Router

Szerző: Habor, 2011. July 01., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 285
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
nyozo avatar
Üdv! Keresnék egy wifi-s router-t feltételek!
-használtan max 8k(hardveraprós árak!)
-2 szintes családi ház lefedettsége!
-3 vezetéknélküli és 2 vezetékes eszköz csatlakozna rá!
-stabil és megbízható legyen!
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Kizárt dolog, hogy zavartalanul netezhessen ekkora távolságban, ilyen routerrel.
Ez nem az az árkategória, ami neked kell.
A szomszédod látni fogja a jelet, rá is fog tudni csatlakozni, de számoljon vele, hogy le fogja dobálni a hálózatot a számítógépe.
0
0
0
0
asdasd1 avatar
Heló! Szerintetek ez elég jó router :WiFi Router TP-Link 841ND 300Mb ahhoz, hogy kb egy 30-40 méterre lévő szomszédom bebírja fogni? 3-4 fal van ami elválasztja
0
0
0
0
fagyivisszanyal avatar
sziasztok
Van egy problémám a tp-link tl-wn422g-vel mégpedig az hogy 15-20 percenként megakad az internet ilyenkor ha kihuzom és vissza dugom ujra muködik de tl-wn722n-vel is (azt nem tudom hol van). Remélem ez nem hardver gyengeség. Fontos lenne mert a kábelt kissé gusztustalanul lehet elvezetni és routeren keresztül szeretném inkább az internetet vinni az asztali géphez.
Ha mégis egy béna cucc ez akkor irjatok valamit ami használható lenne(mind1 hogy usb vagy belső.
0
0
0
0
alvast avatar
Hali! Mi a véleményetek a D-Link Dir 600-as routerről?
0
0
0
0
norbertsolider avatar
Legújabb FW van rajta , sikerült beállítanom , hogy lássák az eszközök , de most meg folyamatosan megszakad a jel , ha felcsatlakoztam.
0
0
0
0
FLaci81 avatar
Sziasztok. Van egy TP-Link TL-WR743ND V1 routerem , sikerült beállítani , tudok netezni is , de más eszközről nem látom a wifi-t pl. a mobilomról , fontos lenne , ha valaki segítene.

Szerk: Router reboot közben egy kis ideig látja a telefonom.


Szia ! Csak a mobilodról nem látod? Milyen típusú a telefonod?
Szabd személyre a wifi beállításokat a routerben! Ha titkosított, akkor azt kapcsold ki, válts csatornát, üzemmódot (B/G/N) és próbálj meg úgy csatlakozni a telefonoddal.
Ha semmi sem oldja meg a dolgot, próbálj FW-t frissíteni a routeren!

Ha az sem oldja meg és a telefonod, valamint az összes wifi képes eszközödet kipróbáltad más wifire csatlakozni és azokra csatlakoztak, akkor ha újonnan vetted a routert, vidd vissza szépen a boltba és cseréltesd ki !
0
0
0
0
norbertsolider avatar
Sziasztok. Van egy TP-Link TL-WR743ND V1 routerem , sikerült beállítani , tudok netezni is , de más eszközről nem látom a wifi-t pl. a mobilomról , fontos lenne , ha valaki segítene.

Szerk: Router reboot közben egy kis ideig látja a telefonom.
0
0
0
0
apetit1989 avatar
A modem mac címét klónoztad a routerbe?
0
0
0
0
Krristof avatar
Sziasztok!
A héten vettem egy új TP-LINK WR841N routert.
Amit öszekötöttem egy D-link DSL-360R ősrégi modemmel,nem működött.
A routert akárhogy is állítgattam nem működött. Utánanéztem és valószinüleg kompatibilitási hibája van.
Ezzel nem is lenne baj mert valamelyik nap bemegyek a T-hom-hoz és kicseréltetem egy újra.
Viszakötöm a régi rútert amivel eddig tökéletessen működött de ezzel sem működik. Bekötöm csak úgy szimplán a gépbe a modemet úgy se jó. Most egy mobilnetem van ami "kicsit" lassú.
Új router is csak azér kellett mert a régi routerem wifi-je nagyon gyenge volt.
Ha tud valaki megoldást hogy működjön a modem a régi routerrel esetleg az új routerrel vagy csak szimplán a gépbe kötve kérem segítsen fontos lenne!
0
0
0
0
Davezorrr avatar
Optikai kábel rulez 😀
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Az adsl internet telefon vonalon keresztül megy, lényegében a telefonjelből kapja az adatokat a gép, ugyanazzal a kábellel, mint amit a vonalas telefon használ (4 eres telefonmadzag, RJ11 véggel)
A koaxos internet független minden nemű más jelvonaltól, csak ott elérhető, ahová telepítettek erre alkalmas elosztó állomásokat, tehát nem mindenhol elérhető. Ez a net koaxkábelen kapja a jelet, a régi tévéken használt antenna kábelekhez hasonlít (jelkábel, köréfont árnyékhuzal)
Viszont ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy azért kaptál adsl-t, mert kábeles net nincsen... utána kell érdeklődnöd.

Elso
Azért elég sokmindentől függ, hogy milyen sebességű az adsl... a kábelek hosszától, minőségétől, zavaró jelektől, stb
Rengeteg helyen a régi telefonelosztókon keresztül jön az adsl net, amiket még anno a komcsi rendszerben szerelték fel a részeg villanyszerelő elvtársak, nem kell csodálkozni azon, hogy a fél sávszél eltűnik
0
0
0
0
CsehMedve avatar
elso
nah így akkor már tiszta hogy miért nem kapom meg mind a 10mbit-et. Ezt az átváltást kábelre hogy érted? Ha nálam elérhető lenne gondolom úgy telepítették volna, vagy nem?
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Így van. Ellenben az egyik legmegbízhatóbb típus, nagyon ritka a net kiesés dsl-nél, talán ez az egyetlen előnye
0
0
0
0
no avatar
Akinek adslje van és 10mbites csomagja van ne csodálkozzon ha csak 7mbit kap nálunk is megmondta a szerelő, hogy mivel szarok a telefonkábelek mert ugye adslnél azon jön nem is nagyon lehet 10megát se elérni nekünk 20mbites csomag volt max 11mbitet kaptunk átkell váltani kábelre(koaxon)kapd a netet alacsony ping és megkapod a fizetett letöltési sebességed.
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Nekem is gyári T-Home router van bekötve és tökéletesen teszi a dolgát 50 megás nettel is 😎
0
0
0
0
CsehMedve avatar
Ahol lakom itt egyenlőre csak a 10Mbit-es érhető el sajnos. Elég volna ez is de 6,5 maximum 7 Mbit az amit ki tud magából hozni a net. Igaz már ez is lényegesen jobb mint volt de valahogy szeretném a maximumot kihozni belőle.
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Attól függ, milyen gyors a neted, és hogy az aktuális routered wan portja mennyit tud egyszerre kezelni. Ha 10/100 megás a router, akkor nem kell jobb neked.
0
0
0
0
CsehMedve avatar
Még egy kérdés: A T-home-tól kaptam egy routert. Olvastam hogy a max sebességért érdemes közép kategóriás vagy jobb routert venni. A kérdésem az volna hogy érdemes volna lecserélni ezt a routert valami komolyabbra hátha azzal jobb sebességet érne el a netem? A jelenlegi egy Pirelli DISCUS DRG A225G teljesít szolgálatot. Valami Asus-t terveznék 20-25e HUF körül. Érdemes vagy hülyeség volna?
0
0
0
0
Blint92 avatar
Srácok köszi az eddigi segítséget! De a problémám megoldódott azzal, hogy elköltöztem onnét!
Még egyszer köszi mindenkinek!!!
0
0
0
0
CsehMedve avatar
Davezorrr
Hát ez sajnos nem vált be. A csatlakozásnál valami 651-es hibakódot dobott ki. Valami egyéb tipp? Vagy ennek így működnie kellett volna? Hogyan orvosolható ez a probléma?
0
0
0
0
Blint92 avatar
Akkor kösd le a modemet a routerről. A kábelt, amit eredtileg a router wan portjába tennél, kösd közvetlenül valamilyen számítógép lan portjába.
Utána teszteld az internetet. Ha egyszer sem megy el a kapcsolat, akkor a szolgáltató igazat mondott és nem náluk van a hiba. Akkor bizony mindkét router rossz.
Ha így is elmegy az internet, akkor behívsz rózsaszínékhez, és közlöd velük, hogy lesznek szívesek megjavítani az adatforgalmat hozzátok.

Hali! Éppen ma próbáltam ki, hogy a modemre közvetlen kötöttem a gépet! Semmi eredmény...
Viszont tegnap beszéltem egy illetékessel azt mondta lehet modem hiba! Illetőleg kipróbáltam ha elmegy a net akkor a modemből kihúzom majd visszadugom a kábelt akkor mit csinál. Láss csodát ettől a dugdozástól lett net!
0
0
0
0
Davezorrr avatar
gyurmi van.Egyből gépbe beszúrod.Vezérlőpult ---> Internetbeállítások ---> Kapcsolatok fül ---> azonbelül beállítás ---> új kapcsolat beállítása ---> aztán megadod az adatokat amiket kaptál a szolgáltatótól.
0
0
0
0
CsehMedve avatar
Sziasztok!
Valamelyik nap váltottam netszolgáltatót, mostmár én is a T-s partnernél vagyok. Elcsábított a 10mbit-es netük. (eddig csak 4mbit-es volt). Csak az a gond hogy nem vagyok benne biztos h jó döntés volt-e. A legjobb napon is csak 7,5mbit-et kapok a speedtest.net szerint a pingem meg szinte mindig 100 fölött van! Normális ez? Olvastam hogy a sz*r router vehet le a sebességből. ez igaz? Van rá lehetőség hogy valahogyan router nélkül használjam a netet?
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Akkor kösd le a modemet a routerről. A kábelt, amit eredtileg a router wan portjába tennél, kösd közvetlenül valamilyen számítógép lan portjába.
Utána teszteld az internetet. Ha egyszer sem megy el a kapcsolat, akkor a szolgáltató igazat mondott és nem náluk van a hiba. Akkor bizony mindkét router rossz.
Ha így is elmegy az internet, akkor behívsz rózsaszínékhez, és közlöd velük, hogy lesznek szívesek megjavítani az adatforgalmat hozzátok.
0
0
0
0
Blint92 avatar
ADSL internet? Vagy modemes? Fontos lenne tudni.

Modemes net
0
0
0
0
apetit1989 avatar
ADSL internet? Vagy modemes? Fontos lenne tudni.
0
0
0
0
Blint92 avatar
Milyen a neted: dinamikus IP-s, fix IP-s, PPPoE?

Öreg nem tudom! T-homi a szolgáltató... deee a linksys routert már szétkaptam púpos kondi után kutatva de lehet én is kipróbálom a hűtőbordás verzsönyt!
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Ugyanez volt a problémám egy SMC routerrel. Minden smakkol, aztán hipp-hopp, nincs net. Löktem neki a konfigban egy DHCP renew-et, voilá, megy a net. Ezt egy nap akár 10-szer is eljátszotta velem.
Szétszedtem a routert, a procira, meg a nagyobb felületű ic-kre hűtőbordákat ragasztottam. A probléma megszűnt.
De: ha neked két különböző routerrel ugyanúgy fennál a probléma, szerintem nem hardveres lesz a gond. Milyen a neted: dinamikus IP-s, fix IP-s, PPPoE?
0
0
0
0
Blint92 avatar
FLaci81: Elektronikai végzettségem van... nem dugok össze eszközöket amik nem tartoznak össze!😀 Amúgy a saját tápjával működik mind a kettő (már amikor)
Nruhtas: T-nél vagyok van is egy ismerősöm lehet beizgítom!
Srácok dhcp frissítés után miért jó megint minden?! (egy darabig...)
0
0
0
0
MoonW avatar
Blint92: milyen neted van? Kérj egy vonalvizsgálatot, lehet hogy nem nálad van a probléma. (3 nap alatt kötelesek kivizsgálni)
0
0
0
0
FLaci81 avatar
Közben betettem egy D-Link DIR-600 routert... fél napig se bírta! ugyan azt csinálja mint a linksys...
komolyan mondom már nem tudom mi a gáz...


Hálózati kártya, földelés probléma, router tápegység (bár ha a másik router is ugyanúgy hibázik ez kilőve... ugye nem ugyanazzal a táppegységgel próbáltad mindkét routert?)...
0
0
0
0
Blint92 avatar
Szia! Nekem van 4 ilyen vagy hasonló routerem (2db WRT54G, 1 WRT54GL, 1 WRT54 G2 ez fix beépített antennás na ez sz.r.kodik a legtöbbször nekem)
Az általad említett problémával én is találkoztam (WRT54G2). Reseteld a routert és frissítsd a firmware-t, vagy töltsd fel rá ugyanazt.
Továbbá nekem még akkor csinált ilyet, amikor a dd-wrt szoftjában az "IP Filter Maximum Ports" beállítást a default 4096-ról levittem 1024-re, amikor ezt a kapcsolatszámot elérte a vezetéken és wifin rácsatlakoztatott kliensek (kb. 10 db.), akkor a router blokkolta a netet.
Egyenlőre hirtelen ennyi jutott eszembe... de a nálam okosabbak biztos tudnak majd még némi okos gondolatot írni!

Közben betettem egy D-Link DIR-600 routert... fél napig se bírta! ugyan azt csinálja mint a linksys...
komolyan mondom már nem tudom mi a gáz...
0
0
0
0
FLaci81 avatar
Blint92
2013. 07. 06. 17:13:35 #


Halihó!
Jó pár éve használok egy Linksys WRT54GL routert. Talán 1-1.5 éve kezdte a hülyeségét, hogy egyik pillanatról a másikra elmegy a net! (Ajtók, abalkok és szellőzők zárva!!!) DHCP refresh után megjön a net újra... szolgáltató oldalról stabilak vagyunk! Egyik barátom említette, hogy neki 3 éve tökéletesen megy paradicsommal, tett rá de így sem változott a téma!
Ötletek vannak valami orvossága???


Szia! Nekem van 4 ilyen vagy hasonló routerem (2db WRT54G, 1 WRT54GL, 1 WRT54 G2 ez fix beépített antennás na ez sz.r.kodik a legtöbbször nekem)
Az általad említett problémával én is találkoztam (WRT54G2). Reseteld a routert és frissítsd a firmware-t, vagy töltsd fel rá ugyanazt.
Továbbá nekem még akkor csinált ilyet, amikor a dd-wrt szoftjában az "IP Filter Maximum Ports" beállítást a default 4096-ról levittem 1024-re, amikor ezt a kapcsolatszámot elérte a vezetéken és wifin rácsatlakoztatott kliensek (kb. 10 db.), akkor a router blokkolta a netet.
Egyenlőre hirtelen ennyi jutott eszembe... de a nálam okosabbak biztos tudnak majd még némi okos gondolatot írni! 😀
0
0
0
0
Blint92 avatar
Halihó!
Jó pár éve használok egy Linksys WRT54GL routert. Talán 1-1.5 éve kezdte a hülyeségét, hogy egyik pillanatról a másikra elmegy a net! (Ajtók, abalkok és szellőzők zárva!!!) DHCP refresh után megjön a net újra... szolgáltató oldalról stabilak vagyunk! Egyik barátom említette, hogy neki 3 éve tökéletesen megy paradicsommal, tett rá de így sem változott a téma!
Ötletek vannak valami orvossága???
0
0
0
0
felcser512 avatar
üdv , van 1 belkin f7d1301 v1 -es wifi routerem , és az volna a probléma hogy frissitettem a frimeware -t , azota nincs wifi , kábeles net viszont van , keresöbe beirom az ip cimet , nem adja be a router beállitásnak az oldalát , és ha kihuzom belöle a netet, akkor pirosan kéne villognia , de most akármit csinálok csak zölden világit , ojan mintha le lenne fagyva , hiába reset elek , semmi hatás , többszöri gép , modem , router reset után se történt változás , van valami ötletetek ?
0
0
0
0
slyy08 avatar
sziasztok . vettem az asztali gepembe egy intel centrino advanced n 6205 wifi kartyat . 10mb net van a hazban . a laptop a speedtesten tobb mint 5 Mbps tolt le , az asztali gep pedig 0,45 Mbps . Mi lehet ennek az oka ? Normalis ez ? Lehet rajta segiteni ? Kerlek segitsetek !
0
0
0
0
minermano avatar
Sziasztok,

szereztem egy tp link tl-wa901nd Acces Point-ot, de nem tudok vele mit kezdeni.

értem ez alatt:

hiába írom be a böngészőbe az ip-jét, a kapcsolat alaphelyzetbe áll. reseteltem, áramtalanítottam, mindeddig sikertelenül. mit csinálok rosszul, ha rosszul csinálom. A tp-link honlapjáról töltöttem támogatást, de nem tudok belépni az AP setup-jába. Három gépen próbálkoztam, de ezidáig sikertelenül, így gyanítom, hogy valamit rosszul csinálok 😀, vagy az Ap-vel van gond?😞

Előre is köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
minermano avatar
Sziasztok,

van egy TP-Link WA901ND Acces Pointom, amivel nem tudok semmit sem kezdeni.

Értem ez alatt a böngészőbe hiába írom be a AP-hez megadott ip-t. a kapcsolatom alaphelyzetbe áll. mit csinálok rosszul? Hogy frissitsem, ha esetleg szükség lenne rá? reset, áramtalanítás meg volt, de semmi eredménye.

a segítséget előre is megköszönöm!

üdv!
0
0
0
0
gytomi avatar
sziasztok! D-Link DIR-635 routerem van, a probléma az hogy ha 2 gépről netezünk akkor semmit sem lehet csinálni gyakorlatilag egy gépről sem. Hogyan lehet a wifi sebességét korlátozni?
0
0
0
0
Joker avatar
zsivko írta:
Valaki meg tudná mondani, hogy hogyan is tudom tuningolni a prociját a routeremnek?
TP-LINK TL-WR1043ND.
Firmware: DD-WRT v24-sp2 (08/07/10) std

https://kepfeltoltes.hu/130131/router_cpu_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Minek tuningolni?
0
0
0
0
zsivko avatar
Valaki meg tudná mondani, hogy hogyan is tudom tuningolni a prociját a routeremnek?
TP-LINK TL-WR1043ND.
Firmware: DD-WRT v24-sp2 (08/07/10) std

https://kepfeltoltes.hu/130131/router_cpu_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
dzsanni94 avatar
Sziazstok!
Van egy Cisco EPC3208 modemem és az lenne a kérdés hogyan tudnám megváltoztatni a beállításokat?
0
0
0
0
PrekopDavid1993 avatar
oké,a modemből bedugtam a router WAN portjába és ami a gépből jön ki UTP Kábel ami eddig a modembe volt bdugva azt bedugtam a router 1-es portjába,de úúgy meg elment a net...:/: D
0
0
0
0
niteforce avatar
A modemből kösd a routert a WAN portba azzal az UTP kábellel. az 1,2,3,4 csatlakozókba a gépeket kell majd bedugni.
Írd be a böngésződ URL sávjába, hogy 192.168.1.1, és végezd el az alap beállításokat.
0
0
0
0
PrekopDavid1993 avatar
Üdv!: )
Inkább megkérdezem most rendeltem egy routert van hozzá egy cd meg egy utp kábel...
Csak úgy kiváncsiságból bedugtam a konnektorba és mobilomon azzonal megtalálta a routert...
A Routeren van 5 Port + egy USB Bementet,Portok : WAN,1-2-3-4,melyikbe dugjam bele és onnan hova menjen? Gondolom a Modembe igaz?
Köszönöm a segítséget előre is...: )
0
0
0
0
ReSeth avatar
Már megoldottuk, de azé köszi.
0
0
0
0
dzsanni94 avatar
ReSeth írta:
Sziasztok! Nekem az a problémám hogy mióta másik net van másik szolgáltatótól, azóta nem tudjuk megosztani a netet tesómmal. Router : Asus WL600G
Na szóval most úgy van az internet hogyha rá akarok menni, akkor előtte be kell jelentkezni, email címet és a szolgáltatótól kapott jelszót kell beírni, utánna felenged a netre. Ha az én gépemen bejelentkeztem, akkor a tesóm gépén már nem engedi, és így csak egy gépen lehet a net egyszerre, és nemtudjuk routeren keresztül elosztani.. Ja és az mi hogy a routeren az IP pirosan világít? régen zöld volt.. Valami segítség esetleg? :S pls help!


előszöris a másik ruteren világított zölden vagy ugyan azon a ruteren ami most van?
0
0
0
0
dzsanni94 avatar
1337Kenji írta:
fal.?
meg a gépes cuccaim.


a ruter beállításoknál belehet állítani hogy milyen gyorsan menjen a net.
(a wireless résznél nézd meg)
0
0
0
0
ReSeth avatar
Sziasztok! Nekem az a problémám hogy mióta másik net van másik szolgáltatótól, azóta nem tudjuk megosztani a netet tesómmal. Router : Asus WL600G
Na szóval most úgy van az internet hogyha rá akarok menni, akkor előtte be kell jelentkezni, email címet és a szolgáltatótól kapott jelszót kell beírni, utánna felenged a netre. Ha az én gépemen bejelentkeztem, akkor a tesóm gépén már nem engedi, és így csak egy gépen lehet a net egyszerre, és nemtudjuk routeren keresztül elosztani.. Ja és az mi hogy a routeren az IP pirosan világít? régen zöld volt.. Valami segítség esetleg? :S pls help!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció