1070ti-k 120 környékén mentek, és most sem látom máshogy :D
0
0
0
0
no avatar
@botmunpls: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
botmunpls avatar
Hát gondolom azok sem estek mostanság, csak az újaknál az amd oldalon mentek az árak, de úgy sem hiszem hogy ez különösebben kihatott volna a használtak árára.
0
0
0
0
no avatar
@cszolee79: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
cszolee79 avatar
Nem nagyon van rajta mit fényképezni, pont olyan amilyen a képen :) És azóta is 0 érdeklődés, de ahogy látom az összes többi ilyen kategóriájú kártya is fent van 1+ hónapja. Egyszerűen senkinek nem kellenek már ezek a régi vackok, semennyiért sem.
Max megmarad, jó lesz tartaléknak. Vagy alátétnek.
Dedikált PhysX kártyának kicsit túlzás lenne, de az sem kizárt :D
0
0
0
0
X9K338DA avatar
@cszolee79: Szerintem sem meglepő, hogy nincs érdeklődés. Én is tovább görgetek a stock fotós hirdetéseken. Meg a mosott, homályos, kis felbontású fotósokon is. Reverse image search-et is nyomok a képekre, hogy lássam, nem valahonnan lelopott képpel akarják-e eladni a fél tetőcseréppel kisúlyozott dobozt.

Eladóként pedig én még a termék működő állapotáról is teszek fel képet. Dobozról, tartozékokról szintén, ha megvannak. Te még stock képekből is megkerested a legapróbb körömpiszkot.

Csalásból is láttam hitelesebbet.
1
0
0
0
Quadgame94 avatar
Kit hogy érint az áresés? Sokat estek mostanában az árak, viszont nem látom, hogy tömegesen írnának a milyen videókártyát vegyek csoportba... Csak annak tanácsolnám, hogy várjon, aki eleve 250+ ezret költene kártyára, mert neki jön pár hónap múlva egy sokkal gyorsabb hasonló áron. Aki viszont ennél kevesebbért venne, az tegye meg és ne várjon. Persze fognak még esni az árak, de nem mindegyik. A 6600 szerintem elérte azt a szintet már, ahonnan tovább nem fog esni egy darabig. Ezeknek a kártyáknak csak jövőre jön alternatívája, szóval várni felesleges.
0
0
0
0
💬 6
xCube avatar
@Quadgame94: Én év végére tervezek újítani egy 3080 Ti teljesítménykategóriában mozgó darabot. Hogy mi lesz az még nem tudom.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@xCube: Szép ugrás lesz a 1080-ról. Bár szerintem nincs szégyenkezni valója annak a kártyának sem. Főleg aki anno 1080 Ti-t vett.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@Quadgame94: Én mindenképp megvárom a következő generációt, egy 3080 szintű kártyával csak több VRAM-al már kiegyeznék.
0
0
0
0
Puffin avatar
@Quadgame94: Tavaly februárban vettem a kártyám. Még így is olcsóbban mint amennyi most bótban... 😁
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Quadgame94: Amennyire én látom, az utóbbi hetekben csak az AMD esett, az Nvidia tartja magát.
Gondolom részben emiatt. Én egyébként egy hónapja mikor kezdtek esni az árak behúztam egy 3070Ti-t, és 4k 60-ra bőven jó.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@botmunpls: Wow. Nagyon grat a kártyához!
0
0
0
0
bukta2 avatar
Jött pár pletyka miszerint az AMD és az nVidia új zászlós hajója (ha így megyünk tovább a nevükkel akkor az RTX 4090 és az RX 7900XT kb 100-92 TFlop teljesítmény körül fognak mozogni ami kb 4x gyorsulás lenne a jelenlegi csúcs kártyákhoz képest... ami brutális ugrás lenne...és elég hihetetlennek tűnik,és az ilyen teljesítmény növekedés mellé érteném is a 900W-os szükségletüket, 2x 16 tűs tápcsatik (igen, ilyen pletykák is keringtek mostanság) de kérdem én ha igazak lennének ezek a pletykák és tényleg ezt tudná a következő gen... azoknak milyen árazása lenne?... igazából nálam itt buknak el ezek a dolgok... de aztán majd kiderül...

0
0
0
0
💬 2
no avatar
@bukta2: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
bukta2 avatar
Minden szériánál van valami parasztvakítás amivel el kell adják, itt most ez a ,,3D Chip" lesz az a parasztvakítás :D persze biztosan jók lesznek majd az új genes vga-k mind2 oldalon, csak na...az RDNA 2 az FSR-el adták el, a 3XXX es nVidiákat meg hogy az RTX 3080 felér 2db 2080 teljesítményével meg stb...mindig van valami :D
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@bukta2: Nem mondanám annyira brutalisnak. Folyanatosan fejlodik a gyartastechnologia es a tranzisztor sürüség. A másik hogy a TFLOP szám nem egyenlő a játékbeni, azaz a raszterációs teljesítménnyel. Hiába több "mag" kerül a lapkára, a teljesítmény nem nő lineárisan, sőt! 900W meg totál hülyeség. Moore's Law is dead csatornát ajánlom, meg Cireteks-et. Az árak biztos nőni fognak. A 4080 biztos 1.6x gyorsabb lesz mint a 3080 és a 699 USD ár inkább 999 USD lesz. De ez a konkurencián is fog múlni. Az AMD teljesitmény/fogyasztásban rendesen elveri majd az nVidiát.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
Sziasztok!

Mi lehet az oka, hogy nem tudom vezérelni a videokártya ventilátorát ízlésem szerint?

Harmadik kártya van nálam, aminek a ventilátorait nem tudom a megfelelő módon vezérelni görbe segítségével. Sem a saját szoftvereikkel, sem külső programmal. Egyszerűen hiába állítok be bármilyen értéket, a kártya úgy működik, ahogy ő akar, bármilyen sémát vagy logikát mellőzve. Van, hogy a 42 fokos kártyán bekapcsolnak a ventik, Quiet üzemmódban, de volt, hogy hatvan foknál sem kapcsolt be. Ha beállítok egy görbét, akkor sem tartja annak az értékeit. Igazából, ha ráhagyom, hogy a saját, alapbeállításaival működjön, akkor sem hozza a gyári értékeket, tehát Quiet/Silent BIOS-ra kapcsolva is bekapcsol akár már negyven foknál is. A mostani kártyánál lehet a magyarázat az, hogy a 0 RPM módnál vagy 50 foknál kapcsol be, vagy 100W teljesítményt elérve. Csak ez így elég kaotikus. Teljesen tanácstalan vagyok. Kipróbáltam egy Asus Rog 3080 OC-t, egy MSI 3080 ti Suprim X-et, most egy Asus Rog 3080 ti van. Mindegyiknél káosz a venti vezérlés, amit én akarok, azt biztosan nem tartja. Használtam Argus Monitort, MSI Afterburnert, Asus saját hulladék szoftverét, GPU Tweak.

Bármilyen ötletet nagy örömmel olvasok, mert nekem elfogytak már!

Köszönöm!
0
0
0
0
💬 1
xCube avatar
@Hegyirablo: Ez több mint különös. Windows reinstall volt menet közben? Lehet akár egy hibás kulcs a regisztrációs adatbázisban. Windows 10 vagy 11?
0
0
0
0
botmunpls avatar
Hali
Most hogy enyhén estek az árak, gondolkodtam esetleg a 4k tv-hez beújítok egyet a közeljövőben.
Jelenlegi árak mellett RX6700 XT vagy 3070/Ti közül érdekelne a legjobb választás, milyen beállításokkal bírnák a 60 fps-t?
Nincs sok időm belefolyni a tesztekbe a héten (+lusta is vagyok), ha valaki már képben van és megírná mi lenne a legjobb ár/érték arányban, megköszönném 😁
0
0
0
0
💬 7
bukta2 avatar
@botmunpls: Üdv, a 6700XT meg a 3070Ti azért nem 1 kategória, de igazából egyikkel sem lősz mellé ha erre gondolsz, a 3070ti azért picit erősebb, így azzal jobban is futnának a játékok, én az nvidiara szavazok , 3070/3070Ti (DLSS, FSR) ott van mind2, ha amd-t veszel, ott csak fsr lenne. 4k nál azért már számítanak ezek az eljárások, ami nem lehet releváns annyira az a 8gb memória 3070 nél pl, 4k-n azért már szeret kajálni 1-2 cím, de azért el leszel vele attól függetlenül, ettől nem tartanék azért, csak megemlítettem.
1
0
0
0
botmunpls avatar
@bukta2: Azt korábban láttam hogy a 6700xt gyengébb, de pontos összemérést nem láttam, csak közel 50-nel olcsóbban hozzá lehet már jutni, ezért jött a képbe.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@botmunpls: Mivel nálad 4K a cél így a Vramot is nézned kell mert a 8gb azért már el tud fogyogatni, (egyelőre csak pár játékról van szó de ez idővel egyre több lesz) viszont RTX nél a DLSS az elég jó cucc! , te döntesz. Ha a pénztárcád engedi akkor inkább egy 3080 ra újjítanék, azzal biztosan nem lőnél mellé. a Vrammal sincs gond,(kivéve Far Cry 6, nem tudom hogy az javítva lett e hogy megette a Vramot az RTX kártyákon és akadt a játék) és a DLSS vagy FSR is elérhető!
0
0
0
0
botmunpls avatar
@bukta2: Hát az már nagyon limiten kívül van jelenlegi árak mellett, de ahogy most elnéztem a teszteket a 3070ti lenne a beugró a 4k-ba ezek közül amiket kiszemeltem.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@botmunpls: Igen ,én is arra szavazok
1
0
0
0
botmunpls avatar
@bukta2: Végül meglett egész jó áron, a Valhallát kimaxolva viszi 45-60 fps-sel, úgyhogy nagy baj a jövőben remélem nem lesz a játékokkal :D
0
0
0
0
bukta2 avatar
@botmunpls: Gratulálok! Használd sokat! ;)
1
0
0
0
no avatar
Sziasztok. Valakinek van esetleg itt XFX Speedster QICK 308 AMD Radeon™ RX 6600 XT Black Gaming Graphics Card with 8GB GDDR6 ez a fajta 6600xt je?
Van rajta egy kapcsoló a 8pin csati mellet.
XFX DUAL BIOS READY kapcsoló
Primary és Secondary állás van rajta.
az lenne a kérdésem hogy melyiken kellene hogy álljon ha játékra használnám a kártyát?
0
0
0
0
💬 1
Quadgame94 avatar
@zotya010: Szia! Primary.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
RTX 3060 225k
6700 XT 295k

Mi van itt emberek? Ezek a karik múlthéten még 300 felett voltak jóval. Az elmúlt időszakban ez az eddigi legnagyobb áresés. Mi történt most, hogy ennyire beesett az áruk nem tudja valaki?
0
0
0
0
💬 6
Pokzoli avatar
@MrPAYER: Több mindentől függhet forint és kriptovaluták árfolyama. Az Intel videókártya bejelentésétől stb. Remélem tartós lesz az árcsökkenés. Én használt kártyát is csak akkor fogok venni ha még lejebb mennek az árak.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@Pokzoli: Hát a 3060 jó 100 ezret esett, ez már szinte az az ár amin megéri jóformán. Én is várakozok az új generációra, remélem nem kell megbánjam, hogy nem most ruházok be gyorsan egy 6700 XT-re.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@MrPAYER: Hát pedig a 6700XT vel el lennél egy jó darabig! Az még 1440p-n is megálná a helyét!
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@bukta2: Nagyjából mindent összevetve egy 60%-al erősebb kártya a mostaninál. Azt figyelembevéve, hogy szeretnék 2k-ra is váltani egyúttal az új kártyával még mindig elég karcsúnak érzem.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@MrPAYER: Nálam 3440x1440-es felbontáson a 3060 Ti egészen kellemes teljesítményt nyújt, nem kell túl sok kompromisszumot kötnöm a 60+ FPS-hez. Ahol pedig DLSS support is van ott meg aztán pláne.
Tapasztalatból, egy 1070/2060 ehhez képest kb lepkefingnak tűnik. 🙄
0
0
0
0
botmunpls avatar
@MrPAYER: Ami biztos, hogy aki halogatta az újítást és van rá effort, annak jobb most lecsapni, mint kivárni hogy még lejjebb is fog e menni.
0
0
0
0
carl18x avatar
Üdv Nétek! :D Na gondoltam írok már ide társalgás gyanánt.
Az igazság pont azon gondolkodtam ez a bányás/chiphiány időszak mikor ér már végett.
Belegondol az ember már elég régóta tart, és most már rengetegen szeretnének hardver újitani.
Majd akkor lesz hatalmas hardver bőség, mikor a bánya bedől és a rengeteg kártya rászabadul a piacra. Elöbb/utobb ismét vége lesz a nagy bányász láznak, és talán az új videókártya generáció hozza el ezt a időszakot. 2022-2023 táján szerintem ismét vége lesz a dolognak, és rengeteg RTX 3000-es RX 6000-as kártya fog a piacra rászabadulni.

Hát reméljük a legjobbakat, kíváncsi vagyok mikor jön el ismét ez a korszak.
A RDNA 3/Nvidia Loveplace valszeg már alapból vásárlásra fogja az embereket ösztönözni.
Nagyobb hatákonyság miatt talán a bányászok is célbe veszik őket.
0
0
0
0
💬 12
The_Teacher_Man avatar
@carl18x: Vagy előbb, mint gondolnánk... 🤔

https://cdn.prohardver.hu/dl/upc/2022-01/3345_bitcoin.jpg
0
0
0
0
carl18x avatar
@The_Teacher_Man: Reméljük ez a árcsökkenés tartos marad, és 2 hét múlva nem indul el megint a grafikon felfelé! Néztem ETH 2400 dollár alatt van, az is jelentős csökkenés.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@carl18x: Silabizáltam, olvastam híreket innen-onnan tavaly is. Én azt tippeltem akkor hogy nyáron kezd egy kisebb áresés, és év végére bezuhan (aztán karácsonykor lehet felmegy megint).
A nyári esés bejött, de utána a lehető legjobban mellélőttem.
Sajnos hiába esik a valuta ára, nem (csak) az befolyásolja a bányászlázat. Ellenkezőleg, ha kevéssé felkapott a valuta, akkor állnak rá még többen a kitermelésére.
És sajnos ha kifogy a btc, eth és társai, akkor jön valami új altcoin, amit felhypeolnak.
Most hogy musk és más üzletemberek is beálltak ebbe, így nem lesz ebből kiszállás amíg azt nem mondják.
De szerintem ez az nvidiának hatalmas bisznisz, hogy így maradjon. Eladja aranyáron a kártyáit, ennek ellenére az emberek nem fognak tudni játszani, ezért majd befizetnek a streamingjükre, amit kb piti pénzekből összedobnak. De mivel a kártyák ára az egekben, ezért a streamre is lesz képük több pénzt elkérni az előfizetőktől.
Sajnos én nem vagyok már optimista ezzel kapcsolatban, bár a nyárig még kivárok, hogy mi lesz, vegyek e valamit.
De tapasztalatból merem állítani, hogy használt bányász kártyák közül is ki lehet fogni játékra alkalmasat. Most kerek 3 éve használom a bányászott 1070ti-t, és hozza a papírformát. Igaz, évi 250-300 órát izzasztom csak, de ha lesz garis rtx30-as jó áron, akkor esélyes hogy lecsapok rá.
0
0
0
0
xCube avatar
@botmunpls:
De szerintem ez az nvidiának hatalmas bisznisz, hogy így maradjon. Eladja aranyáron a kártyáit


Nem silabizáltál elég sokáig, ha ennyi jött át az egészből. Az nvidia az, aki a legkevesebbet keres a helyzeten, gyakorlatilag csak a többletkereslet adja a nagyobb profitot nekik. Ez is hatalmas profit, de nem összevethető azzal, amit a következő lépcsőn lévő résztvevők szakítanak. A VGA -k ára a gyártóknál, a kereskedőknél és a scalpereknél megy fel az egekbe és elsősorban a kiskereskedőnél / scalpernél realizálódik.
1
0
0
0
botmunpls avatar
@xCube: Öhm.
1. Ne legyél naiv, biztos vannak saját uram-bátyám scalpereik az ott dolgozóknak is, rokonok a közvetítőknél, akik ezt a többletet elteszik.
2. Gondolj bele kicsit egy cég működésébe. Minden termékük azonnal elfogy, és nem kell a piacon hirdetni, kaparni az eladásokért, hanem kisz@rnak bármit és egyből eladják, az szerinted nem óriási nyereség nekik?
0
0
0
0
xCube avatar
@botmunpls: 1. Nem tartom magam naivnak, sokkal inkább realistának és cseppet sem összeesküvés keresőnek. Minden, amit leírsz az az egyéneket gazdagítja és nem az anyacéget. Az nvidia nagyon jól keres a GPU eladásokból, a VGA bizniszből pedig a többiek.
2. Ez nem is volt kérdés... .

Egyébként jó pár éve vagyok egy termelő cég vezetőségének tagja, van némi rálátásom az üzleti tervezésre és a szerződéses keretekre. Ezért is próbálom sokszor csitítani a vad spekulációkba merülő laikusokat.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@xCube: Én a vezetőségnek tolom a szekeret, és közelről látom hogyan mókolnak mindennel saját zsebre abból, amiből a cégen keresztül nem sikerül, állami finanszírozással, biztosítóval stb. Úgyhogy ezt nem nevezném vad spekulációnak.
0
0
0
0
xCube avatar
@botmunpls: Akkor viszont nevezd nevén a gyereket. Meglopni a saját cégedet nem egyenlő azzal, hogy a cég szakít a piacon.

Btw én nem feltétlenül a magyar országos hivatalos választott bűnszövetkezet viszonyaiból indulnék ki egy világcég esetében.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@xCube: Most direkt nem akarod érteni amit írok? :D
Az, hogy az nvidia nem kell reklámokra költsön milliárdokat, nem kell pénzt invesztálni az eladásba, mert lejön a termék és 0,0001 másodpercen belül el van adva, óriási siker ahhoz képest, hogy valaki legyárt egy terméket és hirdetnie kell, hogy van, meg keresni és tárgyalni a viszonteladókkal.

És nem abból indulok ki. Szó sincs meglopásról, meg kormányközeliségről sem. Simán hülye lenne egy cég nem élni a jogi kiskapukkal, főleg ha egy cégóriásról van szó.
Egy rahedli transz/multi eleve leányvállalatoknak szervezi ki a logisztikát, ahol már le tudják venni az extra profitot, és mutogathat az anyavállalat, hogy nem miattuk van (papíron) az emelés.
De az is egy lehetséges eljárás, hogy adott cégnél dolgozó ember/élettársa/rokon cége éppen logisztika-kereskedelemmel foglalkozik, és pont náluk landol a készáru.
Hazai példák pl. legyártanak 1000 kereket, eladják Tóth Géza marketingvezető felesége nevén jegyzett cégnek, akik eljuttatják az eladóhoz. Az 1000 kerékben találnak 40 sérültet, a cég kompenzálásként ad nekik 100 jó kereket ingyen. Esetleg a 40 kerék szállítás közben sérül meg, erre esetleg van külön szerződés a biztosítónál, hogy fizessenek érte pluszba.
Vagy kármentés szavidős terméknél, pl élelmiszer. Látják hogy 1000 doboz tej nem jut ki a boltokba és 1 hónap múlva lejár, eladják fillérekért a tulaj egy másik cégének, ami továbbítja gyermekétkeztetés, szeretetszolgálat, rendezvény stb helyekre nyomott áron, ami egyébként duplája annak, mint amiért a kisebb cég megvette. A pénz papíron nem a céghez jut, de a tulajnak mégis jön a bevétel.
0
0
0
0
xCube avatar
@botmunpls: Én kiválóan értem, amit írtál, csak te akarod mindenáron megmagyarázni a véleményem ellenkezőjét. Azt is többször leírtam, hogy igen, az nvidiának tetemes többletbevétele van a keresletnövekedésből.

A "Simán hülye lenne egy cég nem élni a jogi kiskapukkal, főleg ha egy cégóriásról van szó." a mai világban már elég meleg helyzet a világpiacon, főleg az nvidia -nál, akikek ott lógnak a nyakán az ARM felvásárlás miatt. A cégbíróság és a versenyfelügyelet nem is engedné, hogy kapcsolati összeférhetetlenségeken keresztül milliók vándoroljanak "jogtisztán". Egy multinacionális többprofilú céget, ami a saját alvállalataival dolgozik nem hasonlíthatsz össze egy mikroelektronikai chiptervezővel. Egyébként a két példád még mindig erősen magyar / keleteurópai jellegű.

Hogy hogyan oldják meg a nagy cégek a megfigyelési helyzetet? Egyszerű..., kriptovalutával.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@xCube: Nem, nem csak magyar, megsúgom, sok ötletet külföldi látogatások/vendégektől (olasz, svájci, kínai, német) vesznek át itthon.
Nem tudom miért van neked ez a "magyar" negatív jelző mániád. A külföldi is ugyan úgy korrupt, nyugatra és keletre is, mint itthon. A profit az profit minden országban (észak koreán kívül).

Nem teljesen ugyan az a téma, de a címek üzenete nem azt sugallja, hogy érdekli a tech óriásokat az, adó, versenyhivatal és társai.
https://444.hu/2021/06/03/315-milliard-dollaros-profit-utan-egyetlen-cent-tarsasagi-adot-sem-fizetett-a-microsoft-ir-leanyvallalata
https://444.hu/2015/10/06/620-milliard-dollarnyi-ado-megfizeteset-kerulik-el-a-legnagyobb-amerikai-cegek
https://index.hu/gazdasag/2020/02/27/azt_hiszi_tudja_mekkora_hatalma_van_az_oriasvallalatoknak._fogalma_sincs/

Ha ki is derül, hogy az nvidia érintett az árak magasan tartásában, az nem most fog kiderülni, hanem évek múlva.
De ha netalán tényleg nem érintettek, és csak a puszta eladásokat veszem alapul, nem változik az a tény, hogy nekik meg az amd-nek nem érdeke a helyzeten változtatni (a vásárlók számára pozitív irányba biztosan nem).
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@carl18x: Amikor sokkal normalisabb árak voltak akkor is hónapokig vártál meg gondolkodtál a kártya cserén. Emlekszem mert pont beszéltük. Pedig akkor 93 ezerért vettem a 3 hónapos ROG STRIX 5600 XT-t 3 év garival stb. Mikor megy erre vissza? Ha Oroszok betiltjak a bányászatot. Reménykedhetsz de ezt törvények fogják majd elérni csak. Az új kártyák esetében pedig ha azok rettenetesen gyengék lesznek bányában. Amire 0 esély van. RDNA3 is compute heavy lesz ismét.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Erről az oldalról hallott illetve rendelt már valaki?
Eléggé áron alul vannak kártyák, és készleten is elég sok van. Érdemes rendelni vagy fake honlap?
Köszi a válaszokat.
https://katabolt.hu/videokartyak/65765-asus-rog-strix-rtx3070-o8g-gaming-8gb.html?gclid=EAIaIQobChMIsMyKw6jD9QIV0-R3Ch1d9QjtEAQYBSABEgJTIvD_BwE
0
0
0
0
💬 5
zsolo avatar
@james007: Nagyon gyanús, ez már a túl olcsó ár a mostani helyzethez képest!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Jaja en is Így vagyok vele... Bár pl. Pcxnél a 3060 asusnak már lejjebb ment az ára az elmúlt hetekben 450.000-ről már ,, csak" 366.000 forint... Talán nyárra megint lemegy 250.000-re akkor fix hogy veszek egyet.
0
0
0
0
zsolo avatar
@james007: 250 is sok érte még! de nyilván sokkal jobb mint a 450 :D
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@james007: Nem találtam a NAV jegyzékben ilyen céget, a ÁSZF is olyan tákolmánynak tűnik. Nincs a készletről információ, Árukereső nem hozza fel az oldalt, emiatt vélemények sem olvashatóak, én biztos nem vennék innen még egy gépház ventit se 1500-ért.
0
0
0
0
no avatar
@MrPAYER: Árukereso például a pcxet se hozza fel. De ettől függetlenül ez igen, ez fake oldalnak tűnik,gondoltam mást is meg kérdezek azért.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.
Jelenleg egy pcie 3.0 alaplap van a gépemben, hamarosan szeretnék egy asus 3060-at venni a 1060 helyett. Viszont a 3060 az 4.0-ás. Játékok közben vennék észre drasztikus teljesítmény romlást amiatt hogy a kártya nem 4.0-án üzemel?
Előre is köszi a választ.
0
0
0
0
💬 2
zelcsi avatar
@james007: Semmi változást nem érzékelnél! Nyugodtan vedd meg! :)
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@james007: Szia. Ha jól tudom akkor ilyen plafon 5% körüli "erővesztést" eredményez(het) játékoknál, semmit nem érzékelnél belőle az ég világon.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
Gondolkodtam egy picit erről a kártya hiányos témáról. Ugyebár minden nagyon drága, undorítóan drága. Igen, de ebbe a mindenbe beletartoznak a használt eszközök is. Hardveraprón szétnéztem kicsit és ha most kiraknám az 1070-em 160-ba akkor a legolcsóbbak közé tartozna (145-ért vettem 2016-ban) és emiatt valószínűleg hamar elkelne. Na most, bontatlan 3070-ek már fel-felbukkanak 360k környékén, magyarán ha az előzőt eladom, akkor olyan 200-at kellene ráfizetnem. Ha nagyon, mégegyszer kihangsúlyozom ha nagyon bele akarom látni az Ft gyengülését, az általános vállalati és gyártási költségek emelkedését és minden egyéb tényezőt akkor nem vágom magam hanyatt attól a +50k forinttól mint amit 6 éve az 1070-ért kértek. Sőt, ez így már szinte majdhogynem MSRP ár. Persze ennek a feltétele az, hogy rendelkezz még a mai napig piacképesnek mondható, eladható előddel, annak aki 0-ról szeretne gépet építeni lehetetlen persze, de a legtöbben itt az oldalon nem hiszem, hogy abba a cipőben vagyunk.

Mert szerintem most mindegy, hogy a jelenlegi kártyámat 15-ért tudnám eladni egy párhuzamos univerzumba ahol nincs crypto és 200-ért megvenni az újat, vagy 160-ért eladni a mostanit és 360-ért megvenni az újat.
3
0
0
0
💬 4
reszler112233 avatar
@MrPAYER: Ezt jól megírtad, és teljesen igaz is.

Én kb fél éve, de lehet több nézelődtem, hogy talán le kéne váltani az MSI GTX 1060 GamingX 6G-t, de elszomorított az hogy már akkor milyen árak voltak. Oké én a kis 1060-at 104-ért vettem szintén 2016-ban, és ennyiért simán el tudnám adni garancia nélkül is. De ahogy nézem ebből a verzióból kevés van a használt piacon, de 110-130 közt látom őket ugyanígy garancia nélkül. Ha utóbbi árral is el tudnám adni, akkor is jó nagy összeget kéne még melléraknom hogy érezhető teljesítmény javulás is legyen. Így mivel nem vagyok fps huszár, addig fog menni amíg bírja magát, vagy ha nagyon nem fog már futni valami ami érdekel, de mivel újabb címekkel nem játszok, még egy ideig elég lesz amit tud.
0
0
0
0
MrPAYER avatar
@reszler112233: Én is így vagyok vele, hogy az 1070 meglepően jól állja a sarat ennyi év után is, de 2023 közepe fele vagy hamarabb majd attól függ, hogy hogyan alakul a piac lecserélem egy 4060-70-re, tudástól meg ártól függően majd az egyikre. A 60 frame nagyon magas beállítások mellett nem mindig jön már össze új címeknél 1080p-ben. A kövi mérföldkő meg egy szebb színeket visszaadó panellel rendelkező 144hz-es szintén 1080p monitor, hogy a Warzone is kilegyen szolgálva, illetve majd a single címek is mint pl a GTA VI (ha elkészül egyszer végre 😛), RDR II stb. is 60 helyett 75 FPS-el tudjanak futni stabilan ultrán. Ehez a célhoz meg már kelleni fog az új kártya.
0
0
0
0
xCube avatar
@MrPAYER: Teljesen jogos és logikus következtetés. Én is eljátszottam a gondolattal, de a GTX 1080 ára itt a béka segge alatt van. Az RX 580 -amat tervezem áruba bocsájtani, azt három évesen is bőven nyereséggel tudnám eladni.
0
0
0
0
carl18x avatar
@MrPAYER: Hát talán idén vagy jövőre már lesz megfelelő készlet és a chiphiány is csökken.
Én úgy látom a scalperek az új generációra is rá fognak mozdulni, de itt az a kérdés az NVidia/AMD milyen készletet tud megjelenéskor produkálni.
Talán ha az Nvidia olyan mennyiséget tud piacra dobni, amit már a scalperek se győznének pénzel akkor lehetésges valóban marad mindenkinek az MSRP ár közelébe.
A Scalperek meg lehet még minusszal adnák a kártyát, de erre elég kicsi az esély :D
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Nemrég sikerült összeraknom egy gépet.
A gigabyte rtx 3080 aorus master videókártyával van egy kis gondom.
Játék közben, 4k felbontásban, a hőmérséklete 78-82 fok. Kicsit soknak találom, vagy ez normális ezeknél a kártyáknál?
Ház: sharkoon rev200
Előre is köszi a válaszotok!
0
0
0
0
💬 2
Warlordcommander avatar
@banfizoltan84: Leszedsz egy msi afterburnert, és állíts ventilátor görbét neki, hangosabb lesz de cserébe nem melegszik annyira, én is nyertem így 8-10 fokot, és szintén nagy terhelés alatt 80fokos volt.
0
0
0
0
no avatar
@Warlordcommander: Igen, ez sikerült is, köszi!
De viszont a gyári órajelem 1850mhz
Valami viszont feljebb húzza akár 2100 mhz-re
Így gondolom emeli a feszültséget, nő a fogyasztás és ami zavar a hőmérséklet!
Feleslegesnek tartom húzni ezt a kártyát
Hogyan tudnám alap órajelen tartani?
Aorus engine - ben nem találtam ilyen funkciót
Neten találtam olyan képeket ahol az aorus engine programban választható az oc vagy silent mód.
Az általam letöltött aorus programban nincs ilyen!
Valakinek valami ötlet?
0
0
0
0
woodbear avatar
Sziasztok!
Lenne egy gyors kérdésem.
Lehetőségem van a Founders 3070TI-t elcserélni egy Asus tuf 6800xt-re (150€ ráfizetéssel)
Egyszer volt amd-m amit vissza küldtem mert állandóan szarakodott a driver. Teljes driver és Windows reinstall után is. Kicsit bennem van a félsz mert mindig nvidia-m volt. Viszont eléggé vonzó most ez a 6800xt.
Ray tracinget nem használok úgysem, a dlss hiánya kicsit fájna talán.

Ki cserélné és ki nem?! És miért?
0
0
0
0
💬 7
zsolo avatar
@woodbear: Jó kártya mindegyik, én azt hittem,hogy kb paliban is vannak teljesítményben, de aztán mégsem , a 6800XT gyorsabb, én meg elégednék a 3070Ti-vel is nem fizetnek még rá, driverek jók, teljesítménye is brutál, és a DLSS-t is tudod használni, ami elég jó előnye pl!
0
0
0
0
woodbear avatar
@zsolo: Úgy tűnik mégsem adja el a srác...pedig bele mentem volna a cserébe. Lesz ami lesz alapon (driverek miatt)
Úgyhogy most várok tovább egy esetleges cserére. De addig is élvezem ezt ami van.
0
0
0
0
zsolo avatar
@woodbear: Ha nem kell add nekem, elfogadom mint ajándék!😁😅😆😆
0
0
0
0
woodbear avatar
@zsolo: haha. Kell ez nekem is :D Különben min tolom majd a God of War-t jövő hétvégén?! :D
0
0
0
0
zsolo avatar
@woodbear: Annak nem kell 3070Ti! :D
0
0
0
0
Puffin avatar
@woodbear: Én cserélném... Nincs gond a driverekkel már. Erősebb a 6800XT van ahol jóval. És van AMD oldalon FSR, a DLSS helyett.
1
0
0
0
woodbear avatar
@Puffin: FSR-t szerintem még nem kell egy lapon említeni a DLSS-el. A teljesítménye a kártyának viszont tetszene eléggé. Rakerestem a driver problémákra és azért lehet találni fórumokat ahol arról írnak, hogy nem mindenkinek frankó még mindig valami.
0
0
0
0
carl18x avatar
Sziasztok! :D Na már csak a poén kedvéért, de mennyit érhet egy RX 570 4gb Sapphire 1 év alza garanciával. Ahogy elnézzem 100E forintért árulja valaki kapu garanciával, de annak tisztázatlan az előélete. Az enyém bolti garanciás szóval nyilván többet ér, mint egy bánya szőkevény. :)
0
0
0
0
💬 4
xCube avatar
@carl18x: 80 - 100k között lehet eladni, ha nem sürgős.
0
0
0
0
carl18x avatar
@xCube: Csak ennyi? ennyiért inkább megtartom xd
0
0
0
0
xCube avatar
@carl18x: 2018 -ban vettem egy RX 580 -at 200 Euróért. Most 350 euró körül mozog a használt piacon. Szerintem a tiéd is drágább, mnit amennyiért vetted. De mondjuk ha ez az egy VGA -d van, akkor nem nagyon érné meg eladni.
0
0
0
0
carl18x avatar
@xCube: Csak ennyi? ennyiért inkább megtartom xd
0
0
0
0
no avatar
Gainward GeForce RTX 3070 Phoenix GS mi a véleményetek erről a kártyáról srácok ? megbízhatóság minőség szempontjából. hozza a szintet ?
0
0
0
0
💬 2
bukta2 avatar
@stuka: Nekem még a 750Ti-m volt anno a Gainward-tól, fél év után be is adta a kulcsot, de szerintem ha az ember kiad ennyi pénzt egy VGA-ra akkor tegye ezt picit nagyobb név alatt. Magyarán én néznék valami nevesebb gyártót a helyedben. Bár ha egy ilyen árú vga-nál csak nem kell ilyentől tartani mint ami anno a 750ti-nel történt...bár jobb félni mint megijedni.
0
0
0
0
jsvkv8 avatar
@stuka: Szia! A Gainward Phoenixek egy nagyszerű hűtéssel rendelkező kártyák! Kvázi téglák...
Nekem a gtx 1080 -tól az rtx 3070ig megfordultak a kezemben de semmi panaszt nem tudok rá mondani! Ha még el a vásárlás lehetősége nyugodtan veheted!
Ha esetleg megakarod magad nyugtatni akkor a Ph szakmai fórumra felmész a topicjába, megnyugtatnak ott is!
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
Én egy éve várok a gép építéssel, 1 hónapja untam meg, rászántam a pénzt… akkor is ha hülye vagyok, megvettem egy sapphire 6700xt-t, /volt pár álmatlan éjszakám/ akkor még 9 online boltban volt, pár napra rá már sehol nem volt kapható. Még szerencsésnek is éreztem magam. 😅 Na mind1, számomra így chip hiány letudva, ez elég lesz amíg ez rendeződik a piac.
0
0
0
0
💬 2
bukta2 avatar
@JohnDoe89: Mellé nem lőttél vele az biztos. ;)
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@bukta2: Igen, és ez mellé alig akartam elhinni mennyire halk. Mondhatni zajtalan.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
A harmadik út.

Nyilván mindenki tisztában van azzal, hogy a jelenlegi GPU helyzet mennyire gáz. A napokban azon gondolkodtam vajon vissza áll e valaha a "normál" azaz 2020 év eleji helyzet vagy sem. Nos az igazság az, hogy sosem volt "normál" helyzet. Az árak mindig is a kereslet-kínálat viszonyában alakultak. Azonban, mivel a kínálat mindig elegendő volt, a kereslet pedig sosem volt ennyire extrém - ez a helyzet minden eddiginél távolabb áll a normálistól.

Amikor a megoldásra gondolunk, mindenki a kínálat növekedésére gondol. Ha 5x ennyit gyártana a két cég, akkor az árak leesnének. Nos, ez egyáltalán nincs így. A scalperek és a bányászok azt is elkapkodnák. Biztosan esnének az árak, talán 15-20%-ot is. De ez még mindig magas árakat eredményezne. A másik a bányászat betiltása és/vagy el lehetetlenítése, esetleg a crypto valuták és bányászás megtérülésének bezuhanása is segítség lenne. Ugyanakkor túl sok állam és cég érdekelt ezekben, tehát ez kizárható. Van azonban egy harmadik út... amelyet sajnos az Intel sem lépett meg és amely az egyetlen megoldás lenne jelen esetben.

Az AMD már félig meddig megoldotta ezt, amikor egy olyan architektúrát tervezett, amely egyszerűen nem hatékony bányászásban. Az RDNA2 egyáltalán nem hatékony erre, főleg ha összevetjük az Ampere, Turing, RDNA1 vagy Polaris és VEGA kártyákkal. A megoldás másik felét, azaz a chiphiányt azonban nem sikerült megoldania a cégnek, hiszen a TSMC alapból ilyen gondokkal küzd, valamint az AMD is prioriztál ilyen tekintetben.

A megoldás tehát adott. Egy olyan architektúrát kellene tervezi, amely még az RDNA2-nél és hatékonytalanabb etherium és egyéb bánya munkákban, miközben gamingben igenis jó. Már csak a chipek gyártását kellene megoldani ezek után és kész lenne a valódi megoldócsomag. Az Intel simán megoldhatta volna ezt, hiszen saját maga fogja gyártani a GPU-ikat. Azonban az Alchemist nem ebben a szellemben lett megtervezve.

Azt gondolom, hogy az RDNA3 lehet a közeljövőben ez az architektúra, de amíg a TSMC-nél a terhelés nem csökken, addig az az architektúra sem lesz megváltó ilyen tekintetben. A megváltó az RDNA2. Viszont csakis a jövőben lesz az. Ahogy a 7 nm terhelése a jövőben csökkenni fog, úgy többet fognak gyártani a kártyákból, valamint a használt piac is felélénkül majd. Persze fel lehet tenni a kérdést, hogy mikor? 2022 második fele elött semmiképpen sem. Sőt. Inkább 10-16 hónapot még várni kell erre. Tudom, tudom az sok idő. Viszont simán kivárom, ha a 6700 XT esetleg 220 környékére beesne addigra. Az RDNA2 sokáig velünk lesz még, mint a Polaris. 2 év múlva is teljesen okés lesz 6600 XT-t venni, igaz sokkal jobb árban lesz. Persze ez az eszmefuttatás csak akkor áll meg ha az AMD fenntartja a gyártását a kártyáknak, amire minden ész érvük meg lesz. Addigra a 7 nm olcsóbb lesz és a terhelése sem lesz nagy.

Nvidiát nem említettem meg, hiszen a Lovelace is remek lesz bányára, a hiány pedig jelen lesz akkor is amikor kijön. Az Ampere szintén nagyon jó bányára, a Samu pedig szintén gondokkal küzd a gyártásnál.

Verdiktként annyit írnék, 2022 sem lesz a megváltás éve, de jó esély van rá, hogy az árak csökkenni fognak az év második felére, de ez maximum 20-30%-os lesz. 2023 és az RDN2 lehet csak az egyetlen esély. Az RDNA3 drága node-on készül majd, ergo olcsó nem lesz. A Lovelace pedig jó lesz bányában, ahogy az Alchemist is.
0
0
0
0
💬 9
bukta2 avatar
@Quadgame94: Én nem várnék addig csökkenést amíg az általad említett dolgok közül valaki nem áll elő a megoldással... addig sajnos ez így marad...
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@bukta2: Persze... de látod. Sokan még most is 5-7 éves hardvert használnak. A megoldás csakis a várakozás. Most egy RX 570-em van és nem mondom jobb lenne egy kb. 1660 Ti / 1070 - de amúgy elmegy a kártyám.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Quadgame94: Én magam is több mint 4 éve hajtom az 1060-at, de addig le nem váltom míg nagyot nem zuhannak az árak, vagy esetleg beadja kulcsot és játszani is akarok értelmes grafikán.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@reszler112233: Átérzem. 2020 őszén 5600 XT ROG STRIX 93 ezrembe került... ha ismét ennyi lesz (120 ezer talán még belefér) akkor én is újra veszek kártyát. De! Ez nem fog megtörténni. Hamarabb lesz a 6600 XT ennyi... ja igen... 2024-ben :D
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Quadgame94: Én 104-ért vettem 2016-ban az 1060 6GB-oas példányt. Használt piacon nem nagyon találok ugyanilyen MSI verziós 1060-at, aminek simán mondom, hogy király a hűtése is. Viszont az kész vicc, hogy garancia nélkül már ugyanúgy 6GB-os 1060-at ennél többért hirdetnek. Gari nélkül szerintem a reális ára 60- max 80 ezer volna, mert azért még van bennük kakaó, ha nem vagy nagy FPS huszár, és nem kell a komolyabb AAA játékokban az ultra beállítás.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@reszler112233: A reális ár 50 sem lenne, hiszen az RX 580 két éve még 45-55 körül volt kapható. A gond, hogy ezzel a kategóriával nem foglalkozott sem az AMD sem az NV. GTX 1650 egy vicc, mint ahogy az 5500 XT is. Az 1650 Super volt már okés kártya, de ár/teljesítmény arányban csak egy 5 évvel ezelőtti szintet hozott mikor megjelent. Már 2019 végén és látható volt, hogy a 60-70 ezres kategóriát el kell felejteni, mert ugyan azt a kártyát vette meg az ember évekkel később csak más néven. 100 ezer környékén, vagy e felett volt érdemes költeni (5600 XT, 2060 - 2070, 5700 XT) mert itt volt számottevő javulás ár/érték arányban. Normál piacon egy RX 5500 XT 150 dollár lett volna, az 5600 XT meg 230. De már ezek is ifnlálódtak és még ugye hiány és bányászláz sem volt. A sima 6600-nak 280 a 6600 XT-nek 330 dollárnak kellene lennie. Nagyon sajnálom, hogy jelenleg nincs verseny a chip hiány és a bányászláz miatt. Nem is lesz még nagyjából másfél évig.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Quadgame94: Az én MSI 1060 Gaming X 6G kártyám azért még megér most is 50-et simán, legalábbis nekem igen, mert tudom mire képes, milyen hőfokon, persze ehhez kell egy jól szellőző ház is.
0
0
0
0
visor261 avatar
@Quadgame94: 2014-ben ruháztam be egy r9 270x-re, 1-2 grafikát lejjebb kell venni de amik nekem kellenek azok elfutnak rajta és akkor fogok új kártyát venni ha lesz egy nagy ár zuhanás 😏, vagy ki nem száll belőle a füst 🙂.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94:
Quadgame94
34
21 napja | 2021. 10. 29. 19:05:48
A harmadik út.
A megoldás tehát adott. Egy olyan architektúrát kellene tervezi, amely még az RDNA2-nél és hatékonytalanabb etherium és egyéb bánya munkákban, miközben gamingben igenis jó.


Ebben meg a gyártó nem érdekelt. Nekik az a lényeg hogy a termék el legyen adva, akár a gyártó futószalagjáról is. Az, hogy az hova kerül, gaming pc, bánya, asztal lába alá éknek, nem érdekli.

Ebből kifolyólag nem érdeke a hatékony bányászat akadályozás. Amíg az energiapazarló bányászat engedélyezett egy ilyen energia és klíma válságos időszakban, nem lesz változás. Tudomásul kell venni, hogy a gaming, igenis drága / luxus lett 2020-ra az átlagkeresetű kelet európainak.
0
0
0
0
no avatar
sziasztok, az a problémám, hogy a laptopomban egy NVIDIA Quadro M2000 4GB-os videokártya van, de az oldal rendszerében nem találom. mi lehet a gond?
0
0
0
0
💬 1
Warlordcommander avatar
@palcika3: Sajnos nem mindegyik gpu található meg az oldalon.Ha összehasonlításhoz akarod megadni, keresni kell valami hasonló kaliberűt aztán azzal is nagyjából hasonló eredményeket fog kidobni.
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
Sziasztok!

6800XT-t mivel lehetne kiváltani nVidia oldalon, melyik az, ami hozza a teljesítményét? Van nálam most egy 3080, de ha esetleg még egy 3070 Ti is tudna annyit, mint a 6800XT, lehet, hogy inkább azt választanám. Köszi!
0
0
0
0
💬 2
bukta2 avatar
@Hegyirablo: Hali, hát ez eléggé támogatás és játékfüggő, ha nem vesszük a támogatásokat (dlss,fsr) hanem csak nyers erőt akkor a sima 6800 van pariba az rtx 3070Ti vel, az RX 6800XT nek inkább a 3080 az ellenfele. Ha pedig a dlss-t is vesszük akkor borul a bili mert ott még egy 3060ti is sztem képes hozni egy 6800XT szintet :D tehát csak ismételni tudom magam, ez támogatás és játék függő, nyers erőben RTX 3080 a pajtása

Átlagolásnál (17 népszerű játék) full HD-n 8% al gyorsabb az rx 6800 a 3070ti-től
1440p ben 7.80% körül ismét az rx javára 4K-n hoz valamellyest a 3070Ti ott, 3.2% de még mindig az RX 6800 javára
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@bukta2: Szia, köszi!

Még bontatlanul visszavittem a 3080-ast, mert FEHÉR volt 😁, de hétfőn hozok egy feketét, és akkor tesztelem amiket írtál.
1
0
0
0
no avatar
Sziasztok !
Egy olyan problémám lenne hogy tegnap óta az Asus GTX 1060-am olyat csinál hogy ha simán csak megy a gép, asztalon van, nem fut semmi a háttérben (kivéve Defender) akkor ha várok pár percet akkor a VGA órajele és a hőfok is felmegy 50-55fokra (alap esetben 35-36) viszont a kihasználtság 1-2%. Én így első ránézésre bányász vírusra tippelnék. Ahogy megmozgatom a kurzort egyből lemegy minden alaphelyzetbe. A kártyának nincs egyébként baja, kiválóan működik, jól hűt minden pöpec. Csak ez érdekes jelenség, még nem láttam ilyet. Legfrissebb driver van fenn.
Valakinek valami ötlet ?
Köszi előre is.
0
0
0
0
💬 4
MentaStrike avatar
@james007: Nézd meg ezzel:
[LINK]

Ez egy olyan cucc, ami sokféle dolgot meg tud találni, aminél véletlen a vírusírtó elcsusszan. Ha ez se talál semmit, akkor no idea.
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: Köszi kiderult azóta... Malwerbyteot rátoltam a gépre, talált is 5 bányász vírust.... Azóta minden rendben...
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@james007: Akkor jólvan, néha azért nézd meg a gépedet a programmal, sose tudhatod mi jön vele :)
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: Jaja már nézem minden nap 😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció