Milyen SSD-t vegyek?

Szerző: niteforce, 2011. December 07., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 1 088
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
wicktor avatar
DCMAN írta:
SSD-k kb menyi %-al gyorsabbak a sima HDD-től? megéri venni egyet Rendszernek?


attol füg milyen hdd-töl?
0
0
0
0
no avatar
DCMAN írta:
Synda Rebirth írta:
DCMAN írta:
SSD-k kb menyi %-al gyorsabbak a sima HDD-től? megéri venni egyet Rendszernek?


Kb 10x, megéri, észre sem veszed felállt a rendszer, betöltött minden szart, szinte nincs bootolási idő.😜 😆


nah ezt jó hallani.köszönöm szépen!😀


Látni jobb lesz, amíg nem volt nem így képzeltem el, írhattak akármit.😃
0
0
0
0
DCMAN avatar
Synda Rebirth írta:
DCMAN írta:
SSD-k kb menyi %-al gyorsabbak a sima HDD-től? megéri venni egyet Rendszernek?


Kb 10x, megéri, észre sem veszed felállt a rendszer, betöltött minden szart, szinte nincs bootolási idő.😜 😆


nah ezt jó hallani.köszönöm szépen!😀
0
0
0
0
no avatar
DCMAN írta:
SSD-k kb menyi %-al gyorsabbak a sima HDD-től? megéri venni egyet Rendszernek?


Kb 10x, megéri, észre sem veszed felállt a rendszer, betöltött minden szart, szinte nincs bootolási idő.😜 😆
0
0
0
0
DCMAN avatar
SSD-k kb menyi %-al gyorsabbak a sima HDD-től? megéri venni egyet Rendszernek?
0
0
0
0
Lizard avatar
bakozsolt írta:
SSD-ben a sataIII 60-70Gb-os változatban melyik a legjobb?
OCZ Vertex 4 64GB (VTX4-25SAT3-64G) ez jó?
Persze csak Win7 ultimate 64bit és az alap programok lennének rajta, így elég a 64 gb hely neki?

És most hülye kérdés de akkor is felteszem...
mennyivel jobban futnának a játékok a gépen?
Mert most a Most Wanted 2012 nem megy fullon..
config: Amd Fx 6100
Kingston hyperx khx1600c10d3b1/8g
Asus HD7850 DC2 2GD5
Asus M5A97 R2.0
Fsp hexa 500W
Western Digital Caviar Blue 1TB (WD10EZEX) (ezen van most a rendszer)


Nekem Vertex 4-em van, rosszat nem tudok róla mondani. 64Gb-os verzió van, számomra teljesen elég a rendszernek és egyéb progiknak még igy is 26giga szabad hely van rajta. ( ugye 20%át illik is szabadon hagyni az ssd-nek)
A játékok nem lesznek gyorsabbak, viszont a rendszer gyorsulása káprázatos!
A most Wanted 2012 meg elég optimalizálatlan...
0
0
0
0
bakozsolt avatar
SSD-ben a sataIII 60-70Gb-os változatban melyik a legjobb?
OCZ Vertex 4 64GB (VTX4-25SAT3-64G) ez jó?
Persze csak Win7 ultimate 64bit és az alap programok lennének rajta, így elég a 64 gb hely neki?

És most hülye kérdés de akkor is felteszem...
mennyivel jobban futnának a játékok a gépen?
Mert most a Most Wanted 2012 nem megy fullon..
config: Amd Fx 6100
Kingston hyperx khx1600c10d3b1/8g
Asus HD7850 DC2 2GD5
Asus M5A97 R2.0
Fsp hexa 500W
Western Digital Caviar Blue 1TB (WD10EZEX) (ezen van most a rendszer)
0
0
0
0
bigbeagle01 avatar
cey85 írta:
Hy! Nekem Vertex 3 van és szerintem nagyon jó! A Samsungot szerintem ne és a Kingstone-t se. A Vertex 3 és 4 között meg szerintem nincs nagy különbség ha árba kicsit drágább akkor a 4 de ha sokkal akkor a 3-at javaslom. Nekem jól teljesít a 3-as.


Köszi, az az igazság hogy a 4 még olcsóbb is, ezért nem is értem (meg én ahhoz se értek az előbb felsoroltak mellett hogy a SandForce meg a másik közt mi a lényegi kül. mert ez is különbség a 3 és a 4 között)
0
0
0
0
sneakers avatar
az ssd gyosítja a renderelést sony vegasban?
0
0
0
0
cey85 avatar
Hy! Nekem Vertex 3 van és szerintem nagyon jó! A Samsungot szerintem ne és a Kingstone-t se. A Vertex 3 és 4 között meg szerintem nincs nagy különbség ha árba kicsit drágább akkor a 4 de ha sokkal akkor a 3-at javaslom. Nekem jól teljesít a 3-as.
0
0
0
0
bigbeagle01 avatar
Üdv!
Szeretnék tanácsot kérni hogy milyen SSD-t érdemes vegyek (eddig még nem volt soha se SSD-m).
A kiszemeltem OCZ Vertex 3 (60GB), de ajánlották már a Vertex 4-et (64GB), a Samu 830-at (bár én samu ellenes vagyok) és a Kingston v300-at is. (És már totálisan össze vagyok zavarodva.)
Nekem a lényeg hogy 60GB környéki legyen, mert csak egy WIN8 lesz rajta meg a driverek és az alapvető programok (mert a mostani 500GB WD és amit még veszek 3TB-os WD egyaránt háttértárólónak meg lesznek tartva), legyen olyan 20.000Ft környéki.
Örülnék ha arra is tudnátok választ adni hogy milyen kábelt érdemes neki venni (mert ezt sem tudom hogy mennyire lényeges hogy most egy 800Ft-os vagy egy 2.000Ft-os van mellette), valamint ha az alapvető beállításokról is (ugyan olvastam hogy ACHI mód kell BIOS-ban, de nem tudom hogy az nekem alapból nincs vagy pedig csak akkor látszik ha már benne van az SSD).

A konfigurációm ha esetleg számít valamit (bár ugyan az mint ami az adatlapomnál is van):
-Alaplap: Gigabyte 870A-usb3
-Proci: AMD Phenom II X4 955 (3.2 GHz)
-RAM: GEIL 2x2GB (1600MHz DDR3)
-VGA: AMD Radeon HD 6850 (Sapphire)
-Most van egy WD 500GB-os HDD-m ebből lesz majd háttértár (és majd megy hozzá szintén egy WD-s 3TB-os HDD is)

Bocsi a hosszas írásért.
A Válaszokat pedig előre is köszönöm.
0
0
0
0
nokiacsabika avatar
Cooley írta:
nokiacsabika írta:
Cooley írta:
nokiacsabika írta:
WackooSheep írta:
Samsung 840 Series vagy OCZ vertex 4 ezeket ajánlom! esetleg agility 4


830-ast vegyél a 840-est elb@szták

Nem lett az olyan elb*szott, csak még nem állt be az ára, mert újdonság. Azt kifejezetten az alsó kategóriába szánták, és oda bőven tökéletes is.


igazad legyen 😀 (eddigi tesztek alapján rosszabb)

Meg még friss, gondolom lesz még gyorsulással járó firmware frissítés. Ha meg teljesítmény kell, 840 Pro. Jelenleg a leggyorsabb sata csatis MLC SSD a piacon. Átlagfelhasználóknak meg bőven tökéletes a sima 840 is, pláne ha még olcsóbb is lesz.


jogos és hdd-hez képest szinte mindegyik ssd álom
0
0
0
0
Osynho avatar
Szerintem meg ne kínlódj vele, ha mindent leveszel az ssd-ről elveszti a lényegét.
Töredezettség mentesítést kapcsold ki, mert az hülyeség ssd-n, meg ne arra torrentezzél. 😀 Ja, a 10-15% szabad helyre mindig ügyelj!.

Érdekes cikk:[url] http://logout.hu/cikk/windows_7_es_8_ssd-vel_hogyan_is/teljes.html[/url]
0
0
0
0
humerot avatar
elég sok mindent be kell lőni rajta de szerintem Gaboo7 nek írsz egy pm et és segít majd beállítani 😃
0
0
0
0
Feki1991 avatar
f150raptor írta:
vettem egy Samsung Basic SSD 120GB SATA3 MZ-7TD120BW (840 Series, SATA 6Gb/s)
ssd -t !!! ha telepítem a windowst rá akkor kell valamit beálítani rajta vagy mint egy hagyományos winyónál ?? windows 7 menne rá !!


a BIOS-ban állítsd a SATA vezérlőt AHCI-ra...
0
0
0
0
f150raptor avatar
vettem egy Samsung Basic SSD 120GB SATA3 MZ-7TD120BW (840 Series, SATA 6Gb/s)
ssd -t !!! ha telepítem a windowst rá akkor kell valamit beálítani rajta vagy mint egy hagyományos winyónál ?? windows 7 menne rá !!
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Van még itt valaki? Elég gyorsan kéne nekem válasz, mert most (igen, ilyen későn) szeretném megrendelni. Ajándékokat vettem a neten, és ha már ott voltam, magamnak is kinéztem egy kis ajándékot. E kettő közül melyik a jobb?

Lenne itt egy [LINK], 69,85 Euróért.

A másik kiszemelt pedig egy Intel, mégpedig a [LINK] típus, 69,90 Eurórt.

Más versenyző is játszhat, a követelmény az, hogy a [LINK]-n legyen, és legyen raktáron (szlovákul "na sklade", zölden). Ár max 80 Euróig.
Az aláhúzott szövegre kattintva megnézhetőek a termékek az eredeti weboldalukon. Előre is köszönöm.

Szerk.:
Nem aktuális. Autóhangszórókat vettem helyette 😀
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
anyu89 írta:
Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni? 120GB OCZ SSD Vertex 3 sata3(VTX3-25SAT3-120G) vagy 120GB OCZ SSD Agility 3 sata3(AGT3-25SAT3-120G)?


Vertex 3 gyorsabb és megbízhatóbb is mivel szinkron flash chipekre épül.
0
0
0
0
anyu89 avatar
Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni? 120GB OCZ SSD Vertex 3 sata3(VTX3-25SAT3-120G) vagy 120GB OCZ SSD Agility 3 sata3(AGT3-25SAT3-120G)?
0
0
0
0
no avatar
szerintem aki HDD ről vált SSD re annak bőven megteszi akármilyen SSD is mert bőven gyorsabb lesz mint ha 40 éves fos merevlemez!
0
0
0
0
Cooley avatar
nokiacsabika írta:
Cooley írta:
nokiacsabika írta:
WackooSheep írta:
Samsung 840 Series vagy OCZ vertex 4 ezeket ajánlom! esetleg agility 4


830-ast vegyél a 840-est elb@szták

Nem lett az olyan elb*szott, csak még nem állt be az ára, mert újdonság. Azt kifejezetten az alsó kategóriába szánták, és oda bőven tökéletes is.


igazad legyen 😀 (eddigi tesztek alapján rosszabb)

Meg még friss, gondolom lesz még gyorsulással járó firmware frissítés. Ha meg teljesítmény kell, 840 Pro. Jelenleg a leggyorsabb sata csatis MLC SSD a piacon. Átlagfelhasználóknak meg bőven tökéletes a sima 840 is, pláne ha még olcsóbb is lesz.
0
0
0
0
nokiacsabika avatar
Cooley írta:
nokiacsabika írta:
WackooSheep írta:
Samsung 840 Series vagy OCZ vertex 4 ezeket ajánlom! esetleg agility 4


830-ast vegyél a 840-est elb@szták

Nem lett az olyan elb*szott, csak még nem állt be az ára, mert újdonság. Azt kifejezetten az alsó kategóriába szánták, és oda bőven tökéletes is.


igazad legyen 😀 (eddigi tesztek alapján rosszabb)
0
0
0
0
Cooley avatar
nokiacsabika írta:
WackooSheep írta:
Samsung 840 Series vagy OCZ vertex 4 ezeket ajánlom! esetleg agility 4


830-ast vegyél a 840-est elb@szták

Nem lett az olyan elb*szott, csak még nem állt be az ára, mert újdonság. Azt kifejezetten az alsó kategóriába szánták, és oda bőven tökéletes is.
0
0
0
0
nokiacsabika avatar
WackooSheep írta:
Samsung 840 Series vagy OCZ vertex 4 ezeket ajánlom! esetleg agility 4


830-ast vegyél a 840-est elb@szták
0
0
0
0
Cooley avatar
Feki1991 írta:
Cooley írta:
Synda Rebirth írta:
Blue-Fox írta:
Intel SSD-kről mi a vélemény? Arról 1 szó sem esett még.😀


OCZ vagy Samsung, azért nem beszélünk róla.😆

Na mert az OCZ aztán zseniális... 😃 Mondjuk a Micron vezérlősek jók. Igazából majdnem mindegy, csak ne SandForce. Nekem is meggyűlt már vele a bajom, ahogy már sokaknak. Csak a rohadt pénz miatt rászorulok. Mondjuk a legújabb firmware óta nem volt gond az SSD-vel, de elég szomorú, hogy ehhez majdnem 1 év kellett.


az Én OCZ-m vezérlője Indilinx Everest 2 s egyelőre nem volt semmilyen gond...

Most lehet, hogy egy világ fog összedőlni benned, de az is Micron vezérlős... 😀 Akarom mondani Marvell, a Micron a memót gyártja bele, de majdnem mindegy. 😆
0
0
0
0
no avatar
Samsung 840 Series vagy OCZ vertex 4 ezeket ajánlom! esetleg agility 4
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Az én SSD-m feladta 2 hónap után. Olyannyira ócskát vettem, hogy megreklamálni sem volt kedvem, ott rohad a gépben már több mint egy éve. Érdekes módon, mint adattároló működik, a rátelepített programok gyorsan inulnak, nem crashelnek. De mint system disk oprendszernek, megbukott. Windows 7 rátelepítése után a rendszer 1 hónapig működik, aztán, 10. bekapcsolásra már nem hajlandó róla bebootolni a rendszer.
Hogy valami mondanivaló is legyen ebben a kommentben, hiába olcsó, Transcend SSD-t nem szabad venni!
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Cooley írta:
Synda Rebirth írta:
Blue-Fox írta:
Intel SSD-kről mi a vélemény? Arról 1 szó sem esett még.😀


OCZ vagy Samsung, azért nem beszélünk róla.😆

Na mert az OCZ aztán zseniális... 😃 Mondjuk a Micron vezérlősek jók. Igazából majdnem mindegy, csak ne SandForce. Nekem is meggyűlt már vele a bajom, ahogy már sokaknak. Csak a rohadt pénz miatt rászorulok. Mondjuk a legújabb firmware óta nem volt gond az SSD-vel, de elég szomorú, hogy ehhez majdnem 1 év kellett.


az Én OCZ-m vezérlője Indilinx Everest 2 s egyelőre nem volt semmilyen gond...
0
0
0
0
Cooley avatar
Synda Rebirth írta:
Blue-Fox írta:
Intel SSD-kről mi a vélemény? Arról 1 szó sem esett még.😀


OCZ vagy Samsung, azért nem beszélünk róla.😆

Na mert az OCZ aztán zseniális... 😃 Mondjuk a Micron vezérlősek jók. Igazából majdnem mindegy, csak ne SandForce. Nekem is meggyűlt már vele a bajom, ahogy már sokaknak. Csak a rohadt pénz miatt rászorulok. Mondjuk a legújabb firmware óta nem volt gond az SSD-vel, de elég szomorú, hogy ehhez majdnem 1 év kellett.
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
Jó de azt kérdeztem mi a vélemény róla? Vagy az nincs? AnandTech-en teszteket nézve az Intel SSD-k sok helyen jobban teljesítenek mint az OCZ.
0
0
0
0
no avatar
Blue-Fox írta:
Intel SSD-kről mi a vélemény? Arról 1 szó sem esett még.😀


OCZ vagy Samsung, azért nem beszélünk róla.😆
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
Intel SSD-kről mi a vélemény? Arról 1 szó sem esett még.😀
0
0
0
0
tib87 avatar
Sziasztok! Szerintetek lenne értelme a notimba egy 128 g SSD-t berakni? Ami most van benne külső HDD nek megcsinálni? És a külsőn lennének a feltelepített játékok, cuccok. Az SSD-n pedig a win, és a feltelepített programok.... :/
0
0
0
0
TeMeRolEee avatar
nos megvan az SSD, már csak bekéne szerelnem 😀
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
19951207 írta:
akkor jó 😀
keddre ha minden jól megy, megérkezik 😀
de majd segítesz hogy a windows-nál miket kell beállítani SSD-nél?
mert gondolom töredezettség mentesítést ki kell kapcsolni, de más van-e?


Természetesen sok mindent be kell állítani a töredezettségmentesítésen kívül ha nem akarod lenullázni 1-2 év alatt az SSD-t keress meg és szívesen segítek. 😀
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Semmit nem kell beállítani, ha csak nem állítottál be már korábban egy ütemezett töredezettségmentesítést.
0
0
0
0
TeMeRolEee avatar
akkor jó 😀
keddre ha minden jól megy, megérkezik 😀
de majd segítesz hogy a windows-nál miket kell beállítani SSD-nél?
mert gondolom töredezettség mentesítést ki kell kapcsolni, de más van-e?
0
0
0
0
Cooley avatar
19951207 írta:
http://i p o n.hu/webshop/product/kingston_120gb_sata3_25_ssdnow_v_200_svp200s3_120g/195050
egy ilyet rendeltem, ugye tényleg megérte? 😀

Az OCZ Agility 3 talán valamivel jobb választás, de az eltérés teljesítményben és árban is elenyésző, tehát jól választottál. 😀
0
0
0
0
TeMeRolEee avatar
http://i p o n.hu/webshop/product/kingston_120gb_sata3_25_ssdnow_v_200_svp200s3_120g/195050
egy ilyet rendeltem, ugye tényleg megérte? 😀
0
0
0
0
Bl0ck avatar
Ferrari056 írta:
Helló!
Szerintetek megéri az árát?

Ocz 60GB 2,5" SATA3 Agility 3 AGT3-25SAT3-60G = 14 970 Ft


Meg.
Samu 830 64Gb-ás 15-16 körül van.
0
0
0
0
Ferrari056 avatar
Helló!
Szerintetek megéri az árát?

Ocz 60GB 2,5" SATA3 Agility 3 AGT3-25SAT3-60G = 14 970 Ft
0
0
0
0
johnny632 avatar
Rendben rábeszéltetek! 😀
Kingstont veszek és köszi a segítséget! 😀
0
0
0
0
niteforce avatar
De a kingston jobb, és így már drágább 😀
Ne aggódj, a kingston az egyik legjobb, az hogy csak 1 év a gari az nem jelent semmit
0
0
0
0
johnny632 avatar
niteforce írta:
johnny63 írta:
Köszi! Én is azon filóztam, csak az az érdekes, hogy az ADATA-ra 3 év garit adnak, a Kingston-ra csak 1-et, viszont memóriából rég óta csak Kingstont használok és soha nem szálltak el, a mai napig működnek az 5-6 éves DDR2-esek.

Ez nem olyan lényeges, ahogy te is írtad, a kingston az egyik legjobb memóriagyártó, nem hiszem hogy elszáll 1 év után. A másik meg hogy az ADATA 3 év garit ad, de drágább is

Ahol én akarom venni ott 60FT-al drágább csak az ADATA, én egyébként a megbízhatóság miatt kérdezem, hogy Kingston, vagy ADATA
Mert szinte ugyan annyiba kerül írásban 40MBps a különbség olvasásban meg csak 15MBps
0
0
0
0
niteforce avatar
Metalmate írta:
niteforce írta:
Bl0ck írta:
Lényegében rendszernek kell.
Most hirtelen nem tudom, de kb 2500 ft eltérés van a 2 között talán..Samsung javára..

akkor mindenképpen!
A Samsung jobb, és ha olcsóbb is akkor nem tudom még mit gondolkozol 😃
Ez már itt hibázik, hisz a Samsung a márkák legalja. 😆 Az OCZ sokkal jobb. 😀

Ezt nem tudom mire alapozod, de egyáltalán nem így van. Vannak rossz HDD-k, meg telefonok, de SSD-k közül a samsungok benne vannak a top 3-ban.
0
0
0
0
niteforce avatar
johnny63 írta:
Köszi! Én is azon filóztam, csak az az érdekes, hogy az ADATA-ra 3 év garit adnak, a Kingston-ra csak 1-et, viszont memóriából rég óta csak Kingstont használok és soha nem szálltak el, a mai napig működnek az 5-6 éves DDR2-esek.

Ez nem olyan lényeges, ahogy te is írtad, a kingston az egyik legjobb memóriagyártó, nem hiszem hogy elszáll 1 év után. A másik meg hogy az ADATA 3 év garit ad, de drágább is
0
0
0
0
johnny632 avatar
Köszi! Én is azon filóztam, csak az az érdekes, hogy az ADATA-ra 3 év garit adnak, a Kingston-ra csak 1-et, viszont memóriából rég óta csak Kingstont használok és soha nem szálltak el, a mai napig működnek az 5-6 éves DDR2-esek.
0
0
0
0
Megaisten avatar
johnny63 írta:
Szerintetek melyiket vegyem meg?
ADATA 128 GB SATA3: Szekvenciális Írás: 520 / Szekvenciális Olvasás: 550
vagy
KINGSTON V+200 120GB SATA3: Szekvenciális Olvasás: 535 MBPS
Szekvenciális Írás: 480 MBPS
Melyik a jobb, vagy inkább megbízhatóbb? Árban kemény 80Ft-al drágább az ADATA, csak nem ismerem azt a márkát azért kérdezem
KINGSTON V+200 120GB SATA3, vegyél vagy OCZ vertex 3.120 GB SATA3.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció