Hasznos programok

Szerző: NTSC Jani, 2011. May 22., téma
Fórum » Szoftver
Ezt a témát azért nyitottam, mert sok felhasználó szokott érdeklődni, hogy ehhez és ahhoz mi lenne a legjobb program. Arra gondoltam, hogy itt össze lehetne gyűjteni a hasznosabb programokat.
Hozzászólások: 707
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
foxbet avatar
Kmisi99 írta:
Mert be lehet állítani hogy mutassa az fpst a képen vagy nem

fraps-ot letöltöd és ha azt bekapcsolod és akkor a bal sarokban automatikus megjelenik mikor játszol vagy filmet nézel.De ha felveszel valamit akkor 5 fps-el kevesebbet mutat.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Mert be lehet állítani hogy mutassa az fpst a képen vagy nem
0
0
0
0
balogh3220 avatar
Én kérek elnézést 😀 , most amikor feltöltöttem a képet, valóban nem látszik a szám, csak mintha már láttam volna olyat, ezért inkább megkérdeztem. Köszönöm szépen a választ.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Ha Fraps-szel csinálsz képet, akkor nem látszódik az fps számláló. F12-vel lehet állítani, hogy melyik sarokban legyen és azzal is lehe eltüntetni. De akkor se látszódik az a szám, még ha nincs is kikapcsolva.
0
0
0
0
balogh3220 avatar
Na! Tegnap írtam ide egy bejegyzést, amit inkább töröltem, mert azt hittem h. rossz helyre írtam. Szóval újra elővezetném: én nem ajánlani, hanem érdeklődni szeretnék egy olyan program felől, amivel játékokból lehet képet és videót is készíteni. Fraps-ot ismerem csak, viszont amikor képet készítek, mind1 hogy mindent kikapcsoltam, akkor is mutatja a számértéket a sarokban. Tudtok nekem ajánlani valami programot? Nagyon hasznos lenne! 😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok van 1 progim szerintem érdekel titeket:

Driver Scaner a neve és a legújabb drivereket letölti nektek eggy kattintásal ezel telepitetem a gépemre a cucokat.

üdv:Scoutmap
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
bfrenk írta:
Superlompos írta:
PCSX2-őt ajánlom a figyelmedbe! 😉


Te tudod használni? Mert nekem tiszta kínai az egész.😲


Tudom használni! 😜 Bár nem könnyű elsőre! 😜
0
0
0
0
molfer98 avatar
kell valami külön progi xbox360 játékok kiírására??
0
0
0
0
bfrenk avatar
Superlompos írta:
PCSX2-őt ajánlom a figyelmedbe! 😉


Te tudod használni? Mert nekem tiszta kínai az egész.😲
0
0
0
0
madchief avatar
Én ezeket használom:
Fraps
MSI Afterburner
CoreTemp
Dxtory
Utorrent(😆😉

a Dxtoryt ajánlom mindenki figyelmébe!
Megmutatja az FPS-t illetve le is lehet korlátozni
Pl.:
Ha egy játékba van 120fps-ed
de néha beszaggat mert leesik 90re, akkor ezzel átállíthatod 90re a maxfps-t

Olyan mint CoD-okban az /com_maxfps
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
PCSX2-őt ajánlom a figyelmedbe! 😉
0
0
0
0
bfrenk avatar
PS2 Emulátort tudna valaki ajánlani? Amihez nem kell hogy legyen PS2-m. Köszönöm előre is! 😀
0
0
0
0
no avatar
Engem az Nvidia Control Panel programja érdekelne,hogy az én gépemnél mik az ajánlatos beállítások,aki tudd segíteni légyszi írjon!

Köszönöm!
0
0
0
0
no avatar
adam7 írta:
Sziasztok melyik a jobb aid64 vagy az everest?mert én everestet használok!


nagyon régen aida 64 volt aztán belöle lett az everest(linszensz vásárlási jogok meg ilyenek miatt)

és most vissza lett vásárolva szoval az aida64 az ujabb és már csak ebből jön ki uj verzio
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok melyik a jobb aid64 vagy az everest?mert én everestet használok!
0
0
0
0
BRUgamer avatar
speedfan
A processzor ventillátorának sebessége beállítható a SpeedFan segítségével.

Ez az ingyenes alkalmazás a renszer hőmérsékletét méri. A SpeedFan a belső ventillátorok sebességének beállításában is segít.

Egy ingyenes hardver hőmérséklet diagnosztikai, monitorozó és szabálylózó program.
letoltes:
http://download.chip.eu/hu/SpeedFan-4.31_83556.html
0
0
0
0
no avatar
Hali.
Ezeket a programokat használom, ha valaki tud jobbat, írjon.
Ha lehet free programok kellenének, de más is jöhet
ACDSee 7.0
DVDVideoSoft FreeStudio
Nero BurnLite 10
Photosop 7.0
Win Movie Maker
Any Video Converter free
Daemon Tools
3DMark Vantage/11
Bitlord 1.0(1.2n nem mentek a letöltések😲)
Mp3tag
Win Media Player
Recuva, Defraggler, CCleaner
Google SketchUp 8
CPU Z
Fraps
Total Cmd
ASUS PC Probe II
Minialkalmazások:
Gpu observer
All CPU Meter
És még valami😀
A legújabb Opera gyorsabb, mint a Chrome?
És valaki le tudná írni, hogy CCleanerben, amiket ki lehet pipálni, meg meg lehet hagyni, pontosan mit is jelentenek? mert ehez hülye vagyok
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Fraps:


A Fraps, indítását követően megbújik gépünk memóriájában és játékoknál, illetve egyéb háromdimenziós programoknál lép működésbe. A programot hotkey billentyűk segítségével kapcsolhatjuk ki és be. Kijelzi az aktuális képsebességet (frame/second mértékegységben), és alkalmas képek kilopására és mozgófilmek (avi) elmentésére.
0
0
0
0
niteforce avatar
hector maio írta:
niteforce írta:
sziasztok 😀

szeretnek 1 kepregenyt csinalni, es paintel megcsinaltam kepeket, es az lenne a kerdesem, hogy ezeket a kis kepeket egy kepre milyen progival tudom osszevagni?

kosz a segitseget 😀


Adobe photoshop szerintem 😃 de szerintem még a paint is jó 😃


ok, akk leszedem 😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
VideoGet:

Videomegosztó weboldalakon található filmeket tölt le a szoftver, majd átalakítja tetszőleges formátumra. Támogatott formátumok: XviD, DivX, AVI, MPEG, FLV, WMV, MP4 és 3GP. A konvertálásnál beállíthatjuk a filmek méretét, felbontását, valamint a hang minőségét. Közel 750 weboldalhoz használható a program: videa.hu, youtube.com, google video, yahoo video, my space stb. A shareware változat 20 letöltést enged.

https://static.lhp.hu/letoltokozpont.hu/keptar/2110.jpg
0
0
0
0
Adam996 avatar
niteforce írta:
sziasztok 😀

szeretnek 1 kepregenyt csinalni, es paintel megcsinaltam kepeket, es az lenne a kerdesem, hogy ezeket a kis kepeket egy kepre milyen progival tudom osszevagni?

kosz a segitseget 😀


Adobe photoshop szerintem 😃 de szerintem még a paint is jó 😃
0
0
0
0
niteforce avatar
sziasztok 😀

szeretnek 1 kepregenyt csinalni, es paintel megcsinaltam kepeket, es az lenne a kerdesem, hogy ezeket a kis kepeket egy kepre milyen progival tudom osszevagni?

kosz a segitseget 😀
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Opera böngésző:

Az új Opera Presto motorra épülve gyors és kényelmes böngészést tesz lehetővé. A régebbi változatban megszokott funkciók mellett (levelezés, widget minialkalmazások, bittorent, szinkronizálás stb.) a Turbo funkció az egyik érdekessége, ahol az Opera proxy szerverein keresztül tölti le a tárolt oldalakat, ezzel is gyorsítva a böngészést. További tulajdonsága az áttervezett kezelőfelület, a látványosabb böngészőfül-kezelés, az 51 nyelvet támogató Hunspell-alapú helyesírás-ellenőrzés, illetve az automatikus szoftverfrissítő modul.

A díjazott Opera webböngésző a leggyorsabb és legbiztonságosabb rendelkezésre álló szabad webböngésző. Most próbáld ki hogy lásd mennyire is egyszerű a weben böngészni!

A hagyományos szolgáltatások mellett letöltésvezérlőt, levelezőklienst, RSS támogatást, jelszó menedzsert tartalmaz, illetve alkalmas wapoldalak megnyitására. Extrák: beépített BitTorrent-kliens és Widgets alakmazások. Irányítható egérgesztusokkal is.


https://cache.kotaku.com/images/2006/05/operabrowserwii.jpg
0
0
0
0
Trj Pain avatar
Unlocker Számos eset adódhat, amikor egy állományt vagy mappát ismeretlen okból nem tudunk letörölni, átnevezni, vagy másolni, még ha egyszerűen kiléptünk az adott programból, vagy hiába zárjuk be a Feladatkezelőben, a folyamat leállításával a probléma nem hárul el. Az ilyen problémák kiküszöbölésére való kiváló program!
[LINK]

CloseAll
A Close All egy olyan, apró alkalmazás, amely arra hivatott, hogy minden egyes futó programunkat leállítsa, egyszerre. Nem használ külön erőforrásokat, ugyanis kizárólag egy bezárási szignált küld az alkalmazásoknak, tehát olyan, mintha például húsz futó programnak egyszerre kattintanánk a bezárás gombjára.

A Close All nem igényel telepítést, beállításait nem tárolja a Registry-ben. Mindössze ezt az exe fájlt kell letölteni, amelynek aztán parancsikonját tárolhatjuk az Asztalon, vagy rögzíthetjük a Start menüben, esetleg a Tálcán, vagy gyorsindító eszköztárban.
[LINK]
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
Primo írta:
tibeee írta:
Google Earth😉

Ismerem, használom, fater is használja, de net nélkül nem megy...😕


menni megy de az előző netkapcsolatbol megmaradó képeket használja, vagy legalábbis nekem igen
0
0
0
0
Davenator avatar
tibeee írta:
Google Earth😉

Ismerem, használom, fater is használja, de net nélkül nem megy...😕
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
Superlompos írta:
Avast! Home Edition 4.8

Komplett, magyar nyelvű víruskereső, mely egyaránt alkalmas levelek, valamint a háttértárolók ellenőrzésére. Beállíthatjuk a keresés időpontját, az online adatbázis frissítését, az állandó védelmet és a hatékonyságot. Otthoni, nem üzleti célra a program regisztrálása ingyenes, ami a www.avast.com címen érhető el.

Figyelem! Ha regisztráltok az Avast oldalán, akkor kaptok egy termékkulcsot, amivel 1 évig lehet használni a programot!

https://www.cravingtech.com/blog/wp-content/uploads/2008/04/avast_trojanfound.jpg


nekem egy lincence cucc kéne
0
0
0
0
Davenator avatar
Tudna e valaki egy jó, megbízható térkép programot ajánlani, amihez nem szükséges internet és lehetőleg magyar nyelvű? És könnyen hozzájutható a világhálón. Elég ha csak Európa térkép...
Faternak kellene laptopra, mert ugye a gps nem mindig a legmegfelelőbb eszköz!
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Avast! Home Edition 4.8

Komplett, magyar nyelvű víruskereső, mely egyaránt alkalmas levelek, valamint a háttértárolók ellenőrzésére. Beállíthatjuk a keresés időpontját, az online adatbázis frissítését, az állandó védelmet és a hatékonyságot. Otthoni, nem üzleti célra a program regisztrálása ingyenes, ami a www.avast.com címen érhető el.

Figyelem! Ha regisztráltok az Avast oldalán, akkor kaptok egy termékkulcsot, amivel 1 évig lehet használni a programot!

https://www.cravingtech.com/blog/wp-content/uploads/2008/04/avast_trojanfound.jpg
0
0
0
0
zsoltie06 avatar
MSI AfterBurner / Rivatuner
ezekkel a VGA-t lehet tuningolni.

CleanMyPC registry cleaner - Registry-t kitakaritja

Vírus írtók :
Avast
AVG
Kaspersky
Norton
NOd32

GIMP -szerkesztő
PhotoShop úgy szintén ám ezzel komoly munkák is készíthetők

GameBooster 2- a futó alkalmazások zárja be így RAMot takarít meg.

Daemon tools
Alcohol 120%
Total Comannder
Nero
Format Factory
UltraISO
Van még rengeteg hasznos kis progi
0
0
0
0
zoly18 avatar
magyarázást meghagyom a nagyoknak... 😀
everest , furmark , 3dmark06 , CPUID CPU-Z ,daemon tools , Total Commander , Team Viewer ...
kezdő lennék ezeket kérdezném kb 😃
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
CCleaner

A Windows működését optimalizálhatja ez az ingyenes szoftver úgy, hogy a rendszerükben található felesleges adatokat távolítja el. CCleaner a Windows, az Internet Explorer, Google Chrome vagy a Firefox, illetve a regisztrációs-adatbázis adatait vizsgálja át, és tisztítja meg.

-Windows 7
-Windows Me
-Windows 98
-Windows Vista
-Windows XP
-Windows 2000
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Szilvexter írta:
Superlompos írta:
Utorrent SpeedUp Pro:

uTorrent gyorsabb Pro letöltés-gyorsító-add-on kérelem uTorrent. Úgy jár el optimalizáló az Ön uTorrent kliens beállításait általában, és a letöltési sebesség is. Kihasználni a belső calculators az uTorrent biztosítja a legjobb beállításokat. Ez a kis add-on a célja, hogy oldja meg az egyik legfontosabb probléma a fájlmegosztás - lassú fájlt keres a P2P hálózat, a pontos eredményt keres további letöltés forrásokból és optimalizálása sávszélességű internet használat. Ez könnyen integrálható a uTorrent core platform.

A optimalizálása sávszélesség kihasználtsága a program jobb letöltés tapasztalat. A tartomány ezen uTorrent gyorsító szolgáltatásait tartalmazza újra megszakadt letöltések, az elszámolási és hiányos letöltött fájlok előnyben internetkapcsolat, mentés konfigurációk az elmúlt run, auto loading induláskor, minimalizálva a tálcán.

Ezen kívül az app teszi ki a praktikus és szép felület. Itt tudja megtekinteni a főablakban a tényleges állapota a letöltések sok hasznos információt.

Rendszerkövetelmények:

- UTorrent telepítése;

- Windows 95 / 98 / 98SE / Me / NT / 2000 / XP;

- Internet elérés


Már ne haragudj Superlompos, de ennek a szövegnek egy átdolgozásra lenne szüksége, ahogy látom te csak beraktad a fordítóba, és úgy ahogy van ki tetted ide. Tévedtem?

Ui: Neharagudj hogy észrevettem, a többi program mind nagyszerű amiket kitettél.


Ilyen amatőrnek nézek ki?

Nem tettem be semmilyen fordítóba. Arról az oldalról van a szöveg, ahonnan le lehet tölteni. Így volt szó szerint a szöveg! 😉
0
0
0
0
Szilvexter avatar
Superlompos írta:
Utorrent SpeedUp Pro:

uTorrent gyorsabb Pro letöltés-gyorsító-add-on kérelem uTorrent. Úgy jár el optimalizáló az Ön uTorrent kliens beállításait általában, és a letöltési sebesség is. Kihasználni a belső calculators az uTorrent biztosítja a legjobb beállításokat. Ez a kis add-on a célja, hogy oldja meg az egyik legfontosabb probléma a fájlmegosztás - lassú fájlt keres a P2P hálózat, a pontos eredményt keres további letöltés forrásokból és optimalizálása sávszélességű internet használat. Ez könnyen integrálható a uTorrent core platform.

A optimalizálása sávszélesség kihasználtsága a program jobb letöltés tapasztalat. A tartomány ezen uTorrent gyorsító szolgáltatásait tartalmazza újra megszakadt letöltések, az elszámolási és hiányos letöltött fájlok előnyben internetkapcsolat, mentés konfigurációk az elmúlt run, auto loading induláskor, minimalizálva a tálcán.

Ezen kívül az app teszi ki a praktikus és szép felület. Itt tudja megtekinteni a főablakban a tényleges állapota a letöltések sok hasznos információt.

Rendszerkövetelmények:

- UTorrent telepítése;

- Windows 95 / 98 / 98SE / Me / NT / 2000 / XP;

- Internet elérés


Már ne haragudj Superlompos, de ennek a szövegnek egy átdolgozásra lenne szüksége, ahogy látom te csak beraktad a fordítóba, és úgy ahogy van ki tetted ide. Tévedtem?

Ui: Neharagudj hogy észrevettem, a többi program mind nagyszerű amiket kitettél.
0
0
0
0
Adam996 avatar
Nekem a procim amikor kikötöm a hátsó ventit ami keringeti a levegőt 1óra Orthos után 82fok-ot jelzett a core temp 😃 persze amikor visszadugta a házhűtöt akkor 1óra után 64fokig ment fel 😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Az már rég rossz, ha a Bios 63 fokot mutat, hiszen a proci nagyon hamar le tud hűlni.
0
0
0
0
niteforce avatar
hector maio írta:
CoreTemp


A processzorunk hőmérsékletét nézhetjük vele nagyon pontos! és azt és nézhetjük h az össze üzemidő alatt mi volt a legmagasabb hőmérséklet 😃


nekem nem pontos..

BIOS 63 fokot is az meg sose irt meg tobbet 30 foknal, altalaban 26 fokosnak jelzi a procit, akkor is amikor mar ugy forog a venti a proci huton mint ha egy hajszarito lenne
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
nem a programon múlik a pontosság hanem a szenzoron
0
0
0
0
Adam996 avatar
CoreTemp


A processzorunk hőmérsékletét nézhetjük vele nagyon pontos! és azt és nézhetjük h az össze üzemidő alatt mi volt a legmagasabb hőmérséklet 😃
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
én van a xplorer360-on kívül olyan program mi indítja a xbox játékokat?
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
A PowerISO-val lehet ilyet csinálni: [LINK]


A Power ISO egy eszköz, amely feldolgozza a CD/DVD képfájlokat.

A Power ISO segítségével meg tudja nyitni, szerkeszteni, összetömöríteni, és CD-re/DVD-re égetni az ISO fájlokat.

Ez a program nagyon egyszerű módon tudja feldolgozni a CD/DVD képeket
0
0
0
0
bfrenk avatar
Tudtok olyan programot amivel egy nagy méretű cd-képet lehet kettészedni? Például vagy egy 8 GB-s CD képem, és kettészedném 4-4 GB-re, hogy ki tudjam írni. Létezik ilyen? 😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Igazából bajod nem lesz tőle. 😃

Most ne azt várd tőle, hogy 20 fps-ből 50-et csinál! 😉
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Jaja ez olyan tuningnak számít! 😃

Ultra Video Joiner

Ezzel a programmal videófájlokat tudunk összefűzni, illetve akár konvertálhatunk is! Az ingyenes verzió persze keveset tud, így a teljes verziót más forrásból kell beszerezni!

https://fr.brothersoft.com/screenshots/src/168/c75456febd719fa31dee9e509a307509.gif
0
0
0
0
no avatar
Olyan program kéne, amivel beférkőzhetnék más gépére.
Lehetőleg olyasmi aminél nem kell küldözgetni meg stb...
Vagy nincs ilyen ?:S

Superlompos: és az ilyen tuning féleségnek minősül?
0
0
0
0
bfrenk avatar
Köszönöm gigazte, amit Te mondtál az lesz az! Így beugrott! 😆

Superlompos, ez az EVGA Precision 2.0.3 ez megbízható? 😀 Te tudod kezelni? Mert akkor segíthetnél! 😂
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Lehet, hogy egyszerűbb! Csak beszúrtam az elsőt, amit találtam erre! 😃

EVGA Precision 2.0.3

Ezzel az alkalmazással tudjuk tuningolni a grafikus kártyánkat, ráadásul a VGA ventilátorának a sebességét is tudjuk szabályozni!

EVGA, once again, sets itself apart from the rest with the EVGA Exclusive Precision Overclocking Utility. This program allows you to fine tune your EVGA graphics card for the maximum performance possible, with Core/Shader/Memory clock tuning, real time monitoring support including in-game, Logitech Keyboard LCD Display support, and compatibility with almost all EVGA graphics cards.
Features:
Independent or Synchronous control for fan and clock settings in a multi-GPU system
Allows up to 10 profiles, and ability to assign hotkeys to these profiles to allow in-game
Ability to view temperatures in the system tray
Fan profiling system
Core/Shader Clock Link/Unlink capability
Fan Speed manual or auto adjustment
Real-Time on-screen display support for ingame temp, framerate, and clock monitoring
Logitech Keyboard LCD Display support
In-app temp/clockspeed monitoring of GPU's
Information button shows device, driver, memory size, BIOS Revision and SLI mode
Ability to choose different skins, and make your own!
Now you can save screenshots from your favorite games!
0
0
0
0
gigazte avatar
Szerintem a Team Viewer 6 a legjobb progi ehhez! Egyszerű és nagyszerű, én 2éve használom és mindig segítek másoknak, ha valami gondjuk van😀
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció