4 GB memória probléma

Szerző: viktorhmv, 2009. January 13., téma
Fórum » Asztali PC
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni ugyanis lenne egy kis problémám. Van nekem összesen 4 GB KINGMAX DDR 2 1066 MHz-es memóriám. Külön-külön vásároltam a modulokat (mármint időben) anyagi okokból. Adott egy Dual Chanelles Gigabyte alaplap amibe bele szeretném rakni ezt a 4 modult. A problémám az lenne, hogy 2 GB-ig nagyszerűen működik a dolog, bármely 2 modullal (tehát nem hibás egyik sem), de mihejst 3 vagy 4 db-ot rakok az alaplapomba nem működik a dolog. Nem tudom még a BIOS-t se behozni (mivel még addig se jut el a fojamat), hátha ott megtudnék vmi okosságot.
A konfiguráciomat leírom hátha az segítene vmit:
Core 2 Duo E5200
Gigabyte GA-EP31-DS3L
2x1 GB KINGMAX DDR2 1066MHz RAM (ugye ezt szeretném bővíteni)
Zotac GeForce 9600 GT 1 GB (DDR3)
300 GB Maxtor Winchester
400 W Codegen táp
Pioneer DVD RW
Hát ennyi lenne a problémám. Ha tudtok légyszi segítsetek mihamarabb!
A válaszotok előre is köszönöm!
Hozzászólások: 297
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Osynho avatar
Úgy, hogy a 32 bites összesen 4gb ramot tud megcímezni, amibe beletartozik a vga vramja, és az összes cache, ami a gépben van. Tehát, ha a 6gb ramodat ki szeretnéd használni 64bitesre kell váltanod.
0
0
0
0
Garadex avatar
Osynho írta:
Garadex írta:
Nálam is ugyan ez a hiba, 6144 MB ramom van és 3,50 gb használható. Msconfigban megcsináltam amit leírt roberto888, de nekem a BIOSban nincsenek ilyen lehetőségek. Szóval még mindig 3,50-et ír. Valami ötlet?


Gondolom 32bites Windowsod van.


Igen, de ehhez nem értek. Nem vágom hogy függ össze a kettő.
0
0
0
0
Osynho avatar
Garadex írta:
Nálam is ugyan ez a hiba, 6144 MB ramom van és 3,50 gb használható. Msconfigban megcsináltam amit leírt roberto888, de nekem a BIOSban nincsenek ilyen lehetőségek. Szóval még mindig 3,50-et ír. Valami ötlet?


Gondolom 32bites Windowsod van.
0
0
0
0
Garadex avatar
Nálam is ugyan ez a hiba, 6144 MB ramom van és 3,50 gb használható. Msconfigban megcsináltam amit leírt roberto888, de nekem a BIOSban nincsenek ilyen lehetőségek. Szóval még mindig 3,50-et ír. Valami ötlet?
0
0
0
0
roberto888 avatar
Xavi001 írta:
Én ezt nem vágom 😃 Nekem a biosban 4GB ot ír... indításnál 3200 at a winben pedig 4GB bol 3.12 GB használható.. nekem is tíltani kell valamit ? nekem nem integrált a VgA-m


Bemész BIOS-ba -> Advanced -> Primary Graphics Adapter = PCI Express -> Internal Graphics Mode Select = Auto -> DVMT Mode Select = Fixed Mode. Windowsban: Start -> Futtatás -> msconfig -> Rendszerindítás -> Speciális Beállítások -> Maximális Memória ne legyen kipipálva.
0
0
0
0
MaximumGame avatar
khaled98 írta:
oké köszi... szoval nem veszek 2000-est.. 😀 maradok az 1600-as blu-nál köszi!


Pl ... nagy mennyiségü másolásnál , és adatforgalomnál gyorsabb...
0
0
0
0
khaled98 avatar
oké köszi... szoval nem veszek 2000-est.. 😀 maradok az 1600-as blu-nál köszi!
0
0
0
0
akos328 avatar
hát másképp sztem nem lehet😃 gyorsabban írható, illetve olvasható😀
ezeket játéknál nem veszed észre, esetleg méréseknél, azt hiszem konvertálásnál, és csomagolásnál is. Sztem nem érdemes még 200Mhz RAmokra beruházni, egy 1600-as bőven elég. Én legalább is így látom.
0
0
0
0
khaled98 avatar
hello!
nekem nem 4 gb ram problémám van hanem egy kérdésem lenne :
mi a külömbség egy 1600Mhz -es és egy 2000Mhz-es között? mit csinál gyorsabban? vagy mi az előnye? pl. egy kingston 2gb-os 1600-as és egy ugyanilyen 2000-es ? (ne válaszoljatok ugy hogy a 2000-es gyorsabb.. :S)
0
0
0
0
akos328 avatar
Ő ez most csak egy ilyen semleges hsz. PL egyik haveromnak is van vmi fajta intel graphics drivere, ahol belehet állítani 1MB-tól 512-ig h a driver mennyi RAm-ot zabáljon, mert ahhoz képest kell beállítani a monitor , illetve a megjelenítés egyes dolgait. legalább is nála ez van. nálatok e nem fordulhat elő?
0
0
0
0
Xavi001 avatar
nem nagyon állígattam még a biosomat 😃 pontosan mit és hol tíltsak a biosban ? 😀
0
0
0
0
niteforce avatar
tudom, annak ellenére hogy nem azt használod szükség lehet rá hogy letiltsad. Biosban még jó hogy 4 gigát ír, mert ott mindet fel kell ismerje. nézd meg, és tiltsd le.
0
0
0
0
Xavi001 avatar
Én ezt nem vágom 😃 Nekem a biosban 4GB ot ír... indításnál 3200 at a winben pedig 4GB bol 3.12 GB használható.. nekem is tíltani kell valamit ? nekem nem integrált a VgA-m
0
0
0
0
niteforce avatar
de ha van akkor is lehet hogy foglalja ha éppen nem az működik. tiltsd le biosban

Gta4vevo írta:
Aha értem , köszi!😀
Már csodálkoztam mivan😃
És ha lesz VGA benne vissza áll?


lehet hogy le kell tiltanod biosban. nekem nem kellett, de lehet hogy nálad igen.
0
0
0
0
Gta4vevo avatar
Aha értem , köszi!😀
Már csodálkoztam mivan😃
És ha lesz VGA benne vissza áll?
0
0
0
0
Xavi001 avatar
DE nekem nem integrált a VGA-m :/
0
0
0
0
niteforce avatar
integrált VGA veszi le magának azt amit nem lát a rendszer a 4 GB-ból 😀 😀
0
0
0
0
Gta4vevo avatar
Nálam is ez van és nem értem😕
0
0
0
0
Xavi001 avatar
Sziasztok nem igazán olvastam vissza de megmondja valaki hogy az miért van hogy 64 bites win7em van 4GB ramból csak 3.14 et ír használhatónak ? amikor a gépet bekapcsolom 3200 at ír a biosban 4GB ot ez mitől van?
0
0
0
0
Quqa avatar
niteforce írta:
magától megy ha ugyanolyan a 2 modul.


Köszi remélem egyforma lessz hisz kittben veszem.
0
0
0
0
niteforce avatar
magától megy ha ugyanolyan a 2 modul.
0
0
0
0
Quqa avatar
Synda írta:
Quqa írta:
Asrock P43DE3 lapba jó a DDR3 Kingmax 1333Hz 2GB LC9-es ha dualba szeretném használni melyik számsornak, kell egyeznie vagy mennyire? Köszi, a válaszokat.
--------------------------------------------------------------------------------


Jó bele az a ram,1600Mhz-ig kezeli,és Dual channel-es 😀
Két kék vagy két szürke slot-ba kell rakni akkor fog dual-ba menni.
Kit-es ramot kell venned az a lényeg.
De Everestbe megnézed 128-bitet ír akkor jó.


Köszi, a segítséget nekem számtech boltban mondták, hogy a sorozatszámnak egyezni kell (aminek a vége CH-9) megnéztem van kittben még olcsóbb is 5E körül már csak azt szeretném megtudni időzítést kell e állítani a dual miatt vagy bekapcsolni a biosban (ha igen hogy kell) vagy magától menni fog.
0
0
0
0
Quqa avatar
Asrock P43DE3 lapba jó a DDR3 Kingmax 1333Hz 2GB LC9-es ha dualba szeretném használni melyik számsornak, kell egyeznie vagy mennyire? Köszi, a válaszokat.
--------------------------------------------------------------------------------
0
0
0
0
Osynho avatar
Szívesen, viszont először nézd meg, hogy elég-e a 4gb. Sok memória ez, és bár most tényleg jó áron adják, azért nem eszik olyan forrón a kását, hogy rögtön 8gb kelljen alap multimédiás feladatokra.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Cooley írta:
zsolty87 írta:
Osynho írta:
Később is érdemes a +2x2gb-nál maradni, nem is értem, honnan jött ez a +1x4gb. 😀

Ja, és legalább 1600-ast vegyél, ha nem sokkal drágább, mint az 1333-as.

Csak onnan jött az a plusz 1 x 4 GB a 2 x 2 GB mellé, mert rossz szokásom, hogy egyszerre torrentezek, netezek, meg filmet nézek.😀 És nem akarok kifogyni az erőforrásokból.
Szóval van hogy egyszerre meg van nyitva 4-5 weboldal, 2-3 torrent, és ugye még megy a film is.

Ez nem fog 3GB-nyi memót sem megzabálni, még ha a háttérben fut egy jó adag egyéb kis progi. 😉 Osynho nagy valószínűséggel arra célzott, hogy a későbbiekben is vegyél 2x2GB-ot az 1x4 helyett, tehát nem a mennyiség a gond, hanem a módja. Tehát honnan jött, hogy a későbbiekben 1x4GB-ot teszel bele nem pedig újabb 2x2-t? 😃

Nem is tudom, talán onnan hogy nem akartam az összes slotot megtölteni. De akkor hallgatok rátok. maradok 2x2 + 2x2 GB-nél.
Azért köszönöm mindkettőtöknek a tanácsokat.
0
0
0
0
Cooley avatar
zsolty87 írta:
Osynho írta:
Később is érdemes a +2x2gb-nál maradni, nem is értem, honnan jött ez a +1x4gb. 😀

Ja, és legalább 1600-ast vegyél, ha nem sokkal drágább, mint az 1333-as.

Csak onnan jött az a plusz 1 x 4 GB a 2 x 2 GB mellé, mert rossz szokásom, hogy egyszerre torrentezek, netezek, meg filmet nézek.😀 És nem akarok kifogyni az erőforrásokból.
Szóval van hogy egyszerre meg van nyitva 4-5 weboldal, 2-3 torrent, és ugye még megy a film is.

Ez nem fog 3GB-nyi memót sem megzabálni, még ha a háttérben fut egy jó adag egyéb kis progi. 😉 Osynho nagy valószínűséggel arra célzott, hogy a későbbiekben is vegyél 2x2GB-ot az 1x4 helyett, tehát nem a mennyiség a gond, hanem a módja. Tehát honnan jött, hogy a későbbiekben 1x4GB-ot teszel bele nem pedig újabb 2x2-t? 😃
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Osynho írta:
Később is érdemes a +2x2gb-nál maradni, nem is értem, honnan jött ez a +1x4gb. 😀

Ja, és legalább 1600-ast vegyél, ha nem sokkal drágább, mint az 1333-as.

Csak onnan jött az a plusz 1 x 4 GB a 2 x 2 GB mellé, mert rossz szokásom, hogy egyszerre torrentezek, netezek, meg filmet nézek.😀 És nem akarok kifogyni az erőforrásokból.
Szóval van hogy egyszerre meg van nyitva 4-5 weboldal, 2-3 torrent, és ugye még megy a film is.
0
0
0
0
Osynho avatar
Később is érdemes a +2x2gb-nál maradni, nem is értem, honnan jött ez a +1x4gb. 😀

Ja, és legalább 1600-ast vegyél, ha nem sokkal drágább, mint az 1333-as.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Cooley írta:
Osynho írta:
És miért nem veszel + 2x2gb-ot?

Ez lenne a legcélravezetőbb. 😃

Legelőször úgy lesz 2 x 2 GB, aztán ahogy szükség lesz rá csak akkor veszek.
0
0
0
0
Cooley avatar
Osynho írta:
És miért nem veszel + 2x2gb-ot?

Ez lenne a legcélravezetőbb. 😃
0
0
0
0
Osynho avatar
És miért nem veszel + 2x2gb-ot?

úgyis csak az általad írt feladatokra lenne használva a gép.


És ezekhez kell a 8gb? 😊
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Cooley írta:
zsolty87 írta:
Cooley írta:
zsolty87 írta:
Én is erre számítottam, de csak az érdekelt hogy esetleg kevesebbet lát, vagy nem fog működni az 1 x 4 es memória mivel az alaplap párosával kezeli a modulokat. De akkor megnyugodtam ha így is működni fog. Köszi.

Működni fog, viszont a dual channel ugrik.

És amiben fog megnyilvánulni hogy nem dual channelben működnek a modulok?

Csökkenni fog a memóriasávszél. Igazából játékok/filmezés/netezés/irodai programok alatt valószínűleg észre sem veszed. 😀

Az egyáltalán nem baj, úgyis csak az általad írt feladatokra lenne használva a gép.
0
0
0
0
Cooley avatar
zsolty87 írta:
Cooley írta:
zsolty87 írta:
Én is erre számítottam, de csak az érdekelt hogy esetleg kevesebbet lát, vagy nem fog működni az 1 x 4 es memória mivel az alaplap párosával kezeli a modulokat. De akkor megnyugodtam ha így is működni fog. Köszi.

Működni fog, viszont a dual channel ugrik.

És amiben fog megnyilvánulni hogy nem dual channelben működnek a modulok?

Csökkenni fog a memóriasávszél(csak a benchmarkok meg a konvertáló/transzkódoló programok érzékenyek rá, de itt is <10%-ról van szó). Igazából játékok/filmezés/netezés/irodai programok alatt valószínűleg észre sem veszed. 😀 Legfeljebb picit(<5%) lassabb lesz a boot, picit lassabban indulnak a programok, de ha valamire 8GB memó kell, akkor az a program biztosan gyorsabb lesz.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Cooley írta:
zsolty87 írta:
Én is erre számítottam, de csak az érdekelt hogy esetleg kevesebbet lát, vagy nem fog működni az 1 x 4 es memória mivel az alaplap párosával kezeli a modulokat. De akkor megnyugodtam ha így is működni fog. Köszi.

Működni fog, viszont a dual channel ugrik.

És amiben fog megnyilvánulni hogy nem dual channelben működnek a modulok?
0
0
0
0
Cooley avatar
zsolty87 írta:
Én is erre számítottam, de csak az érdekelt hogy esetleg kevesebbet lát, vagy nem fog működni az 1 x 4 es memória mivel az alaplap párosával kezeli a modulokat. De akkor megnyugodtam ha így is működni fog. Köszi.

Működni fog, viszont a dual channel ugrik.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Én is erre számítottam, de csak az érdekelt hogy esetleg kevesebbet lát, vagy nem fog működni az 1 x 4 es memória mivel az alaplap párosával kezeli a modulokat. De akkor megnyugodtam ha így is működni fog. Köszi.
0
0
0
0
Osynho avatar
8gb-nak fogja használni, mivel 8gb összesen. 😃
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
Hogyan ismeri fel és használ egy 64 bites Win7 a dual channeles alaplaba rakott 2 x 2 GB memória mellett az 1 X 4 gb memória modult?
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
Don Sajtos írta:
sziasztok.
játszottam gépen, egyszer csak hang beakadt lefagy és ujraínditottam de már nem indult el. sokáig nwemtudtam mi probléma
aztán ramokat kivettem külön külön kettesével is mentek.
aztán addig addig hogy mind a 4slotba beraktam őket és elindult.
mi lehetett a gond???
egyébként 2X1Gb-os KIT-et karácsonyra kaptam 2009-ben aztán 2010 vettem megint egy 2X1gb-os KIt-et.
de mind két KIT gyártója egyezik meg minden.
annyi különbség hogy egyik kettő dual chaneles, másik kettő meg single chaneles. de ettől függetlenül jol raktam be gépbe.
lehet h kosz volt a slotokba???
aztán most kivettem őket meg vissza tettem jólett?


amikor benen volt a bois úgy ismerte, kivetted a bios nem ismerte viszatetted akkor újra kelett ismernie és azért lett jó
0
0
0
0
Don Sajtos avatar
sziasztok.
játszottam gépen, egyszer csak hang beakadt lefagy és ujraínditottam de már nem indult el. sokáig nwemtudtam mi probléma
aztán ramokat kivettem külön külön kettesével is mentek.
aztán addig addig hogy mind a 4slotba beraktam őket és elindult.
mi lehetett a gond???
egyébként 2X1Gb-os KIT-et karácsonyra kaptam 2009-ben aztán 2010 vettem megint egy 2X1gb-os KIt-et.
de mind két KIT gyártója egyezik meg minden.
annyi különbség hogy egyik kettő dual chaneles, másik kettő meg single chaneles. de ettől függetlenül jol raktam be gépbe.
lehet h kosz volt a slotokba???
aztán most kivettem őket meg vissza tettem jólett?
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
bandymnc írta:
tasiadam írta:
Hogy lehet tuingolni a RAM-ot? most 800MHz-s a ramom igaz nincs rajta hűtés :S de a procihűtő fujja rá a levegőt.

az jó kérdés de sztem ott lehet ahol a procit is a biosban gondolom a fesz-emelgetésekkel


majd ráadok 220Vot.... hát elvileg 2mhzként lehet emelni de azt hogy hol ne mtudom... egy 900mhz-s elég lenne nekem később úgy is 4 gigára váltanék.
0
0
0
0
no avatar
tasiadam írta:
Hogy lehet tuingolni a RAM-ot? most 800MHz-s a ramom igaz nincs rajta hűtés :S de a procihűtő fujja rá a levegőt.

az jó kérdés de sztem ott lehet ahol a procit is a biosban gondolom a fesz-emelgetésekkel
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
Hogy lehet tuingolni a RAM-ot? most 800MHz-s a ramom igaz nincs rajta hűtés :S de a procihűtő fujja rá a levegőt.
0
0
0
0
no avatar
gisti írta:
nem azért de 50 böl ki jönne 8 giga 1600MH ram is és hozzá egy uj lap ami viszi😀

jah de am meg mire kell 8 giga ram? gondolom a géped nem server szal nem kell gondolom nem egyszerre játszol 1 monitorom kb 6 játékkal szal nem kell 😃 bőven elég lenne ha vennél 2X2gigát megy dualba azt jóccakát később kb 6 év mulva mikor a játékoknak ennyi memória se kell majd tudsz bele még venni
0
0
0
0
gisti avatar
nem azért de 50 böl ki jönne 8 giga 1600MH ram is és hozzá egy uj lap ami viszi😀
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
tasiadam írta:
az úgy ***a..... elég jó ram, menyibe fáj?


A 2X4Gb-os kit lenne Ft-ban kb. 50 ezer Ft. 😉

Meg keresgelek azert viszont, hatha kapok jobbat is arban/teljesitmenyben. ^^ 😀


Lenne 1 uj, ez jobb lenne ???


Technical Details:

8GB ( 2 X 4GB ) DDR2 DIMM (240 PIN) 800Mhz PC2 6400 PC2 6300 with Heatspreaders 8 GB - CL 5

Well Tested. Non-ECC Non parity
Voltage 1.8V SUPPORTS DUAL CHANNEL, TRIPLE CHANNEL, AND QUAD CHANNEL

Lifetime Warranty
GOLD LEADS. 100% COMPATIBLE MEMORY CAPACITY: 8GB ( 2 X 4GB )
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
az úgy ***a..... elég jó ram, menyibe fáj?
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
niteforce írta:
tasiadam írta:
az első szerintem a tuningolhatóság a második pedig az hogy mégis milyen az a memória.... menyi csatlakozó van rajta az a pin.


de a 240 pin az mar DDR3


NEM, ez DDR 2-es memoria es az alaplapommal kompatibilis. 😉

tasiadam írta:
az első szerintem a tuningolhatóság a második pedig az hogy mégis milyen az a memória.... menyi csatlakozó van rajta az a pin.


Koszi, kozben 1 konkretat is taliztam, alulra beirtam az adatait ! 😉
0
0
0
0
niteforce avatar
tasiadam írta:
az első szerintem a tuningolhatóság a második pedig az hogy mégis milyen az a memória.... menyi csatlakozó van rajta az a pin.


de a 240 pin az mar DDR3
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
az első szerintem a tuningolhatóság a második pedig az hogy mégis milyen az a memória.... menyi csatlakozó van rajta az a pin.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció