Katasztrófák

Szerző: gigazte, 2011. March 15., téma
Fórum » Társalgó
Ide jöhetnek a világ katasztrófái! Akár régebbiről, akár újabbakról van szó! Meglehet beszélni, hogy mi a véleményetek róla!

Világvégi hangulat uralkodik Japánban: a kereskedelmi hírtelevíziók és a köztévék egyaránt szinte percről-percre adnak hírt a pénteken bekövetkezett katasztrofális következményekkel járt földrengés hatásairól: a szigetországban atomkatasztrófa fenyeget, a legutóbbi hivatalos bejelentések szerint tízezer fölé nő a halálos áldozatok száma.

Képekben: [LINK]
Hozzászólások: 48
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
matany001 avatar
Amúgy honnan tudjuk, hogy véget ért a Jégkorszak utána felmelegedés? Mi van, ha még mindig tart az a bizonyos idő beállás? 😀 Lehet nagy hülyeséget írok, csak mondom felteszek egy kérdést, persze nem jártam utána a dolgoknak, de egy régebbi cikkben még ilyesmi tény is fenn állt. 😀
0
0
0
0
no avatar
A napciklusok igazak, ez tényleg így működik. Az, hogy ebből "minijégkorszak" lesz-e az más kérdés. De nem baj, legalább besegít megállítani a globális felmelegedés, ami így globális langyosodás lesz maximum 😃
0
0
0
0
Liptik avatar
Mini jégkorszak jön? Pontos dátummal riogatnak a tudósok

A Föld történetében sokszor fordult már elő minijégkorszak. Utoljára ilyenre 1645-1715 között volt példa, amikor Angliában még a Temze vize is befagyott.

Ennek oka, hogy a napkitörések kiolthatják egymást, így az éltető meleg nem jut el a Földre. A Daily Mail a legújabb kutatásokra hivatkozva azt írja, hogy a Nap energiái 2020-ra akár 60 százalékkal is csökkenhetnek. A mélypontot pedig már 2022-ben is elérheti.

Most azzal riogatnak, hogy a 25 napfoltciklusban fel kell készülni a 2020-ban elkezdődő hidegre, ami akár 2040-ig is eltarthat – mondta Valentina Zharkova professzor a Llandudnóban megtartott csillagászati konferencián.

A Nap felszínén megjelenő foltok többféleképpen tudják befolyásolni a földi klímát. Ezek gyakoriságának változása ciklikus, és egy napfoltciklus körülbelül 11 év hosszú. A cikk elején említett 1645-öt követő időszakban szinte teljesen eltűntek ezek a foltok (ezt a periódust nevezzük Maunder-minimumnak).

[LINK]

Nem tudom, hogy igaz-e. Szerintetek ez mennyire igaz?
0
0
0
0
Puffin avatar
Viszonylag rövid, de vicces történetünk ott kezdődik, hogy az IGN újságírója kipróbálta a PS4-re frissen megjelent, Ubisoft által fejlesztett Tetris-játékot. A tapasztalt élmény azonban nem volt éppen ideális, a játék ugyanis akad, lefagy és screen tearinget produkál.

Úgy tűnik, hogy a problémának legalább részben köze van ahhoz, hogy a felhasználónak túl sok barátja van a PlayStation Networkön (?). Gratulálunk a Ubisoftnak, valaki indítsa el a Benny Hill-zenét, legyen szíves!



Szerintem ennek itt a helye! 😆 (Ubisoft) 😆
0
0
0
0
Bicike avatar
Most lesz San Andreas film, remélem, soha nem következik be, látni akarom LA-t.
0
0
0
0
no avatar
Most a havai lávaömlés van azzal most mivan?
0
0
0
0
no avatar
2. világháborús? Barátomnak haverjának volt osztálytársa egy fémkeresővel járja az erdőket, környéket, az egész országot, ilyen dolgok iránt. Talált már töltényeket, gránátot, mindenféle szart. Aztán meg eladja jó pénzért gyűjtőknek. Nem rossz hobbi, mi?
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Eddig nem bannoltak minket. 😆 Mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy mi fog történni. 😆
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Superlompos írta:
Mondjuk túl vagyok az ebéden. Mert mondták a rádióban, hogy 150m-es körzetben tervezik a kitelepítést. Ha ebéd közben jöttek volna, akkot tálcástul vittem volna a kaját magammal. 😆


Igen?😃 Inkább azt mondtad volna, hogy most eszel s majd akkor kezdjék ha te befejezted étkezésed😃😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Mondjuk túl vagyok az ebéden. Mert mondták a rádióban, hogy 150m-es körzetben tervezik a kitelepítést. Ha ebéd közben jöttek volna, akkot tálcástul vittem volna a kaját magammal. 😆
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Superlompos írta:
Tök jó, 1 utvával tőlünk találtak egy bombát (BP 16.ker Csillag utca). Gyakorlatilag a mi utcánk végénél ott állnak a zsaruk. 😆


Duva😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Tök jó, 1 utvával tőlünk találtak egy bombát (BP 16.ker Csillag utca). Gyakorlatilag a mi utcánk végénél ott állnak a zsaruk. 😆
0
0
0
0
YourMomIsNotMale avatar
Superlompos írta:
Nem unjátok még ezt a 2012-őt?


2ezerben elvileg már lejárt egy naptár 😃
most megint 😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
De ezt valami nyomi kitalálta akkora hülyeség. Hú vége a maja naptárnak itt a vég. Húú esteleg annak az rohadt okosnak nem jutott eszébe hogy vége van és onnan kezd el újra számolni? Vagy talán épp megdöglött szerencsétlen naptáríró és nem írta tovább EPIC FAIL
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Nem unjátok még ezt a 2012-őt?
0
0
0
0
Gerdzso avatar
😃 szerintem az csak mese... nem tudom... valahogy... áhhh... na mind1... amúgy a film nagyon gáz... rengeteg tervezési bakival...
0
0
0
0
Gerdzso avatar
Amúgy egy videó szerint az ikertornyokba berepülő repülőgép csak elterelés volt, mivel hogy miután belerepültek a gépek mind2 tornyot felrobbantották... majd elkérem a videó linkjét ha kell (én nem néztem meg, de a többiek mind ezt mondták...)
0
0
0
0
asdasd1 avatar
Csernobilt hiszik a legnagyobb atomkatasztrófának, mert sok az infó róla. de Ott van a Majak Többszöröse volt a Csernobili sugármennyiségnek am 1957. szeptember 29-én volt. Sztem meg ez a legnagyobb. De sztem gyakorlatilag is igaz.
0
0
0
0
Gorkilis avatar
Kmisi99 írta:
Gorkilis írta:
+A meteor becsapódás legszembetűnőbb maradványa a mexikói öböl ami egy kráter.Az alján megtalálták a meteor maradványait.

Ez a 65 mill évvel ezelőtti katasztrófa maradványa akkor csak kb 60% os volt a kihalás 😆 vagy kevesebb azt nem tudom pontosan


Csak 😃
0
0
0
0
Ruslan avatar
az oroszoknak nincs atombombájuk. Az oroszoknak "csak" nukleáris rakétájuk van ami a mai világ legveszélyesebb fegyverének számít. ez miatt főleg tarthat Amerika, mert nekik ilyen technikájuk nincsen. és a csendes óceánon és más óceánokon ilyen atom tengeralattjárók portyáznak. Fedélzetükön 4-5 ilyen nagy hatótávolságú nukleáris fegyverrel és több 10 darab csavart végű torpedó ha védekezésre kerülne a sor.
0
0
0
0
no avatar
Ruslan írta:
ez az hogy semmit. Lehet hogy a radarjuk be bírná mérni őket de esélyük nem lenne. Ezért is a víz urai az Oroszok. Nem hiába értek el előbb az Antarktiszra az oroszok az olajlelőhelyre.
Bár vannak az amerikaiaknak is tengeralattjáróik és elég precízek, de az oroszok atom tengeralattjáróit nem tudnák felülmúlni.


Hát igen... és az oroszoknak nem csak tengeralattjárójuk van 😃
Ott az a rengeteg atombomba... 😀
Amerika tart az Oroszoktól... ez nem véletlen 😜
0
0
0
0
Ruslan avatar
ez az hogy semmit. Lehet hogy a radarjuk be bírná mérni őket de esélyük nem lenne. Ezért is a víz urai az Oroszok. Nem hiába értek el előbb az Antarktiszra az oroszok az olajlelőhelyre.
Bár vannak az amerikaiaknak is tengeralattjáróik és elég precízek, de az oroszok atom tengeralattjáróit nem tudnák felülmúlni.
0
0
0
0
no avatar
Ruslan: Mit ér a nagy 'amerikai' anyahajó, ha egy orosz tengeralattjáró, kb: 10mp alatt megsemmisíti ?😃
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Gorkilis írta:
+A meteor becsapódás legszembetűnőbb maradványa a mexikói öböl ami egy kráter.Az alján megtalálták a meteor maradványait.

Ez a 65 mill évvel ezelőtti katasztrófa maradványa akkor csak kb 60% os volt a kihalás 😆 vagy kevesebb azt nem tudom pontosan
0
0
0
0
thug85 avatar
Kmisi99 írta:
Ez mikor volt? Erről még nem hallottam!


Hát, hogy konkrétan mikor volt azt nem tudom, én még a Discoverin láttam régebben!
0
0
0
0
Gorkilis avatar
+A meteor becsapódás legszembetűnőbb maradványa a mexikói öböl ami egy kráter.Az alján megtalálták a meteor maradványait.
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
bfrenk írta:
Kmisi99 írta:
Csernobiltól is volt nagyobb csak eltitkolták az oroszok
[LINK]

Amúgy nem csak ilyen csernobilra kell gondolni hogy a legnagyobb kataszrófa
Ott van pl Pompeji pusztulása ahol egy hatalmas virágzó város lett por és hamu
[LINK]
Vagy a Krakatau vulkán katasztrófája 30 000+ ren haltak meg
[LINK]
Vagy pl a 220 millió évvel ezelőtti kataklizma amikor az élőlények 90% a elpusztult

Na és 220 millió évvel ezelőttre meg Pompejire hol találsz kézzel fogható bizonyítékokat? Én nem hiszek ezekben. 😀


Hát mivel pompejnek megvannak a romjai és szénné égett emberi maradványok ból rengeteget találtak így megtörtént nem holmi őrültek akik hasra ütés szerűen mondtak valamit hanem komoly tudósok találtak kézzel fogható nagyon erős bizonyítékot hogy a Vezúv kitört amúgy még ma is aktív vulkán és 3 millió ember él a közelében ha kitör nagy katasztrófa lenne.
220 millió éve meg megint csak rengeteg komoly tudós bizonyította be hogy súlyos kataklizma(kihalás) történt ami kb a szárazföldi élőlények 90% érintette és valószínűleg meteor/ok miatt volt
0
0
0
0
Gorkilis avatar
bfrenk írta:
Kmisi99 írta:
Csernobiltól is volt nagyobb csak eltitkolták az oroszok
[LINK]

Amúgy nem csak ilyen csernobilra kell gondolni hogy a legnagyobb kataszrófa
Ott van pl Pompeji pusztulása ahol egy hatalmas virágzó város lett por és hamu
[LINK]
Vagy a Krakatau vulkán katasztrófája 30 000+ ren haltak meg
[LINK]
Vagy pl a 220 millió évvel ezelőtti kataklizma amikor az élőlények 90% a elpusztult


Na és 220 millió évvel ezelőttre meg Pompejire hol találsz kézzel fogható bizonyítékokat? Én nem hiszek ezekben. 😀


Pompeii romjai?Dinoszaurusz csontvázak és felső rétegben leragódott olyan vulkáni kőzetek amelyeknek alul kellene lenniük?
0
0
0
0
bfrenk avatar
Kmisi99 írta:
Csernobiltól is volt nagyobb csak eltitkolták az oroszok
[LINK]

Amúgy nem csak ilyen csernobilra kell gondolni hogy a legnagyobb kataszrófa
Ott van pl Pompeji pusztulása ahol egy hatalmas virágzó város lett por és hamu
[LINK]
Vagy a Krakatau vulkán katasztrófája 30 000+ ren haltak meg
[LINK]
Vagy pl a 220 millió évvel ezelőtti kataklizma amikor az élőlények 90% a elpusztult


Na és 220 millió évvel ezelőttre meg Pompejire hol találsz kézzel fogható bizonyítékokat? Én nem hiszek ezekben. 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Ez mikor volt? Erről még nem hallottam!
0
0
0
0
thug85 avatar
Arra hallottatok ami Afrikában volt még régen?
Egy magasan fekvő tó alján mérgező gázok voltak megrekedve! Egy hegyomlás következtében a vízbe omló sziklák felkavarták a vizet, így felszabadult a mérgező gáz ami szépen lekúszott a völgybe, ahol komplett falvakat irtott ki!
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Csernobiltól is volt nagyobb csak eltitkolták az oroszok
[LINK]

Amúgy nem csak ilyen csernobilra kell gondolni hogy a legnagyobb kataszrófa
Ott van pl Pompeji pusztulása ahol egy hatalmas virágzó város lett por és hamu
[LINK]
Vagy a Krakatau vulkán katasztrófája 30 000+ ren haltak meg
[LINK]
Vagy pl a 220 millió évvel ezelőtti kataklizma amikor az élőlények 90% a elpusztult
0
0
0
0
Adam996 avatar
Szerintem is a World Trade Center leomlása volt a legnagyobb tragédia 😃
0
0
0
0
Ruslan avatar
Amerika ezzel akarja megmutatni azt hogy ővelük nem lehetne szórakozni mert nekik ultra haditechnikai fegyvereik vannak amik full automatikusak. Tankjaik szempontjából el is hiszem ezt, meg azért a vízen az anyahajóikkal is elég durvák. De a víz alatt az Oroszokat dominálnak.
0
0
0
0
no avatar
Szandikát beszavazták anno a VV4-be 😆

Ruslan: igazad van!!
0
0
0
0
Ruslan avatar
Amerika az mindig is fegyverkezik és fog is. Mindenhol csak harcol: Irak,Pakisztán,stb...
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
szegény japánok 😞 azé sajnálom őket
0
0
0
0
no avatar
Ruslan írta:
hát az várható volt hogy csak Atombombával tudja lezáratni a 2.VH-t Amerika. és igaz több mint 100 000 halott volt de az Amerikaiak elmondása szerint azzal a 2 bombával több millió amerikai életét mentették meg. Elég pusztító fegyver az az atombomba. És gondoljunk bele mi lett volna ha Hitler akkori Náci Németországa fejlesztette volna ki az atombombát. hát nem lett volna kegyelem.


Amerika semmit se bír felmutatni, fegyver nélkül.
0
0
0
0
bfrenk avatar
Szerintem maga a II. Világháború úgy ahogy egy egész nagy katasztrófa volt. Atombomba, haláltáborok, több ezer életet követelő csaták...Nagyon durva volt😶
0
0
0
0
Ferrari avatar
Szerintem pont h jobb életünk lenne nekünk legalábbis mint most van ha nála lett volna az atombomba 😆
Ám fejlesztették ők is, csak nem tudták normális méretűvé megcsinálni mert csak úgy tudták volna működésbe hozni ha több tonna urániumot használtak volna fel hozzá, azt meg szállítani sem lett volna könnyű + beszerezni is annyi alapanyagot. Az amerikai atombombába csak néhány gram volt belőle és még is mekkora pusztítást okozott. Ám ha már bombák akkor a hidrogénbomba nagyobb pusztítást okoz, főleg a legendás orosz cár bomba 😆
0
0
0
0
Ruslan avatar
hát az várható volt hogy csak Atombombával tudja lezáratni a 2.VH-t Amerika. és igaz több mint 100 000 halott volt de az Amerikaiak elmondása szerint azzal a 2 bombával több millió amerikai életét mentették meg. Elég pusztító fegyver az az atombomba. És gondoljunk bele mi lett volna ha Hitler akkori Náci Németországa fejlesztette volna ki az atombombát. hát nem lett volna kegyelem.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Hát nálunk már ezek is nagy csapások, de pl. Japánban összetették volna a két kezüket az emberek, ha csak "ennyi" lett volna.
0
0
0
0
Ferrari avatar
Nem olyan biztos az h terroristák csinálták azt a 2001-es esetett, sokan beszélnek már összeesküvésekről is, de a részletekbe most nem megyek bele 😆

Ám ember által okozott legnagyobb katasztrófa sztem a 2. VH, akkor írtották ki a legtöbb embert + döntöttek romba egy csomó várost + ott van a két atomboba is. Csernobil "csak" a máodik.

Természeti katasztrófákból meg a mostani Japánt ért katasztrófát tartom a legnagyobbaknak, bár múlt évben a mi területünket is súlytották katasztrófák bőven. Pl február végén felrobbant a fejünk fölött egy meteor, aztám március-április-május a sok árvíz, nyáron dióméretű jégeső + ősszel még földrengés is 😆
0
0
0
0
Ruslan avatar
az Al-Kaida most már elsüllyedt hogy elment a vezérük Osama Bin Laden.
most már nem mernek semmit sem csinálni mert most Amerika jobban figyeli a hülyeségeiket.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
sajnálom a japánokat, hiszen őket is nagyon szeretem akárcsak a koreaiaiakat. De még ha nem is szeretné őket az ember, akkor se kívánna ilyet nekik. 😕

Az Al-Kaida meg megsemmisíthetné magát!
0
0
0
0
gigazte avatar
Ide jöhetnek a világ katasztrófái! Akár régebbiről, akár újabbakról van szó! Meglehet beszélni, hogy mi a véleményetek róla!

Világvégi hangulat uralkodik Japánban: a kereskedelmi hírtelevíziók és a köztévék egyaránt szinte percről-percre adnak hírt a pénteken bekövetkezett katasztrofális következményekkel járt földrengés hatásairól: a szigetországban atomkatasztrófa fenyeget, a legutóbbi hivatalos bejelentések szerint tízezer fölé nő a halálos áldozatok száma.

Képekben: [LINK]
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció