Router

Szerző: Habor, 2011. July 01., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 285
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
visor261 avatar
Piero mi mi?

Krissz: a tomato még mindíg többet tud de legalább kezdenek felzárkózni 😃
0
0
0
0
Krissz avatar
visior: de qrvajólnézki a setup 😃 nagyon tetszik, minden van a mi kell, modern felületen, szuper
+1 a CPU/RAM használat mutató miatt
0
0
0
0
visor261 avatar
Na megjött a router... jó az új guiSpoiler!
[url]http://www.tplink.com/resources/simulator/Archer_C1200(EU)_1.0_Emulator/index.html[/url]
meg mobillal is lehet állítgatni a dolgokat. Eddig meg vagyok vele elégedve.

Pendrive lett megosztva routerről és a tv csak a 2k mindőséget érzékeli az fhd és a 4k-t fel se dobja, de a 2k-t se tudja lejátszani(ami már a tv miatt van) valaki ötlet?
0
0
0
0
BOMB avatar
dlink router-t nem vennék
0
0
0
0
Thomaz avatar
Bocsánat rossz link.
ez lesz a jó:

[LINK]
0
0
0
0
Krissz avatar
Jahát olyan felhasználás mellet igen! 😀

Nkm csak 1-2PC néha laptop, meg telefon megy róla itthon, szal nemvészes.
0
0
0
0
Puffin avatar
Krissz: nekem nagy szükségem van rá! NAS-ról van hogy egyszerre Wifi-n (TV) és kábelen (házimozi) is egyszerre FHD filmet néz a család. 100MBps-nél egyet nem tudna kiszolgálni nagy bitrátájú filmnél. Így meg röhögve kettő eszközön is megy!
0
0
0
0
Krissz avatar
Piero hamár így a 10/100 / 100/1000 ről van szó, nekemis 10/100as van, 20Megás nethez, sztem ehhez elég, nem?
(csak kérdem mert ez engem is érdekel)

Lenne értelme a gigabittes routernek?
Köszönöm
0
0
0
0
Puffin avatar
Tomblack: 100Mbps-es LAN portja van 2016-ban? Úgy b*sznám ki az ablakon mint a... Nekem az nagyon kevés lenne itthonra.
De ha Wifi-vel csatlakoztok rá inkább akkor oké.
0
0
0
0
Thomaz avatar
nekünk ez lesz a héten:
[LINK]
0
0
0
0
visor261 avatar
Hát majd jövőhéten kiderül hogy milyen 😀
0
0
0
0
visor261 avatar
Ha tv-n böngészőben bármit is csinálni szeretnék feldob vagy 3 reklámot... meg az *** is átenged egy csomó popup-ot... k"
De úgy általában az archer milyen? 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
visor261: mivel írtam hogy kb 2 hete jelent meg ezért nem tartom valószínűnek hogy van valakinek, még ha naponta megkérdezed sem... Minek neked a host szűrő?
0
0
0
0
visor261 avatar
Van valakinek Archer C1200? Vélemények,tapasztalatok? Támogatja a hosts szűrést?
0
0
0
0
Puffin avatar
Az Archer D5 az ADSL-es szerintem az nem neked kell!
Esetleg új széria (most jelent meg): [LINK]
Az Asus-okról mondanak mindenfélét, én nem vennék belőle routert!
Esetleg ez a Netgear: [LINK]
0
0
0
0
visor261 avatar
És ezek közül megéri valamelyik a felárat a ha a netissel összevetjük?
ASUS RT-AC1200G+
ASUS RT-AC55U
TP-LINK Archer D5 AC1200
(Esetleg egy olyan router ami ebben az ár kategóriában jobb lenne?)
0
0
0
0
Puffin avatar
visor261: ezek közül a leírás alapján a második a legjobb! 😃
0
0
0
0
visor261 avatar
Na melyiket válasszam ezek közül?
ASUS RT-N56U
NETIS SYSTEMS WF-2780
LB-LINK BL-WDR3750
0
0
0
0
Puffin avatar
BOMB: mekkora összegben gondolkodsz?
0
0
0
0
BOMB avatar
milyen routert érdemes venni?
5-en használnánk a netet, van hogy 4k-s videókat néznénk, sokat töltőnk le, fontos az is hogy nagy hatótávja legyen
ne legyen robosztus kinézete
köszönöm előre a válaszokat! 😀
0
0
0
0
Bukta avatar
De router/modem. A szolgáltatónk hozott egy modemet és mi vettünk mellé egy routert. A modem rá van kötve a routerre és a router van a gépbe dugva. A routeren semmi gomb nincs. Azt ha bedugjuk megy, ha kihúzzuk a konnektorból akkor meg nem. Már többször kapcsoltam ki a modemet és húztam ki a routert majd vissza. Ez kb 5 perc netet biztosított wi-fivel
0
0
0
0
Krissz avatar
Ha nem modem/router egybe akkor meglehetne probalni esetleg resettelni gyárira, alapbeállításokon végigmenni és hátha igy jó lessz ujra a wifi része is.
Lehet ellet állítva valami.
0
0
0
0
Bukta avatar
Sziasztok. Mi lehet a gond a routerral? Asztali gépen semmi gond nincs, igaz ide hálózati kábellel van bedugva a net, de wi-fivel nem lehet rámenni. Most kaptam egy új telót és csak annyit csinál, hogy rácsatlakozik, megnyitom a google playt, rendesen bejön a főoldal és ennyi. Utána már írogatja az időtúllépéses cuccot. Max még egy alkalmazást meg tudok keresni de letölteni nem. És ez van tesóm laptopján is telóján is. Nem tudom a pontos típusát, mert nincs meg a doboza, csak annyit, hogy Tenda. Lehet már haldoklik?
0
0
0
0
Puklee avatar
átnézem köszi. ez a net amiről szó van nem kér jelszavat egyszerű kábeltvről modem nem kér sem jel szavat sem mást

Up. Olvastam egy két helyen olyat, hogy kábelnetes szolgáltatásnál klónozni kell a mac címet hogy működjön. Ezzel érek el valamit?
0
0
0
0
feri917 avatar
Szerintem elég részletes: [LINK]

Ezzel az alap internetre csatlakozást állítod be. Ezután a WIFI-t a Wireless fülön konfigurálod.
0
0
0
0
Puklee avatar
Üdv! Egy hozzáértő segítségét kérném. Ismerősömnek vittem egy routert és szeretném beállítani. Inviteles kábelnet van nála, egy cisco epc3208 típusú kábelmodemmel. Vettem neki hozzá egy Tplink tl-wr720n típusú routert. Sajnos sehogy nem sikerült beállítani. Automatikus felismerésen egyből a static-ip-t adja ki kézzel beírom az ip címet és a többi adatot, de sajnos semmi eredmény.
0
0
0
0
kharon avatar
kogeru ezen probáld 192.168.0.1 ha nem akkor ezen tplinklogin.net
0
0
0
0
vazsan avatar
Sziasztok! Van eggy Routerom,de gyenge rajta a wifi ezért vettem másikat.. 2 darabot vettem belöle.. ugy akarom megoldani hogy a kettöt összekötöm,eggyiket elviszem a ház közepébe hogy ottis lehessen wifit fogni..persze a kettöt összekötöm ugy viszem át a ház közepébe...csaj sajnos amikor bedugtam a másik routert.. azt irja a WAN kábel nemjó...csináltam már mindent.. utánna olvastam.. irták csináljam ezt azt amazt.. nem müködött.. szerintetek milehet a megoldás?...
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Próbálj meg egy teljes router resetet és utána állíts be mindent újra. Talán ez helyrehozza a problémát.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok, lenne egy olyan problémám hogy van egy tl-wr741nd típusú routerem. Tökéletesen működött minden, viszont most lett bekötve új internet, új szolgáltató.. Hiába kötök össze mindent ahogy kell, a routeren keresztül nincs internet, csak ha a modemet közvetlenül a géphez kötöm. Nem tudom konfigurálni se, mert nem hoz be semmit a 192.168.1.1 re. Valami ötlet, hogy mit kéne csinálnom?
0
0
0
0
FLaci81 avatar
Sziasztok! Van egy Linksys WRT54GL routerem, irányított a jelem, de még mindíg hiányzik 10m a stabil kapcsolathoz. Valaki valami házi praktikával tudna tanácsot adni? Esetleg a kimenőt erősíteni?


Szia!

Nem írtad, hogy gyári, vagy egyéb alternatív sw van e a routeren, interneted sebessége, milyen üzemmódban használod stb.
A te routered 2.4 GHz-en a G-s szabványt tudja, ami nagyjából 20-22 Mb-es sávszélességet tud kinyomni wifin maximum (elméletben tud 25-öt is, de nekem azt még sose sikerült, stabil 20-22 megának átkéne mennie rajta wifin).
Valami neked ott nem kóser!
Megkéne győződnöd arról, hogy nincs e azonos csatornán történő "zavarás" a közeledben, (nincs e ugyanazon a csatornán más router is a közelben).
Erre az egyik legalkalmasabb szoftver az Inssider!
Ha zavarás van (ugyanazon csatornán más eszköz is van), akkor a routert állítsd be egy "üres" csatornára, ahol nem zavarja senki.

Ezután lehetőség szerint indítsd újra az eszközt, majd a felállás után teszteld (sebességmérés, letöltés stb.)!
0
0
0
0
krakateu10 avatar
Sziasztok! Van egy Linksys WRT54GL routerem, irányított a jelem, de még mindíg hiányzik 10m a stabil kapcsolathoz. Valaki valami házi praktikával tudna tanácsot adni? Esetleg a kimenőt erősíteni?
0
0
0
0
no avatar
Arról beszélek, hogy a szürke 4 ledes DSL 360R modemre azt mondták hogy nagyon melegszik és szar, de nekem csak 3 ledes van és fórumokon olvastam hogy nem nagyon akar együttműködni ez a modem az 1043ND-s routerrel... szóval akkor együtt tudnak működni, vagy vennem kéne másik modemet?
0
0
0
0
Puffin avatar
miről beszélsz? nekem volt 1043ND-s routerem de nem volt vele semmi gond...
0
0
0
0
no avatar
Hello
Venni akarok egy TP-Link WR1043ND routert és azt akarom kérdezni hogy össze lehet-e kötni DSL-360R-es modemmel? Szürke és 3 ledes (a 4 ledesre írták hogy szar, akkor ez is az?)
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
sziasztok

van egy zte 931 VII modem+router T-home os es allandoan azt irja ki jateknal higy hiba a csatlakozasban progiknal meg ledobb csak ugy van hogy megall a letoltes

mi lehet a baja?

mar ujrainditotta tobbszor volt gyari beallitas visszaalitas is de ugyan az
0
0
0
0
atstuff07 avatar
Üdv, az mitől van hogy tesómnál minden gépújraindáskor manuálisan kell csatlakozni a hálózathoz? Pedig be van pipálva az automatikus csatlakozás és ugyanúgy be kell kell írni a jelszót is. A wifi vevő neve: Sitecom 300N USB Wireless adapter, a router meg valami t-Home-os (sajnos): Speedport W502V. Vannak jelerősségi és megszakadási problémák is (csatlakozik, de korlátozott a hozzáférés, vagy csatlakozik de nincs internet kapcsolat). Nagyon fontos lenne megoldani ezt a problémát minél hamarabb. Én javasoltam egy új vevő beszerzését, de lehet a router sem a legjobb, nem tudom. Esetleg nem tud a két eszköz megfelelően kommunikálni? (nem kompatibilisak teljesen egymással?)
0
0
0
0
uzbad77 avatar
Helló,sziasztok!
Az volna a kérdezni,hogy mi lehet a probléma akkor,...
Inviteles netem van, és a telefon megtalálja a rutert,de nem visz semmit,pedig ki írja hogy csatlakoztatva.
Kaptam egy másikat,deannak nem tudom a kódját. A neten azt írják reseteljem ki,nyyomtam resetet,de csak kódot kér.
Segítséget előre is köszönöm sziasztok.
0
0
0
0
Payphoner avatar
Probléma meg is oldva de köszönöm :3
0
0
0
0
Puffin avatar
Robin😆: legegyszerűbb ha a routeren állítasz magadnak fix IP-t. Milyen fajtád van?
0
0
0
0
Payphoner avatar
Helló... Tudna nekem valaki segíteni? jelenleg automatikus IP címem van de szeretném átírni olyanra amilyet én akarok..... Hogy tudom ezt megtenni... mert az addig oké hogy átírom az IP-címet de honnan szerezzek alhálózati maszkot meg alapértelmezett átjárót?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok haverokkal szeretnénk Minecraftozni és Teamspeakelni és ugy gondoltuk mivel nekem van a legnagyobb feltöltésem meg a legerősebb gépem nekem kéne hostolni, csak azt nem tudom a port nyitásnál hova mit kell írni és ebbe kérnék segítséget.
Előre is köszi.
[LINK]
https://kepfeltoltes.hu/140804/510933945K_pkiv_g_s_www.kepfeltoltes.hu_.png
0
0
0
0
PhantomVII avatar
A d-link 636-routeremhez valaki tud adni segítséget,hogy kell beállítani?
0
0
0
0
no avatar
én a tp link 841nd-m hatotávjával meg vagyok elégedve sokkal jobb mint a thomos zte
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! 2 Routerem van rákötve a hálózatra wifi érdekében. Mikor pc-m ről fel szeretnék tölteni valamit youtubera akkor az nem sikerül. Általában 80-99% között megáll vagy több órán át tölt. Minden videónál bármilyen formátumban ez történik! Én routerre gyanakszom, hogy a pc outban valami baj van. Mivel WIFI-n keresztül telefonom feltölti. Igaz kb 2szer annyi időt ír (1 perces 720p videót kb 3 óra) de ez ellen lehet tenni valamit? hogy pc-ről is menjen? thome 10mb/s a letöltésem, és0,5 Mbit/s a garantált feltöltés. :/ tudom nem sok de most órára kéne tölteni mert tanárnak nem tudtam eljuttatni pendrive-on és határidő hétvége! help!!!!!!!!!!!
0
0
0
0
norbertsolider avatar
Sziasztok. Van egy TP-link routerem , mikor beállítom wireless ap router mode-ba és újraindítom akkor nem látja a gép a routert a 192.168.1.1-en és cak reset után látható újra ,de más eszközről ha rácsatlakozok akkor nincs net rajta. Ezzel szenvedek már 2 órája és nem tudom megcsinálni ,hogy gépen menjen a net és telóról is... :S
0
0
0
0
kaizinger avatar
nyozo ha stabil és megbizható az interneteden is múlik nem csak a wifin😀
0
0
0
0
kung avatar
nyozo : TP-Link WR1043ND. Ment privát.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció