Diákmunka

Szerző: molfer98, 2011. May 31., téma
Fórum » Társalgó
Ki hova megy a nyáron dolgozni?? Én elmehetnék valahova dolgozni 13 évesen?? :D
Hozzászólások: 76
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Szilard96 avatar
Én a nyáron egy fafeldolgozó cégnél dolgoztam mint diákmunkás.

Deszkát, gerendákat, tüzi fát, és fa hulladékokat raktam helyre. Azon kívül raklapokat pakoltam.

A nyári vakáció utolsó 3 hetében már targoncával pakoltam kamionokra feldolgozott, és előkészített faanyagot. 😀

Fizetésem naponta: 60 román lej, vagyis 3,700 Forint körül volt 😀

Persze a tulaj egy rokonom volt 😃

(Mielőtt valaki megkérdezné: Nincs engedélyem targonca kezelésre, és semilyen más gépre sem)
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Ennyi erővel ez is felesleges, mert a "ki mit dolgozik" témába meg az összes belefér.
0
0
0
0
gery14 avatar
Motorszerelés van hogy egynap kersek 100Kilot 😃 Szervizben természetesen de ez nem nyári meló munka 😆
0
0
0
0
hassi avatar
Valaki nem tud valami munkát Pest megyében, amit 15,5 évesen végezhetek?😀
0
0
0
0
matyosowski avatar
Én minden nyáron címerezek 😆 Sajna ez fizet mint állat de a társaság miatt megéri😃
0
0
0
0
bfrenk avatar
Michael Schumacher írta:
Én 4-kor szoktam kelni aztán 12 óra meló 😆


Oh my God! 😆
Én csak 8 órát fogok melózni, de az is elég lesz ahhoz szerintem, hogy dög fáradtan jöjjek haza! 😃
0
0
0
0
StYl3 avatar
Én most nem dolgozok semmit sem. Csak itthon szoktam apámnak segíteni amit kell meg barátnőm nagyapjának.
0
0
0
0
bfrenk avatar
Na nemsokára irány a meló!
Fuck, milyen korán kelek nyáron! 😆
0
0
0
0
almos avatar
bfrenk írta:
Jól van, jól van én sem gondoltam komolyan. Csak néha kijönnek a lelkem mélyéről az ilyen gagyi poénok. 😆😆

Amúgy munkámhoz visszatérve 28 napot kell dolgoznom és minimálbért kapok, azaz 78 ezret. Jó lesz elkölteni mindenféle értelmetlen dologra. 😆😂


Én kb 20 napért kapni fogok olyan 60-62ezret 😃
0
0
0
0
bfrenk avatar
Jól van, jól van én sem gondoltam komolyan. Csak néha kijönnek a lelkem mélyéről az ilyen gagyi poénok. 😆😆

Amúgy munkámhoz visszatérve 28 napot kell dolgoznom és minimálbért kapok, azaz 78 ezret. Jó lesz elkölteni mindenféle értelmetlen dologra. 😆😂
0
0
0
0
DeanRain avatar
bfrenk Ja ja!Ez jó volt😀
0
0
0
0
bfrenk avatar
DeanRain írta:
Én lányokat futtatok.Jól keresek vele 😀 (csak vicceltem)😉


Akkor személyi edző vagy? 😆
0
0
0
0
DeanRain avatar
Én lányokat futtatok.Jól keresek vele 😀 (csak vicceltem)😉
0
0
0
0
almos avatar
Én már melózok, már vagy 10k-t kerestem 😃
0
0
0
0
bfrenk avatar
Emberek, lesz nyári munkám! 😂
Tiszta luxus, Anyum munkahelyén kell könyvet pakolni és segíteni leltározni. És ennyi! 😆 Ezt simán meg lehet csinálni, nem? 😃
A hely sem ismeretlen, ismerek ott szinte mindenkit és kedvesek is. 😃
0
0
0
0
Demoz avatar
[LINK]

Csak egy kis élménybeszámoló egy tag részéről a nyárimunkáról.

Diákmunka az...kihasználják a 16-17 éves gyerekeket és olyan munkát végeztetnek velük,amit egy felnőttnek kéne (sőt sok helyen 1 diák végez el olyan melót,ahova 2 felnőtt kéne).
0
0
0
0
molfer98 avatar
nem lehet semmi melót találni falun 😞
pedig xboxra akarok gyűjteni 😀
0
0
0
0
Kamaa avatar
én fűnyírást vállaltam😃 oylan hogy 3 óráért 8 ezer forintit kapok 😃
0
0
0
0
Pureibanez avatar
Hát attól függ mihez viszonyítod az értéket. Egy noname 270 ponthatáros egyetemen megszerzett diploma tényleg semmit se ér, ellenben ha valaki mondjuk elvégzi a Corvinust kitűnő átlaggal, akkor az ott megszerzett diplomát nagy hiba lenne leértékelni. 😀
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Valóban marhaság az egyetem. Csak képmutatás az egész, semmi több...
0
0
0
0
Pureibanez avatar
Ha költségtérítésesre mész, akkor nem kerül pénzbe. És hidd el, van ott is bőven pénz, csak ahhoz jónak is kell lenni. Nem csodálom hogyan sokan így gondolják mint te SwitcX, mert teljes mértékben fedi a valóságot. Ma már tömegdiploma-gyártás folyik, és tényleg nem mindig ér sokat, főleg ha kettessel végzi el valaki az egyetemet. De a legjobbaknak nem kell attól tartani hogy nem fog tudni tisztes körülmények között élni. Én pl orvosira megyek, és tudom h nem lesz értéktelen a diplomám, sőt... De a szakma se eredendően aranybánya, a lényeg, hogy amit csinálsz, abban a lehető legjobb legyél. Onnantól kezdve már nincs gond. 😀
0
0
0
0
bfrenk avatar
SwitcX írta:
Az a lényeg, hogy a szakmában van ma az igazi pénz. Egyetemet csak idő és pénzpazarlásnak tartom.


Ezért nem megyek én egyetemre. Ja és mert hülye vagyok hozzá. 😂
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
sok múlik az előadó képességen is. A semmi is jól el lehet adni...
0
0
0
0
Pureibanez avatar
Igazad van SwitcX. De szerintem azért mindenhol megvan a lehetőség a kitörésre. Ha valaki elég jó, és nyelvvizsgája is van, akkor külföldön is el tud helyezkedni. De országon belül is vannak jó lehetőségek, bár ez pályafüggő.
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
Pureibanez írta:
A stréberkedés meg a tanulás nem ugyanaz. 😀 Főleg ha intelligens meg értelmes valaki, és tényleg okosan tud gondolkodni is, nem pedig csak magolni. Annak tényleg semmi értelme. 😀


én csak addig tudom amíg kell 😃
0
0
0
0
Pureibanez avatar
A stréberkedés meg a tanulás nem ugyanaz. 😀 Főleg ha intelligens meg értelmes valaki, és tényleg okosan tud gondolkodni is, nem pedig csak magolni. Annak tényleg semmi értelme. 😀
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
madchief írta:
https://www.demotivalo.com/wp-content/uploads/2011/05/marci777.jpg


Részben igaz, de azért nem kell egy életen át stréberkedni. Valamikor a rögtönzött tudás többet ér, mint a bemagolt sületlenségek. 😉
0
0
0
0
bfrenk avatar
Hát a minimálbér 78.000 forint és nem is kéne még adózni belőle úgyhogy simán megérné dolgozni. 😃
Én el is fogok menni szerintem majd beszélek már szüleimmel mit gondolnak erről. 😂
0
0
0
0
almos avatar
Szerintem én is elmegyek nyáron dolgozni,kell egy kis zséé 😃
1 hónap alatt kb 200-250eu-t összeszednék 😀
0
0
0
0
Jackass avatar
külföldön még egy takarító is r*hadt sokat keres.
0
0
0
0
Ferrari avatar
JackFeryll írta:
Feketén lehet a legtöbbet keresni 😀 Viszont akkor kell ismeretség. (ilyen háztáji munkákra gondolok)

Budapesten lehet, hogy könnyű munkát kapni fiatalabbaknak is, de azt tudom, hogy Nyíregyházán amíg 18 év alatt voltam nagyon nehéz volt. Első körben elkapkodnak mindent és nem lesz üresedés.
A munkáltatók azt szeretik ha saját magadért felelsz (jogi értelemben) és akkor ha hülyeséget csinálsz/ megsérülsz a TE hibádból akkor nem veszik elő őket, hanem a te bajod.

@Ferrari
Hol keresel ennyit ? 😃


Pl Ausztria, Németország, Anglia...viszonylag egyszerű melókból elég sok pénzt össze lehet szedni, bár most azon gondolkodom h kimegyek Görögbe vagy Ciprusra, ott is vannak jó munkaajánlatok, és tengerpart mellett leszek egész nyáron 😆
0
0
0
0
Jackass avatar
én augusztusba megyek ki külföldre melózni, addig meg pihi 😆
0
0
0
0
BiGame avatar
Haverom, meg kb a fél osztálya a Lidl-be raktáros, havi 60-ért😃, én is sztem meek el nyáron, kell a zsé😆!
0
0
0
0
azbizony avatar
Demoz írta:
Az jó😃 Nekem a strandon annyi a dolgom hogy le kell nyírni a füvet egy nagy traktorral.😃
6-ra kell menni,de mivel 9-kor nyit a strand, ezért csak 3 órát kell melózni,utána meg ülni 2-ig a hűvösben.😃 És ha minden igaz,akkor meló után ingyen ott maradhatunk.


Én is füvet nyírok 😃
https://www.maschinen-gailer.at/uploads/pics/ra_2.jpg
Én ilyennel dolgozom nyáron 😃
0
0
0
0
pakai93 avatar
én is szivesen mennék valahova, de sajnos a közelben nincs semmi lehetőség 😕
0
0
0
0
Demoz avatar
Majd gyere a strandra és kicsempésszük neked a hátsó bejáraton! 😂
0
0
0
0
Demoz avatar
Az jó😃 Nekem a strandon annyi a dolgom hogy le kell nyírni a füvet egy nagy traktorral.😃
6-ra kell menni,de mivel 9-kor nyit a strand, ezért csak 3 órát kell melózni,utána meg ülni 2-ig a hűvösben.😃 És ha minden igaz,akkor meló után ingyen ott maradhatunk.
0
0
0
0
pukkancs avatar
klasszikus diák meló a barackozás errefelé 😃
0
0
0
0
Demoz avatar
Csepeli strandra megyek ha minden jól alakul 2 hónapra.😃
Elvileg 1 hónap 80-85k.
Ha nem,akkor diákszövetkezeten keresztül keresek valamit gyorsan.😀
0
0
0
0
pukkancs avatar
yooooo Tesco raktár 😃 vagy ha nem akkor barackozás
0
0
0
0
bazsi96 avatar
én megyek hűtőházba.😆 20 nap 70ezer.😃
bár én is lusta vagyok...:/
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
tibeee írta:
Én is szeretnék vmi munkát csinálni a nyáron, de nem nagyon van ismerősöm sem😕
És csak 14 éves vok😕
Meg ha már mennék, akkor már inkább megvárom, h 16 éves legyek azt megyek a Tesco-ba anyámhoz, mert be tud ajánlani, mivel ott dolgozik😜
Tavaly bátyám is ment és alig dolgozott, és 1 hónap: 20k😜
Szal megéri!
Ez pedig úgy volt, h 1 hónapban kb 2 hét volt amikor ment, és volt benne éjszaka is!
Az még jobb, mert akkor nincs meleg😜


mint jelent az hogy alig?
1 hónapra 20 ezer?
nekem majdnem1 hétr lenne manyi csak egy csövet elhúznom és várni 1 óra hoszát, ha végzek mehetek haza
0
0
0
0
no avatar
Én is szeretnék vmi munkát csinálni a nyáron, de nem nagyon van ismerősöm sem😕
És csak 14 éves vok😕
Meg ha már mennék, akkor már inkább megvárom, h 16 éves legyek azt megyek a Tesco-ba anyámhoz, mert be tud ajánlani, mivel ott dolgozik😜
Tavaly bátyám is ment és alig dolgozott, és 1 hónap: 20k😜
Szal megéri!
Ez pedig úgy volt, h 1 hónapban kb 2 hét volt amikor ment, és volt benne éjszaka is!
Az még jobb, mert akkor nincs meleg😜
0
0
0
0
JackFeryll avatar
Feketén lehet a legtöbbet keresni :) Viszont akkor kell ismeretség. (ilyen háztáji munkákra gondolok)

Budapesten lehet, hogy könnyű munkát kapni fiatalabbaknak is, de azt tudom, hogy Nyíregyházán amíg 18 év alatt voltam nagyon nehéz volt. Első körben elkapkodnak mindent és nem lesz üresedés.
A munkáltatók azt szeretik ha saját magadért felelsz (jogi értelemben) és akkor ha hülyeséget csinálsz/ megsérülsz a TE hibádból akkor nem veszik elő őket, hanem a te bajod.

@Ferrari
Hol keresel ennyit ? :D
0
0
0
0
Ferrari avatar
Én is akarok valamint, gondolkodom rajta h 2 hónapra kimegyek valahova külföldre, ajánlat van bőven, csak még nincs kivel, havi 1000-1500 EUR-t könnyen megkeresek... 😆
0
0
0
0
bfrenk avatar
Én is tervezem, hogy dolgozok a nyáron, csak még fogalmam sincs hogy hol, mikor és mennyiért. 😃
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
molfer98 írta:
azt meg lehet csináltatni??


sufniba is simán... meg mi annak az értelme hogy egy nem világít? azért eladni egy konzolt? LOL
simán meg lehet csináltatni
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció