AMD vs. INTEL

Szerző: Tamas76, 2009. January 23., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 11 471
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Lizard avatar
jajj istenem olyan hülyeség már ezen vitatkozni..😆
akinek szimpi vegyen Amd-t akinek nem vegyen Intelt!nmetom minek itt győzködni egymást!
ezek a procik mind erősek és bármelyik játékot kihajtják egy erős VGA-val!
aki meg szerkesztgetni akar az vegyen core i7-et aztán kész!
Amd előnyei az AM3 ennyi! az 1156 foglaltot nem igen lehet majd a jövőben bővíteni!
áááááá 😆
0
0
0
0
hunter93 avatar
Luiboy írta:
Az előző cikk vége! (szakemberek írták)

Akiket az említett két előny közül az egyik sem hatja meg (és jó eséllyel ők vannak többségben), azoknak 40 ezer forint feletti processzorok között egyértelmű a választás: a Core i5-750 nagyon ajánlott vétel. Ráadásul jó hír azoknak, akik ódzkodnak a túlhajtástól, hogy a Turbo-nak hála az i5-750 még az erősebb videókártyákhoz is elég erővel rendelkezik.

Az Athlon II-es cikkünkben azt mondtuk, 30 ezer forint alatt mi AMD processzorban gondolkoznánk, mert minden felhasználási területre van optimális választás. 40 ezer forint felett változik a képlet, itt az Intel Nehalem alapú Core szériái uralkodnak, csak kevés olyan eset van, amiben a Phenomot választanánk.

de játékra bőven elég a phenom II, és ponz ez az hogy 30000-40000Ft között van. a tesztben a 955 -ös szerepel, az kérdéses hogy hogy teljesít ellene a 965, talán az súrolja az i5-750 szintjét.
0
0
0
0
Manyik75 avatar
Az előző cikk vége! (szakemberek írták)

Akiket az említett két előny közül az egyik sem hatja meg (és jó eséllyel ők vannak többségben), azoknak 40 ezer forint feletti processzorok között egyértelmű a választás: a Core i5-750 nagyon ajánlott vétel. Ráadásul jó hír azoknak, akik ódzkodnak a túlhajtástól, hogy a Turbo-nak hála az i5-750 még az erősebb videókártyákhoz is elég erővel rendelkezik.

Az Athlon II-es cikkünkben azt mondtuk, 30 ezer forint alatt mi AMD processzorban gondolkoznánk, mert minden felhasználási területre van optimális választás. 40 ezer forint felett változik a képlet, itt az Intel Nehalem alapú Core szériái uralkodnak, csak kevés olyan eset van, amiben a Phenomot választanánk.
0
0
0
0
Hitoshi avatar
az attól függ h bele megy e az új alaplapba.ha agp-s a videokari akkor tuti nem megy bele,ha pedig pci-e -es a videokari akkor érdemes addig meg tartani míg nem veszel ujjat sztem
0
0
0
0
no avatar
Hali!
Mostanában szeretnék újitani a gépemen (lényegében kicserélni) Egy Phenom II x4 955 (3,2 GHz) procit akarok hozzá való alaplappal meg természetesen ddr3 2x2GB rammal.
De a videokarim a régi maradna egy darabig (Geforce EN8600GTM 512MB) Kérdés: a viszonylag gyenge karival szerintetek hogy muzsikálna a gépem? Vagy inkább adjak túl azon is és egy új kellene?
0
0
0
0
gara66 avatar
jaja, hát akk jól mondtam azt a játékos dolgot😉
0
0
0
0
hunter93 avatar
gara66 írta:
úgy tudom h játékra az i5 a legjobb

hát iponon most néztem tesztet, és az i7 tényleg csak fájlműveletek terén használja ki a marha nagy ht-t.
[url]http://www.ipon.hu/elemzesek/core_i5_750_senki_kedveert_nem_fekezunk!/563/[/url]
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Igen, tudom😃! Ja igen, az I% nagyon király, és hasonló árkategória az AM3-mal..
0
0
0
0
gara66 avatar
úgy tudom h játékra az i5 a legjobb
0
0
0
0
gara66 avatar
kb, 😂 vagy még annyi sem, tudod hogy megy ez Gaboo-nál😃
0
0
0
0
hunter93 avatar
gara66 írta:
egy 4magosnak illik jobbnak lenni egy 2magosnál szal ink a 955-t kiáltsuk ki győztesnek😉

éééértem. akkor Intel i5-750. 😃
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Mikor volt neki, 2 évvel ezelőtt??😆
0
0
0
0
gara66 avatar
egy 4magosnak illik jobbnak lenni egy 2magosnál szal ink a 955-t kiáltsuk ki győztesnek😉
0
0
0
0
gara66 avatar
nemhiszem h kell a vízhűtés😀 egy mugen 2 is tenné a dolgát rendsen, Gaboonak volt 4,5ön a e8400-e asszem😀a régi gépében
0
0
0
0
hunter93 avatar
berki_zsolt írta:
HA a 6 Mb-os L3-ra gondolsz, az olyan lassú, semmit nem ér az E8400 ellen!

na jó én már úgy összekeveredtem hogy azt se tudom melyik a jobb 😆
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
HA a 6 Mb-os L3-ra gondolsz, az olyan lassú, semmit nem ér az E8400 ellen!
0
0
0
0
hunter93 avatar
gara66 írta:
berki_zsolt írta:
Az olyan progiknál, amik nem kezelik a 4 magot, abban 1000°%-ék, hogy odaveri..


4,5 GHz-n futtatva több mint biztos h veri, amúgy meg nemtudom😃😂

gondolom hogy ígyis úgyis veri a nagy chace -e miatt a két magra állított progik esetében, de a jövő a négymagosoké.
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
😆😆, De ahhoz már szerintem vízhűtés kellene😂!
0
0
0
0
gara66 avatar
berki_zsolt írta:
Az olyan progiknál, amik nem kezelik a 4 magot, abban 1000°%-ék, hogy odaveri..


4,5 GHz-n futtatva több mint biztos h veri, amúgy meg nemtudom😃😂
0
0
0
0
Hitoshi avatar
egy pont az adm -nek 😂
0
0
0
0
hunter93 avatar
a 3 magosaz amd brandja, annó a phenom 1-eseknél jött be a core2 duo ellen, kevés sikerrel. viszont a phenom 2-ben nagyra nőtt teljesítménye.
0
0
0
0
Hitoshi avatar
az intel gyárt 3 magos procit ?
0
0
0
0
hunter93 avatar
berki_zsolt írta:
Az olyan progiknál, amik nem kezelik a 4 magot, abban 1000°%-ék, hogy odaveri..

az faxa
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Az olyan progiknál, amik nem kezelik a 4 magot, abban 1000°%-ék, hogy odaveri..
0
0
0
0
hunter93 avatar
berki_zsolt írta:
Ebben nem értek egyet, sőt a haverommal egyidőbe vettünk 3 Ghz-es procit! Én egy Athlon 6000+-t, ő pedig egy C2D E8400-at! És hiszem azt, hogy az övé még lehet a mostani procimnak is odapörköl, nemhogy az Athlon 6000+-hoz! Főleg a fogyasztása.... az nem semmi(vagyis majdnem az😃😉

egy E8400 egy Phenom II 955 -nek? az már egy picit nagyon durva lenne.
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Ebben nem értek egyet, sőt a haverommal egyidőbe vettünk 3 Ghz-es procit! Én egy Athlon 6000+-t, ő pedig egy C2D E8400-at! És hiszem azt, hogy az övé még lehet a mostani procimnak is odapörköl, nemhogy az Athlon 6000+-hoz! Főleg a fogyasztása.... az nem semmi(vagyis majdnem az😃😉
0
0
0
0
hunter93 avatar
horvathsandor1995 írta:
Szerintem: Intel Core I7 Forever!! 😃

A játékok terén az i7-920 -as semmivel sem jobb egy i5-750 vagy egy Phenom II 965 -nél. Az i7 megnövelt HT linkje csak 12-15% -al gyorsítja a fájlműveleteket, pl. gyorsabban bont ki egy .rar fájlt. Én nem vennék i7-et egy Phenom II 965 nagyjából ugyanazt tudja ha fájlműveletre kerül sor, akkor inkább várok még 2-3 percet minthogy kiadjak rá +20000Ft -ot. annak idején ugyanez volt az Athlon 64 X2 és a Core 2 Duo között. És aki a gyengébb Athlon 64 X2 -t vette az sem járt semmivel se rosszabbul, másnem nem adott ki annyi sok pénzt processzorra.
0
0
0
0
no avatar
Szerintem: Intel Core I7 Forever!! 😃
0
0
0
0
Hitoshi avatar
omg azért ezek az intel nevek odaba**nak nem tom követni lassan
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Aham, én ezt nem tudtam, elnézést kérek😎!
0
0
0
0
no avatar
hát azér itt romániába jóval a phenom fölött van az i5 ára ezért veszek amd-t
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Mert elég gyengécske, valamint már az i5 is nagyobb teljesítménnyel bír, mint a hasonló árú Phenom II...
0
0
0
0
Hitoshi avatar
berki_zsolt írta:
Ne cseréld AMD-re szerintem, nem jársz jól vele annyira...


miért ?
0
0
0
0
no avatar
hát a mostaninál jobb lesz az biztos
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Ne cseréld AMD-re szerintem, nem jársz jól vele annyira...
0
0
0
0
no avatar
szerintem is AMD.habár Intelem van de le akarom majd cserélni AMD-re😜
0
0
0
0
sagesz93 avatar
Az a baj hogy 80ezerért még nincs AMD 😀
De szerintem a phenom II teljesítménye bőven kielégítő egy csúcskonfighoz.
0
0
0
0
AxlZoli avatar
kakas írta:
az 1 dolog hogy olcsobb,de teljesitménybe alul van


Akkor nézd meg, hogy pl milyen a teljesítménye egy kb 40 ezres intelnek és mennyi egy ugyan annyiba kerülő amd-nek. Nyilván jobb egy 80 ezres i7 mint egy 45 ezres Phenom II, de annyiért úgy érzem ez el is várható. 2x többe kerül , de kb 20%-al gyorsabb és akkor már szerencséd van 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Dehogy van alul alsó közép kategóriában az amdk olcsóbbak mint az intel és ugyan azt tudják
0
0
0
0
kakas avatar
az 1 dolog hogy olcsobb,de teljesitménybe alul van
0
0
0
0
Burnout16 avatar
szerintem is AMD 😉 jóval olcsóbb mint az intel 😃
0
0
0
0
AxlZoli avatar
Szerintem jelenleg az Intel magasabb technológiai színvonalat képvisel ill. vonultat fel az i7 szériával viszont horror árakon. Én a Phenom II X4 965 Black Edition mellett döntöttem mert intelből ami hasonló az inkább az i7 920, viszont az 20-25k-val többe kerül és annyival viszont nem jobb. Szóval ha ár/teljesítményt veszek alapul, akkor a válasz jelenleg AMD 😀
0
0
0
0
azbizony avatar
Köszi a választ de ez még csak terv 😀 Most a VGA-t akarom megvenni amit kinéztem meg ha jól fizet a húsvéti nyuszi akkor alaplap csere lenne 😃. Meg amúgy is LGA 775 ös foglalatú alaplapot akarok venni mert intel procim van és most nem lenne pénzem amd procit is venni az alaplap mellé
0
0
0
0
azbizony avatar
Én pont egy intel Q8300 at akarok beszerezni 2.5Ghz 4 mag 4mb cache 40 ezer forint.Amd be van 42 ezerért egy Phenom-II 945 X4 Quad-Core 3Ghz. Akkor most jobb az intel amit akarok vagy nem??
0
0
0
0
kakas avatar
Az Intel hardvereknél már akkora márka mint az Adidas😃
0
0
0
0
gara66 avatar
most nézem h a F1-ben a kis Core i7 táblák ki vannak téve😂ezek szerint az Intel támogató😀
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Középfelső-kategóriában már nem is képviselteti magát az Amd....
0
0
0
0
@insane666 avatar
Van akiknek a gép legfontosabb . Szerencsére én még nem tartozok ebbe a csoporba.

Visszatérve ha megnézzük az ár/érték arányot akkor intel nagyon megveri amd-ket.

Középkategóriában Core2duo-k és négymagosok Q8300 2,5 ghz-s, 4mb cache nomeg 4 magos és csak 30k. Amd-nek nincs ilyen ajánlata...
Középfelsőkategóriában Q9-es és i5-ös széria nagyon bekeményített amd processzorai nem is érnek közelükbe magában teljesítményben se.
És akkor még ottvan felsőkategória ahol nincsen amd.

Na ne mondjátok hogy amd jobb. Legfeljebb középkategóriában ér intel közelébe, meg alsóban.
De középfelső meg felső kategóriát intel uralja nagyon magasan.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció