Hangrendszerek

Szerző: niteforce, 2011. March 26., téma
Fórum » Periféria
Sziaszok, azt gondoltam legyen mar egy tema, ahol a hangrendszerekkel, hangszorokkal, erositokkel, hangkartyakkal kapcsolatos dolgokat lehetne megbeszelni
Hozzászólások: 334
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
niteforce: Én is most gondolkoztam rajta, h majd levideózom az X530-amat😆
Nem baj, mert én úgy sem ma csinálom már meg😜
0
0
0
0
niteforce avatar
levideozzam az X530-amat? 😃😃😃 sztem ez a leggyengebb hangcumo a fentiek mellet 😃
0
0
0
0
laci503 avatar
haverommal szoktam bulit csinálgatni 😃 persze nem panelben hanem pl. lefoglalunk valami helyet és ott 😃 am de panelben lakok 😃 de jó szomszédok vannak nem zavarják a zene 😃

ám vidi szerint tied sem szól rosszul 😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Tényleg amúgy te nem panelba laksz oda minek ilyen cucc vagy szoktad vinni valahova? Vagy talán panel házibuli?😆

Na ha már mindenki videózgat itt egy vidi az én hangfalamról is 😆
0
0
0
0
laci503 avatar


ez az én hangcuccom 😃 Kis hangerőn csak. 😃 majd ha lesz a buli akkor veszek fel olyat ahol kopp hangerőn megy. Mondjuk ezt se most csináltam 😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Most vagy gagyi a mikrofonod vagy kicsi a basszus😆 Nálam a pendulumnál amikor elkezdődik rendesen zeng a szoba az én hangfalamnál.
0
0
0
0
azbizony avatar

Nekem ilyen hangcuccom van 😃 Csak kár hogy a olyan sötét van a szobámba mint egy bányában.... Meg pont kiégett az 1ik égő és eléggé gatya lett a minőség 😃
0
0
0
0
laci503 avatar
Csak hogy írjak ide megint és hátha újra érdekes lesz a téma 😃
Adogg egy Omnitronic DX2222 hangfalpár amiben a 4szög alakú magast majd ki szeretném cserélni. Szerintetek mienre lenne érdeme4s kicserélni? Piezo magasakra 300W 4Ohm ileltve 150W 8 Ohm-t írnak általában. Teszem azt van egy 120/80as ring magasom ami ezt 8 Ohmon tudja és beteszem nem fog recsegni? illetve ami hangváltó a hangfalban van nem megy tönkre? Előre is köszi a választ meg az okoskodást 😃
0
0
0
0
KuTYanMajOM avatar
Ma beszereztem egy Orion HS 500-as hangfalpárt. Brutálisak! 😃 Kis videoton erősítővel használom, de már ezzel is nagyon durva. Jó öreg hangfalak, de nagyon jól működnek.
0
0
0
0
onlinegame18 avatar
háth én nekem 1 5.1-es JBL hangfal szettem van (sajnos a center hangszóró nem szól jól mert kiseeb hiba miatt az erősítú azon része meghibásodott) de általában stereoban vagy concert módban használom! semmi bajom nincsen vele nagyon szépen szól! de ha filmet nézek vagy nagy zenét akarok akkor van 2db
InfinitySM155 és egy Harman/cardon PM665 öse apámnak a épre kötve és akkor azt nyomatom! majd ha lesz idúm csin álok videót!
0
0
0
0
ricshard004 avatar
Ruslan

Z-5500
Csak nézz utána a Z-906nak , 5500hoz képest gagyi cucc
0
0
0
0
KuTYanMajOM avatar
Én most csináltam egy kis vidit a hangcuccomról. 😀
0
0
0
0
Ruslan avatar
na én kérdezni szeretnék. a Logitech Z-Cinema 2.1-em mellé szeretnék venni egy 5.1-et is. Logitech z-5500 vagy Logizec Z-906 között gondolkodok. melyiket érné meg megvenni?
0
0
0
0
KuTYanMajOM avatar
Köszi a segítséget, igazából a hangkártyán volt még egy zöld csatlakozó, oda bedugtam és már szól is! 😃 Csak be kellett állítani a dolgokat.
0
0
0
0
niteforce avatar
ha 5.1-es mindketto, akkor a harom jack csatira (zold, narancssarga,fekete) vegyel 1-1 jack elosztot, lehetoleg valami jo minosegut, es akkor minden hangszoro jol fog szolni.
0
0
0
0
KuTYanMajOM avatar
Szevasztok!

Az a kérdésem, hogy van egy Genius SW-HF 5005 5.1-es hangcuccom, ami rá van kötve a gépre, műxik meg minden. Felhoztam a garázsból egy Creative Inspire P5800 5.1-es hangcuccot, amit úgy kéne rákötni gépre, hogy szóljon a Genius is meg ez is. Elég lenne, ha csak a mélynyomó lenne, de a legjobb az lenne ha a két front hangfal is megoldható volna. Van rajta aux csatlakozási lehetőség is, szóval valahogy azzal kellene szerintem.

Szerk.: Közben sikerült megoldani, már csak egy hosszabb aux kábel kéne. 😀
0
0
0
0
DarthRoni avatar
hát én már 1 hónapja várom az edifierem.... -.-
0
0
0
0
DarthRoni avatar
én nem, mert ha hazajövök, meg fogok őrülni, annyival rosszabb itthon a hangminőség.... 😆
amit nem hallok az nem fáj 😃 😃

Grat Gaboo kegyetlenül szólhat 😜
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Gaboo7
Fú de meghallgatnám a kedvenc zeném a hangcuccodon😆
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
niteforce írta:
jofele! 😀

Nem spóroltak az anyaggal az biztos az első hangfalak darabja 30 kiló, de hátsók darabja is 25 kiló. 😆
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
hangrendszerem:
Erősítő: Onkyo TX-SR505 7.1 (7x135W)
Center:Wharfedale Diamond 9.CM (150W)
Első pár:Wharfedale Diamond 9.6 pár (2x200W)
Hátsó pár:Jamo S606 pár (2x210W)
Fejhallgató:Sennheiser HD555@595 Mod
Hangkártya:Asus Xonar D2/PM PCI

Már csak egy mélynyomó hiányzik a rendszerből de mivel Bass-Reflex az első és a hátsó pár hangfal is így nem szenved a rendszer mély hiányban. Később majd beruházok egy 300W körülire.

S606-ban 20cm-es mély:
https://stat.olcsobbat.hu/static/product_images/400x400/10064/1064880.jpg

Wharfedale Diamobd 9.6-ban pedig egy 20cm-es mély és egy 20cm-es mély-közép:
https://www.avx.hu/forum/uploads/post-33-1257518061.jpg

És a centerben is helyet kapott 2db 16,5cm-es mély:
https://www.highendshop.sk/images/Wharfedale-Diamond-9CM-01.jpg
0
0
0
0
beatimgame avatar
köszi ezt még kipróbálom 😃😃
0
0
0
0
niteforce avatar
big15 írta:
van egy 200w-os aktív mélynyomóm ami 2-3 óra kemény használat után eléggé bemelegszik a táp. szerintetek lehet vagy érdemes egy hűűtőbordát vagy vmi mást rászerelni hogy ne melegedjen annyira?


Nekem is volt ilyen, egy regi procihutot (egy AMD Athlon XP-e volt) ratettem, azota muxik jol
0
0
0
0
Ruslan avatar
hát ha túlságosan felmelegedik akkor egy hűtőbordát rá kellene rakni, mert így előbb vagy utóbb elég komoly baja lesz.
0
0
0
0
beatimgame avatar
van egy 200w-os aktív mélynyomóm ami 2-3 óra kemény használat után eléggé bemelegszik a táp. szerintetek lehet vagy érdemes egy hűűtőbordát vagy vmi mást rászerelni hogy ne melegedjen annyira?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
gyenesmartin írta:
Kmisi99 írta:
szabyy írta:
Valaki ajánlana egy viszonylag olcsó erősítőt, ami 2 15w-os hangfalat elbírna, mivel a haverom simóba akar hangrendszert, és kéne 😆

Hú szerencsére megtaláltam. Egy kis barkácsolás és akár 2x40w os is kicsikarhatsz egy teszkó 2.0 ból [LINK]
Ez soha az életbe nem lesz 2X40w-os.Max a hangszóró.Építettem már egy pár erősítőt úgyhogy kicsit értek már hozzá.

Akkor rosszul fogalmaztam 2x40 os hangfalat is meg lehet vele hajtani(a cikk szerint)
0
0
0
0
szabyy avatar
Meg azért arra is kell ügyelni, h elférjen a dekniben a két 15w-os hangfallal együtt😜
0
0
0
0
szabyy avatar
gyenesmartin írta:
szabyy írta:
[LINK]
Lehet, h ezt fogja megépíteni, és még 12v is elég neki
Jó kis erősítő én a 1558-as ic-vel csináltam meg.De nem valami hangos.Inkább 2 db 2030-ast építsen.


Igazából nem az lenne a lényeg, hanem az, h kibírja az aksi😜 meg legalább szóljon😃
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
szabyy írta:
[LINK]
Lehet, h ezt fogja megépíteni, és még 12v is elég neki
Jó kis erősítő én a 1558-as ic-vel csináltam meg.De nem valami hangos.Inkább 2 db 2030-ast építsen.
0
0
0
0
szabyy avatar
[LINK]
Lehet, h ezt fogja megépíteni, és még 12v is elég neki
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
Kmisi99 írta:
szabyy írta:
Valaki ajánlana egy viszonylag olcsó erősítőt, ami 2 15w-os hangfalat elbírna, mivel a haverom simóba akar hangrendszert, és kéne 😆

Hú szerencsére megtaláltam. Egy kis barkácsolás és akár 2x40w os is kicsikarhatsz egy teszkó 2.0 ból [LINK]
Ez soha az életbe nem lesz 2X40w-os.Max a hangszóró.Építettem már egy pár erősítőt úgyhogy kicsit értek már hozzá.
0
0
0
0
szabyy avatar
köszi a segítségeket, de lehet, h az lesz, h az osztálytársa csinál, mivel ehhez nagyon ért😜 ő csinálja neki a ledes fordulatszámmérőt és hátsó lámpát is😜
0
0
0
0
Ruslan avatar
Simóra hangfal, az durva 😃
bár a hangerő jól eltudná nyomni a Simson jellegzetes hangját😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
szabyy írta:
Valaki ajánlana egy viszonylag olcsó erősítőt, ami 2 15w-os hangfalat elbírna, mivel a haverom simóba akar hangrendszert, és kéne 😆

Hú szerencsére megtaláltam. Egy kis barkácsolás és akár 2x40w os is kicsikarhatsz egy teszkó 2.0 ból [LINK]
0
0
0
0
laci503 avatar
szabyy írta:
Valaki ajánlana egy viszonylag olcsó erősítőt, ami 2 15w-os hangfalat elbírna, mivel a haverom simóba akar hangrendszert, és kéne 😆


szerintem veszel egy olcsó pc-s 2.0ás hangfalat ami pár ezer kiveszed az erősítőt vagy is kiveszitek és annyi . 😃 Kicsi is meg lehet rá kötni MP3 lejátszót 😃 szerintem kezdetnek jó lenne 😃
0
0
0
0
szabyy avatar
Valaki ajánlana egy viszonylag olcsó erősítőt, ami 2 15w-os hangfalat elbírna, mivel a haverom simóba akar hangrendszert, és kéne 😆
0
0
0
0
niteforce avatar
nekem 1 Logitech X530-asam van es szeretem 😀 jol szol, bar a melynyomo magasabb beallitasnal mar inkabb puffog mintsem jo kis melyet ad, de amugy jo hangcucc, megeri
0
0
0
0
niteforce avatar
Gorkilis írta:
Csak géphez vagy egyéb erősítő is számít?gitárerősítő...?😃


Akarmi, autohifi, studio, minden😀
0
0
0
0
ricshard004 avatar
Nekem most Z623m van, kövi hónap végefele eladom, pár hetes,ha érdekel valakit majd írjon. Sokkal szebben szól,mint a Z2300😂
0
0
0
0
Ruslan avatar
énnekem most jelenleg egy Logitech Z-Cinema 2.1-em van ami nagyon brutlis. kicsivel marad csak el a z-2300-tól de nagyon tisztán és szépen szól.
Eleinte z-5300-ba gondolkodtam de még is a Cinema mellet döntöttem mert akkor amikor vettem elég olcsó is volt és így elég olcsón hozzájutottam egy nagy teljesítményű 2.1-hez. Csak most az zavar hogy most már drágább mint a z-2300 (nem értem minek mikor a z-2300 erősebb és tisztábban is szól mint a Cinema.) De én így is nagyon meg vagyok vele elégedve😀
0
0
0
0
R3KH1T avatar
ezért nem éri meg tescoban venni bármit is...
0
0
0
0
bfrenk avatar
Engem már régóta zaklat valami hanggal kapcsolatban: van egy kemény 990 Ft-os fülesem, és elől a gépemen van két bemenet, egy a hangnak, egy a mikrofonnak. A mikrofon műkszik rendesen, de a hang ha benyomom teljesen, alig szól, ha kicsit kintebb húzom akkor szól tisztán de csak a bal füle. Szerintetek a csatlakozóval van baj, vagy csak simán meglátszik a kemény 990 Ft? 😆
0
0
0
0
Gorkilis avatar
Csak géphez vagy egyéb erősítő is számít?gitárerősítő...?😃
0
0
0
0
niteforce avatar
Sziaszok, azt gondoltam legyen mar egy tema, ahol a hangrendszerekkel, hangszorokkal, erositokkel, hangkartyakkal kapcsolatos dolgokat lehetne megbeszelni
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció