Mindent az Androidról

Szerző: thug85, 2011. March 11., téma
Fórum » Szoftver
Nos a téma címe magáért beszél! Az Android, illetve az ezzel a rendszerrel szerelt készülékekkel kapcsolatos érdekességeket, élményeket, tapasztalatokat, híreket oszthatjátok itt meg egymással!
Hozzászólások: 1 628
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
xymano avatar
Root olni nem szeretném
most már 6.0 ás android van de itt sem tudok csak áthelyezni
0
0
0
0
no avatar
1. Root
(2. Bootloader feloldása)
3. Egyedi recovery telepítése (CWM vagy TWRP)
4. Egyedi ROM telepítése, pl. Cyanogenmod 13 (6.0-ás Androidnál már van olyan lehetőség [Adoptable Storage], hogy egyesíteni tudod a belső tárhelyet az SD kártyádéval)

vagy

1. Root
2. Xposed keretrendszer telepítése
3. Keresel modul(oka)t, amik ezt lehetővé teszik.

Egyik sem túl bonyolult, persze ha nem csináltál ilyet nem is éppen egyszerű, viszont ha nem kapsz az LG-től és a szolgáltatótól rendszerfrissítést, akkor nem igazán tudsz mást csinálni.
0
0
0
0
xymano avatar
Hello mindenki
Valaki nem tudja megmondani nekem, hogy 5.0.2 es androidos LG G4C s telefonon nem lehet valahogyan beállítani, hogy sd kártyára mentsen? amit lehet azt áthelyezek de elég kevés a hely a belsőmemórián és nem tudok feltelepíteni semmit és frissíteni sem. és még nem lehet valahogy a kezdőlapok számát megnövelni mert csak kettő van, előző telefonomon (huawei g510) annál volt olyan opció hogy sd kártyára mentés de ebbe nincsen.
Valaki valami?köszi
0
0
0
0
no avatar
Nincs mit, én is tegnap olvastam jobban utána, mert addig bennem fel sem merült, hogy ezt egyes gyártók kispórolják 😀
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Dono:Köszi már ezt is tudom. 😀
0
0
0
0
no avatar
BenjaminHun, barnav: Az a helyzet, hogy az a Samsung felülete (Touchwiz) miatt van. Ugyanis Androidon a launcher nem egyforma minden telefonon és a Samsung az egyik, amelyik pont nem támogatja a lapozható (scrollable) háttérképet (míg mondjuk az LG-k általában igen).

Erre az lehet a megoldás, hogyha egy másik, harmadik féltől származó launchert használtok, amelyekből több tucatnyit találtok Playen ingyenesből és fizetősből is egyaránt. Pl. Nova Launcher, Apex Launcher, Google Now Launcher (ez kicsit kilóg, ha utánanéztek), Go Launcher EX. De tényleg nem akarnám felsorolni az összeset, mert rengeteg van és nem is tudhatom látatlanban, hogy mi felelne meg az igényeiteknek legjobban.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
barnav: Nekem is ez a bajom SGS5 5.0-án nem bírom én sem így beállítani. Jó lenne valaki megmondaná hogy kell 😃
0
0
0
0
barnav avatar
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy nem tudja-e valaki android 5.0.2-n, hogy lehet beállítani úgy a háttérképet, hogy az oldalakkal együtt lapozható legyen
erre gondolok a videó elején a jobb oldali fekete telefon háttérképe


a háttérkép beállításnál viszont ott van az a fehér négyzet de csak az álló képet engedi
https://www.kephost.com/images/2016/01/16/Screenshot_2016-01-16-16-37-21.png
régi telefonomnál simán be lehetett állítani ennél viszont külön programmal lehet csak vagy én vagyok ennyire béna 😀 ? Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném, lehet elég hülye kérdés de nem nagyon értek még az új androidhoz mert nemrégóta van meg az új telefon a másikon meg 2.3.6 volt
0
0
0
0
no avatar
Fuuh. Így elsőre semmi. Próbáltál már teljes gyári visszaállítást? Vagy nem tudod, hogy esetleg gyártották-e más márkanév alatt is?
0
0
0
0
Sipos G avatar
Navon mizu D402 a jelenlegi os lement, szinte működésképtelen.
Minden leáll rajta, rendszer ul, launcher, és a többi....
0
0
0
0
no avatar
Hát az attól függ, hogy milyen telefonod van.
0
0
0
0
lincoln_a_vandor avatar
Sipos G:milyen telefonrol van szo?
0
0
0
0
Sipos G avatar
Sziasztok!
Tudtok modnani egy oldalt, ahonnan letudom tölteni az 5.1 vagy 5.2-t
Mert újra kéne telepíteni a telóm.
0
0
0
0
Krissz avatar
Nutella 😆 oké..😆
0
0
0
0
no avatar
Az most más kérdés, hogy a Marshmallow még nem igazán elterjedt, de a napokban megy a vita arról, hogy az 'N' verziónak mi legyen a neve. Volt már szó Nutelláról, de szerintem elég béna lenne, aztán láttam egy magyar artworköt Negróval, azon kiégtem. Szerintetek mi lehetne még? 😆
0
0
0
0
Krissz avatar
Én mindig is kiakartam probálni, amugyis nagyon vonzanak az Apple cuccok, ha egy a kezem alá kerül, elvagyok vele mint egy gyerek a játékával 😆

Amugy korábbi androidot / ujjabbat (Lollipop, Marsalmallow) rálehet tenni telomra? (mert ez borzaszto, hivás is laggol rajta)
Vagy a fölös appokat kidobni? Amiket a rendszer aléapjáraton nemenged, pl: frissités app, app center az alcatelnek, meg ilyen szutykok.

Esetleg tudtok vmi jókis izmosabb telót 20-30k körül (márkátlanabb, nagy képes is jo)

Köszi
0
0
0
0
FekaRap avatar
főleg akinek amd-s procija volt az régen nagyon sokat szívott a hackintoshal.. 😀
na de ennek nem ez a helye. 😃
0
0
0
0
Krissz avatar
Én nemis tudtam bootolhatóvá tenni, pendrivera OS X-et.

"Azzal önmagában semmi gond nincs, hogy fél GB RAM-ot használ alaphelyezetben."
De, van .... annyi az össz memória, abból ha elhasznál ugynannyit a rendszer akkor nemmmarad semmi.
(nálam kb 100-150 nagyon ritkán 200mb ram van de sokszor igyis laggos, 2maggal)
0
0
0
0
FekaRap avatar
winrar: osx-t lehet de az se teljes verzioba, nagyon sok bugvan még.. próbáltam már párszor elhihetitek 😀
0
0
0
0
winrar avatar
Krissz: PC-re még tudsz Hackintosh-t rakni, de iOS-t csak Apple cuccra lehet.
0
0
0
0
no avatar
Semmi értelme nem lenne, az iOS kifejezetten ugye iPhone-okra és iPadekre van fejlesztve, nem tudnád futtatni, vagy ha igen szörnyen rosszul. És amúgy is mit érnél el vele?

Azzal önmagában semmi gond nincs, hogy fél GB RAM-ot használ alaphelyezetben.
0
0
0
0
Krissz avatar
iPhone okon kívűl. sajna :/
Ma volt alkalmam osztálytársam iPhone 4 ét szemügyre venni, és valami hihetetlenül jó. Nem fagy, nem laggos, szép kijelző, egyszerűen szuper volt, nem mai darab iphone verzio de nekem nagyon meghatotta a szívem. 😀

Amugy köszi

lincoln Nem launcherekre gondoltam, hanem kirootolva ráerőszakolni valahogy, mert a Kit Kat azt a fél giga ram ot egyből felemészti, mig az almás teso os-e az jobban gazdálkodna vele
Köszi
0
0
0
0
FekaRap avatar
semmire nem lehet ráerőltetni az iOS-t 😉
0
0
0
0
lincoln_a_vandor avatar
krissz:Nem ,csak azt erheted el ,hogy hasonlitson ra ,de a rendszer android marad.
0
0
0
0
Krissz avatar
Alcatel Pixi 3 ra, rálehet valahogy eröltetni a iOS rendszert?
Az android helyett persze
0
0
0
0
Adam996 avatar
Sziasztok!

Mivel nem találtam jobb fórumot ezért ide írom. Van egy Samsung Galaxy S5-öt bevan repedve a kijelző, illetve szét van folyva a kristály. Mennyibe kerülne a javítás?
0
0
0
0
Attila57 avatar
sziasztok megéri frissiteni a telefonomat ( samsung galaxy core prime) android 5.0-ra?
0
0
0
0
no avatar
Szerintem nem igazán sikerül létrehozni a kapcsolatot a tableteddel. De ez csak tipp, nincs kéznél Xbox kontrollerem.
0
0
0
0
KERKO avatar
Sziasztok,az xbox 360 kontrollerrel akarom használni az overmax tabletem, sikerül is csatlakoztatni, de a kontrolleren közèpen mind a nègy led körbe villog, ès nem èrzèke!k a játèk (vezetèkes) láttam több yoube videót ugyan ilyen kontrollerrelès ment hiba nèlkül, tesztkènt az egeret hozzácsatlakoztattam, ès felismerte, müködött is, mit tehetnèk?
0
0
0
0
bukta2 avatar
Nemértem miért írják a Nexus 9-et a legjobb tabletnek játékra mikor csak 2 gb ram meg 2 magos proci van benne oké Tegra K1 de akkor is csak 2 mag?... És 52k+ csak a BM. Ja is tehát nemvágom,az Nvidia Shield- tablet-et meg valahol meglehet venni mert sehol nem látom... Media markt,TechnoMarkt,sehol... Neten se találok semmi bíztatót tehát hogy rendesen fogom és megrendelem.. (németország) Amazon.de-n se tudom rendesen megrendelni lehet kapni egyáltalán?
0
0
0
0
Dooma avatar
Dono ! Köszönöm sikerült!
0
0
0
0
PoPet avatar
Hali.
Az lenne a problémám, hogy van egy új LG Spirit készülékem, amivel az lenne a gond, hogy néhány alkalmazáson belül a letöltés illetve online játék esetén a betöltés nagyon lassú.
Google Play-ről rendesen tölt le 1,5-2MB/s-el, de pl egy Hearthstone 5-ből 1-szer tölt be normálisan, gyorsan. Az Instagram is elég lassú néha.
Mobilnet azonnal betölti, szóval nem a telefonnal van a gond, hogy nem vinné a Hearthstone-t. Bármi ötlet?
0
0
0
0
no avatar
Dooma:

1. Csatlakozz le a netről, majd újra.
2. Indítsd újra a telefont.
3. Ad hozzá újra a Google-fiókod.
4. Ürítsd a gyorsítótárat (cache). Esetleg próbáld meg megint újra hozzáadni a fiókod.
5. Szólj, ha ezek után sem jó.
0
0
0
0
Dooma avatar
Sziasztok. Lenne egy problémám. (Képen látható) Ennek köszönhetően nem tudok GooglePlayről frissíteni illetve letölteni SEMMIT! Azt írja ki hogy nincs elegendő hely(de van..)
Valaki segítene ?

https://www.kephost.com/images/2015/09/13/iba.jpg
0
0
0
0
bukta2 avatar
Biztos valamit csináltak mert mikor kijött a z1 compactra is a Lollipop akkor elég sokat fagyott a telóm de ezt már nem csinálja hál istennek. most semmi baj nincs vele. (nem akarom el kiabálni)
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Hivatolosba se 5.1 se 5.2 nincs S5-re!
Csak amcsiba van rá 5.1 de azt nagyon el cseszték..
0
0
0
0
no avatar
phonixfire: dátumot én sem tudok, de elvileg 5.1-et és majd 6.0-át is fog kapni az Xperia M2 és az M2 Aqua.
0
0
0
0
Bershka avatar
Akkor felteszem az 5.0át vagy 5.1et vagy amilyen van😃 Még egy olyan gondom lenne, hogy kivettem a telefont a zsebemből és kivolt kapcsolva. Először azt hittem, hogy véletlen de az elmúlt napokban 3-4x is előfordult. Ez miért van?
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
Xperia M2-re mikorra várható a Lollipop? Mert előszört július végére most pedig augusztus végére ígértek a Sony-tól. De már 2 hete semmi hír róla és már szeptember közepéhez érünk lassan.
0
0
0
0
kaizinger avatar
Haveromnak 5.2 esse van a teloján !
(S5)
este rakok róla képet 😀
Gyári frissités
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Bershka: S5 van nekem is 5.0 androiddal de szerintem jobb mint a 4.4.. gyorsabb a teló valamive. Jobban bírja az aksi....5.1 mióta van és miért nem hallottam róla?? 😃 Update még NINCS 5.1 S5-re!!
0
0
0
0
Bershka avatar
Helló. Samsung Galaxy s5-öm van 4.4es androiddal. Szerintetek érdemes lenne frissítenem 5.1-re? Egy ismerősöm feltette szintén s5-ön és azt mondta, hogy azóta szarakszik néha. Sok különbség van a kettő között?
0
0
0
0
no avatar
Athis18: küldtem egy üzenetet!
0
0
0
0
Athis18 avatar
Sziasztok! Sony Z3-hoz keresek IGO navit 5.1-es android rendszerre. Tudnátok valami verziót ajánlani? Köszönöm
0
0
0
0
lincoln_a_vandor avatar
Tudtok olyan Androidos appokat amiket PC-zes kozben lehet hasznalni,telefont gephez kotni,hasznos kiegeszitok stb.?
pl:utorrent remote,Monect PC Remote,Team Viewer meg hasonlok...
0
0
0
0
no avatar
Hogyan/mivel érdemes rootolni a telefont,hogy a Knox ne vesszen?
(N9005-Note3LTE)
0
0
0
0
bukta2 avatar
Xperia Z1 Compact" kb fél éve van meg de nem tudom pontosan, eleinte egyszersem fagyott, gyári rendszerével ami valami 4.0.2 vagy valami ilyesmi volt

Ahogy jött hozzá az 5.0.2 net kapcsolattal is baj van sokszor és sokszor le is fagy játékok alatt lassúnak nem lassú tehát semmi előjel nélkül egyszer csak megáll a kép és ujraindul a telefon.... szóval ahogy haladunk a korral annál szarabb lesz... sztem nagyon túl akarják már bonyolítani.
0
0
0
0
TrolHunter avatar
Helló!
Valaki nem tudja, hogy miért lehet az, hogy ahányszor csak megpróbálom felrakni a foldermountot mindig azt írja ki , hogy nem áll rendelkezésre elég tárhely. A teló LG F60 rootolt.
0
0
0
0
no avatar
Ha egyedi ROM-ot telepítesz, mindig kövesd a leírást, wipeold amit szükséges.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció