Rosszul látók témája

Szerző: bfrenk, 2011. May 31., téma
Fórum » Társalgó
Ezt a topikot azért nyitottam, hogy meg tudjuk osztani véleményeinket, tanácsainkat, kérdéseinket egymással mi rosszul látók. :D

Első kérdésnek a tanácsotokat szeretném kérni:
Most szemüveges vagyok, de ma mondta a suliorvos hogy menjek el szemészetre mert lehet romlott a szemem. Szóval mindenképpen el akarok menni csak azon gondolkodok, hogy ha már újat írna fel akkor nem lehetne-e inkább kontaklencsét? Mert őszintén megmondom, hogy unom hogy mindig retkes lesz a szemüveg, meg cserélgetni kell a rendes szemüveget és a napszemüveget nyáron. Szerintetek? Várok itt tanácsokat, hogy melyik a jobb, előnyöket-hátrányokat és ilyesmiket. :)
Hozzászólások: 64
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Ghosts avatar
BukoTt írta:
nekem asszem -2es mindkettő szemem de én hordok szemüveget de csak suliba mert nem merem ki vinni ha mondjuk elmegyünk szórakozni és tök rossz érzés mikor nem látom valamelyik ismerősömet aki int nekem én pedig magamba mondom hogy ki ez a hülye aki nekem köszönget 😞

Ezért hordanak sokan kontaktlencsét. 18 éves kor felett pedig ott a lézeres szemműtét ami nem tudom mennyibe kerül, annyi biztos, hogy drága, de az a kommentek alapján használ. Szóval van még 3 évad, addig gyűjtögess pénzt és 18 éves korodba semmit nem kell hordanod a tökéletes látás érdekében 😀

Szilvexter: Erősen kétlem, hogy meg lenne neked a Diablo CD-n.
0
0
0
0
Szilvexter avatar
Eredeti diablo cd eladó érdeklődni privátba!
0
0
0
0
Bukta avatar
nekem asszem -2es mindkettő szemem de én hordok szemüveget de csak suliba mert nem merem ki vinni ha mondjuk elmegyünk szórakozni és tök rossz érzés mikor nem látom valamelyik ismerősömet aki int nekem én pedig magamba mondom hogy ki ez a hülye aki nekem köszönget 😞
0
0
0
0
no avatar
én rövidlátó vagyok elméletben de már 1 méterre mosódik minden. jelen pillanatban spórolás van szemműtétre mert 4-4.5 dioptriás szemüveg kell és még mindig romlik
0
0
0
0
mlan0 avatar
Ém anyőrán rűszol letok hogdy nem gátom a biluentyult 😃 😆 😆 😆
0
0
0
0
no avatar
én is havi kontaktlencsét használok, de nem szoktam túlhordani. 😃 inkább betartom a szabályokat, nem akarom, hogy később gond legyen.
am asztigmiám van, szóval se közelre, se távolra nem látok jól kontaktlencse nélkül.
0
0
0
0
DeanRain avatar
Azt hiszem csatlakozok a táborba!
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
Én havi kontaktlencsét használok, és nem kell havonta cserélni, 3 hónapig is el tudom használni anélkül hogy baj lenne vele.😀
0
0
0
0
Petkooo avatar
nekem távolra voltak gondjaim, szemüveget nem akartam használni ezért romlott is, és évek után végre rászántam magam hogy megműttessem. Szóval lézeres látásjavító műtétet hajtottak végre mind2 szememen, de nem bántam meg. Mostmár tökéletesen látok és nem kell többé szemüveg vagy a rosszul látás miatt aggódnom, igaz kicsit húzós az ára, de csak ajánlani tudom!
0
0
0
0
Halamadrid0827 avatar
2 éve vizsgáztam autóra, bal szememmel gyöngébben látok valamennyivel! Orvosi vizsgán jó ment minden a szem orvosig mindenképpen!😀 Nézték, hogy nem -e vagyok szín vak, nem voltam!😀 Utána bele kellett néznem egy távcső féleségbe és le kellett olvasnom számokat amit láttam benne, volt 6-7 sor! Elolvasom nekik az első négy sort oszt csá, mikor el olvastam már vettem volna el a fejem szólnak nekem hogy olvassam el a kövi sort is. Mondom magamban, nah most szívtam egy nagyot nem engednek ki hajtani szemüveg nélkül! Szép lassan elhúztam a fejem és kikukucskáltam az asztalra mivel tudtam, hogy ott van a helyes megfejtés a papíron. Leolvastam és elkezdtem hangosan mondani a számokat, de én hülye elfelejtettem mi is volt az uccsó szám a sorban. De végül is eltaláltam, 1-es volt!😆 És átmentem az orvosi vizsgán. Nem kell aggódni nem zavar a hajtásban, rendesen látok mindent amúgy. 😀
0
0
0
0
no avatar
Damonend írta:
Én akkor jöttem rá hogy szar a szemem mikor suliba volt szemvizsgálat 7.ben még mindet láttam 8.ban már a legnagyobbat sem,de azóta sincs szemüvegem mert utálom 😃


Majd pár év múlva, olyan gyenge lesz a szemed hogy bánni fogod hogy nem kezdted el időben hordani a szemüveget.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Születési rendellenesség. De legalább gyenge ilyen 0,5/0,7 es a két szemem. Szóval szemüveg nélkül is megvagyok.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nekem szaruhártya görbületem van se közelre se távolra nem látok jól. Már a kb 3 méterre lévő = jel is összeolvad a táblán és - látok aztán szétválik és = így mindig kérdezgetni kell 😆
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Csak az a lényeg hogy ne nézd olyan közel ről a monitort meg a TV-t

Nem rég volt egy tanulmány, hogy nem rontja a monitor a szemet. Még a régi, alacsony frekis CRT monitorok sem, max a fejed fájdulhat meg tőle.
Forrást nem tudok mutatni, de annak idején fel volt kapva a téma és nem csak pletyka volt.
0
0
0
0
kalashnikoff avatar
FBalint írta:
Nekem csak egy nyugtató válasz kell.
Nekem is rosszabb egy kicsit az átlagnál a szemem, az egyik -1-es, a másik pedig -0,5-es. Rövidlátó vagyok, de sz orvos azt mondta, hogy 2 szemmel jól látok mindent, ezért nem kell még szemüveg.

Van arra esély hogy a rövidlátóság "megálljon", és ne romoljon tovább a szemem?


Természetesen van. Én távolra látok rosszul, ezért is viselek szemüveget. De az orvos mondta, javulni sem fog de rosszabbodni sem.
Jobb lenne a szemüveg, azért is mert a szemed így nem romlana tovább. Úgy sokkal jobban romlik, ha szemüveg nélkül vagy. (ez csak egy tanács.)
0
0
0
0
FBalint avatar
Nekem csak egy nyugtató válasz kell.
Nekem is rosszabb egy kicsit az átlagnál a szemem, az egyik -1-es, a másik pedig -0,5-es. Rövidlátó vagyok, de sz orvos azt mondta, hogy 2 szemmel jól látok mindent, ezért nem kell még szemüveg.

Van arra esély hogy a rövidlátóság "megálljon", és ne romoljon tovább a szemem?
0
0
0
0
GTRAKY avatar
gery14 írta:
Én nem vagyok szemüveges tökéletes a látásom és a reflexeim is motoron akkér 290nél is észlelem a balfax autósokat😆 Köszönöm istenem 😀


ez jo 😆
0
0
0
0
Zergi0 avatar
Engem az idegesít hogy a szememnek éppen annyi a baja hogy a távoli tárgyak kicsit homályosabbak de látom őket , és azt kérdik ezt itt eltod olvasni -.- .
0
0
0
0
Gerdzso avatar
engem csak az zavar mikor leveszem a szemüvegemet és megkérdik haverok: te most látsz engem? -.-"

amúgy tasiadam: én quad-ozok és engem nem zavart a cross sisak szemüvege... úgy is kényelmes volt... csak néha meg kellett igazítanom 😃
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
gery14 írta:
Én nem vagyok szemüveges tökéletes a látásom és a reflexeim is motoron akkér 290nél is észlelem a balfax autósokat😆 Köszönöm istenem 😀


hidd el ha szemüveges lennél akkor lenne egy látásod, a többi pedig reklám, mert ugyan úgy homályos marad, csak előre látsz. Én csak azt várom hogy cross szemüvegbe hogy fogok menni.... mert szemüveg meg az a szemüveg nem illik ösze
0
0
0
0
gisti avatar
az nem tul láto hanem távol látó nem ? amugy azt jelenti hogy közelre nem látsz anyira jol mint távolra
0
0
0
0
KuTYanMajOM avatar
Én is tökéletesen látok, pedig nem kímélem a szemem. 😃
Még a suliorvos ilyet mondott, hogy túllátó vagyok. 😕 Az mi a fákken? 😃
0
0
0
0
gery14 avatar
Én nem vagyok szemüveges tökéletes a látásom és a reflexeim is motoron akkér 290nél is észlelem a balfax autósokat😆 Köszönöm istenem 😀
0
0
0
0
bfrenk avatar
Megvan a kontaktlencsém! 😀 Már vagy másfél hete. Azóta megtanultam, hogy kell kivenni és betenni. Meg kell mondjam, sokkal jobb mint a szemüveg. Már a szemem is kezdi megszokni. 😀 És végre látok napszemüvegben is! 😆
0
0
0
0
no avatar
nekem most -2es szemüvegem van, de elkéne már a -3 :S
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nekem tökéletes a szemem a tesztek szerint. De mégis alig látok😆
0
0
0
0
Master Killer avatar
Én is rövidlátó vagyok, 0,5-ös lencsém van, de már nem látok vele valami jól szóvalal lehet kell ott a 0,75 vagy 1-es.
Egyébként minden monitor rontja a látást mert a szemnek nem kell fókuszálnia, a monitor minden pontját élesen látjuk, emiatt "el lustul" a szemünk és nem fókuszál valami jól.
0
0
0
0
GTRAKY avatar
en rovidlato vok de nincs szemcim!!!KOSZONOM ISTENEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0
0
0
0
Szanto Roland avatar
nekem nincs szemüvegem hálistennek 😃
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
peti964 írta:
Az LCD monitor nem rontja a szemet. Attól romlik, hogy állandóan egy helyre fókuszál a szemed vagyis bámulsz.... és nem pislogsz.


azért kell mesze tenni hogy ne egy helyre fókuszálj....
0
0
0
0
no avatar
Az LCD monitor nem rontja a szemet. Attól romlik, hogy állandóan egy helyre fókuszál a szemed vagyis bámulsz.... és nem pislogsz.
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
hát van amikor az 😃 de tényleg úgy van hogy ha közelre akarsz dolgozni akkor távolítani kell hogy ne romoljon a szemed ha távolra és jól látsz akor meg úgy a jó. Nekünk már mind1.....
0
0
0
0
Patrik91 avatar
Az orvostudomány nem hülyeség! 😃
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
a CRT rontja.... az lcd akkor rontja ha kicsi, ha nagy a monitor nem kel közel ülni hozzá akkor nem ront semmit.
0
0
0
0
whiplaser avatar
nekem az volt a lol hogy az egyik osztársam bátyának azt mondták hogy azért javult meg a szeme mert sokat játszott gépen 😜 (orvosok mondták és én is ismerem a gyereket😜 )
0
0
0
0
Patrik91 avatar
Itt vannak a sorstársaim én is sz*rul látok 😞
De csak -0.5ös lencsém volt vagy 5 éve de nemszerettem hordani a szemüveget mindig törölgetni,lefekvés előtt levenni,reggel felvennni....RÉMÁLOM!!!!!
Azóta annyit romlott a szemem h -20as is lehet 😆
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
LewisHamiltonF1 írta:
tasiadam,HiddenBlade : Nah Miaz ? 😆


majd űrtávcsövet vesznek neked 😃 nekem -1röl most kelett -1,5re váltani de csak azért mert ezzel látok 100%osan a -1essel pedig 80%. a 80%ra nem adják meg a jogosítványt
0
0
0
0
PrekopDavid1993 avatar
tasiadam,HiddenBlade : Nah Miaz ? 😆
0
0
0
0
ntgloc2 avatar
Én is szemüveges vagyok, kb mióta az eszemet tudom.
6 évesen műtötték, azóta sokat javult, de azért még mindig nem az igazi.
0
0
0
0
BiGame avatar
Én nekem eddig hál isten tökéletes volt a látásom, régebben volt, h egy jó idő után gépezés közbe megfájdult a fejem, és le kellett mosnom, mert nem bírtam és piros is volt, de már hál isten nem naon van ilyen!
0
0
0
0
bfrenk avatar
Én színtévesztő is vagyok, meg rosszul látó is!😆
Remélem engedik majd a kontaklencsét mert a szemüveg már nagyon idegesít. 😃
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
LewisHamiltonF1 írta:
Az első lencsém -1,5 volt aztán -2,5 most -3,25 😃


úristen....
0
0
0
0
PrekopDavid1993 avatar
Az első lencsém -1,5 volt aztán -2,5 most -3,25 😃
0
0
0
0
Jackass avatar
énnekem már gyerekkorom óta rossz a szemem és én már semmi pénzért nem változtatnék magamon. mindenki így szokott meg engem, szemüvegesen. 1x volt kontaklencsém is, de rossz vége lett és inkább visszatértem a szemüvegre. Amúgy meg a szemüveg nem olyan rossz mint ahogyan sok ember gondolja, a sok keret stílussal az ember a magának megfelelőt kiválasztja ami menő is, és tetszik is neki és kész.
0
0
0
0
HiddenBlade avatar
én általában naponta 6 óra hosszát töltök megállás nélkül a gép előtt! 😆 + CRT monitorom van! de most már úgy is mindegy! 😀
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Attól függ, hogy hogyan nézed a monitort, és persze függ a monitortól is. Na persze nem árt, ha pár óráként mondjuk 10 perc szünetet tart az ember. Sok mindentől függ még pl. helyes testtartás, a monitor ne legyen túl alacsonyan, ne legyen a plafonon, jó megvilágítás stb. Rengeteg tényező van, ami vagy segít, vagy károsít.
0
0
0
0
HiddenBlade avatar
ja! Hpogy ne kelljen majd szemüveg! vagy ha kell ne legyen majd ilyen nagy drioptájú! Most jut eszembe hogy tegnap voltunk orvosi vizsgán és ott megállapították hogy rosszabodott a szemem! 😀 szerintem már ütöm a -5.5 öt!

vagy ha netán nagyon rosz lesz majd a szemlencse cserén is gondolkodhatok majd!
0
0
0
0
HiddenBlade avatar
hátt nekem eléggé rosz a szemem! 😜 a jobb -5.0 a bal pedig -3.2! 😆 alig várom már a szemmütétet ha betöltöm a 20 at! 😂
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció