Router

Szerző: Habor, 2011. July 01., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 285
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
ea-st-ar avatar
niteforce írta:
sziasztok!

venni szeretnék egy routert, és egy kis segítséget kérnék ezzel kapcsolatban 😀

most egy 15 megabite t home netem van, ilyen modemes telefonos net.
ha veszek egy WIFI routert akkor ezt így hogyan kell megcsinálni?
úgy hogy a modemmet cserélem a routerre vagy mindkettő kell?
és akkor ha mindkettő kell hogyan kell beállítani hogy működjön?


a kovetkezot kell tenni:
a modembol kijovo kabelt be kell dugni a router internet bemenetere, onnan pedig egy masik UTP kabelt a router egyik LAN csatlakozojaba dugsz es a kabel masik felet a gepbe.
onnantol mar csak fel kell konfigolni a routert, bongeszobe bepotyogod, hogy 192.168.1.1 es ott engedelyezni a wifi szolgaltatast, ha nincsen engedelyezve alapbol. Mivel ilyen telefonos-modemes neted van, ezert meg kell adni a routernek a belepesi nev/jelszo parost (PPPoE kapcsolat). megmondod, hogy a router csinalja a DHCP-t, adsz a wifi halozatnak egy frappans SSID-t es jo vagy. H azt akarod hogy ne piszkaljak a wifidet, akkor letitkositod, beallitasz MAC szurest, es jo vagy.
0
0
0
0
foxbet avatar
niteforce írta:
sziasztok!

venni szeretnék egy routert, és egy kis segítséget kérnék ezzel kapcsolatban 😀

most egy 15 megabite t home netem van, ilyen modemes telefonos net.
ha veszek egy WIFI routert akkor ezt így hogyan kell megcsinálni?
úgy hogy a modemmet cserélem a routerre vagy mindkettő kell?
és akkor ha mindkettő kell hogyan kell beállítani hogy működjön?

Vagyis a házon belül létre akarsz hozni egy wifi-s hálózatot ?
0
0
0
0
niteforce avatar
sziasztok!

venni szeretnék egy routert, és egy kis segítséget kérnék ezzel kapcsolatban 😀

most egy 15 megabite t home netem van, ilyen modemes telefonos net.
ha veszek egy WIFI routert akkor ezt így hogyan kell megcsinálni?
úgy hogy a modemmet cserélem a routerre vagy mindkettő kell?
és akkor ha mindkettő kell hogyan kell beállítani hogy működjön?
0
0
0
0
APC ADAM avatar
Heló!
Nekem az a gondom hogy tegnap elment a netem lereseteltem a routert szépen visszaált minden alapra,kivéve a menü jelszót így nem tudok belépni a menüjébe és most nincs wifi kódom,ami azért nem ártana mert így bárki rámehet.ötletek?
0
0
0
0
hnemaria avatar
akkor törd szét és kuka 😀
0
0
0
0
Mesterlovesz avatar
de a routerről megy kábellel, nem csak úgy simán, ha simán dugom rá akk jól megy
0
0
0
0
foxbet avatar
ez már a szolgáltató dolga hogy gyenge a net a modemen.
0
0
0
0
Mesterlovesz avatar
de a gépre is rossz a net, pedig oda kábellel megy...
0
0
0
0
foxbet avatar
Mesterlovesz írta:
Sziasztok!

Az a kérdésem/problémám, hogy az lehetséges, hogy egy router egyszerűen nem tud megosztani egy netet rendesen? mert nemrégóta használok routert, mert vettem 1 laptopot és ha routerről megy a net a pc re kábellel a laptopra meg wifivel egyszerűen nem jó a dolog, alig van net, állandóan elmegy magától, vagy az egyik gépen v a másikon v mind2n.... ez már a 2.router ami nem jó, próbáltam újraindítani a routert, kábelt kicseréli stb, és semmi változás? mi lehet a gond?

vannnak ilyen routerek amik rosszul osztják el a a netet de azért enyire azok se rosszak. lehet hogy gyenge a jel. használj vezetékes rouert+net kábelt az biztos jó.
0
0
0
0
Mesterlovesz avatar
Sziasztok!

Az a kérdésem/problémám, hogy az lehetséges, hogy egy router egyszerűen nem tud megosztani egy netet rendesen? mert nemrégóta használok routert, mert vettem 1 laptopot és ha routerről megy a net a pc re kábellel a laptopra meg wifivel egyszerűen nem jó a dolog, alig van net, állandóan elmegy magától, vagy az egyik gépen v a másikon v mind2n.... ez már a 2.router ami nem jó, próbáltam újraindítani a routert, kábelt kicseréli stb, és semmi változás? mi lehet a gond?
0
0
0
0
khaled98 avatar
apetit1989, igaz hogy nem én fizetem de akkoris 2mega 6 rugóért baromi sok!!!
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
6k-ért drága a 2 megás.
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Úgy sem te fizeted, szóval ahhoz képest hogy ingyen van, jó a 2 mega.
0
0
0
0
khaled98 avatar
nem tudtok egy net kereső internetes oldalt? vagy vmi ilyesmi, és az lehetséges hogy 2 külön cégtől, egyiktől netet másiktól pedig a telefont vezetem be? amugy halásztelken lakok oda kéne egy olcsóbbik fajta net , most invitel van, 6000 ft/hó és csak 2 mbites 😞(((((
0
0
0
0
grafi97 avatar
a routerrel nincsen semmi baj mert 5-ből 4 gép tudott csatlakozni. azóta meg érthetetlen módon magától megjavult, nem értem.😜 de azért kösz a segítséget.😀
0
0
0
0
niteforce avatar
a wifi router drivere rendben van? próbáld meg frissíteni
0
0
0
0
grafi97 avatar
vettünk egy wifis routert de 5 gépből 1 nem tud fellépni. ez mitől lehet? nyilván a géppel van a gond. a gépen(ami egy laptop) W7 64bit fut.
0
0
0
0
Adam996 avatar
Én nekem is ugyan ez lenne a kérdésem mint Niteforne-nak hogy ilyen http://***/webshop/product/_tp_link_tl_wr340g/31656

i p o n . hu ezzel a routerrel meg lehet azt csinálni hogy telefonnal wifizek róla és a gépbe meg kábellel megy a net??

Na valaki tudna segíteni mert akkor rendelném meg
0
0
0
0
niteforce avatar
ez jo hir, akkor hamarosan be is ruhazok egy ilyen routerre, koszonom a valaszokat 😀
0
0
0
0
JackFeryll avatar
niteforce írta:
Sziasztok, az lenne a kerdesem, hogy ha veszek egy wifi routert, akkor tudom ugy hasznalni, hogy kabelen megy a net a gephez, de van wifi is?
kosz a valaszt elore is
ja meg annyi hogy ha azt a wifit lekodolom, akkor a vezetekesen is kell beirni a jelszot?


A Wi-Fi router mehet úgyis ha be vannak dugva a kábelek és akkor lesz Wi-Fi-n meg kábelen is net.
Ha a Wifi adást kódolod akkor a vezetékesen nem kell kód.
0
0
0
0
niteforce avatar
Sziasztok, az lenne a kerdesem, hogy ha veszek egy wifi routert, akkor tudom ugy hasznalni, hogy kabelen megy a net a gephez, de van wifi is?
kosz a valaszt elore is
ja meg annyi hogy ha azt a wifit lekodolom, akkor a vezetekesen is kell beirni a jelszot?
0
0
0
0
no avatar
A wifi routerem (TP-Link TL-MR3420) és a Digi TV "átlövője" zavarják egymást, ha mindkettő be van kapcsolva, a tévé csak recseg, a laptop viszont egyáltalán nem érzékeli a routert. Van erre megoldás?
0
0
0
0
GameMaster avatar
Help Pls!

Van egy Belkin f5d7230-4 routerem és már elég régóta az van h 10-15 percenként elmegy a net aztán 1 perc után visszajön. Ezt azóta vettem észre mióta váltottam 32 bites win7-ről 64-bit-re. Ennek lehet vmi köze hozzá? Ha igen mi a megoldás?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
vannak olcsó routerek na de 2-3000 az nem sok. A tp-link routerek általában elég jók és 5 év gari van mindre. 5000körül kapsz már wlanost is. Beszerelés az nem nehéz csak bedugod ahova kell de ha már ezt is megkérdezted az üzembehelyezés lehet nem fog menni. Neten vannak cikkek hogy kell üzembe helyezni csak keresgélj a googleban
0
0
0
0
Reptile110 avatar
ha már router téma megtudná valaki mondani melyik a legjobb router(ps3-hoz kell) ami nem túl drága (2-3 ezer FT) és hogyan kell beszerelni?már van alapból egy modemem most arról megy a net 😃
0
0
0
0
no avatar
tényleg?
és akár egyszerre is mehet monjuk 2 gép a wifiről?
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Abszolút nem. Egy antennás routerre is csatlakozhatsz több géppel, akkor is, ha az összes lan hely foglalt.
0
0
0
0
no avatar
több antenna csak azt jelenti h több fele tudja wlanon adni a jelet
magyarul akár 3 laptop is használhatja egyszerre
legalább is sztem
0
0
0
0
Matthew_217 avatar
Kmisi99 írta:
Nekem az egy antennás routernek egy ház már gátat szab de a házban még bárhonnan van jel
JackFeryll jó nagy telketek lehet 100 méter az kicsit nagyon sok egy teleknek egy átlag hosszabb kert is vagy 50 méter az elejétől a legvégéig

Van ismerősünk akinek 400 méteres telke van, kicsit nem állnak rosszul pénzügyileg és nagy házhoz nagy telek dukál😂
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nekem az egy antennás routernek egy ház már gátat szab de a házban még bárhonnan van jel
JackFeryll jó nagy telketek lehet 100 méter az kicsit nagyon sok egy teleknek egy átlag hosszabb kert is vagy 50 méter az elejétől a legvégéig
0
0
0
0
JackFeryll avatar
Ezzel a routerrel a gyári antennákkal még 100méterre az udvaron is tudok torrentezni is akár!!! 😃
0
0
0
0
Matthew_217 avatar
Kmisi99 írta:
Dehogy megy tönkre csak nekem annyira szokatlan😆 Ez olyasmi mintha veszel egy gépet és kapsz hozzá 8GB ramot ajándékba de csak 4gb ot raksz bele mert annyi elég 😆 Szóval ha úgy jó a jel használd úgy de semmivel nem lesz rosszabb ha mindhármat berakod

Rendicsek, köszi a helpet! Végül is nem rossz hasonlat😆 Majd meglátom beleteszem-e a többit, csak macera előszedni a dobozt is😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Dehogy megy tönkre csak nekem annyira szokatlan😆 Ez olyasmi mintha veszel egy gépet és kapsz hozzá 8GB ramot ajándékba de csak 4gb ot raksz bele mert annyi elég 😆 Szóval ha úgy jó a jel használd úgy de semmivel nem lesz rosszabb ha mindhármat berakod
0
0
0
0
Matthew_217 avatar
Kmisi99 írta:
De baj mégis minek vettél olyat hogyha nem rakod be mindet nem fog az agyad kisülni😆

Tudom h nem sül ki de ha ez az 1 antenna is átlövi még a szomszédba is a jelet és az egész 120m2-es házban is szétlövi a jelet akkor minek tegyek bele többet, de akkor ez tényleg baj? tönkre mehet tőle a router?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
De baj mégis minek vettél olyat hogyha nem rakod be mindet nem fog az agyad kisülni😆
0
0
0
0
Matthew_217 avatar
Sziasztok!
Van egy TP-Link WR1043ND routerem és az lenne a kérdésem h az nem baj-e h a 3 WiFi antennából csak 1-et tettem bele és úgy használom? Amúgy nagyon meg vagyok vele elégedve, csak ajánlani tudom, megéri az árát😂
0
0
0
0
apetit1989 avatar
A routeren belül a wlan settingsben kell kereni egy erre célzó beállítást. Típusonként változik, de nem minden router támogatja, sőt, a drágább, ügyesebb routerek a rejtett hálózatot is megtalálják.
0
0
0
0
Furmann96 avatar
sziasztok olvastam olyat, hogy el lehet rejteni a a router jelét vagyis rejtett hálózatot csinálni. Azt hogy lehet?
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Van jobb dolguk is szerintem! 😜 Ők is ugyanúgy töltenek mindent! 😆
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Szerintem nálam se figyelik bár egyszer egy hónapig negyed annyi volt a sebességem pedig nem volt nagy adatforgalmam. Mostanság volt már havi 500Gb is de semmit se tettek
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Nálunk nem figyelik! 😜
0
0
0
0
foxbet avatar
ezért kell utorrent 1.7.1-es verziót ugy nem tudnak nyomon követmi használni és adat titkosítás akkor meg ugy tünik mitha egy weboldalt töltenél be.
0
0
0
0
ea-st-ar avatar
seeder nelkul is lehet tolteni. Ha a szeletek pont ugy jonnek ki hogy az egész bolyban mindegyik szelet megtalálható, de egyénileg senkinek sincs meg a teljes cucc, akkor is le lehet tölteni. Persze ehhez mák kell.

Én is faluról tolom. sajna Invitel-es ADSLem van, úgyhogy a feltöltés elég gyatra. :l

Viszont vannak olyan szolgáltatók, amik konkrétan figyelik az adatforgalmat, és, hogy melyik portot hasznbálod. Ha azt látják, hogy torrentes porton nagyon nagy adatmennyiség folyik, akkor lejjebb szedik a sávszélt mert leterheled a hálózatot.

Ami a szerződésben van az csak neked Szentírás, nekik nem :S
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció