Milyen gépet vegyek?

2008. February 07., téma
Fórum » Asztali PC
Vásárlási tanácsadó szolgálat...:p
Hozzászólások: 20 199
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
roberto888 avatar
Kössz eleminetor.😃 Én is inkább ezt vettem mint az ultrát. Még crysisban is elveri az enyém.Pedig az elég NVidia kedvelő, és feleannyiba kerül.
0
0
0
0
mokuskoma avatar
blackraider írta:
most készülök veni 1 AMD x2 5200+-t. HA az assassin's creed-hez viszonyítunk, akkor azt hogy tudná futtatni?


Simán megy rajta nekem is az van !
0
0
0
0
eleminator avatar
De lehet, de én akkor is a te VGA-ra szavazok, mint a 8800-ra, roberto
0
0
0
0
roberto888 avatar
Ez nekem nagyon úgytűnik, hogy tőlem másoltad, és átírtad a VGA-t. Na de mind1.
0
0
0
0
Zeus01 avatar
CPU: Intel(R) Core(R) 2 Duo E8600 3.33Ghz 1333MHz 6MB
VGA: Asus Geforce 8800 ultra
RAM: 2x2 Gb Kingmax DDR2-1066MHz
MoBo: ASUS P5Q
Táp: Chieftech 500W
Ház: Micase ML905BRBN

Azér nem 9800 mer nem sokkal marad el tőle a 8800u. Szal csak pénz kidobás lenne, a pixel shader 4 meg még nem előny mer nem sok játékban lessz, lehet hogy 1ellőre 1 be se.
Szal sztem ez igy jobb mint az előző.B)
0
0
0
0
roberto888 avatar
Dehogy kell duplán számolni. Ha 2 magos akkor az 2db 2.2 GHz-es mag. És igen kell új alaplap ha mindenképpen 2 magos processzort akarsz bele. De ha új alaplapot veszel akkor kell majd venned új RAMot és VGA-t is, mert ami most van az nem fog belemenni.
0
0
0
0
eleminator avatar
donceleger írta:
Hello!
Van nekem egy Asus P4P800 (kb 3 éves) alaplapom. Ha szeretnék egy ikermagos procit, akkor szükséges e lecserélni az alaplapot, vagy maradhat ez is?
Egyébként szükséges e lecserélnem? Ez egy Intel Pentium P4 3.00GHz-es proci (szintén kb 3 éves). Mondjuk eddig egyetlen játékkal sem volt problémám, de manapság mindenhol azt látni, hogy az optimális működéshez szükség van ikermagos procira.
Illetve hogyan működik ez? Például van egy ikermagos proci 2,2GHz-en. Akkor ez magonként jelent ennyit,
és akkor összesen lesz 4,4GHz, vagy feleződik és magonként csak 1,1GHz?? Hallottam ilyet is, olyat is. Köszönöm a választ előre is. Üdv


Ahogy az előttemszóló irta alaplapcserét kell alakalmazni, mert ez még Intel 845PE a lapkakészlet, s abba csak prescott magos proci volt a plafon! Az alapórajel magonként értendő, de azt el kell mondani, hogy mondjuk egy kétmagos procinál a másodrendű proci csak 30-40%-ban használódik ki többet nem!
0
0
0
0
no avatar
ha jól tudom, akkor kell hozzá új alaplap, és ha pl 2,2Ghz-s a kétmagos proci, akkor azt duplán kell számolni,tehát 4,4Ghz
0
0
0
0
no avatar
Hello!
Van nekem egy Asus P4P800 (kb 3 éves) alaplapom. Ha szeretnék egy ikermagos procit, akkor szükséges e lecserélni az alaplapot, vagy maradhat ez is?
Egyébként szükséges e lecserélnem? Ez egy Intel Pentium P4 3.00GHz-es proci (szintén kb 3 éves). Mondjuk eddig egyetlen játékkal sem volt problémám, de manapság mindenhol azt látni, hogy az optimális működéshez szükség van ikermagos procira.
Illetve hogyan működik ez? Például van egy ikermagos proci 2,2GHz-en. Akkor ez magonként jelent ennyit,
és akkor összesen lesz 4,4GHz, vagy feleződik és magonként csak 1,1GHz?? Hallottam ilyet is, olyat is. Köszönöm a választ előre is. Üdv
0
0
0
0
Gorasz avatar
Akkor a Samsung 2493HM jobb jatekra? A videokari megbirja (GeForece 9800 GX2 1GB DDR3), En meg az Acer G24-re gondoltam
0
0
0
0
MoonW avatar
Az több mint elég neki... szóval jól tudná futtatni.
0
0
0
0
no avatar
most készülök veni 1 AMD x2 5200+-t. HA az assassin's creed-hez viszonyítunk, akkor azt hogy tudná futtatni?
0
0
0
0
MoonW avatar
pl:
LG 24" L246WH-BN LCD 2ms - kb. 97 152.- Ft
Samsung 24" 2493HM LCD 5ms - kb. 97 152.- Ft

Az lg-nek nagyobb a fényereje, de a samsungnak jobb a kontrasztja (ami jobban számít).
0
0
0
0
Gorasz avatar
hello


Szerintetek milyen monitort vegyek, ami 1920*1200-as felbontasu, kb 100 000FT-m lenne ra?
0
0
0
0
roberto888 avatar
Persze hogy számít. Minnél kisebb gyártási technológiával készül a proceszor annál kevesebb hőt termel és annál több kis tranzisztor fér el benne.
0
0
0
0
no avatar
olvastam a processzoroknál olyat hogy 45nm vagy 65nm-es technologia. ez mit jelent? érdemes figyelembe venni?
0
0
0
0
no avatar
köszi, akkor asszem ez lesz az új alaplapom😃
0
0
0
0
no avatar
helló!
az lenne a kérdésem, hogy ha olyan alaplapom van, amin 2 db PCI 16x csatlakozó van, akkor tudok egyszerre 2 videókártyát használni? Mert ha igen, akkor vennék 1 Gigabyte MA78G-DS3H -t, ami szem elég jó alaplap.
0
0
0
0
roberto888 avatar
Az akkor kell ha SATA 2-es vinyót sima SATA csatlakozóra dúgod. Be kell állítani, hogy 1,5 Gbps-os legyen a sebessége. A jumper egy ilyen kis átkötő amelyet a winyó vagy más hardvereszközökön 2 kis tüskére kell tenni, hogy zárja az áramkört. A PATA-s vagy más néven IDE-s vinyókon azt kellett vele beállítani, hogy Master, Slave vagy Cable Select-en legyen.
0
0
0
0
no avatar
roberto írt valami olyasmit hogy jumper. az mi? tényleg szükséges?
0
0
0
0
eleminator avatar
Lényegében igen A Sata után a szám az azt jelenti, hogy mekkora a max adatsebesség 150(Sata1.0) vagy 300(sata2.0) MB/s, de mint tudjuk ezt sose éri el, A Sima atanál 33, 66, 100 és 133 volt
0
0
0
0
no avatar
kösz mindenkinek hogy ilyen gyorsan válszolt. csak még annyi: amikor úgy írják hogy SATA 3.0 Gb/s, vagy SATA/300 akkor itt mindegyik azt akarja kifejezni hogy SATA 2? És a sima SATA az meg egyezik a SATA/150-nel?
0
0
0
0
eleminator avatar
Cresh, lehet, hogy én tudom rosszul de az NCQ funkció nem arra szolgál, hogy a SATA-s vinyót az oprendszernek, ATA-snak látatja, hogy így XP-t is fel lehessen tenni rá, ha nem látja a SATA vezérlőt a windög??? S lassítja a funkció a rendszert??? Vagy rosszul tudom!
0
0
0
0
roberto888 avatar
Menni fog vele rendesen de nem fogja tudni használni a sata 2 adta lehetőségeket, olyan lesz mint egy sima sata
0
0
0
0
roberto888 avatar
1. Belemegy, de a sebessége nem lesz gyorsabb. A winyón kell jumperrel beállítani a sebességet különben nem fog menni.
2. Igen ugyanaz.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Lenne 2 kérdésem.
1. A SATA és a SATA2 között van - e a gyorsaságon kívül más különbség? Tehát a csatolófelülete más? Rámegy egy sima SATA-s alaplapra egy SATA 2-es winyó?
2. Én úgy tudom hogy a Socket 775 és az LGA 775 az ugyan az. Ez igaz?
0
0
0
0
no avatar
TaTZerg írta:
Gigabyte GA-MA790FX-DQ6
AMD® Phenom™ X4 9950 Black Edition Quad Core 2.6GHz
1000 Watt Multi-GPU Approved Power Supply
Dual 2GB GDDR5 ATI® Radeon® HD 4870 X2
4GB† Low Latency Dual Channel DDR2 SDRAM at 1066MHz
Ageia PhysX PCI-Express Processing Unit w/ 128MB GDDR3
Creative Sound Blaster® X-Fi™ XtremeGamer High Definition 7.1
Menyire éri meg ?



ha 4 mag akkor intel. amd nem annyira jó. vidkariban ott vannak most a toppon de prociban nem. egy Q6600 már csak 30 ropi fele és ha utánajársz és jobb példányt veszel akkor hatalmas tuningpotenciállal rendelkezik. Nekem 3600Mhz-en megy.
1000 watt tök fölösleges és marha drága. Veszel egy corsair 620hx tápot akkor minőségileg a csúcson vagy bőven elegendő több vidkarihoz és 4 maghoz is és még extra csöndes is. Vidkariból ha csúcsot akarsz akkor vedd. Amúgy mostani vidkarik szinte mind olyan jóak, hogy nincsen game ami szaggatna vele maxon. Persze ez moncsi függű. Ha 22 colosod van akkor már bőven sok az a vidkari. Amennyiben 24 colos moncsid vagy még nagy obb lesz akkor megéri. Amúgy csak rekordok döntögetésére okés, másra haszontalan és több pénzed maradna enni inni stb. Nem tom minek neked mellé még egy gyorsító is, kicsit kezdem úgy érzeni csak szórakozol😃 Hangkari jó nekem is volt olyanom egyszer. A gép amit leírtál semennyire sem érné meg😃 Sokkal jobbat raksz össze fele ennyi összegből okosan jó helyen vásárolva. ja és 4 gigának 64 bit alatt van értelmea múgy géped nem fogja kezelni. 3-at felsimer és ebből 2-őt használnak csak a programok vagy game. 64 bites opon bevesz több terrát is neked.
0
0
0
0
ArtyomAlekseyevich avatar
OK. Thx. Akkor egy ASUS EAH4870 512Mb jó lesz helyette😀
0
0
0
0
ArtyomAlekseyevich avatar
Szerintetek ehhez a konfoghoz milyen tápot lenne érdemes venni:Amd x2 6400+, MSI R4870 512 MB, Samsung 320gb HDD, 3GB Kingston 1066 MHz Ram, Gigabyte GA-MA770
Elöre is köszönöm!!!
0
0
0
0
gibdj avatar
akos0102: nekem egy E8400 van, és meg vagyok vele elégedve, játékokkal sincs semmi baj (bár nem csak ezen múlik). Gyorsan tömörít, gyorsan renderel, egyszóval jó. Ha 3 Ghz-eset veszel, akkor tudsz máshoz pótolni a megtakarított pénzből. De ha nem tudod hova tenni a zséd, akkor vegyél Quad-ot, vagy add nekem.😀
0
0
0
0
no avatar
Intel Core 2 Quad 2.4 GHz (Q6600) LGA775
Van ez a proci és szerintetek ezt vagy egy 2magos 3GHz-es procit éri meg jobban megvenni?
0
0
0
0
no avatar
ASRock P45r2000 LGA775 alaplap

Valki erre az alaplapra tudna nekem segíteni egy jó tápegységet kb. 400W-tól (vagy nagyobbat) és egy ventillátorral?
0
0
0
0
eleminator avatar
Vagy vehetsz egy Ati radeon HD3870-et 512MB DDR4-es rammal ezért az árért, mert több magyar és külföldi oldal tesztjei szerint egyformák, néemly játékoknál hol az egyik, hol a másik a jobb, 9800GT-t annyira nem éri meg venni, mert csak hajszállal tud zöbbet a tesztek alapján mint a 8800GT. 9800-asból az alábbiakat érdemes megvenni: GTX, GTX+, GTX2
0
0
0
0
Atley avatar
32 ezerért már kapsz 9800 Gt is én most vettem 😉
0
0
0
0
Ryder avatar
Cresh gondolom ezt nekem irtad. Először csak 1 GB ramot veszek a gépembe majd később nyomok bele még 1 vagy 2 gb-ot és az Express foglalatba is belenyomok 1 Ati kártyát mráha lehet olyat csinálni.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Gépigény direkt nem írtam a billentyűzetet és az egeret mert azt már vettem egy X7 személyében, ami kifejezetten játékosok részére 😃! Ami a vételt illeti ahol megkapom részletre mert sajnos másképpen nem tudom megvenni! Egyenlőre az Extreme Digital ahol talán lehetne! De a monitort a PCland-tol rendelem meg! De tudsz valami jobbat? Vagy tudsz olcsóbb helyet? Vagy ahol minden egybe van? Mert ha részletre szeretném megvenni a neten akkor a részlet miatt Pestre kell felmennem, és az nem jó! Sajnos olyan ismerősöm sincs aki olyan boltban dolgozik ahol valami kedvezményt is adnának! Meg ennyi segítséget!😀
Még egyszer köszönöm!
0
0
0
0
Ryder avatar
Gorasz: A nagyobb általába jobb, kivéve a gépigényeknél. Nekem sose volt fontos annyira a monitor 1024x768-as legyen legalább, nekem annyi elég. asszem az 17 inch.

Nekem is van egy kérdésem, új processzort és ramot akarok kierőszakolni a szüleimtő karácsonyra.

A Processzor egy AMD Athlon 64 X2 lenne legalább 2 Ghzel magonként, alaplap pedig egy ASRock AGP és Express foglalattal, valamint 1 GB ram.

Mielőtt megékrdezitek kirét nem veszek jobbat: kb fél éve vettem új Ati AGP kártyát, de tönkrement az alaplap, és új karira nem lenne pénz. kb 50.000 Ropim van a cuccra. Ezzel meddig boldugolnék?
0
0
0
0
Gorasz avatar
hat 22 est akarok venni . akkor ez jo lesz?
0
0
0
0
eleminator avatar
el kell döntened, hogy 20 vagy 22 colost akarsz. Én a Samsung 2243NW-re szavazok
0
0
0
0
Gorasz avatar
hello

Az lenne a kérdésem hogy most rakattam össze egy gépet és uj monitort akarok venni, de nem tudom hogy melyik lenne a legjobb. Én néztem egy Samsung 2243NW 22inch, Samsung 2043 BW 20inch, és egy LG L222 WS SN 22inch- es monitort. Szerintetek melyik lenne a legjobb választás? Lehetne más is ebben az ár kategoriában.


Elore is köszi
0
0
0
0
MoonW avatar
Dutyidili:
-nem kell a procira +hűtőt venned ha BOX-osat veszel (ez fontos, olyat vegyél!), mert az azt jelenti, hogy hozzá kapsz a dobozában egy ventit is.

-A vinyó ha nagyon melegedne (ha 40 C felé menne), akkor lehet rá venni egy ventit.

-ha maga az egész ház lenne melegedésre hajlamos (főleg nyáron) akkor lehet (vagy kapsz is hozzá) bele venni egy ventit, ami áramoltatja a levegőt.

-én személy szerint vinyóból nagyobbat vennék, ár/érték arányban az 500 GB-s már nagyon jó.

-hangkártya: az alaplapon található egy beépített 8 csatornás audio Realtek ALC888, az a hangrendszerhez nagyszerű lesz. A haladó zenész vagy , vagy vájtfülü akkor lenne szükséged egy különálló hangkártyára.

ui.: a billentyűzetet és az eger sem felejtsd el!😃

Egyébként hol szeretnéd megvásárolni?
0
0
0
0
roberto888 avatar
Megszoktuk már. Amúgy jó lesz így.😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Ez lenne tehát a konfigurációm Kb:

Chieftech 500W ATX2 tápegység (12cm hűtővel)

• 500W teljesítmény
• ATX2 méret
• 12cm ventillátor

MSI K9A2 Platinum AM2+ alaplap

• Socket AM2+ foglalat
• AMD 790FX chipset
• max. 8GB memória

Geil Black Dragon 4GB 800MHz (2 x 2GB kit) DDR2 memória

• 2x2GB kapacitás
• 5-5-5-15 késleltetés
• élettartam garancia

Samsung 320GB SATA2 merevlemez

• 16MB cache méret
• SATA csatolófelület
• 3 éves garancia

Samsung SH-S202J/RSMN DVD-újraíró

• 20x DVD-írás
• IDE csatolófelület
• DualLayer támogatás


AMD A64 X2 6000+ AM2 processzor

* 3.0 GHz valós órajel
* 2x1 MB cache méret
* 1000 MHz FSB

Thermaltake VB6000BWSD Swing táp nélküli ház, fekete

• táp nélküli
• USB, Firewire és audió kivezetés
• átlátszó oldal

Sapphire HD4870 512MB Sapphire Edition videokártya

• 750MHz GPU órajel
• 512MB GDDR5 memória
• PCI-E csatolófelület

Genius SW-5.1 1000 hangfal

* 5.1 hangrendszer
* 25W teljesítmény
* fadobozos mélysugárzó


LG W2252TQ-PF 22"
• Típus TN
• Méret 22 Wide
• Képponttávolság 0.282 x 0.282
• Látószög 170 / 170
• Maximális felbontás 1680 x 1050
• Szín mélység 16.7M
• Vízszintes frekvencia 30 ~ 83 kHz
• Függoleges frekvencia 56 ~ 75 Hz
• Válszido 2ms
• Kontraszt arány DFC 10000:1
• Fényero 300 cd/m2
• Csatlakozók DVI, RGB analog, D-Sub
• Rögzíthetoség VESA szabvány szerint 75 x 75
• Méret 519 x 221 x 429
• Súly 4.4 Kg
• Funkciók ez-Zooming, F-Engine, 4:3 in wide
• Talp döntheto, leszerelheto
• Energiafelhasználás 40 W


Ez így 231870Ft lenne!
Most az a kérdésem, hogy ehhez mit kellene még tenni gondolok itt:
ventilátorok procihoz, vg karihoz, házhoz? Persze meg még a hang kártya meg ilyesmi?
Ha nem kell semmi és jó ez így akkor rendben!
Köszönöm a válaszokat!
De köszönöm azt is, hogy segítetek! Igen tudom, hogy azért csináljátok, de sokszor zavaró lehet ennyi furcsa kérdés!😀
0
0
0
0
roberto888 avatar
Sergítünk ahogy csak tudunk, ez a dolgunk, ezért vagyunk itt, és ezért van ez az oldal és ez a topik.😀 Kérdezz nyugodtan. Legjobb tudásunk szerint fogunk válaszolni/segíteni.😀
0
0
0
0
MoonW avatar
Persze, hogy segítünk! A kontrasztarányban az a jobb minél nagyobb! Szóval minél nagyobb spektrumon műlödik a kontraszt annál jobb...vagy hogy fejezzem ki; arra jó, hogy a feketék tényleg feketék legyenek! Biztos észrevettétek, hogy a sötétben a tök fekete színű képernyő is szinte világít (engem pl zavar), na szóval ez a gond; nincs igazi fekete szín az alacsony kontrasztarányban.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció