Milyen gépet vegyek?

2008. February 07., téma
Fórum » Asztali PC
Vásárlási tanácsadó szolgálat...:p
Hozzászólások: 20 199
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
MC MaRcI avatar
Vélemény Fhd-ra?
Rx 6600
I3 12100f
Asus prime h610m
Gskill 3200mhz 2x8gb
Cooler master 650w bronze
Haz valami kis 15k-s
Ssd Samsung 970evo 500gb
0
2
0
0
💬 12
zsolo avatar
@MC MaRcI: Hát ha olyan kereten belül van ami még neked belefér akkor jó, 1080p-ben jó kis gép ez! Proci hűtőt azért még kalkulálj hozzá!
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@zsolo: Hát a videokártya árat még mindig túlzásnak tartom
Szóval ha lesz is ebből valami még várok vele
De kártya nélkül elég jó árban össze jönne ez a kis gép
Tesztek alapján a proci is ahhoz képest hogy csak i3 eléggé jól kihajt ma bármit főleg ha 2k-4k-n fut a teszt
0
0
0
0
zsolo avatar
@MC MaRcI: Időben rendeld meg őket, mert szerintem minden drágulni fog!
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@MC MaRcI: Ne számíts arra hogy 150 alá be esik a 6600 egyhamar. Aprón 165 ezerért is láttam. Totál felesleges várni.
1
0
0
0
botmunpls avatar
@MC MaRcI: Csatlakozom az előttem szólókhoz, aki vga-t akar már régóta, annak nem érdemes várni, mert könnyen felszökhetnek megint az árak, lásd forint árfolyam, háború, van ahol újra kovid szigorításokat vezettek be...
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@botmunpls: Hát sajnos akkor kimarad egyenlőre az új gép az életemből
Pedig betyarul ellenék ezzel a kis geppel
Kb olcsó lenne ha nem lenne ez az irreális Vga ár
0
0
0
0
Win-xp-SP3 avatar
@MC MaRcI: Egy gép alkatrészeit nem tudod összeválogatni, de nekem meg be tudsz szólni más topikban. Gratulálok hozzá.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Win-xp-SP3: Köszi
De miről beszélsz?
Sikerült össze válogatom a gép alkatrészeit
Te tényleg direkt játszod a hülyét
Meghat amin ott vitazol a másik topikba
Hát komám minden forumtarsnak ajánlom nézze meg ha jót akar röhögni
3
0
0
1
Win-xp-SP3 avatar
@MC MaRcI: Te meg direkt kötekedsz.
Ha sikerült volna összeválogatni nem tetted volna fel a kérdést itt.
Meghat amin ott vitazol a másik topikba

Mi a gond vele? Leírtam hogy míg az Amd és Intel hírek mennek addig az Apple szépen olyat mutatott ami mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Ha olyan nagy szakértő vagy írd le, elolvasom.
Ja és ha te hülyének minősítesz engem akkor én téged egy bal***nak.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Win-xp-SP3: Hát te kajak hülyét csinálsz magadból xddd
1
0
0
0
reszler112233 avatar
@Win-xp-SP3: Már nem azért, de számomra az első kérdés is érthető volt, így én a kérdezővel vagyok. Először is nem azt kérdezte hogy összeillenek-e a cuccok hanem hogy FHD-ra megfelelne-e. Másodszor az előzmény nem ismerem, ami miatt itt beszóltál egy értelmes kérdésre, mert ha máshol bajod van valakivel, akkor ott folytasd a dolgot ahol kezdődött, és ne másik topikban szólj be, főleg ha értelemeset kérdez.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@reszler112233: Hireknél van az AMD kiadott egy új CPU-t cikk
És ott megy az eszmefuttatasa a srácnak
Hát érdemes rá egy pillantást vetni
2
0
0
0
no avatar
Sziasztok
WIndows 10 homeban a defendert hol lehet kikapcsolni? Nem enged semmi játékot indítani :D
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Annyi lenne a kérdésem, hogy most lehetne egy olyan gamer gépet összerakni kb. 210.000- ből, amin kb. közepes beállításokon elfutnak ezek a game-ek: fortnite, rocket, lol, esetleg warzone?.
Ha van rá lehetőség akkor küldenétek egy konfigot?
Előre is köszi mindenkinek!
0
0
0
0
💬 3
zsolo avatar
@marci222: Új gépet nem, max alaplapi VGA-val, de az meg játszani nem a legjobb! Használt géppel igen, ha van benne egy normálisabb VGA, pl: GTX 1060/1070, RX 570/580! Hardveraprón nézegess, ott sok használt gép van!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Köszi a válasz.
Szerinted mennyiből jönne ki a fent leírt gép összerakása?
0
0
0
0
zsolo avatar
@marci222: Ha minden új akkor a jelenglegi árak miatt sztem minimum 400ezer! Csak a VGA 250...mondjuk egy 1660Ti, 2060, 2060S még drágább!
2
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Gamer pc vásárlása előtt vagyok. Gyermekemnek kellene, ami fusson rajta
Sims 4
Eurotruck 2
Forza Horizon 5
Bus simulator 22
Ez jó gép lehet?
Köszönöm aki segít :)
S mi a jobb radeon vagy NVDA?
Laikusként én csak a videokártyát néztem.
Full grafikával is menjen simán :)
https://www.pcbolt.eu/spd/pc_284/Gamer-PC-Intel-Core-i5-6-magos-CPU-10-Generacio-Nv
0
0
0
0
💬 20
zsolo avatar
@szeszi333: Ez nagyon sok érte, + előre össze rakott gépben mindig van ami nem túl minőségi, ami mondjuk ebben a gépben pl a táp! noname gagyi, ami a gép lelke lenne, én biztos, hogy nem venném meg! Ennél sokkal jobb előre össze rakott gépet lehet venni, pcx-en sokkal jobbak vannak, és van miből válogatni, írj egy max összeget amit szánsz rá aztán vagy előre össze rakottat nézünk neked, vagy össze lesz állítva egyedileg! Ezt döntsd el TE!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Megköszönöm a segítséget. Kb 550-600 amit rászánnék video kártya esetén minimum 2060 nvdia
0
0
0
0
zsolo avatar
@szeszi333: Szerintem most talán ez az előre össze rakott gép érné meg a legjobban, ha külön össze rakott gép lenne, akkor csak a VGA 250k...de várd meg hátha még más is ír, vagy jobb tanácsot adna...

pl: [LINK]
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Összeraktunk mi is egyet
Túllépve a keretet, de ha szted ez jó akkor még belefér
https://www.pcx.hu/geposszerako
0
0
0
0
zsolo avatar
@szeszi333: Itt nincs semmi...
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Basszus tényleg, nem engedi azt a linket elküldeni csak az összerakó jön be. :D

Valahova teszek fel képeket s megmutatom

Esetleg ez a link elérhető?: https://www.pcx.hu/geposszerako/?action=prodConfig&getConfig=1&haz=648574&tapegyseg=942852&processzor=678103&alaplap=247183&memo=909664&vga=62747&ssd=411332&vinyo=281353&cpu_huto=730356&huto=150098&cd=&oprendszer=&geposszeszereles=1&rendszertelepites=0&biosfrissites=0
0
0
0
0
zsolo avatar
@szeszi333: Ez így jónak tűnik,egy ssd-t mindeképpen tennék bele, lap helyett ezt tenném inkább [LINK]
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Miért jobb? (nagyon nem értek hozzá)
SSD lett belerakva egy 500as
0
0
0
0
zsolo avatar
@szeszi333: Jobb márka, jobb VRM hűtés, könnyebben átlátható bios!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Köszönöm a segítségedet. És szerinted felléphet az alábbi hardverekkel összeférhetetlenség? VAgy azt kiszűri az összerakó?
0
0
0
0
zsolo avatar
@szeszi333: Kompatibilis minden mindennel, ha ők rakják össze, ott kiderül úgy is minden! Aztán cserélik másra...de gondolom szólnak akkor, ha velük rakatod össze! De viszont most megnéztem, amit néztél házat abba nem fél bele a proci hűtőd, max 145mm fél be, a hűtőd meg 155mm, nézz másik házat inkább amibe befér!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: köszi a gyors segítséged, elküldtem nekik is egy véleményre, küldtek egy másik házat ők is hogy ez nem jó
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Abban még tudnál segíteni hogy rendszernek ssd-t raktam be, gondolom 500 gb elég a win 10nek.
Illetve merevlemezt 2tbt a játékoknak. Okozhat lassulást a merevlemezről indítás? Vagy ez nem jelentős?
0
0
0
0
zsolo avatar
@szeszi333: Hdd jóval lassabb mint az ssd, de egy 500gb-os elég játékoknak is azért a Windows mellett,SSD-re mehet a Windows,meg pár db játék is fér mellé,HDD is jó ezekre,de jóval lassabban tölt be, inkább csak adattárolasra jó, ezt neked kell eldönteni, hogy melyikre melyik...de ártani egyik sem fog!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Akkor most ugrott a majom a vízbe
Adom le a rendelést
500felett csak utalni tudok
Van e olyan PC bolt ahol megtudom venni utanvettel amit magam rákok ossze? Asszem most lettem csalódott 😵
0
0
0
0
zsolo avatar
@szeszi333: Pcx-en szerintem nyugodtan utalhatsz, teljesen megbízható! Velük rakasd inkább össze, mert ha valami nem működne, akkor nem kell vissza küldened,ami macerasabb, legalább akkor ott helyben kiderül, ezt már sok videóban elmondták!
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@szeszi333: Mai napig rengeteg játékom van hdd-n de töltési időn kívül nincs különbség teljesítményben. Teljesen jó játékokhoz egy hdd is.
0
0
0
0
no avatar
@Warlordcommander: Köszönöm :)
0
0
0
0
no avatar
@szeszi333: Meg jóval olcsóbb is a hdd mint az ssd. 2 tera ssd még mindig nagyon drága.
0
0
0
0
no avatar
@Kings Bounty fan: Sziasztok! Egy másik kérdés az internet csatlakozásra alkalmas aljzat amibe a kábelt tudom dugni az minden gépben van? :D
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
Apumnak kéne gép ő max internetezni használja meg póker meg fekete özvegy

8gb memória 256gb ssd elég bele
Természetesen videokártya nélkül
Ti mit ajánlanátok?
Nagyon max 100k lenne rá szánva
0
0
0
0
💬 5
visor261 avatar
@MC MaRcI: ha csak erre a 2 dologra kell én szerintem egy Pentium G6400 vagy athlon 3000g elég kell hogy legyen ,de netezés és netezés között is van különbség
1-2 weboldalra elég 2gb
5-10 4gb,
20+ weboldal van egyszerre megnyitva ahová már kell a 8+gb.

Intel olcsóbb ram
amd olcsóbb alaplap

attól függ honnan rendeled úgy változnak a felállások én ha random helyekről rendelném akkor intel, ha egy helyen összeállítva akkor amd.
Én is elgondolkoztam már egy beugró összeállításon de az már minimum 120k volt.

Én is úgy döbbentem rá hogy 4gb+3200u 10-20 oldalnál lefagy a gép annyira hogy van hogy újra kell indítani, mikor az 8gb+8320 már annyi olval van megnyitva hogy nem látom a füleken hogy mi-micsoda és vakon kattingatok hátha megvan amit keresek.
0
0
0
0
xCube avatar
@MC MaRcI: Én a helyedben keresnék egy használt irodai gépet. Legutóbb egy Fujitsu Esprimo D756/E90+ SFF modellt akasztottam le i3 6100 -zal, 8GB DDR4 RAM -mal és 256GB PCI-E SSD -vel. Windows 10 -zel is villámgyors, kompakt és még bővíthető is (i5 6400 -zal, plusz kisebb fogyasztású LP VGA -k is beleférnek a tápegység keretébe).
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@xCube: Lehet használtan lesz valami
0
0
0
0
Core2 avatar
@MC MaRcI: Épp a minap vettem a feleségemnek egy Lenovo ThinkCentre G910q ( i5 6500T, 16 GB DDR4, 256 GB nVMe SSD, Win 11 Pro) és csak ajánlani tudom, nagyon gyors, probléma mentes. Ez használtan 280 frank volt, olyan 250 euró, nem tudom forintba mennyi.
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@MC MaRcI: Szerintem egy laptoppal jobban járna.
1
0
0
0
visor261 avatar
MSI MAG B550 Tomahawk ba belemehet a 5600x bios frissítésnélkül? Illetve a 3000g? Illetve maga a lap jó? Valakinek van ilyen esetleg vagy tudja e hogy ki lehet e kapcsolni a fényeket rajta?

Új gép tervbe menne.
0
0
0
0
💬 6
zelcsi avatar
@visor261: Simán belemegy bios frissítés nélkül, és nagyon jó lap! :)
0
0
0
0
visor261 avatar
@zelcsi: Azt nem tudod hogy ki lehet-e kapcsolni a fényeket?
0
0
0
0
zsolo avatar
@visor261: Driveren keresztül biztos, hogy ki lehet!!
0
0
0
0
zelcsi avatar
@visor261: Sajnos nem!
0
0
0
0
bukta2 avatar
@visor261: Nekem ilyen deszkám van és kb semmit nem látok a fényéből... nagyon nagyon minimálisan pislákol valami a vga alatt kb 1 kis led lehet azt annyi... ezen nem aggódnék a helyedben :D maga a deszka hogy jó e? Én meg vagyok vele elégedve, 5600X?! Egy 5950X et is könnyedén elvisz a hátán.
0
0
0
0
visor261 avatar
@bukta2: Azóta parázok a világítós vackoktól hogy megvettem egy sbox egeret és világít mint a karácsonyfa, meg hallottam hogy valakinek megsütötte a ramot...

Köszönöm a segítséget.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok,a 15 éves fiamnak vennék gépet.Játékhoz kellene elsősorban,Forza Horizon 5.Amit kinézett:CPU: Intel 7600k

Mainboard: Strix Z270F

RAM: 16GB Kingston HyperX 3000MHz

GPU: Zotac Nvidia GTX 970

Case: NZXT H510i

SSD: Samsung 860 EVO

PSU: Corsair AX850

AiO: Corsair H80i GT
Valaki lefordítaná nekem??az lenne a kérdés,hogy ez az izé elvisszi-e a játékot?ha nem,akkor mit ajanlotok?Köszi
Ps:ha lehet kérlek titeket pontos adatokat adjatok meg,mert fogalmam sincs arról hogy mik azok amiket beírtam..😂köszi...egy anyuka
2
0
0
0
💬 9
JohnDoe89 avatar
@Justdan: Szia, szerintem ezeket most bajos lesz beszerezni, ha csak nem használtan tudod. Pc-t venni az alapoktól most vagy nagyon húzós vagy, nem lehet kapni amit az ember kinéz. Ha Forza5 az amit nagyon szeretne most akkor lehet jobban megérné venni neki egy xbox-ot. Személyes vélemény.
0
0
0
0
no avatar
@JohnDoe89: Ami adatokat beírtam,az egy használt gép adatai,szóval ő ezt nézte ki magának csak sajna fogalmam sincs,hogy mi merre...ez a gép jó lenne a játékhoz,meg jó-e egyaltalán??..Van már PS,Xbox nem lesz hozzá🙈...kösziii
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@Justdan: Nekem 7600k van gtx 1080 mellett,van,hogy a proci kiakad és mikrolagg lesz. Fölösleges a 3000mhz ram,elég a procinak 2400mhz is,nem profitál a több mhz-ből. Az ilyen egy ventis vízhűtöket meg hanyagolnám,főleg erre a procira. Nekem is volt rajta,de pár nap után tettem is vissza a toronyhűtőt,sokkal jobb hőfokokat produkál és csendesebben.
0
0
0
0
no avatar
@Justdan: Szia.

Egy tipp gép választáshoz, szempontok alapján:

CPU-t el kell dönteni. Hogy AMD vagy Intel. Speciel mindegyik jó, és mindegyiknek megvannak az erősségei, hátrányai a másikkal szemben.

Amit leírtál CPU-t hát szerintem erre már majdnem kevés lenne. Nem rossz CPU, de biztosan akarna majd mással is játszani a későbbiekben, és ennél már csak nagyobbak lennének a gépigények. Érdemes ezért hosszabb távra gondolkodni, akár pár évre is. Főleg most, hogy drágák a PC-k használtan és újonnan egyaránt.

Egyébként úgy olvastam, hogy ez a CPU szeret melegedni. Érdemes hozzá rendes hűtőt is vásárolni, és nem a gyárit használni.

A 16GB RAM jó, és ha lehet, akkor már DDR4-eset válasszatok.

SSD-n érdemes már futtatni (bootolni) a rendszert, tehát a Windowst. Ha engedi a keret, akkor érdemes SSD-vel bővíteni (manapság legalább 1TB méret, de ha lehet inkább 2TB) a tárhelyet tovább, mert lényegesen gyorsabban töltődnek be a játékok és indulnak is el egyaránt. Ha ez már meghaladja a keretet, akkor igazából a HDD is megfelel még bőven. (Picit lassabb, de nem rossz. A legtöbben így nyomjuk mi is. :D Példa: Ma vettem én is egy Western Digital 2TB-os HDD-t. Igaz, 26e Ft volt, de ez elég lesz egy darabig. Akár hosszú távon is.) Azért írtam a 2TB-ot, mert manapság lassan már az 1TB is kevés lesz.

SSD-nek egyébként egy 240, vagy 480GB-os is megteszi, amiről fut a rendszer, és a programok. Nem érdemes (legalábbis nem szoktuk) ugyanarra a lemezre telepíteni a játékokat, mint amiről a rendszer is fut.

Tápegység legalább 600-650W teljesítményű. (Nekem mondjuk 700W van, de nem használom ki. Viszont nem baj, ha van tartalék.)

A GTX 970 még a mai napig nem számít rossz kártyának, viszont egy 2014-es játékot is nagyon alacsony grafikai beállításokkal képes futtatni. Nem mindet, de akad pár játék. Én inkább már a GTX 10xx-es szériákat nézném. Például a GTX 1050 4GB-os kártya.

Az alaplap sem mindegy, hogy milyen. Lehet-e a későbbiekben újabb generációs CPU-ra vagy RAM-ra vagy VGA-ra bővíteni, vagy majd az egész gépet cserélni kell.

Használtan, vagy újonnan szeretnétek gépet venni? Ez sem mindegy. Rengeteg eladó Gamer PC van amúgy minden platformon. (Jófogás, Facebook Marketplace, Hardverapró)

Mennyi pénzt szánsz rá? Rengeteget lehetne írni setupot, hogy mi és melyik lenne a legoptimálisabb a fiadnak, de sokkal könnyebb, ha tudjuk a keretet, és abból tudunk válogatni, esetleg összerakni egy gépet nektek. :) Ha gondolod, privátban is írhatsz, vagy itt is. Segítek nagyon szívesen.
0
1
0
0
xCube avatar
@Skin982020:
Nem érdemes (legalábbis nem szoktuk) ugyanarra a lemezre telepíteni a játékokat, mint amiről a rendszer is fut.


SSD -nél ez teljesen lényegtelen, nyugodtan lehet a rendszermeghajtóról játszani.

A GTX 970 még a mai napig nem számít rossz kártyának, viszont egy 2014-es játékot is nagyon alacsony grafikai beállításokkal képes futtatni. Nem mindet, de akad pár játék. Én inkább már a GTX 10xx-es szériákat nézném. Például a GTX 1050 4GB-os kártya.


A GTX 970 a mai címekben is jóval erősebb a GTX 1050 -nél. A GTX 1050 Ti -nél is jócskán. Ha már annál erősebb GTX, akkor GTX 16xx vagy 1070.

Használtan, vagy újonnan szeretnétek gépet venni? Ez sem mindegy. Rengeteg eladó Gamer PC van amúgy minden platformon. (Jófogás, Facebook Marketplace, Hardverapró)


Írja is, hogy használt. Nem akar PS mellé még egy XBox -ot is venni a srácnak, hanem egy olcsóbb használt PC -t, amin fut a Forza Horizon 5
0
0
0
0
szhusi avatar
@Skin982020: melyik az a 2014 játék ami kifog az gtx 970-n? 😂
0
0
0
0
no avatar
@szhusi: Hát ha moddolni is akarod a játékokat akár csak egy kicsit is... Akkor azt már megérzi ez a VGA is :D
0
0
0
0
xCube avatar
@Justdan: Szervusz!

Milyen használt patformon mehet a keresés? Van egy olyan érzésem, hogy nem magyarországról van szó.
0
0
0
0
no avatar
@xCube: Szia,Németország és ebay keleinenzeigen..amit ma talált a fiam ez lenne:
CPU : Intel i5 8400 6x3,8 Ghz

RAM : 16GB Gskill DDR4

Grafikkarte : MSI Gaming GTX 1060 6GB

Mainboard : ASUS Prime Z370 Gaming

SSD : Kingston 240GB

HDD : 4 TB

CPU Kühler : bequiet dark rock pro 4.

Ez jó?
A keret 500 euró környéke lenne,olyan gépet keresnék neki,amit tenyleg tud a későbbiekben bővíteni,de fogalmam sincs most,hogy mi lenne a normális anyafi keret.én még abban az időben nőttem fel,amikor még Mario volt😜,és egy komplett gép,nem egy havi fizu volt😂
Köszo a segítséget előre is..
PS:holnap mennék a gépért 😬
0
0
0
0
zelcsi avatar
Sziasztok! Olyan kéréssel fordulnék hozzátok hogy milyen okosórát vegyek (Női, Android-os) ajándékba ami a legjobban megéri! 40000 ft-ig! Előre is köszi mindenkinek! :)
0
0
0
0
💬 2
Gyrger72 avatar
@zelcsi: Szia! Egyet találtam ami talán megfelelő lehet.
[url]https://edigital.hu/okosora/amazfit-gts-2e-okosora-lilac-purple-p856855?utm_source=arukereso.hu&utm_medium=price-comparison&utm_term=856855[/url]

https://edigital.hu/okosora/amazfit-gts-2e-okosora-lilac-purple-p856855?utm_source=arukereso.hu&utm_medium=price-comparison&utm_term=856855
0
0
0
0
zelcsi avatar
@Gyrger72: Szia! Köszi! Pont ilyet rendeltem és ma jön meg ha minden igaz! :D
0
0
0
0
no avatar
Vannak itt olyanok akik gamer gépet akarnak összerakni, csak nem tudják milyet rakjanak össze? Eladásra kínálnám a gépem az eszközeim menüben levőt, csak nem tudom hol hirdessek...
0
0
0
0
💬 8
Win-xp-SP3 avatar
@mester1987: Hardverapro az a hely ahol érdemes eladni PC-t.
Első körben próbáld meg egyben feltenni, aztán ha nagyon nem akarják elvinni akkor hardverenként hirdesd meg.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@mester1987: FB Marketplace-t ajánlom. Az utóbbi években hiaba tettem fel apróra is 90% FB-n vitték el a terméket. Szerintem sokat romlott az oldal az évek alatt.
0
0
0
0
Win-xp-SP3 avatar
@Quadgame94: Aki Hardverapron nem tud eladni PC dolgokat, az vagy az árral lőtt mellé vagy rossz a hirdetés szövegezése.
Én mindent el tudtam ott adni, teljes gépeket, és bontottakat is.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Win-xp-SP3: Nem csak PC alktraszekről beszéltem. Telefon, tv, laptop stb. TV-met már 2 hete hírdettem, amikor feldobtam marketplace-re. 2 óra múlva már jöttek érte. Anyám zenbookját 1800 ember látta aprón és 3 ember írt :D, még fizettem is hogy előre sorolja a rendszer. Marketplace-n 10 ezerrel drágábban adtam el ;) SSD volt az utolsó amit ott adtam el az elmúlt 2 év során... a 160 ezres Philips 4K monitoromat is marketplacen adtam el. Az azelötti monitoromat is. Furcsa mert venni én onnan veszek (PS5, VGA, Galaxy Buds Pro), de eladni nekem már lassú és kevés. Pedig van jónéhány pozitív értékelésem...
0
0
0
0
Win-xp-SP3 avatar
@Quadgame94: Én soha nem fizettem hogy kiemelt hirdetésem legyen. Akinek kell úgy is rátalál a hirdetésre. A napi előresorolást meg mindig megcsináltam. FB csoportokat meg kerülöm nagy ívben.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Win-xp-SP3: Nekem is voltak fentartásaim FB-on emberekkel szemben, de latszik h ki a normalis és ki nem. Párom OnePlus 7T telóját is ott adtuk el. Neked nincs összehasonlítási alapod, de hidd el marketplace-en hamarabb mennek el a dolgok.
0
0
0
0
Win-xp-SP3 avatar
@Quadgame94:
Neked nincs összehasonlítási alapod, de hidd el marketplace-en hamarabb mennek el a dolgok


Akkor jó üzletelést a továbbiakban, én biztosan nem fogok FB-n semmit hirdetni!
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Win-xp-SP3: Köszi! Ahogy gondolod.
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
Na meg lett az új vas, köszi mindenkinek aki segített. :)
1
0
0
0
💬 2
bukta2 avatar
@JohnDoe89: Gratula! Aztán használd sokat! :D
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@bukta2: Köszi, meglesz. 🕹😅
0
0
0
0
kenyerlangoss avatar
Sziasztok! Sok idő kihagyása után újra fel szeretném lángoltatni a régi kis hobbimat a játékok után, ehhez szeretnék tanácsot kérni számítógép újítás terén. Van egy régi PC-m aminek az adatai: FX6350, Gigabyte ga970ads3p alaplap, 8gb ddr3 ram, r7 250 1gb vga. Ezzel érdemes-e foglalkozni, újítani? Sok pénzt nem szánnék rá, akár használt dolgokkal is fejleszteném. Köszi a segítséget!!!
0
0
0
0
💬 3
zsolo avatar
@kenyerlangoss: Fejleszteni kéne, de egy új gép lenne a legjobb, nyílván attól is függ milyen játékokkal akarsz játszani, és milyen grafika ami neked megfelel, de amit biztos cserélni kéne már az a proci+videókártya, + még 8GB ram sem ártana! Én inkább új vagy valami jobb használt gépet ajánlanék! Írj egy max összeget amit rá tudnál szánni!
0
0
0
0
kenyerlangoss avatar
@zsolo: A most újonnan megjelenő játékok lenne a cél. Közepes grafika bőven elég fullhd beállítás mellett. Max olyan 100-150 ezer a keretem rá.
0
0
0
0
zsolo avatar
@kenyerlangoss: Akkor azt sajnos el kell felejtened ezzel a géppel! Új gépet annyiért nem kapsz amiben van értelmes videokártya is, úgy hogy akkor marad egy használt gép,150k-ert kapsz azt már!
1
0
0
0
sisko avatar
Sziasztok.
Lassacskán megérett a cserére a majd 10 éves konfigom,ezért szeretném kikérni a véleményeteket az alábbi összeállításomról(sajnos végesek a lehetőségeim,szóval kénytelen vagyok nagyon spórolósra venni a dolgot)
proci I5 10600K
alaplap MSI MPG Z490 GAMING PLUS
ház COOLERMASTER Force 500
procihűtő COOLERMASTER Hyper 212 EVO V2
táp CHIEFTEC Element ELP-600S 600W
ram CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3200MHz CL16 KIT de más is szóba jöhet hasonló árfekvésben
ennyire futja most a keretem,a régi konfigból átkerül a 2 db SSD,illetve egyenlőre marad a régi vga is(GTX970)
Szerintetek ez így hasznáható,illetve mit cserélnétek?
Megj.:bár "K" procit választottam,de nem áll szándékomban tuningolni.
0
0
0
0
💬 8
Viktorinho avatar
@sisko: Szerintem az a procihűtő kevés lesz. Tápot is vennék jobbat ha lehet. Ha nem feltétlen kell a K-s proci akkor valamivel olcsóvv a sima verzió,több marad tápra vagy hűtüre.
0
0
0
0
zsolo avatar
@sisko: Tápból jobbat, azon ne spórolj, meg jah a proci hűtőből is valami jobb kellene!

táp pl: FSP Hydro M PRO 600W tápegység, Cooler Master 550W MWE Gold MPY, Be quiet! 600W System Power 9

Vagy marad a mostani tápod még, amíg a GTX 970 van a gépben! Ha majd veszel jobb kártyát, veszel akkor mondjuk új tápot is!

hűtő pl: Be quiet! Pure Rock 2
0
0
0
0
sisko avatar
@zsolo: Köszi szépen a tanácsod,már évek óta nem figyelem,mi számít manapság jónak.Akkor a hűtő a Be quiet Pure rock lesz,a táp pedig az FSP Hydro.Esetleg valami szellős fekete házat tudsz mondani,vagy maradhat,amit választottam?
0
0
0
0
zsolo avatar
@sisko: Házon is változtatnék, sztem az nem a legjobban szellőzik! Árban próbáltam a körül nézni amit néztél, nekem ilyen van, és csak egy kicsivel drágább, de tágas és jól szellőzik!
Előre tudsz bele tenni még 2db 140-es ventit, fentre is 2db 120-as elfér! Ebben elfér az említett proci hűtő is!

[LINK]

A képen a ház csalóka, mert elöl csak 1 venti van ami nem ledes! Ha ez a ház nem tetszik, akkor olyat nézz aminek az eleje rácsos, mint ennek is, jól tudja szívni a levegőt! Esetleg még várj hátha van aki jobbat tudna ajánlani! Vagy írj egy max összeget amit gépre szánsz, és rakunk neked össze, aztán eldöntöd tetszik e vagy sem!
0
0
0
0
sisko avatar
@zsolo: Ami a házat illeti,nekem nem jó,ha fent vannak gombok-csatik,és hát a teljes első rács sem igazán jön be sajna,és igen,a procihűtő sok házat kizár....és összeg? hát ez a max,amit eddig összeszedtem,és tudom,hogy ezeknél olcsóbb cuccokból nem szabad ilyen gépe tössszerakni,szóval kb ez van,persze pár ezer Ft+/- már nem számít.
0
0
0
0
zsolo avatar
@sisko: Pedig azok a jól szellőző házak inkább!
0
0
0
0
sisko avatar
@zsolo: Ezt elismerem,és az is igaz,hogy a mostani házam is elég forrófejű,és még egy normális procihűtő sem fért bele(cooler master elite knight),de azért én mégis inkább ilyenekben gondolkodnék:Sharkoon 4044951026852 VG7-W Blue vagy Zalman Z1 NEO páldául.
0
0
0
0
zsolo avatar
@sisko: Ezek sem rosszak, sharkoon jobbnak tűnik akkor inkább azt,proci hűtő is kényelmesen elfér benne,nem tudom mennyi venti van benne gyárilag, ha kevesebb van azért tegyél bele még pluszban!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok
Vélemény kéne! a régi gépemet kukázom már 1000 éves. Játékra használnám de nem napi 20 órában

Alaplap:ASUS TUF GAMING B550 PLUS
Proci:AMD RYZEN 7 3800X vízhütésme van hozzá
Ram: 32 Gb Corsair Vengeance LPX 16Go 4x8Go DDR4 3200MHz
Vga:egyenlőre marada régi MSI GTX 1050 TI

Tápot nem tudom milyen legyen jelenleg egy Cooler Master G650M 80Plus Broze van de szerintem ha majd lesz új VGA akkor már kevés lesz. Tanács?
0
0
0
0
💬 7
Quadgame94 avatar
@muffra: Én B550 Tomahawkot vennék, 3800X felesleges, itt a 3700X ami sokkal olcsóbb. Bár akkor már 5600X, főleg ha játekra lesz használva. A 1050 Ti-t eladnám és vennék egy rendes kártyát még ha drágák is. Egy 4 GB-os RX 580 is majdnem 40%-al gyorsabb annál a kártyánál. Hazsnáltan 100 alatt kapsz is.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Köszi à jó tanàcsot!
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Végül is ez lesz:
Alaplap:ASUS TUF GAMING B550M-PLUS Micro ATX
CPU:AMD Ryzen 5 5600X
RAM:32GB
VGA:MSI GeForce GTX 1070 Gaming X
SSD: Samsung 980 EVO TB
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@muffra: Király! Jó összeállítás.
0
0
0
0
zsolo avatar
@muffra: Lap miatt kár...a többi az oké!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Mit ajànlanàl helyette?
0
0
0
0
zsolo avatar
@muffra: Amit Quadgame94 ajánlott! MSI B550 Tomahawk
0
0
0
0
no avatar
Üdv. Szeretnék egy új gépbe berúházni viszont nem tudom hogy ezek elléggé kompatibilisek e egymással:
-Alaplap: MSI B450 TOMAHAWK MAX
-Processzor: AMD Ryzen 5 5600X 3.70GHz
-Memória: G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3200MHz
-Merevlemez: SEAGATE BarraCuda 2TB 3.5" 7200rpm
-SSD: KINGSTON 240GB A400 SATA 3 2.5"
-Ház:BE QUIET! Pure Base 500DX ablakos fehér
-Tápegység: CORSAIR RMx Series RM750x 750W 2018 Edition fekete
-VideóK. nem kell, mert azt most vetten nem olyan rég, az egy 5600 XT lenne. Viszont nem tudom hogy beleférne e a házba.
-Illetve egy ilyen P. hűtőt raknék beleNoctua NH-D15, viszont ezt sem tudom hogy beleférne-e.
Minden segítséget megköszönök :) <3
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@Needfor940: Ha az SSD-t op rendszernek szanod, akkor felejsd el.. nincs benne dram cache..

A tap helyet tudsz sporolni:

Seasonic FOCUS PLUS 650W Gold Modular

szerk gephaz ez sokkal jobb.

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@ELERY: Illetve van egy másik megoldás is.
Van egy i7 8700K procim amire sajnos anno szar hűtőt raktak rá, így folyamatosan 100 C megy a cpu-m, erre tudnám rákani a NH-D15 hűtőt, de nem tudom hogy mekkora kár keletlezet így benne. Ezért váltottam volna másik konfigra, hogy a "sérült" dolgokat lecseréljem. A mostani konfigom ez:
-ASRock Z370M Pro4
-I7 8700K
16G ram
MerevL:. 1Tb
SSD: 9% van már, szóval az tuti :D
Tápegys.: Njoy Wooden 80 750
0
0
0
0
no avatar
@Needfor940: Amugy ha ez meglevo akkor ezt ajanlom, szerintem azert megy 100C-n, amit te irtal hogy gyenge a hutes. Es nincs normalisan be hangolva a proci, ahogy nezem ezek a procik 4700 Mhz-ig tudnak boostolni..

De elotte, ajanlom hogy a lapot csereld ki valami komolyabbra, olyanra amivel tudod majd huzni a procit is.. Valami komolyabb Asus ATX alap..
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Needfor940: ELERY véleményét erősítve szintén azt ajánlanám, amit ő! Bár azt hozzátenném, hogy elvileg még csak BIOS téren a B450-es lapok Beta állapotban vannak az 5000-es procikkal...persze működnek!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Kérdésem a következő:
Ezt a gépet néztem ki magamnak:
Intel Core I5-4570
Gtx 550 ti 1 gb
8gb ram (bővítem 16gb-ra)
500gb hdd (rakok bele még egy 250gb-osat.
Windows 10 home
Megérné e?
47500Ft
Amire használnám:
Fortnite, ets2, omsi2, sims4,gta 5
0
0
0
0
💬 10
odinx avatar
@Anonymous570: [LINK]

Inkább, akkor már ez. 16gb memória. 4 mag 8 szál.
0
0
0
0
no avatar
@odinx: 50.000Ft a keret rá.
0
0
0
0
odinx avatar
@Anonymous570: Érdekes. Alul még azt írtad, hogy 60.000 Ft, de mindegy, akkor.
0
0
0
0
no avatar
@odinx: 52.000Ft fizetést kapok diákmunkaért.
60.000Ft lenne a keret, de mivel csak ennyit kapok, muszáj volt olcsóbbat nézni.
0
0
0
0
odinx avatar
@Anonymous570: Értem. Hát ez elég lehetetlen küldetés, ekkora kerettel. Ez az utolsó ötletem. A videókártya nem a legerősebb, de proci 4 mag 8 szál.

[LINK]
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Anonymous570: 50-ből nehéz lesz olyan gépet venni még használtan is ami neked megfelelne. Konkrétan az ETS2-t ismerem. Maga a 4570 még elég lehet neki illetve a 8 GB memória is, de szerintem a VGA szűk lesz hozzá, ha normális grafikán akarod játszani.

Az igazság az hogy pár perc erejéig szétnéztem a hardveraprón a komplett PC-knél. 50-ből kijöhet egy jobb CPU-val és 8/16 GB memóriával, de VGA vagy egyáltalán nincs, vagy nem sokkal erősebb mint a a CPU-integrált IGP. Amikben van értelmes VGA is az meg már inkább 80 körül kezdődik. Ezen árak magasságát nagyban a VGA ár elszabadulása hozza, de azon kívül másnak is emelkedett az ára, és ez kihat a használt piacra is nem kicsit.
0
0
0
0
no avatar
@Anonymous570: Jobban teszed ha gyűjtesz még hozzá még legalább ennyit, ott már nagyjából fogsz kapni viszonylag értelmes kártyával szerelt gépeket.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Értem.
Nos, tanulni kellene legfőképpen, ezért választottam ezt.
Ez éven érettségizek, és kell egy gép a tanuláshoz.
Játszani nagyon ritkán fogok rajta.
De akkor csak fortnite, és omsi.
0
0
0
0
no avatar
@Anonymous570: Ha elsősorban tanuláshoz kellene akkor lényegében elegendő a fenti kiválasztott gép is, a fenti címeket mindegyikét viszont nem lesz képes kiszolgálni a fenti 550Ti, videó alapján a Fortnite viszonylag élvezhetően fut medium beállítások mellett, az Omsi-t nem tudom.
Nézz szét YouTube-on a GTX 550Ti-al hogy az általad említett játékokban milyen teljesítményre számíthatsz.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Szét néztem. Fortnite performance módban alacsonyon 132fps átlag
De igen, kb csak tanulni fogok rajta.
0
0
0
0
no avatar
Kérdésem a következő:
(Láttam valaki Spamelte a ezen hogy fut kérdéseket ezzel a géppel kapcsolatban, de azóta törölte magát ha jól értelmeztem)
Ez jó vétel lehet?
CPU: Intel Core I5-2400
GPU: AMD Radeon R7 350X 4 Gb
Ram: 8 Gb DDR3
Os: Windows 10 Pro 64 bit
HDD: 500 Gb
Valaki láttam kérdezgetett erről a gépről, csak nem emlékszem már a nevére. Na de mind 1. szerintetek ez a gép 59.990Ft-ért megéri?
Legfőképpen Fortnite-ra GTA V-re és Sims 4-re használnám! :)
Vagy tanácsokat is elfogadok, 60 ezer forint környéki pc-kre.
(Ennyi a limit rá, nekem nem lehet 500-600.000Ft-os gépem..:()
0
0
0
0
💬 7
MC MaRcI avatar
@Anonymous570: Vga 8k
Proci 10k
Ram. 10k
Többi is akk ossz vissz 20k kB
Tehát ház táp Alaplap
50k-55k-re letudod alkudni vigyed

De max minimum beállításokkal tudod játszani az általad említett játékokat
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Anonymous570: Ebben az árkategóriában érdemben jobbat nem lehet kihozni, csak ha összeválogatsz magadnak külön minden használt alkatrészt, az meg necces, hogy fogsz e találni, főleg 8-10 éves hardvereket. Ha van rá próbagarancia, akkor vigyed.
0
0
0
0
odinx avatar
@Anonymous570: Szia!

Ehhez esetleg mit szólsz? Picivel jobb a videókártya.

[LINK]

😀
0
0
0
0
no avatar
@odinx: Az a baj hogy Augusztus végén tudnák csak venni, es addigra meg már lejárna a hirdetés..
Plusz még kihagytam azt is, hogy a FH4-et is tudja vinni legalacsonyabb beállításokon.
De ha nem viszi az sem baj, nem nagyon akarok forzázni...
0
0
0
0
odinx avatar
@Anonymous570: Esetleg opció nálad a konzol, mert ebben az ársávban simán kijönne egy PS3 vagy akár PS4 is.???
0
0
0
0
no avatar
@Anonymous570: i7-2600K, 8GB RAM, GTX 660 55 000 Ft
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Már fel vettem az eladóval a kapcsolatot, de sajnos nem ír vissza.
Az ár amúgy irányár a gépnél..
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
Kérdésem a következő
Ha Pl van ismerősöm németbe vagy
Ausztriában
Ott jobban megérné alkatrészeket vásárolni?
Most ne a mostani kautikus helyzetet nézzük hanem egy átlag évet
Tehát Magyarországon tesznek rá +adoba annyit
Hogy akár még kiutazni is megérje mondjuk egy komolyabb gép vásárlás?
0
0
0
0
💬 2
AMDMonsteR avatar
@MC MaRcI: Adó miatt esetleg, de marginális, hiszen nem tudod magánszemélyként egyszerűen dobozolva behozni, esetleg kicsomagolva, kibontva, különben megvámolnak érte.

Amúgy cégesen lehet onnan rendelni, és akkor forgalmi és kereskedelmi adók nélkül, de ehhez vállalkozói kell.

Ezek az olcsósító movementek amiket érdemes figyelembe venni.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@MC MaRcI: Nem mindig, jó utána kell járni...

Azt hiszem 3 éve akartam plusz memóriát venni a régi gépembe (második 2x8 GB pakkot) méghozzá Franciaországból az ott élő családtagon keresztül. Akkoriban jó drága volt az a kit ami kellett nekem.
Azonban mégis itthon vettem, mert kiszámolva lényegesebben drágább lett volna kintről beszereztetni (legalább 6 boltot néztem meg akkor).
Ja és a haza hozatal, küldés is ott van még mint húzós tényező.

Szóval jól nézzél utána és mérlegelj.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
250ezer forintból
Ti most mit raknatok össze videokártya nélkül?
Proci
Alaplap
Memória
Tápegység
Ssd

Cél az időtállóság
0
0
0
0
💬 3
SuperPuma avatar
@MC MaRcI: Nappali bútort leginkább.
Komolyra fordítva én most nagyon nem vennék semmi ilyesmit. Drágább, mint amennyit ér. Értem én, hogy játszira, meg sokféle munkához kell a kakaó, de alapesetben meg baromira felesleges.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@SuperPuma: Huh de fájnak az ilyen poénok
0
0
0
0
odinx avatar
@MC MaRcI: Szia!

ASRock B460 Steel Legend alaplap
16GB 3200MHz DDR4 RAM Crucial Ballistix Black (2x8GB) (BL2K8G32C16U4B)
1TB Crucial SSD 2.5' SATA III BX500 meghajtó (CT1000BX500SSD1)
Intel Core i7-10700 2.9GHz Socket 1200 dobozos (BX8070110700)
Be Quiet! Pure Power 11 600W tápegység (BN294)

Aqua összesen: 244.270 Ft
😀
0
0
0
0
Booker avatar
üdv!
Gépfejlesztésbe vágtam a fejszém, jelenlegi pc-m kezd elavulni. ezeket néztem ki:
LAP: ASUS ROG STRIX B460-F GAMING
CPU: Intel Core i5-10400F 6-Core 2.9GHz LGA1200
Hűtő: be quiet! Dark Rock 4 (BK021)
RAM: Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz HX432C16PB3K2/16
GPU: MSI GeForce GTX 1660 6GB GDDR6 192bit (GTX 1660 SUPER GAMING X)
PSU: Seasonic FOCUS GX-650W Gold (Focus GX-650)

Kérdésem hogy ez így jó e, mi a kivetnivaló, mit mire cseréljek le? köszönöm előre is
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@Booker: Szia,

Az egyedüli kivetnivaló a lap, ilyen áron már inkább az MSI Z490-A PRO-t vedd, nem mellesleg csak az utóbbi képes kezelni azt a RAM sebességet amit kinéztél a rendszerhez. A többi az korrekt, gondolom a tárolókat pedig áthelyezed a korábbi gépedből amiért nincsenek megemlítve.
0
0
0
0
Booker avatar
@LordSzalko: Igen, tárolók, ODD, gépház ezek maradnak, bár az is lehetséges hogy egy következő vásárlásnál
lesz GPU csere, a többiit egyszerre veszem
Megnéztem az msi lapot amit ajánlottál, jó kis lap
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Booker: Videokártyával valóban érdemes kicsit várni.
0
0
0
0
Booker avatar
@SuperPuma: várok vele, addig elvegetálok a 1050 TI-al😆
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
Üdv!

Szembe jött egy ilyen használt, garanciás alkatrészekből álló konfig, VGA nélkül:

Alaplap: Gigabyte B450M SH2 v1.0, legújabb BIOS-al
CPU: AMD Ryzen 5 3600XT 3.8/4.5GHz Socket AM4, 6mag/12szál, 32MB cache, 95W
CPU Hűtő: SilentiumPC CPU Fortis 3 EVO ARGB HE1425/ csendes/ 140mm fan/
RAM: Corsair VENGEANCE RGB PRO, DDR4 16GB(2x8GB) 3600MHz CL18, 1.35V RGB
TÁP: Fortron HYPER 80+ PRO 700W
HÁZ: Genesis IRID 503 ARGB NPC-1559 @ 4 ventillátorral RGB
SSD: Samsung 970 EVO Plus, NVMe M.2 @ 250GB @ olvasás/írás-3.500/3.200MB/s; aktivált Win10 Pro-val,
HDD: Western Digital WD Red 2TB Sata3

Ár: 169.900,- HUF

Csak számomra tűnik túl jó vételnek?
0
0
0
0
💬 6
no avatar
@The_Teacher_Man: Igazából jó vételnek számít garanciálisan, már maga a MOBO, CPU, RAM és hűtő kiteszi az árát újonnan, többit ha úgy veszed ajándék.
0
0
0
0
carl18x avatar
@The_Teacher_Man: Egész jó árban van ez, ha hosszú távon tervezel érdemes lehet rá beruházni 😀
A mostani géped eladhatód, és potlasz hozzá.
Egy FX 8350 után igen nagy előrelépés volna, szóval utána már csak kártya kell mell.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@carl18x: Csak az a baj, hogy a mostani gépem kb. a kutyának sem kell. Nem úgy látom, hogy lenne kereslet a régi pc-kre, pláne egyben.
Bontani nem akarom, macera, idő stb...
A VGA-t mindenképp megtartanám, szóval mégkevesebb az esélye a sikeres eladásnak. 😕
Még alszok rá pár hetet. Talán addigra olcsóbb lesz...😎
0
0
0
0
carl18x avatar
@The_Teacher_Man: Azért még értelmes áron el lehet paszolni a régi konfigokat is. Én az i5-3470-et Z68 deszkával és 2X4 gb ddr3 rammal 35E forintért ment el.
0
0
0
0
carl18x avatar
@The_Teacher_Man: Egész jó árban van ez, ha hosszú távon tervezel érdemes lehet rá beruházni 😀
A mostani géped eladhatód, és potlasz hozzá.
Egy FX 8350 után igen nagy előrelépés volna, szóval utána már csak kártya kell mell.
0
0
0
0
GabZkp avatar
Sziasztok. Gépfejlesztésen gondolkoztam és szeretném lecserélni a mostani PC-met.

Jelenleg egy:
-I5-2500k 3,9 Ghz processzor
-Kingstone hyperx 2x4 GB DDR3 Ram van benne.
-Gigabyte RX590 8gb videókártya
-Gigabyte P67a-d3-b3 alaplap
-FSP Hyper M 600W tápegység
-240GB Kingstone SSD

Processzor alaplapot ramot és egy jó processzor hűtőt szeretnék cserélni.

Kb 150.000--160.000ig mennék el.
Videókártyát nem szeretnék cserélni majd csak később.

Milyen alkatrészeket ajánlotok? Igazából kinéztem párat azt megosztanám veletek.

Proci: https://www.arukereso.hu/processzor-c3139/intel/core-i5-10400f-6-core-2-9ghz-lga1200-p558582354/
Ram:https://www.arukereso.hu/memoria-modul-c3577/kingston/hyperx-fury-16gb-2x8gb-ddr4-2666mhz-hx426c16fb3k2-16-p494560284/#termek-leiras
Alaplap:https://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/gigabyte/b460-hd3-p570770112/?gclid=CjwKCAjwjbCDBhAwEiwAiudByxMnjDHF4eHlAuzkYqegywk68vM5COi1sTfmIdeew-QfsIkN09jRfBoCKRwQAvD_BwE
Proci hűtő: https://www.arukereso.hu/szamitogep-huto-c3094/be-quiet/dark-rock-pro-4-bk022-p406560561/#

Kell még valamit vennem ezek mellé?

Számítógépház: Cooler Master Elite.
0
0
0
0
💬 9
no avatar
@GabZkp: Teljesen okés, 10400F alá nem kell komolyabb, proci hűtő még több is mint kéne, de az sosem hátrány.

Házból melyik elite? Van pár darab belőle, csak a proci hűtő miatt kérdezem mert nagy darabnak számít. Lehet házat sem ártana cserélni.
0
0
0
0
GabZkp avatar
@LordSzalko: Igazából ez már 10 éves gépház szóval igen lehet ezt is cserélni kellene.
Tudsz ehhez ajánlani valami jó gépházat hogy minden belemenjen? Ne túl drágát ha lehet. Nekem nem kell világítós meg stb egy sima fekete átlagos is megteszi.
0
0
0
0
no avatar
@GabZkp: Ez ugyan ár/érték alapján jó háznak számít, viszont a jelenlegi hűtő nem menne bele. De neked a sima Dark Rock 4 is bőven megfelelne és az bele is fér ebbe a házba.
[list]SilentiumPC Signum SG1 TG[/list]
0
0
0
0
GabZkp avatar
@LordSzalko: https://www.arukereso.hu/szamitogep-huto-c3094/be-quiet/dark-rock-4-bk021-p406560559/

Akkor ez a hűtő is bőven megteszi?

Ezzel az alaplappal nem lesz gondom egy ideig ha véletlen jobb procit veszek majd később? 😀

Meg olyan kérdésem lenne hogy ennek a processzora húzható vagy magától feljebb megy az órajel ha játszok? Kicsit fura ez a 2.9 ghz mintha kevés lenne...
0
0
0
0
no avatar
@GabZkp: Ha később esetleg bele akarsz rakni egy 10900-at mondjuk akkor én valamivel komolyabb lapot vennék alá, legalább egy MSI B460 TOMAHAWK ajánlott lenne komolyabb processzor esetén.

A sima modellek nem húzhatóak, viszont mindegyik megemeli az órajelet terhelés esetén, ez a 10400 esetén 4,3GHz-ig terjed.

Igen, az a hűtő is tejesen jó hozzá.
0
0
0
0
GabZkp avatar
@LordSzalko: Értem!

Remélem a tápegység is bírni fogja.

Köszönöm szépen a segítséged!! 😀
0
0
0
0
no avatar
@GabZkp: Új kártyánál vagy procinál cserélj majd, addig teljesen jó lesz, nincs mit 😀
0
0
0
0
GabZkp avatar
@LordSzalko: Még annyit hogy a mostani gépembe is egy nagy toronyhűtő van.

http://shop.transcomp.hu/index.php?page=prod&id=28243 ( THERMALTAKE FRIO CLP0564D)

Ilyen.

Lehet hogy akkor gépház nem is kellene új hanem inkább akkor az a hűtő amit először belinkeltem a nagyobb. Vagy tévedek?
Mert ez is elég nagy hűtő ami most van benne dupla ventivel.
0
0
0
0
no avatar
@GabZkp: Később, komolyabb videokártya és processzor esetén, szerintem amúgy is szükség lenne az új szellősebb házra.

Ha jelenleg a fenti hűtő elfér benne, akkor a Dark Rock is elfér, azok még alacsonyabbak is.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
OFF
Hm... amikor még minden harmadik nap összekellett itt rakni egy gepet valakinek... ezek az árak azért a fórumokra is rossz hatással vannak...
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Életem első gamer gépét szeretném megvenni, ami heti 1-2 alkalommal lenne használva 3-4 órákat. Fontos, hogy hosszabb távra tervezek, olyat vennék, amivel 5-10 év múlva is el lehet szórakozni minden nagyobb fejjlesztés nélkül. Nem értek hozzá nagyon, magamnak nem tudnám összerkani. Tudom, mindenki azt írja, hogy gyári konfigot nem szabad venni, én mégis kinéztem ezt:
[LINK]

Egy haverommal megnéztük és összeraktunk egy ehhez hasonló gépet a PCX-en, az 486ezerre jött ki.

Kérdés: ilyen kihasználtságra megfelel ez a konfig? Egy RAM bővítés alap persze. Mit gondoltok? Milyen tanácsotok van?
0
0
0
0
💬 2
MentaStrike avatar
@banyu: Milyen játékra lenne először is használva? Ez egy mérvadó kérdés, mert különbözik az Indie és a AAA játékkategória gépigénye, mert ez a gép lehet 5-10 év múlva már az akkori AAA játékokat vagy LOW beállításon, vagy épp sehogy nem futtatja, nagyobb valószínűséggel a videokártya miatt.
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: Teljesen jogos kérdés. Igazából most is játszom újabb és 10 éves játékokkal is indie és AAA kategóriából is. A cél az lenne, hogy mondjuk 5-8 év múlva is tudjak egy mostani AAA-s játékkal vagy akár egy akkori AAA-s játékkal játszani egy elfogadható normál minőségben. Ha ehhez mondjuk 6 év múlva kellene esetleg venni egy új videókártyát, az teljesen oké, csak ne kelljen az egész cuccot lecserélni (emiatt is tetszik ez a konfig, mert a processzorral szerintem lehet tervezni).
0
0
0
0
KENI07 avatar
Sziasztok.Szerintetek melyik laptop gpu a jobb vagy inkább erösebb?RTX 3060 vagy RTX 2080 2080S Melyiket érné meg jobban?Nekem a teljesitmény a lényeg!!!Kőszi
0
0
0
0
💬 4
odinx avatar
@KENI07: Szia!

Szerintem RTX 2080 vagy Super, kb. egálban vannak.
0
0
0
0
KENI07 avatar
@odinx: Néztem tegnap egy R7 5800h + rtx 3080 al szerelt notit..Lehet hogy azt választom.Még kitalálom 😀
0
0
0
0
odinx avatar
@KENI07: Teljesen jó választás.
0
0
0
0
no avatar
@KENI07: Nagyban függ, hogy melyik hány wattra van korlátozva az adott laposban.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! A következő konfigot én( egy lelkes asztalos) álitottam össze! A GAMING semennyire nem szempont, sosem játszom.
Nem kell, hogy RGB legyen, dudáljon, villogjon stb., hatékony legyen 😀
Viszont amire kéne az a 3D modellezés(SketchUp > Renderelés > Photoshop)
Későbbi tuning, bővités illeve húzás lehetősége legyen benne és egy darabig nem szeretnék költeni rá!
Sajnos nem tudok arany és ökölszabályokat, egy pár napja kezdtem el olvasgatni a témában, hogy egyeltalán halvány fogalmam legyen.
Ezeken kivül természetesen a hétköznapi böngészés, letöltés, filmezés a cél de az sem Giga HD minőségben mert úgysincsen rá monitorom.
Nem tudom mi minek van a javára, mitől Gaming egy gép és mitől tervező. 😀
Nem is rizsázok többet, ez lenne kb az árkategória:

-i7 10700KF
-ASRock Z490 Phantom Gaming 4/ac
-16GB 3600MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury Black Series CL17 (2x8GB)
-Be Quiet! Pure Rock 2 Black (BK007)
-500GB Samsung 970 EVO Plus M.2 SSD
-cooler master v750 (ezt egy barátomtól kapom, szőr új 10000HUF)
-Cooler Master MasterBox MB511
-ASUS GTX1650 - TUF-GTX1650-O4GD6-P-GAMING

Nagyából ennyi részemről! 😃

Válaszaitokat előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 4
Quadgame94 avatar
@viktorGTR: Összességében nincs gond vele. A mai helyzetben nehéz jó árban lévő kártyát venni, mert az dobna nyílván rajta még. Azt gondolom, hogy 1660 jobb lenne mégis csak. Időt állóbb teljesítményt adna. A sima (nem Super) 1650 még a 4 éves RX 570-nél is lassabb.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Először is köszönöm szépen a válaszod, utánanézek a javasoltaknak!
A többi, mint hűtő(elég-e a teljesítmény ill. elfér az adott házban, márka), márka memóriánál, tápnál?
Feltételezem azért nem említetted mert jól van ez csak ha esetleg mégsem stimmel, valami apróság miatt akkor kezdődik a kellemetlen reklamációs huzavona és az idő meg csak tellik... 😃
Köszönöm, szép estét!
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@viktorGTR: A tápnál azert gondolom garancia nincs már és nem is mai darab lenne. Ha a pénzedből kitelik akkor érdemesebb lenne újat venned. Illetve a memóriánal CL16-ot időzítessel mégiscsak jobb lenne.
- Seasonic Core GC 650W 80+ Gold (28 ezer)
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: A táp az nem mai viszont bontatlan null kilóméteres és Gold, nem lett felhasználva és pihent egy polcon. 😀
Memóriánál az is volt a célom( CL16)! Lehet nem azt linkeltem be amit akartam.
A javasolt VGA az drágább kategória nyilvánvaló okokból( Jobb jelen piaci helyzet)!
Viszont a cél az "hosszú táv" .
Ezért fordulok segitségért, (amiért nagyon hálás vagyok)mert mire én egy ilyet kideritek, hogy az általam választott az egy 4 évesnél is gyengébb az egy élet meg egy nap 😀
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
Hali, nagyszülőknek kéne pc amin tudnak yt,fb és messengeren video chatelni. Egy ilyet néztem ki [LINK]
Egyedül a táp nem derül ki a leírásból, de még lehet hogy az is van benne.

Ha valaki tud jobbat vagy olcsóbbat nyitott vagyok.
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@nemvagyokitt: Igazából a teljes leírás elég szegényes, az alaplap sincs megemlítve, de ezeknél ez megszokott. Ettől függetlenül a célnak megfelelne szerintem.
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
@LordSzalko: Köszönöm a segítséget.

https://kepkuldes.com/images/51b3506e1b8480dc6606e207302a3b67.jpghttps://kepkuldes.com/images/80524376037896fd5155e7f43e241c39.jpghttps://kepkuldes.com/images/7de3d027cbdd799643ae93b757a83b9f.jpg

Kiszállítással eggyütt 30k volt. A yt megy 1080p-ben és nem fagyogat le netezés közben sem.
Azt leszámítva hogy a gépleírást ráragasztották a ventire ami egy olcsó minőségű papír ragasztóval amit kaparnom kellett, és hogy a papiron van valami windows de a gépen nem volt semmi.Spoiler!
bár nem is baj mert linux fog menni rajta
0
0
0
0
no avatar
@nemvagyokitt: Az a matrica elhelyezés valóban nem túl előnyös 😆
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok ! 3 hete vettem egy gépet az aqua-tól. (Nem akarok reklmáozni ) Úgy választottam ki az alkatrészeket, a boltban összeszertelték majd hazahoztam beüzemeltem. MInden hibátlanul működik. Viszont egy olyan gondom lenne hogy a gépházon van egy kis fehér szalag. Azt mondták az üzletben hogy ezt ne távolítsam el mert akkor érvényét veszti a garancia (???). Viszont azért időnként szeretném kitakaritani a gépet belülről. Valakinek valami ötlet ? Van ilyen hogy a garancia érvényét veszti ? Ez nincs leírva se a számlán, se a honlapon se.... Ettől függetlenül korrektek voltak, és készségesek magával a a bolttal meg vagyok elégedve de ezt a dolgot nagyon furcsállom. Köszi a segítséget előre is.
0
0
0
0
💬 8
Puffin avatar
@james007: Alkatrészenként van feltüntetve a garancia? Vagy komplett gépre?
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Alkatrészenként van a számlán mert ugy vettem és utána rakatttam össze. Ramra 5 év, SSD 5 év stb stb.
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
@james007: Szerintem ez nettó hülyeség a részükről, ilyet nem csinálhatnak. Az, hogy összerakják a gépet semmit nem jelent, nem előre összerakott gépet vettél. De még ha azt vettél is volna, még sosem hallottam ilyenről, hogy ennyiért ugrana a garancia. Aqua-val egyébként még nekem sem volt gondom, sőt úgy hittem hogy teljesen normálisak, de nem tudom hogy ez honnan jött tőlük.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@james007: Ez esetben amit mondtak:
Azt mondták az üzletben hogy ezt ne távolítsam el mert akkor érvényét veszti a garancia
még furcsább.

Én csak azt tudom mondni, hogy beszéld meg velük, mondván akkor most mire gondoltak.
Nekem a második gépemet rakták össze régen üzletben és ott ilyen nem volt mint amit te írtál...
0
0
0
0
Puffin avatar
@james007: Ha alkatrészekre vonatkozik a garancia akkor nyugodtan szedd le! Mivel nem egyben a gépre van, így ha valami beszarik akkor csak azt kell visszavinni. Nem mondhatják azt hogy ez így nem érvényes. Ha kompletten a gépre szólna csak a garanciajegy akkor lehetnek problémák belőle.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@james007: Ha minden egyes tétel még a gépház és egyéb dolgok is külön vannak számlázva, akkor nem vehetik el a garanciát ha szétszeded a gépet akár darabokra is. Én anno a 775 platformom egy részét darabokból raktam össze, tehát adott volt egy előre összerakott gép, de cseréltettem benne pár tételt, így nem egészen előre összerakott volt, de így is egyben számlázták, persze a cserélt alkatrészek árkülönbözete el volt számolva. Viszont gond nélkül szétkaphattam amikor akartam mert ugyan volt rajta garancia matrica, de úgy felragasztva a ház hátuljára, hogy az a sima fix helyre volt téve, így simán bontható volt a gép takarítás céljából.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@james007: Szia!
Ez netto fassság a részükről 😂 Vagy ha szívóznak, akkor vidd nekik vissza, jó takarítást kívánva. Te pedig egyél meg egy pizzát a sarkon. 😃
0
0
0
0
no avatar
@The_Teacher_Man: Minden tételesen szerepel a számlán külön minden alkatrészt. Velük is rakattam össze amikor elkészült elmentem érte. A kis fehér szalag ugy van rajta ba gépházon meg a hátulján hogy ugye nem tudom leszedni az oldal üveget.... De akkor köszi én is jól tudtam hogy a garancia nem vész el. Köszi srácok
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
250-300ezer forint környékén ki mit ajánlana most
Ami kell
Alaplap
Processzor + hűtő
Memoria
Tápegység
Ssd
Gépház
0
0
0
0
💬 5
Andor1997 avatar
@MC MaRcI: Hűha....mindenképp javasolnám, hogy a vírushelyzet mérséklődéséig várj a teljes gép összerakásával, az árak nincsenek jó helyzetben mindenhol, bár ahogy Lord Szalko is írja talán nálad ebben a keretben mindent bele lehet már szerencsére a GPU-n kívül gyömöszölni bár nyilván azért egy kis normalizálás mindenképp ráfér a piacra!
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: PC szegmensben a videokártyákon kívül minden teljesen jó árban mozog.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@LordSzalko: Na igen, végül is ha az ár által behatárolt körbe lövünk, akkor már valóban picit talán jobb a helyzet, de lehetne jobb is! 😃
0
0
0
0
no avatar
@MC MaRcI: [list]Intel Core i5-10400F + ARCTIC Freezer 34 eSports DUO
MSI Z490-A PRO
Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz
SilentiumPC Supremo FM2 750W
Kingston A2000 1TB
SilentiumPC Signum SG1V EVO TG ARGB[/list]
~240k

Kiegészítés: Spoiler!
Érdemben csak az SSD-vel tudnál faragni 15k-t az árból teljesítményvesztés nélkül, ha beéred fele ekkora tárhellyel. 10400F alá kell a Z-s lap és a 3200MHz-es RAM, hogy tudja hozni a 3600-as Ryzen szintjét, meg később pakolhatsz bele szükség esetén erősebb procit is mert el fogja bírni a lap. A konfighoz elég lenne bőven a 650W-os táp is, de mivel 2k a különbség, így ez jobban megéri. Ugyan így a gépház is jobban megéri a nem RGB variánssal szemben, mert gyárilag meg van pakolva ventivel, nem kell külön venned hozzá extra darabokat, ha viszont nem akarsz világítást akkor SilentiumPC Signum SG1 TG + ARCTIC P12 Value Pack jó alternatíva. Ha semmilyen kártyád nincs amit a gépbe tudnál rakni akkor sima 10400, viszont az dob az áron 10k-t.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@LordSzalko: Köszönöm szépen
0
0
0
0
V1VOnX avatar
Olyat, amit a botok nem vásárolnak fel 1 mp alatt ha emberi áron van 😂
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok mi a véleményetek erről a gépről? megéri az árát? ha igen meddig fognak kb futni rajta a játékok?
http://computerimperium.hu/images/Imperium_Maximus_PC.jpg
0
0
0
0
💬 9
zsolo avatar
@Damage: Ugye ezt csak viccből kérdezted? 2 milliós gép szerinted meddig elég? Fél év után kuka, elavult lesz!
0
0
0
0
no avatar
@Damage: Igazából maga amennyiért kínálják egyáltalán nem elrugaszkodott, mert te magad sem építed meg konkrétan ugyan ezt olcsóbban, csak ha cégesen veszed meg a dolgokat. Ettől függetlenül a benne lévő RAM egyáltalán nem számít jónak egy 5000-es Ryzen mellé, utóbbinak 4000MHz az ajánlott ahol jól érzi magát. Aztán az alaplap sem számít túl komolyan X570-es berkeken belül, játékra meg teljesen fölösleges a 3090 mert egy húzott 3080-al elérhető ugyan az a szint.

Ha játékra szeretnél gépet összerakni jóval kevesebb ráköltéssel is beéred.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Tudnál ajánlani is egy gépet?
0
0
0
0
no avatar
@Damage: Mennyi lenne a rá szánt keret?
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@LordSzalko: Hát ahogy az előző linkjét nézem, olyan 2 millió 😆
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: az ár nem számit csak ütős legyen és hosszú távú
0
0
0
0
no avatar
@Damage: [list]Processzor: Intel Core i9-10900F
Alaplap: MSI MAG Z490 TOMAHAWK
Memória: Kingston HyperX FURY 32GB (HX432C16FB3K2/32)
Tároló: Crucial MX500 2.5 2TB + Samsung 970 EVO Plus 1TB
Videokártya: ASUS GeForce TUF RTX 3080 vagy ASUS Radeon TUF RX 6900 XT
Tápegység: Seasonic PRIME PX-750W
Ház: Corsair 5000D
Hűtő: NZXT Kraken X73 + ARCTIC P12 PWM PST Value Pack x2
[/list]
Ha kell monitor is akkor LG 34GN850-B, AMD kártya esetén viszont elég az AOC CU34G2X is.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Ez így milyen árban mozog?
0
0
0
0
no avatar
@Damage: Mikor már elszántad magad a vásárlás mellett akkor nézz utána az áraknak, mert elég szépen változnak napról-napra.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! 😀
Gépvásárlás előtt állok, viszont egyáltalán nem értek hozzá, sajnos. Azt tudom, hogy a GPU árak brutálisan magasak, viszont nem tudok márciusig, vagy akár mégtovább várni. A keret 200k lenne, és ha muszáj néhány alkatrészt használtan is vennék. 1080p-s 60Hz-es TV-n játszok, így ennél több nem is kell, az újabb játékok esetében pedig akár a 30FPS-el is megelégednék. Nyáron lesz pénzem fejleszteni, egy komolyabb videókártyát majd akkor veszek bele, addig egy gyengébbel is megleszek. Fontos szempont hogy fejleszthető legyen, és az is hogy mivel nincs még saját keresetem, hanem összespórolt pénzből vásárolok, így nincs rá +20, 30 ezer forintom sem sajnos. Amikkel mindenféleképp játszanék: R6,GTAV,FIFA21, stb. Milyen setupot ajánlanátok a fentebb említettek mellett?
Előre is köszönöm! 😀
0
0
0
0
💬 16
zsolo avatar
@poirot012: VGA-val együtt 200k nagyon szűkös, legolcsóbb kártya a GTX1030 most, de az elég gyengus! Az lenne a legjobb megoldás ha várnál még, mint írtad nyárig, most nem éri meg új gépet venni! Használt gépet meg csak akkor érdemes ha van rá normális garancia! Ha nagyon muszáj akkor Hardveraprón nézz körül, rengeteg eladó használt gép van, de csak garisat vegyél, meg olyat eladótól akinek pozitív értékelései vannak!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: És ha megvenném bele a 1030-at, és nyáron lecserélném? Vagy ha úgy van, akkor veszek egy olyan procit amiben van integrált videókártya, és azzal elleszek nyárig, bár azzal ahogy olvasom esélytelen elfuttatni a fentebb írt játékokat, de sajnos tényleg nem tudok várni nyárig. Egyik ismerősöm mondta hogy ha lehet AMD configot építsek, az megoldható ekkora keretből? Ha nem, az Intel is tökéletes.
0
0
0
0
zsolo avatar
@poirot012: Integrált kártyával ezek a játékok sztem élvezhetetlenül futnának! GTX 1030-al jobban futna valamivel, ha neked megfelel a 30fps...! AMD procik most elég drágák, így azzal + a 1030-al nem fog kijönni a 200k! Inkább akkor most az Intel marad, jelenleg az jobban megéri az árak miatt!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: A VR fórumon ez van ajánlva 200ezerért, erről vélemény?:

Intel Core i3-10100F
GTX 1030
HyperX 16GB DDR4 2666
Arctic Freezer 34
SilentiumPC Signum SG1 SPC229
Seasonic Core GC Gold 500W/650W
Crucial BX500 2.5 240GB
Toshiba 1TB 64MB
MSI B460 PRO VDH

Ez így 205 ezer körül jön ki, és akkor nyáron jönne bele egy erősebb videókártya.
0
0
0
0
zsolo avatar
@poirot012: Jónak tűnik! Egy GTX 1660-al jó lesz, pl! Vagy akár egy Super vagy Ti...de nyárig még ki tudja, milyen új kártyák lesznek...csak olyan vegyél amit még a procid ki is tud hajtani!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Akkor ez lesz, és aztán jön egy 1660 nyáron ha addig nem lesz érdemi változás az én árkategóriámban. Nagyon köszönöm! 😀
0
0
0
0
zsolo avatar
@poirot012: Azt gond nélkül kihajtaná, de lehet a 1660Super vagy Ti is jó lenne mellé! Nem tudom mi a procinak a plafon VGA téren....

Jah tápból elég neki az 500W-os is! De az sem baj ha több..
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Azért néztem a 650eset mert az 3ezerrel drágább csak, és akkor később sem kell rajta agyalnom aztán egy ideig.
0
0
0
0
zsolo avatar
@poirot012: Jah úgy jogos! Az a Seasonic faja lesz!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Még annyi, hogy a hűtőhöz írják, hogy opcionális. Azt megvegyem bele, vagy a gyári cpu hűtő is elég lesz?
0
0
0
0
zsolo avatar
@poirot012: Ha neked belefér az árba akkor megvenném, jobb nem gyári hűtövel használni!
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@poirot012: Nem rossz. Kérdés: nyárig gyűjtessz még és ezt a kártyát eladod? Ha igen akkor úgy jó lesz. A mostani helyzet a te helyzetedet nem befolyásolja egyaltalán. Ennyiért 1.éve se vettél jobb gépet. 70 ezer legyen meg, azzal majd tudsz venni értékelhető kártyát nyárom. Legalább is reménykedj.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: 180 körül számolok, de most egy olyan konfigot néztem, hogy:

SilentiumPC SG1M TG SPC232
CoolerMaster Elite 500W V3
AMD Ryzen 5 2600
AsRock A320M Pro4-F
Corsair 2x8gb ddr4, 3000mhz
western digital 1tb 64mb hdd
plusz meg egy 480gigas ssd es egy cpu huto, ezt akciokkal ki tudnam hozni 170 korul, es hasznaltan vennek hozza egy RX570-et, es igy 210-bol meglenne a gepem. Szerintetek melyik valasztas lenne jobb?
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@poirot012: A320 lapot nem ajánlok ilyen processzorhoz. Jó sz előző builded, ahhoz vegyél 570-et.
0
0
0
0
zsolo avatar
@poirot012: Nyárig ha lejjebb mennek az árak tudsz venni majd jobb kártyát is!
0
0
0
0
odinx avatar
@poirot012: Ha eleve lesz B460-as lapod, akkor fölösleges Ryzen 2600-ban gondolkodni. Akkor érdemes 10400F-re beruházni.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok, a véleményeteket szeretném kérni az alábbi összeállításról:

Ház: Cooler Master H500P Mesh

Alaplap: MSI MAG B550 TOMAHAWK

Processzor: AMD Ryzen 7 3700X/3800X ?

Processzor hűtő: Be quiet! Dark Rock Pro 4

SSD: Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2

HDD: Seagate 4TB 256MB

Memória: G.Skill Trident Z RGB F4-3200C16D-32GTZR 2x16GB

Tápegység: SPC Supremo FM2 650w Gold ez elég lenne vagy inkább egy 750w-os? Előre is köszönöm!

Videokártya: GAINWARD GeForce RTX 3060 Ti Phoenix vagy Palit GeForce RTX 3060 Ti Gaming Pro 8G
0
0
0
0
💬 7
Puffin avatar
@Palladino: Teljesen jó! Elég a 650-es táp is.
0
0
0
0
zsolo avatar
@Palladino: Hát most nem éri meg gépet venni az árak miatt, de ha kell akkor kell!😃 Jó kis gép amúgy, elég neki az a 650-es táp, vagy esetleg ezek közül ha szimpatikusabb...

FSP Hydro G Pro 650W 80+ Gold
Seasonic Focus GX 650w gold

2 proci között minimális a különbség, csak az órajel...meg a fogyasztás,ha jól látom... elég a 3700X is sztem, igaz a 3800X meg pár ezerrel több csak!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Nyár elejére tervezem,hogy összerakom,addig havonta veszek mindig valamit,ami éppen jó áron van. Seasonic jobban tetszik,úgyhogy az lesz majd a táp.Mondjuk ezek minőségi tápok,gondolom nem lesz velük gond,hosszútávon sem. Egyedül a videokártyában vagyok még bizonytalan,hogy melyiket érdemesebb megvenni.
0
0
0
0
Puffin avatar
@Palladino: Nem erőltetném ez a "havonta veszek valamit" dolgot. Mivel ha nem tudod használni amíg nincs meg a komplett gép akkor csak a garancia idő megy. Inkább tedd félre a pénzt és majd egyben az egészet.
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Igazad van,erre nem is gondoltam,köszönöm! :-)
0
0
0
0
zsolo avatar
@Palladino: Seasonic az egyik legjobb táp, olyan helyen vedd ahol legalább van rá 5 év garancia, kártyából én az MSI Gaming X-et ajánlom(csendes, nagyon jó a hűtése)nekem az még sosem okozott csalódást, 3060 Ti-ból biztos van az is, de a kártyával még várj mindenképp mert horror árban vannak!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Rendben,megfogadom a tanácsotokat,nagyon köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
gtafun avatar
Majd én megmondom neked,ilyen gépet vegyél merazajóésfutrajtaagtá5:
0
0
0
0
💬 1
carl18x avatar
@gtafun: Ezt láttam én is! 😃 Jó kis project, mini pc! 😃
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok ! Öcsémnek néztem gépet, én se vagyok szakértő, ezért kérném itt a véleményeteket az alábbi konfigról:

Gigabyte B460 HD3 alaplap
Intel Core i5-10600K 4.1GHz Socket 1200
16GB 2666MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury Black CL16 (2x8GB
ASUS GEFROCE GTX 1060 DDR5 6 GB ( Ismerőstől venném áron alul azért ezt írtam egyelőre ez is megfelelne szerintem )
Cooler Master 600W MWE 600 WHITE tápegység (MPE-6001-ACABW-EU
AeroCool V3X Black Edition táp nélküli ház fekete (EN57417)
1TB Toshiba 3.5" P300 SATAIII winchester OEM (HDWD110UZSVA)
512GB Apacer 2.5" AS350 Panther SSD meghajtó (95.DB2E0.P100C)
0
0
0
0
💬 5
zsolo avatar
@james007: Nem rossz, tápon mindenképp váloztatnék egy jobb minőségüre!( pl,FSP Hydro PRO 600W,FSP 500W Hyper M) Háznak sem az igazi a szellőzése!Meg kellene egy proci hűtő is! SSD-ből ezt választanám inkább, Samsung 500GB 860 EVO!( ha satás kell) Többi szerintem rendben van!
0
0
0
0
no avatar
@james007: Tápon mindenképp változtatnék, a White besorolás minden csak nem bizalom gerjesztő, pláne ha idővel pakolsz bele egy combosabb videokártyát is. 30 ezer környékén már kapsz viszonylag korrekt Gold minősítésű tápokat én inkább azokból szemezgetnék. Ház tekintetében meg legalább egy SilentiumPC Signum SG1 TG el kéne. SSD-ből Samsung 860 EVO-t szívesebben ajánlanám, megbízhatóbb és gyakorlatilag nem drágább. Hogy kicsit faragjunk visszább is az árból, proci ügyileg vehetsz bele 10400F-et is, mert lényegében általános felhasználás mellett ugyan azt tudja mint az általad választott, csak 40 ezerrel olcsóbb.
0
0
0
0
no avatar
@LordSzalko: Okés köszi. Házat ugy kell néznem hogy a gtx beleférjen elvégre 30cm-es kártya 😆
0
0
0
0
carl18x avatar
@james007: Hát a processzort cserélném, egy Ryzen 5 3600 jobban megéri, és marad pénz egy jobb B550 deszkára.
A 10600K 90E forint, annyit nem ér meg 6 mag 12 szál.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@james007: 10600K teljesen felesleges abba az alaplapba. 10400F 40 ezerrel olcsóbb és marad pénz jobb kártyára.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Ave emberek. Egyik barátom megkért,hogy rakjak neki össze egy gépet. Ezeket válogattam össze. Ha valaki tud jobbat ne tartsa magában.

Ház : SilentiumPC Signum SG1V EVO TG ARGB
[LINK]

Alaplap : MSI MAG B550 TOMAHAWK
[LINK]

Processzor : AMD RYZEN 5 3600
[LINK]

Memória : Crucial 16GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Ballistix Black
[LINK]

Procihűtő : SilentiumPC Fortis 3 EVO ARGB (kérte,hogy világítson 😃 )
[LINK]

Vga-t tőlem venné meg a 1080-at mert nemnagyon van több keretje,tápja meg van valami 750w goldos még anno én rendeltem neki.
0
0
0
0
💬 10
carl18x avatar
@Viktorinho: Remek gép, nem tudok belekötni...Cpu cooler gyári? Azt mindenkép cserélném.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@carl18x: Van az is választva legalsó link. Memóriák alatt.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Viktorinho: ja azt nem olvastam, akkor remek gép lesz belőle! 😀
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@carl18x: Én meg veszek használtan egy 2080s-t a többit meg majd fejlesztem 😃
0
0
0
0
carl18x avatar
@Viktorinho: Hajrá akkor! 😀 Bár most elég elszáltak a hardver árak.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@carl18x: hát ez a fejlesztés marad nyár utánra,addig spórolok lassacskán,bízom benne,hogy addig az árak is lejjebb mennek.
0
0
0
0
zsolo avatar
@Viktorinho: Jó lesz, de egy SSD-t tennék bele azért, ha nincs neki! 😃
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@zsolo: Nemrég vett,igaz csak sata-s,de az van. 😃
0
0
0
0
zsolo avatar
@Viktorinho: Jah jó, jó az is! 😃
0
0
0
0
no avatar
@Viktorinho: Teljesen rendben van.
0
0
0
0
no avatar
Hali.
Sajnos már nagyon nem vagyok tisztába az informatika világával, mit mivel kéne összepárosítani és mi lenne jó. Nézegettem itt és máshol írt configokat és olcsób terméket jobbank írták és hasnolók, így kérdeznem hogy
Call of Duty: Warzone játékra FHD max vagy közeli beállításra milyen configot ajánlotok? 200+- lenne rá, így ha kijönne ujonan az lenne a legjobb, de ha csak használtan attól se zárkózok el.
Kész configot kérhetnék és egy írány elvet hogy milyen procitól és videókártyától kezdve nézegessek?
Olvastam hogy elég rossz most a piac. Érdemesebb lenne várnom 1-2 hónapot vagy erre a játékra most is kapnék 200 körül gépet?
Köszönöm előre is a segítséget.
0
0
0
0
💬 10
bukta2 avatar
@Yoda_Master: Hát, jelen helyzetben eléggé durvák a vga árak minden kategóriában, de szerencsédre full hd nál azért találni megfelelő kártyát értelmes áron, persze a hiány miatt most azért feljebb vannak az árak az átlagnál dehát szívás most a gépfejlesztés,ez van.

Én egy intel core i5 10400f-et mondanék,nagyon jó áron van szerintem,hozzá 16gb ram, azok is jó áron vannak mostanság, viszont én egy olcsóbb toronyhűtőt azért rávágnék, az sosem árt.
Vga nál meg hát na... nagyon körbe kell nézni,használtat kell nézni szerintem mert az új árak... huhú... kell keresni egy megbízható eladót akinek jók az értékelései, ha lehet akkor ki is próbálni és kilehet fogni jó kártyákat így sztem. gépház meghát tetszőleges, azokat neked kell nézni hogy melyik tetszik, az én gépházamat ajánlom ha nem vagy ilyen rgb őrült, sima egyszerű,mégis nagyszerű házikó, VGA-nál határ a *csillagos ég* 414mm-es vga-t is bele lehet vágni! Alaplapokba majd segítenek intelnél nem vagyok a deszkáknál képbe abszolút... még a nevükkel sem, tápegységnél az FSP HydroX szériával van tapasztalat, fsp-hibátlanul tette a dolgát éveken keresztül,csak ajánlani tudom! Jelenlegi seasonicról még semmit nem tudok, 2 napja van a gépbe (de ez már egy másik árkategória... 😃😉
Ssd/hdd én nagyon hdd-re már nem adnék, inkább egy 1tb-os ssd. Bár ha sok game van a gépen akkor talán egy hdd-is elférhet.
De ez a saját véleményem,lesznek itt okosabbak is nálam! 😃 szerintem processzorba nem lőnél mellé a 10400f el, vga hát nemtudom ez jelen helyzetben talán a legnehezebb...nagyon drágák most.
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Akkor eddig a proci megvan
Memonak Kingston HyperxFury 16GB ddr4 3200mhz néztem
Tápból hány wattosat nézzek 600 vagy 700?
Háznál külön élmény lenne olyat venni ami nem világít, villog, zenél...stb, de ott is 8000től csillagos ég a vége és soknál nem tudom mi a különbség.
Alaplapnál kell akkor majd valakitől még ajánlás.
1tb ssd nekem már sok 😆
Nekem tényleg csak a warzone-ra kell egy gép és semmi másra. Nem nagyon tervezem tovább fejleszteni se. Mostani gépem is már kb. 10éves ami nagyon jól kiszolgálta még régebben a CS 1.6os korszakomat. Ezért is kérek segítséget mert ott kb meg is szakadt a tudásom a perifériák terén. Most időm, kedvem és 200 köröli keretem is van újra éleszteni kicsit a gamer korszakomat.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Yoda_Master: Értem, hát mivel full hd a cél így combos vga-n nem kell gondolkodni, persze menjen szépen az a warzone de nem 1440p vagy 4k a cél és a fejlesztésre sem kell gondolni,ennek fényében ajánlanak majd neked a többiek valamit! 😉
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@Yoda_Master: Tápegység: Corsair TX750M / TX650M / TX550M. Középsőt javasolnám, mivel nem kell nagy, lesz helyed bővítésre is, ha meggondolnád magad, plusz félmoduláris, ami azt jelenti hogy a processzornak kellő 4+4 Pin és az alaplapba kellő 24 Pin már fixként jön ki, de a HDD/SSD és a Videokártyának már modulárisként jön ki, vagyis annyit kötsz be amennyit akarsz (Na meg amennyit a tápegység enged persze, plusz Gold minősítés, ami azért érdemleges dolog. Garanciaidőkre figyelj, már máshogy mennek nálunk a garanciaidők, és ezt egy-két kereskedő ki is használja!

Videokártyából meg: 1660 Super / Ti, 1070 Ti, 2060 Super, jobb minőségűeket, pl ASUS, MSI, stb (Colorful is jó, de az RGB átlagban)

i5 10400F + 1660 Ti videó:

i5 10400F + 1070 Ti videó:

i5 10400F + 2060 Super videó:


Alaplapból Gigabyte B460M-DS3H (microATX alaplap)
[LINK]

RAM: Legalább 2x8 GB, 2933MHz, például ez: [LINK]

Ház (Ezek mind ilyenek: "Háznál külön élmény lenne olyat venni ami nem világít, villog, zenél...stb"😉:
SilentiumPC Signum SG1 TG
[LINK]
NZXT H510
[LINK]
be quiet! Pure Base 500 / Window variáns (Nem a DX, az már RGB-vel szerelt):
[LINK]

Ami a gépházak közötti eltérések szoktak lenni, az légátáramlási rendszer. Mert hiába vannak jó ventilátoraid, ha a gépházad nem tud elég levegőt beengedni. Mindenképpen javaslok neked legalább 2 ventit előre, amekkorát enged a gépház, és hátra 1-et, meg a tetejére 1-2őt, amennyit enged a ház, mert azért hőt ad le a gép, és nem árt szellőztetni jól, ventilátorból vagy Noctua, vagy BeQuiet! vagy Arctic-ot. Processzorhűtőt is azért javaslom egy jobbra lecserélni, hálás lesz érte a processzorod.

Például: Arctic Freezer 34 eSports Duo.
[LINK]
0
0
0
0
bukta2 avatar
@MentaStrike: Egyet értek!
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: Helló. Először is köszönöm szépen a segítséget. Össze rakva GPU, SSD, házba + ventrik nélkül ~200.
Lehet akkor ezt szépen össze rakom és várok míg kicsit helyre billen a GPU piac mert 1660S-el szemezek de azt most 120 alatt nem találni.
Lenne azért még 1-2 kérdésem ha nem baj.
1. Memóriáknál a 2933 MHz-esek miért kerülnek többe mint a 3300?
Amit ajánlottál az 45e és azon spórolni szeretnék. Ez helyette jó lenne?
https://www.arukereso.hu/memoria-modul-c3577/kingston/hyperx-predator-16gb-2x8gb-ddr4-2933mhz-hx429c15pb3ak2-16-p408291153/
2. Legtöbb alkatrészt PCX-en néztem, de van ami olcsóbb lenne pl eMag-on. Mennyire érdemes azzal az oldallal foglalkozni?
Ezt a garanciális időt hogy érted és nem véletlenül ilyen boltokra?
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@Yoda_Master: 1: Viheted azt is természetesen, csak ugye úgy szeretted volna, hogy ne világítson.
2. Garanciális időt így értem röviden:
[list]10 000-100 000 forintig: 1 év
100 000-250 000 forintig: 2 év
250 000 forint felett: 3 év.[/list]
Hosszabban: [url]https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=A2000270.KOR&timeshift=20210101&txtreferer=00000001.txt[/url]

Aquanál is nézegethetsz. eMagon a gariztatás és szervizeltetés külföldön, átlagban Romániában történik, vagy történt, mivel eMag és az eDigital (Extreme Digital) egy ház alá került. Jelenleg nem tudom hogy megy a szervizeltetés

Garanciával való játékra itt van a példa:
Alza.hu (1 év lesz valószínűleg)
[LINK]
PCX: (12 hónapot ír)
[LINK]
Aqua: (5 év)
[LINK]
eMag (36 hónap = 3 év)
[url]https://www.emag.hu/corsair-tx-m-series-tx650m-felmodularis-tapegyseg-650w-80-plus-gold-aktiv-pfc-atx12v-v2-4-cp-9020132-eu/pd/DS5H5KBBM/?utm_source=price_comparer&utm_medium=cpc_emag&utm_campaign=arukereso_new_2018&utm_content=arukereso_hu&cmpid=72648[/url]
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: Értem. Köszi.
Alaplapnál találtam egy ilyet.
Intel® Core™ i9/i7 processors:
Support for DDR4 2933/2666/2400/2133 MHz
Intel® Core™ i5/i3/Pentium®/Celeron® processors:
Support for DDR4 2666/2400/2133 MHz
Így nézve a vásárolt i5-ös procim nem bírja majd az ajánlott memóriát teljes mértékben kihasználni?
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@Yoda_Master: El is felejetettem! Intelt kritizálták emiatt, hogy csak az i7/i9 processzorok támogatják a nagyobb sebességű RAM-okat az alaplapokon, de még a Z490-eseken is. Az i5/i3 kategória megragadt 2666 MHz-n. Elvileg amúgy tudná kezelni, de a BIOS lockolná 2666 MHz-n.

2666MHz 2x8GB RAM:
[LINK]
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@Yoda_Master: Továbbá ne várj gyors helyrebillenést ameddig a kereslet kiszolgálja a kínált árakat. Tápegységet továbbá NE vegyél használtan, talán akkor, 25%-os talánnal, ha még van papírja a garanciáról. Ha nincs már rá, akkor kerüld el. A tápegység a gép szíve, ezen tényleg nem szabad spórolni.
0
0
0
0
tmbrbr avatar
Sziasztok!

ASRock Z490 Phantom Gaming
i5 10400F
ASRock 5600 XT Phantom Gaming
SSD Kingston 500GB A2000 M.2
HDD Toshiba P300 1TB
Táp Seasonic Focus 650W Gold
Ház Zalman S4 Plus

Jó ez így? A videokártya fix, és ebben a hónapban kell.
0
0
0
0
💬 3
zsolo avatar
@tmbrbr: Jónak tűnik, viszont azt nem tudom hogy az Asrock mennyire gyárt jó kártyákat is....😊
0
0
0
0
odinx avatar
@zsolo: Ebben a tesztben, 60-70 C környékén mozgott.

[LINK]
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@tmbrbr: Az a ház gyengén szellőzik. Mesh előlaposat vegyél.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Gépvásárlás előtt állok. A keret 250.000 lenne. Főleg Fl studio, Pro Tools, meg egy két játék lenne használva. Tudnátok segíteni?? Köszi
0
0
0
0
💬 9
Quadgame94 avatar
@james007: Szia! Nagyon rosszkor szeretnél gepet építeni. Videókártyát konkrétan nem kapni, vagy ha igen akkor sokszor 2x annyiba kerül mint 4 hónapja.
Itt egy gép:
MSI B460-A PRO
Intel Core i5-10400
2x 8 GB DDR4-3000 Corsair Vengeancr Black LP
480 GB SSD Kingston A400
1 TB HDD Seagate 64 MB Barracuda
SilentiumPC SG1 TG Ház
FSP Hydro GD 550W
Ez picivell több mint 200 ezer PCX-en. Kártya max GTX 1650 mini férne bele, az viszont gyenge még 1080p játekokhoz, munkához pláne. Helyedben megrendelném VGA nélkül és használnám a prociba integráltat és várnék. Vagy várj pár hónapot, amíg lejjebb mennek az árak, mert az 1650-ben csalódni fogsz. Használt piac sem spkkal jobb. RX 570-et lehet venni, ami 10-15% jobb mint az 1650. Én a helyedben várnék.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Köszi. Jelenleg I3-at használok GTX1050-el, szóval ha a 1650 jobb akkor nekem már megérte. Nekem a programok miatt a kulcs az a proci meg az SSD. De köszi a választ.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@james007: 1650 erősebb nem kevéssel, mint a 1050. Nincs mit!
0
0
0
0
botmunpls avatar
@james007: Szerintem csináld úgy ahogy quad G írta, annyi eltéréssel, hogy 10400F legyen (nincs integrált kártya) és addig használd a 1050-et, amíg helyre nem áll a piac/nem találsz esetleg használtan valamit, addig esetleg lesz pénzed a jövőben jobb kártyára is.
0
0
0
0
no avatar
@botmunpls: Oks, köszi. Egyébként mi az oka hogy sehol nem lehet most venni videokártyát ?
0
0
0
0
botmunpls avatar
@james007: Konkrét és hihető okot senki sem mondott, hivatalosan nem gyártott eleget a 2 cég, a régi szériákat pedig kifuttatták.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@botmunpls: +1. Nem tudtam h van 1050-e és megtartja.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@james007: Most van az a ritka eset, mikor legjobban komplett használt géppel jön ki az ember legjobban. Persze jelenleg ebből a keretből nagyon max GTX1070/RX580 lesz abban a gépben, mint videpkártya.
Ki kell fogni. Vannak jó vételek, csak azok az első 5 percben már el is kelnek
0
0
0
0
odinx avatar
@james007: Szia!

Ha esetleg nagyon sürgős a gép, akkor esetleg használt konfig:

https://hardverapro.hu/apro/beszamitas_gamer_pc_rx_5500xt_ryzen_5_2600x_16gb_r/hsz_1-50.html

[url]https://hardverapro.hu/apro/epitett_gamer_asrock_b450m_amd_r5_2600x_16gb_ddr4/hsz_1-50.html[/url]

[url]https://hardverapro.hu/apro/gamer_pc_rx_580_8gb_r5_2600_16gb_ddr4_240gb_ssd_1t_3/hsz_1-50.html[/url

[url]https://hardverapro.hu/apro/epitett_gamer_asrock_b450m_amd_r5_2600x_16gb_ddr4/hsz_1-50.html[/url]
0
0
0
0
tmbrbr avatar
Sziasztok! 😀
A következő gépet néztem magamnak:

Processzor AMD Ryzen 5 3500X
Memória G.Skill DDR4 16GB KIT 2x8GB 3200MHz
Alaplap Gigabyte B550M Aorus Elite
Videókártya Gigabyte Radeon RX 5600XT Gaming OC
SSD Kingston 500GB A2000 M.2
HDD Toshiba P300 1TB
Táp Seasonic Focus 650W Gold
Ház Zalman S4 Plus

Kártyának néztem még a 2060-at, vagy 1660Ti-t is.
DE! Egyik kártyát se találom, hogy meglehetne venni. 😞
Ez számomra azért különösen nagy probléma, mert direkt eladtam a laptopomat, hogy januárban megvegyem a gépet és tudjak játszani. Várható valamelyik videókártya a boltokba valamikor, vagy a következő generáció mikor érkezhet? (Bárki, bármilyen infót tud? 😞 ) Vagy azon gondolkodtam még, hogy veszek használtan. Az viszont megéri? Vagy várjak, mert sokkal jobbak lesznek az új kártyák?

Nagyon köszönök minden segítséget, kicsit el vagyok veszve. 😞
0
0
0
0
💬 6
zsolo avatar
@tmbrbr: Én az alaplap helyett mást néznék, inkább a MSI B450 TOMAHAWK MAX! Ha nagyon sürgős a VGA akkor nézz használtan garisat, megbízható eladótól, ha vannak ú j kártyák azok meg percig max...hamar elkapkodják őket!
0
0
0
0
tmbrbr avatar
@zsolo: Köszönöm a választ. Az az alaplap mivel jobb? A következő generációs videókártyákkal sokkal jobban járnék, vagy milyen különbségek várhatók? Én szívesen veszek használt garist, ha az is kibírja egy pár évig, csak kérdés, hogy az ideiek mennyivel tudnak majd többet.
0
0
0
0
zsolo avatar
@tmbrbr: Jobb a VRM hűtése pl, a legjobb B450-es lap, és alig drágább mint amit te néztél! Jobban járnál az új kártyákkal nyílván, de alig kapni belőle, és ami van túl árazott, a 3060Ti van amit már láttam 200-250k-ért, de gondolom annyit nem szánsz rá, Full HD-hoz egy 1660S/Ti lenne a legjobb választás, de ha erősebbet akarsz akkor az 5600XT, 2060 még jó választás lenne, Hardveraprón nézegess, hátha kifogsz valamit...

[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
tmbrbr avatar
@zsolo: köszönöm a segítséget. 😀
A B450 még olcsóbb is. 😃
0
0
0
0
zsolo avatar
@tmbrbr: Egy picit igen, de szerintem jobb választás lenne, szinte mindenki csak ajánlani tudja ezt a lapot! Esetleg még annyi,hogy a procihoz vegyél majd egy jobb hűtést, ne a gyárival használd!
0
0
0
0
GeorgieP avatar
@tmbrbr: R5 3600 alatt nem ruhaznek be procira , hardverapro.hu-n talalni 3 ev kisker garis procikat joval olcsobban , mint a boltokban. Ajanlom figyelmedbe "Red Goat" eladot vagy "LEC". Szerintem mindenkepp Nvidia karit vegyel , tapasztalatbol irom , mivel en is 5600XT - rol kezdtem es csak a problema volt vele sajna driverek es a nevezetes bios update , amit utolso percekben valtoztattak meg, amint valtottam egy RTX 2060 - ra minden sokkal jobb volt. 1660 Ti sem eri meg jelen pillanatban , inkabb az elottem hozzaszolo irta jol , hogy hardverapron hasznaltan garanciaval jarsz a legjobban. 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok jó vétel lenne fél konfig?

Intel Core i5-10400F
GIGABYTE H470 HD3
Kingston 16GB 2933MHz
A VGA az változatlanul maradni fog egyenlőre ami egy GTX 1060 3 GB-os
A tápegység egy FSP 460W marad
0
0
0
0
💬 10
Quadgame94 avatar
@Gamerjoco93: Szia. A legfontosabbat ne hagyd ki: mennyiert? Garancia van rá? Megbízható akitől vennéd? A 16 GB ram az gondolom 2x8 GB ugye?
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Szia. Újonnan venném!
CPU: 54.790Ft
Alaplap: 41.790 Ft
RAM: KINGSTON 8GB DDR4 2933MHz 2* 13990 Ft
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Gamerjoco93: Jelenleg ez az egyik ha nem a legjobban megérős rendszer. Annyi, hogy H470 felesleges. Helyedben vennék Z490-es lapot, mert az később befogadna egy 10700K-t például. H470 azért felesleges mert B460 az szinte ugyan ez és 15 ezerrel olcsóbb is.
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
@Gamerjoco93: Arra én is kíváncsi lennék, hogy mennyi az annyi. A 10400F most a legjobb ár/érték arányú proci kb., Ryzen árak eléggé elszálltak. Intel alaplapokat nem ismerem, de jónak kell hogy legyen. A RAM 2x8 legyen, legalábbis az lenne a megfelelő, dual channelben. Azt az FSP-t mihamarabb cserélném, nagyon minimum egy Gold minősítésű 550W-osra, de inkább már 650-esre.
Nem nagyon bíznám a gépemet egy 460W-os tápra, még ha az FSP tápok relative jók is.
0
0
0
0
no avatar
@tothricsi95: Ami nekem van tápegység 4 éves és újonnan vettem bár ha VGA-t kell cseréljek ugyis elkerülhetetlen lesz a tápegység csere.
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
@Gamerjoco93: Ja, ezeket bírnia kell igazából, de igen egy kártya csere után muszáj lesz majd. Egyébként jónak tűnik minden.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Gamerjoco93: Ha nincs, akkor egy külön hűtőt azért javasolnék a procihoz, 5-6 ezerért, és kb ennyi 😃
0
0
0
0
no avatar
@Gamerjoco93: A H470 HD3 helyett mehetne egy MSI Z490-A PRO, kicsivel drágább de annyit bőven megér. Meg ha még a keretedbe belefér akkor egy ARCTIC Freezer 34 eSports DUO (A DUO nélküli változat is abszolút megteszi) mehetne a procira mert a gyári már évek óta vicc kategóriának minősül.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@LordSzalko: Hát igen, intel proci hűtők viccek. Egyik tesómnak is a napokban építettem pc-t de az i5 mellé járó hűtőt ki se vettem a dobozból. Megkapta a dark rock4-et. Viszont van egy haverom aki i5 9600-at használ gyári hűtővel és olyanokkal játszik mint a cyberpunk például, szegény proci miket kell kiállnia 😀
0
0
0
0
no avatar
@Warlordcommander: Nekem utoljára még az E4500-on volt gyári hűtő. Pedig az még a nagyobb méretű volt, de már az sem volt túl acélos, hangjuk meg a másik probléma.
0
0
0
0
Sicko_Istii avatar
Hali. Mit gondoltok erről az általam eltervezett configról? Ha változtassak valamit, hol és mire?

Intel i5 9400 (2.9GHz)
Asus H310M-A R2.0
16 GB Corsair VENGEANCE DDR4 2400MHz
6GB NVIDIA GEFORCE RTX 2060
1TB SEAGATE BARRACUDA 120 2.5 SSD
Corsair 550W CV Series
2x Frostflow 80 Cooler

Köszönöm a válaszokat! 😀
0
0
0
0
💬 7
carl18x avatar
@Sicko_Istii: Honnan? Mennyiért? újanta vagy használtan? 😀 ezek a kérdések merülnek fel.
Milyen felbontásod fogod használni?
Az I5-9400 már kifutott széria, helyete 50E körül van i5-10400/F ami a HT miatt sokkal időt állóbb.
0
0
0
0
Sicko_Istii avatar
@carl18x: Minden új! 😀 két full hd msi 144hz 1ms monitorom van hozzá.
0
0
0
0
carl18x avatar
@Sicko_Istii: Akkor az LGA 1200-as alaplapot nézz és hozzá egy I5-10400-ast proocesszort.
Az i5-9400 készleten ragadt és túlárazott. A 10400-es sookkal erősebb tőle, és még olcsóbb is.
[LINK]
0
0
0
0
botmunpls avatar
@carl18x: Elkezdtem írni hogy mirő beszélsz mónika, aztán leesett hogy a kérdező a sima modellt nézte, 😃
nem az F-eset. Mert első ránézésre (oázis, aqua) 5 ezerrel drágább a 10. gen mint a 9. az F-esek közül: https://www.arukereso.hu/processzor-c3139/intel/core-i5-9400f-hexa-cores-2-90ghz-lga1151-p449973285/
Amúgy nem tudom ki venne nem F-es intel procit, az az egyetlen ami árban "versenyképesebb" az amd-vel, a 2 modell közti 6-8k árkülönbségből már kijön egy jobb hűtő vagy egér, bill, stb.
0
0
0
0
carl18x avatar
@botmunpls: A lónak 4 lába van még is megbotlik 😃
Az venne nem F-es intel procit aki nincs otthon a témában, egy Laikus aki kezdő simán bevezetik az erdőbe 😃
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Sicko_Istii: Ha intel oldalon akarsz maradni akkor szerintem is 10400F, ha a 9. genhez ragaszkodsz az ára miatt, akkor inkább a 9400F, de ettől mindenképpen drágább/jobb alaplapot javaslok!
9. gen-hez legalább egy B360-at, de inkább H370-et (vagy Z390-et is leakaszthatsz viszonylag olcsón), 10. genhez pedig minimum B460 de inkább H470!
Ha nincs keret, akkor a tárhelyből vennék egy kisebbet/olcsóbbat, azt a jövőben könnyen lehet pótolni, míg egy alaplap cserével sokkal többet szívnál.
0
0
0
0
Sicko_Istii avatar
@botmunpls: Köszönöm mindenkinek! 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Jelenlegi gépemből szeretném kihozni a legjobbakat, lehetőleg kevés ráfordításból. 9 éve raktam össze, szóval a mai minimum elvárásoknak kevés. Egy olyan gépet szeretnék, melyen eldöcögnek a mai játékok, nyilván nem max grafikai beállítások mellet. Minden tanács jól jön, mivel ebben a témában le vagyok maradva.

jelenlegi konfig:

Processzor: AMD PHENOM II X4 955 Black Edition BOX
Memória: Kingmax DDR3 4 GB 1333 MHz
Videókártya: Sapphire HD6750 1GB GDDR5
Alaplap: MSI 870A - G54
Tároló eszköz: Seagata Baracuda 7200 320 GB SATA2
Hangkártya: Integrált
Optikai meghajtó: Nec DVD RW 4550
Ház: ASUS Vento K12
Tápegység: Corsair CX 430 V2

A vga-t, HDD-t, ram-ot cserélni szeretném.

Előre is köszönöm a segítségeteket.
0
0
0
0
💬 4
zsolo avatar
@zsiro: Ezt a gépet már felesleges fejleszteni, hiába cseréled ki ezt a 3 elemet, a procid is nagyon gyenge már! Új gépet kell építened!
0
0
0
0
odinx avatar
@zsiro: Szia!

Ha esetleg nem akarsz sokat költeni rá, akkor lehetne használt gép, még ezzel a konfiggal is előrébb lennél:

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@zsiro: Ebbe a gépbe ne invesztálj már pénzt, gyakorlatilag nincs értelme.
0
0
0
0
carl18x avatar
@zsiro: Hát a ramot Bővitsd 8 gigára, A videókártyát GTX 950/GTX 1050-re kéne cserélni és akkor elfogadható szintet képviselne. Sajnoos ahogy a többiek irták ez egy régi elavult gép, a processzor miatt igen is limites lenne az újabb játékooknál.

Amúgy ha a mai játékokkal akarsz játszani, akkor valóban a gép komplet cseréje a megoldás.
0
0
0
0
GabZkp avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 3
Yezi_ avatar
@GabZkp: H410-es lap helyett mondjuk Gigabyte B460 HD3, egyébként jó.
0
0
0
0
GabZkp avatar
@Yezi_: Rendben köszi!

Annyi még hogy én 1080P-ben játszok. Ennyit tud a monitorom de nem is akarok nagyobb felbontású monitort. Gondolom ez a config kb elég akkor a mostani játékokra.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
@GabZkp: Nem leszel proci limitben, az biztos, szóval ha kevésnek éreznéd majd az RX 590 erejét, nyugodtan mehet erősebb kártya a gépbe.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Mi a véleményetek az alábbi konfigról?

https://uk.pcpartpicker.com/list/mGNn9N

Alaplap: MSI B450 TOMAHAWK MAX | 36 990 Ft
Processzor: AMD RYZEN 5 3600 3.60GHZ | 82 890 Ft
Processzor hűtő: DEEPCOOL Castle 240 RGB v2 | 41 090 Ft
Memória: HYPERX 16GB PREDATOR RGB DDR4 3200MHZ CL16 | 34 690 Ft
Videokártya: XFX RX 580 8GB GDDR5 GTS XXX | 81 890 Ft
SSD: SAMSUNG 500GB 970 EVO PLUS M.2-2280 | 34 489 Ft
Táp: COOLERMASTER MWE GOLD 650W | 36 990 Ft
Ház: COOLERMASTER H500 IRON GREY | 40 590 Ft
Monitor: 2 db AOC 24G2U/BK IPS 144 Hz | 2 x 66 880 Ft = 133 760 Ft

Összesen: 523 379 Ft

(Minden ár az iPon honlapja szerint, kivéve a monitort, amely telekomos.)

Abban nem vagyok biztos, hogy a proci hűtő kompatibilis-e az alaplappal?
Az alaplap csak az RGB-t (4 pin, 12V) támogatja, az ARGB-t (3 pin, 5V) nem.
Viszont a gyártó honlapja szerint a hütőt rá lehet tenni a tápra is?
Lásd itt az utolsó kép:
https://www.gamerstorm.com/download/pdf/CASTLE240RGB_V2.pdf
Így max nem tudnám a színeket vezérelni szoftverrel, csak manuálisan a fizikai kapcsolóval?

Köszi a segítséget!
0
0
0
0
💬 2
ppista avatar
@Matt9413: Én inkább így raknám össze:

Alaplap:MSI MAG B550 TOMAHAWK | 54 590 Ft
Processzor: AMD RYZEN 5 3600 3.60GHZ | 82 890 Ft
Processzor hűtő:COOLERMASTER MASTERLIQUID ML240L RGB | 25 390 Ft
Memória: HYPERX 16GB PREDATOR RGB DDR4 3200MHZ CL16 | 34 690 Ft
Videokártya: XFX RX 580 8GB GDDR5 GTS XXX | 81 890 Ft
SSD: SAMSUNG 500GB 970 EVO PLUS M.2-2280 | 34 489 Ft
Táp:SPC SUPREMO L2 GOLD 650W | 30 090 Ft
Ház: COOLERMASTER H500 IRON GREY | 40 590 Ft
Monitor: 2 db AOC 24G2U/BK IPS 144 Hz | 2 x 66 880 Ft = 133 760 Ft

Összesen: 524 359 Ft összerakással & Bios frissítéssel az Iponon néztem.
kivéve a monitort amit néztél.
0
0
0
0
zsolo avatar
@Matt9413: Nem rossz gép, de az ipon egy hulladék szerintem, drága is, és sok mindenre alig van normális garancia! Proci hűtő helyett ha néznél valami olcsóbbat, amit a ppista írt, akkor az alaplap helyett mehetne inkább a MSI B550 Tomahawk,táp helyett én ezt tenném, [LINK]
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
300ezer forintért milyen gépet raknátok össze vga nélkül?
Tehát
Processzor Alaplap memória Tápegység ssd gépház
Gépháznál ne szálljunk el nincs szükség drága csilli Vili darabra
Legolcsobb ami minőségi
0
0
0
0
💬 2
ppista avatar
@MC MaRcI: Én így raknám össze a gépet:
-MSI MAG B550 TOMAHAWK |54 990 Ft
-AMD RYZEN 7 3700X 3.60GHZ AM4 BOX WRAITH PRISM RGB LED HŰTŐ VENTILÁTORRAL |115 490 Ft
-BE QUIET! DARK ROCK 4 |25 390 Ft
-HYPERX 16GB PREDATOR DDR4 3200MHZ CL16 KIT HX432C16PB3K2/16 |29 690 Ft
-KINGSTON 500GB A2000 M.2 PCIE M.2 2280 SA2000M8/500G |23 990 Ft
-SPC SIGNUM SG1 TG FEKETE |15 890 Ft
-SPC SUPREMO L2 GOLD 650W |30 090 Ft
Ezt a gépet az iPonon raktam össze szereléssel & Bios frissítéssel:301 510 Ft-ra jött ki.
0
0
0
0
zsolo avatar
@MC MaRcI: Én így, PCX-ről néztem! A jelenlegi árakkal:

MSI MAG B550 TOMAHAWK alaplap | 55.490 Ft
AMD Ryzen 7 3700X 100-100000071BOX processzor | 117.190 Ft
Be quiet! Dark Rock 4 BK021 processzor hűtő | 26.390 Ft
Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black memória | 27.390 Ft
Seasonic FOCUS-GX-650 Focus GX 650W gamer tápegység | Minőségi Tápegység | 38.190 Ft
Kingston A2000 500GB SA2000M8/500G M.2 SSD meghajtó | 24.990 Ft
BitFenix BFC-NVM-300-KKGSK-RP Nova Mesh TG számítógépház | Számítógépház táp nélkül | 17.790 Ft

Ez így összesen: 307.430 Ft

Gépösszerakás, BIOS frissítés NÉLKÜL!
0
0
0
0
no avatar
mekkora a mérete és milyen processzor jó hozzá?

https://www.emag.hu/msi-alaplap-socket-am4-a320m-a-pro/pd/DSG9B8BBM/

mert szeretnék olcsón egy gépet össze rakni ami megfelel a videozáshos nem gémere gondoltam hanem egy közép kategoriás pc re.

ha segítetek megköszönöm. a többit már megoldom
0
0
0
0
💬 7
ppista avatar
@Dorci145: Én így raknám össze a gépet:
-ASROCK B450 PRO4 29 190 Ft
-AMD RYZEN 5 2600 3.40GHZ AM4 BOX WRAITH STEALTH HŰTŐVEL 58 790 Ft
-2X HYPERX 4GB FURY DDR4 2666MHZ CL16 HX426C16FB3/4 15 580 Ft
-BIOSTAR RADEON RX560 4GB GDDR5 PCIE 35 790 Ft
-SEAGATE BARRACUDA 1TB 3.5" 7200RPM 64MB SATA3 ST1000DM010 12 891 Ft
-KINGSTON 250GB A2000 M.2 PCIE M.2 2280 SA2000M8/250G 13 990 Ft
-SPC SIGNUM SG1 TG FEKETE 15 890 Ft
-BE QUIET! SYSTEM POWER 9 500W 22 790 Ft

Ezt a gépet az iPonon raktam össze szereléssel & Bios frissítéssel:210 891 Ft-ra jött ki
0
0
0
0
no avatar
@ppista: én 40 000 ért gondoltam közép kategoriásat de azért köszönöm
0
0
0
0
ppista avatar
@Dorci145: Ennyiért esetleg használt számítógépet tudsz venni.
0
0
0
0
no avatar
@ppista: szerintem ezen nem mostani az alaplap

https://www.jofogas.hu/somogy/Acer_szamitogep__AMD_E1_4gb_ddr3_320gb_usb_3_0_HDMI_win10__113174775.htm

vagy meg éri?

mert mint mondtam videó vágásra és reakció videóra
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Dorci145: 40-ért egy nagyon régi számítógépet tudsz kapni, ami még használtan (40-ért) sem számít árban középkategóriának.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: habár csak videó vágásra meg reakció videó készítésére használnám nem gamere

habár a mostani intel core 2 duo 32 bites 2 giga ram de gyors és windows wista csak 7 van rá telepitve és használtam már sok mindenre és még müködik

de jobb gépet keztem el keresni
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Dorci145: 40-ért nagyon gyért lehet csak venni, de ha nem értesz hozzá akkor inkább a környéken lévő boltokban érdemes szétnézni hogy van e garanciás felújított gép, esetleg hardverapron, de 60-70-nel simán lehet kalkulálni.
0
0
0
0
Dabla avatar
Sziasztok!

Melyik jobb a két videokártya közül?
https://www.digitalweb.hu/videokartya/vga-gigabyte-geforce-gtx-1660-6gb-gaming-oc
https://www.foramax.hu/asus-asus-gtx1660-super-6gb-gddr6-rogstrixgtx1660sa6ggaming-3-év-garancia-p-16644.html

A másik kérdésem, hogy ez a táp jó minőségű? Nem lesz vele probléma?
https://www.konzolvilag.hu/pc/silentiumpc-supremo-fm2-gold-650w-atx-tapegyseg

Ehhez a konfighoz lesznek:
AMD Ryzen 5 3500X
Kingston M.2 A2000 NVMe - 500GB - SA2000M8/500G
ASUS GTX1660 SUPER 6GB GDDR6 - ROG-STRIX-GTX1660S-A6G-GAMING vagy a fenti gigabyte?
Patriot DDR4 3200MHz 16GB (2x8GB) Viper 4 RED CL16 memória
MSI B450 TOMAHAWK MAX
Western Digital Caviar Blue 1TB 64MB Sata3 - WD10EZEX
SILENTIUMPC SIGNUM SG1 TG FEKETE ABLAKOS ATX HÁZ
SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W ATX tápegység

Köszönöm!
0
0
0
0
💬 5
tothricsi95 avatar
@Dabla: Az ASUS-os 1660 az a Super változat, szóval nyilván az a jobb.
A tápra pedig csak annyit, hogy nekem április-május óta ugyanilyen van, semmi probléma nincs vele. A Silentiumosoktól még azt is megkérdeztem, hogy a tápkábel végét mennyire lehet meghajlítani tök értelmesen, rövid idő alatt választoltak rá. Linus-os PSU tier listában is az A Tier-ben szerepel a legjobbak között. Ventije halk, moduláris, sok kiegészítővel, kábellel, szóval én csak ajánlani tudom.
0
0
0
0
Dabla avatar
@tothricsi95: Nagyon köszi, már rendelem is!
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
@Dabla: Hát, ha tényleg mindkettő Super akkor a Gigabyte-ot választanám inkább, igazából az egyetlen hátulütője hogy méretben elég nagy, de a 3 ventis változatok nekem jobban bejönnek. 2070 Superem is Gigabyte, és imádom, nagyon hűvös, alapjáraton nem is forognak a ventik, de ha igen akkor is nagyon halk.
De gyanús, hogy a dobozon is sima 1660 szerepel, nem is ismerem ezt a céget, a minimum az, hogy kérdezz rá. Foramaxot csak ajánlani tudom, az én 2070S-emet is ott vettem.
0
0
0
0
Dabla avatar
@tothricsi95: Közben megnéztem a Gigabyte oldalán, van sima Gaming is. Van 18 verzió az 1660-ból... Valószínűleg ez is az lesz, majd rákérdezek. A Foramaxosok az Asust javasolták. Holnap eldöntöm, nagyot már nem hibázhatok. Köszönöm mégegyszer!
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Dabla: Ramból ezt, ha belefér a keretbe, jobb darab!
[LINK]
UI:
Videokártyánál meg szerintem a Gigabyte is jó, legalábbis a 3 venti miatt, de ez már a te döntésed.
Silentiumos cuccok általában nagyon jók, persze árfekvés függő, de ár/érték arányban a legjobbak egyikei és mint Ricsi is írta eléggé odafigyelnek a vásárlókra, nem csak termékeik kialakításával, de support téren is nagyon. Meg hát Lengyel a cég, magyar billentyűzetet is majd csinálnak nekünk, szóval király arcok nemzetközileg is és úgy amúgy is 😀 .
0
0
0
0
Creelien avatar
Sziasztok!
Karácsonyi gépváltás előtt állok és nem csak játékra/streamre, de Blender használatra is venném a következő konfigot:

AMD Ryzen 7 3700X
Corsair Vengeance LPX 2x16GB DDR4 3200MHz Black
GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC 8GB
MSI B450 TOMAHAWK MAX
Samsung 870 QVO 2x1TB SSD + Seagate 2TB BarraCuda
SilentiumPC Signum SG1 TG ház
Corsair 650W RM650x
Noctua NH-D14 processzor hűtő
SilentiumPC Corona HP RGB 120mm 3-pack

Kérhetnék pár véleményt/tanácsot?
0
0
0
0
💬 3
zsolo avatar
@Creelien: Tápot cserélném, többi oké!
0
0
0
0
Creelien avatar
@zsolo: És milyenre? 750W-os tápra vagy másik márka de 650W?
0
0
0
0
zsolo avatar
@Creelien: 650es elég, Seasonic, FSP, Bequiet, én ezek közül vennék! De az első a Seasonic ha van!
0
0
0
0
Dabla avatar
Sziasztok! Előzetesen jelzem, hogy laikus vagyok. Találtam egy ilyen ajánlatot:
https://stbshop.hu/termek/titan-gamer-pc-konfiguracio-stb/
Mi a véleményetek erről konfigurációról? 300-ért szeretnék gépet összerakni főleg játékra, néha több gigás psd fájlokkal dolgozom. A videóvágás is szóba jöhet. Monitor nem szükséges a budget anélkül 300. Nagyon köszi ha segítetek.
0
0
0
0
💬 19
zsolo avatar
@Dabla: Nem rossz gép,de én nem vennék előre össze rakott gépet, mert sokszor lehúzás, meg valami gyenge cuccot tuti tesznek bele, azt sem írják hogy pontosan milyen az alaplap, tápegységrol meg semmit nem ír, ami a gép lelke,ki tudja milyet tettek bele! Úgyhogy én tuti nem venném meg! Garanciarol nem is beszélve! Ha értesz hozzá akkor rakj össze magadnak gépet, ha nem akkor írj a fórumba, ott majd segítenek neked benne!
0
0
0
0
Dabla avatar
@zsolo: Köszi, írtam is egyet lejjebb. Elég összetett dolog ez a gépösszerakás, tényleg kell a segítség.
0
0
0
0
visor261 avatar
@Dabla: Ehhez képest még a computerimperium.hu-nál is vannak jobb ajánlatok pedig még onnan se rendelnék!
0
0
0
0
Dabla avatar
@visor261: Közben próbáltam kiokosítani magam. Ezt állítottam össze, a korábbi hozzászólásokból okulva, remélem összeillenek az alkatrészek. Jó lenne 300 közelébe faragni a végső árat, de nem tudom lehetséges-e. Pár évig nem szeretnék fejleszteni, fontosak a jó alapok. Ezek most a Be-Va Chip-től vannak. Tudtok ajánlani jobb, vagy más megbízható helyet?

MSI sAM4 B450 TOMAHAWK MAX___35.660 Ft
AMD Ryzen 5 3600XT 3.80/4.50GHz 6-core 32MB cache 95W sAM4 Wraith Spire cooler BOX___88.970 Ft
Gigabyte GeForce GTX 1660Ti 6GB OC, 6G GDDR6, 3x DP, HDMI, DVI___117.600 Ft
Patriot Viper Steel DDR4 16GB KIT (2x8GB) 3200MHz CL16-18-18-36___22.280 Ft
Kingston 500GB A2000 M.2 2280 SSD (r: 2200MB/s w: 2000MB/s) - SA2000M8/500G___22.240 Ft
Seagate 1TB BarraCuda 3.5" SATA3___12.460 Ft
MSI MAG VAMPIRIC 010 Gaming Számítógépház___19.920 Ft (Vajon ebbe belefér minden?)
Corsair 550W TX550M 80-Plus Gold Tápegység___27.860 Ft (Elég 550W, vagy kelleni fog 650W?)
346.990 így a vége. Ezt kellene a 300-hoz közelítenem.

Az esztétikumra már nem tudtam figyelni, bár ez szubjektív, de ha van észrevétel, megköszönöm.
0
0
0
0
zsolo avatar
@Dabla: Ez így egy korrekt gép lenne, de ha még faragni akarsz az árából akkor nyilván "gyengíteni" kell! Proci helyett akkor Ryzen 3500X, ami 30k-val olcsóbb,házból inkább ez SilentiumPC Signum SG1 TG SPC230, tápon változatnék erre inkább, picit drágább mint amit írtál FSP 550W HYDRO GE 550 80+ Gold-35k, 550Wattos bőven elég neki! Ha így vennéd amiket írtam olyan 30k körül olcsóbban jönnél ki!
0
0
0
0
Dabla avatar
@zsolo: Szia! Lejjebb posztoltam a tanácsok szerinti végső gépet. Rá tudnál pillantani, hogy ez így működőképes-e? Nagyon köszönöm!
0
0
0
0
zsolo avatar
@Dabla: Szerintem teljesen jó! Tápban viszont nem tudom mennyire jó az a márka amit írtál, esetleg azon változtatnek ha úgy van,de majd még írnak biztos a többiek is!
0
0
0
0
Dabla avatar
@zsolo: Köszönöm! A többit akkor elkezdem megrendelni, rengeteget segítettetek!
0
0
0
0
no avatar
@Dabla: Ryzen-ből a sima 3600 is megteszi amit kell, 1660 Super-el is spórolhatsz egy kis összeget, lényegében nincs különbség a Ti-hoz viszonyítva. Gépházból meg szintén lehetne faragni egy SilentiumPC Signum SG1 TG házzal (ez jobban is szellőzik). Tápból viszont egy kicsit drágábbat vennék bele, mondjuk egy Seasonic FOCUS GX-550W-ot.

Ha még közelebb szeretnél kerülni a 300-hoz akkor rendeld több helyről, ahol tapasztalsz legalább pár ezres eltérést mert más különben a szállítási költséggel végül ugyan oda lyukadnál ki, mint ha egy helyről rendelted volna, szóval egy ezres eltérésen ne szórakozz, viszont ha van mondjuk 5 ezer környéki eltérés akkor viszont lépd meg 😀
0
0
0
0
Bronson avatar
@Dabla: 300 kozeleben en igy raknam ossze

[LINK]

nyilvan ossze tudod vadaszni ezeket a komponenseket olcsobban is, kiindulasi alapnak jo.
0
0
0
0
Dabla avatar
@Bronson: Köszi mindenkinek!
0
0
0
0
visor261 avatar
@Dabla: Amit én cserélnék az proci pl: 3500x, hdd bármi más pl: toshiba,wd, ház pl: ZALMAN Z1
így levíve 309-re.
0
0
0
0
odinx avatar
@Dabla: 1660 ti helyett lehet 1660 super, kb. ugyanazt tudja és olcsóbb.

[url]https://www.emag.hu/gigabyte-geforcer-gtx-1660-supertm-gaming-oc-videokartya-6gb-gddr6-192-bit-gv-n166sgaming-oc-6gd/pd/D7DB58BBM/?utm_source=price_comparer&utm_medium=cpc_emag&utm_campaign=arukereso_new_2018&utm_content=arukereso_hu&cmpid=72648[/url]
0
0
0
0
Dabla avatar
@odinx: Sajnos már nem rendelhető, nincs raktáron. Megnézem máshol, köszi!
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Dabla: Akkor már inkább pcx-en nézelődni, a videókban bemutatott konfigokat is lehet rendelni, ahol kivesézik a dolgokat.
0
0
0
0
Dabla avatar
@botmunpls: Sziasztok!

A tanácsaitokat összeollózva ez jött ki, több helyről rendelve. Sajnos 1660 Supert nem találtam sehol, 5600 XT lett. 500 giga SSD-t szeretném tartani. Tápból találtam SPC 650W-ot, kérdés, hogy ez jó-e?

MSI sAM4 B450 TOMAHAWK MAX___33.560 Ft
AMD RYZEN 5 3500X, AM4 foglalat, 6 mag, 3,6GHz, 65W, 100-100000158BOX___54.801 Ft
VGA SAPPHIRE PULSE RADEON RX 5600 XT BE 6G GDDR6 2x HDMI / 2x DP___115.320 Ft
DDR4 16GB KIT 2x8GB PC 3200 G.Skill Ripjaws V F4-3200C16D-16GVKB (F4-3200C16D-16GVKB)___23.620 Ft
WESTERN DIGITAL BLUE 3D NAND M.2 SSD 500GB___20.599 Ft
Western Digital Caviar Blue 3.5 1TB 7200rpm 64MB SATA3 (WD10EZEX)___12.460 Ft
SILENTIUMPC SIGNUM SG1 TG FEKETE ABLAKOS ATX HÁZ___15.999 Ft
SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W ATX tápegység___32.499 Ft

308.858 így. Mit szóltok?
0
0
0
0
ppista avatar
@Dabla: RX 5600 XT helyett inkább ezt választanám:
GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER GAMING OC 6GB GDDR6 192bit (GV-N166SGAMING OC-6GD)
Emagon lehet kapni.
Meg egy ilyen Cpu hűtőt tennék még a gépbe:
ARCTIC Freezer 34 eSports DUO
Ugyanannyira jössz ki mint most.
Amúgy jó az összeállítás.
0
0
0
0
Dabla avatar
@ppista: Néztem Emagon, nagyon jó áron hirdetik, de nem rendelhető sajnos.
A gyári processzor hűtő nem elég? https://oaziscomputer.hu/termek/18543/amd-ryzen-5-3500x-100-100000158box
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
Sziasztok, egy Intel Core i5-10600K proci, ami ramot 2333mhz-ig támogat, és teszek mellé egy 3200-es ramot. Lesz belőle galiba?
0
0
0
0
💬 2
Warlordcommander avatar
@JohnDoe89: Nem lesz vele gond, de csak 2333mhz-en fog menni.
0
0
0
0
JohnDoe89 avatar
@Warlordcommander: Köszi.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció