Játékból film (játékadatptációk)

2009. January 06., téma
Fórum » Játékokról általában
Kinek, mi, hogy tetszett?
Hozzászólások: 132
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
matany001 avatar
Az új Hitman hátha jó lesz, de nagyon sok játék adaptáció elég kudarc volt eddig.
0
0
0
0
Valar_morghulis avatar
Silent Hill. A Játék és a film is veszettül jó. Hitman második részében, szerintem a főszereplő karaktere nem annyira 47-es, mint az első részben.😀
0
0
0
0
matany001 avatar
Az új Hitman film talán egy próbát megér, illetve az Assassin Creed és a Warcraft mozifilm is ígéretesnek tűnik. 😀
0
0
0
0
CoDMW3 avatar
Aha elég jó szerintem 😆
0
0
0
0
DCMAN avatar
én is leszedtem durca kis film.😀
0
0
0
0
CoDMW3 avatar
DCMAN: Tuti, hogy a Gengszterosztagra gondolt, mert én is megnéztem, angolul és tényleg maffiás kicsit 😆
0
0
0
0
DCMAN avatar
ACsodalatosPokember írta:
alpyka2 Mostanaban megy egy Maffiahoz nagyon hasonlo film.A nevet elfelejtettem mar de valam ,,gengszter" nevre halgat

Szerintem a Gengszterosztagra gondolsz 😉


én is azon filoztam hogy vagy az amit te irtál v amit én..mind2ő hasonló😀
0
0
0
0
CoDMW3 avatar
alpyka2 Mostanaban megy egy Maffiahoz nagyon hasonlo film.A nevet elfelejtettem mar de valam ,,gengszter" nevre halgat

Szerintem a Gengszterosztagra gondolsz 😉
0
0
0
0
alpyka2 avatar
Mostanaban megy egy Maffiahoz nagyon hasonlo film.A nevet elfelejtettem mar de valam ,,gengszter" nevre halgat😆
0
0
0
0
Klaas avatar
Mass Effectből lenne a legjobb film. Tudomásom szerint készül is , vagy majd lesz belőle. A Paragon Lost nem volt rossz animációs film , de ha élőszereplőset csinálnák a játék történetéből... na az ütne!
0
0
0
0
AnonimMC avatar
Mondjuk igaz ,hogy ez web sorozat de nagyon jó 😆
0
0
0
0
CoDMW3 avatar
Need for Speed-ből lesz mozifilm 😀
0
0
0
0
no avatar
Személy szerint egy F.E.A.R. filmnek, tudnék örülni..😃
0
0
0
0
Resident Evil Fan avatar
BiGame írta:
röhögni fogsz, de jövőre terveznek DMC filmet😆, sins remembered-néven van róla trailer má a youtube-on, de lehet, h energy of sparda lesz a neve, a 3-alapján fog készülni!


Érdekes, én sehol nem találok még hírt sem a filmről!
0
0
0
0
flyaway2 avatar
AC filmre kíváncsi leszek..😃
0
0
0
0
no avatar
Én a Need for speed filmet várom már. Csak az még elég messze van😕
0
0
0
0
Toma97 avatar
Egy Bioshock vagy Prototype-ot megnéznék.
0
0
0
0
no avatar
Csinálhatnának a Half-Life sorozatról is, szerintem nagyon jó kis film lehetne belőle. 😃 vagy kettő 😂
0
0
0
0
alratar avatar
Superlompos írta:
Szerintem max akkor lenne értelme TV-re vinni egy játékot, ha valami több részes sorozatot csinálnának belőle. Mondjuk 10-szer 1 órás epizódot. Bár ez is csak egy küszködés lenne.


Esetleg több évaddal.


Majd meglátjuk az LA Noire esetében, bár az nem a játék alapján fog készülni. :|
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
Gerdzso írta:
Attól hogy egy játék sikeres, attól még a film nem biztos hogy az lenne! Mivel hogy egy 10 óránál hosszabb játékot nem könnyű belesűríteni egy 2 órás filmbe, a Skyrim esetén meg azt nem tudnák visszaadni amit az a játék nyújt, választási lehetőségek, szabadság stb...


jó de nem arról szólna, hogy mondjuk el megy fejlődni a hapi meg mondjuk küldetéseket vesz fel a helyi kocsmákban... én úgy gondoltam, hogy csak a Main Questet kéne a filmvászonra felvinni.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Szerintem max akkor lenne értelme TV-re vinni egy játékot, ha valami több részes sorozatot csinálnának belőle. Mondjuk 10-szer 1 órás epizódot. Bár ez is csak egy küszködés lenne.
0
0
0
0
Gerdzso avatar
Attól hogy egy játék sikeres, attól még a film nem biztos hogy az lenne! Mivel hogy egy 10 óránál hosszabb játékot nem könnyű belesűríteni egy 2 órás filmbe, a Skyrim esetén meg azt nem tudnák visszaadni amit az a játék nyújt, választási lehetőségek, szabadság stb...
0
0
0
0
kalashnikoff avatar
bartos666 írta:
Én leginkább egy Skyrim filmnek örülnék 😃 ha még a filmesek jól meg is csinálnák akkir szentem hatalmas kasszasiker lenne 😃


Minden bizonnyal igen! Nem hiába szavaztak a legtöbben a Skyrim-re és nyerte el az év játéka címet 😀 Ha jól megcsinálnák film formában, szinte biztos hogy nagy sikere lenne!
0
0
0
0
FrostnovaZ avatar
Én leginkább egy Skyrim filmnek örülnék 😃 ha még a filmesek jól meg is csinálnák akkir szentem hatalmas kasszasiker lenne 😃
0
0
0
0
alratar avatar
bfrenk írta:
bata8805 írta:
Az Unreal Tournamentből is lehetne egy szaftos-pörgős-fröcsögős filmet csinálni😀


Csak nehogy meglássa ezt a kommentet Uwe Boll... 😆


Mindjárt küldök neki levelet, hogy vegye kézbe ezt az ügyet. 😃
0
0
0
0
bfrenk avatar
bata8805 írta:
Az Unreal Tournamentből is lehetne egy szaftos-pörgős-fröcsögős filmet csinálni😀


Csak nehogy meglássa ezt a kommentet Uwe Boll... 😆
0
0
0
0
no avatar
Az Unreal Tournamentből is lehetne egy szaftos-pörgős-fröcsögős filmet csinálni😀
0
0
0
0
Toma97 avatar
djwarp írta:
adam990304 írta:
djwarp írta:
a Far Cry-ból jó film lenne vagy a Sniper Ghost Warrior-ból😎


Far Cryból már van tudtommal.

Jaj tényleg😆 Far Cry 2008-as ha jól tudom😆


Sniper Ghost Warrior-hoz a Sniper(Lopakodók) Annyiban hasonlít hogy távcsöves puskákkal mászkálnak igaz nem túl hosszú, nem valami érdekes film.
0
0
0
0
Strife avatar
Trine
Darksiders
AC
Witcher (bár abból is van már, csak Hexer néven + az valami sorozat)
0
0
0
0
Sicu33 avatar
adam990304 írta:
djwarp írta:
a Far Cry-ból jó film lenne vagy a Sniper Ghost Warrior-ból😎


Far Cryból már van tudtommal.

Jaj tényleg😆 Far Cry 2008-as ha jól tudom😆
0
0
0
0
Gta4vevo avatar
Mort2195 írta:
Ez is érdekes kis adaptáció lesz 😃





Ezt most komoly??? Nem igaz hogy (én ebből úgy látom , film majd eldönti) már mindenből a néző ámulatba ejtésén igyekeznek , nem a jó történeten , megint valami világfenyegetés , vagy harciaskodás , van egy rakatnyi , arról nem is szólva hogy az epikusnak szánt jelenetek mintha csak a transformers-ből koppintották volna pár szereplő , talán épület átcsináklásával , megint adjunk egy mw style filmet , hogy aztán minden ledől , minden csilli-villi szép , háttér meg úgy se kell ha ennyi megvan...

Michael Bay filmek mind ezzel akarnak kiemelkedni?
(Oké nem mondom eleinte tényleg jók voltak , de nekem már unalmas , hogy mindent csináljunk meg jó "grafikával" azt történet nuku kb)

Meg még a filmtagolások is ugyanolyanok mint a transformes 3 filmben , ezek a kompduda hangok , csak kicsit dubstep-esítve(azzal a különbséggel hogy a T3nak a végefelé van , itt az elején...).



Itt még 1 trailer , az epikus részeire:

[movie=youtube]kHRf01Gjosk[/movie]
0
0
0
0
no avatar
djwarp írta:
a Far Cry-ból jó film lenne vagy a Sniper Ghost Warrior-ból😎


Far Cryból már van tudtommal.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
a Far Cry-ból jó film lenne vagy a Sniper Ghost Warrior-ból😎
0
0
0
0
dennis63 avatar
én a warcraftból szeretnék nagyon jó filmet(filmeket)látni.az alaptörténet meg úgy minden megérett egy 2,5-3 órás filmre.az nem nagyon érdekel, hogy animációs vagy élőszereplős, csas legyen már egy film belőle.
0
0
0
0
Gerdzso avatar
Nekem a Hitman, Max Payne(bár nem igazán hasonlított a játékra, de mint külön film jó volt), Prince of Persia tetszett.... bár most igazándiból nem jutnak eszembe hogy milyen játékból készült filmeket láttam...

a Resident Evil részei nézhetőek, a Doom gagyi volt, Far Cry szintén gáz, a Silent Hill tetszett bár a játékot nem ismerem...

Most majd az Alone in the Dark-ot fogom megnézni 😀 azt mondták elég gagyi de azért megnézem...
0
0
0
0
alratar avatar
Superlompos írta:
alratar írta:
Havindr írta:
Superlompos írta:
Ez a legnagyobb ostobaság, amit elkövethetnek filmkészítők. Játékból csak pocsék minőségű filmet lehet készíteni.


Ez nem csak játékokra igaz. Képregények és könyvek feldolgozásai is 90%-ban nagyon gyengék.



Tiltakoznom kell!

Abban egyetértek, hogy az adaptáció, ritkán érik bel az eredeti élményfaktorát. (pl. míg egy könyv 600 oldal is lehet, egy film max. 3 óra.)
De ott van pl a Gyűrik Ura, ami vitathatatlanul kiváló alkotás. (ezt a bevételek is bizonyítják)
Vagy ott van a Harry Potter, ami szintén jó lett.
És a Trónok Harcaa is nagyon jó.

Képéregényadaptáció is van jó.
pl. a Transformers, aminek ugyan utolsó két része felejthető lett, de az első rész kiváló.
Vagy ott van a Vasember, ami szirtén kínáló.


Játékadaptácio nem sok van. (Kivéve Uwe Boll—os, ami tényleg pocsék)
De pl a Prince of Persia nekem kifejezetten tetszett.

Szóval az egész csak rendező, és író kérdése.


Van 1-2 kivétel. De pl. a Gyűrűk ura esetében nem a játékból csinálták meg a filmet, hanem könyvből.


Én egy szóval nem állítottam, hogy a játékból csinálták volna.
Én ezt arra hoztam fel, hogy igen is, van értelme adaptációt csinálni, ha a rendező nem úgy áll hozzá, hogy "bejáratott név, húzzuk le a nézőket még egyszer".

Havindr. igenis, a Transformers 1 (EGY, nem a kettő,, vagy a három) nagyon jó volt.
0
0
0
0
Mongoosewow avatar
A prince of Persia tényleg nagyon jó film lett!😀
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
alratar írta:
Havindr írta:
Superlompos írta:
Ez a legnagyobb ostobaság, amit elkövethetnek filmkészítők. Játékból csak pocsék minőségű filmet lehet készíteni.


Ez nem csak játékokra igaz. Képregények és könyvek feldolgozásai is 90%-ban nagyon gyengék.



Tiltakoznom kell!

Abban egyetértek, hogy az adaptáció, ritkán érik bel az eredeti élményfaktorát. (pl. míg egy könyv 600 oldal is lehet, egy film max. 3 óra.)
De ott van pl a Gyűrik Ura, ami vitathatatlanul kiváló alkotás. (ezt a bevételek is bizonyítják)
Vagy ott van a Harry Potter, ami szintén jó lett.
És a Trónok Harcaa is nagyon jó.

Képéregényadaptáció is van jó.
pl. a Transformers, aminek ugyan utolsó két része felejthető lett, de az első rész kiváló.
Vagy ott van a Vasember, ami szirtén kínáló.


Játékadaptácio nem sok van. (Kivéve Uwe Boll—os, ami tényleg pocsék)
De pl a Prince of Persia nekem kifejezetten tetszett.

Szóval az egész csak rendező, és író kérdése.


Van 1-2 kivétel. De pl. a Gyűrűk ura esetében nem a játékból csinálták meg a filmet, hanem könyvből.

De pl. a Tekken filmek egytől-egyig a 0-át is csak nehezen súrolják. Egy játékot nem lehet belesűríteni 1,5-2 órába. Így értelmetlen az egész.
0
0
0
0
no avatar
A Batman részek szerintem magukért beszélnek ebben a témában.
0
0
0
0
alratar avatar
Havindr írta:
Superlompos írta:
Ez a legnagyobb ostobaság, amit elkövethetnek filmkészítők. Játékból csak pocsék minőségű filmet lehet készíteni.


Ez nem csak játékokra igaz. Képregények és könyvek feldolgozásai is 90%-ban nagyon gyengék.



Tiltakoznom kell!

Abban egyetértek, hogy az adaptáció, ritkán érik bel az eredeti élményfaktorát. (pl. míg egy könyv 600 oldal is lehet, egy film max. 3 óra.)
De ott van pl a Gyűrik Ura, ami vitathatatlanul kiváló alkotás. (ezt a bevételek is bizonyítják)
Vagy ott van a Harry Potter, ami szintén jó lett.
És a Trónok Harcaa is nagyon jó.

Képéregényadaptáció is van jó.
pl. a Transformers, aminek ugyan utolsó két része felejthető lett, de az első rész kiváló.
Vagy ott van a Vasember, ami szirtén kínáló.


Játékadaptácio nem sok van. (Kivéve Uwe Boll—os, ami tényleg pocsék)
De pl a Prince of Persia nekem kifejezetten tetszett.

Szóval az egész csak rendező, és író kérdése.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Ez a legnagyobb ostobaság, amit elkövethetnek filmkészítők. Játékból csak pocsék minőségű filmet lehet készíteni.
0
0
0
0
alratar avatar
Damonend írta:
Tegnap láttam a tv-ben A Király nevében-t Azt az Dungeon Siege-ből csinálták.


És egy nagy darab kaki lett. 😀

De a többivel egyetértek.
(A Mass Effert-ből lesz film)
De az a gond, hogy ezek a filmek nem biztos, hogy mindenkinek bejönnek, és az rpg rajongok nincsenek Annyian, hogy megérje.
0
0
0
0
Meo97 avatar
L.A. Noire-ból kéne.
0
0
0
0
BiGame avatar
Dead Space-ból is van anime, nem is 1, az 1-et láttam az előzményeket, hát az rhadt jó volt!
0
0
0
0
bfrenk avatar
jólvan már bocsánat hogy nem tudok mindent 😂
én tuti nem fogom megnézni 😆
0
0
0
0
no avatar
star wars the force unleashedbol kene
0
0
0
0
xlife avatar
bfrenk írta:
micsoda? 😆
hogy hogy viszed el level 80-ig feladva az életedet? 😂

Ott a pont!😃
0
0
0
0
ceni98 avatar
dead space -ből van film tán 86-os 😆
0
0
0
0
bfrenk avatar
micsoda? 😆
hogy hogy viszed el level 80-ig feladva az életedet? 😂
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció