Idegen nyelvek

Szerző: NTSC Jani, 2011. May 29., téma
Fórum » Társalgó
Itt meg lehet beszélni, hogy kinek melyik a kedvenc nyelve és miért pont az.

Az angol és a német után belefogtam a koreai nyelvbe! :P

Ez egy olyan nyelv, ami magával ragadja az ambert. A sablonos monoton angol után, és a köpködő német után, egy igazi áldás. :D

Nem könnyű nyelv de nagyon szép! :D
Hozzászólások: 299
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
soneX ZED avatar
lol 😃 magyar-japán is van itt ? 😆 én az Angolt tanulom mert az a leghasznosabb 😆
0
0
0
0
Toma97 avatar
berki_zsolt írta:
Én általános suliban az angolt tanultam 1 évig.
Aztán megutált az angoltanár (😆😉, és németre váltottam egészen az érettségiig.

De a legjobb idegen nyelv, amit ismerek is és napi szinten használok az a ruskii! 😎


Hát hogy utált meg?
0
0
0
0
berki_zsolt avatar
Én általános suliban az angolt tanultam 1 évig.
Aztán megutált az angoltanár (😆😉, és németre váltottam egészen az érettségiig.

De a legjobb idegen nyelv, amit ismerek is és napi szinten használok az a ruskii! 😎
0
0
0
0
repfect avatar
Én angolt és németet tanultam, de a német az sájsze, sokkal nehzebb. Az angol meg jól jön játékoknál na meg filmeknél. Jó érzés úgy játszani h értek is vmit belőle 😃
0
0
0
0
19ati93 avatar
németet tanultam 8 évig de beleuntam hasznát nem is vettem mert kb nem értettem belöle semmit 😃
most már 4éve angolt tanulok egész jól értem és hasznát is veszem 😀 mást meg jelenleg nem tervezek!
0
0
0
0
jumpen97 avatar
angolt tanulok, de amjd szeretnék olaszt vagy latint.
0
0
0
0
Bear Grylls avatar
(még hogy a játékok nem hasznosak...)


Na ja, fél szótáram onnan van 😆
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
Németül tanulok, de nagyon nem szeretem. Az angolt ez évben kezdtem tanulni, de órákon kb. semmit sem kell csinálnom, mert előre tudom a tananyagot (még hogy a játékok nem hasznosak...)

Az orosz nagyon vonzott, de letettem róla...talán majd egyszer.
0
0
0
0
Bear Grylls avatar
Angolt már kenem vágom 😆 Hát még németül szeretnék megtanulni 😃 Amit nem szeretnék azok: orosz, japán, kínai, spanyol, francia és társai
0
0
0
0
Bicike avatar
En angolt tanok es az assassins creed ravett arra h olaszul tanuljak persze csak hobvi szinten 😆
0
0
0
0
Szilard96 avatar
Én eddig tanultam németet - Kezdő szinten beszélem is 😆 -Szerettem is 😃
Most tanulok Angolt magas, felső fokú szinten (4 óra 1 héten) - Viszonylag szeretem 😀
És most tanulok Franciát - Kezdőszinten tanulom (2 óra 1 héten) -Utálom, alig tudok valamit franciául 😂
Románt is tanulom - 3 óra 1 héten -Tudok románul de nem szeretem 😆
0
0
0
0
cbble avatar
Angol ;*
Azt is tanulok 😃 Németet gyülölöm... angolon kívül hát nemistudom ... spanyol 😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Azért ki lehet találni, ha az ember bír egy kis fantáziával. Ha így mégse sikerül a dolog, akkor vagy felcsapjuk a hagyományos szótárt, vagy megnézzük a neten az adott szavunk jelentését.

Oppa szó jelentése, használata:

A respectful Korean term used by females to call older males such as older male friends or older brothers.

Magyarul: A koreai nők használják az idősebb férfiakat, mint pl. idősebb barátot ill. testvért.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
A sorozatokat tényleg érdemes felirattal nézni,már csak a szleng miatt is! 😆
A játékokból meg elég sok részt értek,de ha van egy szó amit nem ismerek az felborítja az egész mondatot.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Az a vicc, hogy én csak németet tanultam, de hála a sok kockulásnak értem a játékokat angolul simán. Sőt sorozatokat is nézek angol felirattal.
0
0
0
0
no avatar
Na ez miatt nem leszek "gyilkos" a játékoktól...meg amúgy se. 😆
Én érteni is akarom a sztorit nem csak öldökölni,mint egy 10 éves CoD fanboy kisgyerek...
0
0
0
0
FaLchioN avatar
Én is így vagyok vele,de én 5. osztály óta tanulom az angolt,s lehet tavasszal-nyáron lerakom középfokút (legalábbis megpróbálom)
0
0
0
0
no avatar
Én is első osztály óta "tanulom",de már az előtt is tanultam már a játékokból(a trágárságokat is 😆😂,ezt azért tettem idézőjelbe,mert még soha nem ültem le se a nyelvtani részét tanulni,se a szótárat...😆 Csak megjegyzem,amit mondanak...😆
0
0
0
0
kalashnikoff avatar
Én 8 éves korom óta tanulom az angolt. (1. osztály óta).
Most, 19 évesen elég szépen tudok angolul beszélni, és értem is. Más nyelvet nem igazán szeretnék tanulni, nekem az angol bőven megfelel. 😀
0
0
0
0
no avatar
Hát én kb 5 éves korom óta tanulok angolt, úgyhogy már elég jól megy, játékokat is fordítgattam már. Emellet németet tanulok fél éve, és az is elég jól megy már. Mind a 2 nyelv ugyanannyira tetszik kb. 😃 Aztán lehet hogy még belekezdek az oroszba vagy a spanyolba. 😜
0
0
0
0
no avatar
Én még csak általánosban tanulok 6. osztályban,de már azért értem a nagyját,hogy miről van szó a játékokban.Ez mondjuk főleg annak köszönhető,hogy már 5 éves korom óta kockulok,és onnann tanultam tudásom nagy részét. 😆
0
0
0
0
randal avatar
randal írta:
Angolból most fogom csinálni a középfokú írásbelit (szóbeli megvan), másik nyelv német.
De a németet nem fogom sok mindenre vinni, mert nincs hozzá érzékem.


Na megvan a középfokú írásbeli is, így megvan a középfokú nyelvvizsgám angolból. 😎
Kéne még egy középfokú, de még nem nem tudom,hogy miből...
0
0
0
0
drake1713 avatar
Én angolt tanulok, de a jáoán is tervbe van véve 😃
0
0
0
0
cbble avatar
egyenlőre angolt tanulok elég is^^'' mert Amerikába akarok kimenni....de még egykis spanyol se ártana 😃DD
0
0
0
0
randal avatar
Angolból most fogom csinálni a középfokú írásbelit (szóbeli megvan), másik nyelv német.
De a németet nem fogom sok mindenre vinni, mert nincs hozzá érzékem.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Japánt mert tudnám nézni eredeti hanggal a narutot😆😎
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Látom sokan szeretnének a japán nyelvbe belekostólni. 😜
0
0
0
0
no avatar
Angolt tanulom mert az kötelező de a Japánt is megpróbálnám. 😃
0
0
0
0
Adam996 avatar
Én Angolt tanulok de csak azért mert kötelező (iskola) 😃 amúgy szeretem a Magyart mert az alapból tudom. 😆
0
0
0
0
no avatar
Hát én a Németet tanulom,de tudok Angolul is..(ezt nem tanulom)
0
0
0
0
R3KH1T avatar
Én a japánt tanulnám csak úgy érdekességképpen, meg a spanyolt a külföldi munkaszerzés miatt 😀 De sajnos most majd a németet kell elkezdenem, mert jövőre csak a szomszédba megyek ha minden jól alakul 😃
0
0
0
0
madchief avatar
Gerdzso írta:
norbyyy1 írta:
Gerdzso írta:
angolul tanulok... elég jól megy már 😃 csak az a fránya kiejtés 😆 de szeretnék oroszul tanulni.. viszont amelyik nyelvet nem szeretem az a német...

az orosz jó választás! legalább is jobb mint az ukrán😆. csak az a baj vele hogy rengeteg féle ragozást kell megtanulni, meg a kiejtés sem a legegyszerűbb. gondolom ennek már utánanéztél, szóval most inkább nem hozok fel rá példát😀


😃 hát igen ezzel tisztában vagyok de részben ezért is tetszik 😀
viszont a németet meg szó szerint utálom... szerintem undorító egy nyelv... :S


Angol kiejtés 😆😆 Mindig azzal zaklat a tanár...
How? Nem esik a hó kisfiam 😂

Angol mellett németet tanulok mind2őt emelt számban(tagozat)
viszont angolból már meglenne a középfokú csak nem mentem el vizsgázni majd csak a felsőre 😃
Németet 1 éve tanulok...úgy ahogy megyeget 😆

Viszont az orosz jó lenne 😃
Volt koleszba 1 szobatársam anyanyelvi ukrán-orosz 😆 áhh nagyon bírtam mikor az anyjával ukránul beszélt a telefonba 😃 Tök durva csak hát biztos nehéz😕
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
olaszt én is tanultam egy darabig konkrétan fél óráig de megtanultam azt hogy il banbino corre meg lui mangia meg még sok hülyeséget iszik olvas úszik ő fiú ő lány ők meg múltidőben ugyan ezeket evett mangiano... 😆 Aztán meguntam a tanulást
0
0
0
0
bfrenk avatar
Most kezdtem el tanulni olaszul! Eddig tetszik! 😂
0
0
0
0
Logen33 avatar
Én tanulni az angolt szerettem legjobban!😆 De tanultam olaszt is gimiben, az is jó volt, nagyon testszett! Németet meg általános suliban kellett tanulnom, de azt nem szerettem annyira!😆
Persze legjobban a magyar nyelvet szeretem!😆
0
0
0
0
bfrenk avatar
Az angolt szeretem, tanulom és értem (bár van mikor nem😆😉 is, de szeretnék megtanulni olaszul és spanyolul is majd valamikor. 😀
0
0
0
0
csigusz1989 avatar
németet tanultam sokáig, most az info miatt az angol de nagyon szimpatikus a spanyol is
0
0
0
0
Toma97 avatar
Én Magyart szeretem,
Nem szeretem angolt és eztis tanulom :S
Amit tanulnák Horvát,Orosz,Francia
0
0
0
0
Gerdzso avatar
norbyyy1 írta:
Gerdzso írta:
angolul tanulok... elég jól megy már 😃 csak az a fránya kiejtés 😆 de szeretnék oroszul tanulni.. viszont amelyik nyelvet nem szeretem az a német...

az orosz jó választás! legalább is jobb mint az ukrán😆. csak az a baj vele hogy rengeteg féle ragozást kell megtanulni, meg a kiejtés sem a legegyszerűbb. gondolom ennek már utánanéztél, szóval most inkább nem hozok fel rá példát😀


😃 hát igen ezzel tisztában vagyok de részben ezért is tetszik 😀
viszont a németet meg szó szerint utálom... szerintem undorító egy nyelv... :S
0
0
0
0
no avatar
Én magyarul tanulok de a kedvencm holland
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Eleinte én is így voltam vele, de aztán jött a koreai... 😆
0
0
0
0
edom789 avatar
Sztem az angol a legjobb jobban szeretem mint a magyart!!!!
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Je ireum eun lompi imnida!

A nevem lompi! 😃

Lompi Oppa! 😃

Yeol mari isseoyo. 10 fa van. 😆
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Tótul tudok szinte anyanyelvi szinten, elárulom, hogy a legostobább nyelv az egész világon, semmi szókinccsel. Blöee.
Angolul jól tudok, bár az se a favorit nálam.
A magyarnál szebb nincsen.
0
0
0
0
norbyyy1 avatar
Gerdzso írta:
angolul tanulok... elég jól megy már 😃 csak az a fránya kiejtés 😆 de szeretnék oroszul tanulni.. viszont amelyik nyelvet nem szeretem az a német...

az orosz jó választás! legalább is jobb mint az ukrán😆. csak az a baj vele hogy rengeteg féle ragozást kell megtanulni, meg a kiejtés sem a legegyszerűbb. gondolom ennek már utánanéztél, szóval most inkább nem hozok fel rá példát😀
0
0
0
0
Razor1911 avatar
Én is angolt a jatekokbol de a nemetet a sulibol.😆
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Warum? 😆

Sajnos sokat felejtettem belőle, pedig csak azt tanultam a suliban. Az angolt a játékokból patcheltem. 😀
0
0
0
0
Gerdzso avatar
angolul tanulok... elég jól megy már 😃 csak az a fránya kiejtés 😆 de szeretnék oroszul tanulni.. viszont amelyik nyelvet nem szeretem az a német...
0
0
0
0
Bicike avatar
angolul tanulok😃 és magyarul tudok 😆
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció