AMD vs. INTEL

Szerző: Tamas76, 2009. January 23., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 11 471
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
carl18x avatar
Amúgy lassan itt a Következő Nvidia/AMD Grafikus kártya generáció, a következő kérdés? Ki mennyit szánna max egy videókártyára? Itt persze csak úgy értem a kérdést mint Hobbi gyanánt. 😆
0
0
0
0
💬 30
vyne avatar
@carl18x: 1300 font korul, 1500 max.
Es ezzel nem azt akarom mondani, hogy orulok ha ennyit kell ra szannom, termeszetesen jobban orulnek ha csak 800-900 lenne de tekintve, hogy az amd valoszinuleg megint alul marad igy en ilyen arakra szamitok ami a 3080ti-t erinti.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@carl18x: Csóró vagyok, így 0 forintot.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@carl18x: Mivel egy RX 580 (ami van most a gépembe) nem éppen 1440p re termett így egy olyan kártyát kellene beszereznem értelmes áron amit tudok rendesen használni 1440p-n (ez a kártya a piacon is van már a neve RX 5700XT és azvára is remek! csak nemtudom hogy akarok e megint amd kártyát... igazából nincs bajom az rx 580 al, no majd meglátom... még 1 évet sztem kihúzok a kis 580 al.
Válaszolva a kérdésedre is max az a 350€ amit én vga ra szánok és azt is elmondom hogy miért ; én csak játszok pc-n így az hogy többet költsek egy alkatrészre mint egy konzol ára (gondolok itt a megjelenő next gen konzolokra) sztem 500€ körül indulnak majd,az nekem nem gyere be kategória... akkor inkább vennék egy ps5-öt meg egy xbox series x et és akkor ott vagyok hogy 12 terraflop ha multiplatformokról beszélünk és ott a ps5 is ha exlusive okról, ha jól tudom a jelen gen is már némelyik játéknál támogatja a bill+egér kombót ha ezt tovább viszik next gen re sztem lassan kifújjnak a gamer pc-k...mert ott lesz egy erős adott hardver és játszhatsz bill+egérrel is...én adnám!
0
0
0
0
vyne avatar
@bukta2: Gamer pc-k sosem fognak "kifujni"
En peldaul sosem hagyom majd el ezt a hobbimat egy konzol miatt. Ha meg erossegrol beszelunk akkor meg mindig varom a napot, hogy a konzolok erosebb hardwarrel jonnek ki day 1 mint amilyen pc-t ossze tudsz rakni. Ez a nap valoszinuleg sosem jon el. 😃
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@vyne: Viszont Day 1 tudású konzolon valószínű jobban fog futni ugyan az a játék, mint vele egy súlyú PC-n, persze csak ha valami édes tündi bündi tündérbogár developer csapat csinálja és odafigyel, hogy jó legyen mindenkinek.
0
0
0
0
vyne avatar
@Andor1997: Attol fugg melyik jatek, meg attol, hogy mit takar az a jobban. Tobb fps? Szebb grafika? Szerintem egyik sem. Gyorsabban fog betolteni? Lehetseges.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@vyne: Főként optimalizálásra értettem.
0
0
0
0
vyne avatar
@Andor1997: Jah hat de az nyilvan valo. Ott nincs ezer fajta komponens kombinacio, persze hogy egyszerubb optimalizalni. Ettol fuggetlenul ha van egy jo geped azon ugy is jobban fog menni, mint konzolon.
0
0
0
0
carl18x avatar
@bukta2: Hát igen ahogy elnézzem az átlag ember 200-500 dollár/euroért vesz videókártyát ha csak hobbi/játék felhasználásról beszéltünk, persze ahol kevés a keret ott még ez alatt.
Sajnos tényleg az a baj az iparral elégé elszáltak az árak, a PS5 Bluray meghajtó mentes változata 400 dollárba fog fájni. És az már egy játékra képes kész konzol amit kicsomagolsz és játszól, sajnos egy komplett gép épitése meg nem is olcsó mulattság de több mindenre is használható mint egy konzol.

A 650 dolláros 980TI, és a 699 dolláros 1080Ti után elégé elszált az árazás az Nvidia oldaláról 😆
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@carl18x: 120ezer a nagyon max, azon a szinten bőven kapni jó pár évre elég kártyákat.. 😃
De akit le lehet húzni egy használtautó árával, annak egészségére 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@ben_aloha: Az átlag ember igen én is valahogy igy gondolom, ha csak Hobbi szinten játszik nincs is szükség többre.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@carl18x: Figyelj, én az őskövület FX-el és egy RX470-el kitoltam a Detroitot, a RDR2-t, BF1,5-el is játszom, Horizon 4-et, nekem ne mondja senki, hogy 500e-es kártya kell ahhoz, hogy játssz egy jót.. 😃
Igen, néha laggol, dropol, nem 4ká144fps, nem ultra, de mindig el tudom találni a jó beállításokat.
Ha meg annyira drága lesz a pcgaming, akkor veszek egy konzolt, akár használtan, és jó pár évig hibátlanul menni fognak akár a legújabb címek is.
Én is tervezem lecserélni a gépet, de amilyen árak vannak mostanában..nem is az, hogy drága, hanem egyszerűen nem ér annyit amennyiért adják 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@ben_aloha: Persze nem kötelező a magas felbontás, nekem is a Ryzen 5 1600/16gb/RX 570 4gb kombom 1680X1050 alatt elég szépen visz minden játékot. Ezért az árért a legjobb teljesitményt kaptam. Nekem tökéletesen megfelel, majd később kap egy jobb kártyát.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@carl18x: Teljesen jó konfig, én is ryzen konfigra akarnám cserénlni az fx-et, de lehet, hogy intel lesz, jó áron hozzá tudok most jutni 😃 De még aludnom kell rá párat, hogy megéri-e.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@ben_aloha: Nem akarlak rábeszélni semmire és valószínűleg tudod is hogy mi a helyzet mostanság CPU fronton, én most vettem 3600-at nem rég, igazából nemértem hogy gamingre hová kéne több, persze intel szerintem még mindig jobb játékokra csak nem ad annyivel többet mint amennyivel többe kerül ugyebár, nem is kívánhatnék jobb procit ennyi pénzért : kb 55k- ért vettem. de akinek nincs ennyi pénze annak vannak olcsóbb megoldások is játékra, most lehetne mondani pl a ryzen 3300X-et de sztem az egy kicsit túl lett árazva a maga 140€ körüli árával akkor már dob az ember egy kicsit rá és ott a 3600 ami lényegesen jobb, persze ha jó áron tudsz hozzájutni egy intelhez akkor megfontolandó az tény! 😉 mindenféleképpen alaplapot is kell cserélned így rajtad áll hogy mennyit szánsz rá, a fejleszthetőséget is nézd majd,abban sztem megint a ryzen felé billen a mérce, de igazából ha vesz az ember egy jó processzort az kiszolgálja egy jó darabig! én anno mikor megvettem a low buget G4560 as pentiumot, nevetséges összegért, nagyon jó vétel volt! csak mára már kevés játékokra így valamit kezdeni kellett
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@bukta2: 80ért tudok most szerezni egy i5 8600k-t, lappal, 16gb rammal, csak ezért, amúgy újonnan a ryzen jobb ár-érték arányért megy 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@ben_aloha: az tényleg jó!
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@bukta2: Egy-két nagyobb helyen csak a procit adják ennyiért 😃
Nem i7, de nekem ez is bőven elég. a későbbiekben meg egy jobb vga is mehet mellé.
0
0
0
0
vyne avatar
@ben_aloha: Kinek mire van igenye.. 😃
Van akinek eleg a low 20-30 fps en peldaul jatszani nem birnek ugy.
Van aki bicajra kolt 600 rongyot, pedig aztan egy 100 ezres kerekparral is lehet tekerni, majdnem ugyan ugy. Igenyek, penztarcak stb..
Nekem ez a hobbim amugy, szeretek gepeket osszerakni aztan elvezni a munkam gyumolcset, szeretem a high refresh ratet / fps-t es szeretem a magas felbontast is. Na es nem utolso sorban szeretek haladni a korral mar ami a techet illeti. Draga? Az biztos de szamomra tokeletesen megeri.
0
0
0
0
CuRi avatar
@carl18x: 100 ezer forint a lélektani határ, de ebből még egy RTX 3060 sem jönne ki, a jelenlegi elszállt árakból kiindulva.

Pont most romlott el a 1060-as kártyám, és 93 ezerbe került egy 25%-al erősebb (egyébként nagyon jó) 1660 Super kártya. Nem ez volt életem legjobb deal-je, mert szerintem ez a kártya annak éri meg aki esetleg most épít gépet, de kényszerhelyzet volt, mert a 2060 sem ér meg 130 ezret hiába lett volna 40%-al erősebb a 1060-tól. Ár-értékben még rosszabb vásár lett volna.

Őszintén szólva nem is vagyok túl optimista, ha tippelnem kéne. Szerintem egy 3060 annyiba fog kerülni, mint most a 2060 Super, és így tolódnak tovább a felsőbb kategóriákban is az árak.
0
0
0
0
carl18x avatar
@CuRi: Hát reméljük a legjobbakat, én is néztem az RX 570-et mire érné meg cserélni. De ahogy léptem feljebb árba jelenleg nem igazán találtam jó üzletet. Sajnos az árazás valóban pocsék, de ez nem is a magyar piacra szánták. Azért még reménykedni lehet a RTX 3060 300-350 dolcsiért kerül piacra, és a pletykák szerint RTX 2080 Super teljesitményét hozná. A kérdés mi igaz ebből ? 😆

A GTX 1660 Super nem 25% erősebb a Techpowerup tesztjei szerint 😃 Vannak játékok ahol 50%-al is gyorsabb a az új kártyád mint a régi 1060 volt.
https://tpucdn.com/review/msi-geforce-gtx-1660-super-gaming-x/images/relative-performance_1920-1080.png
0
0
0
0
CuRi avatar
@carl18x: Na, ezt nem is gondoltam volna, idáig csak CoD alatt próbáltam ki, meg a teszteket is CoD-ról néztem. Akkor lehet mégsem volt olyan rossz biznis 😃

Egyébként ezt a hatalmas teljesítményugrást minden generációnál belengetik. Az ilyen híreket én mindig elosztom 2-vel. Szerintem a 2080 Super teljesítményét azért nem fogja hozni, de egy 2070 vagy jobb esetbe 2070 Super teljesítményt már jogosan lehet elvárni. Egy akkora ugrásnak már örülnék mint ami a 900-as szériáról való váltás volt az 1000-es szériára.
0
0
0
0
carl18x avatar
@CuRi: Egy olyan teljesitmény ugrásnak én is, akkor meg volna a következő kártyám 😃
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Úgy különösebben nincs rá fix keretem, amelyik modellre úgy érzem hogy szükségem van mert a többi nem képes kiszolgálni kellőképpen azt megveszem.
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18x: Ebben az évben már nem költök PC alkatrészre. Amit most és utoljára cseréltem ki az a ram.
Vega 56 érdekelt nagyon,de szerintem én várok még egy évet. Az RX 580 piszok jó kártya és most sem okoz problémát.

Most inkább okosórát rendeltem meg Honor Magic Watch 2 46mm-t.
0
0
0
0
carl18x avatar
@FoLey: Én is igy vagyo vele, de jövőre már kellően felhigul a piac. Egy RTX 3060 már jó volna, a kérdés Nvidia hogy árazza be 😃
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@carl18x: Nálam 200-250K a lélektani határ amit elköltök vga-ra. Legyen az akármilyen új széria, kelljen az új vga akármennyire is, ennél többet már nem vagyok hajlandó adni érte. Pár éve még még pariba vettem a két 1070 Ti-m... Nem adnék már ilyesmiért fél, meg egymilliót. Egy gurigából két nagyon komoly komplett vas kijön, nem egy szaros videókártya.

Szerk : Egészen pontosan 262460 forintért vettem a két kártyát, most annyiba kerül egy kártya a jelenlegi széria felsőbb polcáról.
Kíváncsi leszek az intel vga áraira. 😃 Lassan egy milla egy vga...
0
0
0
0
carl18x avatar
@Memento Mori: Hát az biztos valóban nagyon elszáltak az árak, sajnos mindegy milyen drága a következő generációs kártya az idő mindegyiket legyőzi. Sajnos mindig minden elavult, elég csak egy régebbi kártyára gondolni akkoriban hogy tekintettünk rá. Kiváncsi leszek a RTX 3000 Széria árazására, reméljük jövőre az intel is beszál a Dedikált kártyák piacára.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@carl18x: Az új RTX-ek áraira én is kíváncsi leszek...
Értem is ezt, meg a teljesítmény is az egekben tényleg, fejlődik is a műfaj. Igazából a VGA árakon kívül semmivel semmi bajom. 😃 Csak még olyan fájdalmasan közel van, mikor 250 USD volt egy csúcs vga. 😃
0
0
0
0
botmunpls avatar
@carl18x: Én a mostani 1070ti-t haláláig fogom használni, az utódja is szerintem valami hasonló teljesítményű lesz, ami kihajtja ultrán 60fps-sel FHD-n a játékokat, ha most kéne akkor max 100 ezret szánnék rá. Remélhetőleg 1-2 évet még kibír, és akkor már annyit se szeretnék 😃
0
0
0
0
no avatar
Lehet nem én vagyok a célközönség de nézegettem a Lenovo-HP-DELL business notebook felhozatalát és még mindig "csak" 8. generációs Intelnél járnak a 300-550e-s kategóriában. Persze van egy-két 10. generációs is, de nem az a jellemző. Szal hova a f*szba adják ki a 10-11 geneket az Intelék amikor a brandgyártók még csak a 8. körül kullognak egy így is már túlárazott szegmesben...attól nem lesz innováció hogy átcímkézik Evendzserszesre.
0
0
0
0
💬 9
Andor1997 avatar
@Palanova: Tudod jól, aki "hagyományból" vagy tudatlanságból vásárol úgy ahogy annak mindegy.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Vagy mert rá van kényszerülve? Nem tudom hogy pl AMD oldalon van-e olyan eszköz, mint az Intel AMT szolgáltatás. Ha erre van felépítve az IT üzemeltetése, akkor nehéz / lehetetlen áttérni róla pillanatok alatt másik felületre. Más kérdés hogy azzal is komoly gondok voltak pár éve...
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Palanova: Ennek oka lehet például a felhalmozott gépek, vagy processzorok amiket nem tudtak eladni még és ki kell szórni azokat is az új előtt. Azért mondom ezt mert ugye mezőgazdasággal foglalkozunk és az újabb nyugatikhoz már laptop kell, ha kínja van, sőt mi több 2020 január elsejétől még neten keresztül érhető el maga az alkatrész-katalógus is. Tavasszal márciusban volt egy balesetünk egy géppel és elég sok alkatrészt kellett kiírni az online katalógusból. Hozta is laptopot a szerelő amit a kezembe nyomott, hogy keressem ki a dolgokat, (Nem egyszer néztem mit keres és én mondtam neki hol keresse mindezt úgy hogy ez az év áprilisa óta tudjuk mi is ezt a katalógust nézni, mint ők.) Az is az általad leírt laptop típus volt, de abban még csak negyedik generációs processzor volt, és az sem egy izmos darab. Kérdeztem is s szakit, hogy miért nem cserélték már modernebbre a lapost, de annyit mondott, hogy amíg megy addig a főnök ki nem cseréli. Pedig mondanom sem kell, a jól belakott rendszer, nem igazán tette azt amit kellett volna neki.
0
0
0
0
no avatar
@reszler112233: Ok a felhalmozott készletet még értem, de akkor a brandgyártót nem.
Vett kismillió 8.gen CPU-t de csak most kezdte kiszórni őket új sorozatként tálalva, holott a 3 éves (2017-es) processzorokról beszélünk...még megérteném ha 1 gennel lennének lemaradva, mondván kevés cég cseréli az MS ajánlása alapján* 2 évente a notebookokat, de 3 éves CPU-kat adni közel 1000-1500$-ért picit érdekes üzletpolitika, pláne most amikor már kint van a 10. gen a kiskerekben és van saját gyártmányú 10-es notebookjuk is alsóbb szegmensben.
2012 környékén 2011 Q4-es (i7-2640M) CPU-kkal hoztak ki notebookokat, melyeket januárban már be lehetett szerezni. És ezidőtájt is kb évente jöttek ki az újabb genek.

* Annak idején volt egy MS szaki nálunk, hogy az MS ajánlása az lenne hogy 2 évente kellene a teljes gépparkot cserélni. Hát, nem bírtuk ki röhögés nélkül...de a szaki is érezte hogy kicsit kínos volt ezt kimondania, de megegyeztünk, hogy neki kötelező volt ezt javasolni, mi meg szépen elvetettük az ötletet 😃 (akkoriban 4.gen gépek voltak a csúcs)
0
0
0
0
carl18x avatar
@Palanova: Az ilyen "Business" gépek sose az ár-érték arányukról voltak hiresek, nyilván sok a késztelen ragadt gép és senki se akarja őket minusszal kiszorni.
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Beragadt gép mennyiség:
Ez akkor lenne érthető indok, ha nem a friss sorozat lenne 8. genes, hanem egy 2 éve már megjelent sorozatot lehetne még mindig kapni. Közben meg gyakran egy sorozatot másfél év alatt kivezetnek.

Ár-érték:
Igen, egy sima szálcsiszolt alu ház és a világító logo is rátesz 60-100e-t egy ilyenre, de míg 2012-ben top CPU-k voltak bennük, ma már csak 3 éve kint lévőre lenne elég az 500.000 huf? Közben meg a végfelhasználói piacon fél millióért az eladóhölgy még hozzáteszi: "és kérhetek bármit bárhol, bármikor."
0
0
0
0
carl18x avatar
@Palanova: Processzorok is szoktlak készletten beragadni és drágább árulják mint amennyi az eredeti nyitó ár volt 😆
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: És beragadt 3 évre? Hogy utána új sorozatként dobják piacra? Ezt kicsit nehezen hiszem el...
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Palanova: Pedig így van ez desktop vonalon is. Nézd meg mennyiért adják még mai napig azon kevés helyen ahol kapható még az i7 6700K-t.
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
Jó estét a Tisztelt Uraknak ! Ha rossz helyen járnék elnézéseteket kérem előre is. 😆 A kérdésem a következő.
A jelenlegi Ryzen 1600X processzorom mellé keresek VGA-t viszont nem tudom milyet lenne érdemes venni. Egyedüli problémám a jelenlegivel hogy a 4GB VRAM bizonyos játékokban már érezhetően kevés szokott lenni. Viszont az esetek 90%-ban FULL HD felbontás, bekapcsolt Vsync-el játszok fix 60fps-el. De ennek ellenére pl a Star Wars Jedi: Fallen Order vagy Watch Dogs 2 100%-ön pörgeti az RX470 kártyámat 😆 Magyarán a jövőben is maradnék 1080p-n viszont kellene egy VGA ami 2-3 évig elég lenne és lehetőleg a mid-range mezőnyből.

Előre is köszönöm a segítségeteket és tanácsokat. 😀
0
0
0
0
💬 7
no avatar
@Arthur Morgan: Az a jo ha a jatek 100%-ban porgeti a procit..

GTX 1660 Super ajanljak FHD-re leginkabb
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@Arthur Morgan: Legközelebb inkább ebbe a totyikba. 😀
https://gepigeny.hu/forum/viewthread.php?thread…read_id=32

GTX 1660 Super már jelentős előrelépés lenne, 80 ropi körül bezsákolható.
Esetleg RX 5600 XT 100-110 ropi környékén szintén jó vétel ha még belefér a keretbe.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Arthur Morgan: 1660 Super már lényegesen erősebb, esetleg 5600XT
0
0
0
0
vyne avatar
@Arthur Morgan: En varnek egy honapot a helyedben mar csak azert is mert a mostani kartyak is olcsobbak lesznek valoszinuleg az ampere megjelenese utan.
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
@vyne: Jó napot ! És most milyet ajánlana nekem Tisztelt Uram ! 😆 Ami nem túl drága de azért egy-két évig kiszolgálna 1080p-be 😆
0
0
0
0
vyne avatar
@Arthur Morgan: Hat 1080p-re eleg egy 2060,2070 esetleg egy amd ugyan ezen a szinten, bar en meg mindig varnek, hatha lesz eleg a 3070-bol es lejebb mennek az arak meg jobban. Ha nem birsz varni akkor nezz szet, hatha talalsz jo arban a fentebb emlitettek kozul. Azok kiszolgaljak majd az 1080p-t szerintem meg egy jo darabig.
0
0
0
0
no avatar
@Arthur Morgan: Várd meg a kövi széria érkezését, az előtt én már semmiképp sem vennék új kártyát.
0
0
0
0
FoLey avatar
Ramot cseréltem Crucialra ezt már elsőnek sikerült belőnnöm. Nagyon jó kis tuning ram és olcsó. 😃
https://logout.hu/dl/upc/2020-08/299138_aida643.jpg
0
0
0
0
💬 9
no avatar
@FoLey: Ballistix elég jól passzol Ryzen-hez 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@LordSzalko: Ram topikban azt írták,hogy nem lennék előrébb vele a Ryzen 2700X miatt. Hát csak is vettem és tessék gond nélkül üzemel 3466Mhz CL14-en,sőt calculator szerint 3600Mhz CL14-en is be lehet állítani. 😃

Crucial ár/tuning bajnok
0
0
0
0
Maros avatar
@FoLey: Játékra használod, vagy inkább munkára? 😃
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Engem valahogy még nem vitt rá a lélek, hogy RAM-ot húzzak, lehet be kellene próbálkozni vele 😃

3600MHz/CL14 az már jóféle 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@LordSzalko: Tessék,de még kéne Prime95 terheltség is,hogy az alatt mit produkál. 😃
https://kepkuldes.com/images/483f504513f8b50a292e3de0f5b53d87.jpg
0
0
0
0
FoLey avatar
@LordSzalko: Prime95 alatt semmi probléma. Majd játékok alatt is tesztelem 1.45v ram feszültségen. Már csak cpu-n kéne alulfeszelnem és jó lesz.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@FoLey: Milyen érdemi javulást tapasztaltál pontosan?
0
0
0
0
FoLey avatar
@bassus16: Gyorsabban töltődik +minimális fps
0
0
0
0
no avatar
Arctic Sound Family, Ponte Vecchio, and the Future of Intel Xe Graphics
[LINK]
0
0
0
0
carl18x avatar
Na úgy láttom jelenlétem nélkül is pörög itt a élet ! 😃 Droidok mindenhol háhhááh.
Még idén jön a Zen 3 ( Rizsa új generáció) 15% Ipc emelkedés elméletileg a pletykák alapján összejöhet.
Ha hozza amit igér és egy pici órajelemelkedés és összejön mellé akkor talán már játékokban is beérhetik teljes mértékben az intelt.
Minden esetre igy ki is lesz maxolva az AM4 platform, Jövőre meg jön az AM5 DDR5 mellet és ez már a Rocket Lake-S ellen szál harcba.
2022-ben meg jöhet az intel új foglalata LGA 1700 gyanánt, ami a pletykáks szerint 3 generációt fognak befogadni.

Most pár évig biztos nem lesz hiány fejlődésből, jó látni hogy végre beindult a fejlesztés ezzerel. Pártatlan vagyok a témában, 15 évig intelt használtam. Nem értem miért kell egyből valakire ráakasztani hogy fanboy ha egy gyártó termékét használja?
Régen intel fanboynak hivtak, mert fikáztam a hulladék FX platformot. Most meg AMD Fanboy vagyok, mert hát Ryzent használok 😆
0
0
0
0
💬 13
Quadgame94 avatar
@carl18x: A Rocket Lake-S ugyan igér IPC novekedest de csak 8 magos lesz, plusz 14nm es 5.3 GHz nem lesz meg. 2021-ben jö amugy az LGA-1700 es az Alder Lake. Viszont az meg bevezeti a nagy+kis mag elrendezest, igaz 10nm-en lesz mar. Az is hoz majd IPC-t de 8 eros mag + 8 gyenge mag kinek kell majd asztali vonalon? Mobiloknal meg ertem de ennek semmi haszna nem lesz asztali vonako...mikozben a ZEN 4 5nm-en lesz addigra... A 7nm-et eltolta az Intel szoval a 12. Gen ugxan az lesz mint a 11.gen es megint vehetsz majd a 13. Gen hez uj lapot. Amig nem tudjak a koltsegeket lent tartani addig nem fognak sokat eladni sem mert magas aruk lesz. AMD-nek sokkal kevesebb gyartani a prociaikat ezert ennyivel olcsobbak. De Zen3 plane a Zen4 mar nem lesz az annyira.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Quadgame94: Minden esetre majd ha megjelenik akkor láthatjuk élesben mi a helyzet. A Zen 3 meg még idén piacra kerül, szóval nem lesz könnyü dolga az intelnek. Úgy látszik az AMD nem vesz vissza a tempon, megy tovább előre mint ha háború volna.
Főként az új LGA 1700 VS AM5 harcára leszek kiváncsi, na meg 1-2 év múlva már kezdődik is a DDR5 korszak.
Hát még akkor is legalább lesz 16 magos processzor, ebbe az irányba megyünk.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@carl18x: Igen kivi leszek en is. De ha kiindulok a jelen helyzetből nem jósolok fényes jövőt az Intelnek mint cég. A részvények esnek, market cap 42 millió dollárt esett. Ha nem csökkentenek árat nem fognak eladni sok procit. A csúcs Rocket Lake-S hiaba lesz mondjuk jobb a 10900K-nal ha közbe ismét 450 dollar lesz... 2 év mulva sztem az Intel reszvenyek 30 dollar alatt lesznek és az AMD megelőzo market cap.-ba is. Nyugodtan idézz majd akkor 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@Quadgame94: Hát a 10900K még mindig hiánycikk, többet vesznek belőle mint amire az intel számitott. A 10850K azért dobták piacra hogy sikerüljön kitölteni az ürt ami a többlet kereslet hozott létre. + Évről évre igy is csak nő a profit. Nem kell őket még félteni, az intel fejlesztései elakadtak igaz de egyszer piacra kerül.
Ne csak a részvényt árait nézd, az intel cég értéke még mindig sokkal több mint az AMD.
Egy pár év múlva majd meglátjuk mi lesz belőle.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@carl18x: Pontosan, jól írod. Most egy csöppet stagnál, (kirakati hírek alapján) de nincs szorult helyzetben. Termékei fogynak, bevétel még mindig jön szépen. Akkor kell aggódni ha ténylegesen csődközelbe kerül valami rossz húzás miatt, és mikor a tartalékát kezdi el majd felélni. De a vészhelyzet még kilátásban sincsen.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Scorn Face: Mint ahogyan anno az AMD volt... az kb a föld alól jött vissza 😃
0
0
0
0
bassus16 avatar
@bukta2: És milyen jól tették.
Micsoda probléma lenne ha most a cpu piacon csak az Intel maradt volna...
0
0
0
0
carl18x avatar
@bassus16: Hát kellet is a második gyártó a piacra, ha úgy nézzük mióta van normális konkurencia a 6 mag 12 szál már nem luxuscikk. Azelőtt meg hát 4 mag volt a teteje az átlag platformnak,Hyper Treading volt egy fajta plusz I7 név mellet.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Scorn Face: A csödközeli helyzettől még nagyon távol van az intel, meg hát ők is örülnek tudnak eleget gyártani. Mert hát a régi platform Core i5-7 Tulajok még csak most kezdtek el platformot váltani. Bár ott se garancia intelre váltanak ismék, de minden esetre abból ki indulva milyen jók az eladások. Nincs okuk panaszkodni, ha nem vennék őket a kutya se akkor volna a gond.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@carl18x: Az intel még messze van attól a szinttől amit az amd képviselt 5-6 éve, és ők sem kifejezetten voltak akkor csődközelben ha jól emlékszem.
Amíg a piacuraláson megy a verseny és nem a csőd elkerülésén, addig a vásárlóknak nincs rossz dolga.
0
0
0
0
carl18x avatar
@botmunpls: Minden esetre az intelnek sincs könnyü dolga, az AMD jobb mint valaha. + Már a második konzol generáció épül rájuk. A visszafele kompatibilitás miatt nem is volt kérdéses mi legyen az új gépekben. Nyilván már egyértelmü még a Ps5 utodja is AMD hardvereken fog megjelenni.
Úgy látszik az AMD a most nagyon szerencsés időszakban van 😀
0
0
0
0
botmunpls avatar
@carl18x: Nem 3? A ps3 is amd-s volt úgy tudom
0
0
0
0
carl18x avatar
@botmunpls: PS3 Cell processzor volt, és egy Nvidia RSX kombó. Az Xbox 360 rendelkezett Ati videó chippel. 😆
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 2
Maros avatar
Tesco dobré ceny! 😂
0
0
0
0
KENI07 avatar
Hát ez nagyon jóó😂😂😂😂😂😂😂😂😂
0
0
0
0
no avatar
En nem ertem mert kell minden hulyeseggel az ember fejet tele tomni, PCX YT-n is amit csinal vicc kategoria.. Most akkor gariztatni kell a Ryzen processzorokat vagy mi? Meg hogy megbizhatobb az Intel LOL?

Tesszem hozza, egy Intel felhasznalo honnan a fenebol tudna hogy hogyan mukodik a masik oldal? [AMD]???

Itt is carl18x neha olyan hulyeseget ir hogy hasznalhatatlanok az Intel i7-es 😆 processzorai, honnan tudna o amikor AMD-je van? LOL
Felmesz netre aztan meg azt lattod hogy az PCX YouTube csatorna meg mar megint alkott, ti hogy vagytok ezzel?
0
0
0
0
💬 14
no avatar
@ELERY: Miért ne tudhatná egy AMD vagy Intel user, hogy mi a helyzet a másik oldalon? Mindenki aláír egy szerződést vásárláskor, hogy semmilyen formában sem tájékozódhat a másik oldal helyzetéről? LOL

Két ismerősöm 10700K/10900K tulaj, köztünk oda vissza megy az info csere ha éppen érdekel valamelyikünket valami. Utóbbinál biztosabb forrás meg aligha létezik, ezért is viccesek többnyire a szponzorált bullshit-ek 😊
0
0
0
0
bukta2 avatar
@LordSzalko: Ezt én sem értettem amúgy 😃 hogy miért ne tudná az ember h mi a helyzet a másik oldalon, ha kijön egyik gyártótól valami morzsa akkor álltalában azon cikken bellül a konkurencia termékéhez hasonlítanak mindent tehát adja magát hogy akkor egyből tudod mi a helyzet a konkurencia termékéhez képest is 😃
Persze nem akarok beleszólni semmibe, én nem értek hozzá
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@ELERY: Akkor most melyik a szar?
0
0
0
0
no avatar
@The_Teacher_Man: Mindkettő, biztos ami biztos alapon.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@The_Teacher_Man: Egyik sem, mindegyik jobb valamiben a másiknál.

Spoiler!
https://kepkuldes.com/images/c91fa9cd294191cecde3c52a2955dd95.jpg
0
0
0
0
carl18x avatar
@Scorn Face: Mind kettő kukába való, ARMot a népnek 😆
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@carl18x: 😃
(Szép, terjedelmes története van.)
0
0
0
0
carl18x avatar
@ELERY: Csak az a gond amit te csinálsz már "Xar kavarás". Ha annyira értesz hozzá, miért nem fejted ki bővebben a véleményed?
Rengeteg független youtube csatorna van a témában angolul. Sose irtam hogy egy I7 használhatatlan, csak hogy ha az ár-érték arányt figyelembe veszük akkor már sokkal jobban megéri a Zen 2 mint az intel. Főleg hogy még a Zen 3 is bele megy az AM4 platformba.

A PCX-re kitérve nekik legalább van személyes tapasztalatuk ők egy webáruházat vezetnek. Inkább nevezhető ez a komment egy frusztráció kiélésnek mint sem komoly kritikának 😃
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Engedd el az embert, mindig vergődik valamilyen formában így éli ki magát, ha már értelmes komikat nem tud levágni 😃
0
0
0
0
no avatar
@ELERY: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
carl18x avatar
Én láttam régebben a videóban elhangzottak úgyvoltak pontosabban. Hogy Több Ryzen megy vissza garanciába mint intel, igy szerintük az intel megbizhatobb.
0
0
0
0
no avatar
@ELERY: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
Nem tudom mi ez a PCX hype itthon, a jó isten óvjon tőlük komolyan. Önmagában amit a videókban művelnek, nekem erősen cringe-nek hat 😶
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
Tech kategóriában (meg amúgy is) kerülöm a magyar csatornákat legyen az bármelyik. Külföldiek sokkal inkább összeszedettek, van egy sémájuk stb. meg eleve gyorsabban is szerzek érdemi infót tőlük mintsem magyarból, itthon csak fordítanak lényegében 😆
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Udv Lord, ennek az a koszonheto hogy ilyen nepszeruek, tobbek kozott az emberek akik "elo" adjak magugat pl: Mark figuraja miatt olvastam kommentekben hogy csak azert nezik meg a videokat mert a "stupek" teszt..

PCX Adam foleg az a figura aki nagy szint hozz a videoikra meg mint irtam Mark.. Az elege szomoru hogy egy cegfonok? igy viselkedik orszag vilag elot..

Nem szeretek emberekrol velemenyet alkotni, hogy csak ennyit lattom beloluk.. De a videojok alapjan ez jon le, inkabb a PCX promozasara megy. Szerintem ilendoseg lenne a BIOS Update melle beszurni koltsegul hogy le is videozzuk xy [k] ft-ert..
0
0
0
0
Scorn Face avatar
Szerintem egy minden tekintetben normális cég nem csinál ilyen videókat, sőt youtube csatornát sem.
Ha reklámot akarnak, másképpen oldják meg.
Ahonnan évek óta vásárolok PC alkatrészeket, nekik is csak 1 db videójuk van és kész.
Nincsenek rászorulva és ez így van jól.
A PCX-et meg én sem csípem, legyen annyi elég, hogy adtak rá okot rendelés téren.

Ui: Van egy kis időm, így elkezdtem nézni az ominózus videót meg a kommenteket,de eléggé bicskanyitogató.
0
0
0
0
MentaStrike avatar
[LINK]
Úgy néz ki, hogy Intel megint kapott egy bukkanót.
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@BenjaminHun: Olvastam pár napja csak angol formában, hatalmas forma de true 😆
0
0
0
0
carl18x avatar
[LINK]
Intel Rocket Lake_S szivárgás.... I9 8 mag 16 szál, I7 8 mag 12 szál? 😃 A felénél le lesz tiltva a HT? És jókorra felár lesz az I9 processzoron. I5 marad a 6 mag 12 szál, minden esetre kiváncsi leszek hogy fog teljesiteni a Zen 3 ellen.
Szerintem az intel megmarad a kevesebb 8 mag mellet és azok teljesitményét fogja tovább boostolni.
Az Alder Lake-s 8 erősebb és 8 gyengébb magot fog tartalmazni, Hibrid megoldást.
0
0
0
0
carl18x avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@carl18x: Remekmű ez a videó, de hogy illik ebbe a topic-ba? 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 4
Viktorinho avatar
@carl18x: Hát ez aztán a bugyi villogtató játék 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@Viktorinho: Hát mondhatni 😃 Ez igaz rá 😆 Mondjuk "Japán" a fő piac, nem is csoda. 😃
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@carl18x: Akkor nem lepődtem meg. 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@Viktorinho: Ott sok a droid 😃
0
0
0
0
ppista avatar
Sose gondoltam volna,hogy amd-s konfigot fogok építeni,de a pénz döntött.
Így beadtam a derekam és amd-s konfig lesz a vége.
0
0
0
0
💬 2
carl18x avatar
@ppista: +1 Ne aggodj 4-5 éve én is ezt gondoltam, most meg egy Ryzen mögül irok 😃
0
0
0
0
Andor1997 avatar
Processzor eladási tendenciák
[LINK]
0
0
0
0
carl18x avatar
Ki mi tud a 2005 előtti intel balhéról? Mikor az AMD valóban versenyképes hardvereket gyárott. De intel csalással szándékosan kiaknázta a piaci részesedését. Nehezen találtam is róla egy cikket, érdemes beleolvasni, a többi már True Story mert 2005 után nem volt pénz fejlesztésre és kezdett csökkenni a hardvereik versenyképesége.
[LINK]
0
0
0
0
💬 3
SuperPuma avatar
@carl18x: Mit akarsz tudni? 2000ben megvette az Intel kilóra az akkori benchmark fejlesztőket, hogy az akkor debütáló Pentium 4 jól szerepeljen. Nem mintha hosszú életű lett volna a 423as tokozás. 200Mhz-es BUS sebességgel (Értelemszerűen az FSB 400) meg egy vicc volt, akárhonnan is nézzük. Azonos órajelen a Pentium III erősebb volt jópár esetben. (Az első szériából még tán létezett is 1.4Ghz-es verzió) 462es Athlon XP-k jó cuccok voltak a korukban. Ott inkább az alaplapokkal volt gond. Elég gyakran hullottak ki. (Lehetett választani többnyire VIA és Nforce chipek között)
Mondjuk 15 éve az átlag felhasználót még nem ezek az adatok érdekelték, hanem, hogy mennyjenek a jó kis játékok.
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Az időtájt volt a a RAMBUS ram behozatala is, de végül a DDR lett a nyerő ami kb a DDR2-vel érte a RAMBUS eredeti 800 MHz órajelét.
Jó kis Northwood magos P4 1,6 GHz-n mellette 2x 128MB RAMBUS ram...
0
0
0
0
botmunpls avatar
@carl18x: Én valami olyanról hallottam régebben, hogy az intel levédetett a procigyártással kapcsoltos licenceket, ezzel kb minden más proci gyártót hazavágott az amd-n kívül.
Erről valaki tud valami pontos forrást, akár angolul is?
0
0
0
0
carl18x avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 50
vyne avatar
@carl18x: 3 ora battlefield 5 utan. 68 fok.. 😀
https://i.imgur.com/ZDbhnyC.jpg
0
0
0
0
carl18x avatar
@vyne: 😀 Egy kérésem volna Cinebench 11.5 alatt mennyit gurit neked az i9? 😀
Nekem a Rizsa 12.48 pont :
0
0
0
0
vyne avatar
@carl18x: Nem igazan szoktam ilyesmivel foglalkozni, de itt van. 😃
https://i.imgur.com/8BcOwRI.jpg
0
0
0
0
carl18x avatar
@vyne: Köszönöm! 😀 Régen ezt használtam tesztelni. ( Te jó ég) 30 pont 😃 Azért ez brutál.
Régi nortwood celeron kapot 0.2 pontot 😆 A Pentium 630 0.6 pont, E5200 1.4 pont, E5450/Q9650 3,6 pont I5-3470 5,6 alap turbo boostal. De 6 pontot kapott ha 3,6 ghz-re fixáltam az órajelet, I7-2600 6,8 pontal volt régen a csúcs. Minden esetre a 30 pont elég kemény eredmény Grat hozzá! 😃
A fenti kiirás kicsit trollkodás volt bocs érte, A Rocky 4-ből meritettem ötletett 😆
0
0
0
0
vyne avatar
@carl18x: Hat koszi 😃
Egy darabig nem is tervezek most procit cserelni, az biztos. Elegedett vagyok vele nagyon. 😜
0
0
0
0
Fazi92 avatar
@vyne: Nem szoktam foglalkozni az AMD vs Intel (abc sorrend!) procikkal. De tény, most az AMD tényleg lepakolt az asztalra, amin nagyon sokan meglepődtek. Ideje lenne, ha tényleg az Intel elgedné a 1151-et és végre felépítene egy másikat. Sajnos valóban ez a toldózás,foldozás nem megoldás nekik. Előnye továbbra is van az AMD-hez képest, de már nem sok.

Az új Ryzent, ha tudod hűteni, akkor jó tuning alap lehet az Intel szorongatáshoz, megelőzéséhez.

Az 5,1GHz-re húzott 10900K 29.73 pontot nyomott, míg nekem alapórajelen működő Ryzen 7 3700X 23pontot. Szerintem kicsit beleállnék a húzásába (4,5Ghz) akkor megközelítené azt a sárkányos számot 😃 Ezt a kis tesztet is csak azért hajtottam végre, mert 1napos a félkonfig, és kíváncsi vagyok az adatokra. (hőmérséklet, pontszámok)

https://i.imgur.com/5irTJ3P.jpg
0
0
0
0
vyne avatar
@Fazi92: Nem tudom, nekem tokeletes ez. Ezekkel a szamokkal nem szoktam amugy foglalkozni, csak carl baratunk megkert igy csinaltam egyet.
Huzd egy kicsit azt lojj meg egy tesztet. Kivancsi vagyok en is 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@Fazi92: 23 pont is nagyon jó a Cinebench 11.5-ben 😃 Amúgy ha véletlen túl drága lesz az Nvidia/Intel van rá megoldás nem kell vesét eladni. 😃
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@vyne: Korrekt! Én a 8700-al 14,74-et kaptam. Úgy látom azért még nem kell temetni az intelt sem.
Bár erősen gondolkodom a ryzenre váltáson, főleg mióta az oldalbordámnak 3600-ra építettem melós gépet.
0
0
0
0
vyne avatar
@Memento Mori: Dehogy kell, csak riogatjak az embereket, ezt elvezik.. 😃
Oldalborda..😂
Vard meg az uj procikat azert, hatha jon valami durca mind ket oldalrol. 😃
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@vyne: Még kibírok picit ezzel ha muszáj. 😃 Viccet félretéve mindenképp meg akarom várni, hogy az intel végre lejjebb lépjen nm-ben. Most nincs is igazán oka az újításra való ingernek, csak szeretnék már valami újat építeni magamnak.
0
0
0
0
vyne avatar
@Memento Mori: Igen, arra en is kivancsi leszek bar nem hiszem, hogy at is valtok ra. 😃
Sajnos ez nalunk egy betegseg mar, legalabbis nalam biztos. Nem lehet megallni, hogy ne legozzon az ember. 😃
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@vyne: Nálam is az. 😀 Ha a frissen összerakott gépem nyomkodom is, már azon jár az eszem mit pakolnék bele, vagy cserélnék le benne. 😃
0
0
0
0
vyne avatar
@Memento Mori: Most mar legalabb tudjuk mit elnek at az "oldalbordak" a vasarlasi maniajukkal.. 😂
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@vyne: Ez a karma? Mármint nem az oldalbordáé... 😆
0
0
0
0
zelcsi avatar
@carl18x: nem rossz! ha jól emlékszem akkor nekem meg 17.7 volt. de már régebben néztem de ma este rákukkantok megint! 😀
0
0
0
0
carl18x avatar
@zelcsi: Na itthon vagyok nézzem mit irtatok 😃 Igen a 17,7 nagyon jó, most látom Ryzen 3600 van. 😀
Csak azért voltam kiváncsi az új procik mit hoznak alatta. Én régen a cinebench 11.5-őt használtam összehasonlitásnak. Ami legjobban meglepett, az E5450/Q9650-et egy i5-3470-re cseréltem.
55%-al tudod többet az I5-3470 cinebencben, egy HD 7770 volt akkoriban. Annak a kártyának nem igazán volt már hova gyorsulnia. De Crysis 3/GTA 5 meg jó pár játékban sokkal stabilabb volt a játékmenet, fps szán nem változott de megszünt az a daraboság amit az E5450 produkált.
(Most értem haza edzésből, nem kellet volna leverni azt a 1300 kalóriás turmixot) 😆 Hasi görcs ezen nem változtat se a kék se a piros oldal 😃
0
0
0
0
zelcsi avatar
@carl18x: hát igen, sokkal erősebb a 3470! volt nekem is és nagyon szerettem! de ez a ryzen már teljesen más kategória! 😀 1300 kalória az nem rossz így estére!az a lényeg hogy wc közelben legyen az ember! 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@zelcsi: Nehezen szedek fel kilókat, "Hardgainer vagyok" De azért valahogy meg lehet oldani. Még egy fél adagot lehúztam + 600 kalória 😃
Igen az i5-3470 nekem is nagyon tetszett, csak sajnos már 8 éves. Azért ez minden esetre elég jó hogy most egy hardver sokkal tovább kitart. A 2005-ben megvásárolt processzort 8 évvel rá 2013-ban már semmire se volt elég 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@carl18x: Nálam ezt hozza a kis 6600, de maga proci nekem elég amire kell, és ilyen teszteket nagyon ritkán tolok, de most lefuttattam.
https://abload.de/img/cinebenchcqkdy.jpg
0
0
0
0
carl18x avatar
@reszler112233: Azt tudtam mire képes a 6. generáció. Azért nem váltottam rá, az I5-3470 3,6 ghz fixált all core turboval ugyan ennyit ment. 😀 kereken 6 pontot tudott ha 3,6 ghz-en ment, a gyári órajelel 3,4 all core turbo meg 5,6 pontot tudott.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@carl18x: Nálam több mint 3 éve szolgál, és még év végéig biztos fog, de lehet tovább is. Max akkor váltok, ha egy újabb cím tetszik, de 1080p és alacsony részletes beállítással sem megy. Egy egy játéknál, sokszor egy bíbelődés a részletességgel és a géped simán viszi adott felbontáson, de észre sem veszed látványban hogy visszavettél valamit.
0
0
0
0
carl18x avatar
@reszler112233: Igen általában én is igy szoktam hogyha valami már nem megy vele amit tetszik akkor jöhet az ugrade. De én esetemben már muszáj volt mert a Ivy bridge egy 8 éves platform. Meg hát pont januárba szünt meg a Windows 7 támogatottsága is, ez is rátett egy lapáttal hogy váltanom kéne.
0
0
0
0
visor261 avatar
@carl18x: ilyen alacsony pontszámok... az ényém 1000 pontot is túlszárnyalja
https://i.imgur.com/xU6FFqf.jpg
és ha minden jól megy beruházok egy 8350-re az még bikább!
0
0
0
0
carl18x avatar
@visor261: Sok szerencsét hozzá, kis órajel előny nem hátrány. Csak legyen mellé táp és lap ami birja 😃
0
0
0
0
no avatar
@visor261: Az oke visor, de Cinebench 11.5-t teszteltek a sracok nem 20-al LOL
0
0
0
0
vyne avatar
@ELERY: Majd hazaerek reggel megkuldom neki azzal is, had oruljon. 😂
0
0
0
0
vyne avatar
@visor261: Itt van a bika. 😃
https://i.imgur.com/KvQZAij.jpg
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Nem trollkodás képpen:
Mintha lett volna anno egy balhé, hogy a cinebench az AMD felé húz, míg a 3D Mark az Intelnek számít többet. Kinőtték már ezt, vagy még mindig megmaradt ez a felállás?
0
0
0
0
carl18x avatar
@Palanova: Cinebench a nyers teljesitményt használja ki, és mivel az intel kikap benne ezért is jött a marketingesektől a kertelés ne azzal teszteljenek. Több ember kiábrándul az intelből és kevesebb vásárló lesz.
Kicsit jobban utána jártam az intelnek és mikor az AMD valóban erősebb processzorokat gyártott, akkor az intel kamu tesztekkel vette rá a vásárlókat ne a vörös oldalt válasszák.
Sajnos a 2005 előtti AMD_Intel procikkal nem igazán vagyok tisztába ne menjünk bele a részletekbe.
De annyit elárulok az intelnek igazán piszkosak a módszereik, Undoritó a kék oldal üzlet politikája 😞
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Egyik oldal sem szent, se a kék, se a piros, se a zöld, se a hupilila...
0
0
0
0
carl18x avatar
@Palanova: De az elvakult " Minden ellenség" hozzá állás se pont normális. Érdekes az Nvidia, Amd se más kisebb cégek nem tanusitottak hasonló magatartást. ( Intel egy nagy multi cég)
[LINK]
A 2005-ős balhéről nehezen találtam egy cikket olvasd át magad is. Az intel se tagadta hogy elkövette.
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Na, most már szándékosan provokálod a vitát, kár hogy nem lehet normálisan beszélgetni egy témáról.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Palanova: Valószínű átesett a ló túloldalára...
Én arra lennék kíváncsi hogy a lavinát elindító írását miért törölte (ha ő törölte)?
0
0
0
0
carl18x avatar
@Scorn Face: Nem tudtam kétszer egymás után irni 😃 Mi az hogy átestem a túloldalára? 😃 Akkor a te légjogosultságod is kérdéses 9900K mögül... ?
[LINK]
Ha valaki tiszteségtelen modon csalt úgy hogy régen nem tudtam róla, erre mit kéne lépni megdicsérni ? 😆
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@carl18x: Dehogy is kell megdicsérni, erről szó sincs.
A ló túloldalára való átesés nálam annyit tett, hogy többször írtad pártatlan vagy gyártó téren, (Intel után AMD gépet raktál össze stb.) viszont az hogy még mindig ilyen erősen megy a rugózás AMD vs Intel téren és az AMD magasztalása az nekem fura. Ez már annyira meg lett tárgyalva, hogy az elképesztő. Persze ez a topik lényege, de számomra túltoltnak tűnik.
Akkor a te légjogosultságod is kérdéses 9900K mögül... ?

Viszont itt mire gondoltál?
0
0
0
0
carl18x avatar
@Scorn Face: Na vagyok, hát nem akarok én tudni semmit se. 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@carl18x: Én is bedobom alapbeállítással csak a ram van feszesebb időzítéssel. 😃
https://kepkuldes.com/images/5af0cb3b6b519979e40a7be69e17fd1c.jpg
0
0
0
0
no avatar
@carl18x: Azt veszik amit szeretnének, kár vele ilyen szinten foglalkozni. Enslaved-et meg hagyd meg azoknak akik szeretnek hiteltelen emberekkel társalogni, proof-ot sosem tudott felmutatni az állításai mellé, mindig csak a majd küldök, de ez évekkel ezelőtt sem volt másképp.

Valószínűleg továbbra is Intel oldalon koptatnám a procikat, de mivel az én szemszögemből overall gyengébbek így ment a váltás, pláne hogy work szempontjából továbbra sem hozta be a lemaradását a 10. gen. hiába van agyon húzva. Inkább majd becserélem egy 4900X-re. Gaming terén meg messze nincsenek átlagban 20-30fps többletek a jelenlegi 3000-es szériához képest IRL, tekintve hogy korábban a 9900k gyengébbnek számított a legtöbb esetben mint egy SMT nélküli 3900X pl. pláne ha még értelmes RAM is volt rakva mellé.
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Kicsit Trollkodtam a fenti kiirással, persze én is azt mondom vegyen mindenki azt ami szive jóga vagy amire a pénztárcája engedi. De bevallóm nállam akkor kezdődött az intel iránti félelem, mikor hetente jöttek ki a sebezhetőségek. Meg volt a Téma a Hyper Treading letiltásával is stb, akkor nagyott bukott szemembe.
Nem Tagadom I9-9900K-10900K Jó processzor, csak hát a hőtermelés TDP limit emelkedése már alapból is kicsit riasztó. Meg ősszintén a Skylake magokat használják ezek a generációk is, azért 5 év után többen várna el az ember a világ legjobb cpu gyártó cégétől. Az AMD meg hol volt 4 éve? Mindenki azt hitte tönkre mentek, aztán pár év alatt hova hozták fel magukat? Mikor kijött a I5-2500K- I7 2600K mindenki pislogott milyen brutális teljesitmény kap az ember. Manapság meg inkább már csak mémem születnek, mert az intel nem igazán fejlesztet.
0
0
0
0
nOmAd6 avatar
@carl18x: Az emberi gondolkodásra jellemző, hogy a hiedelmeket megerősítő információ után kutat. Ahogy láttam az elmúlt 9 évben itt az oldalon, a legtöbb embernek szent meggyőződése van a saját igazáról. Egy személyes tapasztalatból indulnak ki, 1 teszt alapján vonnak le messzemenő következtetéseket stb... Én úgy vagyok vele, hogy inkább statisztikai alapon nézem a világot.
Ezek alapján az Intel jelenleg alulmaradt az AMD-vel szemben (ha több tucat tesztet nézel, ez rajzolódik ki). A gaming szektor az ami még nem, de ha így folytatódik akkor hónapok kérdése. Volt nekem is már AMD, Intel miegymás. Általában az ár/teljesítmény volt ami döntött. Azért vettem a 3600x-et bő fél éve. Azelőtt 4690K-m volt, mert anno az volt a középkategória bajnoka (szubjektív vélemény).
Szerintem csak energiapazarlás megpróbálni meggyőzni a másik oldalt arról, hogy az ,,én oldalam jobb". Hiába a számok, a hiedelmeink csak igen nehezen változnak meg.
Személyes sztorim pár héttel ezelőttről: Egy ismerősöm eléggé drága ultrabookot keresett munkára. Röviden annyi, hogy számít neki a teljesítmény, nem is kicsit. Nos csak azért döntött az Intel mellett, mert szerinte az AMD-t nem fogják támogatni az új progik, mert majd az Intel keresztbe fog tenni a pirosaknak. Ezzel nem is lenne baj, a probléma ott kezdődik, hogy az Inteles gépben lévő CPU harmadát ha tudja annak ami az AMD-ben lett volna (ami hosszú távon eléggé érvágás).
Szóval szerintem idővel talán majd változik az emberek megítélése... Vagy nem 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@nOmAd6: Kicsit troll kiirás volt tőlem a fenti bejegyzés 😃 Rocky 4 adta az ötletet 😃
Hát jó csak engem az háborit fel 15 évig csak intel processzorom volt, ez az első AMD processzorom és mivel nem adtam áldásom az intel új generációjára rám agasztják azt hogy "AMD Fanboy". Hát most mit hazudjak IPC nem emelkedett és Skylake alapokon van még mindig a 10. generáció is. Most ezt tapsolni kéne?
Az FX platformal meg Xart se ért, vagy hát nem igazán volt versenyképes.
Nekem is az i5-3470 helyet akartam valami jobbat, nézzelődtem gondolkoztam I7-3770-re fejlesztésen.
Csak egy 3. Genes i7 használtan is annyi mint egy Ryzen 5 1600 ára újonnan. Most én nem költök egy 8 éves halott platformra ennyit ( Főleg a sebezhetőség balhé után) Megnéztem intel oldalon is mit kapok, de I3-9100 4/4 szál...
Én az adott teljesitmény szintet fizettem, két nagy érv és volt az AMD mellet. Az egyik a ár-érték arány, a másik a sebezhetőségek hardveres védelme. Bár nem tagadom ameddig nem volt fent a legújabb bios 2 hetente volt hogy random újra indult a gép. De mióta minden napra kész a gépen, hibátlanul müködik. 😀 Főleg mióta megkapta rendszernek az SSD-t.

Mondjuk egy a lényeg hogy végre ismét verseny van és a gyártok egyre jobb hardvereket dobnak piacra.
Az intel régi nagy fejlesztése a Sapphire Rapids volt, az a baj hogy ez is csak állom. Hány éve igérgetik hogy na majd jövőre, jövőre jön az Ice lake meg 10 nanométer? Lassan 2021 de még mindig nincs új mag és ipc emelkedés.
Jövőre indul be a buli, még ha csak 14 nanométeren is de végre megkapja a Willow Cove magvakat a Rocket Lake-S. 25% IPC emelkedést igér az online pletyka, hogy ebből mi valósul meg azt majd eldől.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@carl18x: Az a baj szerintem jelenleg gyengébb a vga mint a processzor. Egy R9 3900x vagy egy 10900k mellé szerintem lehetne jobbat rakni már mint egy 2080ti. Remélem nagyon jól sikerülnek a következő nagy gpu-k.
0
0
0
0
carl18x avatar
@bassus16: Meg ez megint egy érdekesség, hogy nem hiszem sokan fognak Full HD mellet használni egy 2080Ti-t.
De ugyan ez igaz a 3900X-10900K-ra hogy már inkább 1440P az elterjedt felbontás. Sokkal életszerübb úgy tesztelni 2080Ti mellet, Hát az Ampere nvidiára nagyon kiváncsi leszek, 50% sebbeség emelkedés várható. Hát a RTX 3080Ti nagyon erős lesz, meg jó hir jön a big navi is AMD oldalról. Jó végre hogy verseny van a piacon, végre lesz miből válogatni 😀
0
0
0
0
bassus16 avatar
@carl18x: Itt az árak fognak leginkább dönteni. Nem szívesen adnék ki középkategóriáért 300 ezret. :/
0
0
0
0
carl18x avatar
@bassus16: Persze átlag emberek mint mi nem akarjuk a vesénket is el adni egy új kártyáért. Sajnos ez jó kérdés, minden esetre úgy érzem 500 és 1000 dolcsi között bármi lehet ki tudja.
Remélem jön majd RTX mentes kártya ismét jó árasitva. 😃 GTX 2660 Ampere alapokon nagyon jó volna 8 giga vrammal 😃
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@carl18x:
És a 9900K-10900K hüvös és nem sebezhető. Ez hazugság és hamis próbaganda.

Jelentem teljesen kezelhető a 9900K hőfoka és nem vízhűtésem van, és nem csak játékra használom a gépet...
0
0
0
0
vyne avatar
@Scorn Face: How dare you?!
I'm calling the police!
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@vyne: Igen is főnök, nem állok ellen 😀
0
0
0
0
ForHonor avatar
Ez egy amolyan utánfutó verseny, persze van hogy a kanyarban befarol az utánfutó, de az egyenesben megy a helyére vissza! 😂
0
0
0
0
💬 1
Neuralink_2022 avatar
@ForHonor: És ez mindíg is így lesz! A nagyobb kutya .aszik úgyis!
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Pont ezeket néztem múltkor, haláli 😆
0
0
0
0
ricsyxxx avatar
@LordSzalko: Nekem is adta én is vagy 2 napja láttam 😃
0
0
0
0
no avatar
@ricsyxxx: Ez is megér egy misét 😆
0
0
0
0
ricsyxxx avatar
@LordSzalko: Az biztos csak néztem a végén mit keress ott az nvidia 😜
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: Változnak a trendek. Megint az AMD a menő. Rendesen várom, mikor lesz megint IBM logós Cyrix processzor a játékos gépekben 😊 Spoiler!
PR5000+/S510C...vagy nem is tudom mi lenne 😊 Jumperes OC is kemény lenne megint, de az már őskor lassan
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Kíváncsi vagyok milyen mémek fognak születni mikor ismét az Intel lesz nyeregben 😂
0
0
0
0
19ati93 avatar
AMD Ryzen™ 3000XT Series Processors


https://i.imgur.com/LaT97ve.png
0
0
0
0
💬 2
MentaStrike avatar
@19ati93: Hááááááát nem éri meg az a pár tízezret az a +100/200 MHz 😃
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: Legalább némileg lejjebb nyomja az előző modelleknek az árát, pár katt aztán felettük is vagy bőven 😃

Legtöbben úgy is a 4000-es szériát várják ki 😜
0
0
0
0
carl18x avatar
Idővel az intel piacra dobta a régi generációt 10. Gen néven. 14 +++++++ "plusz" Hát tény javult az ár-érték arány, de ez még most se az igazi. De a Rocket Lake már izgalmasnak igérkezik, Ice Lake magokat kap 14 nanométeren.
Erre végre kiváncsi leszek, mi lesz belőle! 😃
Bár hozzá teszem, az AMD Bármikor meglépheti hogy a Ryzen 5 széria 8 mag 16 szálal kerüljön piacra, a Zen 7 is hizhat idővel 12 mag 24 szállra. Ha az intel valami igazán ütöképeset dob piacra, az AMD háza táján van teljesitménytartalék válasz csapásra. 12 mag 329 dolcsiért milyen atombomba volna a piacon, persze erre jelenleg semmi szükség. Azért jó látni az AMD is keményen fejleszti az 1 szálas teljesitményt, ott voltak lemaradva. Az intelt ismerve ők is arra gyurnak majd rá. IPC emelkedés kell a piacnak! 😃
0
0
0
0
MentaStrike avatar
Mostanra már a non-K Comet Lake Inteleket is lehet overclockolni
@LordSzalko mester mit szól ehhez? [url]https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.pcgamer.com/amp/asrock-figured-out-a-way-to-overclock-intels-locked-non-k-comet-lake-cpus/&ved=2ahUKEwik29Px9OzpAhUHx4sKHSQZAUEQFjARegQIAhAI&usg=AOvVaw0yKDDP3x8HDnNCtyEsE6YF&ampcf=1&cshid=1591437038092[/url]

Régebben is volt hasonló próba a Skylakeknél, de azt gyorsan lecsapta anno Intel bácsi
0
0
0
0
💬 10
no avatar
@MentaStrike: Még anno Haswell-nél olvastam non-K tuningról BCLK-val mondjuk sok előnyt nem tartogatott mert buktad a boost-ot, de annyira nem ástam bele magam tekintve, hogy sosem volt szorzózáras procim Intel-től 😃 Skylake-nél tudtommal annyira azért nem dobott rajtuk nagyot 100-200MHz talán, utána már bajok voltak. Érdekes egyébként, ha a jelenlegi generáción már ennyit képes lökni rajtuk a BFB (ami rájuk is fér sok szempontból) akkor jópofa feature.

ASUS is elvileg beépítette azóta APE néven.
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@LordSzalko: Igazi majmok 😃
Amúgy egy-kettő gyártó eszement a rövidítésekkel
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: Anno a Prescott Celeron D-met húztam 3.2-ről 3.8-ra. Igazából előbb leoldott túlmelegedés miatt, minthogy megfagyott volna a Post Screennél 😊 Amúgy a cucc 3.31-ig lett volna stabil, de a fantasztikusan megdesignelt kingmax ramjaim mind hibásak voltak (Gondolhatod milyen élvezet volt a ramokat 266mhz effektív órajellel használni...ott még nem dobálta a kékhalált 😜 )
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Erről most ez jutott eszembe 😆
https://i.imgur.com/q3ZVQod.png
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: Osztálytársamnak anno 2.8as D331 volt. Nyáron le kellett vennie a gép oldalát, hogy tudja használni 😊
(Mondjuk van nekem is 2db belőle...kiöntve gyantával. Vitrinben jól mutat)
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Sajna nekem olyan régi hardvereim nincsenek, legelső egy C2D E4500 meg ATI x1550. Nem nagy számok így kor szempontjából, de elraktam őket emlékbe azért 😃 Alaplapi kondi adta meg magát anno, visszagondolva nem volt egy túl minőségi lap 😜
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: Azért szerettem ezeket a Pentium 3/4 érás cuccokat, csak ritkán voltak normális cuccaim. Egy E4600am nekem is volt. Azok igen jó cuccok voltak. Spoiler!
Ha jól emlékszem, anno azzal került ismét nyeregbe az intel.
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Azt nem tudom, hogy mi jellemezte azt a generációt, de akkoriban bőven elszórakoztam vele 😃 Meg az utána használt Q8400-al is.
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Anno a P200 MMX 200 MHz-es processzort is lehetett húzni: alaplapon jumperekkel a busz + szorzókkal 250MHz-re, de ott már sokkalta jobb hűtés kellett vagy fagyott: pincében 17 fok, gép levisz, ház burkolat levesz (még nem volt csak oldallap, hanem egy lapból volt hajlítva a két oldal és tető) és simán repeszett 25% plusz teljesítménnyel. Régi szép idők...
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Palanova: Megvolt az a korszak. Még 2008ban is nyúztam egy IBM 6X86ot, de tán akkor már a 200as Pentium volt (igaz, az még nem rendelkezett MMX-el). Mit is vártunk mondjuk 170nm-es csíkszélességtől 😊 Amúgy alapórajelen elég hűvösek voltak
0
0
0
0
no avatar
Video from Intel CEO Bob Swan to COMPUTEX: did Intel give up on benchmarks?
[LINK]
200IQ move 😶 Vicces amúgy mert a CB-t is csak azóta ítélte el az Intel mióta nem vezető rajta, szóval annyira nem is meglepő ez a lépésük. A technológiai előnyüket külön öröm volt hallani, hogy kiemelte Bob 😆
0
0
0
0
💬 7
MentaStrike avatar
@LordSzalko: Hmm, szerintem az a technológiai előnyük jelenleg, hogy mostmár olcsóbban jön ki télen a fűtésszámla 😃
Még mindig PCI-E Gen3 lapok, nagyobb előrelépés 10th Gen intelnél sem történt. A 10900K-t max egy bitanggabb hűtéssel tudod megfogni, ha OC lesz. Ja és új LGA slot persze megintcsak.

14nm"HányadikPluszIsMár?"
Az a baj, hogy annó nagyon keményen belefektettek a 14nm-es technológiába, és kiakarják a pénzt hozni belőle, mert AMD-vel és a Ryzenjeikkel nem kalkuláltak. Azon az ülésen nem lettem volna ott, amelyiken bejelentik, hogy bocs, AMD olyat dobott piacra, ami felveszi a versenyt velünk, meg még oda is rúg egyet. Most ahogy nézem azzal villognak, hogy 5GHz így és úgy, turbó turbó hátán.

Azé AMD sem piskóta
AMDnél meg igaz hogy siralmasan indult a Ryzen 1000, legfőbbképpen a RAM-ok miatt, de mára már számottevően jobban megéri azokat a processzorokat használni, és még jó szerencsével a 4000 széria még a legtöbb B450-be is belemegy, kisebb kompromisszumokkal. Valószínű, hogy az 5000-sek már csak a B550 lesz, mint minimum.
És már arról szólnak a pletykák, hogy a 4000-esres processzorok az 5nm-eren lesznek. Ha ez igaz, akkor már a legyártott 7nm 4000-resek a kukába landolnak, ami ha csak 100 db 4700G-t veszünk alapul és pl 90 ezer forintot, nagyon pénzfájdalmas húzás, szóval ebben én nem hiszek, majd az 5000-reseknél érkezhet az 5nm. TALÁN az, hogy fogják és újrahasznosítják őket (Talán épp az új XT-k lesznek azok?). De vajon az árazás hogy alakul majd, na az lesz a kérdés itt.

Intel XE DG1 és a nagy pofáraesés
Az Intel XE kártyákkal nagyon ment a reklám, hogy jönnek és seggberúgnak mindenkit, de aztán kiderült, hogy majd a Tiger Lake-ben érkeznek, integrált állapotban laptopokba (és 10nm++-on. Oké, aláírom, 10nm) és a kiszivárgott tesztek alapján (Már amit meg lehet találni), nem igazán kell jelenleg az AMDnek és az nVidiának rettegnie a kéktől. Aztán ki tudja mit hoz a jövő, bármikor fordulhat a kocka.
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: 10900K az elég forrófejű valóban, egy sima 240mm AiO mellett is igen komoly hőmérsékleteket produkált. 😃 Úgy önmagában a nm nem is zavar annyira mert az látható, hogy rengeteget öltek bele mert ma is helytáll a 7nm mellett úgy ahogy. Viszont az átállást követően menni fog a kiaknázás az adott nm-en generációról generációra (10nm nem tudom mennyire lesz náluk hosszú életű asztali szegmensben, úgy emlékszem csak amolyan ugródeszkának használják majd a 7nm-re való átállásig). XT-ről én úgy tudom hogy csak optimalizáltabb 7nm-es eljárással készülnek és erre rá dobják még rá az emelt órajelet.

4000-es széria a beharangozott komoly IPC növekedés miatt érdekelt nálam, hogy az 5nm-ből mennyi igaz nem tudom, de lehet alapja mert egyik legkomolyabb TSMC partner és kiszolgálják őket egyedi igényekkel kapcsolatban is, de ebben nem foglalnék állást annyira nem néztem utána.

Xe-ről én is olvastam szépeket 😃 Habár még csak első gen. remélem kialakul valamiféle verseny IGP szegmensben, nem lenne jó ha eltunyulna az AMD e téren vetélytárs hiányában, kicsit kezd érződni de lehet csak én gondolom így.
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@LordSzalko: Pedig ahogy elnézem az IGP szegments, AMD még ott fog lenni egy ideig:
[url]https://www.pcgamer.com/amd-radeon-gpu-shipments-2013-2019/?utm_content=bufferb1a5e&utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=buffer_pcgamerfb[/url]
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: Nyilván mert ilyen téren (is) komoly előnyben vannak, úgy értettem, hogy nagyobb fejlődést vártam volna IGP fronton pl a 3400G-vel, de csak órajel emelés történt. Persze nyilván megvan az oka, de azért remélem a soron következő G-s széria mutat egy komolyabb előrelépést e téren, elég jó kis multimédia/office setup építhető belőlük, akinek éppen arra van gusztusa.
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@LordSzalko: SzandálZoknimester megint talált játékszert amúgy [LINK]
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: Komoly 😃 Kicsit megszaladt az OC 😆
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@LordSzalko: Állítólag 2.1 GHz-en fognak járni a Vega 8 órajele a 4700G-ben. Szerintem, olyan 25% lesz gyorsabb a Vega 11-nél, ami a 3400G-ben van. Az a 4700G GTX 1050 Ti és RX 570 között lesz kb, ami nem rossz. Bár a sávszélesség mindig visszafogja fogni. DDR5-6400 és RDNA2 lesz az áttörés kb. Jó lenne látni egy GTX 1660 vagy RX 590 szintű IGP-t. Na ez ellen versenyezz Intel 😃
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Sziasztok! Írnék párt sort, arról, hogy az Intel miképpen térhet vissza és arról, hogy egyáltalán lemaradásban van e.

A jelen: Elemzők szerint egyértelműen az AMD a vezető processzor gyártó manapság. Mi itt persze játékokra, videóvágásra és egyéb kissebb dolgokra használjuk a processzorainkat, de az igazi előnyt sohasem az asztali középkategóriában kellett keresni, hanem szerver és a HEDT szegmensben. irónikus, hogy az Intel saját maga teremtette meg a HEDT szegmenst, ahol most csúnyán kikapnak. Az Intel helytáll mondjuk a Ryzen 7 3700X-ig, de a 10 magos 10900K drágább a 12 magos 3900X-nél, márpedig az emberek elsősorban 12 magot választják a 10 helyett, főleg ha még olcsóbb is. Miért került ide az Intel? Elbénázták a 10 nanométeres gyártástechnológiájukat és egyidejűleg beérte őket a TSMC. Igen, ennek kb. 20% köze van az AMD-nek. Az AMD 2017-ben nagyjából elérte azt, amit jogosan el is várt tőle mindenki. Szvsz nem az AMD tett le hatalmasat az asztalra, hanem az Intel nem volt képes versenyezni gyártástechnológiában. A első ZEN illetve Zen+ nem volt forradalmi, ugyanakkor a ZEN2 már jókora IPC előnyt tett szert. 18%-al több műveletet képes egy órajelen átvinni mint az Intel, ugyanakkor a felhúzott Skylake magok magasabb órajelen járnak, így a differencia nem nagy. Persze azonos mag és szál mellett. A gyártástechnológia előnye a 12, 16 mag után jön ki igazán. Az AMD képes volt 64 magos processzorokkal támadni, amelyek reggelire fogyasztanak el két 28 magos Xeon-t nagyjából 40%-al kevesebb fogyasztással. Ez a jelen.

A jövő: Az AMD számár fényes. Amennyire tudjuk, a 7 nm+ illetve az EUV is remekül teljesít. Továbbá van miből válogatniuk. 6nm? Van az is. 5? persze. És folytathatnánk. Mennyivel jobb ha van egy gyártástechnológia (vagy inkább 3 vagy 4), amelyhez igazíthadot az architektúrádat, igaz?

A jövő: Az intel számára a közel jövő semmiképpen nem az. Látszik, hogy vert helyzetben sem képesek például árat csökkenteni. A jelenlegi Comet Lake (10. gen - Skylake mag) sorozatról szerintem már sokat olvastatok, de milyen tervei vannak a cégnek a továbbiakban? Tiger Lake, Rocket Lake, Alder Lake? Ja és mi az a Willow cove? Kifejtem.
- Tiger Lake: 10 nm+ mobil processzorok, amelyek a Willow Cove kódnevű magokra épülnek. 11. generáció, pl. 11300U. Itt debütál majd az Intel saját Xe architektúrára épülő iGP-je.
- Rocket Lake: 14 nm+++? asztali processzorok. 11. gen. Willow cove magokkal. Igen. 2015 után nem Skylake magokat fog tartalmazni egy Intel asztali processzor. Lényegében visszaportolják 14 nm+++-ra. Az LGA 1200 socket-be jön és kb. 10% IPC növekedésre lehet számítani. Kérdés mekkora órajelen. Fura lenne, ha a 11900K alacsonyabb órajellel jönne mint a 10900K. Meglátjuk. A pletykák szerint idén jöhet még, ami megint fura lenne, hiszen most jelent meg a 10. generáció.
- Alder Lake: Golden Cove magokkal, 10++ és 7 nm-en gyártva. Asztali vonalon jöhet a 10 nm++. Már a Tiger Lake is képes lesz 4.8 GHz körüli órajelre, tehát nagy valószinűséggel 5.1 GHz-re simán képes lesz. A Golden Cove 50% IPC növekedést hozhat a Skylake-hez képest. Namost ez szép és jó, de ezt 2022 tavasza előtt nem láthatjuk, hiszen elötte jön még a Rocket Lake - addigra pedig 7 év telik el a Skylake és az Alder Lake között. 50% 7 év alatt? Kb. akkor ugrás mint Core 2 Quad-ról i5-6600K-ra (ugyanakkora órajelen mérve persze). Ez az a platform amivel az Intel ugymond visszatérhet. A gond az, hogy az AMD sem fog aludni addig. 7 nm viszont nagyvalószinűséggel csak mobil platform lesz. 7nm+ viszont egy Alder Lake Refresh-nál már szóba jöhet, de az 2023.
- Ocean Cove: A jelenlegi ütemezés szerint 2023, de azért ez egy picit tündérmesébe illene. Nem bíznék benne annyira, főleg, hogy Alder Lake Refresh benne lehet a pakliban. Ezekről a magokról kb. semmit nem tudni. Lehetne dobálózni a számokkal, hogy +20% az Alder Lake-hez képest, de ezt nem akarom.

Összefoglalva: Az Intel a Zen 3-al nem lesz egy ligában. Rocket Lake-S procik gyengébbek lesznek, mert limitálva lesznek a régi 14 nm-re hiába tartalmaznak majd Willow Cove magokat. Alder Lake már más helyzet, persze annak meg a ZEN 4-el kell versenyeznie majd. Aki nem tudná elképzelni, annak egy kis segítség: Egy Alder Lake-S (asztali proci) DDR5 támogatással jön ez egyértelmű és lehetsége, hogy big.LITTLE elrendezésben. Mi lehet a gond mégis az Intellel? Hiába lesz teljesítmény, ha az ár magasabb lesz. Illetve a platform támogatottsága. Nekem ebből a portolásokból az jön le, hogy 2. generációt fog ismét támogatni egy socket. Ennyi lett volna. Bocsi ha hosszú lett. Kiegészítés: Az Ice Lake procik Sunny Cove magokat használnak. Na ezeket kb. sose látjuk már.
0
0
0
0
💬 5
no avatar
@Quadgame94: Korrekt kis írás, össze vannak szedve a lényegi infók a helyzetről. Zen 3-ra valszeg még váltani fogok maxolva az AM4-et, utána esélyes hogy bejátszok egy 2 éves szünetet, addigra legalább lesz korrekt DDR5 speed normális CL mellett.

Kíváncsi leszek, hogyan alakulnak majd ezek a dolgok valós teljesítményben, remélem egy korrekt verseny megmutatkozik majd munka szegmensben is Intel oldalról.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@LordSzalko: Köszi! Játékokban gyors SSD es sok RAM inkabb a mervadó, mivel a next-gen konzolok (főleg a PS5) tudnak majd az SSD-be tölteni adatokat a gyorsaság miatt. Processzor terén a ZEN 3 kb. 5 évig kihúzza majd (8+ mag). Pletykák szerint 2021-től PC-n nagyon nehézkes lesz egyáltalán elindítani játekokat lassú meghajtóról, ha csak nincs 32 GB RAM-od majd. Munkára igazából mag számban és fogyasztásban kell fejlődnie az Intelnek.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Érdekes írás volt.
Intel iGP ennyi év után elkészül, érdekelne a véleményed róla ahogy a 2021-es év felhozataláról a mobil és asztali szegmensben is.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Palanova: Sok elletmondas van, hogy lesz e Tiger Lake-H vagy csak U, mert 8 magos Tiger Lake-ről (mobil) is vannak leak-ek, de lehet hogy 11. generacióra is megmarad a felosztás, vagyis 8 magos mobil proci az 14 nm+++ Rocket Lake lesz, persze Willow Cove magokkal már. Xe elvileg 20-30% lesz kb. gyorsabb a Renoir-nál (Vega 8 a Ryzen 4000-ben). Ez nem rossz, de az AMD simán kiadhat egy nagyobb méretű lapkát és 12 CU-val már be is hozta az Xe-t. Az Xe első generációja nem nagy szám szerintem. A második gen már érdekes lehet. Tudjuk, hogy új gyártás technológiát és/vagy architektúrát mindig mobilon mutat be az Intel. A véleményem, hogy dedikált vonalon semmi egetrengetőre ne számíts 2022-ig (7nm), mobil vonalon pedig hozza a kötelezőt úgymond. Itt sem az AMD hoz hatalmas teljesítményt, hanem az Intel van elmaradva. UHD Graphics? Meg Iris Pro? A gomd hogy a 10 nm+ sem.képes magas órajelekre (4.8 GHz+) vagy ha ifen akkor 4 mag / 8 szál formaban csak. Persze lesz IPC növekedés így azert viszonylag jó a helyzet. Látszik, hogy az AMD megsem eröltette magát. Az asztali Ryzen 4700G-ben lévő Vega 8 2.1 GHz-en fognak ketyegni 😃 Navi 11 vagy 14 2 GHz-en kb +50 és +70% előre lépés lenne. Xe erre képtelen lesz. Mármint az első gen. Aztán a masodik mondjuk beéri ezeket, de addigra az AMD kiad újjabbakat 😃 Remelem az Alder Lake beáltja a reményeimet. Ha az csalódas lesz az Intel hatalmas gázban lesz.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Quadgame94: Jó volt elolvasni a részletes elemzésed. Hát igen az intel még jövőre egy generációt kidob 14 nanométeren, Lassan csak sikerült vissza térni. Igen az intel akkor térne vissza ha valóban meg történne az a 40-50% IPC emelkedés, na meg a 10/7 nanométer is jelen lenne a gyártásban. Minden esetre ezek a Golden Cove magok nagyon igéretesen hangzanak 😃
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
Szép napot az Uraknak ! Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy egy Ryzen 5 1600 (első kiadás) processzorral jobban járnék játékok alatt mint a jelenlegi I5 7400-al amit használok? Gondolok itt főként Battlefiled V , 1 és társaira. Ismerősöm, baráti áron megválna a fent említett processzorától és hozzávaló alaplaptól. Viszont neten leírások szerint nagy eltérést nem látok max a többszálas teljesítményben. Ezért kérném ki az itteni kollégák szakvéleményét is. 😆 Előre is köszönöm mindenki válaszát, tanácsát.
0
0
0
0
💬 10
Yezi_ avatar
@Arthur Morgan: Battlefield 5, és hasonlóan CPU igényes játékok esetén biztosan lenne előrelépés, főleg minimum FPS terén.
Egy valamirevaló B350/B450-es lapban 3.9-4.0GHz all-core simán hozható vele, emellett a magas órajelű memóriáknak is nagyon tud örülni. Nem tudom mit jelent pontosan az a baráti ár amiért vennéd, de elnézve az i5 7400-as jelenlegi árát, legfeljebb nagyon minimális ráfizetésbe kerülne csak ez a csere, ennek tekintetében meg aztán pláne megéri.
0
0
0
0
no avatar
@Arthur Morgan: Érdemileg nem lenne előrelépés játékok alatt, maximum ott ahol a 4 mag miatt már megy a stuttering és stb. Legalább egy 3600-al számolnék a jövőbeli fejlesztésnél.
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
@LordSzalko: Köszönöm mindkettőtöknek a választ. 37 környékén kapnám meg a procit plusz hozzá talán egy B350M MORTAR alaplapot ha jól emlékszek a típusára.
0
0
0
0
no avatar
@Arthur Morgan: Annyit még megérne a dolog szerintem (ha rövid időn belül nem tudsz beújítani egy 3600/TOMAHAWK MAX kombóra), ha BF5/1 van javarészt terítéken. Ott a 7400 már igencsak a végét járja.
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
@LordSzalko: Pontosan 1600x modelről lenne szó. Továbbá annyit kérdeznék még, hogy a mostani gépembe lévő 2x8gb ddr4 2400mhz ramokat érdemes lenne belepakolni a másikba? amibe alapbol van egy darab 8gb-os ddr4 3200mhz. Tudom hogy így mindegyik 2400on ketyegne meg valoszínűleg dual channel se lenne de csak lenne benne 24GB ram összessen.
0
0
0
0
no avatar
@Arthur Morgan: Én elkezdeném már most hirdetni a jelenlegi két modulodat, hogy mihamarabb meg tudd venni a 3200MHz-es párját 😀
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@Arthur Morgan: Annyiért teljesen rendben van, a mostani i5 + alaplap párosod szerintem simán eltudod majd adni azonos áron, ergo nem is lesz szükség ráfizetésre. Ennek fényében tényleg nem érdemes kihagyni ezt az ajánlatot.
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Arthur Morgan: "37 környékén kapnám meg a procit plusz hozzá talán egy B350M MORTAR alaplapot"

37k csak a proci vagy lappal együtt?
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
@ricsiricsV: A processzor meg az alaplap együtt annyiért. Persze nem kapok hozzá gyári hűtőt meg az alaplaphoz a gyári tartozékokat csak a fém hátlapot.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Arthur Morgan: A Ryzen 6 mag 12 szál, az Inteled meg 4 mag 4 szál. A Battlefield már különösen processzor igényes, szerintem mindenkép megéri cserélned. Főleg hogy a régi platformod is el tudod adni értelmes áron, aztán az alaplapnak adsz egy bios frissitést. És már a 3000 szériát is bele tudod majd patintani.
Időt állóság miatt minden kép érdemes cserélni, sajnos a 4 mag 4 szál nem jövőbiztos dizájn.
0
0
0
0
no avatar
Az új frissített gyári hűtő ami jár a 10. gen mellé (non-K)
https://i.imgur.com/ao38ffL.jpghttps://i.imgur.com/Yy9Aexh.jpghttps://media.giphy.com/media/G3w5bFfY85rag/giphy.gif
0
0
0
0
💬 11
Viktorinho avatar
@LordSzalko: Papírnehezéknek azért jó?
0
0
0
0
no avatar
@Viktorinho: Nem biztos 😕
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
@LordSzalko: WTF 😆 😆 😆
Azért mostmár ideje lenne felnőni az intelnek is
0
0
0
0
no avatar
@TheMenkuPocok: Szerintem ez már szimplán trollkodás 😆 Kapott egy fekete színt aztán mehet 😎
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@LordSzalko: Na, jó az a kis légkavaró kezd egy kicsit mulatságos lenni. Alsó és közép kategóriás processzoroknál oké, de a combosoknál már nem látom értelmét. Igazán tovább gondolhatnak a gyári hűtés témakört…
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: Gondolom azon a részlegen a Celeron az etalon 😊
(Bár szerintem még így is hatékonyabb, mint amit az első T Socketes Prescottokhoz adtak)
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@LordSzalko: Biztos sokat dolgoztak rajta.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@LordSzalko: Halottnak a csók...😶
0
0
0
0
cseszka avatar
@LordSzalko: I3 felett adhatnák hütö nélkül is,ha már ennyire melegszik.Kicsivel olcsóbb lenne,de mindenki a saját belátása,igénye szerint venne hütött.
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: LOL 😆 Idén meg meg volt a fejlődés! 😃 Sok óra munka van benne. Remélem nem erőltették meg magukat! 😃 😆
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: Megvan a Prescott méltó útódja? 😊 A D345 igazi kazán volt
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Szerintem lesz még forróbb is a helyzet 😶
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@The_Teacher_Man: én radiátornak hívom ezt a szart, 4.7-en tud fűteni 😃
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@ben_aloha: Hát nem tudom, nekem sosem volt problémám az FX hőtermelésével, sokkal rosszabbra számítottam azok után amiket olvasgattam több fórumon is. 😆 Az én FX 8350-em gyári hűtővel, 4.7GHz-en megmarad 65 fok körül, aztán amint rákerült az Alpenföhn Brocken már az 5GHz-et is sikerült megütni. 😃
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@Yezi_: Én is igazából poénosnak szántam, de ezzel a hűtővel (a gyáritól sokkal jobb, de azért nem egy high-end cucc) kicsit jobban fűt mint kéne. terhelés közben olyan 68 körül megy, 5ghz-en már nem stabil de 4.7-en mint a szikla 😃 ilyen ez a silicon lottery.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@ben_aloha: Én azt tudom, hogy 9300h-nak hívják azt, ami nekem benne van ebben a ketyerében 😊
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@SuperPuma: Többe van az a "ketyere" mint az egész fx, becsűd' meg, jó cucc és az is marad még pár évig 😂
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Yezi_: és @takumi: Olyan jó látni, hogy rajtam kívül is vannak elégedett FX(8350) felhasználók. <3 😆
0
0
0
0
carl18x avatar
@Andor1997: Lehetséges nem is atomerőmü robbant csernobilban, hanem egy rejtett intel dizájn? 😃 ŐSI I7_ŐSI I9? 😆
0
0
0
0
bukta2 avatar
Na megjött az AMD Ryzen 3300X, tele van tesztekkel a net, mi a véleményetek? Sztem ez lesz az új G4560 as low buget CPU 😃
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@bukta2: Jó kis budget proci 7700k szint. Házon belül pedig 3600 fölé is lehet húzni teljesítményben játékok alatt különösebb probléma nélkül.
0
0
0
0
carl18x avatar
@bukta2: Nekem is a G4560 jutott eszembe róla! 😃 Szerintem is remek belépő proci. A legnagyobb órajelet kapod egyenesen a dobozból! 😀 Kár hogy már vásároltam procit, de ha venni kéne elgondolkoznák rajta! 😃
0
0
0
0
no avatar
AMD Ryzen 7 Extreme Edition Spotted - 8 cores - 4.3 GHz - 15 Watts Ultra-portable?
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Ezzel leginkább az MSI szív azon belül is a Max szériával. Még jó, hogy Crosshair VIII Hero-ra építettem mehet bele gond nélkül a kövi gen. 😜

Elvileg régi szokás szerint megkapták volna a gyártók az AGESA-t az AMD-től szóval készülhetett volna BIOS a régebbi lapokra is, de időközben változtattak a dolgon és nem biztosítják.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 32
zelcsi avatar
Ha egy picit húzod is akkor meg pláne hogy sokkal erősebb! 😉 https://kepkuldes.com/images/cb0b610dd5e4d61c8acfcc4d961f0704.jpg
0
0
0
0
no avatar
@zelcsi: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
zelcsi avatar
Tudom én! Én is csak egy teszt erejéig húztam egy kicsit! 😃
0
0
0
0
no avatar
@zelcsi: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
@bassus16: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Csakhogy a 9600K és KF közti ár különbség abból jön ki hogy a 9600K-ban van IGP, míg a KF-ben nincs. Processzor erőben viszont egyformák.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@reszler112233: Az i5 9600k/kf is 6/12?! 😲 én úgy tudtam hogy 6/6
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@bukta2: Magszámot én nem írtam. Egyébként mindkettő 6/6-os.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@reszler112233: Tudom hogy nem írtál csak az árazása miatt ugye picit több mind kettő mint a 3600 sőt sztem még a 3600x től is több vagy egy árban vannak, de a 3600 ugye 6/12 így nem nagyon említeném az i5 öt egy lapon a 3600 akkal pláne a tdp jük is 95w körül van az i5 öknek ha jól tudom tehát még az is több de ez már mellékes, sohasem foglalkoztam a tdp-kkel csak megjegyeztem persze ettől függetlenül játékfüggő hogy melyik játékban melyik processzorral van több fps dehát nem háború ez, mindenki azt vesz ami neki jó csak tény hogy most az amd többet ad kevesebbért, ezt nem én állítom, és mondom úgy hogy intelt használok.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@bukta2: Nem vitatom a Ryzen szériát. Sőt igen csak odapiszkált az Intelnek, mert olcsóbban ad erősebb processzort. És igen, mindenki azt vesz amit akar, amire szüksége van. Én is Intelt használok, de még elég amire kell. Ha nem lesz elég akkor meg ki tudja még, de lehet nálam is AMD lesz, pedig eddig csak Inteles gépeim voltak.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@bukta2: Többet ad kevesebbért de a több nem biztos, hogy jobb.
Ha játékra szeretnél processzort akkor bizony a 9600kf jobb választás a Ryzen 5 3600/Ryzen 7 3700/Ryzen 9 3900X-el szemben is. Ha munkára akkor meg nem Ryzen 5 3600-at veszel.
0
0
0
0
no avatar
@bassus16: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Marhára emberfüggő is hogy kinek elég a 6 mag és kinek nem. Én még a 4-el is elvagyok, igaz újabb címekkel nem nagyon játszok. Viszont aki úgy van vele mint én hogy ha nem bírja a gépem a fix ultra beállítás mellett sem a 60 FPS-t akkor sem panaszkodok, hanem szétnézek a részletes beállításokban, és lejjebb veszek itt ott. Nem egy esetben van szép látvány úgy is 1080p-ben.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@reszler112233: Pontosan.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Scorn Face: Régebben mikor még 775-ös platformom volt ami szintén 4/4-es processzorral volt GTX660-al, akkor egy haverom akinek már akkor erősebb gépe volt, mutogatta adott játékot hogy full ultra minden és fix 60FPS és hogy milyen szép a grafika, mikor rávágtam hogy ugyan azon felbontás mellett, de minden ultrán sem látok különbséget az én gépemen sem nem hitte el csak mikor saját szemével látta. Ha elég sokat bohóckodik az ember a részletességgel, lejjebb vett grafikával is lehet szép egy játék, és nem is észrevehető, hogy az nem full grafika.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@reszler112233:
Ha elég sokat bohóckodik az ember a részletességgel, lejjebb vett grafikával is lehet szép egy játék, és nem is észrevehető, hogy az nem full grafika.


Igen, főleg ha a játékon belüli feladatok felgöngyölítése miatt nem érsz rá nézelődni.
Mert a grafika ténylegesen másodhegedűs a képletben, persze bolond lennék nem azt mondani, hogy az is számít, de mint írtad le lehet úgy tekerni a beállítást, hogy élvezhető maradjon teljes mértékben a megjelenés.
0
0
0
0
bassus16 avatar
Ha nem a cinebench-et tesztelgeted hanem pár játékot kipróbálsu mindkét processzorral akkor kijön, hogy többfpst produkál a 9600kf.
Olcsóbb és több fps-t tud akkor miért vennél Ryzen 5 3600-at? Mert nem 6 mag 6 szál hanem 6 /12?

"Sok helyen panaszkodtak az i5 6 magjára hogy kevés már egy két címnél."

Erre viszont kíváncsi lennék mert nem rég cseréltem egy Ryzen 7 2700-ast 9600kf-re és annál mérföldekkel jobb pláne, hogy 144Hz-es monitort kell kiszolgáljon.
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
@bassus16: Ez tény, az R7 2700 nem játékra való. Örülok, hogy jól szolgál a 9600KF, használd egészséggel 😀
0
0
0
0
djsiegfried avatar
@bassus16: i5 9500-am van. Nem keves a 6 mag. Mondtak, hogy gyenge lesz meg keves....
0
0
0
0
no avatar
@bassus16: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
bassus16 avatar
Próbáld ki mind a kettőt és megtudod.

0
0
0
0
zelcsi avatar
@bassus16: csak ki kell kapcsolni az SMT-t és egyből több fps-t kapsz a 3600-al! 😉 ja, és én mindkettőt próbáltam!
0
0
0
0
bassus16 avatar
@zelcsi: Az smt dob vagy 10 fps-t azzal nem vagy kisegítve. Az i5 4,3GHz-en ment a videó alatt a turbo órajele 4,6GHz és még húzhatod 5GHz fölé. Ott ugyan úgy visszakapod azt a 10-15 fps-t.
0
0
0
0
zelcsi avatar
@bassus16: az rendben van de nem mindenki akar húzni egy procit! 😉 meg ha nem csak játékra akarja venni akkor akkor szerintem jobban megéri most az 3600, + szerintem időtállóbb!
0
0
0
0
no avatar
@bassus16: Ha játékra szeretnél procit akkor valóban jobb választás ár/értéket tekintve, de a 3900X-hez mérni ilyen almát körtével esete. Mondjuk nekem csak egy SMT on/off-ba kerül 9600k/9700k/9900k fölé menni a legtöbb játékot tekintve, Spoiler!
Ha meg olyan hetet tartok, ahol a kreatív szoftverek előtérben vannak akkor vissza kapcsolom.
arra még rá rakhatom az OC-t, szóval az én esetemben a potenciál mérföldekkel nagyobb és sokkal inkább megérte időtállóság szempontjából is (mondjuk az utóbbi nálam mellékes, mert valszeg lesz gen. váltás)

Nem mintha köpködném az Intel-t a 9600KF-el, talán az egyetlen jól árazott termékük ami jó ár/értékkel bír játék fronton. Hogy 6 mag kinek mekkora időtállóságot jelent az meg egyénfüggő, az még az ideális, legalábbis kihasználtságot tekintve.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Scorn Face avatar
Pont a PCX az a bolt, ahonnan még egy CD-t sem rendelnék...
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Scorn Face: Én már sok mindent vettem a PCX-től, de legtöbbször azért mert olcsóbban kijött. PCX híreket meg írásait ritkán nézem, inkább nézek több más helyen szét adott termék után ha valamit kinézek. Az ár az ami miatt nem egyszer tévedtem már PCX-re. Igaz garanciás ügyem még sose volt velük, hál istennek, mert az ugye nem is jelentene jót nekem.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@reszler112233: Én 2018-ban rendeltem tőlük három ízben, de nem tudták teljesíteni egyik megrendelésemet sem. A rendelése nem teljesíthető e-mailt meg kettő esetben jóval később küldték. Lehet egy balszerencsés napot fogtam ki náluk háromszor de nekem tőlük azóta nem kell semmi. A furcsa dolog az egészben az, hogy az első rendelésem tőlük ventilátor volt (4 db) a házamba, de annak ellenére volt nekik raktáron az oldaluk szerint, hogy nem teljesíthető e-mailt kaptam tőlük.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Scorn Face: Nekem ilyen még nem volt, hogy nem kaptam meg amit rendeletem. Igaz volt rá példa hogy 3 munkanap helyett 5-re jött meg, de az meg ünnepek idején volt és ki is volt írva a főoldalon, hogy késhet a csomagok érkezése.
0
0
0
0
no avatar
Én a PCX-el speciel nem szimpatizálok, a külföldi csatornákat/oldalakat követem inkább. Általánosan azért terjed el a Ryzen mert olcsóbb és a legtöbb esetben elenyésző az a teljesítménybeli különbség amit az Intel ad felárért cserébe játék alatt. A 9600KF nem olcsóbb mint egy 3600, mondjuk nagy difiről sem beszélgetünk, ha a gép használatod nagy részét a játék teszi ki akkor talán jobb választás lett volna az Intel, habár az alaplap árakat nem tudom jelenleg talán az is befolyásolná, de ezt passzolom.

Ha ügyködsz kreatív szoftverrel is játék mellett, de azért komoly szinten nem űzöd, vagy sokat foglalkozol konvertálással stb. akkor egyértelműen jobb a 3600.

Nagy mellényúlásnak nem nevezném a dolgot egyébként. 😀
0
0
0
0
bassus16 avatar
Semmiképp nem nyúltál mellé. Ahol a Ryzen 5 3600 nem lesz elég ott az i5 is elfogy.
0
0
0
0
bassus16 avatar
@LordSzalko: Ez tény, hogy ha mindenre is veszel processzort akkor egy Ryzen 7 3700 vagy Ryzen 9 3900x-nél jobb választás NINCS! A 9600kf-et egy barátomnak választottuk miután kipróbálta mert gyengécske volt neki a 2700-as annak is inkább a minimum fps-el volt gondja. Amúgy még jó választásnak mondanám a 9100f/9400f-et is viszont amennyiért mennek a mostani i7 meg i9-ek annyiért felejtös ha valaki csak kimondottam játszani szeretne.
0
0
0
0
no avatar
@bassus16: 9600KF az mondhatni sweet spot Intel oldalról, jól beárazott termék. 2700-as is inkább munka mintsem játék a +2 mag miatt, de mivel a 3600 egyszálas teljesítménye jobb így az ideálisabb gaming-re Ryzen oldalról (van egy két hely ahol jobban teljesít a 2700, de ott jól kell skálázódnia a játéknak 8 magon, hogy érdemileg kijöjjön, de az is max 1-2 cím)
0
0
0
0
FoLey avatar
@bassus16: Attól függ milyen cucc volt a 2700 alatt és volt-e finomhangolás,mert a 2700-es nem olyan cpu ahol csak belerakod és kész.
Bár ahogyan mondta Lordszalko a 2700-es nem is játékra van. 😆
Én is a munka miatt cseréltem le a 2700X-re.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@LordSzalko: Ez az egyik, a másik hogy már csak azért is 3600 mert pl az is jóval időtállóbb, és mielőtt még belekötne valaki hogy miért is, hát a chipset miatt, míg ryzen nél az am4 jóval tovább támogatott addig intelnél minden évben alaplapcsere, ha váltani szeretne az ember új genre, pedig ez az i5 tényleg elég jól árazott lett de ez miatt nem vennék csak intelt mert évente jönnek az új chipsetek és nem kompatibilisek a régivel...
0
0
0
0
carl18x avatar
Az inteltől jön G6600 2 mag 4 szál, 86 dolcsiért...😂 Hogy ennek mi létjogosultsága lesz az azonos árban lévő Ryzen 1600AF ellen azt nehéz megválaszolni. Na ahhoz hogy ezt el lehessen adni, elég nagy intel fanatikusnak kell lenni 😆
2/4 vs 6/12, nem értem az intelt hogy miért nem add ki 4 magos pentiumot akkor....65 dolcsiért vinnék azért.
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@carl18x: Intelnél már a HT-nek is örülni kell, +2 mag Pentiumnak hova gondolsz lol 😆 A selejtet meg csak dobozolniuk kell aztán mehet is a polcokra, pár hülye biztosan meg fogja venni. De az tény, hogy az 1600AF mellett a G6600-nak nem sok jelentősége van, ha kutyának dobálnád az se hozná vissza.
0
0
0
0
carl18x avatar
@LordSzalko: Hát mint egy G4560 csak magasabb órajelel, hát jó kérdés ki fogja venni ? 😃 Bár biztos venni fogják mert a dobozon virit az intel logó. Bár a szomorú ha ezt is megveszi valaki 😃
0
0
0
0
no avatar
Intel Announces Its 10th Generation Core Processors "Comet Lake-S" (with flagship Core i9-10900K)
[LINK]
0
0
0
0
andakos avatar
Egy kérdés. Nézegettem két laptopot: az egyik intel i5 8265u - uhd 620 kombóval a másik ryzen 5 3500u - Vega 8 kombóval, na most melyiket érdemesebb választanom?
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@Andor1997: Szép értékek, a legtöbb helyzetben SMT nélkül ugyan úgy elől lett volna a 3700X, combos 😎

A kreatív szoftverek zömében meg lassan már egy erős középkategóriás Ryzen is odaveri az Intel teljes mainstream palettáját 😆
0
0
0
0
no avatar
Hali
Azt szeretném kérdezni, hogy intelnél a 9900k és 9900kf között mi a különbség?
0
0
0
0
💬 7
toopa avatar
@arnold892: A KF-ben le van tiltva az integrált grafikus chip.
0
0
0
0
no avatar
@toopa: És az miért jó?
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@arnold892: Mert így tud az intel árulni K és KF jelöléssel is processzort. És/vagy a hibás igpu-val legyártott, de egyébként hibátlan processzorokat sem kell a kukába dobniuk.
0
0
0
0
no avatar
@Memento Mori: Így már értem. Köszönöm a válaszokat.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@arnold892: Minden esetre ha gépet újítanál esetleg,akkor azért a Segítség kezdő vagyok-nál add meg a kritériumaid ,esetleg azt,hogy mennyi pénzed van ,az a legegyszerűbb és akkor tudunk ajánlani.Már ha ezért kérdezted...ha nem ,akkor nem szóltam!
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Igazából csak annyi az egész, hogy nézegettem a procikat és itt a "k" és "kf" jelzésnél nem találtam kifejezetten semmi különbséget, így gondoltam megkérdezem, mert kíváncsivá tett. 😃
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@arnold892: 😉 Értem!
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
Viktorinho avatar
Igen,de hiába megy 8ghz-en,ha egy r5 3600 alap órajelen is veri. 😃
0
0
0
0
no avatar
Prices For Core i7-10700, 10700K and Core i9-10900 leak

[list]Core i9-10900 (10 cores / 20 threads, 2.8 GHz to 5.2 GHz): $679 CAD = $489 USD
Core i7-10700K (8 cores / 16 threads, 3.8 GHz to 5.1 GHz): $585 CAD = $419 USD
Core i7-10700 (8 cores / 16 threads, 2.9 GHz to 4.8 GHz): $506 CAD = $364 USD[/list]

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Intel 10th Gen Core "Comet Lake-H" Mobile Processor Lineup Launches with up-to 8 cores
[LINK]
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@xCube: Azt a kis AMD csoda laptopot elfogadnám...
Az Intel cpu-val szerelt nagy dögöt is beérte teljesítményben és jó pár ponton még át is lép rajta, hihetetlen, egyszerűen hihetetlen.
0
0
0
0
no avatar
Now Intel is in (even more) Trouble - AMD RYZEN 4000 Mobile Review (ASUS ROG Zephyrus G14)
0
0
0
0
Maros avatar
Sziasztok! Szerintetek az i9-10900K-hoz kell venni új alaplapot vagy jó lesz a 9. generációs is?
0
0
0
0
💬 12
FoLey avatar
@Maros: A 10. generációs Comet Lake széria tetején elhelyezkedő processzor LGA 1200 foglalatot használ majd.
0
0
0
0
Maros avatar
@FoLey: Köszi! Ezekről az alaplapokról nincs valami információd, mármint az áraikkal kapcsolatban?
0
0
0
0
FoLey avatar
@Maros: Egyelőre nincs információm,gondolom akkor adják ki a lapokat amikor megjelenek az új intel processzorok. H470,Z490 chipset lapokról van némi infó,de ár jelenleg nincs.
0
0
0
0
Maros avatar
@FoLey: Azért köszi! 😀
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Maros: Egyébként full fölösleges lenne neked i9 9900K-ról váltani szerintem nincs létjogosultsága a te szempontodból az újaknak ,gondolom nem véletlen tetted fel a kérdést 😃 .
0
0
0
0
Maros avatar
@Andor1997: Jól gondolod, hogy nem véletlen. A dogok mögött az áll, hogy az egyik haverom nagyon meg akarja venni a processzoromat meg az alaplapomat is. Úgy egyeztem meg vele, hogy ha kijön az i9-10900K és nem lesz egy vagyon, meg az alaplap se ami hozzá dukál, akkor az enyémeket eladom neki és én meg váltok 10. generációra. 😆
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Maros: Ha tippelni kellett volna 2. tippem valami hasonló lett volna fixen. 😂
0
0
0
0
Maros avatar
@Andor1997: Jók a megérzéseid! 😆😂😂😂
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Maros: Hozzám jöhetne akármelyik jó haverom, hogy megvenné a 9900K-mat ha az lenne, akkor sem adnám neki oda ha fejre állna érte, mivel jó darabig elég lenne az mindenre. Arról nem is beszélve hogy az új generáció kizárt hogy kedvező áron lenne legalább fél évig, vagy amíg nem jön helyette újabb, bár Intelt nézve az új megjelenése sokszor a régi generáció árát nem változtatta nagy mértékben.
0
0
0
0
Maros avatar
@reszler112233: Én hallottam olyan pletykát, hogy olcsóbbak lesznek a 10. generációs Intelek, mint a 9. generációsok. Csak nem tudom, hogy ez mennyire lesz igaz. 😃
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Maros: Igazából azt kell majd nézni,hogy az új i7 és a régi i9 hogy viszonyul majd egymáshoz,hiszem most már az i7 fog 8/16 lenni, az i9 pedig 10/20 tudtommal.Spoiler!
10/20 gamingre meg nem hogy elég ,de túl sok is,főleg hogy kihasználni se használja ki majd még jelenleg semmi,max eldöcög 30-40% körül játéktól függően.
0
0
0
0
Maros avatar
@Andor1997: Köszi! 😉 Majd meglátom, hogy mik lesznek az árbeli és a teljesítménybeli külömbségek, és majd aszerint döntök. 😃😎
0
0
0
0
no avatar
Intel to launch 10th generation Core processors between April and June
[LINK]
0
0
0
0
carl18x avatar
Néztem hireket, még most se jön a Comet Lake? 😆 Tényleg kezd poén lenni ami a piacon zajlik. 😆 Még én is AMD-ra váltottam, aki főinteles volt pár éve 😆. Most az AMD borzalmasan lefedte a piacon egészen 64 magig, remek ár-érték arány is ott van még ezek mellett. Végre eljutunk oda hogy emelkedik a magszám, és lassan a játékok is egyre jobban skáláznak majd sok szállat.
Szerintem minden elismerés jelenleg a piros oldalé, elérhető áron kinálnak 16 magot annyi év tökölés után. És ráadásul a 64 magos procijuk is csak 4000 dollár, ami elég overkill ajánlat jelenleg. Az intel meg az egészre max annyit tud válaszolni idén hogy jön a comat Lake 10 maggal és 250 watt fogyasztással.
Ahogy a jelenlegi helyzet áll, az intelnek nincs is jelenleg sok lehetősége. Talán 2-3 év múlva jöhet a Sapphire Rapids, de már annyiszor változott meg a terv hogy semmi se biztos náluk. Az Ice Lake-nek is már rég piacon kéne lenni....

( Még pár éve a Zen előtt én se tudtam volna elképzelni hogy valaha AMD-re váltok. Intel/Nvidia Kombóba hittem, most viszont valóban olyan jó áron mennek a vörös oldal hardverei, hogy szinte elég olcsón kap az ember relativan magas teljesitményt. 😆 )
Amúgy én is féltem nem lesz-e kompatibilitási probléma, mert az emberek szoktan panaszkodni erre. Végül Teljesen stabil minden, az AMD hardverek hiba nélkül betonstabilan végzik a dolgokat. Inkább amire panasz van a Windows 10 😃 Mondjuk azt jó rendszer, de azért kell finom hangolni néha. Jelenleg kénytelen voltam erre váltani már csak a biztonság végett is.
0
0
0
0
💬 19
Scorn Face avatar
@carl18x: Igen szépen eredményt rakott le az AMD arra a bizonyos asztalra, azonban az Intel hiába van, most úgymond stagnáló fázisban össze fogja szedni magát. Még mindig jelentős részt birtokol a CPU bizniszből.
Szóval igen, tény hogy most az AMD vitorlájába kapott bele a szél, de nem mondanám hogy Intel szélcsendes övezetben van és csak az áramlatokkal sodródik…
0
0
0
0
carl18x avatar
@Scorn Face: A kérdés mikor szedi össze magát ? 3 év múlva ? Idén már jön a Zen 3, ami ellen a Comet Lake már nem lesz elég.
0
0
0
0
Geravor avatar
@carl18x: Kb mindegy, akkora tartalékuk van hogy ráérnek 10 évet is a comebackel. Persze szeretnének minél előbb újra vezető pozícióba kerülni, ezért valószínűleg erre hamarabb sor fog kerülni valamilyen formában, de a lényeg hogy nem kell félteni őket. Közel 10 éven keresztül árultak CPU-kat hatalmas nagy profittal konkurencia nélkül, miközben fejlesztésre nem sok pénzt költöttek.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@carl18x: Remélem azért a mai naptól számolva nem 3 év lesz. Naívan gondolom, hogy valamin azért már dolgoznak, és folynak azok a bizonyos tesztek, elemzések meg amiknek ilyenkor zajlania kell. Pénz van amit rá tudnak fordítani csak nem érdemes zsákszámra behordani a lóvét egy zsákutcába...
0
0
0
0
carl18x avatar
@Scorn Face: 2021-ig 14 nanométer biztositott. De a következő Rocket Lake végre új magokat fog hozni, szóval ipc emelkedés már várható jövőre ami végre jó hir 😃
0
0
0
0
botmunpls avatar
@carl18x: Szerintem (a saját tapasztalataim alapján) az egész piac nevetséges.
Egy 3770-es prociban jobb gaming teljesítmény volt, mint egy 9400f-ben, holott utóbbi kb 25-30%-kal erősebb elvileg. Eleve vicc, hogy egy 6 gen/7-8 évvel régebbi csúcsproci még most is jobb bizonyos szempontokban, mint egy új középkategóriás(?) darab, de hogy még az üzemi hőfok (ugyan azzal a hűtővel+pasztával) 20 fokkal több az újabb proci javára... siralmas. Kíváncsi vagyok milyen élettartama lesz.
Gondolkodtam hasonló ársávban ryzen prociban, akár 2700/3600-ban, de fps statisztikákat elnézve, valamivel még gyengébbek, mint a 9400f, és többe is kerültek 5-10 ezerrel. Pedig magát a kihasználtságot és nyers erőt nézve majdnem 2x több nafta van bennük...
Úgyhogy felőlem mindkét cég bekaphatja (de az intel tövig)
0
0
0
0
carl18x avatar
@botmunpls: Nem a viz a hülye mert a kacsa nem tud uszni....
0
0
0
0
djsiegfried avatar
@botmunpls: Ezen most kicsit meglepodtem....
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@botmunpls:
fps statisztikákat elnézve, valamivel még gyengébbek, mint a 9400f, és többe is kerültek 5-10 ezerrel. Pedig magát a kihasználtságot és nyers erőt nézve majdnem 2x több nafta van bennük...
Úgyhogy felőlem mindkét cég bekaphatja (de az intel tövig)

A programokat nem az AMD írja ,így aztán hiába a többlet,ha bánat eszi a mai programozókat...
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Andor1997: Gazdasági oldal: talán ha ki lennének fizetve a programozók meg ki lenne adva a munka, akkor esetleg csináltak volna valamit..😃
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@botmunpls: Ha ezen múlna a játékok 4k-ban is futhatnának már most és a Windows is olyan lenne mint az álom minden hiba nélkül...ehhez képest némely játék még 2080Ti-t is megkínozza.Vagy felzabálja a procit indokolatlanul.
Bár kifejthetnéd pontosan mire gondoltál....
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Andor1997: Konkrétan arra, hogyha szeretné az AMD hogy a 40-50%-kal erősebb procijaik ne legyenek 10%-kal gyengébbek játék közben sem (elvileg gamer procik), akkor beleinvesztálnának az eddigi profit x részéből. Vagy valami hasonló.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@botmunpls: Most egy kis ellentétet vélek felfedezni,kérlek magyarázd el még pontosabban ,hogy mire gondolsz,mert fentebb,illetve a legutóbbi kommentedben tök mást írsz,legalábbis összefüggést a kettő közé nem írtál:
A fent említett szövegrésznél azt mondtad,hogy
ha ki lennének fizetve a programozók meg ki lenne adva a munka, akkor esetleg csináltak volna valamit.

itt lentebb pedig ,hogy invesztáljanak bele abba ,hogy jobbak legyenek a procik
ha szeretné az AMD hogy a 40-50%-kal erősebb procijaik ne legyenek 10%-kal gyengébbek játék közben sem (elvileg gamer procik), akkor beleinvesztálnának az eddigi profit x részéből. Vagy valami hasonló.

Az 1.-nél programozókról beszélsz a 2.-nál pedig már arról,hogy beleinvesztálhatnának pénzt valamibe,hogy jobbak legyenek gamelésbe! De itt mire gondolsz? Vásároljanak "részesedést" játékkészítő cégeknél,vagy játékmotorokba ,hogy rájuk is optimalizáljanak?
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Andor1997: Ebben mi az ellentmondás? Kicsit kuszán írtam, de akkor.
A ryzen procik elvileg 40-50%-kal erősebbek, mint az adott ársávban az intel procik.
Pl. 9400f vs 3600.
Akkor miért tud kevesebb fps-t adott konfigban a 3600-as, mint a 9400f? Gondolom mert nem invesztáltak már ebbe a részébe elég lóvét.
De csak gondolom.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@botmunpls: Na ,hát erre írtam én fentebb is ,ha a Windows és a játékok normálisabbak lennének és máshogy lennének megírva,akkor ki is jönne a teljesítmény,mert ki tudná használni a processzort és nem a proci a játékot ,hanem a játék a procit ,ez fontos.Bár a 40-50% azért túlzás ,de tény ,ahogy te is írod erősebbek,de az hogy a játékprogram nem használja ki (Sőt teljesen a Windows sem,még az Intelt se) az nem a procigyártó baja.Itt csak a játékkészítőkön múlik minden senki máson.Gyakorlatilag ennél többet abba a technológiába ,amiben vannak (mert full más) abban eléggé jók már így is...és ez csak fejlődik ,még jobb lesz.Ráadásul ez a számítástechnikában egy új irány volt ,szóval tök 0-ról indultak az első Ryzenek ,ahhoz képest nézve az erősödést tökéletes.
0
0
0
0
no avatar
@botmunpls: 10% erős túlzás, 3900X-el simán hozok lényeges fps többletet 9900k-hoz képest. Pár katt az egész, de erről megannyi videó van YT-n.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@botmunpls: Most mi a baj? Jól teljesit a proci vagy nem?
Nyers erö? 😃 Az AMD grafikus kártyái is jók abban,de az adatok,specifikációktól nem lesz több fps.
0
0
0
0
djsiegfried avatar
@botmunpls: Kiprobaltam vegre (de meg nem teljes pompajaban) a procit. CsGO 1280x720, low grafikai, windowed mode, 24% cpu hasznalat es 41 celsius fok hofok. volt, hogy 170 fps-sel is ment a Mirage-on. 😃
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@djsiegfried: Mért kinzod magad ilyenekkel? 😆
0
0
0
0
no avatar
Cloudflare is Ditching Intel Xeons for AMD EPYC Chips
[LINK]

Gyűlnek a pofonok 😊
0
0
0
0
💬 1
carl18x avatar
@LordSzalko: Teljesen jó 😃 Szép munka. Igy tovább AMD 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
Egy kis epenis OC offset és ram OC időzítés állítás. 😃
https://logout.hu/dl/upc/2020-02/299138_aida642.jpg
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció