Milyen gépet vegyek?

2008. February 07., téma
Fórum » Asztali PC
Vásárlási tanácsadó szolgálat...:p
Hozzászólások: 20 197
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
bedevir avatar
Sziasztok!

Már régebben kérdeztem a véleményetek egy configról, de most már eléggé aktuálissá vált (itthonról dolgozás 😃 )

Szóval, amire gondoltam:

[list]Seasonic Focus+ 750W Platinum (SSR-750PX) v. EVGA SuperNOVA 650 G1+ 650W Gold (120-GP-0650)
Gainward GeForce RTX 2080 SUPER PHANTOM GLH
AMD Ryzen 5 3600
ASUS TUF X570-PLUS GAMING
G.SKILL FlareX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz F4-3200C14D-16GFX
Cooler Master MasterCase H500P (MCM-H500P)
Cooler Master Hyper 212
Samsung 860 EVO 2.5 1TB SATA3 MZ-76E1T0B
Seagate BarraCuda 2TB 256MB (ST2000DM008)
ASUS PG279Q[/list]

A házzal még hadilábon állok, mert az még nem dőlt el. Itt szívesen veszem a segítséget 😀

A 650-es EVGA kiszolgálja a gépet? vagy legyen 750-es (akár EVGA, akár Seasonic)?

Billentyűzetet meg úgy tudom, hogy csak úgy jó kiválasztani, ha bemegy az ember a boltba és kipróbálja, ugye?

Előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 22
Puffin avatar
@bedevir: A 650-es táp is bőven elég. A memória drága.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@bedevir: Crucial Ballistix ramot vegyél ,az való igazán az AMD-hez,jelenleg az passzol legjobban hozzá. Abból is elég a 3200 CL16 ugyan úgy!
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Andor1997: Miféle hülyeség ez, hogy passzol hozzá? Mindegyik jó ha az órajele és az időzítése nem rossz 😃
0
0
0
0
Wihay avatar
@V1VOnX: Ha jobban utál nézzel, elvileg azokban van E-die ami annyit jelent hogy könyebben tudod őket beállítani őket biosban beleértve az OC-it.. Itt-ott olvasom hogy képesek elmenni 3600 Mhz-ig ami mindenképpen emlétésre méltó az árámból kifolyólag..
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@V1VOnX: Ahogy V1VOnX is írta. Egyébként egyáltalán nem hülyeség ,régen ugyebár voltak a B-die Samsung ramok ,csak méreg drágán ,ezek meg normál árban vannak és köröket vernek rájuk ilyen téren. E-die Micron a ram pontos megnevezése.Illetve az sem biztos ,hogy mind jó ,vannak olyan kombók ,amik instabilak lehetnek.
0
0
0
0
bedevir avatar
@Andor1997: Igen, én is olvastam erről a "die" dologról, azért is esett erre a választás. Kifejezetten a ryzenhez ajánlották. De akkor ezt még többször körbejárom.

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat! 😀
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@bedevir: Én mindenképp azt ajánlanám vételre ,akár OC-zol akár nem! 😀
0
0
0
0
bedevir avatar
@Andor1997: Utána néztem ismét és a Ryzen érzékeny a "die"-okra, mivel az Infinity Fabric-on keresztül kommunikál, amit RAM "hajt". Szóval kifejezetten Samsung B-die RAM-ot keresek, amiből a legolcsóbb is 50k. 3200/CL14
0
0
0
0
Puffin avatar
@bedevir: Az igaz volt az első genes Ryzeneknél. A 3. szériásnak már majdnem mindegy milyen memória van mellette.
Ismerősöm vett nemrég 2700X-et b450 Mortar lappal és hozzá G.Skill Aegis 3200-as CL16-os memóriát (ez volt a legolcsóbb), gond nélkül üzemel.
0
0
0
0
bedevir avatar
@Puffin: Persze, bármelyikkel elkegyeg, a különbség, hogy tudja-e hozni a ráírt sebességet. Persze be lehet manuálisan is hangolni, de nem értek hozzá és jobb 20k-val többet kifizetni érte, mint 3x megvenni 😃
A lappal kapcsolatban meg azért ragaszkodok az X570-hez, mert ha a B450-es példát vesszük, hogy még mindig jó a Zen 3-akhoz, akkor egy x570-es valószínűleg (elméletben) el tud kísérni Zen 6-ig (vagy tovább).
Mindenesetre köszönöm a tanácsokat, mint kiderült, még van 2 hónapom rágódni rajta 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
@bedevir:
ha a B450-es példát vesszük, hogy még mindig jó a Zen 3-akhoz, akkor egy x570-es valószínűleg (elméletben) el tud kísérni Zen 6-ig (vagy tovább).

Tévedsz. Az AM4 foglalat elvileg a Zen 3-al véget ér. Legalábbis úgy mondták.
A memória ügy meg a te dolgod, nem az én pénzem. Ha van 20k-d feleslegesen akkor nekem mindegy.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@bedevir: Épp ez a lényeg. Samsung B-die Ramokat már nem gyártanak ,illetve az e-die ,vagyis a Crucial Ballistix sokkal jobb azoktól...ez a vicc az egészben,sokkal jobb, megfizethető áron!
0
0
0
0
bedevir avatar
@Andor1997: oh.. Akkor valóban lemaradtam egy ütemmel 😃 Köszönöm!
0
0
0
0
Wihay avatar
@bedevir: Alaplapból én személy szerint MSI-től a Tomahawk Maxot venném, szinte mindenki ezt ajánlja és elég árérték arány bajnok, cserébe viszont nem annyira átlátható a bios (személy szerint) illetve ha ez lesz végül akkor kelleni fog egy BIOS update hogy támogatja a procit..

- A memóriával meg egyet értek Puffinnal, hogy kicsit drágább mint a többi.. Én helyette egy Crucial Ballistix kiszerelést vennék..
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Wihay: Abszolút nem kell BIOS frissítés mivel ryzen 3rd gen series ready-n vannak alapból árulva, tudom mivel tapasztalatból mondom, nem kellett hozzá frissítenem a boltból újonnan kihozott lapot, hogy a 3600-ammal működjön. Ha legalább osztod az észt nézzél utána előtte jobban mielőtt terjeszted a false infót 😉 .
0
0
0
0
Wihay avatar
@V1VOnX: Mért osztom az észt, ezt elárulnád nekem légyszíves?
nem kellett hozzá frissítenem a boltból újonnan kihozott lapot
Attól még lehet hogy olyan modelt fog ki, amelyik már hónapok áll a raktárban , nem mellesleg nem árt az alaplapnak a bios update..
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@Wihay: Mi van?? Ekkora baromságot 😂 A hátsó feledből előszeretettel szeretsz baromságokat előszedni ezek szerint 😃 .

Az alaplap dobozára alapból az van írva, hogy ryzen 3rd gen ready magyarul bármiféle mókolás nélkül elsőre működni fog/ működnie kell a 3000-es szériákkal. Ne okoskodj már légyszíves. Magad járatod le.
0
0
0
0
bedevir avatar
@Wihay: Felfrissítettem az infómat RAM-mal kapcsolatban, nem drága, mert nekem B-die-os kell 😀
Alaplapból meg én is szemeztem a Tomahawk-kal, mert támogatja felfelé is a Ryzen-eket (Zen 3), de nem feltétlen ár/érték arányt nézek, hanem időtállóságot. egy x570-es foglalat elég sokáig aktuális lesz, ezért válaszotttam ezt (X570-es kategóriában ez az ár/érték arány győztes). A BIOS flashről is olvastam, nem nehéz megcsinálni, de így tárgytalan 😜
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@bedevir: Attól függ, mire kell a gép. A valós idejű renderelést akarsz brutál szinten, arra a világ összes számítási teljesítménye sem elég
0
0
0
0
zsolo avatar
@bedevir: Én asus tuf lapot nem vennék, msi tomahawk max, elvileg ahhoz nem is kell BIOS frissítés, vagy msibol valamelyik x570-es inkább...
0
0
0
0
xCube avatar
@bedevir: SATA helyett M.2 PCI-E SSD -t raknék bele.
0
0
0
0
bedevir avatar
@xCube: Néztem M.2-es SSD-ket is, de azt nagyon sok helyen olvastam, hogy overkill. Azoknak jó, akik videó készítéssel foglalkoznak.
0
0
0
0
bassus16 avatar
Ha valaki gépvásárláson gondolkodik itt talál sok build-et AMD és Intel színekben is.
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
150000 ft. keret pl. rummicab játék ,poker kérek segítséget, ajánlást egy PC.-hez.külső periferák(monitor stb.) van.
0
0
0
0
💬 6
odinx avatar
@radames: Szia!

Ezt tudnám ajánlani:


Gigabyte B450 Aorus Elite

WD Green M.2 2280 240GB (WDS240G2G0B)

TOSHIBA P300 1TB 7200RPM 64MB SATA 3,5" (HDWD110UZSVA)

ZALMAN Z1 NEO Midi Tower Black (Z1 NEO)

AMD Ryzen 3 3200G Box AM4 (4,000GHz) YD3200C5FHBOX incl. Wraith Stealth Cooler

Crucial Ballistix - DDR4 - 16 GB 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 3200 MHz PC4-25600 - CL16 - 1 - 16 GB - DDR4

Seasonic CORE-GC-500 - 500 W - 100 - 240 V - 50/60 Hz - 7 - 3.5 A - 100 W - 492 W (CORE-GC-500)

149.410 Ft KazyComputers

😀
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@odinx: PCX-t felejtsd el. Nem egy olcsó bolt.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@V1VOnX: Akkor külön kell megvenni minden alkatrészt. Ott, ahol a legolcsóbb. Problem solved 😉
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@The_Teacher_Man: Erre akaltam utalni 😀
0
0
0
0
no avatar
@odinx: kösz az ajánlatot
erről mit gondolsz? https://hardverapro.hu/apro/belepo_gamer_brutalis_ar-ertek_arannyal_i5_3470_4/hsz_1-50.html
0
0
0
0
odinx avatar
@radames: Inkább akkor már ez, 2GB-al ma már nem sokra mész. Esetleg mehet bele SSD később.

[LINK]
0
0
0
0
tmbrbr avatar
Sziasztok! 😀
Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen gépet vegyek. Elsősorban természetesen játékra szeretném használni és a keret rá 300 ezer forint, nagyon maximum 330. Személy szerint AMD-s konfigon gondolkodtam egy Ryzen 55 3600 és egy 5600-val. De természetesen inteles megoldások is érdekelnek. egy 240gb-os SSD és egy 1tb-os HDD bőven elég nekem. Monitor, billentyűzet, egér, stb. nincs benne a keretben, ezekről tanácsot a 300-on felül fogadok. Itt igazából nincsenek nagy elvárásaim, a legjobb ár/érték arány érdekelne. És azt is megköszönöm ha a bolthoz adtok tippeket, hogy hol a legolcsóbb.
Előre is nagyon köszönöm mindenkinek. 😀
0
0
0
0
💬 21
odinx avatar
@tmbrbr: Szia!

Ezt tudnám ajánlani:

Zalman I3 EDGE fekete számítógépház

Corsair 2x8GB DDR4 3000MHz Vengeance LPX Black CMK16GX4M2D3000C16 memória

Philips 243V7QSB monitor

Genius Scorpion K8 31310001404 USB HUN fekete gamer billentyűzet

Logitech G102 Prodigy 910-004939 egér

AMD Ryzen 5 1600 YD1600BBAFBOX processzor

FSP 500W Hyper 500 tápegység

Sapphire RX 5600 XT Pulse 6Gb GDDR6 11296-01-20G videokártya

Western Digital 240GB WDS240G2G0B M.2 SSD meghajtó

Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez

Asrock B450 PRO4 alaplap

PCX összesen: 329.535 Ft.

Szerintem így, hogy kell minden nem nagyon fér bele egy 3600-as, de, amit írtam procit az sem rossz vétel.

😀
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@odinx: SAPPHIRE RX 5600XT 120k PCX.HU

Ugyan ez a kártya Alza-n 104k, PCX nem ajánlót bolt.

R5 3600+RX 5600XT simán bele kell férnie 300k-ba.

Táp: BE QUIET 11/Seasonic GX,GM/GC
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@ricsiricsV: Az alza minden csak nem olcsó, egyik legtúlárazottabb bolt 1-2 kivétellel, mikor nagy ritkán ott a legolcsóbb vagy az egyik legolcsóbb. A Pcx viszont valóban drága.
0
0
0
0
odinx avatar
@ricsiricsV: Hát én passzolom, akkor így ha minden kell. Nekem számolva sehogy nem jön ki a 3600.😞
0
0
0
0
tmbrbr avatar
@odinx: Köszönöm a választ. 😀 A monitor, egér, billentyűzet nincs benne a 300-ban. Úgy se jön ki 3600-val?
0
0
0
0
tmbrbr avatar
@odinx: Én ezt néztem, csak nem tudom lenne-e jobb megoldás.
ryzen 5 3600
5600 xt
gigabyte b450 gaming x
kingston hyperx fury 2019 16gb kit2
aerocool bolt (ház)
bitfenix formula gold

ez így jó lenne? alaplap elég jó és minden stimmel?
előre is köszönöm. 😀
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@tmbrbr: Lapból inkább msi Tomahawk Max-t válassz.
A 5600xt pontosan milyen gyártó és típus?

A ram sebessége és időzítése lényeges információ, azt is pótold légyszíves.

Az a gépház elég lapos. Jobb szellőzésű házakat kéne nézni. Ez a ház tartalmaz legalább 3 előre installált ventit?

A táp pontos típusa és ára?
0
0
0
0
tmbrbr avatar
@V1VOnX: ram: 3200mhz
ház a komment alapján akkor az előbb írt i3 edge
táp: bitfenix formula gold 550w 26ezer
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@tmbrbr: Én tápból ha a keret engedi inkább az evga G3 550w gold tápot venném, 30690 az alzánál. A lehető legeslegjobb 550-es táp brutálisan jó hatásfokkal. Az általam említett lapnak a vrm hűtése rendkívül kiemelkedő a b450 szériában, és nagyon jól felszerelt. Nézz utána gyártó oldalán, hogy mit tud. Igazából tapasztalatból is beszélek, mivel ilyet használok 3600 mellett.
0
0
0
0
tmbrbr avatar
@V1VOnX: ha bármely másik olcsóbb b450-et választom azzal miért és mennyivel járok rosszabbul?
(msi br450m-a pro max, gigabyte gaming x)
0
0
0
0
odinx avatar
@tmbrbr: Ha nem lesz proci húzás, akkor elég akár egy Asrock B450 PRO4 alaplap is. Viszont ha húzni akarod a procit, akkor oda jó VRM kell.
0
0
0
0
tmbrbr avatar
@odinx: köszönöm a választ. 😀 Szerinted érdemes vagy kell húzni egy ryzen 5 3600-át? Mennyivel lenne jobb?
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@tmbrbr: Ne add egy MSI B450 Tomahawk, Gigabyte b450 Aorus Elite alá. Hidd el, később jól jön az a jó hűtés.
0
0
0
0
odinx avatar
@tmbrbr: Hát, gyári hűtővel lehet, de így is brutál erős. A 3600-as kb a 2700x szintjén van. Talán annyi, hogy a gyári hűtő hangos lesz egy kicsit.
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@odinx: Én abszolút nem hallom, pedig gyárival használom egyelőre ideiglenesen 😃 . Ezt bátran cáfolom.
0
0
0
0
odinx avatar
@V1VOnX: Akkor semmi gond nem lesz vele.😀
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@tmbrbr: Ha nem rakunk bele külön hűtőt, b450 lapra 30k-nál többet nem költünk, videókártyát külön vesszük az ALZA-ról 104k-ért-300k alatt maradunk.

A gép többi részét COMPKER-ről vennéd:
AMD RYZEN 5 3600 60k + MX 4 paszta 2k
Ház: Silentiumpc signum sg1 tg 16k
0
0
0
0
V1VOnX avatar
@ricsiricsV: Felesleges pasztát vennie mikor a gyári hűtőn van alapból és teszi a dolgát. Bár igaz, hogy sosem árt ha van. Nekem thermal grizzly kryonaut van tartalékban , elvileg a legjobb nem áram vezető paszta, amit csak lehet kapni.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@tmbrbr: Megpróbálkoztam én is ,de 300-ba nekem se fért bele. Még monitor, bill és egér nélkül sem !
https://kepkuldes.com/images/10e9b444c91411b0719eee465a482866.png
0
0
0
0
tmbrbr avatar
@Boldor81: Neked is köszönöm. Én bluechipen és foramaxon néztem. Ezek nem ajánlott boltok?
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@tmbrbr: Tőlük még nem rendeltem, úgyhogy erről nem tudok nyilatkozni. Meg kérdés ,hogy a kisebb üzleteknél mennyire sűrűn frissítik az oldalon megjelölt termékeket illetve áraikat !
0
0
0
0
cseszka avatar
Hali.Ösöknek lenne szükség egy olyan PC-re,ami elboldogul a zenelejátszással,filmel,meg a böngészö akadás mentes futtatásával.Filmek is max 720p.Nézegettem a használt gépeket,Intel fronton nemigen vagyok képben,pl egy 3.generációs i3 elboldogul e ezekkel a "kihivásokkal?A lényeg pénztárca barát legyen.Játék semmi,csak a fent irt.Amiket találtam,átlag 4gb ram,240gb ssd,egy alap ház a táp,alaplap ugye procitól függ.Ami érdekel,olyan procikat irjatok,ami megfelel a kritériumoknak.
0
0
0
0
💬 5
sudosu avatar
@cseszka: Ha asztali gép:
Célszerű legalább egy i3-al szerelt gépet venni, 4. generáció környékén (I5-ből lehet 3. is). 30 ezer környékén lehet venni Hardveraprón. Valamennyire időtálló is lesz, tehát ha növekszik a gépigénye a weboldalaknak, akkor nem lesz probléma.
Celeron, Pentium felejtős, lehet hogy most még használható lesz, de 2-3 év múlva szinte biztos, hogy kuka.

Ha notebook:
Lehet Thinkpad T420-at venni 30k környékén, jó minőségű kis gépek (régiek, de megbízhatóak). Egyetlen hiba van a T420 szériával, hogy mivel elég öreg és a kijelzője, ezért egy idő után elkezdenek fehér foltok megjelenni a képernyőn. Windows-t nem célszerű erre rakni, én anyumnak T420-at vettem (i5 2. gen, 4GB RAM, HDD) és Lubuntu-t tettem rá, eddig nem panaszkodott rá, kb 1 éve használja.
Ha többet szánnál rá, akkor T430-at tudom javasolni az olyan 45-50 környékén szokott lenni, arra már mehet Windows 10 is.
0
0
0
0
cseszka avatar
@sudosu: Asztali gép lenne az ideális,de az se gond ha csak win7 lenne rajta.Köszönöm,ezzel sokat segitettél.Körbe nézek mi a kínálat 4.gen i3 procis gépekkel,ill AMD fronton is mi a felhozatal.Igazából elég lenne szerintem egy APU-s procival szerelt gép is,vagy alaplapra integrált vga-val ellátott,mivel max csak film nézés lenne,semmi gpu gyilkos felhasználás.
0
0
0
0
zsolo avatar
@cseszka: [LINK]

[LINK]

[LINK]

Hasonlókat keresgélj, szerintem ezek bőven jók amire neked kellene!
0
0
0
0
odinx avatar
@cseszka: Szia! Szerintem 4 mag 4 szálas procis konfigokat nézegess, azért jobb lesz nekik is, hogy nem kell hosszasan várakozni, ha csinálni akarnak valamit a gépen, meg főleg legyen benne SSD+ 8gb memória. zsolo, amiket lejjebb írt szerintem azok tökéletesek, nem nagyon éri meg ma már 2 mag 4 szálas procikat használni.😀
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@cseszka: [LINK]

Erre a célra egy brand gép tökéletes, lehetőleg 2x4gb RAM-al.
0
0
0
0
Techthomas avatar
Sziaztok kis segítséget szeretnék kérni, mert ez a pc össze rakás milliónyi módon lehetséges. Kicsit nagyobb keret jött össze a gépre mint terveztem! 140-150K kellene kihozni egy gépet ami nem muszáj hogy fullos legyen csak low medium grafikán vigye el a régebbi játékokat. Gondoltam össze rakok most egy videó kártyás konfigot. Első kártya amit kinéztem már el gondolkoztatott GeForce GT 1030 néztem most elsőként de első gondolat az volt hogy erre 3.generációs Ryzen-re építek amibe van integrált vga. De ez a videó alapján lehet tényleg az lesz, jó volna pár tipp vagy akinek akár van ilyen 3200G cpu-ja meg osztaná a véleményét!! Mert e videó szerint nyugodtan építhetek integrált gpu-ra mert ugyan az a szint/ár és másik mellé úgy mond proci is társul, nem mind1

Ennyire jól sikerült ez a 3200G Vega 8??? hogy a 30k 60k körüli kártyák szintjén van??!! 😲 Hát már rendesen fel ideggel 😆 😂
0
0
0
0
💬 11
odinx avatar
@Techthomas: Szia! Csak kérdezem, miért nem a jelenlegi 1600-as konfigodat erősíted? Abba a lapba belemegy egy 3600-as BIOS frissítéssel. Később meg mehet bele egy erősebb videókártya.

[LINK]
0
0
0
0
Bronson avatar
@odinx: szerintem annak a gépnek ehhez semmi köze 😊
0
0
0
0
Techthomas avatar
@odinx: Igen az lesz a terv 3600-ra váltás meg egy 1080 vagy hasonló kategória majd, de most jelenleg család tagnak rakok össze egy gépet de végre meg született már 😂
0
0
0
0
odinx avatar
@Techthomas: Így már érthető, akkor sok sikert megvalósításhoz.😀
0
0
0
0
Bronson avatar
@Techthomas: A GT 1030 új ára vicc kategória, nem tudom miért venné meg bárki is. A Ryzen G széria valóban jól sikerült, bár nyilván nem kell csodákat várni...

[LINK]

Ha hosszabb távon tervezed ezzel a konfiggal, akkor erősen ajánlom, hogy egy kicsit többet gyűjts és a 3400G-t vedd meg! Rövid távra viszont teljesen okés a 3200G is. Úgy próbáltam összeállítani hogy fejlesztéssel se legyen problémád.
0
0
0
0
Techthomas avatar
@Bronson: Hát ilyen tippeket vártam volna köszi! 😂 De már mind1 érkezik a cucc. Jól mondod vicc kategória az a kártya mert most azt vettem volna meg, meg egy procit 50-60K azt a 3200G ugyan azt a szintet hozza sőt.. 30k-ért, vicc...
Végül ő lett a befutó [LINK]
Hozzá jön még a WD Green SSD meg most boltoltam egy ASUS R9 280x-t hozzá és jó napot. Csak most már abba bízok elég lesz neki a 500W-os táp vajon mert egy kicsit éhes kártya tud ez lenni, de bízok benne 😆
0
0
0
0
Bronson avatar
@Techthomas: Bőven elég lesz a táp, az miatt ne aggódj, nem eszik az annyit... viszont ha lesz mellé dedikált gpu, akkor elég nagy pénzkidobás volt ez az egész, mert vehettél volna helyette 1600 AF procit... ramból is ideálisabb lett volna 3200-as, bár a 3000-es is bőven megteszi.
0
0
0
0
Techthomas avatar
@Bronson: Bízok benne, de szerintem se lesz vele gond. Próbáltam azért nem gagyit választani. Hát annyira nem mondanám mert egy árba vannak pont most nézem és +3% 3200G javára van, csak 3. Generáció...
Jóféle lesz ez így én úgy érzem, alig várom hogy össze pattintsam 😆 😂
[LINK]
Ram-ot meg magamnak rendeltem 3200-ast ő meg meg kapja az enyém mert neki viszont abba a lapba szaladni fog 3000mhz-n és jól mondod mert bőven megteszi így is amilyen gyenge gép össze rakásnak indult elég komoly kis szerkezet lett belőle, ultrán vinni fogja a régi gameket pedig csak a low med volt meg célozva.. És az a durva nem sokkal gyengébb gép lesz mint az enyém csak az 150huf. Én meg már a jó isten se tudja mennyit költöttem már rá.
A legdurvább ami van ramom 80k volt kb a 16GB 3000mhz most vettem 33k-ért UGYAN AZT 3200mhz-st ez a ***a 😆 😂
0
0
0
0
Bronson avatar
@Techthomas: Ezek az összehasonlító oldalak lófa**t sem érnek, már bocs... 😊

4 mag/4 szál vs 6mag/12 szál. És az 1600 AF 12nm, ami nincs messze a 2600-tól. A 3200G meg ugyanaz az architektúra, nem zen3. Ezt lehet szépíteni, de ezt bizony benézted, jobb vétel lett volna az 1600 AF.
0
0
0
0
Techthomas avatar
@Bronson: Fene tudja, célt meg teszi majd bőven így is 😀
0
0
0
0
no avatar
Az alábbi konfigot sikerült összehalásznom a napokban, véleményeket szeretnék kérni róla:

Alaplap: MSI B450 TOMAHAWK MAX
Processzor: Ryzen 5 3600 + be quiet! Pure Rock hűtő
VGA: Sapphire Radeon RX 5700XT
Táp: EVGA SuperNOVA 650 GQ 650W Gold
Gépház: SilentiumPC Signum SG1 TG
Monitor: Acer Nitro VG240YP
RAM: ebből 3-at találtam ami 30k körül mozog

-Viper [LINK]

-Crucial [LINK]

-Corsair [LINK]

de nem tudom eldönteni, hogy melyik lenne a legjobb választás, mert olvastam, hogy nem mindegyiknél jön ki a 3200mhz, vagy ryzen-nel nem a legjobb (nem tudom mennyire valós)..

Minden észrevételt elfogadok. Köszi előre is a segítséget!
0
0
0
0
💬 6
_AsheXp avatar
@istvan0122: Corsairt venném a ramok közül, amúgy okés, jó gép lesz 😀
0
0
0
0
zsolo avatar
@istvan0122: Elvileg a corsair ram a legjobb közülük, nekem is olyan volt, de az egyik sokaig nem bírta, az fel mondta a szolgáltatot, szóval inkább lett helyette Kingston!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: [LINK]
Ez jó lehet végülis nem ?
0
0
0
0
zsolo avatar
@istvan0122: Én nem azt mondom hogy a corsair szar, csak hogy nekem is olyan volt, és nem sokáig bírta! Lehet, csak én fogtam pont ki, attól még lehet neked nem lesz vele később sem gondod! Jó ez a Kingston amit küldtél!
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@istvan0122: Jelenleg a Crucial Ballistix Micron E-die ramok elég jók,sőt azok a legjobbak még a B-die Samsugtól is jobban lehet húzni őket és ezen kívül nem drágák a többihez képest,nyilván húzni nem cél ,attól függetlenül is kiváló..lehet az általad nézett is az,vagy tán minden Crucial ,ezt pontosan megmondom őszintén nem tudom,de az biztos ,hogy jókat csinálnak. Corsair-t nem ajánlanék.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok.

Tájékozódni szeretnék a témában. Jól jönne pár javaslat, tanács, hogy ár/érték kategóriában mi az a változtatás ami elég nagyot dobna a jelenlegi konfigomon a jobb játék élmény érdekében (elsődlegesen videókártyára gondoltam az árból), de gondolom ehhez jól jönne egy másik alaplap és processzor ami kihajtja.
Mi az a változtatás ami a leginkább megéri?
Emellett mi az az összeg amit inkább érdemes rákölteni, ha esetleg több valamivel, mint 200.000 Ft?
0
0
0
0
💬 5
Bronson avatar
@istvan0122: Kiindulási alapnak ezt ajánlom, én nem fejleszteném már a jelenlegi konfigod, inkább passzold el...

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Gondolkodtam már rajta.. lehet hogy az lesz végülis.
Köszi az indító konfigot!

Szerinted van rá esély hogy így egy az egyben el tudom adni? Ha igen, hol van erre a legnagyobb esélyem?
0
0
0
0
zsolo avatar
@istvan0122: hardverapro.hu
0
0
0
0
Bronson avatar
@istvan0122: Persze hogy van, egyben nem olyan rossz konfig ez, lájtos gémelésre alkalmas mai napig... ahogy említették is, hardverapró, FB helyi csoportok adok veszek, millió helyen hirdethetsz manapság ingyen... akár itt is, van külön fórum!
0
0
0
0
no avatar
@Bronson: Köszi a válaszod! 😀
0
0
0
0
Funes avatar
Helló, ki milyen gamepadot használ, ha használ, és milyet ajánlanátok venni, mert annyi fajtát megnéztem már, hogy fogalmam sincs melyiket válasszam, régen volt egy Speedlink Xeox vezetéknélküli, de az hiába szolgált pár évig, agyf.szt kaptam tőle, mert volt hogy eldobta a jelet és volt, hogy nagy volt a válaszidő. Néztem a rendes Xbox One kontrollert, hogy lehet kapni már Win 10-hez való usb stikkel, de attól tartok hogy ha megveszem az is b.szakodni fog a vezetéknélküli kapcsolat miatt, plusz elég drágán jönne ki, mert külön kell venni hozzá akkut is.
Szóval milyet ajánlanátok, és aki használ win 10-hez eredeti Xbox one kontrollert annak mi a tapasztalata megér 25k a tartozékokkal ?
0
0
0
0
💬 2
sudosu avatar
@Funes: Hali!
Nem lesz szerintem problémád az Xbox One kontorllerrel (bár nincs személyes tapasztalatom vele).
PS4 kontrollert én a Bluetooth stick-el használom PC-n tökéletesen működik, nem vettem észre túl nagy input laggot. Nyílván attól függ hogy milyen típusú bluetooth van a gépedhez (nekem valami olcsóbb kínai van). Ha a PS4 kontrollert vezeték nélkül akarod használni szükség van egy programra. DS4Windows: [LINK]

Csak megjegyezném, hogy ez a "Milyen gépet vegyek?" topik, de van "Milyen játékvezérlőt vegyek?" topik, ha oda írsz, illetve szétnézel biztos relevánsabb segítséget kapsz.
0
0
0
0
Funes avatar
@sudosu: Köszi, írtam keresőbe, hogy van-e ilyen topik, de nem dobta ki, akkor beteszem oda is.
0
0
0
0
sudosu avatar
Sokatok tanácsára (mindenkinek hálás köszönet) sikerült mondhatni a végleges verzióval elkészülnöm, néhány helyen kötöttem kompromisszumot.

- Sokat elmélkedtem, hogy most ~10-13 ezer felárral érdemes e nekem most NVME SSD-t vásárolnom és arra jutottam, hogy nem költök most jelen pillanatban rá. Itthon van SATA SSD-m, ha nem lesz elég az 7200 RPM-es HDD sebessége, tudom használni. Várunk vele, hogy normalizálódjon a helyzet. Amúgy az előző gépemben 2 és fél évig 5400RPM-es WD Blue-n ketyegett a rendszer, szóval ezzel is csak megbírkózok. 😀
- VGA-ból a megfelelőnek a PNY felelt meg a legjobban (A PNY Quadro P szériás kártyákkal rendkívül pozitív tapasztalatom van) , kicsit több órajele van (nem is tudtam, hogy a PNY csinál consumer kártyákat is). Persze DVI-D is van rajta, aminek nagyon örülök.
- 550W Gold tápegység mellett döntöttem, nagyon pici esélyt látok rá, hogy én felsőkategóriás CPU-t és VGA-t akarok használni, azért mondjátok el a véleményeteket róla!
- A hűtőt a ti ajánlásaitok alapján választottam ki, szerintem nem lesz vele probléma.

Igazából ennyi lenne a "konklúzióm" itt van az eredménye:

Itt van a link a képhez, amin lehet zoomolni: [LINK]

Szerintem a mai nap este leadom a rendelést. Addig esetleg további javaslatokat várok, meg persze én is folyamatosan nézegetem a dolgokat, hogy minden kóser legyen.

u.i: Link javítva
0
0
0
0
💬 4
Andor1997 avatar
@sudosu: Jó összeállításnak néz ki,legfeljebb annyit változtatnék rajta ,hogy a ház eleje ne legyen zárt,hanem jól szellőző rácsos ,mert az hogy csak a két szélén egy-egy csíkon kap levegőt nem olyan nagy hatásfokú..viszont ettől függetlenül remélhetőleg ezzel nem lesz hőmérsékleti gond.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Andor1997: Ezért Be quiet a Be Quiet... 😊 nem mindenki akar +5 fokot nyerni egy hangosabb házzal, én is inkább a csendre szavazok.
0
0
0
0
sudosu avatar
@Bronson: Igen, szeretem a csendet amíg nem kezd el throtlingolni/károsdni a rendszerem, addig nem igazán izgat hány fokos. Nem fogok 7/24-ben 8K-s Footage-et renderelni 😃
0
0
0
0
Puffin avatar
@sudosu: Annyiért nem vennék 2TB-os Seagate lemezt... Kicsit többért ott a Toshiba P300 3TB.
0
0
0
0
sudosu avatar
Hali!
Ma sikerült megválnom a régi asztali gépemtől, szóval a közeljövőben szeretnék rendelni (most a hétvégén/ jövőhét elején) egy új PC-t. Már egy ideje tervezgetem a dolgot, állítottam össze több kombinációt is, így szeretném kikérni a véleményeteket a "kedvenc" konfigromról, miben lehetne esetleg változtatni/spórolni stb...

Először is illdomos leírnom, hogy mik az elképzeléseim: Kezdetben Full HD-ban szeretnék játszani (144 hz), de 1-2 éven belül szeretnék 1440P-s monitort vásárolni (144 Hz). Kompromisszum képes vagyok, csak ESPORT játékokhoz (Overwatch, CS:GO stb...) kell a 144+ FPS (benchmarkok alapján megvan, 1440P-n is, nyilván grafikai beállításokkal tudok kombinálni majd)
Többnyire azért City builder játékokkal szoktam játszani PC-n (Cities Skylines, Transport Fever 2, Simcity, Anno 1800 ...) arra is alkalmasnak kell lennie a gépnek, de ott nem feltétel a 144+ FPS. Hosszú távra tervezek PC-t (4-5 évre legalább) nem feltétel az, hogy minden ultrán fusson. Néha azért játszanék AAA játékokkal is

Megkötéseim:
- Olyan VGA kellene amin van DVI-D, mivel sajnos a jelenlegi 144Hz-es monitoromon csak DVI-D, HDMI és D-SUB van. Régebbi HDMI-n ugye nem megy a 144Hz. Wiki szerint 1.3-as HDMI-től megy 144 Hz (Full HD). Az a baj, hogy pontos infót nem is találtam a monitoromról (Acer 24" Predator GN246HLB), hogy azon hanyas verziójú HDMI van. Ha esetleg valakinek van valami infója, megoszhatná velem 😀. Átalakítókról nem ovlastam túl sok jót (ilyen képfrissítés mellett) , szóval az felejtős.
- Azért állítottam össze IPON-on a konfigot, mert szeretném ha a bolt rakja össze. Tudok szinte mindent cserélni, de a CPU-t inkább nem kockáztatnám meg.
- AMD + NVIDIA kombináció érdekel.
- Legalább olyan táp kell ami Silver 80+-os (nem feltétlenül van szükségem moduláris csatikkal rendelkező tápra)
- 16 GB RAM a minimum (Időnkénti szoftverfejlesztésre is kell a gép)
- NVME SSD és 7200 RPM-es HDD kell.

Keret: 400k (kicsivel lehet több)

Kérdések:
- A VGA-ban nem vagyok teljesen biztos, hogy jó lesz e az a RTX 2060 Super amit válaszottam, nem tudom, hogy van e olcsóbb amit tudtok ajánlani? (Persze DVI-D csatival). Egyáltalán megéri RTX 2060 Super-t venni, RTX 2060 helyett?
- RAM-ra is esetleg várok javaslatokat, jó lesz a CL 15 3000Mhz, vagy esetleg van jobb Ryzen 5 3600-hoz?
- A PSU szerintem kicsit Overkill, de azért megkérdezem: 600W-os PSU elég lesz a konfighoz? Vagy esetleg 550W is elég?
- És persze minden javaslatot várok, ahogy a poszt elején említettem.

És itt lenne az elképzelesem:
https://www.kepfeltoltes.eu/images/2020/04/04/556screencapture_ipon_hu_.png
[LINK] Közvetlen link (ez nagyítható lesz)
Köszönöm a segítséget és hogy végigolvastátok ezt a hosszú posztot! 😀
0
0
0
0
💬 18
zsolo avatar
@sudosu: Jó lesz a 2060 Super, de ne azt a verziót vedd hanem ezt: MSI RTX2060 Super 8GB GDDR6 GAMING X , brutál jó hűtése van és csendes is! Nekem is ez van, és csak ajánlani tudom, 2070 szintjét hozza!
Alaplap amit néztél az jó, de kérj hozzá Bios frissítést a procid miatt, ha pcx-en rendeled azt is megcsinálják neked, pár ezer ft, de megéri! Főleg, hogy össze is szerelik neked a gépet így ellenőrizn is tudják, ha valami gubanc van nem kell vissza küldened!
Ramot én ilyet tennék bele, Kingston 2x8GB DDR4 3200MHz HyperX Predator XMP
Tápot meg ezt, Seasonic FOCUS-GX-650 Focus GX 650W , 550-es is elég lenne, de ha a jövőre is gondolsz jobb a 650-es!
Proci is faja, de ahhoz is kellene hűtő, ne gyárival használd!

Pcx-en néztem ezeket, szóval elérhető minden! Én ezeket változtatnám!

A gép:

Be quiet! BG034 Pure Base 500 számítógépház 24.963 Ft

Seasonic FOCUS-GX-650 Focus GX 650W gamer tápegység 34.932 Ft

AMD Ryzen 5 3600 100-100000031 BOX processzor 6.3033 Ft + Egy jó proci hűtő kell hozzá!

MSI B450 TOMAHAWK MAX alaplap 39.367 Ft

Kingston 2x8GB DDR4 3200MHz HyperX Predator XMP HX432C16PB3K2/16 memória 38.742 Ft

MSI RTX2060 Super 8GB GDDR6 GAMING X videokártya 163.617 Ft

Kingston A2000 500GB SA2000M8/500G M.2 SSD meghajtó 30.428 Ft

Toshiba 1TB 64MB HDWD110UZSVA merevlemez 12.707 Ft

BIOS frissítés 2990 Ft

Gépösszeszerelés 5990 Ft

Összesen 413.780 Ft Pcx-en!!
0
0
0
0
sudosu avatar
@zsolo: Aha a RAM jónak tűnik, meg a tápegység is elgondolkoztató. De sajnos a VGA-n nincs DVI-D 😞
Köszi az ajánlásokat.
CPU Hűtő: [LINK]
Gyors Google keresés alapján ezt találtam megfeleőnek. Mondjuk így már az ár már a 450k-hoz közelít, de storage-ban talán tudok kompromisszumot kötni. Eddig is elég volt 250GB-s SSD, szóval kicserélem arra az SSD-t.
0
0
0
0
zsolo avatar
@sudosu: Lehet ennél olcsóbban is venni jó proci hűtőt! Csak nézz utána, hogy mekkora fér be a házba..!

[LINK]

Hát, pedig már nem igazán van szerintem jó kártya amin van DVI...Amit te néztél nem tudom mennyire jő a hűtése...meg iponon ha jól látom csak 1 év gari van rá, az kevés! Nézz esetleg utána, hogy milyen a hűtése!
0
0
0
0
odinx avatar
@sudosu: Szia!

Esetleg ezek a kártyak jöhetnek szóba:

Gainward RTX2060 Super Ghost 471056224-1198 videokártya

Colorful RTX2060 SUPER 8G-V 8GB GDDR6 videokártya

PNY RTX 2060 6GB Super 8GB GDDR6 VCG20608SDFPPB videokártya

150.000 Ft környékén vannak.

😀
0
0
0
0
sudosu avatar
@odinx: Köszi!
Van olyan VGA ahol 14000Mhz memória órajelet ír a gyártó weboldala, meg a bolt is de van ahol 7000 mhz.
Például itt van a Gainward kártya amit írtál annak 7000Mhz, viszont van ez a ASUS amit találtam:
[url]https://www.pcx.hu/asus-rtx-2060-super-advanced-evo-dual-rtx2060s-a8g-evo-videokartya-395643 [/url] itt dupla annyi van. Több féle memória órajellel rendelkező RTX 2060 Super-ek vannak? Nem igazán tiszta számomra a dolog. Azért gyanús hogy valami elírás lehet, mert a core clock-nál csak pár MHZ különbség van. Meg a felár sem akkora (~20000 FT)
0
0
0
0
odinx avatar
@sudosu: Igen, nekem is fura. Ennek is 14.000.

[LINK]
0
0
0
0
sudosu avatar
@odinx: Azt hiszem értem (azért erősítse meg nekem valaki) tehát 7000MHZ a valós memória órajel és 14000MHZ az effektív órajel. Gondolom egyik helyen az effektív órajelet írják másik gyártó még a valósat írja ki.

u.i.: Most reggel friss fejjel megtudom magamnak erősíteni, illetve találtam egy chartot, ahol ki van listázva az összes RTX 2060 Super órajel, szóval ez alapján ki tudom választani a megfelelőt magamnak.
Aki esetleg a jövőben olvasná ez a szálat, itt van a link hozzá: [LINK]
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@zsolo: MSI "MAX" verzióhoz nem kell BIOS update.
0
0
0
0
zsolo avatar
@ricsiricsV: Azért mert max? Tudomásom szerint B450-es!
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@zsolo: 34 ezerért már van jobb táp is..
0
0
0
0
zsolo avatar
@BenjaminHun: Akkor ne csak írd, hanem mutasd is meg neki, ilyenkor mindenki csak ezt tudja írni hogy van jobb.. Stb, de a fáradságot nem veszitek hogy segítsetek neki! Bőven elég az a táp!
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@sudosu: [LINK]

vagy Gainward RTX 2060 SUPER 150k
Cpu cooler: Alpenföhn BROCEN ECO ADVENCED 11k
PSU: 550W-nál nagyobb fölösleges
RAM: +3200MHz
0
0
0
0
zsolo avatar
@ricsiricsV: És honnan tudod hogy később milyen gépe lesz? Attól hogy elég neki egy 550-es attól még vehet nagyobbat is, ha netán arra kerülne a sor hogy cserélni e kell majd, akkor legalább azt már nem kell venni neki újra..!
0
0
0
0
sudosu avatar
@zsolo: Hát én a közép kategóriát céloztam meg, nem igazán szeretnék, nagyobb fogyasztású CPU-GPU-t. Tehát ha mondjuk 4-5 év múlva szeretnék CPU-t és GPU-t váltani, meg alaplapot (ha szükséges lesz) akkor is valószínűleg középkategóriát célzom meg. A fogyasztás meg remélhetőleg ebben a kategóriában nem fog szignifikánsan növekedni.
Annyira sokat nem játszok, hogy indokolttá váljon esetleg egy Ryzen 7 beszerzése , vagy akár egy RTX 2070-2080.

Amúgy köszönöm mindenkinek aki eddig elmondta a véleményét/ajánlásait, szemezgetek, megpróbálom levonni a konklúziót és megfelelő gépet összeállítani/vásárolni.
A rendelést valószínűleg vasárnap este/hétfő reggel fogom csinálni, szóval addig várok mindennemű ötletet, javaslatot 😀.

u.i.:
Még egy kérdés: Sokat jelent hogy most Gold vagy Silver e a táp? Mert az előző asztali gépembe egy FSP 550W Raider S 550 80+ volt és semmi probléma nem volt vele 2016 óta.
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@zsolo: Ahogy észre vehetted te is egyre modernebb hardverek egyre kevesebbet fogyasztanak.

R5 3600+ RTX 2060S rendszer együtt 300W, tehát bőven van még tartalék egy 550w táp esetén.
0
0
0
0
zsolo avatar
@ricsiricsV: Persze az oké is 😃 de ezt mondom, hogy ki tudja akár egy év múlva milyen gépe lesz...
0
0
0
0
zsolo avatar
@ricsiricsV: Sosem tudhatod...főleg, hogy nem a tiéd 😃
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok skacok!
Gondolkodom egy új gép vásárlásán... újabb játék címeket próbálnék játszani vele (WarZone, Doom Eternal, ilyesmi). A keret az olyan 200-230k lenne, nem tudom ennyi pénzből lehetne-e építeni egy olyan gépet amivel szépen lehet futtatni ilyen (meg még jövőbeli címeket, jólenne ha egy jódarabig tudnám használni még). Szintén jó lenne ha akár még a streamelést is meg tudnám vele próbálni, persze ha ez nem fér bele a budget-be, akkor ezt elhagyhatjuk. Milyen config-ot ajánlotok, nagy krumpli vagyok hardver téren 😉
0
0
0
0
💬 6
Benee72 avatar
@Zaphyr: SZia.
Komplett gép kellene? Tehát ház táp ...stb? Monitor is?
0
0
0
0
no avatar
@Benee72: Külső perifériák megvannak, ház kell, meg minden ami benne van.
0
0
0
0
Benee72 avatar
@Zaphyr: Nagyából ilyet raknék össze.
Nekem is amd ryzen 2600 és rx 580 8gb van
b450 lap és 2x8 gb ram, 600w zalman táp(80+ de nem írják milyen minősítés) , 250gb ssd rendszernek és játékoknak 1tb hdd, egy kulturált házba.
Tápot még ajánlatos átgondolni(80+ legyen és jó minősítés de olyan 15 ezres körül választani)
Másik a ramot azt ellenőrizni, vagy másikat választani (cl15-16 legyen és 3000-3200mhz 2x8gb)
https://kepkuldes.com/images/d1c6d24c9df72f546c35132ad52f44ce.jpghttps://kepkuldes.com/images/183db0cd3d4866fd56b5a34d6fe182cc.jpghttps://kepkuldes.com/images/148c3ddf54202832bee1e4afcf0949ab.jpg
Gép összeszerelést és bios frissítés nélkül néztem. Procit biztos támogatja ha régi bios van is rajta. Gép össze szerelést és telepítést valami ismerős biztos megoldja.
Olcsóbban is belehet szerezni ha mindent máshonnan van rendelve ahol olcsóbb. Más márka is bele fér ( alaplap, vga, ram, táp, ház) csak nagyából ebbe az árba.
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Zaphyr: AMD RYZEN 5 1600 AF 35k +MX4 2k
Asrock b450m pro4-f 24k
Crucial ballistix lt 2x8gb 3200MHz 28k
XFX RX 580 8GB /GAINWARD 1660 6gb SUPER 60-86k
1 TB HDD 12k
CRUCIAL BX 240g 13k
Seasonic GM 500W 25k
Silentiumpc signum sg1 15k

Spoiler!
Stream miatt AMD RYZEN 7 2700 8mag/16szál 50k-t is megfontolhatod.
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: A két videókártyából melyiknek mi az előnye? Miért érné meg a drágább?
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Zaphyr: [LINK]

GTX 1660S modern, energia takarékos, hűvősebb, +20%-al erősebb.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! szerintetek jo config
i3 9100f
gtx 1050
2x4gb 2400hm ddr4 ram?
😀
0
0
0
0
💬 2
odinx avatar
@Usernamexd: Szia!

Szerintem 6 mag 12 szállal jobban járnál, ha több időre tervezel konfigot:

[url]https://kazycomputers.hu/amd-ryzen-5-1600-box-am4-3200ghz-yd1600bbafbox-yd1600bbafbox?utm_source=arukereso&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link[/url]

[LINK]

[LINK]

Ez összesen: 79.830 Ft, de én +8 GB ramot javasolnék hosszabb távra.

Ha marad a 8GB ram és belefér a keretbe, akkor ezt a videókártyát javasolnám:

[LINK]

😀
0
0
0
0
Bronson avatar
@Usernamexd: Mennyi a kereted?
0
0
0
0
roba1996 avatar
Sziasztok pár napja ki kértem a véleményeteket erről a configurácioról és ezen változtattam kicsit szerintetek melyik a jobb össze állítás?
Proci: AMD Ryzen 5 2600 Hexa-Core 3.4GHz AM4
Ram: Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz
Alaplap: GIGABYTE B450M DS3H
Videókártya: ASRock Radeon RX 590 Phantom Gaming X 8G OC
Tápegység: Cooler Master Elite V3 600W
Új
Proci :AMD Ryzen 5 2600 Hexa-Core 3.4GHz AM4
Alaplap: GIGABYTE AM4 GA-AX370M-DS3H
Ram: Kingston DDR4 3200 16GB HyperX Predator CL16 KIT (2x8GB
Videókártya: ASRock Radeon RX 590 Phantom Gaming X 8G OC
Tápegység: Thermaltake Litepower RGB 650W
0
0
0
0
💬 12
PoPet avatar
@roba1996: Az alaplap és a táp egyikben sem jó. Egyiken se ajánlom, hogy spórolj, sok fejfájástól tudod megkímélni magad előre.
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@PoPet: Mi a baj a GIGABYTE B450m DS3H-al?
0
0
0
0
PoPet avatar
@ricsiricsV: A Gigabyte BIOS egy rakás khm, a VRM hűtése 0, erősebb procit nem fog elbírni később, felszereltség, és funkciók szempontjából se a legjobb.
0
0
0
0
roba1996 avatar
@PoPet: Pedig azért választottam új alaplapot mert a GA-AX370M-DS3H ujjabb chipkeszlet mint a B450M a tápot pedig elég sokan dicsérik
0
0
0
0
zsolo avatar
@roba1996: Nekem eddig 2 Gigabyte lapom van/volt, teljesen megbízható, jól műkődik! Tápból viszont jobbat vennék, azon ne spórolj!
Drágább, de szerintem jóval jobb is!
Pl:[LINK]
0
0
0
0
roba1996 avatar
@zsolo: Már meg rendeltem a komponenseket legkésőbb pénteken itt van minden.
Hamar meg adják magukat ezek a thermaltake tápok mert nekem nem volt még soha?
0
0
0
0
zsolo avatar
@roba1996: Azt nem tudom...de én egy megbízhatóbb márkát választottam volna, tápon soha nem szabad spórolni!Egy 650-es táp 15k-ért szerintem elég karcsú, ráadásul ha nem lenne benne RGB még olcsóbb is lenne, szerintem!Pedig előttem is írták, hogy a táp nem valami jó hozzá! Esetleg ha tudod hívd fel ahonnan rendelted, hátha kérhetsz helyette másikat...!! De legyen veled szerencséd!
0
0
0
0
roba1996 avatar
@zsolo: Értem köszönöm szépen a segítséged remélem nem lessz vele bajom.
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@roba1996: [LINK]

Itt a potenciális veszélyes tápok között van, de csak bizonyos helyzetekben.
0
0
0
0
roba1996 avatar
@ricsiricsV: Köszike
Szerintem nem lessz vele baj 😉
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@roba1996: AMD RYZEN 5 1600 AF 30k +MX4 2k Spoiler!
AF verzió R5 2600 olcsóbban

Asrock b450m pro4-f 24k
Crucial ballistix lt 2x8gb 3200MHz 28k
GAINWARD 1660 6gb SUPER 86kSpoiler!
Modernebb, hatékonyabb, erősebb az RX 590-től

Seasonic GM 500W 25k

[LINK]
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
@ricsiricsV: Alaplapból én személy szerint MSI-t ajánlom márkába. 😆 GIGABYTE-ra nem azt mondom, hogy sz@r , de több bajomat leltem benne mint örömöt. 😀
0
0
0
0
Andris18 avatar
@_AsheXp, @Puffin, @ricsiricsV ha látjátok, szeretném megköszönni a segítséget! Hasít az új gép 😃
0
0
0
0
Andor1997 avatar
Ezekkel az alkatrészekkel vigyázz!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Egy kanadában élő barátom megkért, segítsek neki összerakni egy gépet. Nagyjából összeválogattuk ottani amazonról az alkatrészeket, de ha valakinek szemet szúr valami vagy van jobb ötlete valamelyik alkatrésznél azonos vagy alacsonyabb áron, szívesen venném az észrevételeket!

Ryzen 5 3600X
Asrock b450m-pro4
Corsair CMK16GX4M2B3000C15
WD Blue 3D NAND 500GB PC SSD - SATA III 6 Gb/s M.2 2280 Solid State Drive - WDS500G2B0B
ASUS GeForce GTX 1660 Super Overclocked 6GB Dual-Fan EVO Edition
Corsair RM550x
Rosewill Challenger S

Előre is köszönöm!
0
0
0
0
💬 1
ricsiricsV avatar
@LagMatyi: mATX ház fix?

MSI lapok komolyabbak, ha jó áron van az egyik akkor cseréld az ASROCK-t . (MAX jelöléshez nem kell BIOS UPDATE!)

B450 Gaming Pro Carbon,
Tomahawk (& Max),
Gaming Plus ATX (& Max),
B450-A Pro (& Max) (ATX),
Mortar (& Max), Gaming Plus mATX, Bazooka Plus,

RAM: Crucial ballistix lt 2x8gb 3200MHz vagy 3600MHZ

ASUS DUAL hűtés erről úgy tudom, hogy fapados.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok, én is szeretnék egy új gépet venni, de mint mindneki más olcsón megúszni. Na most, nekem van 250-300 ezrem egy komplett setupra. Fogalmam sincs mi a jó, mi a rossz, ezért kérdezlek titeket. skynet-computerrol nem akarok rendelni, azt mondták hogy nem a legmegbízhatóbb oldal. Win 10-el se tudom mi a helyzet, mondtak hogy nem muszaj megvenni, de ezt se értem hogy működik. SZóval ami kellene nekem egy pc konfig, lehetőleg linkkel, egy monitor, windows 10 és még a billentyűzet, egér. Kérlek segítsetek mert nagy a mizéria, meg már annyit néztem, hogy elvesztem a részletekben.
0
0
0
0
💬 27
ricsiricsV avatar
@romark: AMD RYZEN 5 1600 AF 30k +MX4 2k

Asrock b450m pro4-f 24k

Crucial ballistix lt 2x8gb 3200MHz 28k

GAINWARD 1660 6gb SUPER 82k (ezt megvedték előled)

Kingston A2000 250GB/500GB 20-30k

1TB HDD 13k

BE QUIET 11 400W 20k

Silentiumpc signum sg1 tg 15k
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: ez mennnyibe fájna?
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@romark: Oda írtam az árakat, használd a neuron hálozatod!
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: és ez mennyire jó? jobb lenne ha linket küldenél..
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@romark: 1080p ultra

[LINK]

google-árukereső-alza.hu
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: jó, most nézem, hogy ott vannak
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@romark: Én meg most néztem fel alzára és sajnos elfogyott a GAINWARD GTX 1660S 82k.😕
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: De én annyira szerencsétlen vagyok ebben, hogy magamtól fogalmam sincs , de a kérdésben is volt 250 ezret akarok rászánni, de ebbe beleszámít a monitor is
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@romark: Nem, kérdésedben 300 ezret adtál meg határnak:

"nekem van 250-300 ezrem egy komplett setupra. "
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: igen, de abban írtam, hogy egérrel meg billentyűzettel, és monitorral ennyiért
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@romark: Ennek megfelelően 250 ezer alatt állítottam össze egy konfigot, és hagytam bőven pénzt MONITOR+EGÉR+BILL-re!

Szóval most akkor mindenned együtt 250k vagy 300k a határ?
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: https://www.pcx.hu/pcx-ryzen-n1397-2600-1650-szamitogep-465110?fbclid=IwAR2t_0PW-xHP2xAc9zztTPAYwJOPtwomIFUMENuzmINpjmb8Fbb3hUnMaH0 ehhez mit szólsz?
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@romark: RYZEN-ez 3000MHz RAM a minimum, 8gb 2400MHz nagyon vissza fogja a teljesítményt.

Előre összerakott konfigot nem szabad venni!
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: kéne még bele valami hogy normalisan működjön? hűtő?
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@romark: Egy jól szellőző gépházban a gyári CPU hűtő is elég.
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: 250 ezer inkább a határ.. csak ha pár ezerrel több az még belefér
Szóval az első amit leirtal az jó lenne?
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@romark: 250 ezer csak simán a gépre vagy monitorral+egér+bill-el együtt??

Légy egyértelműbb!!
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: Kinéztem egyet , összesen 280-ra jön ki. Monitorral és egér billentyűzettel együtt
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: Így gondoltam hogy így jöjjek ki az árból
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: https://www.pcx.hu/megrendeles/reszletes-kosar
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@romark: Ezt én így nem látom.
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: gondolom így nem jó a megrendelés
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez

Western Digital 250GB Blue 3D WDS250G2B0A SSD meghajtó

ASUS ROG-STRIX-GTX1650-O4G-GAMING 4GB GDDR5 videokártya

Kingston 8GB DDR4 2666MHz KVR26N19S8/8 memória

Asus PRIME H310M-A R2.0 alaplap

Intel Core i5-7400 BX80677I57400 processzor

Chieftec 650W iARENA GPA-650S OEM tápegység

Aerocool ACCS-PV12013.21 Cylon Mini TG RGB fehér számítógépház, de lehet nem ez a gépház lenne. Vélemény?
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@romark: I5 7400 kifutott széria,gyenge 4magos, 3x túlárazva kinálják.

Emellet i5 7400+ prime h310 nem kompatibilis, működés képtelen a konfig!!
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: ahhj.. akkor ez? egy Spirit of Gamer Deathmatch V Red fekete gépházzal?
https://www.pcx.hu/pcx-ryzen-a1035-2600-rx580-szamitogep-755557
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@romark: Ez eddig a legnormálisabb konfig, de ahogy elmondtam előreösszerakot konfigot nem jó választás szóval hagyd ezt a linkelgetést pl: ház, alaplap gyenge minőségű.

Menj át prohardver fórumra és ott kérj egy konfig összeállítást!
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: az előző kérdezőnek az összeállítása elég jó? vagy azt kiegészítve? 230 ezer körül jöhet a gép.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Mi a véleményetek az alábbi összeállításról? Nagyjából 200-210 ezer forintot kóstál.
CPU: AMD Ryzen 5 2600
Alaplap: Gigabyte B450 Aorus M
Videókártya: ASROCK Radeon RX 590 Phantom Gaming X 8G OC
RAM: G.SKILL 16GB KIT DDR4 3200MHz
Táp: FSP Hyper S 600W
SSD: Kingston A400 240GB
Ház: AeroCool Cylon mini RGB
Válaszokat előre is köszi.
0
0
0
0
💬 4
ricsiricsV avatar
@ZoZo17: Nem okos dolog egy elől zárt házba berakni egy 250W-os vga-t.

AMD RYZEN 5 1600 AF 30k +MX4 2k
Asrock b450m pro4-f 24k
Crucial ballistix lt 2x8gb 3200MHz 28k
GAINWARD 1660 6gb SUPER 82k
Crucial bx 240g 13k
BE QUIET 11 400W 20k
Silentiumpc signum sg1 12-15k
0
0
0
0
no avatar
@ricsiricsV: Köszi szépen a segítséget a gépházas ötletet azt megfogadom.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
@ZoZo17: Én csak a gépházat cserélném 😉
0
0
0
0
no avatar
@BenjaminHun: Köszi szépen! 😉
0
0
0
0
roba1996 avatar
Sziasztok gép vásárlás elött állok szeretném kérni a segítségeteket,hogy mennyire kompatibilissek egymással az alkasztrészek illetve ,hogy mit kellene változtatnom rajta? Vinyó és ssd-is van a mostani gépembe szóval azt már nem kell venni 😀
Proci: AMD Ryzen 5 2600 Hexa-Core 3.4GHz AM4
RamKingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz
Alaplap:GIGABYTE B450M DS3H
Videókártya:ASRock Radeon RX 590 Phantom Gaming X 8G OC
Táp:Chieftec 450w
0
0
0
0
💬 23
ssjgod10xkaioken avatar
@roba1996: Szia, nekem a táp szúrja a szemem, jobb illene bele egy 550-600W-os GOLD táp. 😀
0
0
0
0
roba1996 avatar
@ssjgod10xkaioken: Igen ez a mostani tápom én is keveseltem milyen márkát ajánlasz ami ár érték arányban is jó?
0
0
0
0
ssjgod10xkaioken avatar
@roba1996: Seasonic amit én 100%-ban tudok ajánlani.
0
0
0
0
roba1996 avatar
@ssjgod10xkaioken: köszönöm szépen szóval akkor a többi alkatrész az rendben van? 😀
0
0
0
0
ssjgod10xkaioken avatar
@roba1996: Jah, a többi okés . 😀
0
0
0
0
roba1996 avatar
@ssjgod10xkaioken: köszönöm szépen a segítséged 😉
0
0
0
0
zsolo avatar
@roba1996: Én a helyedben vennék egy jobb B450-es lapot!
0
0
0
0
roba1996 avatar
@zsolo: melyiket ajánlod?
0
0
0
0
zsolo avatar
@roba1996: Hát, ahogy néztem a készletek elég karcsúak most, meg az árak is feljebb mentek jóval! Amit találtam:
[LINK]

[LINK]

[LINK]
0
0
0
0
roba1996 avatar
@zsolo: Köszönöm szépen
És a mostanival mi a baj? 😀
0
0
0
0
zsolo avatar
@roba1996: A te konkigodhoz szerintem gyenge! Én mindenképpen egy jobbat tennék alá!
0
0
0
0
roba1996 avatar
@zsolo: Értem köszönöm akkor szerintem ez a deszka lessz GIGABYTE B450 AORUS ELITE
0
0
0
0
zsolo avatar
@roba1996: Az van nekem is, tökéletesen működik!
0
0
0
0
roba1996 avatar
@zsolo: Okés köszike 😉
0
0
0
0
roba1996 avatar
@zsolo: Ez a deszka jobban passzol a konfighoz mint amit kinéztem illetve amit te ajánlottál ugye? 😀
GIGABYTE AM4 GA-AX370M-DS3H
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@zsolo: AORUS ELITE/STRIX b450-F a 20 ezres GIGABYTE lapok VRM szintjén vannak.
0
0
0
0
zsolo avatar
@ricsiricsV: Nem tapasztaltam ilyet az én lapomnál!
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@roba1996: AMD RYZEN 5 1600 AF 30k +MX4 2k
Asrock b450m pro4-f 24k
Crucial ballistix lt 2x8gb 3200MHz 28k

XFX RX 580 8gb 55k + SEASONIC GM 500W 26k

or

GAINWARD 1660 6gb SUPER 82k + BE QUIET 11 400W 20k
0
0
0
0
roba1996 avatar
@ricsiricsV: Te ezt az össze állítást ajánlod?
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@roba1996: [LINK]

Válassz
0
0
0
0
ppista avatar
Lehet,hogy inkább mégse rakok össze egy régi LGA 775-ös számítógépet. Inkább fejleszteném a gépemet,ha majd lemegy a vírus mizéria.
Processzor,Alaplap,Videokártya változna egyenlőre idővel majd néznék bele jobb ramokat.
Ezeket néztem ki: Proci:Intel Core I7-9700F,
Alaplap:MSI Z390-A Pro
VGA: Sapphire RX 5600 XT Pulse 6Gb GDDR6 11296-01-20G
Mit szóltok hozzájuk?
Ha tudtok jobb megoldást helyettük akkor írjátok meg.
Amúgy a gépem tulajdonságait megtudjátok nézni a profilomon.
0
0
0
0
💬 4
odinx avatar
@ppista: Szia! Szerintem fölösleges Z390-es alaplap, ha nem tudod húzni a processzort.

Asus PRIME H370-A alaplap - 37.171 Ft pcx

Ryzen konfiggal is kb. ugyanabban az ársávban lennél, ha nem zavar, hogy alacsonyabb memórián menne a konfig egy ideig:

MSI B450 TOMAHAWK MAX alaplap - 39-367 Ft pcx
AMD Ryzen 7 3800X 100-100000025BOX processzor - 118.176 Ft pcx (itt tudsz tuningolni, ha szükséges)

157.544 Ft

Annyi a különbség, hogy az I7 9700F 8 mag 8 szálas, az AMD Ryzen 7 3800X 8 mag 16 szálas (de itt tudsz tuningolni).

😀
0
0
0
0
ppista avatar
@odinx: köszönöm a segítséget.
0
0
0
0
odinx avatar
@ppista: Nagyon szívesen. Ha nem sürgős a konfig, akkor megvárhatod az új generációt, de ha sürgős, akkor a kettő proci közül tudsz választani.
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@ppista: Inkább várj a 10.GEN INTEL CPU-ra.
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
Hello Erről vélemény ?[LINK]
nekem csak így jön ki: [LINK]
0
0
0
0
💬 3
odinx avatar
@nemvagyokitt: Szia!

Akkor már inkább ez a konfig, a Ryzen szereti a magas memória órajelet.

[LINK]

😀
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
@odinx: Rendeltél már tőlük vagy ismerősöd? Megbízhatónak mondható?

Illetve mivel használt, azt hogy tudom megnézni hogy tényeg jó állapotban vannak?
0
0
0
0
odinx avatar
@nemvagyokitt: Hát azért 406 pozitív értékelés van és 0 negatív. A másik ha nem vagy biztos benne, hogy jó a konfig, akkor le tudsz menni és megnézed. Van rá 3 hónap garancia is, szóval nem hiszem, hogy ennyi idő alatt ne lehetne letesztelni, hogy jó-e. Ha gondolod lehet új alkatrészekből is:

G.Skill Aegis 2x8GB DDR4 3000MHz F4-3000C16D-16GISB memória
Cooler Master MasterBox K500L MCB-K500L-KANN-S00 számítógépház
Gigabyte RX 5500 XT OC 8GB GDDR6 GV-R55XTOC-8GD videokártya (kb. ugyanaz, mint az 1660 teljesítményben)
Thermaltake 530W Smart SE SPS-530M tápegység
Western Digital 240GB WDS240G2G0B M.2 SSD meghajtó
AMD Ryzen 5 2600 YD2600BBAFBOX processzor
Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez
Gigabyte B450 AORUS ELITE alaplap

PCX összesen: 243.708 Ft
😀
0
0
0
0
odinx avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
BenjaminHun avatar
@odinx: Hozzá adod könyvtárhoz le töltöm aztán 23.áig játszhalsz vele. De ezt a kérdést pont nem itt kellene feltenni..
0
0
0
0
Thorin Oakenshield avatar
Sziasztok!

Sajnos a laptopom elég öreg lett, úgyhogy leszeretném cserélni. Olyat keresek, ami 100 és 200K között van, és lowon/mediumon 30 fps-el tudja vinni a . Segz R6-t. Segítségeket előre is köszi! 😀
0
0
0
0
💬 3
odinx avatar
@Thorin Oakenshield: Szia!

Ezt tudnám ajánlani:

[LINK]

😀
0
0
0
0
Thorin Oakenshield avatar
@odinx: Hmmmm

Szemezgetek vele, köszi az ajánlatot. De az a helyzet, hogy nem mostanában lesz meg (szeptembert tudok tippelni). De dupla pacsi!
0
0
0
0
odinx avatar
@Thorin Oakenshield: 😀 Nagyon szívesen.
0
0
0
0
Andris18 avatar
Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni tőletek! Prohardverre is felraktam azért ez a formátum. Remélem itt is kapok pár hozzászólást.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Főleg játékra lenne, single is multi is, mostanában sok MMO megy (black desert online).
Tudom, hogy nincs igazán tartós gép ezért a cél az lenne, hogy stabil 60fps high-on menjen 3 évig erőforássigényesebb játékoknál is.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Semmi. Teljesen újat szeretnék.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged? Ezek az ötleteim vannak:
---Processzor Ryzen 3600 vagy 3700x-en gondolkodom,
---Rrocesszor hűtő (arctic high pressure ventillátora van, esetleg, vagy noctua, bequiet...etc. megfelelő mennyiségű hűtőfelülettel)
---Alaplap (atx méretű jó hűtésel),
---Ramok 2*8 DDR4 3200mhz (azt hiszem ekkora frekvenciát bír XMP profillal a processzor/alaplap, hűtőbordás legyen, pl g.skill, hyperx ...etc),
---Videókártya (2060 super vagy inkább 2070 super), javítva köszi!
---ssd (win10 250-500GB talán m.2-es online játék miatt) 
---ssd (adat, játékok 1TB sata-s -samsung pl),
---táp (full moduláris 80+gold 550w körül gondolom, seasonic pl), 
---ház (elöl két 140mm hellyel, hátul a szokásos 120mm-rel, ATX méret, elég kábelhellyel, jó ----porszűrőkkel elöl alul jönne a levegő, hátul és felül menne ki, 

oldalt legyen üveg,
,elöl usb 3.0 vagy jobb porttal, mikrofon port is jó lenne)

---ha nincs házhoz ventillátor, akkor pwm-es ventillátorok (bár úgy tudom némelyik háznál, gombokkal szabályozható)
---cd-dvd olvasó-író nem kell,

4. Mennyi a kereted rá?

500 000 Ft a felső határ, ha kevesebből is kijönne, nyilván jobb lenne.

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
1920x1080, 60Hz. HDMI (sajnos displayport nincs), egyiket sem támogatja.

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Eddig AMD videókártyám volt csak az eléggé felpörög (gondolom nvidia nem) MSI-t, Gigabyte-ot mnondtak nekem. Lényeg hogy viszonylag halk legyen és ne túl meleg. 
A ház fekete legyen, lehetőség szerint.
Rgb mindegy van e, inkább csak a por miatt meg ventillátorok működése miatt, jó ha belátok.
És ha lehet olyan helyen ahol össze is szerelik.

Előre is köszönöm nektek! 😀
0
0
0
0
💬 10
_AsheXp avatar
@Andris18: 1060 super és 1070 super nem létezik, 1660 super és 2070 super van,

Ennyi pénzért egyébként egy 144hz-es monitor is belefér. ipon, vagy pcx összeszereli.

Egyébkent amiket irtál teljesen jók, most nem keresek egyesével linkeket de kb ezek jók:

3600x vagy 3700x ha ár engedi a végén
Cryorig H7 procihuto
Bármilyen normális B450 alaplap, én az msi-t szeretem
Vengeance lpx ram, 2x8gb 3200mhz
Szerintem egy 2070 super is belefér, nem tudok mostani pontos árakat, ebből is msi
samsung 970 evo plus m.2 ssd
hddből nem tudom mi jó, nem használok
seasonic focus plus platinum 550w tökéletes
háznak szerintem a fractal design meshify c tg egy jó választás, de izlés kérdése.
monitornak mivel gamingről van szó egy zowie xl2411p-t javaslok

Ezzel 60 helyett ami már nem valami jó a 144-et is stabilan fogja birni évekig, ami sokkal jobb tekintve, hogy irtad, hogy online játék. Ha 2070 super nem fér bele akkor 2060 super is teljesen jó, prociból szintén amelyik belefér, mindkettő teljesen jó.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@_AsheXp: Javítottam 2060 és 2070 superre, köszi! 😀
Monitort most nem szeretnék, nemrég vettem egy csodás IPS paneleset, inkább gépre menjen el a pénz, hogy a következő években legyen stabil 60 fps.

Köszönöm a hozzászólást, 😀 nagyjából enekem is ezek a szimpatikusak amit meg nem ismerek már keresem is. (hdd-t nem szeretnék én se és jó hogy léghűtést írtál, kimaradt hogy olyat szeretnék).

Aki még hozzászólna, akár ennyire szuperül kidolgozottan vagy csak pár mondatban,mindenképp szíves várom!
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@Andris18: Akkor mehet simán az a pénz is gépre amit monitorra irtam, aztán majd a jövőben beszerzel egy nagyobb hz-eset 😀
0
0
0
0
Andris18 avatar
@_AsheXp: Szuper, egyre gondolunk.
Még várok 1 max. 3 napot napot hátha más is válaszol, csupán a személyes tapasztalat miatt. Volt e gond valamivel. Aztán belehúzok mert a mostani állapot miatt ki tudja meddig lehet rendelni...
Hálás vagyok a gyors válaszaidért! 😆
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@Andris18: Gigabyteról az a tapasztalat, hogy a vinetik csapágyai nekik a legroszabb minőségűek de egyéb gond nincs, az msinek pedig az egyik legjobb. Alaplapnál én asus-t nem vennék mert túlárazott de ettől függetlenül jó, a gigabyte biosát én személy szerintem nem szeretem, mig az msi-ét pedig nagyon, de ez megintcsak izlés és megszokás kérdése 😃 másról nem nagyon lehet tapasztalatot irni ebben az összeállitásban
0
0
0
0
Andris18 avatar
@_AsheXp: A bios-ba ritkán nyúlkálnék, de a csapágyas gondolot sokat segít 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
@Andris18: https://kepkuldes.com/images/6a6ab1278837e034b0ec0f828f19452c.png
Összeszerelve, BIOS frissítve, tesztelve: 466308 Ft + tennék bele egy 250GB-os Nvme SSD-t a rendszernek. És még így is 500ezer alatt maradnál.
0
0
0
0
Andris18 avatar
@Puffin: Nagyon szuper összeállítás. Köszönöm szépen neked is a gyors választ! 😆
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@Andris18: [LINK]

3.gen ryzen mellé mehet a 3600MHz RAM.

Airflow:
Phanteks p400a tg 20k
0
0
0
0
Andris18 avatar
@ricsiricsV: Köszönöm a választ!
Volt időm megnézni. Jó kis összefoglaló. Köszi4 😀
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
Sziasztok ! Egyik napról a másikra az egyik WD Blue 500GB-os merevlemezem úgy gondolta produkál egy hibás gyenge szektort.
Próbáltam már deep formázást ,de feleslegesen. A merevlemezen a HD Sentinel 1 gyenge szektort ugyanúgy jelzi és 99%-san jelölte meg a kondícióját. Gondoltam próbáljunk hátha egy HDD Regenerator csodát tesz. Az meg nagy meglepődésemre 1 órás ellenőrzés után azt állapította meg, hogy nincs gyenge szektor. 😆 Szóval nem vágom, hogy most minél hamarabb hajítsam a kukába ezt a merevlemezt, vagy merjek rá telepíteni. 😆

Előre is köszi mindenki tanácsát segítségét. 😀
0
0
0
0
💬 12
ben_aloha avatar
@Arthur Morgan: Van a WD-nak diagja, [url]https://support.wdc.com/downloads.aspx?p=3&lang=en[/url], a teszt után elvileg kell lennie egy "repair" lehetőségnek. Amúgy, egy bad sector nem a világ vége 😃
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
@ben_aloha: mindjárt lefuttatom a tesztet 😆 Csak a legtöbb helyen azt olvastam, hogy ahol már megjelenik 1 bad sector ott lesz több is 😆 Meg régen volt igaz az samsung merevlemez , de egyik napról a másikról döglött be 😆
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Arthur Morgan: Nekem is van 2 darab 500GB-os WD Blue merevlemezem. Az egyiken nekem is csak 1 gyenge szektor van a másikon pedig 3 is, ennek ellenére több mint 3 éve így mennek, gond nélkül. (Még a 775-ös gépből lett átmentve és abban lettek rajtuk gyenge szektorok.)
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
@reszler112233: Közben mai nap úgy gondolta a merevlemez , hogy nem indul rendesen. Elsőbb állandóan kifagyott a játék mondom ilyen nincs , amint töltötte volna be a pályát kész kivág, vagy kompletten lefagyott a gép. Reset ezután HD Sentinel nézzük mit mutat, Lemez állapot leugrott 24%-ra hibás szektorok számát meg nem is említem. 😆
Pedig tegnap leállítás előtt még megnéztem akkor csak ugyanúgy 1 bibis szektor volt és 99% volt a kondíció.

De legalább örülök, hogy még időben átmentettem a dolgokat róla. És tanulságnak kiváló, hogy mint pl neked több éve gond nélkül megy a merevlemez, nekem még 1 hetet se élt meg 😆

Mindenesetre hogy is mondjam eddig úgy voltam bele , hogy a sima merevlemez az SSD-vel szemben nagyobb biztonságérzést ad tárolás szempontjából. Ez most picit megváltozott bennem 😆
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Arthur Morgan: Én azért ránéznék arra hogy ha átkötöd másik csatlakozóra mit csinál. Csak azért mondom, mert nekem már hónapokkal ezelőtt a Toshiba P300-as 2TB-os merevlemezem egyik napról a másikra szintúgy a kondija leugrott 24%-ra nálam is. Kikapcsoltam a gépet majd megmozgattam a csatlakozójának a végeit. Bekapcsolás után ugyanúgy maradt 24%-on a kondi. Gyorsba leszedtem róla mindent.(Hál istennek a NAS-on volt elég hely hozzá.) Ezután azért kíváncsiságból kikapcsoltam a gépet majd megcseréltem az egyik WD csatlakozójával. Érdekes módon a WD-n ugyanúgy maradt a 99% kondi, és a P300-as ismét 100%-os lett. Fogalmam nincs ez mitől lehetett, de azóta semmi nem változott,pedig mint írtam ez hónapokkal ez előtt volt.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Arthur Morgan: Nekem is volt év elején pont ugyan ilyen.Nyomtam rá egy teljes újraírást HD Sentinellel ,ami mindent töröl,majdhogynem jó is lett,de rövid öntesztnek a végén kiírja ,hogy nem sikerült fullosan lefuttatni.Azóta nem próbáltam ,hogy mi lenne ha használnám,sajnos valószínű,hogy fognak újabbak is létrejönni és bár nem venni észre ,de azért lehet néhol ott lenne benne a hiba.Minden esetre ha van nem fontos cuccod próbából ráteheted,de inkább vegyél újat. Az enyém egyébként kb 5-6 éves.Kiírás szerint 672 napot ment 2398 indulás/leállás volt összesen.Miután rátoltam ezt a teljes lemezfelület újrainicializálást ,azóta 100%-ot ír rá újra,de mint mondtam a rövid önteszt jelzett hibát,nem ment végig.Ettől függetlenül ahol jó még ott biztos tud adatot tárolni.
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
@Andor1997: Köszönöm uraim a tanácsokat! Még megpróbálom HD Sentinnellel megcsinálni Andor kolléga által említett beavatkozást hátha 😆 Nem maradtam tárhely nélkül de csak piszkálja az ember agyát, hogy ugyan miért akar döglődni a merevlemez ha sose volt dobálva vagy rugdosva 😆 Ezentúl nem fogok egyikkel se úgy bánni mint a hímes tojással legyen az HDD vagy SSD. Bírja amíg bírja 😆
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@Arthur Morgan: Nekem esett már ki a kezemből egy 500as wd, azóta is hibátlan😃
Amúgy, nem csak a leejtés okozhat ilyet, egy esetleges kellemes áramszünet is tud meglepit okozni.
Nálam az ssd az ami rohamosan amortizálódik, ezért nem is veszek drágábbat egy uv400nál 😆
Van egy samsungom is, az jelenleg külső ssdként szolgál. (szép lassan kikopnak a pendriveok, nálam legalábbis, pedig van egy rakással, a 256mb-stől a 32gb-sig)

Viszont a helyedben nem cseszegetném hdsentinellel, semmi értelme, csodát nem fog csinálni, bőven használható lesz még sokáig.
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
@ben_aloha: azóta lefuttattam a diagnosztikát de lóf@aszt nem ért 😆 Ami fontos volt azt már átpakoltam másik merevlemezre. Emez meg jó lesz kevésbé fontos dolgok tárolására. SSD nálam is fél évente csökken 1%-ot. De annyira nem érdekel 😆 120GB.os de már 240GB Kingston SSD-k is szinte ingyen vannak. De van ismerősöm akinek 10 éves vinyója van és semmi baja pedig az se mai darab már. 😆
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Arthur Morgan: Igazából azért annyit elvileg segít a HD Sentinel ,hogy a rossz részeket kirakatja nem használatosba.
Egyébként nekem is van 40GB-s régi Maxtor,még mindig jó...volt aki azt mondta meglepődve egyébként ,hogy nem is szabadott volna még ennyi idő után se a WD500-nak meghibásodnia ,nyilván azért van jobb és rosszabb darab is ,minden esetre erős 5 év amit kibírt mai szemmel nem rossz,ráadásul nem olyan baja lett ,ami pikk-pakk megjön és nyekk,azért ez pozitívum.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@ben_aloha: Igazából azért annyit elvileg segít a HD Sentinel ,hogy a rossz részeket kirakatja nem használatosba.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Szeretném kikérni a véleményeteket az alábbi konfigról:

Ház: Be quiet! Pure Base 500 Window Black
Tápegység: FSP 650W Hydro GE 80+ Gold
Processzor: AMD Ryzen 5 3600
Alaplap: Asus ROG Strix B450-F GAMING
Memória: Kingston 2x8GB DDR4 3200MHz HyperX Predator XMP
Videokártya: MSI GTX 1660 Super GAMING X 6GB GDDR6
SSD: Western Digital 500GB Blue 3D
Processzor hűtő: Cooler Master Hyper 212 RGB Black Edition

Maximum 370 ezer Ft-ot költenék rá. Ez az összeállítás 340 ezer Ft kb.
A memóriát később bővíteném 2x8GB-tal. A processzor hűtő miatt kérdéses, hogy elférne-e benne 4 db memória. Tápból olcsóbbat megéri-e venni? Ennél kisebb teljesítményű táp is bőven elég lenne, ahogy néztem psu calculator-ral. Háznál lényeges, hogy halk és jól szellőző legyen. Processzornál gondolkoztam 3 változaton: 2600, 2700x, 3600.
A 3600 kb. 20%-kal gyorsabb a 2600-nál, de árban már nagyobb az eltérés. A 2700x és a 3600 árban és teljesítményben közel vannak egymáshoz, viszont a 2700x-hez jobb hűtőt adnak. Itt az a kérdés, hogy az alaplapnál a VRM elbírná-e a 2700x-et?
Így tudnék spórolni a processzor hűtőn, és még el is férnének a memóriák. B450-es lapoknál olvastam, hogy az MSI gyártja a legjobb VRM-et, de az ASUS-nál jobb a BIOS felépítése. Azt nem tudom, hogy mennyivel jobb az MSI féle VRM az ASUS féle megoldástól, de gondolom nem sokkal. Videokártyából a GTX1660 Super szerintem a legjobb ár-érték arányú kártya. A 1660 Ti kb. 4-6%-kal gyorsabb nála, de árban már nagyobb a különbség. SSD-ből egyelőre nem kell nagyobb, később még fogom bővíteni.
0
0
0
0
💬 2
odinx avatar
@newconfig: Szia!

A házat cserélném erre:

SilentiumPC Signum SG1X TG SPC233 fekete ablakos ATX számítógépház pcx - 25.493 Ft (több venti van benne)

Tápegységen soha ne spórolj, inkább legyen jobb minősítésű. Lehet 550W-os is elég neked.

Ha belefér a keretbe, akkor videókártya legyen ez:

MSI RTX2060 VENTUS XS 6G OC videokártya pcx - 127.349 Ft

Hűtő lehet ez, szerintem gyárit ne használj:

Be quiet! Pure Rock BK009 processzor hűtő pcx - 12.162 Ft

Esetleg, ha nem tetszik az alaplap lehet ez helyette:

MSI B450 TOMAHAWK MAX alaplap pcx - 37.984 Ft

Tápegységen pár ezret tudsz spórolni, nekem is ez van eddig semmi gondom nem volt vele:

be quiet! BN298 Pure Power 11 600W 80+ Gold tápegység pcx - 29.706 Ft

Ha játékra lesz használva a gép, akkor én a 3600-at ajánlanám, akkor kellene neked 8 mag 16 szál, ha munkagép is lenne.

😀
0
0
0
0
ricsiricsV avatar
@newconfig: [LINK]

Ryzen 5 3600 65k + alpenföhn brocen eco advenced
MSI B450 a pro 30k
Sapphire RX 5600XT 100k (alza.hu RTX 2060 szint)
RAM: mehet 3600MHz is a 3.genhez
Psu: be quiet 11 500w/corsair txm 550w GOLD 25k
Phanteks p400a tg 20k
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Gép vásárlás előtt vagyok és a véleményeteket szeretném kikérni egy előre összeállított gépről..

Íme itt lenne:

ASUS TUF Z390-Plus Gaming alaplap
Sharkoon 4044951019359 DG7000-G fekete-zöld ablakos számítógép ház
Cooler Master Hyper 212 EVO RR-212E-16PK-R1 processzor hűtő
Corsair 2x8GB DDR4 3200MHz Vengeance LPX Black CMK16GX4M2B3200C16 memória
Intel Core i5-9600K BX80684I59600K processzor
Western Digital 250GB Blue 3D WDS250G2B0B M.2 SSD meghajtó
FSP 700W Hyper M tápegység
Asus GTX1660 Ti Phoenix OC PH-GTX1660TI-O6G 6GB GDDR6 videokártya
Western Digital 2TB 64MB SATA3 WD20EZRZ merevlemez

Bármi tanácsotok van szívesen meghallgatom,köszönöm!
0
0
0
0
💬 22
odinx avatar
@endzsoj: Hát talán annyi, hogy 1660 ti helyett mehet 1660 super, mert kb. ugyanazt tudja, és akkor egy jobb minősítésű tápegység.

Seasonic FOCUS-GX-650 Focus GX 650W gamer tápegység - 34.605 Ft pcx.😀
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@odinx: "gamer tápegység " Ilyen is van már? 😆
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@PC GAMER: Plusz 5000 forintért rajta van a gamer szó. De amúgy minap olvastam hogy megjelent a gamer ágy. 😀 Na az ütött.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Warlordcommander: +10% headshot arány reggeli utáni első gamebe 😃
0
0
0
0
no avatar
@Warlordcommander: A gyártó nem reklámozza "gamer" címszóval a tápegységét, szimplán a bolt tűzte hozzá 'cos why not.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@LordSzalko: Igen de a bolt rátűzi és még egy kis felárat is rászámol. A többin kívül.
0
0
0
0
no avatar
@Warlordcommander: Igen, csak a félreértés elkerülése végett említettem, mielőtt még valaki a gyártót köpködné.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@LordSzalko: Őket is lehetne köpködni csak másért, és nem csak ezt hanem mindegyiket. 😀
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@LordSzalko: Konkrétumot nem tudok, de nem kell úgy beállítani mintha minden nagy cég egy szent lenne 😉
0
0
0
0
no avatar
@Warlordcommander: Hát ez no shit sherlock.
0
0
0
0
odinx avatar
@PC GAMER: A Seasonic azért nem szokott rossz tápokat csinálni, gondolom ez is minőségi darab.😀
0
0
0
0
odinx avatar
@PC GAMER: 😆 Direkt nekünk készült.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@odinx: 35kt költeni tápra nem lesz az sok?
20 körül már vannak jók, így azt a +15t beleadhatja ssdbe és így már lesz egy fél terrás
0
0
0
0
odinx avatar
@19ati93: Lehetséges, de gondolom ha tuningolni is akar, akkor jó az extra erő tápegységben.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@endzsoj: 20-al olcsóbb az Asus-nál [LINK]
A Hdd nem gond,hogy csak 5400RPM?
0
0
0
0
Puffin avatar
@PC GAMER: Azért ne keverjük a 2 kártyát. Amit te linkeltél az csak egy sima 1660.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@Puffin: Igaz csak a chipset tipus Ti 😆
0
0
0
0
Puffin avatar
@endzsoj: Tápból elég egy 500-550W-os, merevlemez inkább a Toshiba P300 2TB.
Milyen monitorod van hozzá?
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Jelenleg az is nézegetés alatt van ! Valami 144Hz nézegetek épp 80-100 körül,de még nem akadtam olyanra ami jó lenne hirtelen.
0
0
0
0
Puffin avatar
@endzsoj: Hát a 144Hz-hez azért kell kártya ami rendesen meghajtja. Az újabb címeknél nem fog menni azzal a kártyával max-on. Vissza kell venni majd a beállításokból.
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
[LINK]
Vélemény a boltról és laptopról eggyaránt?
0
0
0
0
💬 18
Puffin avatar
@nemvagyokitt: +4GB memória elférne benne még.
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
@Puffin: [LINK] ez?
És a boltról mit tudni?
0
0
0
0
nOmAd6 avatar
@nemvagyokitt: Szerintem mindenképp olyan laptopot nézz, ami legalább 8GB memóriával van felszerelve. A 4GB memóriából elég gyorsan ki lehet futni. 😀
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
@nOmAd6: És a boltról mit tudni?
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@nemvagyokitt: Igen, ezt küldtem én is ! Itt látszik, hogy egy 8éve működő cég, és elég jó véleményekkel vannak róla a vásárlók.
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
@Boldor81: Bocs azt hittem belinkeli. Én az 1 csillagos véleményeket szoktam mindíg nézni mert már jártam úgy hogy megrendeltem valami nem azt küldték és én voltam a hibás...

Az egyik véleményre vagyok kiváncsi hogy "-nem megfelelő szürke importos garancia"
ezt hogy lehet kideríteni hogy igaz e?
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@nemvagyokitt: Őszintén, fogalmam sincs. De olyan üzletet úgysem fogsz találni ahol 100%-ban csak jókat írnak róla ,mert ilyen a világon nincs. Én személy szerint mindig az Spoiler!
AQUA computernél
vásárolok, még ha kicsit drágább is mint máshol ,de nekem bevált. Egyébként biztos vagyok benne, hogy ők sem 100% -os pozitív véleményekkel rendelkeznek.
Válassz olyan üzletet, ahol jó sok garanciát adnak és legalább 10-15napig elállhatsz a vásárlástól. (Visszaviszed a terméket és Ők vissza adják a pénzed)
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
@Boldor81: Ezt nem értem:
Ha a fogyasztó a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 22. §-nak megfelelően eláll a szerződéstől, az Eladó legkésőbb az elállásról való tudomásszerzésétől számított tizennégy napon belül visszatéríti a fogyasztó által ellenszolgáltatásként megfizetett teljes összeget, ideértve a teljesítéssel összefüggésben felmerült költségeket, így a szállítási díjat is. Felhívjuk a figyelmét, hogy ez a rendelkezés nem vonatkozik a legkevésbé költséges szokásos fuvarozási módtól eltérő fuvarozási mód választásával okozott többletköltségekre.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@nemvagyokitt: Pontosan nem tudom ennek a menetét ,még sohasem kellett visszaküldenem semmit.
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
@Boldor81: hmmm akkor szerintem lemondok az ajándék egérről inkább és máshol nézelődök.
Köszönöm a segítséget.
0
0
0
0
no avatar
@nemvagyokitt: Nem látok túl sok kivetnivalót a gépben, kivéve a memóriát. 4GB manapság már nagyon kevés még akkor is, ha nem játszik az ember, a minimum 8-at mindenképp ajánlom. Bár gondolom bővíthető, viszont akkor mindenképp számolja a +4GB-al, hogy ajánlott lesz bővíteni.

Boltról leírtak alapján erősen túlnyomó többségben pozitív vélemények vannak, nem is tegnap óta működik, szóval szerintem okés.
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
@LordSzalko: Az mit jelent hogy "-nem megfelelő szürke importos garancia"
ezt hogy lehet kideríteni hogy igaz e?
csuz-li-hoz hasonló felhasználót ismer valaki?
0
0
0
0
no avatar
@nemvagyokitt: Boltnál kell utánaérdeklődni, hogy melyik nagykertől szerzik be a termékeiket, annak a neve alapján pedig le tudod ellenőrizni, hogy valóban hitelesített e.

De, ha megvásárolnád a terméket és csak utólagosan derülne ki a 14 napos elállási jog akkor is él.
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
@LordSzalko: "annak a neve alapján pedig le tudod ellenőrizni" felhívom a nagykert és megkérdezem?
0
0
0
0
no avatar
@nemvagyokitt: Nem tudom, esetleg. De nem hiszem, hogy trükközne a bolt, pláne hogy nagyobb nevekkel is partnerségben állnak, a szürkeimportos téma már nemegyszer feltűnt volna a 8 év alatt garanciális ügyintézéskor, szóval egy kicsit túlreagálod szerintem. 😀 Vedd meg nyugodtan a 8GB RAM-os változatot a laptop-ból.
0
0
0
0
nemvagyokitt avatar
@LordSzalko: Kicsit elbizonytalanodtam benne szóval még alszok rá egy kicsit, de köszi a segítséget 😃
0
0
0
0
no avatar
Kedves Fórumtársak!

9 éves gyerekemnek szeretném lecserélni azasztali netezős PCjét valami használt, régebbi gamre-pc-re amin még elfutnak a szokásos Fortnite, GTA, Forza, apának egy kis WoW, drón szimulátor, semmi komoly.
Van amúgy nekik (3-an vannak btw) XBOX360/ONE, iPad, most ez a "projekt" fut. Nem tudom meddig tartana ki az érdeklődés, ezért éppen csak annyit adnék ki a dologra, amennyit kell
Jól érzem, hogy egy régebbi i5-tel meg lehet békélni? Ha igen, milyen alaplap/graf/RAM-ot keressek mellé - Házam/tápom/SSD-m van!?

Előre is köszönöm a sorstársaknak!
0
0
0
0
💬 3
odinx avatar
@bezse78: Szia! Én inkább egy régi I7-et javasolnék:

[LINK]

😀
0
0
0
0
odinx avatar
@bezse78: Nagyon szívesen, azért a 4 mag 8 szál még most is nagyon jó játékra.😀
0
0
0
0
ppista avatar
Sziasztok!
Egy LGA 775-ös Retro gépet szeretnék majd összerakni a Gép II helyett mert teljesen bedöglött.
Szerintetek menyire jó amilyen alkatrészeket kinéztem a géphez,és megérné-e?
Még egy kérdés,hogy SSD-tehető-e a gépbe vagy Sata II HDD-t keressek a gépbe?

-Asus P5Ql + Intel Q9400(11.000Ft Komplex Computers Kft.)
-4x2Gb Kingston KVR800D2N6/2G DDR2 800MHz(5.401Ft EBAY)
-QLeadtech Geforce GTX 280 SLi Ready 1GB DDR3
-Aerocool V3X Evil Blue számítógép ház(9.105Ft Pcx)
-ID-Cooling SE-213V2 processzor hűtő(4.321Ft Pcx)
-SilentiumPC Zephyr 120mm (SPC016) hűtő ventilátor
-2db Arctic ACFAN00118A P12 fekete hűtő ventilátor(1.209Ft Pcx)
-Zalman ZM550-GVII 550W tápegység(15.493Ft Pcx)
-SATA II HDD Vagy SSD
-Majd később egy R7 360 Vagy R7 370 VGA
0
0
0
0
💬 5
sudosu avatar
@ppista: SSD kérdésre a válasz: Nyugodtan tehetsz bele SSD-t mert szignifikánsan gyorsabb lesz a HDD-nél, még ha csak Sata 2 is van a deszkádon (Persze nem lesz olyan gyors mint Sata 3-al) . Attól függ mennyit szánnál rá, én raknék bele egy kissebb SSD-t és egy 7200 RPM-es nagyobb kapacitású HDD-t. Amúgy jónak tűnik a konfig. Én is gondolkozok retro gamingben, mondjuk én Socket 478-ban XP-Win98 dualboot-al.
0
0
0
0
ppista avatar
@sudosu: Akor lehet,hogy teszek bele egy 128GB-os vagy egy 240GB-os SSD-t. Meg lehet keresek mellé egy 500GB-os HDD-t.
0
0
0
0
Puffin avatar
@ppista: A prociért sok a 11ezer, aprón hirdetnek olcsóbban Q9550-t.
0
0
0
0
ppista avatar
@Puffin: Alaplappal együtt annyi.
0
0
0
0
Puffin avatar
@ppista: Ja bocsi, nem figyeltem.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
Sziasztok !
Tablet vásárláshoz szeretném a segítségeteket kérni ! Leginkább youtube videók lejátszásához, böngészéshez lenne használva. Többek között érdekelne, hogy windows alapú vagy androidos verziót ajánlanátok inkább. (nincs okostelefonom, azt se tudom mi fán terem az andrioid ! 😀 )
Jó lenne ,ha lenne hozzá szivargyújtós töltő , (már ha létezik ilyen) illetve, ha ütésálló szintén pozitívum !
Konkrét típust, ajánlatokat is szívesen fogadok, akár használtat is. A lényeg ,hogy garanciás legyen. (min. 6hó)
Árat úgy lőném be, hogy már 70ezer felett nem szívesen mennék az árával, ha lehet minél olcsóbban jöjjön ki. Persze ha tudtok 80körül ultra szuper.... azon a +10-15 ezren már nem múlik !
Idáig ezt néztem ki [LINK]
Segítségeteket előre is köszönöm !
0
0
0
0
💬 10
sudosu avatar
@Boldor81: Arra amire szeretnéd használni, szerintem elegendő lesz amit írtál. Ha ez lenne a maximum összeg amit szeretnél költeni rá, akkor javasolnám is.
DE:
Lehet köpködni fognak itt a fórumon, de én nem vennék Android-os tabletet, inkább IPad-et. Amit írtál árkategóriát abban lehet venni egészen jó használt IPad-eket. Lehet venni hozzá tokot, teljesítményre sokáig nem lenne panaszod (nyilván az eszköz korától függ).
Célszerű szétnézni hardveraprón, találsz garis eszközt is. 2-3 évnél öregebb modellt azért ne vegyél, ha esetleg apple termék mellett döntenél.

Windows tabletből kizárólag csak olyat "érdemes" venni ami nem ARM CPU-s, de ha nincs valami specifikus felhasználási területed ami igényli a Windows-t, akkor erősen felejtős. Amúgy a támogatottsága a Windows 10 tableteknek nem túl jó, nincs túl sok jól működő alkalmazás.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@sudosu: Köszi a segítséget, Ipad-eket idáig nem is néztem ! Ha Ipad akkor legalább 5. generációs legyen, ugye ?
0
0
0
0
no avatar
@Boldor81: iPad-ek messze a legjobbak a termékkategóriában én sem vennék mást, pláne hosszútávra. 75 ezerért már kapsz használtan is jó állapotú 2018-as modellt (6. gen.), ha csak arra a két dologra lenne használva javarészt akkor régebbi modelleket is megnézhetsz nyugodtan, vígan elboldogulnak azzal amire te használni fogod, ettől függetlenül amekkora keretet megadtál én nem vennék régebbi modellt.

Szivargyújtós töltőt bárhol veszel egy jobb minőségűt és bármelyik eszköznek a töltőkábelét (USB-s) csatlakoztatod hozzá.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@LordSzalko: Köszi a hasznos infót, szétnézek Ipad fronton ,hardveraprón is.
0
0
0
0
no avatar
@Boldor81: Én is ott néztem körbe neked gyorsan, de szemezgess, hátha találsz olyat is amihez még egyéb kiegészítők is járnak mint például tok és hasonlók 😀
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@LordSzalko: Biztos jó az ipad meg minden, de nálunk itthon van egy ilyen [LINK], youtubere, böngészésre, és középszerű játékokra van használva, eddig soha nem volt vele probléma. Nem vágom, hogy miért kéne 70 ezreket elszórni egy olyan cuccra, ahol az alma logó nyomja az árba a legtöbbet, amikor a lightos netezést simán tudja egy 30ezres cumó is? No offense, nekem is volt iphoneom, de soha többet 😃
0
0
0
0
no avatar
@ben_aloha: Én már biztos nem vennék Android vagy Windows alapú eszközt, gépem is csak azért van mert sokat játszom meg pár kreatív program, minden másra az Apple rendszerét használom szimplán gördülékenyebb és kényelmesebb a kezelése a mindennapi dolgok használatára, munkámat is kényelmesebbnek végeztem MBP-n mint sem gépen.

Nem mondom, hogy rosszak egyáltalán, voltak felsőkategóriás androidos tabjaim de egyiknél sem volt olyan érzésem, hogy ez gördülékeny és kényelmes használni, nekem jobban kézre áll az Apple rendszere, nem vagyunk egyformák 😀
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Boldor81: Apámnak pont ez a tablete van. Elötte egy sokkal gyengébbet használt. Azt mondta nagyon gyors, teszi a dolgát. iPad-ek tényleg jók, de +20 ezret szerintem nem ér meg, főleg, hogy használt lenne. Galaxy TAB cuccokat és nézegesd.
Vélemenyem: Szerintem a Tablet teljesen felesleges a mai 6 v 6.5 colos okostelefonok mellett 😃 Volt egy iPad-em és mikor megvettem a Galaxy S10-met nem is használtam többet. Sokkal gázabb tartani plusz az S10 OLED kijelzőjevel nem is versenyezhet. Ha nagyobb kép kell ott a 24 colos monitorom vagy a 55 colos TV-m.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Quadgame94: Értem mit mondasz és igazad is van. Nekünk a gyerek miatt is kellene, youtube-os videókhoz ,mesékhez, autóban is. Konyhában online főzőműsor, nekem BL-t nézni (már ha tudok) stb...
Feleségemnek van okostelefonja és persze sokszor jó is az, de én magamnak sohasem vennék, ezt tudja a család is. Nem érzem szükségét plusz a munkahelyemen se hiszem ,hogy sokáig bírná. Jelenleg is egy ilyen "eldobhatós" samsung telóm van ,még kamerája sincs. Mutatja az időt, csörög, ébreszt, számológép, naptár és kb ennyi ! 😀
Megfogadom amit írtál és megnézem a Galaxy TAB cuccokat is. Köszönöm a segítséged !
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Boldor81: Persze ha gyermek van akkor hasznos. Apám is kb erre használja, viszont PC/Laptop nincs. Most akarnak mert HBO GO-n meg Netfliyen sincs fent minden 😃 Tabletre visszatérve amit linkeltél teljesen jó.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni gépépítés ügyben. Férjemnek szeretnék ajándékba egy PC-t összerakni. Leginkább játszani szeretne rajta. Semmi VR meg ilyesmi. Külső perifériák nélkül az összeg, amit költeni szeretnék rá, az maximum 350k. Természetesen nem lenne rossz, ha ez alatt is ki lehetne valamit hozni. Tudom, hogy manapság elég költséges a számítógép business.

Köszönöm válaszotokat előre is!
0
0
0
0
💬 2
odinx avatar
@csilike0603: Szia!

Ezt a konfigot tudnám ajánlani:

BitFenix Formula 550W BP-FM550ULAG-9R tápegység
Kingston 2x8GB DDR4 3000MHz HyperX Predator XMP HX430C15PB3K2/16 memória
Asus TUF B450-PLUS GAMING alaplap
Gigabyte RTX 2060 SUPER Windforce 8GB GDDR6 GV-N206SWF2-8GD videokártya
Cooler Master MasterBox MB520 RGB MCB-B520-KGNN-RGB számítógép ház
Western Digital 240GB WDS240G2G0B M.2 SSD meghajtó
AMD Ryzen 5 3600 100-100000031BOX processzor
Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez

PCX összesen: 349.965 Ft
😀
0
0
0
0
dodder84 avatar
@csilike0603: Szia!
-Ház: Zalman S2
-Tápegység: Thermaltake PS-SPD-0650NNSABE-1 Smart BX1 650W gamer (itt lehet csípni kb 3-4 ezret még, de minimum 550w legyen)
-Processzor: AMD Ryzen 2600
-Alaplap: Asrock B450M PRO4-F
-Memória: Kingston 2x8GB DDR4 3000MHz HyperX FURY Black HX430C15FB3K2/16
-Videókártya: Sapphire RX 5600 XT Pulse 6Gb GDDR6 11296-01-20G
-SSD: ADATA 256GB M.2 2280 AGAMMIXS11P-256GT-C SSD
-HDD: Toshiba 1TB 64MB HDWD110UZSVA
Szintén PCX-es (nem biztos itt a legolcsóbb) és összeszereléssel 275.730Ft. A másik ajánlás kicsit erősseb, de csak 1-2 komponensben. Viszont az a plussz teljesítmény szerintem nem ér meg 75.000Ft-ot.
0
0
0
0
GabZkp avatar
Sziasztok.

Megvásároltam egy Gigabyte Radeon RX 590 8 gb videókártyát. Kinéztem még pár alkatrészt a géphez. Tudnátok segíteni hogy ez egy jó kombináció lenne vagy ha nem valami mást ajánlanátok? Előre is köszi!

Proci: https://www.arukereso.hu/processzor-c3139/amd/ryzen-5-3600-hexa-core-3-6ghz-am4-p475218504/#termek-leiras

RAM:https://www.arukereso.hu/memoria-modul-c3577/kingston/hyperx-fury-16gb-2x8gb-ddr4-2666mhz-hx426c16fb3k2-16-p494560284/#termek-leiras

Alaplap: https://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/gigabyte/b450m-ds3h-p420264090/#termek-leiras

Tápegység: https://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3158/fsp/hyper-m-600w-modular-ppa6003800-p278741193/#

Köszi előre is! 😀

Ui.: Milyen proci hűtőt ajánlotok rá? 😀

Kinéztem abból is egyet. : https://www.arukereso.hu/szamitogep-huto-c3094/be-quiet/dark-rock-4-pro-2x120mm-1500rpm-bk022-p406560561/#
0
0
0
0
💬 30
PC GAMER avatar
@GabZkp: Ez jó lesz,annyi hogy 3000Mhz ram alá ne menj!
+esetleg egy kisebb,olcsóbb proci hütö is megtenné. Nagyobb hely maradna a gépházban...
0
0
0
0
GabZkp avatar
@PC GAMER: Rendben! Akkor nézek 3000MHZ ramot! 😀
Elég nagy gépházam van. Eddig egy nagy Thermaltake Frio 2 ventis torony hűtő van benne. Ez is kb akkora. Esetleg tudsz ajánlani olcsóbb de jó proci hűtőt?
0
0
0
0
GabZkp avatar
@Memento Mori: Csak ez AM4 hez nem jó sajna 😞

Esetleg az hogy van egy Cooler Master Elite fekete gépházam. ATX alaplap van benne. Honnan tudhatom meg hogy ez a Micro ATX bele megy e?
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@GabZkp: Sry elnéztem!
[LINK]

ATX házba belemegy a micro ATX deszka. Lefelé kompatibilisek.
0
0
0
0
GabZkp avatar
@Memento Mori: Köszi!! 😀
0
0
0
0
NP_Nani avatar
@GabZkp: Személy szerint a legtöbb dolgot lecserélném, ha már egy ilyen procit illetve videokártyát választottál.

Ramból ahogy előzőleg írtak 3000 alá én sem mennék (legtöbben 3200-ast használnak) , amire itt még figyelni kell, hogy menjen a procival, mivel a Ryzen kicsit kényes ramokra, nem mindegyiket szereti (én is megszívtam először, mondjuk később én már procit is visszaadtam, de az már egy másik történet 😂 )

Alaplapból én maradnék egy sima ATX lapnál, ha befér, mivel az mATX-nél közelebb van minden egymáshoz, személy szerint én azért nem preferálom mATX formát, valamint, mindenképp egy olyan lapot vennék amin van legalább 2 m2 ssd-nek hely (ha most nem is jövőben jól fog jönni, jelenleg én is csak egyet használok ki, de tervben van egy 1 TB ssd, majd valamikor és ugye azért praktikusabb m2 slot, mint sima ssd, de ez megint csak részlet kérdés).
Ha úgy van mATX is megteszi természetesen.

Tápegységnél személy szerint egy 700(vagy akár 800) wattosat ajánlanék, nyilván nem kér annyit az egész setup, a 600w is ellkéne vigye vígan, de ezt ugyanúgy jövőben feltudod még használni, amit viszont mindeképp ajánlok egy 80+ goldos táp, a táp felel az áramért ugye, egy ilyen setup mellé én minim egy 80+ goldos tápot ajánlok.

Proci hűtő az okés az egy jó hűtő, noctuávval vetekszik, csak férjen be 😆

Összességében többe jönnél ki, de, ha hosszabb távra gondolkozol szerintem megéri befekteti bele kicsit többet.

Edit alaplaphoz: ha a jelenleginél maradsz nagy valószínűséggel kell neki majd egy bios update, mielőtt felismerne a 3. generációs Ryzent, bios updatet viszont csak egy régebbi típusú procival lehet csinálni (van egy egy alaplap aminél lehet csinálni cpu nélkül, nem tudom, hogy ez olyan-e, de nem valószínű, utána kell járni)
0
0
0
0
GabZkp avatar
@NP_Nani: Akkor tudnál ajánlani ehhez megfelelő tápot ramot meg alaplapot? 😀
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@GabZkp: Az Msi MAX jelzésü alaplapokban müködik a 3.dik generáció bios frissités nélkül.
Ramból min 3000MHz vagy 3200Mhz ártól függöen és cl16-tól ne legyen lazább,magasabb a késleltetés.
A tápegység az böven jó! De inkább FSP Hydro PRO 600W (nem moduláris)
0
0
0
0
GabZkp avatar
@PC GAMER: Értem! Nem akarok sokat kolteni gepre. Most megrendeltem ezt a videokartyat 590 8 gb ez melle szeretnek egy procit ramot alaplapot ventit meg tapot. 1-2 evre kell a gep. Igazabol ps4 en jatszok uj jatekokkal. Gepen csak haverokkal apex, pubg stb... de ha pl az amd 2600 as is eleg procibol arra az 1-2 evre akkor az is jo nekem!! Nekem a grafika nem szamit ha csak medium. Csak vigye azon a beallitason szepen ezt a par jatekot.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@GabZkp: Akkor egy Msi B450 Max-os alaplap 20-25K + Ryzen 2600+min 2x8gb 3000mhz ram és jó is lesz.
0
0
0
0
GabZkp avatar
@PC GAMER: Köszi! És tápegység? Vagy maradhat a mostani? Chieftec 500W (CTG-500-80P)

Ilyen fajta van benne. 8 eves
0
0
0
0
GabZkp avatar
@PC GAMER: Ram ból honnan tudom hogy melyik jó a procihoz?
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@GabZkp: [LINK]

A tápegységet le kell tesztelni! Bár rx590-hez nagyon vékony!
0
0
0
0
GabZkp avatar
@PC GAMER: 4 évet egy 6870 et hajtott az is vagy 190 wattot evett. Bírta!
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@GabZkp: Akko aggyá neki! 😆
0
0
0
0
GabZkp avatar
@PC GAMER: Akkor ezek lennének!

Processzor:https://www.arukereso.hu/processzor-c3139/amd/ryzen-5-2600-hexa-core-3-4ghz-am4-p407583735/

Ram: https://www.arukereso.hu/memoria-modul-c3577/kingston/hyperx-fury-8gb-2x4gb-ddr4-3000mhz-hx430c15fb3k2-8-p494560308/#

Proci hűtő: https://www.pcx.hu/be-quiet-pure-rock-bk009-processzor-huto-168774

Alaplap: https://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/msi/b450-gaming-plus-max-p490076550/#velemenyek

Tápegység: https://www.pcx.hu/fsp-600w-hyper-m-tapegyseg-169313

Az a proci hűtő jó?
0
0
0
0
GabZkp avatar
@PC GAMER: Ez a ram: https://www.arukereso.hu/memoria-modul-c3577/kingston/hyperx-fury-8gb-2x4gb-ddr4-3200mhz-hx432c16fb3k2-8-p494560560/#

Ezzel a lappal jó? :https://www.pcx.hu/gigabyte-b450-aorus-elite-alaplap-475884
0
0
0
0
Puffin avatar
@GabZkp: Csak 8Gb memória?
0
0
0
0
GabZkp avatar
@Puffin: Egyenlőre igen! utána még 9 jön hozzá! 😀
0
0
0
0
GabZkp avatar
@NP_Nani: Es ez? https://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/gigabyte/b450-aorus-elite-p424667610/#velemenyek
0
0
0
0
GabZkp avatar
@NP_Nani: Vagy esetleg PCX en megadom a videokartyat meg a processzort a gep osszerakoba majd kivalasztok ram meg alaplapbol olyat amit enged a listabol es kerek egy bios frissitest?
0
0
0
0
NP_Nani avatar
@GabZkp: Tàpból én ezeket ajánlom
[LINK]

[LINK]

Ramból aztmondják, hogy a Hyperx, Corsair Vengeance, G skill, amik mennek vele. (De itt utána kell járni konkrétan, miután kinézted a ramot)

Az az alaplap jó lesz, nekem is volt olyanom és már gyárilag volt rajta bios frissítés a 3. generációs Ryzenre is.
0
0
0
0
GabZkp avatar
@NP_Nani: Akkor ezek lennének!

Processzor:https://www.arukereso.hu/processzor-c3139/amd/ryzen-5-2600-hexa-core-3-4ghz-am4-p407583735/

Ram: https://www.arukereso.hu/memoria-modul-c3577/kingston/hyperx-fury-8gb-2x4gb-ddr4-3000mhz-hx430c15fb3k2-8-p494560308/#

Proci hűtő: https://www.pcx.hu/be-quiet-pure-rock-bk009-processzor-huto-168774

Alaplap: https://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/msi/b450-gaming-plus-max-p490076550/#velemenyek

Tápegység: https://www.pcx.hu/fsp-600w-hyper-m-tapegyseg-169313
0
0
0
0
NP_Nani avatar
@GabZkp: Szerintem okés lesz a dolog, ha úgyis csak 2-3 évre kell ahogy írtad 😆
0
0
0
0
GabZkp avatar
@NP_Nani: Ez a ram: https://www.arukereso.hu/memoria-modul-c3577/kingston/hyperx-fury-8gb-2x4gb-ddr4-3200mhz-hx432c16fb3k2-8-p494560560/#

Ezzel a lappal jó? :https://www.pcx.hu/gigabyte-b450-aorus-elite-alaplap-475884
0
0
0
0
NP_Nani avatar
@GabZkp: [LINK]

itt vannak az ajánlott modellek hozzá, de ezek csak amikkel a gyártó letesztelte és ment, konkrétan azt a modellt én nem találtam listában, de sztem szinte 100% , hogy attól meg működoni fog vele
0
0
0
0
GabZkp avatar
@NP_Nani: Akkor jó! Mert nem akarok semmit frissítgetni meg szenvedni a biosban meg nem tudom hol a gépen hogy elinduljon...
0
0
0
0
zsolo avatar
@GabZkp: Én a helyedben néznék azért ennél jobb B450-es lapot!! Meg egy jobb tápot is!
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
Tisztelt Urak ! Megint picit eltér a kérdésem a topic témájától, de itt hamarabb kapok tanácsot 😆
Konzol mellé kinéztem egy nagyobbacska tévét. Konkrétan ezt.

[LINK]

80 centisről váltanék. Szerintetek ez jónak mondható?
0
0
0
0
💬 5
Quadgame94 avatar
@Arthur Morgan: LG UM7000 szériát ajánlom. Esetleg Samsung RU8000. Ez alatt én nem vennék TV-t. Amit kineztel már ma is gengusz...televiziot pedig min. 2 evre vesz az ember (inkabb 3-5).
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
@Quadgame94: Akkor mások a szokásaink mert a jelenlegim az nemrég töltötte a 6. életévét. 😆 Másrészt amit ajánlottál ahogy nézem nem rossz , de számomra borsos az ára 😊 😆 Mindenesetre köszönöm a segítséget. 😀
0
0
0
0
visor261 avatar
@Arthur Morgan: LG W1934S mai napig használom 2010 vagy régebb óta, a LG 22MP58VQ-P meg 2016- óta.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@visor261: 22 colos TV? Az inkabb monitor.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@Arthur Morgan: Nem az én szokásaimat irtam le hanem az átlag emberét. Az LG 43UM7100 99 ezer ft az Emagon. Ez miert borsos? A 7400 pedig 110. Ezeket vedd. Hidd el amit te linkeltél régi és rossz a képminősége ezekhez képest. Plusz most látom hogy az 1080p nem is 4K. 49 collnal az nagyon ronda es pixeles lenne. 4K es 43 col tökéletes. És ezek HDR képesek is.
0
0
0
0
grabka avatar
Sziasztok!

Egyik ismerősnek szüksége lenne egy PC-re a lehető legolcsóbban. Én azt mondtam neki, hogy itt gépigényen elég igényesek az emberek, szóval innen tudok neki tanácsokat kérni.

Amit szeretne az inkább ilyen irodai gép és kis igények:
- Windows 10 legyen rajta
- Office fusson rajta
- Internetezni
- Filmeket nézni, letölteni.

Amire szükség lenne:
- monitor
- komplett gép

Keret minél olcsóbb legyen (de mondjuk 80k) és ha személyesen én kérhetem akkor kerüljük a Celeron procit már ha gyártanak még.

Előre is köszi mindenkinek a szakszerű segÍtséget,
Gábor
0
0
0
0
💬 8
no avatar
@grabka: @odinx jön és összerak majd neked egyet. De a ~80k-s keret monitorral együtt nekem így elsőre igencsak soványnak hangzik, tekintve, hogy önmagában egy belépő monitor 20-30k körül indul. Monitor+Gép esetén 100-120k-ra készülnék, bár még az is necces, de talán nem lehetetlen.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@grabka: https://i.ibb.co/bWHG1M2/g-p.png

80ezerből biztos,hogy új nem lesz, még gép sem nagyon, nem hogy kompletten monitorral..

Monitort a hardveraprón használtan lehet nézni, ott talán találsz egy árban okésat. A gép ára windows nélkül van, viszont lehet venni sok helyen az interneten jó áron windows/office kulcsot is. (az, hogy ki mit gondol ezekről az olcsóbb kulcsokról azt mindenki döntse el saját maga)

Ezt a konfigot most dobtam össze, biztosan lesz még valaki aki tud faragni rajta, vagy valamivel kiegészíteni. 😃

Vagy ha az a lehetőség is játszik, akkor komplett gépet is lehet nézni hardveraprón.. [url]https://hardverapro.hu/aprok/pc_tablet/pc/keres.php?stext=&county=&stcid=&settlement=&stmid=&minprice=&maxprice=80000&company=&cmpid=&user=&usrid=&selling=1&buying=1&stext_none=[/url]
0
0
0
0
odinx avatar
@grabka: Szia! a 80,000 Ft-os keret elég sovány főleg ha monitor is kell.

FSP 500W Hyper 500 tápegység

Kolink INSPIRE K1 RGB fekete számítógépház

AMD A8-9600 AD9600AGABBOX processzor

Kingston 240GB SA400S37/240G SSD meghajtó

Kingston 2x4GB DDR4 3200MHz HyperX FURY fekete HX432C16FB3K2/8 memória

GIGABYTE B450M S2H alaplap

pcx összesen: 99.312 Ft
0
0
0
0
grabka avatar
@odinx: Köszi mindenkinek. Sejtettem, hogy húzós főleg mielőtt Írtam ide kicsit nézegettem mi a helyzet a piacon. Lehet jobban jár ha vesz valami laptop-ot, csak kicseszni sem szeretnék vele egy celeron procis szutyokkal.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@grabka: 80 ezerből monitorral új gépet... ha lehetséges is ,nagyon ki kell fogni ,mert szinte lehetetlen. Egyébként ahogy olvastam mire kell, egy celeron proci is megtenné. Inkább szerintem a 8gb ram alá ne menjetek !!!
0
0
0
0
odinx avatar
@grabka: Szerintem is a laptop jó ötlet. Találtam is használtan egyet, szerintem érdemes lenne megnézni. Azért én SSD-t nagyobbat raknék bele. A többi alkatrész megfelelő.

[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@odinx: Ennyiért nem egy rossz noti, bár elvárásokat tekintve mint filmnézés ezen nem hiszem, hogy túlságosan élvezhető lenne. De sajnos a 80k-s keret erős kompromisszumokkal jár.
0
0
0
0
odinx avatar
@LordSzalko: Hát igen, sajnos ennyi pénzből ez van. Esetleg még, ha talál valami nagyon olcsó 1150-es foglalatot, de ahhoz nagyon nagy szerencse kell. A probléma, hogy monitor is kellene neki az meg már lehetetlen kategória ennyi pénzből.
0
0
0
0
Ironmask avatar
Üdv mindenkinek! A közel jövőben szeretnék gépet cserélni, mivel nem értek hozzá, ezért én előre összerakott gépet fogok venni. A skynet computer-ről kinek mi a véleménye? Nem kell nekem csúcs kategóriás gép, csak kicsit erősebb legyen a mostaninál. Ezt néztem ki. Tudom nem egy erőgép, de nekem még felene.
https://www.skynet-computer.hu/termek/a-data-proba-proba2823
0
0
0
0
💬 10
Andor1997 avatar
@Ironmask: Itt van a milyen gépet vegyek témakör a gépigény.hu-n és erre fel beírod,hogy előre épített gépet szeretnél?😆 Ez mire való itt..ez a témakör? Pont arra ,hogy te megmond mi kell és mennyid van rá,mi meg mondunk fain cuccokat,az előre összerakott gép általában nem jó,így felesleges azon vesződni.
Nem sértésnek mondom,vagy erősködésből félre ne értsd ,csak hát ez tényleg erre van épp azért vagyunk itt ,hogy mi segítsünk.😎😉
0
0
0
0
odinx avatar
@Andor1997: Én egyszer vettem előre összerakott gépet, de elég is volt, a procin kívül semmi értelmes alkatrész nem volt benne.😆
0
0
0
0
no avatar
@odinx: Óva intek én is mindenkit az előre össze szerelt gépektől, inkább válogassa össze egy helyen aztán kérje az összeszerelést telepítéssel együtt.

Persze vannak helyek ahol minőségi az előre szerelt gép is, de azok jobbára külföldön vannak jelen Digital Storm, Origin PC, iBUYPOWER stb.
0
0
0
0
odinx avatar
@LordSzalko: Igen, most már ha fejlesztek valamit, akkor apránként.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Andor1997: Itt meg úgy is csak egy full egyengépet fognak beajánlani. Lassan majd tudni fogják steamen, ki gépigényes.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@SuperPuma: Igen ,vagy mindent kielégítő igényre elég gép több kategóriába ,ami standard ,de hát ez már csak így megy,ami jó jó ,ami nem azon meg kicsit állítunk.Attól hogy itt jó máshol ugyan úgy jó ugyan az a konfig összeállítás.Nyilván ha ő viszont tekert volna egy csöppet máris talált volna szerintem valami támpontot ,bár ahogy láttam kiszemeltje kb 100E körüli,szóval az inkább egy ajánlat képes kérdés,mint mondjuk a van 300E-rá aztán had szóljon.
0
0
0
0
no avatar
@Ironmask: És mi a kérdésed?
0
0
0
0
Ironmask avatar
@Palanova: A skynet-től meg érné e gépet vennem? És gondolom ez használt, amit linkeltem lenne e vele baj vagy nem?
0
0
0
0
no avatar
@Ironmask: Én nem venném meg sajnos. Túl sok a bizonytalan tényező, pl a táp minősége, amin előszeretettel spórolnak...
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Ironmask: Az előre összerakott gépet elfeledném hacsak nem lehet belepiszkálni és kicserélni ami nem az igazi. Én utoljára 2009-ben vettem egy úgymond előre összerakott gépet, ami már nincs meg, de abba bele lehetett piszkálni, mert egy közeli PC szaküzlet maga rakosgatta őket össze aránylag minőségi és megfelelő cuccokból. Én csak VGA-at akartam benne váltani, de ez hozta magával azt hogy házat és tápot is cserélniük kellett hozzá. Mindkettő drágább darab lett mint a fizetéskor meg lett adva, de mivel előre fizettem érte, az ára nem változott, szóval azon nyertem. Így lett egy ebből elölről teljesen zárt házból (már márkáját nem tudom) egy Cooler Master Elite335 mert az MSI n260GTX Twin Frozr OC kártya az eredetibe be se fért volna. Táp meg gy 400W-os Chiftec helyett egy FSP ATX400PNF, ami árban többe fájt, de több védelemmel is el volt látva.
0
0
0
0
csigafos avatar
Nah a végére ez lett belőle! Köszi mindenkinek a segítséget mégegyszer! Pacsi!

Processzor: Intel Core i5-9600KF
Memória: Kingston 2x8GB DDR4 3200MHz HyperX Predator
Videókártya: MSI GTX1660 6GB GDDR5 Armor 6G OC
Alaplap: Asrock Z390 PRO4
Tároló eszköz: SK hynix 512 GB NVMe SSD x2
Ház: Cooler Master NR600
Tápegység: FSP 600W Hyper
Monitor: Asus VG258QR
Egér: Endgame Gear XM1
Headset: Corsair HS60
Egérpad:Steelseries 63008 QcK Heavy
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
Egy AMD Ryzen 7 2700 még bevállalható kb 3 évre játék szempontjából ? Éppen nézegetem a processzor árakat és a tudásához képest nem rossz az árcédulája. Jelenleg csak játszok a gondolattal. 😆 Mert ez egy ördögi kör. Mondjuk beszerzem a procit akkor már nem annyira nem lenne jó hozzá az RX 470-em és így tovább 😆
0
0
0
0
💬 1
odinx avatar
@Arthur Morgan: Hát attól függ milyen videókártya megy mellé, ha erős, akkor jó pár évig elég lesz.
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
Sziasztok ! tudom , hogy amit kérdezek picit távol áll ettől a topictól, de itt úgy gondolom hamarabb kapok választ a kérdésemre.
Az LCD tévémen, összesen van két darab HDMI kimenet, egyet állandóan a laptop használ, a másikat meg az xbox és ps4 konzol. Mivel nem akarom állandóan ki/be húzgálni a kábelt ezért ma rendeltem egy ilyen HDMI elosztót. Jól gondolom, így működni fog a dolog? Hogy amelyik konzol éppen bevan kapcsolva annak a képét fogom majd látni a megjelenítőn ? 😀

[LINK]

Előre is köszönöm a tisztelt urak szakmai megerősítését, segítségét 😀
0
0
0
0
💬 15
Boldor81 avatar
@Arthur Morgan: Elvileg jó lesz ! De tényleg, azért írd már meg ,hogy bevált e. Hátha más is jár majd hasonló "cipőben" ! ( mondjuk én 😀 )
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
@Boldor81: Amint megjön a cucc , jelezni fogom, hogy mi a helyzet. 😀
0
0
0
0
visor261 avatar
@Arthur Morgan: Nekem vga y kábelem volt ez ugyebár analóg jelet ad
a két irány:
pc->= 2x tv jó képpel(ugyanaz)
tv->= pc + ps rossz képpel

szerintem 90% ez is olyan amivel 1 jelet lehet adni 2 irányba
de a hdmi digitális + van aminél meghatározott a forrás és a cél végSpoiler!
nem mindegy melyiket hova dugod
, és nekem úgy néz ki mintha passzív lenne szal...
1 szó mint 100, mint boldor én is kiváncsi vagyok mire képes a kábel

ha besül akkor küld vissza(ha nem tudod felhasználni) és rendelj valami hasonlót [LINK]
ilyen van nekem is de ha van pénz akkor van távirányítós meg minden...
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
@visor261: Hát remélem működni fog, ha meg nem akkor megy a fiókba a cucc. 😆 Nekem az a lényeg egyedül , hogy meglegyen az 1080p felbontás a konzolok esetében, és ne legyen szétdugdosva a HDMI port a tévén.

Néztem először én is ezeket a távirányítós elosztókat ,de ahol én lakom ott is csak egy helyen volt egy ilyen kütyü és csillagászati áron 😆 De jelezni fogom uraim , hogy mire jutottam, ha megjön.
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
@visor261: Ma megjött az átalakító. PS4 alapból nem hajlandó képet adni, az xbox meg ad képet de szemcséset és az is 1 perc után elszáll. Aki esetleg hasonlóba gondolkodik felejtse el ezt a megoldást mert
nem fog működni 😆
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Arthur Morgan: Köszi az infót ! (Sajnálom, hogy nem jött össze és kidobott pénz lett belőle)
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
@Boldor81: Most egy ilyet rendelek magyar oldalról. Remélem ez már jó lesz arra célra amire használni szeretném. 😀

[LINK]
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Arthur Morgan: Ha már magyar oldalról rendeled lehet felhívnám előtte az üzletet ,hogy mi
lenne vele az elképzelésed és Ők mit mondanak, működni fog e az úgy ahogy elképzeled.
Én már az előző verziót is biztatónak gondoltam és mégsem jött össze !
0
0
0
0
visor261 avatar
@Arthur Morgan: szvsz 90% ez jó lesz arra a célra amire neked kell.

megtennél még annyit hogy ps4-ből 2 kijelzőre küldeni a jelet?
de ha szemcsés a kép úgy hogy xbox->tv vagy tv->xbox akkor szerintem küld vissza mert maga a kábel hibás.
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
@visor261: PS4-et ha két külön megjelenítőre kötöm a kábellel nincs gond. Ugyanez érvényes az Xbox One esetében is. Viszont ,ha tévé HDMI portjába van ez a kábel bedugva és úgy dugom rá az Xbox-ot vagy PS4-et akkor ugyanúgy hibázik. Annyi különbséggel, hogy az Xbox ad képet pár pillanat erejéig, a PS4 meg nem.

Végül amit rendeltem amit több youtube videó is alátámasztott az egy ilyen HDMI elosztó.

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1oTBwzStYBeNjSspkq6zU8VXaC/Ingelon-3-Port-kvm-HDMI-Splitter-Switch-3in1-hdmi-adapter-high-quality-1080P-4K-Switcher-for.jpg

Ha megjön írhatok erről is véleményt 😆
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Arthur Morgan: Szívesen fogadjuk !!!
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
@Boldor81: Rendben Uraim ! Akkor majd jelentkezek megint, ha meglesz a termék. 😆 Gondolom akkor ti is hasonló megoldást kerestek mint én ilyen téren 😆
0
0
0
0
Arthur Morgan avatar
@Boldor81: Ma sikerült kipróbálni ezt a 3-as HDMI elosztót. Gond nélkül működik úgyis, hogy ha mind a két konzol megy egyszerre. csak a gombbal kell átváltani arra a portra amelyikre rá van dugva. Továbbá kiemelném támogatja az 1080p felbontást. És csak 3.000HUF volt. Ennyit szerintem bőven megér azoknak akik kevés HDMI kimenettel rendelkeznek.
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Arthur Morgan: Nagyon köszönöm a hasznos infót ! Ha kérhetem küld el az oldalt ahonnan rendelted ,dobom a könyvjelzők közé ,ha kell legalább meglesz ! 😀
0
0
0
0
visor261 avatar
@Arthur Morgan: yep, ahogy mondtam amit te vettél az egy y kábel(1 kimenetből csinál 2 kimenetet ugyan azzal a képpel) se több se kevesebb.

részemről ennyi mert amit én linkeltem, elsőnek linkeltél és másodiknak linkeltél az ránézésre megmondható hogy van benne elektronika és nem csak 1 mezei kábel.
de erre is csak azt tudom mondani hogy 90% mert annyi kamu,gagyi és hibás termék van...
0
0
0
0
csigafos avatar
Sziasztok!

Szemrevételeznétek légyszi ezt az összeállítást?

Alaplap: ASUS PRIME Z370-A II
Proci: Intel Core i7 9700K
Proci hűtő: Alpenföhn Matterhorn White
VGA: Gigabyte RTX2070 Super 8GB (white)
RAM: G.Skill Trident Z 2x8GB 3200MHz DDR4 F4-3200C16D-16GTZSW
Táp: Seasonic SSR-650P Prime Snow Silent 650W
Ház: NZXT Midi H510i CA-H510i-W1 (white)
SSD: Samsung 500GB 970 EVO
Monitor: MSI Oculux NXG252R (Valakinek van tapasztalata vele?)
0
0
0
0
💬 22
Puffin avatar
@csigafos: Az alaplaphoz BIOS frissítés szükséges. Nem szükséges ilyen drága táp, sőt a 650W sem. A ház Szerintem nem szellőzik rendesen. Minek 240Hz-es monitor? E-sportot űzöl?
0
0
0
0
csigafos avatar
@Puffin: A 650 w valszeg valóban sok, mindenképpen moduláris tápot szeretnék és jó minőségűt, van más javaslatod? 😀 A háznak utánanézek, köszi a jelzést. A monitor nem hasraütés szerűen lett választva 😉 nem vagyok e-sportoló de attól még szívesen kipróbálom/használom a technológiát ha már létezik😀 régen elég komolyan cod2-tem nah ott valszeg még meg is lesz a 240 fps 😀😉)
0
0
0
0
Puffin avatar
@csigafos: Pl mint az enyém: SUPER-FLOWER Leadex Platinum 550W fehér
Monitorból szerintem egy IPS 144-165Hz-et válassz, szebb színei vannak. Semmi előny nem lesz a 240Hz-ből. Akár mehet egy 27" WQHD.
0
0
0
0
csigafos avatar
@Puffin: Köszi a válaszokat! "Akár mehet egy 27" WQHD" az lesz a második monitor 😉
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@csigafos: Nem is gyenge ez a csigafos 😆
Puffin mindent elmondott😀
0
0
0
0
Puffin avatar
@csigafos: A 27" IPS WQHD monitort elsődlegesre gondoltam, hogy abból 144-165Hz-eset.
0
0
0
0
csigafos avatar
@Puffin: igen, megértettem 😀
0
0
0
0
csigafos avatar
@Puffin: Házat mit ajánlanál fehéret ami szerinted jól szellőzik? Ami neked van az nem az én esetem!
0
0
0
0
Puffin avatar
@csigafos: FRACTAL DESIGN Meshify C TG ablakos fehér vagy talán a BE QUIET! Pure Base 500 ablakos fehér, abban az árkategóriában.
0
0
0
0
csigafos avatar
@SuperPuma: Asszem ez lesz a nyerő, köszi! De ha nagyon feltúrom a padlást , még lehet, hogy találok is egy ilyet 😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@csigafos: A legtöbb masszívabb, mint pár mai nagy gyártó amúgy elég drága terméke
0
0
0
0
zsolo avatar
@csigafos: [LINK]

Ilyen van nekem is, nagyon jó szellőzése van, előlre még teszel bele 2db 140mm-es hűtőt aztán ***a is 😃 Persze ha a proci hűtőd elférne benne...
0
0
0
0
odinx avatar
@csigafos: Szia! Azt az alaplapot amit írtál, ebben az árban találsz Z390-et is.

Gigabyte Z390 UD alaplap pcx - 41.194 Ft
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@csigafos: Házzal semmi baj nincs, nekem H400i van és tökéletesen szellőzik. H510i úgyszint. A 240hz-et én imádom (főleg fps-ekkel játszom), de az msi modelleket annyira nem szeretik mert nem tudják rendesen tartani a rájuk irt válaszidőt. Javaslom az alienware 240hz-es monitorát, vagy az aorusét, de csak a TN panelt mert gyorsabb mint az IPS. Ha valakit jobban érdekelnek az élethűbb szinek, mint pl. Puffint akkor valóban vegyen ips-t, de aki komolyabban akar játszani főleg fps-el az felejtse el. Alaplapból nézz jobbat, valamilyen Z390-eset, és a táp pedig tényleg kicsit fölösleges ilyen jó, de ha belefér vedd nyugodtan, bajod nem lesz belőle, és valószinüleg a következő gépeidben is ez a táp fog majd működni 😀

És ahogy mondtad feljebb, másodlagos monitornak bármikor betudsz szerezni egy szebb szinűt, nekem is IPS paneles a másodlagos monitorom 😀
0
0
0
0
csigafos avatar
@_AsheXp: Köszi a választ. Hát a koronavírus egy kicsit bezavart, kénytelen voltam gyengébb gépet venni, mielőtt még felmennek a hardverárak (ha felmennek). De köszi mindnekinek a hozzászólást!
0
0
0
0
Puffin avatar
@csigafos: Mi lesz végül? Amúgy max a memória és SSD árak fognak feljebb menni szerintem.
0
0
0
0
csigafos avatar
@Puffin: FSP 450W 80+ Raider II Silver tápegység

Cooler Master RR-212S-20PC-R1 Hyper 212 RGB Black Edition

MSI GTX1660 6GB GDDR5 Armor 6G OC

Asrock Z390 PRO4

Intel Core i5 9600KF

Asus VG258QR monitor

Cooler Master MCB-NR600-KGNN-S00 NR600 számítógépház

Kingston 2x8GB DDR4 2666MHz HyperX FURY fekete HX426C16FB3K2/16

Igazából jelenleg tökéletesen elég ez is 😀 ha tényleg nem áll fejetetejére a hardvervilág akkor szeptemberig a cyberpunkig még össze rakok egy erősebb gépet.
0
0
0
0
Puffin avatar
@_AsheXp: Haverom múltkor vett egy olyan fehér H510 gépházat. Szerintem nem annyira jó a szellőzése. Zárt az eleje és csak jobb oldalt vannak szellőző lyukak. Csak azért írtam.
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@Puffin: Nekem is ismerős vett, meg a 400-nak is csak oldalt vannak lyukai de elég jók a hőfokok.
0
0
0
0
Puffin avatar
@_AsheXp: De a 400-nak mind a két oldalt vannak, meg azért egy Kraken X62 mellett nem száll el annyira... 😃
Spoiler!
Amúgy tisztára hasonlít a gépünk alapja: MSI lap, 9700K, 3200-as RAM, 2080... 😃
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@Puffin: Igaz, ennek mindkettő oldalán van 😃

Hát igen ami jó az jó 😃
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni két kérdésben.
1. 200-300 közt vennék asztali gépet. Sok kész konfiguraciot neztem, de ennyi változót en képtelen vagyok elemezni. Valakitől olvastam itt, hogy jobban járok, ha inkább leadok egy listát és összerakatom.

Régebben sokat játszottam, mára inkább a fiam játszik, én csak meccseket, vagy filmet nézek online. Szeretném, ha mindketten tudnánk használni.
Ehhez kapcsolódik a második kérdés. Napok óta tervezgetem, hogy veszek egy nagyobb monitort, (mondjuk 34" felett) de mar annyit olvastam utána, hogy ebben is tök bizonytalan lettem. Monitor, vagy Gamer tv? Egy meccset mennyire lehet fos nézni ilyen lapos gamer monitoron? 😃
Ja amúgy TVm nincs, be sincs kötve. Csak neten nézek bármit, vagy letöltve.
Erre is kb. 2-300at szánnék.
De nem bánnám, ha a végösszeg az 500hoz lenne közelebb...

Előre is köszi a segítséget!
0
0
0
0
💬 25
odinx avatar
@SzeZiZso: Szia!

Ezt a konfigot tudnám ajánlani:

FSP 550W HYDRO GE 550 80+ Gold tápegység
Cooler Master MasterBox K500L MCB-K500L-KANN-S00 számítógépház
TeamGroup 240GB L5 Lite T2535T240G0C101 SSD meghajtó
MSI B450 TOMAHAWK MAX alaplap
Asus RX 5700 8GB GDDR6 DUAL-RX5700-O8G-EVO videokártya
Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black memória
LG 34UC79G ívelt monitor
Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez
AMD Ryzen 5 3600 100-100000031BOX processzor

pcx összesen: 498.076 Ft

😀
0
0
0
0
no avatar
@odinx: Köszi, szuper vagy!

Ha monitornak nagyobbat, mondjuk 43"-ast szeretnék, miben lenne érdemes gondolkodni ami már különbséget jelentene, ha egy kis ártöbblet beleférne?

Mit gondoltok a monitor vs. Gamer tv témáról?
0
0
0
0
Wihay avatar
@SzeZiZso: Ez a Gamer "TV" egy elég érdekes téma.. Ha multi játékkal játszol akkor szóba se jöhetne a késleltetés miatt!

- Ha pedig mindenképpen akarod, akkor kizárólag csak egyjátékos játékokban tudnám értelmét látni lehet nagyon dobna a szórakozáson!

Manapság inkább érdemes magasabb Hertzen játszani, mint nagy(obb) felbontáson!
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Wihay: Támogatom Wihay kolega elmondását, ilyen hogy Gamer tv nincs,a tv-knek (pláne ha nincs benne játék mód opció) akkor a ms akár 30-40 is lehet ami irreállís...egy gamer monitor pedig 1ms... a középkategóriánál előfordul még 3-5ms főleg ips paneleseknél a képminőség miatt feláldozzák a képfrissítést
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Igen, azt láttam, hogy ilyen tévéknél nincs is megadva ms ... 😊

Van valakinek tapasztalata arról, hogy egy film, vagy egy meccs mennyire élvezhető 21:9 -ben?😎
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@SzeZiZso: Amelyik film nem 21:9 ott lesz 2 fekete sáv oldalt. Focimeccseket nem tudom de szerintem azoknál biztos. Még nem néztem filmet az én 21:9 es monitoromon de most hogy így megkérdezted, lehet kipróbálom. 😀
0
0
0
0
no avatar
@Warlordcommander: Hú, nem küldenél egy fotót filmnél, meg egy meccsnél teljes képernyős módban?!

Ez nagyon sokat segítene!😊😃
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@SzeZiZso: Belenéztem jó pár filmbe és ugye azokank is van felbontása, szélesvásznú filmeknél oké és nincs fekete sáv sem alul sem felül de ha kisebb felbontásba nézel valamit akkor van mindkét oldalon, meccseket nem nézek sajnos azokról nem tudok nyilatkozni, de filmekhez jó a 21:9 es monitor az biztos.
0
0
0
0
no avatar
@Warlordcommander: Köszi szépen!😀
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@SzeZiZso: Szia! Te egy olyan terméket szeretnél vásárolni, amely nem létezik. Mármint legyen nagy (40 col plusz), legyen alacsony az input lag. A kettő nem megy együtt, így kompromisszumot kell kötnöd. Monitor esetében 32 inch-ig vannak jó árban. Utána már nevetséges. TV szempontjából: Két modell van igazából 43 collban. Az LG 43USM8200 ami nano cell technológiás, vagy a Samsung féle QLED tévé, a 43Q60RA. A gond az, hogy 8-12ms az input lag game mode-ban. Ez valakit zavarhat, de a többség tuti nem veszi észre. Ennél jobb is van. Samsung RU8000 sorozat, vagy a Q70. Ezek a freesyncet is támogatnak. A gond az, hogy egyik sincs a te általad akart méretben. 49 vagy 55 colltól indulnak. Neked kell eldönteni mit akarsz, de 21:9-es monitort ne vegyél, mert meccsnézésnél az zavaró, miközben kiadtál érte egy csomó pénzt.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Köszi, utánanézek!
Te milyen tv-t használsz és milyen vga-val?
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@SzeZiZso: Nekem egy Samsung QE55Q70-em van. RX 470-em van amúgy. Az 5700 amit ajanlottak sokkal de sokkal erősebb. De nekem van monitorom is. Azon játszom 70%-ban. Csak egyszerüen annyira gyönyörű az a QLED TV hogy a monitorom képe zavaró utána...
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@bukta2: Az a 30-40 inkább 8-12ms. Én tévém is game mode-ban 16ms-t tud. Pláne a Freesynces Samsung Q70 vagy az RU8000
0
0
0
0
bukta2 avatar
@Quadgame94: "Ha nincs benne game mód akkor" lehet nincs annyi de jóval több mint kellene
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@bukta2: Manapság nincs is olyan TV amiben nincs. 120 ezer forint feletti tévékben mind van, olyan mód amely csökkenti az inputlagot. PC mód, game mód stb. De nyílván nem váltja le az ilyen árú monitorokat. 160-200 ezernél már nem lennék ilyen biztos. QLED meg nanocell sokkal szebb mint IPS/VA. TCL miniLED tévéjeiről nem is beszélek. Nekem a képminőség és a HDR sokkal többet számít, mint az input lag, 10 alatt amúgy is optimális. Van olyan beállítás, hogy 10 alatt legyen az én tévémen is. De én elsősorban PS5 miatt vettem.
0
0
0
0
odinx avatar
@SzeZiZso: Hát passz, nekem telekom internet van, rá volt kötve a led tv a gépre, de kétszer behalt, szóval én nem próbálkozok vele többet (hdmi).

Talán ez a cikk segít neked egy kicsit :

[LINK]

Meg amúgy is inkább csak sorozatokat nézek, vagy néha filmet, arra meg jó a monitor is.😀
0
0
0
0
no avatar
@odinx: Köszi, elolvastam.
...el is engedtem a tv ötletét, maradok a monitornál.

Most azt nézegetem, hogy találok-e nagyobbat amiben hasonlóak a termékjellemzők, de nem 400ba kerül.

Milyen monitort használsz?
0
0
0
0
odinx avatar
@SzeZiZso: Hát ez egy ősrégi LCD monitor: 1680x1050-es felbontással.

Samsung 223BW 22'' LCD monitor

Majd ha cserélek videókártyát, akkor Freesyncre lesz a jelenlegi cserélve.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@odinx: Ez egy ősrégi cikk. Azóta az input lag 12 alatt van egy 150-200 ezres TV-n.
0
0
0
0
odinx avatar
@Quadgame94: Értem, hát nekem jó a monitor, soha többet nem kötöm rá a PC-t TV-re.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@odinx: Nekem is jó. De a PS5-nél el kell majd gondolkodnom, mert hidd elhogy a képminőség egy QLED nagy egy Nanocell TV-nél ég és főld a sima IPS/VA panelekhez képest. Jön a HDMI 2.1 és most is van freesync támogatás. A mai minitor árak nevetségesek.
0
0
0
0
odinx avatar
@Quadgame94: Nekem van PS3, de tesómnak adtam, ő jól elvan vele. Nekem ott van a kis Ryzenem, amivel tökéletesen elszórakozok. Nekem a gamepad elég kényelmetlen volt, ezért soha többet nem is kapcsolom be, a billentyűzetem sokkal kényelmesebb. Sorozatot tudok nézni monitoron is, szóval tökéletes.😀
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@odinx: Nekem meg mar pont h a bill meg az eger a kenyelmetlen sokszor. A baj az h ha egyszer latsz ilyen minoseget nehez visszamenni a gyengebbhez. S6/S8/S10 teloimnak ugye OLED a kijelzoje. Ha meglatok egy regebbi IPS telot rogton eszreveszem hogy uhh en ezt mar nem tudnam hasznalni. TV-m meg elromlott szval kellett egy úk ezert lett a QLED, és ahhoz kepest is a monitorom kepe ronda. Bár nyilvan nem fair az osszehasonlitas, mert az egyik 40 ezer volt a masik meg 200
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Nagyon köszi srácok minden segítséget és tanácsot, végül is találtam egy kompromisszumos megoldást:

LG 32UD89 uhd 4k freesync ips led

😎
0
0
0
0
no avatar
Üdv, Sziasztok!

Számitógép vásárlás előtt állok és segitségeteket szeretném kérni, hogy rakjatok össze nekem egy olyan (kis) gépet amit csak játékra(gamer) használnék, +- videók készitésére akkár stream. Maximum:2000Euró. Monitorra is rákérdeznék ha egy jókis gép születik hogy melyik lehettne az ideális,visszont a monitori ár a 2000eurón kivül. Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszotokat! sziasztok!
0
0
0
0
💬 4
odinx avatar
@Dani6921: Szia!

Én ezt a konfigot tudnám neked ajánlani:

Gainward 471056224-0962 RTX 2080 Super 8GB GDDR6 Phantom videokártya
Phanteks Eclipse P600S Silent PH-EC600PSC_BK01 Számítógépház
Seasonic FOCUS-GX-650 Focus GX 650W gamer tápegység
Gigabyte AORUS GP-ASM2NE2512GTTDR RGB M.2 NVMe SSD 512GB
Western Digital 2TB 64MB SATA3 WD20EZRZ merevlemez
Noctua NH-L12S processzor hûtõ
Kingston 2x16GB DDR4 3200MHz HyperX Predator HX432C16PB3K2/32 memória
MSI MEG X570-A Pro alaplap
AMD Ryzen 7 3700X 100-100000071BOX processzor

Pcx: összesen = 638.657 Ft ~ 1860 euro kb.

😀
0
0
0
0
bukta2 avatar
@odinx: Alaplap sztem csak Asus! Vga ból meg hozzuk ki amit lehet így RTX 2080ti re szavazok
Gainward márkát meg felejtsd el ebben az árkategóriában, asus vagy msi.
0
0
0
0
odinx avatar
@Dani6921: Monitor meg lehetne ez:

[LINK]

IPS paneles, szóval szebbek rajta a színek.

😀
0
0
0
0
kvio1 avatar
Sziasztok!

Most fogok venni egy gtx 1060 6g videókártyát. Van egy I5 4440 procim. Nem tudom, h ez elég hozzá. 8 giga ramom. Ezt bővíteni szeretném, de ezzel együtt alaplap is lesz. A kérdés a következő lenne, h ha új lapot veszek, akkor már sztem proci csere is nem ártana, és milyet ajánlotok? Meg milyen lapot? A tápom az chieftec ctg 450-es. Procira olyan max 50 ezret szánnék sztem, a lap meg jó egyszerűbb is, persze nem a leggagyibb...ami ajánlott az adott procihoz.
0
0
0
0
💬 12
zsolo avatar
@kvio1: Hali, hát én Ryzen procit ajánlanék neked, de ahhoz viszont már akkor DDR4-es ram kell, ha engedi a kereted,pluszba azt is kellene venned! Egy Ryzen 1600/1600x esetleg 2600 megfelelő lenne a vga-nak, lapból már 25k körül kapsz elég jókat, de én lehet a tápot is cserélném...

pl: [LINK]
[LINK]
[LINK]
[LINK]
0
0
0
0
kvio1 avatar
@zsolo: Ramot is vennék amúgy is, és akkor már DDR4-est. Azt mondod, h a táp már nem lenne jó... Ryzen procibol ha az lenne, sztem a 2600,mert ahogy néztem elég jó árban van még újonnan is.
0
0
0
0
zsolo avatar
@kvio1: En a tápot tuti cserélném,legyen alatta egy jobb minőségű mint a mostanid! 2600 is jó választás, de ne gyári hűtővel használd, ha arra esne a választásod!
0
0
0
0
kvio1 avatar
@zsolo: Van proci hűtőm, nem a gyárit használnám.
0
0
0
0
zsolo avatar
@kvio1: és az jó lenne a Ryzenra is...? am4-et is támogatja?
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@zsolo: Bármit rá lehet operálni... 😃
0
0
0
0
zsolo avatar
@PC GAMER: hát, én nem kockáztatnék vele az biztos 😆
0
0
0
0
odinx avatar
@zsolo: Szia! Elvileg a hivatalos oldal szerint rá kellene, hogy menjen.

[LINK]

😀
0
0
0
0
zsolo avatar
@odinx: Így már oké, mert azt nem tudtam, hogy a mostani is jó e rá, nem néztem utána 😆 így legalább spórolt vele kicsit!
0
0
0
0
odinx avatar
@zsolo: Hát PCX-en is írják, hogy AM4 foglalat, meg az egyik értékelő is írja, hogy neki ryzen 1700x-et hűt.
0
0
0
0
kvio1 avatar
@odinx: Én erre nem is gondoltam, mert tudtam, h amd-re is jó, csak ez az új foglalat már bekavar..
0
0
0
0
zsolo avatar
@kvio1: Ha elégedett vagy vele, akkor hűtőt legalább már nem kell venned hozzá!
0
0
0
0
no avatar
Kedves Forum, 24-28 colos 4k monitort keresek. Nem játékra kell hanem munkára és filmnézésre. Nem nagyon szeretnék 100 ezernél tobbet kolteni rá. Nem baj ha van hangszoroja de nem létfontosságú.
Tudna valaki ajánlani egy jó minőséget?
Köszönöm szépen !
0
0
0
0
💬 1
odinx avatar
@Ibolya1: Szia!

Mivel munkát is írtál ezért IPS panelest ajánlottam volna, de akkor átléptük volna a 100.000 Ft-os kereted.

AOC U2879VF monitor 94.358 Ft (pcx)

😀
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
sziasztok maximum 150ezerért ki milyen gépet ajánlana videókártya nélkül mert marad egy darabig a gtx 1070
lentebb már válaszolt pár kolléga de ott nem adtam meg árat
tehát eddig ezek vannak de más tanácsot is szívesen fogadok az eddigieket meg köszönöm a srácoknak

i5 9400f processzor
ASUS ROG STRIX B360-G GAMING Alaplap
Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 2666MHz
FSP HEXA+ 500W (PPA5004901)

Ryzen 2600
Asrock B450 Pro
HyperX Predator 2x8gb 3200mhz
Táp maradhat

ezektől kéne jobb ha lehetséges ha nem akkor marad a ryzen konfig
viszont akkor gépházra merevlemezre kérnék
ajánlatokat
0
0
0
0
💬 7
zsolo avatar
@MC MaRcI: Ryzen 2700~50k
Gigabyte B450 AORUS ELITE ~ 31k
Kingston 2x8GB DDR4 3200MHz HyperX Predator XMP~32k
Western Digital 2TB 64MB SATA3~18k

Ez így eddig 130.000Ft, házat meg szerintem neked kéne eldönteni...
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@zsolo: köszönöm szépen 😀
0
0
0
0
zsolo avatar
@MC MaRcI: Nincs mit, proci elég sokáig elég lenne! Alaplap nekem is ilyen van, teljesen jól működik, faja kis lap! Én pcxen néztem a cuccokat rá, máshol lehet olcsóbban is be tudnád szerezni, de pcxen tudsz kérni hozzá akkor BIOS frissítés is, az meg 3000ft! Jah meg egy jobb proci hűtőt, szerintem ne a gyarival használd bármelyik Ryzent is veszed..!
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@zsolo: proci hűtő
a cooler master evo 212 ehhez is elég lenne?
0
0
0
0
zsolo avatar
@MC MaRcI: Szerintem simán, elég jó hűtő, rosszat nem nagyon olvastam róla! Csak olyan házat nézz amibe bele is fér : D
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@zsolo: most is olyan van azért kérdezem a 2700al is megbirkózna e 😆DD
tudom mostani gépházra nem tudom rátenni az oldalát
bár a vga is úgy fért be hogy lemezvágóval alakítani kellett a házon 😆DD
0
0
0
0
zsolo avatar
@MC MaRcI: OC nélkül szerinem 60 fok körül stabilan menne!
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
Sziasztok! Ebben az évben feljeszteném a gépem.

Jelenleg: A320 lap, R3 2200G, RX 470 GAMING X, 2x8 GB DDR4-3000 RAM

Mennyit érne összesen a Lap+Proci+VGA kombó? Garancia mindegyikre Aprilisig van. Én olyan 50-60 ezret tippelnék. Erre dobnék még rá kb. 60-at, így 120 ezerből kellene alaplap+proci+VGA hármas. A cél a stabil 60-75 fps High-on 1080p-ben. Mit ajánlotok?
0
0
0
0
💬 7
AMDMonsteR avatar
@Quadgame94: Mondjuk ajánlani egy R5 2600X +Asus Prime B450m-A alaplapot mondanék, ez a kettő 70-korul megvan, és az a helyzet, hogy a 470-esnél sokkal jobb kártyát nem tudsz venni ennyi pénzért, csak frissebbet, pl egy Rx570 vagy ha kifogsz valamelyik boltnál egy jól a rázott RX580-ast. Pl az XFX Rx580 8GB GTS Black Edition most épp 67K.

Árazásbanviszont nem vagyok jó, de 60at szerintem megér a konfig.
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@AMDMonsteR: Sajnos ezt tapasztaltam én is. Már 3 éve kint vannak a Polaris kártyák és 45 ezerért nem kapsz náluk jobbat.
Van egy srác aki adna a lap+peociért 25 ezret. 85 ezerért meg lesz 3600+B450 lap egyenlőre.
0
0
0
0
Puffin avatar
@Quadgame94: Az egyszer teljesen jó úgy. Utána már csak kártyára kell spórolni. Használtan is érdemes nézelődni, garanciális kártyák között.
Mondjuk 25 ezernél kevesebbet egy forinttal sem, 18kb a proci használtan meg 8-9 körül van a lap.
0
0
0
0
no avatar
@Quadgame94: Tekintve hogy az A320-as lapok elég rosszak, max 50-et adnak érte.
0
0
0
0
odinx avatar
@Quadgame94: Szia!

[LINK]

[LINK]

AMD Ryzen 5 2600 YD2600BBAFBOX processzor pcx-ről (41.896 Ft)

Ez összeadva: 115.886 Ft.
😀
0
0
0
0
Quadgame94 avatar
@odinx: Gondolkodtam hasonlón én is, de kellene már valami újabb mint a Polaris 😃 Meglátom tavasszal hogy lesz pénzem és egy 1660 S vagy 5600 XT lesz.
0
0
0
0
odinx avatar
@Quadgame94: Nem rossz választás, lehet addig kicsit lejjebb is megy az áruk mikor veszed.😀
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
Tervbe van egy ilyen fejlesztés
vélemények vagy olcsóbb megoldások érdekelnek hasonló teljesítménnyel

i5 9400f processzor
ASUS ROG STRIX B360-G GAMING Alaplap
Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 2666MHz
FSP HEXA+ 500W (PPA5004901)

GTX 1070 marad egy darabig
0
0
0
0
💬 12
Bronson avatar
@MC MaRcI: Ryzen 2600
Asrock B450 Pro
HyperX Predator 2x8gb 3200mhz
Táp maradhat

Olcsóbb egy tizessel mint az intel konfigod, fejeszthető/tuningbarát platform. Ha rádobsz egy tizest, akkor meg 3600 is lehet. Az intel mellé még beszámolhatsz egy hűtőt is ha az nincs...

(egyébként megjelent a Ryzen 1600 AF, (a név ne tévesszen meg, nem egy újra kiadott 1600, ez 12nm) ami elég ütőképes áron van(85dollár), bár nem tudni mikor jelenik meg a hazai boltokban, de lehet érdemes várni rá...)
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Bronson: egy ssd-t tudnál még ajánlani azokkal nagyon hadi lábon állok
meg egyáltalán érdemes e cserélnem?
mert a mostani konfigom vga nélkül ha eladom nem kéne sokat ráköltenem se
0
0
0
0
odinx avatar
@MC MaRcI: Szia!

Nekem a jelenlegi SSD-m már 4 éves és még most sincs semmi baja.

Kingston 240GB SA400S37/240G SSD meghajtó - 9.352 Ft pcx-en.

Ez másik típus, de szerintem ez se rossz.

😀
0
0
0
0
19ati93 avatar
@odinx: 500GB-t javaslok mert a 240 manapság nem sok, windows + fontosabb programok 1-2 játék és el is fogyott.
0
0
0
0
odinx avatar
@19ati93: hát kb 8.000 Ft-al drágább, ha belefér neki, akkor megéri.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@19ati93: csak a rendszer lenne rajta semmi más
ti is a ryzent ajánlanátok?
0
0
0
0
19ati93 avatar
@MC MaRcI: igen, mivel később tudsz ismét procit upgradelni ha kell 3X vagy 4X szériára
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@19ati93: nem is gondoltam volna abba a lapba majd a 4x széria is belemegy
akkor lassan eldől a dolog
0
0
0
0
19ati93 avatar
@MC MaRcI: valószínűleg maradnak AM4-nél még 1 szérián át biztosan
0
0
0
0
zsolo avatar
@MC MaRcI: Elvileg még a 4xxx-es széria am4-es lesz, a következő már nem...
0
0
0
0
Bronson avatar
@odinx: [LINK]

Nekem a 120-as verzió van, a windows és minden program bőven elfér rajta, játékokat a hdd-n tartom (főleg amikor manapság 50-60gb egy új játék...)
Nem a pcie, nem fogsz vele rekordokat dönteni, de teszi a dolgát és megbízható! Az m.2 formátum, meg praktikusabb is.
0
0
0
0
odinx avatar
@Bronson: Hát nekem 1 vagy 2 játék van a gépen, meg néha Steamen, ami le van árazva azt megveszem. Mondjuk én már HDD-t nem is nagyon rakok a gépbe, mert eleget szívtam az előzővel.😀
0
0
0
0
xsebix avatar
Sziasztok!
Egy barátomnak kéne egy komplett gépet összerakni, de inkább megkérdezném itt a nálam okosabbakat a témában.

A keret 300k.
Perifériák , monitor vannak, tehát csak a gép kell(házzal együtt). Úgy gondolom ebből a keretből egy ryzen konfig fog kijönni egy SSD jó lenne bele még azért meg egy 16gb ram. VGA ha lehet nvidia legyen.
Annyi még, hogy ha lehetne az IPON-rol szeretném rendelni teszteléssel és gép összerakással együtt.. 😀

Tudna valaki segíteni ebben?

Előre is köszönöm! 😀
0
0
0
0
💬 1
odinx avatar
@xsebix: Szia!

FSP Hydro GE 550W
SILENTIUMPC Regnum RG4T RGB fekete
GIGABYTE GV-N166SOC-6GD GeForce GTX 1660 6GB GDDR6 Super OC
G.SKILL 16GB Flare X DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GFX
WD 240GB Green SATA 3 2.5" WDS240G2G0A
AMD Ryzen 5 3600 3.60GHz AM4 BOX Wraith Stealth hűtő ventilátorral
MSI B450 TOMAHAWK MAX
ALPENFÖHN Brocken ECO Advanced

Ipon összesen: 293.420 Ft

Szerintem még belefér az összeszerelés is. 😀
0
0
0
0
Slyfox22 avatar
Sziasztok. Egyszerű ráérős vélemény kérdezz felelek 😃
Jelenlegi gépem : FX6300, 8GB ddr3, rx470, 256 gb SSD+1 TB HDD, 22" BenQ monitor.
Jelenleg leginkább CSGO, néha PUBG, néha RingofElysium, meg néha ha oldalról becsöppen történetes játék.
Kérdés : ti lecserélnétek komolyabbra, vagy ezen húznátok egy kicsit csak. Napi 2-3 óra játék, nincs időm (munka, család stb). Szóval kilőttem a gyerekkori game korszakot, persze amit játszok azt kimaxolom ahogy tudom. Megéri ilyen féltelek mellett beruházni másikra vagy nem lényeg? Persze nincs is a fiokban egy új gépre való (úgy kell össze kapargatni 😆... 😞....) most hirtelen 144 Hz monitort gondoltam de akkor már előjött a gépigény is. Köszi a kielégítő válaszokat 😀
0
0
0
0
💬 6
zsolo avatar
@Slyfox22: Mostani gépedhez felesleges a 144hzes monitor, mert ahhoz a géped gyenge hogy tudja is tartani a 144 fpst, inkább gépet kéne újítani először, utána monitor, de ha 144hz-t akarsz akkor oda azért már egy elég jó gép is kellene! Ha nincs annyi pénzed akkor esetleg egy 75hz-es monitor megteszi, oda azért annyira már nem kell combos gép! Ezt neked kell viszont eldonteni...
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@Slyfox22: 3választás ugrik be hirtelen.
Én az fx-et kicseréném ryzen-re,csak ugye akkor cpu,alaplap,ram-ot eladni,majd venni kell. 😞

Vagy estleg a meglévö konfighoz vehetnél még 1db 8gb ramot.Használtan már nem nagy árban vannak.
Esetleg az rx-et csere rx480 vagy 580-ra kérdés mennyit kell pluszban ráforditani.
0
0
0
0
PatkosXX avatar
@PC GAMER: Az nagy butaság lenne, az RX480 kb 5%-kal, nagyon max 10-zel erősebb a 470-nél, tapasztalatból is tudom, mivel rövid időn belül volt mind a kettő, alig volt különbség.
0
0
0
0
PC GAMER avatar
@PatkosXX: Ha pár ezer forinton múlik,akkor már nem is olyan "nagy butaság"
Attól függ,ugye.
0
0
0
0
PatkosXX avatar
@Slyfox22: Én első lépésben az FX procit cserélném le egy Ryzen 5 2600-ra mondjuk, most hogy kijött a 3600, nagyon jó árban van, persze ehhez nyilván kell új lap, meg memória is, de a memória sem éppen drága most, alaplapból meg igazából kb bármelyik B450-es megfelel.
Második körben pedig a videokártyát cserélném le, GTX 1070 Ti vagy hasonló erősségű kártyára minimum.

Nem olcsó mulatság a PC, az egyszer biztos! 😆
0
0
0
0
Slyfox22 avatar
@PatkosXX: Köszi a válaszokat. Akkor lehet egyenlőre maradok a jelenlegi konfignál, és ha egyszer úgy alakul akkor újjítok. Az a szomorú hogy ezt kb 2-3 éve vettem, és nem ér semmit sem 😞
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció