Milyen SSD-t vegyek?

Szerző: niteforce, 2011. December 07., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 1 095
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
reszler112233 avatar
Nekem a régi házamban az SSD simán az egyik HDD tetején volt mindenféle rögzítés nélkül és semmi baja nem volt így se.Az újba már be van fogatva ha már be lehet rögzíteni.
0
0
0
0
Bronson avatar
őő, pedig a házadban van előrelátott hely az ssd-nek... 😊
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Nekem a gépház dobozán kívül mindnek megvan még. Épp hogy belefér a kis szekrényembe.
Spoiler!
Már meg sem merem számolni mennyi pénzem van ebben a gépben...de szerencsére már kész van teljesen
0
0
0
0
JOC22O avatar
Bronson: Nekem nincs sajna Azért gondoltam rá hogy olyat veszek amihez adnak !
HA az intelhez adtak volna keretet akkor azt vettem volna ! A Doboza meg csak azért érdekel mert diznek a szobába jól mutatott volna az inteles doboz a proci mellé ! De ne érts félre nem azért veszek valamit mert a doboza jól néz ki ! 😆
0
0
0
0
SuperPuma avatar
asusmlx: Azt vettem külön (Igaz van 2,5"-os hely a házban, de olyan helyen, ahova nem akartam beszerelni)
Az ellen persze nincs kifogásom, ha adnak mellé.
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
A fórum kérdésére szerintem tömören úgy lehetne válasszolni, hogy: ne legyen nonéém (1 megbízható SSD márkát válasszál, ha nem szereted a zsákbamacskát), legyen rajta 3 év gari minimum, minnél több tárhelye és korrekt áron... Akinek pedig van bőven rá felesleges zsééé rá, az elkezdhet válogatni pl. olyan szempont szerint is, hogy melyiken fog 1 adott játék, v. pl. a Winfos betölteni -2 mp-el gyorsabban. 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
én elfogadom ha valakinek fontosak a dobozok, dokumentáció mindenféle csicsás cuccok, de beépítőkert minek...? minden valamirevaló modern házban van ssd hely, szóval... 😊
0
0
0
0
JOC22O avatar
HakuDragon: Azért egy SSD beépítő eret jól jön nem ? Mert amit kinéztem intel SSD ahoz nem jár az se !
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Legjobb ami stock kartonban jön. Semmi csicsás nyomtatott hülyeség nem kell.
0
0
0
0
JOC22O avatar
Bud-Fckn-Spencer: jaja mert gyorsabb de az intelbe is gondolkoztam az 535 series 120gb de semmit nem adtak volna hozzá se keret semmi egy kis kartondobozba jött volna meg ez meg azért igényesebb lesz ! (Felszerelésben)
0
0
0
0
Puffin avatar
Bud-Fckn-Spencer: a Savage gyorsabb azért jóval.
0
0
0
0
Funes avatar
Boccs, hogy megkérdezem, de miért nem a sima Fury x-et vetted ? 😀
0
0
0
0
JOC22O avatar
Tegnap este rendeltem Kingstone Hyper X Savage 120GB os SSD ét kíváncsi leszek hogy milyen lesz a vinyóhoz képest és hogy meddig fogja bírni csak a rendszert rakom rá +programok játékot sose fogok rárakni !
0
0
0
0
winrar avatar
Nekem a 115GB-ra formázott SSD-n a Windows 10, World of Tanks+modok, replayek, screenshotok és az alap programok vannak. Így most van 42GB szabad hely rajta. 60GB Win Update-el együtt kevés lehet, de ha mondjuk nem telepítünk játékot vagy egyéb helyigényesebb programot az SSD-re, akkor 60GB is elég. De inkább 120GB, az bőven elég, sőt, még 1-2 helyigényesebb dolog is ráfér (nyilván nem GTAV-re gondolok a 65GB-jával).
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Nekem is csak pár program van rajta.
Spoiler!
Crysis 2-3, ETS2 😊
0
0
0
0
Bronson avatar
Lompi: én nem tudom te hogy töltöd meg, de minden programmal és rendszerrel eggyütt jelenleg 37gb szabad tárhelyem van a 64gb-oson... sőt, az előző ssd-m 32gb volt és ott is elfértem úgy, hogy maradt 4-5gb szabadon... 😊
0
0
0
0
gyulazsolti avatar
Ja, és illik, meg kell is 20% szabad helyet hagyni.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Nekem másfél órámba telt Spoiler!
rendszertelepítéssel együtt
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
A 60 GB édeskevés a rendszernek. 1-2 hónap alatt megtelik. Én 100 Gb-ot szoktam elkülöníteni a HDD-n, s 50 GB-ot simán elfoglal. Ráadásul az a 60 GB, kb. pont 50 GB. Mert a 2 TB-os HDD is 1,82 TB.
0
0
0
0
Bronson avatar
szerintem egy ezrest megér a dupla annyi tárhely, de meg mi az a hogy felesleges?? 😶 igy játék is ráfér és sokkal kevesebb lesz a load idő minden szempontból... de te döntésed.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Köszönöm Bronson! Feleslegesnek tartom a 120GB-ot, 60 is bőven elég lenne de elgondolkozom rajta, végül is nem sokkal drágább.
0
0
0
0
Subaru avatar
Nem igazán izgat igazából, a gép 10mp alatt tálcán van és maga a rendszer is nagyongyors, mivel úgyse telepítek semmit játékot az ssd re nem igazán számít nekem, se az olvasás se az írás, a kisebb programok meg így is másodpercek alatt települnek
0
0
0
0
Puffin avatar
Bronson: pontos szériaszám után meg lehetne tudni.
0
0
0
0
Bronson avatar
egy próbát megér, de nem vennék rá mérget... lehet hülyeséget kérdezek, de egyáltalán sandforce vezérlős az a kingston...? 😊
0
0
0
0
gyulazsolti avatar
És ha a crystalt a cikk alapján állítaná be, jelentene valamit?
0
0
0
0
Bronson avatar
win10-et használ, ami alatt ezek a beállítások már tárgytalanok, mivel az ssd optimalizáció már be van építve a rendszerbe, tehát ha ahci módban van biosban a sata vezérlő, konkrétan semmit más nem befolyásolja a teljesítményt... vagy az van, amit Piero is mondott, vagy a kondciója tényleg leromlott és ezért olyan alacsonyak az értékek... bár szerintem akkor az előbbi inkább, mivel szerintem az kihatna az olvasási értékekre is...
0
0
0
0
gyulazsolti avatar
Sziasztok!

Próbáld meg [LINK] ez alapján beállítani a CrystalDiskMark programot, lehet jobb értéket mutat. A cikk alján van a beállítás.

Az SSD-t én ez alapján szoktam beállítani. Igaz régi cikk, de még mindig jó szerintem. [LINK]
0
0
0
0
Bronson avatar
azért ez elég nagy parasztvakítás, mind a boltok, mind a gyártó részéről...
0
0
0
0
Puffin avatar
Az írás is annyi. Valamelyik V300-as sorozattól nem kell többet várni. Gondolom ez pont a ratyi vezérlős széria.
0
0
0
0
Bronson avatar
hűha, az írási értékeid nagyon alacsonyak... 😕 valami gebasz van akkor ezek szerint... az olvasás korrekt ennyit is tud kb ez az ssd, viszont akkor tényleg gáz van a kondícióval, még ha ez átlagos felhasználás mellett nem is látszik meg annyira... annyira nincs tele, kb akkor van más érték, ha fullosan tele van...
0
0
0
0
Subaru avatar
ugyan nem tudom jól mértem e, de ennyi lett, viszont a fene se tudja most 90%os és ez össze vissza változik windows reinstallnál, valamikor 100%-ot ír úgyhogy ezt én nem értem, viszont nincs semmiféle baj vele
szerk: valamikor volt már 70valahány%os is, az is közrejátszik, hogy mennyire van tele?
https://kepfeltoltes.hu/160318/aaaasdsad_www.kepfeltoltes.hu_.png
0
0
0
0
Bronson avatar
crytsal diskmark nevű progiról dobj már be egy lépet, kíváncsi vagyok! 😀
0
0
0
0
Subaru avatar
Hát őszintén nem igazán mértem még egyszer sem 😃 azért vettem, hogy gyors legyen a rendszer, nem azért, hogy a számokat nézegessem 😃 de ha írsz valami programot szívesen megnézem
0
0
0
0
Bronson avatar
subaru: nálad mennyit birnak? úgy olvastam ez a 450/500 nem éppen fedi a valóságot...
0
0
0
0
Subaru avatar
Nekem a 60gigás sv300 van, semmi probléma nincs vele,nagyon gyors, viszont egy ezressel többért van a 120 gigás belőle
[LINK]
0
0
0
0
Bronson avatar
Én ezt ajánlom. mivel lapod csak sata2-es ezért az oldalon feltüntetett sebességek nem lesznek elérhetőek )amúgy sok esetben nem egyezik amit a gyártó oldalán találni meg ami a pcx-n van...)

[LINK]

személyes tapasztalatból ajánlom a sandisk márkát, nekem ez a második ssd-m és tökéletesen bevált. nem a leggyorsabb a piacon, de dupla annyi tárhely és átlag felhasználás mellett is piszkosul gyors. ha mindenképp ahhoz a 3-hoz ragaszkodsz, akkor a kingston. corsair force szériaáról elég sok helyen olvastam hogy nem épp a legjobbak...
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Sziasztok!
Alábbi 3 SSD közül melyik lenne a legjobb?

[LINK]
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Az a 10 év szerintem csak gyártói garancia
0
0
0
0
Gabor A pek avatar
[url]http://www.samsung.com/hu/consumer/memory-storage/ssd/850-pro/MZ-7KE256BW
[/url]

Gyártó oldalán láttam egyébként a pro szériára 5 év
[LINK]

emag 120 hónap az szerintem 10 év.....
0
0
0
0
Bronson avatar
hol adnak hozzá 10év garanciát...? iponon meg pcx-en is csak 3évet írnak...
0
0
0
0
Gabor A pek avatar
Ha elég a 250 GB akkor a Samu (10 év garancia)
0
0
0
0
ogre077 avatar
Hali! Melyik a jobb vagyis melyiket megéri megvenni?

Crucial Solid State Drive CT480BX200SSD1 480 GB vagy

Samsung Solid State Drive 250 GB vagy ez? OCZ Solid State Drive »TRN100-25SAT3-960G 960 GB Thx elöre
0
0
0
0
Funes avatar
Gyártó oldalán nem fognak kamu információt írni : SATA Rev 3.0 (6Gb/s) performance and read/write speeds of 500/500MB/s

[LINK]
0
0
0
0
JOC22O avatar
Én is szeretnék SSD ét de nemtudok dönteni vannak oldalak amiknél hamis értékeket írnak pl a hyper x fury nál is van 500mb/s az írás és közben csak 150 mb/s ami elég sok különbség ! Annyit még az én vinyóm is tud írni pontosan 130 mb/s mal !
Amit kinéztem az egy Intel SSD 120gb valaki tud véleményt róla mondani ?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Kellettek egyéb dolgok is, szóval HyperX Fury lett a vége.
Gép gyorsan indul vele. Telepítés/másolás közben is lehet végre mást csinálni anélkül hogy a gép belassulna 😊
Sebességre nincs gond vele, csak legyen tartós is.
0
0
0
0
gibdj avatar
Amennyiben a jelenlegi értékek megfelelőek, és hibátlanul működik, akkor szerintem felesleges. Én eddig egy SSD-t se frissítettem soha, és nem volt semmi gondom velük.
0
0
0
0
mbalazs81 avatar
EMT02B6Q frissítés elérhető a 850-es EVO-hoz, szerintetek frissítsem?
0
0
0
0
winrar avatar
Norbi1996: Ha teheted, inkább ezt vedd: [LINK]
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció