Rosszul látók témája

Szerző: bfrenk, 2011. May 31., téma
Fórum » Társalgó
Ezt a topikot azért nyitottam, hogy meg tudjuk osztani véleményeinket, tanácsainkat, kérdéseinket egymással mi rosszul látók. :D

Első kérdésnek a tanácsotokat szeretném kérni:
Most szemüveges vagyok, de ma mondta a suliorvos hogy menjek el szemészetre mert lehet romlott a szemem. Szóval mindenképpen el akarok menni csak azon gondolkodok, hogy ha már újat írna fel akkor nem lehetne-e inkább kontaklencsét? Mert őszintén megmondom, hogy unom hogy mindig retkes lesz a szemüveg, meg cserélgetni kell a rendes szemüveget és a napszemüveget nyáron. Szerintetek? Várok itt tanácsokat, hogy melyik a jobb, előnyöket-hátrányokat és ilyesmiket. :)
Hozzászólások: 64
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
JackFeryll avatar
A fényre sötétedő lencse hőre is sötétedik 😀

Nem vagyok szemüveges, de több ismerősömnek is van kontaktlencséje.
Akiket én ismerek reggel beteszik este kiveszik és minden oké és mindig látnak. Ha viszont belemegy valami a szemedbe akkor ki kell szedni kimosni a szemed, lefertőtleníteni a lencsét és visszatenni. Mert amikor belemegy a szemedbe valami kontaktlencse mellett egyből elkezd csípni és pirosodni.
Biztos van olyan is aki nem bírja a kontaktlencsét, vagy irritálja vagy valami. Ismerősök,barátok egész nap hordják.

Ha unod a szemüveg hátrányait próbáld ki mindenképp a kontaktlencsét. (1 hónaposat)
Meg kell biztos szokni a ki/betételt, de majd megtapasztalod.
0
0
0
0
no avatar
Romlott a szemed? 😆 mitől romlott meg, kiraktad a napra vagy mi?😜
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
Trj Pain írta:
A rosszul látás vonatkozik a színtévesztőkre?😆 Nekem még nem volt szemüvegem.😕


ha színtévesztő vagy az már rég rosz... nem kaphatod meg a jogsit elvileg
0
0
0
0
dan_73 avatar
Nekem is amíg nem volt szemüvegem sokat fájt a fejem. Mióta van szemüvegem azóta ritkán fáj a fejem.
0
0
0
0
Trj Pain avatar
A rosszul látás vonatkozik a színtévesztőkre?😆 Nekem még nem volt szemüvegem.😕
0
0
0
0
Lalesz01 avatar
Hát srácok akkor inkább szemcsi mint sem hogy nagyobb baj lgyen.
0
0
0
0
Demoz avatar
Kmisi99 írta:
Nekem csomószor fáj a fejem/szemem de szemvizsgálat szerint tökéletes a látásom

Nekem is pont ez van. Elvileg kéne szemüveg nekem a sűrű fejfájás miatt.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nekem csomószor fáj a fejem/szemem de szemvizsgálat szerint tökéletes a látásom
0
0
0
0
Demoz avatar
Nekem is kezd romlani a látásom,de remélem nem kell szemüveg. Elég régóta használom ezt a monitort és 2-3 óra után már eléggé fáj a szemem...😕
0
0
0
0
Lalesz01 avatar
Én is a fényre sötétedő lencsét ajánlanám. Cimbinek is az van és nekem bejön. Bár az tény, hogy drágább a sima lencsénél. Ha pedig a lencse koszos akkor töröld meg 😎
0
0
0
0
bfrenk avatar
Én nem csak mikor mondta hogy takarjam le a jobb szemem és mondjam a számokat, akkor tudtam meg hogy a bal szemem rosszabb lett.😕
0
0
0
0
Adam996 avatar
Már van havi kontaktlencse amit reggel beteszel és este kiveszed és vízbe teszed és 1 hónap után kidobod és jön a következő 😃
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
-1,5ös lencsére kelett cserélni a -1esemet 😃
0
0
0
0
bfrenk avatar
Ezt a topikot azért nyitottam, hogy meg tudjuk osztani véleményeinket, tanácsainkat, kérdéseinket egymással mi rosszul látók. 😃

Első kérdésnek a tanácsotokat szeretném kérni:
Most szemüveges vagyok, de ma mondta a suliorvos hogy menjek el szemészetre mert lehet romlott a szemem. Szóval mindenképpen el akarok menni csak azon gondolkodok, hogy ha már újat írna fel akkor nem lehetne-e inkább kontaklencsét? Mert őszintén megmondom, hogy unom hogy mindig retkes lesz a szemüveg, meg cserélgetni kell a rendes szemüveget és a napszemüveget nyáron. Szerintetek? Várok itt tanácsokat, hogy melyik a jobb, előnyöket-hátrányokat és ilyesmiket. 😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció